Mr. J. Klaasesz opent de Luchthaven Rotterdam )ende seizoen met 1 annhauser mers P.T.T.-beambte die f31.000 stal verminderd toerekeningsvatbaar Snelheid Doria niet precies berekend Wel uitstel, geen SCHIEDAM Schippers tegen de opheffing van beursdwang Dodelijk ongeval op de Hoogstraat te Schiedam Maasland C. S. van Benningen overleden Loop der bevolking in Schiedam Brandweer rekent op strenge winter ODI overtrof Oranje Wit met 6-3 VLAARDINGEN Oostenrijkse arts bezocht Vlaardingen burgerlijke stand van Rotterdam MAASSLUIS Moeder en kindV V.U.-vrienden bijeen PRIMA KRACHT Dinsdag 25 september 1955 TROUW Alle O.D.O.-twaalftallen ongeslagen plechtigheid is op kwart vodr elf bepaald. Van 12 uur tot kwart over een worden vliegdemonstra- ties gegeven, waarna het gehele gezelschap naar het Willemsplein vertrekt, waar het m.s. „Erasinus" gereed ligt voor een rondvaart door de haven. De Luchthaven Rotterdam zal geopend worden door de commis saris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz. Maandag 1 oktober zal de Luchthaven Rotterdam officieel geopend worden, 's Morgens zul len vliegtuigen met genodigden uit binnen- en buitenland aanko men. Onder de genodigden bevin den zich vijftig Engelse journalis ten. De aanvang van de openings- Oud'presiden t-com missarig Steenkoolhandelsvereniging jVI.V.V. blijft zegevieren De aanleg van ivegen In 1970 verdrievoudiging van verkeer rp 7 J? Eindafrekening B.L.O scholen Jubilarissen hij Schiedamse distilleerderijen College van GecL Staten in Vlaardingen Burgerlijke Stand Schiedam Bromfietser verongelukt in Rotterdam Indienststellïng Hr. Ms. mijnenveger „Veere" Loonsverhoging van 6% voor ambtenaren met ingang van 1 juli Nieuwe leermiddelen E.H.B.O.-cursus begint V isserijherichten B.eiJERUNOSt UAtf 31 OUDE BINNENWEG KG -148 - JONKER- FRAN5STRAAT 106 m In de ledenvergadering van de Alge mene Schippersvereniging, die te Rotter dam is gehouden, heeft deze vereniging besloten een telegram te zenden aan de minister van Verkeer en Waterstaat, waarin wordt medegedeeld „dat van schipperszijde ernstige bezwaren bestaan tegen gehele of gedeeltelijke opheffing van de beursdwang". De vereniging verzoekt de minister het daarheen te leiden dat aan de voorgeno men plannen te dien aanzien geen gevolg wordt gegeven. Het telegram is onder tekend door de voorzitter, de heer Pa Aarnoutsc cn de secretaris de heer H Pors van het hoofdbestuur der Alge mene Schippersvereniging. Vanmorgen om twaalf uur is op de Hoogstraat te Schiedam een ernstig on geval gebeurd, dat aan de 56-jarige R. H. het leven heeft gekost. De heer H. stond voor zijn zaak, ter hoogte van de Lange Achterweg op de Hc gstraat, toen een zwaar met peulvruchten bela den vrachtwagen hem passeerde. Waar schijnlijk doordat hij een onverwachte beweging maakte, viel de heer H. Een der achterwielen van de vrachtwagen reed hem daarbij over het hoofd. Het slachtoffer was op slag dood. Zijn echt genote was getuige van het ongeval. Het ongeval heeft begrijpelijk diepe indruk in de stad gemaakt, niet ki het minst omdat de winkelier uit „Daar waar dat wiel draait", een zeer beken de figuur was. Alle twaalftallen van de Chr. Korfbal vereniging ODO te Maasland kwamen zaterdag j.l. in een wedstrijd tot een ge lijkspel (nl. ODO 2) of tot een over winning (nl. ODO 1 en 3 alsook de beide junioren-teams). Verreweg de beste pres tatie leverde het eerste 12-tal dat de al oude rivaal Spirit 2 op eigen terrein een 140 nederlaag toebracht. De ruststand van deze uiteraard nogal eenzijdige wed strijd <de gasten waren, mede door in vallers, zwakker dan voorheen) was 6 voor ODO. ODO 2 behaalde togen Ornnje-Nassau 4 een gelijkspel (22). evenals 14 dagen ge leden tegen Oranje-Nassau 3; het was ook nu weer prettig spelen tegen deVlaardin- gers. ODO 3 boekte de tweede overwin ning. door met 41 té zegevieren over ODI 3 dat enerzijds door invallers gehan dicapt was en anderzijds de jeugdige Maaslanders vermoedelijk had onder schat! De a-junioren behaalden, na de debacle van vorige week, nu een 21 overwinning op het Schicdamse ODI a. terwijl de b-junioren vriend en vijand verrasten door met niet minder dan 40 te winnen van het Vlaardingse Spirit b! Al met al een korfbalmiddag met dub bele vreugde: fijr. weer en daarbij het zoet der overwinning. Verdachte bekende. Van het gestolen geld was door hem 1500 op een spaar bank gedeponeerd, de