Vervalsing? VOLGENDE STAP BEROEP OP VER. NATIES Gewapend escorte naar school m van Plechti, e installatie Prinses Beatrix Ir. Staf deed nog laatste beroep op P.v.d.A. Ir. Staf weigert portefeuille Churchill de onv ivas een echte bullebak Ambtenaren worden in het (hoogte)zomietje gezet Oud maar der dagen nog niet zat Egypte wil nieuwe commissie Mollet vraagt 48 uur geduld N: Als beschermvrouwe Nationaal Fonds Égaals Ook Sibajak lang "de Kaap Goudmijnen geen „goudmijntje" W eeroverzicht Arabieren betalen Jordaans leger DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3483 LORD BRABAZON DOET BOEKJE OPEN KUREN OP HET DEPARTEMENT D Prof. Lieftinck vertrok naar Amerika Conferentie over gewapend optreden in geval van Suez-conflict Weer beschuldiging van Nederlanders Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 Ll Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18 30-19 30 u Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 'g-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: TeL 111892 Adm, TeL 114402 Klachtendienst 18 30—19.30 u.: TeL 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2,26 per maand 8.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks Weersverwachting, geldig tot woensdagavond. IETS KOUDER. Vanavond en vannacht zwaar bewolkt met plaat selijk enige regen, morgen opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Matige tot krachtig, langs de Waddenkust tijdelijk harde wind, aanvan kelijk zuidwestelijk, later westelijk. Iets lagere temperaturen. ZON EN MAAN 12 scpt.: zon op 6 11; onder 19 04: maan op 15 00, onder 23 17. Directeur: H. DE RUIG N verband met de gang van zaken met de kabinetsformatie, die ei thans toe geleid heeft dat er pogingen worden aangewend om te komen tol een kabinet zonder socialisten hebben wij in socialistische kranten een paai maal gelezen dat dit een „vervalsing van de verkiezingsuitslag" betekent. Dat is een nogal krasse beschuldi ging. Want het bedrijven van een ver valsing is vaak een misdaad en in ieder geval steeds een zeer laakbare zedelijk minderwaardige daad. De beschuldiging moet echter op za kelijke gronden volstrekt worden af gewezen. De P.v.d-A. heeft bij de jongste ver kiezingen 34 zetels behaald. Daar zal een winst in van vier zetels. „Het Vrije Volk" heeft geschreven dat de P.v.d,A. uit de verkiezingsuit slag heeft afgeleid „dat een voortzet ting van het gevoerde beleid met een wat zwaarder nadruk op de socialis tische verlangens het best op die uit slag passen zou". Ja, zo ziet men van P.v.d.A.-zijde tegen die uitslag aan. Maar voor wie niet aan die zijde zit, ligt de zaak toch wel even anders. Er is in de laatste vier jaren gere geerd met een kabinet van brede sa menstelling. Om dat te hebben kunnen volhouden in die vier jaren was er een praktisch bruikbaar compromis nodig tussen de samenwerkende groe pen, waarbij allen offers hadden te brengen ten aanzien van bepaalde wensen. Het is uit de geschiedenis van de afgelopen periode zonder meer duide lijk dat het met die samenwerking hoe langer hoe moeilijker, hoe langer hoe stroever ging. Het is ook duidelijk dat het de so dalisten zijn geweest, die die samen werking hoe langer hoe moeilijker en hoe langer hoe stroever maakten Want de socialisten vonden dat de re- geringspolitiek meer naar hun smaak en inzichten moest worden gevormd. Zij vonden dat zij te veel offers brachten en de anderen te weinig terwijl de anderen vonden dat het wat dat betreft, zoals het ging al welletjes' O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. O. J. S. BRUINS SLOT CAÏRO LAAT GRIEKS SCHIP VRIJ was. De sodalisten hebben daar in de ver kiezingsstrijd nog wat schepjes boven op gedaan. En dan komt daar dan de sodalis-1 tische verkiezingswinst uit és bus. Hei Griekse vrachtschip Panaghia is gisteren