Het Suezkanaal KONINGIN ONTVING ADVISEURS Kabinet van socialisten, liberalen en C.H.? 1 21 Jordaniërs gedood ii aanval Israël hij ^oodsen vannacht vertrokken Wat op stapel staat Lagerhuis akkoord met Cyprus-politiek MU ten ik?\ Grondige redding in volle zee Sowjetloodsen in Egypte Nu mr. Burger of ir. Staf aan bod DULLES MAANDAG OPNIEUW NAAR BRITSE HOOFDSTAD Onvindbaar kabinet D Weer overzicht Nieuwe reportages eii rubrieken Geen proces tegen Makarios luiting zitting Staten-Generaal ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3487 Weerbericht B Woensdag conferentie in Londen' OPNIEUW POLITIEPOST VERNIELD Stap van Nasser bij Ver. Naties? NOG GEEN ZELFBESCHIKKING Beschuldiging Een onzer redacteuren heeft een speciale studie gemaakt van de automatisering en de mechanisatie in het bedrijfsleven. Hij zal hierover een serie artikelen publiceren, waarin in het bijzonder zullen worden belicht de economische, maar vooral ook de sociaal-psychologische facetten van deze technische voor uitgang. Hierbij zal worden nagegaan in hoeverre het juist is te spreken van een nieuwe industriële revolutie en in hoeverre vrees voor massa-ontslagen in de toekomst gerechtvaardigd is. Elke zaterdag zal er weer zijn de pagina met een overzicht van het kerkelijk gebeu ren. Dit zal, zoals tot nog toe. geschieden aan de hand van hetgeen in de kerkelijke pers gepubliceerd wordt doch tevens zal in speciale reportages aandacht besteed worden aan de vraagstukken die zich in deze tijd naar voren dringen. In het bijzonder zal. meer dan voorheen, het ker kelijk en geestelijk leven over de grens in de belangstelling worden geplaatst. MAKARIOS IN EEN ZIEKENHUIS Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 ,1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18.30-19 30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplem Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm Tel. 114402 Klachtendienst 18 30—19 30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 2<>b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 52 cent per week, 2,26 per maand, 6.75 per kwartaal Losse nummers 13 cent Verschijnt dagelijks V- Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting, geldig tot zondagavond. SCHRAAL WEER. Droog en overwegend zonnig weer. Matige of krach tige oostelijke wind en dezelfde temperaturen als vandaag of iets hoger. 16 sept zon op 6.18. onder 18 53; maan op 17 06, onder 2.22. 17 sept.: zon op 6.20, onder 18.52: maan op 17.27, onder 3.28. O O Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRDINS SLOT WANNEER de Egyptische regering thans het Suezkanaal niet gena tionaliseerd had, zou die nationalisa tie volkomen geruisloos tot stand ge komen zijn in 1968. het jaar dat de concessie aan de Suezkanaalmaat- schapplj zou zijn afgelopen. Dan zouden dus juridisch en tech nisch gezien dezelfde problemen aan de orde zijn gekomen die thans aan de orde zijn. Juridisch zou dan de eigendom van het kanaal en de soevereiniteit van Egypte over het kanaalgebied volko men vaststaan. Ook dan zouden, evenals nu, de ge bruikers van het kanaal een sterke wettelijke grondslag hebben voor hun recht om doorvaart door het kanaal te vorderen. Technisch zou er ook dan het vraag stuk bestaan van de instandhouding van het kanaal dat veel geld en veel technische bekwaamheid vordert en waarbij de gebruikers in sterke mate zakelijk geïnteresseerd zijn. WAAR loopt nu het conflict over? Over de nationalisatie? Men kan dat, zonder meer, zo niet stellen. Want hoezeer men mogelijk die nationalisa tie ook als politieke daad moge af keuren, zij is als de financiële ge volgen jegens de betrokken maat schappij behoorlijk geregeld wor den. hetgeen Nasser in uitzicht heeft gesteld formeel geoorloofd. En dan blijft er nu precies als an ders later in 1968 de bovenbedoelde juridische en technische problematiek ter regeling