rest tn de woning verstopt. Als motief voor het misdrijf gaf hij op te willen studeren. Het idee was twee dagen tevoren bij hem ge rijpt. toen een geldzending van ƒ21.000 was aangeboden. Het gestolen bedrag is volledig teruggevonden. Verdachte verklaarde zijn ontslag tehebben aan gevraagd op 1 augustus jl. - Een psychiatrisch rapport achtte ver dachte verminderd toerekeningsvatbaar. De officier achtte het een zeer ern stig geval en eiste tegen verdachte twaalf maanden gevangenisstraf, m et aftrek van voorrarrest. waarvan vier maanden voorwaardelijk, met psychi atrisch toezicht. De raadsman, mr. H. Bavinck. was van oordeel, dat zijn cliënt heeft ge leefd onder een zware geestelijke druk en zich met één slag onafhankelijk wil de maken. De raadsman was van me ning. dat er voldoende aanknopings punten zij nvoor de opbouw van het verdere leven van verdachte. Pleiter verzocht de rechtbank het voorwaardelijk deel van de straf zo groot mogelijk te doen zijn. Na raadkamer deelde de president mee, dat de rechtbank, naar aanleiding van het psychiatrische rapport het noodzakelijk achtte verdachte ter ob servatie te doen opnemen in het ge sticht Maasoord en de verdere behan deling van de zaak uit te stellen voor onbepaalde tijd. De 23-jarige gewezen P.T.T. ambte naar A.B. wonende te Rotterdam heeft voor de Rotterdamse Recht bank terecht gestaan, verdacht van diefstal van een bedrag van ƒ31.000 dat hij zich uit een geldzending op 11 juli jl. zou hebben toegeëigend. Op deze datum werd hem, op het bijpostkantoor Charlois, opgedragen een zak, inhoudende ƒ31,000 aan geld te behandelen en als aangete kend stuk te verzenden naar het hoofdpostkantoor te Rotterdam. Hij nam de zak echter mee naar het toilet, haalde het geld er uit en stopte het gat met waardeloos pa pier. In de ouderdom van 74 jaar is in het Sint-Antonius ziekenhuis te Utrecht overleden, de heer C. S. van Beunin- gen, wonende te Maarsbergen. oud-pre- sident-commissaris van de steenkolen handelsvereniging „S.H.W. De heer Van Beumngen heett meer dan een halve eeuw in Maarn en om streken een vooraanstaande plaats be kleed op het gebied van landbouw en veeteelt. Hij was de stichter van de Coöpera tieve Boerenleenbank en Handelsvereni ging Maarn-Woudenberg; verder was hij commissaris van de vereniging Centraal Beheer te Amsterdam Vele jaren was hij raadslid en wethouder der gemeente Maarn. Een halve eeuw geleden werd hij eige naar van een uitgestrekt complex on ontgonnen gronden onder Maarn-Maars- bergen. dat hij tot een model landbouw- en veeteeltbedrijf wist te maken. De begrafenis zal donderdag om half twaalf geschieden in het familiegraf op de Eerste Algemene Begraafplaats te Utrecht. TEL 24067 Wie al gedacht mocht hebben, dat de geruchten als zou Groen-Zwart een ernstige kampioenscandidaat zijn, de Maaslandse voetballers zouden intimi deren. heeft zich schromelijk vergist. Hoewel zij met invallers uitkwamen, speelden de MW-ers zaterdag een goe de, rustige partij waarbij zij zich duide lijk de meerderen toonden van de gasten. Bij de rust was de stand 10 voor de Maaslanders, na de pauze wisten zij die zelfs op te voeren tot 40. waarmee de derde achtereenvolgende fraaie over winning in de nieuwe competitie een feit is geworden. MVV 2 deed bepaald niet voor het eerste elftal nder en won in Vlaaröin- gen de wedstiijd tegen The Red Stars met niet minder dan 6—1; slechts MW 3 moest een veer laten in de vorm van een 41 nederlaag tegen DVO 4. In het afgelopen weekend werd in de cantine van de Werf Gusto te Schiedam een tentoonstelling gehouden van de schilders vereniging ,3eati", die een afdeling vormt van de personeelsvereni ging van de Werf maatschappij. Het was deze keer een bijzondere ten toonstelling omdat Beati dit jaar 10 jaar bestaat. In de loop der jaren is het peil van het werk zeer zeker vooruitgegaan en dat niet in de laatste plaats door intensieve studie onder leiding van de kunstschilder H. Spetter. Ook onderling hebben de leden van Beati een hechte band en vooral van de middagen, dat zij er gezamenlijk op uit trekken om hier of daar in Schiedam hun hobby uit te leven, hebben zij veel van elkaar geleerd. Zaterdagmiddag werd de tentoonstel ling geopend door een der directeuren van de Werf, ir. F. Smulders. De heer Smulders wees er in zijn toe spraak op dat de hobby van de Beati- leden een gezonde hobby is, omdat zij in