in de Israëlische haven Haifa teruggekeerd na ruim drie maanden door de Egyptenaren te zijn vastge houden. .ET is duiddijk dat daardoor w»J Ti der meer reeds het bestaan van een brede basis-kabinet m gevaar, komt- Want het toch al zo moeilijk la vim-' den politiek compromis wordt daar door bijna onvindbaar. De socialisten leiden daaruit af, gelijk in het hier voor geciteerde artikel van „Het Vrije Volk" met zoveel woorden is gezegd, dat dit compromis nu meer naar de kant der socialistische begeerte moet worden getrokken. Omgekeerd voelen de anderen dat al aankomen, zelf3 zonder dat het uit woord en geschrift zou blijken. De neigingen bij de so cialisten om de politiek meer naar hun hand te zetten, de laatste vier jaren steeds duidelijker gebleken, kunnen alleen maar zijn toegenomen. Dat maakt de brede samenwerking kapot.! HET Is ten enenmala onredelijk om uit een winst van enkele zetels, die een partij op 34 brengt, nu af te leiden dat de andere 66 nu moeten aanvaarden wat de F.v.d.A. voor zich aanvaardbaar acht. Het zou niet onredeHjk zijn als de andere partijen die bepaald niet* socialistisch zijn, uit deze verhoudin-] gen zouden afleiden dat het juist nu noodzakelijk is om de socialistische boot af te houden in plaats van er mee aan te haken. Dat ls echter niet gebeurd. Tot vierj malen toe heeft men proberen aan te haken. Maar het mislukte, omdat de socialisten zichzelf in de weg zaten. Maar als men het nu een vervalsing van de verkiezingsuitslag wil noemen als daaruit nu de consequentie wordt getrokken, dan moeten wij zeggen dat dit alleen maar aanvaardbaar is als men de minderheid voor meerderheid en de meerderheid voor minderheid belieft te houden. Het 400 ton grote vaartuig was op 24 mei met cement te Haifa naar de Israëlische haven Elath aan de Golf van Akaba vertrokkeó. Op 25 mei werd het bij Port Said door de Egyptenaren m beslag genomen. De acht opvarenden werden sindsdien vasfgehbuden. - .".Onze toestand in Egypte leek op de toestand in een concentratiekamp", ver- telde^de kapitein. „Men spuwde ons in het gezicht en vervloekte ons en onze gezinnen." ENGELAND heeft gisteren een nieuw Egyptisch plan voor bespre kingen over de Suezcrisis prompt van de hand gewezen. Presi dent Nasser had, slechts enkele uren nadat hij de commissie- Menzies met lege handen had laten vertrekken, voorgesteld een commissie in te stellen van onderhandelaars die de verschillende opvattingen zouden vertegenwoordigen van de landen die het Suezkanaal gebruiken. Maar Engeland kwam onmiddellijk met een Roude douche. „Het voorstel schijnt geen enkele basis voor onderhandelingen te bieden", verklaarde het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. De Australische premier Robert Menzies zei het, op doorreis in Rome, heel populair: „Ik ben niet op mijn achterhoofd gevallen. Ik kom juist terug van een conferentie." Kort na aankomst in Londen vertrok Menzies naar Downingstreet voor een bespreking met premier Eden. Tevoren waren de Franse premier Guy Mollet en zijn minister van Buitenlandse Zaken Pineau reeds aangekomen. Een hooggeplaatste woordvoerder te Londen heeft inmiddels hedenmor gen medegedeeld, dat Groot-Britannië definitief besloten heeft het geschil rondom het Suezkanaal aan de V.N. voor te leggen. Er worden drie mameren om de zaak aan de V.N. voor te leggen overwogen: 1) De Veiligheidsraad alleen maar op de hoogte brengen van het geschil.; 2) De crisis voor te stellen als een bedreiging voor de vrede; 3) De Veiligheidsraad te verzoeken Egypte te veroordelen voor de nationa lisatie van het kanaal. De Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Lloyd, die de bespre kingen tussen Eden en Mollet heeft bijgewoond, zou gereed zyn per vliegtuig naar de V. N. te gaan om de zaak voor te leggen. Menzies heeft gisteravond