over, waarbij Egypte en de gebruikers betrokken zijn en waarover tussen hen een regeling ge troffen moet worden. Nasser ontkent dat ook voor het he den niet. HET wezenlijke probleem is dus po litiek. En dat schuilt hierin dat Nasser de nationalisatie heeft doorge- set als een politieke daad die erop ge richt was het Westen te vernederen. Zo heeft hij het zelf uitgedrukt. En daarom reageren Engeland en Frankrijk zo heftig. Want als Nasser dat ongestraft kan doen zet dat in het Midden-Oosten de deur open voor alle mogelijke varian ten van deze daad. De grote vraag is nu of er een derde mogelijkheid is tussen het ongestraft over zijn kant laten gaan van deze kaakslag aan het Westen en een open oorlog. :;- Het plan dat Eden in het Lagerhuis onthuld heeft, is ons wat zijn moge lijkheden om in de praktijk te werken betreft, niet duidelijk. Maar wat wel duidelijk is, is dit, dat zijn strekking is een provocatie van Egypte, zoals de nationalisatie een provocatie van het Westen was. ELANGRIJKER dan dit, schijnt het ons, als de westelijke mo gendheden tot een gedragslijn konden komen, die Nasser met voor hem na delige gevolgen van zijn daad zou con fronteren. Allereerst zou dat zijn een behoor lijke wapenleverantie aan Israël, ■waardoor het machtsevenwicht dat door de communistische wapenleve- tanties aan Egypte is verstoord, weer zou worden hersteld. En vervolgens zou dat zijn een niet meer gebruikmaken van het Suezka naal door het Westen. Dat zou waar schijnlijk het verval van het kanaal met zich brengen,'omdat dan zowel de technici als het geld daarvoor zouden gaan ontbreken. Er zijn mensen die zeggen dat zulk3 de Egyptenaren niets zou kunnen sche len. Zij zouden eerder trots zijn op een verzand kanaal dan dat zij het kanaal aan het Westen gunnem Maar men vergete niet dat het niet gebruiken van het Suezkanaal bete kent dat met name Saoedi-Arabië daardoor een grote financieel-econo- mische klap zou krijgen omdat dan de olie in dat gebied niet meer kan wor den geëxploiteerd fa de mate als thans geschiedt. En dat zou Nasser zijn krediet bij Saoedi-Arabië kunnen kosten. Voor .Europa, dat momenteel voor zijn olievoorziening van het Midden- Oosten afhankelijk is, zou daarvoor compensatie uit Venezuela, de Ver enigde Staten en Canada kunnen wor den geleverd. Want de olie-exploitatie is daar opzettelijk afgeremd ten bate het Midden-Oosten, omdat de olie-exploitatie hier goedkoper is. Het zou dus alleen een kwestie zijt van duurder worden. Maar dat is altijd nog goedkoper dan oorlog. En het zou Nasser's daad straffen. Het m.s. Haarlemvan de K.N.M.S. te Amsterdam heeft don derdag in volle zee een vissers boot en de bemanning daarvan gered. De uit Kingston (Jamaica) af komstige vissersboot ,£abrina", die het vorige jaar gebouwd is, werd op 18.45 graden noorder breedte en 83.15 graden wester lengte hulpeloos aangetroffen. De machine bleek onklaar te zijn geraakt. De Haarlemnam niet al leen de acht leden van de be manning aan boord, maar plaat ste met zijn laadgerei ook de vissersboot op het voordek en is thans onderweg naar Kingston om de onverwachte lading af te leveren. Een onbekend aantal Russische loodsen is in Egypte aangekomen om hun diensten aan te bieden aan de Egyptische Suezkanaaimaatschappij. Dit heeft de Russische consul in Caïro bekendgemaakt. (Van onze parlementaire redacteur) HM. de Koningin heeft gisteravond op paleis Soestdijk de vice- president van de Raad van State, dr. Rutgers, en de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer, mr. Jonkman en dr. Kor- tenhorst, ontvangen om hun advies te vernemen over de oplossing van de formatiecrisis. Vandaag hebben de fractievoorzitters de heren Burger (Arb.), Romme (KVP), Zijlstra (AR), Tilanus (CH) en Oud (WD) zich voor hetzelfde doel naar het paleis Soestdijk be geven. Het horen van deze adviseurs is nodig geworden, nadat de infor mateur prof. De Gaay Fortman gistermiddag H.M. de Koningin een eindrapport heeft uitgebracht en haar heeft medegedeeld, dat hij geen kans ziet om de formatie van een kabinet voor te bereiden, nadat eerst de socialisten en daarna de C.