Schiedam vraagt verhoging van alg. uitkering Gemeentefonds Politie-atleten streden om nationaa l kampap Electronisehe muziek op nieuive mogelijkheden Werklieden stuitten on mensenbeenderen i SCHIEDAM Anders geen sluitende begroting Oogstdankdienst van Leger des Heils J. de Boom directeur Kon Wil helm ina Kweekschool Toneelavond Gusto Militaire oefeningen Schiedam en omgeving andamars D.O.K MAASSLUIS Hoek van Holland Twee kinderen door - sneltrein gedood Uiteenzetting van Henk Radings Burgerlijke stand van Rotterdam ENORME KEUZE VERLOVINGSRINGEN ÏKUUYï c aangereden DE PRESTATIES van het Resi dentie Orkest dienen zeer hoog te worden aangeslagen. tra ut op elk concert krijgt men een orkestspel te horen dat bij voortduring uitmunt door een fraaie veelzijdige en technisch virtuoze klankproduktie. Ook donderdagavond iveer werd er in de Stadsgehoorzaal te Viaar dingen gemusiceerd op een wijze, die een hoog artistiek niveau be reikte en die het klisteren naar de uit tc voeren werken tot een zeldzaam muzikaal genot maakte Feestavond ten bate T.B.C.-bestrijding Advertentie Harmonie ..Wilton Fijenoortl <;eeft concert in Plantace LI E.\K B ADI AGS, internationaal bekend al-. t!Oiitiioniufci van -.u Advertentie Advertentie Morgen een speciaal Zaterdag-koopje voor de heren' LEO VAN IERLAND MnmnanBaaaama VLAARDINGEN Hei Leger dei Heils io Viaardingen houdt zondag zijn jaarliiks oogil-dank- feesi. De traditiegetrouw zullen hierbij de zieken en bejaarden op fruit worden onthaald, dat de soldaten van het Leger zelf bijeenbrengen en waarbij vooral ook een beroeo op de bevolking wordt ge daan. Allen, tl in mei het werk van het Leger des Heils sympathiseren en ook hun, die met behulp van het Leger de zieken en bejaarden op fruit willen onthalen, wordt verzocht hun giften en gaven te bezor gen in het gebouw van het Leger des Heils in de Bnanstraat 5 of hiervan ken nis te geven aan de commandant van het Leger, sr. kapitein Bergenia. Van Beet- 'hovcnsingel 15 te Viaardingen, tel 3217. Zaterdag wordt het fruit in het gebouw van het Leger verzameld en zal het aan de z.ieken en bejaarden worden ver strekt. Bovendien zal het Leger des Heils in Viaardingen in de tweede week van ok tober een bazar houden in de zaal van het Leger in de Baanstraat. waarvan de opbrengst is bestemd voor het werk van het Leger in eigen stad. Het Leger doet een beroep op de Vlaardingse bevolking hiervoor goederen of giften beschikbaar te stellen. Deze worden zo mogelijk maandag ingewactit op het adres van de commandant, kapitein Bergsma. Beet* hovcnsingcl 15. tel. 3217. Zij zullen ook gaarne, na kennisgeving op dit adres, worden afgehaald. Voor het storten van giften kati ook gebruik worden gemaakt van de girorekening van het Korps Viaardingen no. 287772. Met medewerking van de Vlaardingse Middenstnndscentrale en het Midden stands-actiefonds zal van 17 t.m. 29 sep tember onder de ledenwinkeliers te Viaardingen een inzameling van giften en goederen worden gehouden. Gelet op de treffende bewijzen van sympathie, die de Vlaardingse middenstand het werk van het Leger des Heils bij herhaling heeft getoond, mag worden verwacht, dat deze inzameling een succes zal worden. Maar ook de bijzonder grote belangstel ling van de bevolking voor samenkom sten en. evenementen van het Leger des Heils in Viaardingen. doet verwachten, dat de burgerij met guile hand van deze bazar een doorslaand succes zal maken. Wat er ,,Aan de oever van een .snel le vliet" zo al kan gebeuren, heeft gis teravond de toneelvereniging „Magna Pete" uit Rotterdam in het Schledam- *e Passage-theater gedemonstreerd. En enkele honderden leden van Gus to's personeelsvereniging hebben met stijgende belangstelling de verwikkelin gen die „Magna Fete" mei veel bra- vour en verve voor het voetlicht bracht, gadegeslagen. In vlot tempo werkten de toneelspelers zich door een conglomeraat van onbe duidende en' vaak lachwekkende inci denten naar een happy end dat zo'n slot zou komen kon elk reeds aan het begin constateren. De aanstel lerige Mildred Royd werd- niet onaar dig gespeeld door G. v. E3*ck. Joop van. 