in Lon den .'verklaard dat Egypte,, „elke vreedzame oplossing" voor de kwestie- Suez zal verwerpen waarbij Egypte niet de enige meester van het kanaal blijft. sfSSI MORGENMIDDAG zal prinses Beatrix in een bijeenkomst in de Ridderzaal te Den Haag, die om drie uur aanvangtworden geïnstalleerd alsbe schermvrouwe van het Nationaal Fonds voor de bestrijding van de kinde verlamming, Het dagelijks bestuur van het fonds heeft deze ^eurtems.in overleg met de prinses, aangegrepen om zijn werkzaamheden inhet openbaar aan te vangen en daarbij een uiteenzetting te geven van de doe g werkwijze van het fonds. - .Een groot aantal jeugdorganisatk uitgenodigd deze plechtigheid bij te anisaties is wo nen, Na 'afloop van de plechtigheid, die op net Binnenhof voor het publiek te volgen ial zijn, zal prinses Beatrix omstreeks kwart voor vier oo het bordes van de Ridderzaal enige tyd aanwezig zijn bij de inzameling, die dan ten bate van het fonds wordt gehouden. Geflankeerd door alle provinciale vlaggen zal zy persoon lijk giften ia ontvangst nemen. Als eersten zullen het Nederlands comité voor kinderpostzegels en het Haags actie comité belangrijke bedragen ten bate van de bestrijding van de kinderverlaming aan de beschermvrouwe van het fonds overhandigen. Het publiek ontvangt daarna gelegenheid zijn giften af te dra- s?en Tijdens deze inzameling, waarvan de organisatie in handen is van de HAJA, zal „Onderling Kunstgenot" van de poli tie te Den Haag en enkele drumbands muzikale medewerking verlenen. Gaarne roep ik de bevolking bp om morgenmid dag jn groten getale naar het Binnenhof te komen om deze inzameling, die het fonds aan startkapitaal zal moeten hel pen, daadwerkelyk te steunen. Mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, voorzitter van het Natio naal Fonds voor de Bestrijding van de Kinderverlamming Het Amerikaanse lid van de vyflan- dencommissie, Henderson, verliet het Londense vliegveld niet. Hij reisde onmiddellyk door naar New York. Het Zweedse lid Unden vertrekt van daag naar Stockholm. Een grote menigte was in Downing' street op de been om de aankomst van de gasten gade te slaan. Mollet en Fineau werden met gejuich begroet en de politie bleek niet in staat de opdringende massa in bedwang te honden. Mollet had bij zijn. aankomst op het vliegveld gezegd: „Wanneer een ern stige toestand ontstaat, dan heeft de vriendschap en solidariteit van Frank rijk en Groot-Britannië zich steeds krachtig gemanifesteerd. Onze aan wezigheid hier is opnieuw bljjk van dat feit". By zyn vertrek uit Frankrijk had Mollet een beroep gedaan op het Franse volk „de komende 48 uur ge duld te betrachten". -> - - Parys. militanter dan Londen Volgens Associated Press zijn er teke nen, dat Engeland en Frankrijk op ern stige meningsverschillen zijn gestuit bij de bespreking van een nieuwe gemeen schappelijke benadering van bet Suez- probleem. Kort na middernacht eindigde een bijeenkomst tussen de Britse premier Sir Aïtthony Eden en de Franse premier Guy Mollet, die zes uur had geduurd. De Frans* ambassadeur in Londen Jean Chauvel deelde de pers mee, dat „er geen besluiten waren genomen". Eden en Mollet zullen hun besprekin gen vandaag voortzetten. Is de Britse hoofdstad wordt algemeen aangenomen, dat de volgende stap een beroep op de Ver. Naties zal zijn. De Fransen schijnen echter aan Egypte veel militanter eisen te willen stellen dan Eden. die onder krachtige druk staat van zijn land en de V.S., kan, steunen. Eden zal naar verwacht wordt zijn standpunt toelichten in een rede op een speciale bijeenkomst van het par lement, welke morgen begint Herve Alphand, de nieuwe Franse ambassadeur, heeft gisteren met presi dent Eisenhower over de crisis rond het Suezkanaal gesproken. Tevoren had hy de president zyn ge loofsbrieven overhandigd. De havenautoriteiten in Napels heb ben vandaag meegedeeld, dat de Ita liaanse regering vier passagierssche- ik (Van onze parlementaire redacteur) NAAR buiten is gisteren gebleken, dat de informateur, prof. De Gaay Fortman, tweemaal heeft geconfereerd met ir. Staf, de C.