-H.-kandidaatministers, de heren Staf, Tilanus jr. en Van Mastrigt geweigerd hadden om in het te vormen kabinet zitting te nemen. In politieke kringen worden de socialistische fractievoorzitter mr. Burger en de demissionaire minister van Oorlog en Marine, ir. Staf, als kandidaten genoemd voor het (in) formateurschap. Het waren immers de socialisten, die tien dagen geleden als eersten hun mede werking aan prof. De Gaay Fortman weigerden. Als grootste party In ons Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft vrijdagavond bekendgemaakt, dat Enge land mede namens Frankrijk en de Ver. Staten, de 15 landen die met de Weste lijke Grote Drie op de Londense confe rentie het plan voor internationalisatie van het Suezkanaal ondersteunden, zal uitnodigen voor een conferentie In Lon den voor oprichting van een organisatie van gebruikers van het Suezkanaal. De uitnodigingen zullen zaterdag door de Britse ambassadeurs in de betrokken landen worden overhandigd. De conferentie zal, naar verluidt, woensdag beginnen. Dc vier landen die op de Londense Suezconferentle het Wes telijke plan niet steunden India, de Sow jet-Unie, Ceylon en Indonesië worden dus niet uitgenodigd. Aan de conferentie gaat oveileg van de Westelijke Grote Drie vooraf. Hieraan zullen de Amerikaanse, Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Dul les Lloyd en Pineau, deelnemen. Dulles zal maandag vertrekken. Eisenhower heeft besloten Dulles naar Londen te zenden op uitnodiging van de Engelsen. President Nasser van Egypte zal van daag een. grote politieke rede uitspreken in de luchtmachtschool te Bilbeis ten Noorden van Kairo, zo heeft het pers bureau voor het Midden-Oosten bekend gemaakt. Beschuldiging De Egyptische regering heeft Groot- Brittannië en Frankrijk er vrijdagavond van beschuldigd veel grotere aantallen schepen door het Suezkanaal te zenden Koning Hoessein MINSTENS 21 Jordaniërs Zijn volgens Jordaanse kringen gisternacht om het leven geko men bij een massale Israëlische aanval men spreekt van duizend faan op een politiepost te Gharandal .De aangevallen post Was het hoofdkwartier van de mobiele woestijntroepen van het Arabisch Legioen. Volgens een protest dat Jordanië bij de be standscommissie der Ver, Naties heeft ingediend, werd de post geheel vernield. Zie verder pagina 3 ten einde het voor Egypte moeilijk te maken de waterweg voor het normale verkeer, ogen je, houden. Hc-t'-wss -gebroikei4>k. -4hit,:d!agelsjfei; '35!r. tot 40 schepèa h'et kanaal passeerden, 'al:' dus werd verklaard in een communiqué van de afdeling voorlichting der rege ring. Vrijdag heeft Egypte echter de doortocht van 50 schepen mogelijk ge maakt, hetgeen nog nooit in de geschie denis van het Suezkanaal is voorgeko men. Volgens een officiële zegsman, aldus het communiqué, biedt de oude Suezka naaimaatschappij sommen van 10.000 en 20.000 pond om de oude loodsen er toe te brengen hun posten te verlaten. Vol gens het communiqué hebben enkele loodsen dit bevestigd. land rust dus de zwaarste verantwoorde- ïykheid op de P.v.d.A. Inmiddels is niet gebleken dat het besef hiervan deze partij bijzonder drukt. De socialisten hebben er veel meer behoefte aan om de Chr.-Hist. demissionaire minister van Oorlog, ir. Staf, thans het vuur in te zenden. Hö immers gaf voor de C.H.U de pas aan door als eerste van de drie C.H, kandidaatministers, wie prof. De Gaay Fortman een portefeuille aanbood, te weigeren, Waarschijnlijk speelt de socialisten de gedachte door het hoofd, dat thans de. vorming van een kabinet van socialisten, liberalen en chr.