't Ho ff wist zich als haar echtgenoot ook op een redelijk niveau te handha ven. Ook de overige acteurs is het gelukt, het publiek niet te verveiep. Dat be wees het stevige applaus dat opklonk toen het doek- voorgoed" viel. Schiedam is enige dagen het middel punt geweest van militaire activiteit. Een groep militairen; die voor herha ling drie weken in dienst was terugge roepen heeft in de omgeving van Schie dam en Viaardingen een tweedaagse oefening gehouden. Zij waren met rijdend materiaal uit -Naarden naar deze omgeving gekomen -waar zij geen vreemden waren, want voor het merendeel kwamen deze „Ou we jongens" uit Rotterdam en omge- ving. De groep behoorde tot de luchtaf- weerdienst en opmerkzame Schiedam mers hebben in het Sterrebos en in Viaardingen Oost dan ook verschillende luchtafwecrkanonnen kunnen waar nemen. Het oefenen geschiedde door te richten op overkomende vliegtuigen. Ge schoten is er - niet. t1-Jn.de commandopost op eenr.van de sportveldfen aan; de Westfrankenland- sedijk. ..waar ,mede het eten voor dé on geveer. "100 manschappen werd gekookt, stond ook de radiopost. die het con tact onderhield met de verschillende on derdelen. Op donderdag 27 september organi seert de Vereniging tot Behartiging der Belangen van T.B.C.-patiënten in 'Neder land afd. Schiedam een vrolijk pro gramma in het Passage Theater, ter her denking van het 10-jarig bestaan der af- deling. Hieraan werkt mede het Gezelschap Rens v. Dorth met de nieuwste revue „De Lach in Top." 'De voorstelling vangt aan precies om 8 uur. Op zaterdag 22 september houdt de Christelijke Gymnastiekvereniging „D.O.K." een Propaganda-mars. Vertrek vanaf het Oude Kerkhof 5 uur. De route is als volgt: Kerkstraat Broersvest - Koemarkt Gerrit Ver- boonstraat Oranjestraat linksaf Nieu we Haven Schoolstraat - Nassau- laan Burg Knappertlaan Aleida- straat Westfrankelaudsestraal Rembrandtlaan - Troelstralaan Wi- bautplein rechtsaf naar Thorbeckesin- gel. langs Emmaflat Vlaardinger- straat Dam Korte Dam rechtsaf Hoogstraat Koemarkt Broersvest Lange Kerkstraat naar .eindpunt Ou de Kerkhof. De jongste leden van de vereniging zullen in de stoet mee mogen rijden op enkele grote wagens gezeten. Het geheel wordt voorafgegaan door het Tamboers- en pijperskorps van D.O.K. onder leiding van mej. C. Ver kade. initallatia EIST vakkundige aanlag Ook de tarvica It tear belangrijk. Van balden it U verzekerd. wanneer U zich bij aankoop wendt tot... Aanleg en lervice door gediplomeerde monteur», Showroom voor <«dio en televliie 1e Mlddellanditraat 72 - Telefoon 30340-37434. 2. S.R.G.A. 72 punten. 3. R.S.G.A. 52 punten. 4. Gouda 41 punten. De heer J. W. Nieboid. .voorzitter van de Politie Sportbond reikte niet een toe passelijk woord de prijzen uit. Voor de Haagse Politie Sportvereniging was het een alleszins geslaagd sport- Zaterdag 22 september van 6.30 tot 8 uur zal de Harmonie Wilton Fijenoord, dirigent Joh. F. Pala een concert ge ven in de Plantage te Schiedam. Uitge voerd zullen worden; B.B. en C.F. mars O. Hume. Les Saltimbanques ou verture L. Ganne. Lustige broeder wals R. Vollstedt. Loosdrecht Suite. Joh. F. Pala. Trafalgar mars W. Zehle. Bal let des Heures Ponchielli-Hanniken. Op een Perzische markt A. W. Ketel- bey, Espana Cani mars M. Hanniken. Vanmorgen om kwart voor negen zijn op de overweg nabij hel station Zeven bergen twee jongens van 8 jaar. P. Beyer en Van Dongen door een pas serende sneltrein ParijsAmsterdam ge grepen en op slag gedood. De - stoptrein Lage Zwaluwe—Roosen daal liep pel station binnen en was de .overweg juist gepasseerd. De jongens, die vermoedelijk dachten, dat de bo men zouden worden geopend, zijn toen onder de neergelaten afsluitbomen door gegaan en werden door de van de andere kant komende sneltrein gegie- pen Eén der jongens werd over een afstand van ongeveer 250 meter mee gesleurd. De andere schijnt door de trein opzij geworpen te zijn. De trein reed door. waaruil afgeleid kan worden dat de machinist niets gemerkt heeft. Kon. Wilhelminafonds. De kollekte gehouden ter bestrijding van de kanker heeft te Koek van Holland opgebracht rond ƒ400.-. Aan alle gevers wordt har telijk dank gebracht en uitzonderlijk de dames van U.V.V. die voor de inzame ling geheel belangeloos hebben willen zorg dragen. Reis naar Palestina. Voor de afdeling H. v. Holland van de Ned. Christen Vrouwen Bond spreekt donderdagavond ds. W. M. de Bakker van Maasdijk over ..Reis naar Palestina". De N.C.V.B. komt-dan in gebouw „Irene" te 8 uur voor een eerste vergadering in deze wintercampagne bijeen. Zaterdag t.b.c- kollekte. Ten bate van de Sanatoria Sonnevanek en Zonneglo ren en het fonds ..Draagt elkanders lasten" zal zaterdag in Hoek van Hol- .CONSTANT" „FOR EVER' ..AUDREY" Herenov«rhtmdtn vm prachtig* kwaliteit um.poplin, gesanlorueard, irt wit, anthraaet-grijs #r» lichtgrijs. Etn fantastisch mooi ov«rh*md, zo voordelig m prijs, als U nog nitt hebt meegamaakt 95 BINNENWEG PLEINWEG 196

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2