-H. demissionaire minister van Oorlog en Marine, eenmaal gister ochtend en eenmaal gisteravond. Gisteravond heeft prof. De Gaay Fortman ook .het K.V.P. Tweede-Kamerlid de heer Andriessen op het Torentje ontvangen. Hij heeft hem de portefeuille van P.B.O. en bezitsvorming aangeboden. De heer Staf heeft gisteren neg geprobeerd de P.v.d.A. tot andere gedachten te brengen met betrekking tot de deelneming aan een extra-parlementair kabinet van brede samenstelling. In hoeverre dit strookt met de bedoelingen van de informateur is naai wij vernemen in socialistische kring niet duidelijk geworden. Wel staat vast, dat prof. De Gaay Fortman gisteren de zekerheid heeft gekregen, dat de brede basis niet meer te repareren valt. (Van onze parlementaire redacteur) Naar wij vernemen heeft ~dê C.H demissionaire minister van Oorlog en van Marine, ir. C. Staf, gister avond tijdens zijn laatste gesprek met de informateur het besluit ge nomen niet in te gaan op het aan' zoek van prof. Be Gaay Fortman voor de portefeuille van Oorlog en Marine. In politieke kringen wordt het waarschynlyk geacht, dat thans deze portefeuille zal worden aangeboden aan de heer Korthals van de V.V.D. De informateur zou alsnog trachten C.H.-kandidaat-ministers voor het te vormen kabinet te winnen. pen in gereedheid heeft gebracht voor evacuatie van Italiaanse onderdanen uit Egypte, mocht deze nodig zijn. In Egypte wonen ongeveer 50,000 Ita lianen. De Verenigde Staten hebben reserve olietankschepen, die gereed zijn om m dienst te worden gesteld, wanneer de Suezkanaalcnsis dit vereist, zo ver klaarde maandagavond de onder staatssecretaris van. handel, Louis Rothschild. Rothschild verklaarde, dat de V.S. in zekere mate de olie, waar over zy beschikken, zouden delen met de bevriende landen, in geval president Nasser het Suezkanaal mocht sluiten. Zie verder pagina 3 EEN van de oudste en meest^intie- me vrienden van Sir "Winston Churchill, Lord Brabazon of Tara, heeft gisteren afgerekend met de le gende van „Churchill de onverstoor bare" gedurende de tweede wereld oorlog. Volgens Lord Brabazon had Churchill een afschuwelijk humeur en trad hij op als een ware bulle bak. De 72-jarige Brabazon, een pionier van de internationale luchtvaartdie in een van Churchill's oorlogskabinet ten minister voor de vliegtuigproduk- tie is geweest, schrijft hierover in zijn pas verschenen autobiografie The Brabazon Story. E ambtenaren en arbeldscontrac- lustitie zullen bü wijze van proef in de gelegenheid worden gesteld een hoogtezonkuur te ondergaan. Nu de afgelopen zomer zo weinig zon heeft gebracht, wil men trach ten door een zodanige kuur de weer stand van het lichaam te vergroten en de vatbaarheid voor de infectie ziekten van de winter te vermin deren. Zes weken In overleg met de medische inspec teur van het departement zal bij wijze van proef voor rekening van het mi nisterie een aantal hoogtezonlamper worden gehuurd, voldoende voor één of twee kuren, welke in het algemeer zes weken duren. De bedoeling is het personeel var de departementale afdelingen in de gelegenheid te stellen tussen acht uur 's morgens en halfzes 's middags, der halve ook gedurende de kantooruren, de kuur te ondergaan. Aan de deelnemers van de kuur zul len ook gratis multivitaminetabletter worden verstrekt. Over de stormachtige bijeenkomsten van de commissie voor de strijd op de Atlantische Oceaan merkt Braba zon op: „Dat waren de onaange naamste vergaderingen, die ik ooit had bijgewoond. Het ging om zaken van groot belang, maar de manier, waarop