-histO' rischen moet worden beproefd. Het is nL niet aan te nemen dat zij verwach ten, dat de KVP en de AR na het op treden. van de heer Staf in de afgeslo ten fase-De Gaayv Fortman staan te trappelen van ongeduld om met de -fa-zee ..te Zie verder pagina 3 Na dertien dagen is de Amerikaanse deskundige Kenley er in geslaagd een zeven ton wegende installatie aan te brengen boven de oliebron van Alborze, waaruit de olie totdusverre onder een druk van 700 atmosferen over de woes tijn vloeide. Hierdoor heeft men de bron in bedwang gekregen en zal later de olie kunnen worden afgetapt. Op de rede van de Zuidengelse haven stad Southampton liggen op het ogenblik vele met militaire voorraden geladen vrachtschepen en tankschepen voor anker, die door de Engelse regering zijn ge charterd en die volgens berichten uit kust sinds ,JD-Day". Engelse officiële kringen wachten op het sein om uit te varen in hei geval Engeland tot militaire actie zou over gaan in het gebied van het Suezkanaal. Deskundigen spreken van de grootste concentratie van schepen voor de Engelse DEGENEN, die verantwoordelijk zijn voor het mislukken van de laatstelijk aan prof. De Gaay Fort man verleende opdracht, hebben een zware verantwoordelijkheid op zich geladen. Want zij deden die opdracht mislukken, nadat reeds vele andere opdrachten mislukt waren. En wat is het perspertief nu? Er 1# nog een combinatie, die niet be proefd is. Het is die van socialisten, liberalen en chr. historisehen. Het laten mislukken van de andere mogelijkheden leidt er o.i. toe, dat thans deze oplossing moet worden be proefd. Als dat slaagt, hebben wij het kabinet, dat nu al drie maanden on vindbaar is. Advertentie E laatste konvooien, geloodst door de loodsen van de oude kanaalmaatschappij, zijn gisteren door het Suezkanaal gevaren. Tot het laatste konvooi dat in Port Said aankwam, behoorde de Nederlandse tankboot Vasum. De 400 buitenlandse loodsen, ingenieurs en technici die liever heengaan dan voor de nieuwe Egyptische maatschappij te werken, hebben te middernacht het werk neergelegd. Vannacht zouden uit Port Said en Suez de eerste schepen vertrekken die uitsluitend door Egyptenaren geloodst worden. De Egyptische maatschappij heeft haar personeel gevraagd dubbele diensten te verrichten om het kanaal normaal open te houden. Met spanning ziet men het tijdstip tegemoet waarop het eerste schip van de nieuwe westelijke gebruikersorganisatie zich met een eigen loods bij het kanaal zal melden. Nasser moet dan kiezen of .hij het schip zal doorlaten of tegenhouden. Een begrip voor progressieve damesschoenen DE BILT. zaterdag 10 uur. Terwijl een stormdepressie langs de Noorse kust trok breidde zich in een snel tempo een hogedrukgebied van de Oceaan over Schotland en de Noordzee uit. Tegelij kertijd drong vrijdagavond een zwak front van het Waddengebied naar de" zuidelijke provincies wat hier en daar met wat motregen gepdard ging. Achter het front stroomde droge en iets koelere lucht ons land binnen. Druk- dalingen boven Ierland en Zuidwest- Engeland die samenhangen met een lage drukgebied bij de Golf van Biskayo wyzen op een noordwaartse verplaatsing van dit lagedrukgebied. Bij Schotland wordt daardoor een af zonderlijk hogedrukgebied afgesplitst, dat het komende etmaal nog iets fa betekenis zal toenemen. Daardoor mag worden verwacht dat het weekeinde over het algemeen zonnig zal zijn met een naar zuidoost draaiende wind en iets hogere temperaturen. De vrees voor een oorlog is overi gens verminderd-door de jongste ver klaring van Eden, dat Engeland geen geweld zal gebruiken zonder zich eerst tot de Veiligheidsraad te wen den, tenzy een noodtoestand ontstaat. In een radiotoespraak heeft de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Fineau, gisteravond duidelijk Zie verder pagina 3 'i edurende de vakantiemaanden zijn er op onze redactie plannen be raamd welke nu vaste vormen heb ben aangenomen, voor een serie uitgebreide reportages op verschillend gebied, welke ongetwijfeld de belangstelling van onze le zers zullen trekken. De schrijver van onze rubriek „De Wijde Wereld", dr$. J. Klatter, bevindt zich thans in het Nabije Oosten voor een verblijf van enkele maanden. Hij zal, indien de poli tieke ontwikkeling in het Midden-Oosten hem niet dwingt zijn plannen te wijzigen, zijn reis beginnen in Egypte. Indrukken uit Cairo, bezoeken aan de piramiden van Gizeh, aan de Nijldelta het vroegere vruchtbare land Gosen en aan de berg Sinaï, staan op zijn programma en hij zal u vertellen van het kerkelijk leven in de Kop- tische gemeenten, waarin de christelijke nakomelingen der oude Egyptenaren zich hebben verenigd. Zijn reis zal hem verder voeren naar de Libanon, waar hij o.m. de leiders van de Morgenlandzending zal ont moeten en naar Damascus, de hoofd stad van Syrië. Vanuit Amman in Jordanië zal hij u meenemen, o.a. naar Jeruzalem, naar Jericho, naar Bethlehem en naar de Dode Zee. Ten slotte komt dan Irak aan de beurt met het oude handelscentrum Bagdad, thans een moderne stad, en de oliestad Mosoel aan de Tigris, aan de overzijde waarvan nog de ruïnes van Ninivé liggen. Ook uit Babel en het oude Ur der Chaldeeën, de vader stad van Abraham, zal hij u impressies geven en zo zal er meer zjjn, dat de Bijbelse geschiedenis voor u zal doen herleven. Uiteraard zal in deze reportages ook vee! aandacht worden geschonken aan de politieke aspecten en de span ningen in het Nabije en Midden-Oosten. DE chef van onze kunstredactie heeft een reis door Italië gemaakt. Hij zal u meevoeren op zijn wandelingen door Milaan. Bologna en Floience. Hij zal u laten toeven in de Dom van Milaan, met u het San Marcoplein bezoeken, de scheve toren van Pisa met u bestijgen, u confronteren met de moderne kunst en het classicisme in Florence en op de terugreis u vertellen van de schoonheid van de Italiaanse Riviera. ONZE" muziekredacteur, die Engeland en Schotland bezocht, hoopt artikelen te schrij ven over het nationale jeugdorkest van Engeland, muziek op IJsland, het waarderen van moderne muziek en zal enkele interviews geven met vooraanstaande musici. Ten slotte zal hij het Schotse Hoogland beschrijven, enkele indrukken geven van Edinburgh „koningin van het noorden" en vanzelfsprekend wordt het nationale instrument van Schotland, de doedelzak, niet vergeten. TVfA dc kustvaart, waarover een onzer verslag- L gevers indertijd een reeks artikelen schreef, - - zal thans de Rijnvaart het onderwerp voor een aantal reportages worden. De Rijnvaart is deze bijzondere aan- dacht zeker waard: ruim 100.000 vaartuigen passeren jaarlijks de grenspost Lobith en meer dan 30.000 landgenoten vinden op deze rivier hun werkkring en gedeeltelijk ook hun woning. Wij hopen wederom een actie te beginnen voor een grotere verkeersveiligheid en voor meer fatsoen van de zijde der weggebruikers. ONZE vaste rubrieken zullen worden uitge breid, o.a. met een dagelijkse persschouw „Geknipt voor u Ten einde onze lezers zo volledig mogelijk voor te lichten over hetgeen binnen- en buiten landse kranten en tijdschriften over actuele vraagstukken publiceren, zal hieruit een selectie worden gemaakt Dage lijks zal of een binnenlandse of een buitenlandse pers- schouw verschijnen. HET Britse Lagerhuis heeft gisteren met 308 tegen 243 stemmen de politiek van de rege ring ten aanzien van Cyprus goedgekeurd door te stemmen Aartsbisschop Makarios, die door de Engelsen naar de Seychellen is verban nen op beschuldiging van samenwerking met de verzetsbeweging op Cyprus, is te Mahe fa een ziekenhuis opgenomen wegens een lichte maagstoornis. Hij zal, naar verluidt, daar twee of drie dagen blijven. Vanmiddag te drie nur heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken ad Inte rim, prof. mr. J. C. van Oven in opdracht van H.M. de Koningin fa haar naam de zitting der Staten-Generaal gesloten. Voor deze