Churchill iedereen behandel de, was bijna onverdraaglijk". „Hij (Churchill) kwam gewoonlijk na het middagslaapje, dat hij vroeg in de middag deed, in het gemeenst mogelijke humeur en dat werd er niet beter op door het probleem dat hii onder de ogen moest zien. Hij gedroeg zich als een bullebak van een schoolmeester, ieder was in zijn ogen* een halve gare, en als iemand hem durfde tegenspreken, voer hij tegen hem uit en snoerde hem de mond." Brabazon vertelt, dat het geliefkoosde mikpunt van Churchill de toenmali ge staatssecretaris voor de Lucht vaart, Sir Archibald Sinclair (thans Lord Thurso) was. „De beschimpingen en beledigingen, waarmee Winstom hem overlaadde, waren ongelofelijk. Hetgeen heel vreemd was, want hij was Archie zeer toegedaan en had een zeer op rechte genegenheid voor hem". „Ik ben altijd een beetje bang geweest voor Winston", schreef Brabazon. „Ik geloof dat ik dat nog ben, of-\ schoon er geen beminnenswaardiger en trouwer vriend bestaat. Maar hij is een man van stemmingen en moet zeer zorgvuldig worden bestudeerd".. Emigranten 3 a 4 dagen later in Australië In overleg met de Nederlandse regering is vanmorgen besloten, dat het emigrantenschip Sibajak, dat van middag met ruim duizend pasagiers van de Lloydkade te Rotterdam zou vertrekken naar Australië, ditmaal de route zal varen langs Kaap de Goede Hoop. De duur van de reis zal hierdoor drie tot vier dagen langer zijn. De Koninklijke Rotterdamsche Lloyd heeft nog enkele uren voor het vertrek maatregelen genomen met het oog op de voorraad proviand, die het schip voor deze reis moet meenemen. DREIGENDE SLUITING De Zuldafrikaanse minister van Fi nancien, J. F. Naude, heeft gisteren ge zegd, dat het vrijwel zeker is, dat 17 van de goudmijnen in zijn land ges'o- ten zullen moeten worden, indien Zuid- Afrika geen hogere prijs voor zijn pro- duktie kan bedingen. Dit zou voor de wereld een jaarlijks verlies van 126 mil joen dollar aan goud betekenen, vertel de hij aan journalisten op London Air- port. Naude is op weg naar Washington voor de vergadering van het internatio nale monetaire fonds. Het fonds heeft de prijs van fijn goud bepaald op 35 dollar per ounce. Ondanks het feit, dat de produktie- kosten nog steeds -stijgen, is goud een van de weinige artikelen, waarvan de prijs sinds de oorlog met gestegen is, aldus de minister. Prof. mr, P. Lieftinck is gisteravond om 22.30 uur per K.L.M.-vIiegtulg van Schiphol naar New York vertrokken. DE BILT, dinsdag 10 uur. In de luchtdrukverdeling boven West-Europa en het aangrenzende deel van de Oceaan treden nu belang rijke veranderingen op, waardoor er aan het rustige weer een einde komt. De belangrykste oorzaak van deze omslag is een depressie, die over het zeegebied tussen Groenland en Noor wegen naar het Oosten trekt en tot op de Noordzee sterke barometerda lingen teweeg brengt. Tegelijkertijd breidt het bij de Azoren gelegen gebied van hoge druk zich in de richting van Frankrijk uit. Het gevolg hiervan is dat de lucht- drukverschillen op de Noordzee snel toenemen en de wind uit het Zuid westen gaat aanwakkeren. De komende nacht zal het fronten systeem van de depresie ons land bereiken en waarschijnlijk geheel passeren, hetgeen aanleiding tot enige regenval zal zyn. Achter het front dringt iets koudere lucht binnen Een daling van de temperatuur is daarom, te verwachten. Op het Oostelijk deel van de Oceaan bevindt zich een oude tropische cycloon, die langs New foundland de Oceaan op trekt. Bo vendien is in Labrador een depressie aangekomen, die zich eveneens naar de Oceaan begeeft. De commandanten van de Britse en Franse luchtlandingstroepen op Cyprus hebben gisteren geconfereerd over" plannen voor een gezamenlijk optreden in geval van actie tegen het Suezka naal. Generaal Jean Gilles, commandant van de Franse luchtlandingstroepen, heeft daartoe een uur gesproken met brigade-generaal Michael Butler, com mandant van de Britse prarachutisten op het eiland. Zij kwamen bijeen, terwijl op het eiland geruchten de ronde deden over Brits-Franse plannen voor de volgende week te houden gezamenlijke oefenin gen van parachutisten. Verhoren in Djakarta Dr. Koestomo. oud-minister-presl- dent van Pasoendan één der deel staten van de R.I.S.. die in 1950. en kele maanden na de soevereiniteits overdracht aan Indonesië, weer wer den geliquideerd is opgeroepen door het parket van de procureur-generaal te Djakarta, om te worden gehoord in verband met een door hem in ver scheidene dagbladen gepubliceerd ar tikel. - In dit artikel onthulde Koestomo het bestaan (sinds 1946) van subversieve organisaties, welke volgens zijn bewe ring door Nederlanders zouden worden, geleid. De woordvoerder van het hoofd parket zei, dat alle personen wier namen in het artikel werden genoemd, zullen worden verhoord. Tot hen behoren verscheidene Nederlanders. Wervelstorm „Emma" is bijna uitgewoed In de Westelijke en Zuidelijke delen van Japan, waar de wervel storm „Emma" heeft gewoed, zijn ten minste dertig mensen om het leven gekomen en 130 gewond; 636 mensen worden vermist. In Zuid-Korea zijn elf mensen om gekomen en zes gewond. Honderden huizen werden door de storm ver nield. De tyfoon neemt thans langs de kust van Siberië in kracht af. Een Amerikaanse bommenwerper, die moest onderzoeken welke weg door de wervelstorm werd gevolgd, wordt vermist. Er bevinden zich zes tien man aan boord. Jordanië enerzijds en Egypte, Irak, Syne, de Libanon, en Saoedi-Arablë an derzijds hebben een overeenkomst ge sloten over de bekostiging van de Jor daanse defensie. Tot nu toe was Jor danië van Engeland afhankelijk voor de financiering der landsverdediging. De vijf Arabische landen willen deze rol blijkbaar overnemen. Actie tegen Schmidt De president van het Indonesische hooggerechtshof, dr. Wiricno, heeft vandaag een delegatie van jongeren en studenten ontvangen, die hem een resolutie overhandigde, waarin de doodstraf wordt geëist tegen de Ne derlander Schmidt. Dr. Wirjono gaf de delegatie te ver staan, dat niemand de rechter mag beïnvloeden by het vellen van. zyn vonnis. De begrafenis van dr. G. Bolkestein, oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, is morgenochtend om elf uur op de begraafplaats „Zorg- riied" te Amsterdam. Londen wijst iet plan van Nasser af Robert Menzies, de Australische premier, die voorzitter is tan de commissie van vijf, uelke de resultaten van de inter nationale conferentie over het Suezkanaal te Londen, aan president Nasser van Egypte heeft voorgelegd, it maandag avond uil Kairo in Londen aangekomen, waar hij nog diezelfde avond besprekin gen voerde in Dotvning Street 10, de ambtswoning van de Engelse premier Anthony Eden. i -ie V -r-- ;;T V«,%:r; v.:kAoc'iV V*' -i- Vwifc Sturgis, Kentucky, 1956: leden van de nationale garde met de bajonet op het geweer, beveiligen negerkinderen op weg naar school. Sinds gisteren worden de negerleerlmgen per politie-auto naar school gebracht. Af A'Yfr' - '~>c 'mm wna me mm v Een van staalpijpen vervaardigd vliegtuig heeft een interessante luchthaven voor •en Westberlijnse speelplaats de jeugd omgetoverd. tot l In Loosdrccht woont de sportvlieger Jan Daams. Als hij zich naar het vliegveld In Hilversum wil begeven, stapt hy in het hier afgebeelde motorvoertuig, dat ln het begin dezer eeuw reeds een bezienswaar digheid was. Auto's Im mers werden toen maar zelden gezien. De heer Daamk is er trots op, de oudste auto van Ne derland te bezitten, een z.g. Dion Bouton 1 ci linder met een 414 P.V, motor. Het vehikel doet het nog best, zij het wat kalmpjes aan.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1