korte plechtigheid waren de heide Kamers van de Staten-Gene raal fa de vergaderzaal van de Eerste Kamer fa verenigde vergadering byeen- gekomen onder voorzitterschap van de president der Eerste Kamer, mr. J. A. Jonkman. Deze benoemde tot leden der com missie van in- en uitgeleide van de minister de heren Beaufort, voorzitter, lid van de Eerste Kamer; Korthals, lid "■«i de Tweede Kamer; Wendelaar, lid »nn de Eerste Kamer; Bruins Slot en mej. Zeelenberg, leden van de Tweede Kamer. Minister Van Oven, die in een gala-berliner, bespannen met twee paar den, voorafgegaan en gevolgd door een escorte van rijkspolitie te paard, ver trokken was van de achterzijde van het paleis Noordeinde, arriveerde tegen drie uur aan het Kamergebouw. Hier was een erewacht van de Rijkspolitie met drumband opgesteld. De commissie ge leidde de minister naar de regerings tafel. Minister Van Oven zeïde hier het volgende: H.M. de Koningin heeft mij opge dragen de huidige buitengewone zitting van de Staten-Generaal in haar naam te sluiten. Uw arbeid in deze korte zittings periode bleef in hoofdzaak beperkt tot de overweging van de voorstellen tot verandering in de Grondwet. De Koningin heeft mij opgedragen u haar dank te betuigen voor de door u bij de behartiging van 's lands zaken betoonde toewijding. In naam der Koningin verklaar ik deze zitting van de Staten-Generaal te zijn gesloten. Nadat de minister uitgeleide was ge daan en de commissie in de zaal was teruggekeerd, sloot de voorzitter de verenigde vergadering. voor verdaging van de zitting van het Lagerhuis tot 23 oktober. De Britse minister van Koloniën; Lennox Boyd, had verklaard, dat het fa het huidige stadium der geschiedenis „absoluut noodzakeiyk Is, dat Engeland zijn soevereiniteit over Cyprus hand haaft, wil het zijn verantwoordelijkheid kunnen blijven dragen." „De vraagstukken, waarmee wij thans fa Suez en elders te maken hebben, gaan ver uit boven onze rechten en verplich tingen als Navolld", zei hy. De onderminister van Koloniën, John. Hare, verklaarde, dat de regering van Cyprus tot de slotsom is gekomen, dat het openbaar belang niet gediend zou zijn met een proces tegen de verban nen aartsbisschop Makarios en dat de minister het daarmee eens is. Lennox Boyd verwierp een voorstel van het socialistische Lagerhuislid Phi lip Noel-Baker om onderhandelingen met de Cypriotische terroristen te be ginnen en zei verder: „Ik meen, dat uit een kritisch lezen van de dagboeken van Grivas het aan deel zal blijken dat regering en burgers van Griekenland hebben gehad hij het uitoefenen van terreur op een eiland, dat juridisch deel uitmaakt van het grondgebied van de Britse bondgenoot. Ik ben er zeker van dat dit het bescha- mendste feit is uit de betrekkingen tussen geallieerden, dat de moderne tijd kent." De minister verklaarde dat Engeland het zelfbeschikkingsrecht van de Cyprio ten erkent, maar dat de toepassing hier van op het ogenblik niet mogeiyk is. Hij zei dat Lord Radcliffe er bij het opstel len van een nieuwe grondwet van uit gaat, dat de gehele binnenlandse veilig heid, buitenlandse zaken en verdediging door Engeland en de Britse gouverneur van Cyprus zullen worden behartigd. TT ERIN NEKT u zich nog II de grote winterprjjs- vraag van „Trouw" onder het motto „Wie ben ik?" Het succes van deze prijs vraag was zo groot, dat de Directie van ons blad beslo ten heeft, deze wedstrgd in kennis en vernuft te herha len. Vandaag beginnen vvg met de eerste publikatie van de nieuwe „Wie ben ik?" Er worden 761 geldprijzen uit geloofd, met een hoofdprgs van duizend gulden. Wij rekenen erop, dat wederom tienduizenden aan deze grote najaarsprgsvraag zullen meedoen. Let u op de voorwaarden, welke wg elders in deze editie vermelden? Veel suc ces, lezers! VJ -v Prof. de Gaay Fortman geeft pogingen op V.i nMffufr G' i

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1