hoofdzaak wordt beoefend in zelfwerk zaamheid. „De ontspanning wordt hoe langer hoe meer in het passieve gezocht", aldus spre ker. „Radio, televisie en film maken het de mensen gemakkelijk. Bij Beati doet het er echter met toe of er mooi of slecht wordt geschilderd. Dat er iets wordt ge daan is belangrijk. „Daarom is het misschien goed dat er dit jaar geen jury is", aldus spreker, want niet op de prestaties moet in de eerste plaats de nadruk worden gelegd." Ir. Smulders hoopte dat het werk van de Beatileden een stimulans voor vele ande ren zou mogen zijn. Tevoren had de secretaris van de ver eniging de heer K. Vrauwdeunt gememo reerd dat dit jaar een jubileumjaar is. In de tijd van het bestaan van Beati heeft men steeds veel belangstelling ondervonden van directie en chefs, een feit waarvoor de heer Vrauwdeunt dank baar was. Ook de heer Spetter maakte hij een compliment voor het enthousias me waarmee hij zijn werk steeds ver richt. In de maand augustus is het aantal inwoners van Schiedam met 97 toegeno men. Daarmee is het totaal gekomen op 77.210. De vrouwen zijn nog steeds in de meerderheid met 38.741 tegen 38.469 mannen. In totaal vestigden zich in deze perio de 290 personen in Schiedam, terwijl er 273 vertrokken. Er werden 125 kinderen geboren en er overleden 45 personen. Het aantal huwelijken bedroeg in augus tus 70, terwijl in 2 gevallen de echt scheiding werden uitgesproken. Binnen de gemeente hadden 354 verhuizingen plaats. Van de gehuwden trokken 10 echtpa ren in een eigen woning, 34 kwamen bij ouders in en 1 echtpaar vond on derdak bij andere familie. Door onder huur vond 1 echtpaar een woning. Na voltrokken huwelijk wonen van 11 echtparen man en vrouw afzonderlijk, terwijl zich 13 echtparen buiten de ge meente vestigden. In algemeen kan worden opge merkt dat het aantal automobielen m ons land in zes jaar is verdubbeld, het verkeer op de rijkswegen in drie jaar tijds met bijna 50 pet. is toegenomen, terwijl het op enkele rijkswegen het vijfvoudige van dat in 1938 heeft bereikt. De minister meent ervan te moeten uitgaan dat de enige malen geuite ver onderstelling, dat tussen 1950 en 1970 een verdrievoudiging van het verkeer in ons land zal ontstaan, werkelijkheid zal worden. Daartoe worden voor het onderhoud en de verbetering van be staande rijkswegen en voor de aanleg van nieuwe wegen van het rijkswegen- plan voor 1957 sommen aangevraagd, welke rond 4.000.000 respectievelijk 20.000.000 hoger zijn dan die, welke in 1956 beschikbaar werden gesteld, Bijzondere omstandigheden voorbe houden, zal de tunnel bij Velsen in het najaar van 1957 worden voltooid en voor het verkeer opengesteld. Voorts zal krachtig worden voortge- werkt aan de aanleg van rijksweg 4a (Ypenburg-Burgerveen), voor welk doel ongeveer 1/7 gedeelte 10 min) van de totale voor wegenaanleg aangevraag de som bestemd is. Verwacht wordt, dat het gedeelte van Ypenburg tot en kele kilometers benoorden de Leidse Rijn tegen het einde van het begrotings jaar zal worden voltooid cn dat de pro vincie Zuid-Holland dan gereed zal komen met een verbinding van boven genoemd punt met de provinciale weg Leiden-Rijpwetering- Haarlemmermeer, zodat tijdens de verdere aanleg van het Noordelijke gedeelte van weg 4a het zuidelijke gedeelte reeds gebruikt zal kunnen worden en het verkeer tus sen Ypenburg cn de Haarlemmermeer de doorgang door Der. Haag en de overbelaste rijksweg 4 door Wassenaar zal kunnen vermijden. In Noordholland zal worden voortge gaan met de verbetering van het ge vaarlijke kruispunt van rijksweg 1 met de Brediusweg onder Naarden/Bussum 200.000). B. en W. van Schiedam stellen de raad voor een krediet van 3540 be schikbaar te stellen voor het aanschaf fen van een ontdoolapparaat met onder stel ten behoeve van de brandweer. De commandant van de Schiedamse Brandweer heeft er namelijk op gewe zen dat het nieuwe ontdooiapparaat, dat in gebruik is bij de Gemeentereiniging tijdens de strenge winter van de afge lopen winter voor de brandweer van weinig nut is geweest. Dit apparaat werd toen hoofdzakelijk gebruikt voor het ont dooien van bevroren waterleidingen en voorts bij reparaties aan bevroren dienstleidingen. De brandweer kan daar derhalve over het algemeen op het mo ment van uitrukken niet onmiddellijk over beschikken, wat niet bevorderlijk is voor een snelle brandbestrijding. Woningbouw. Het ligt in de bedoeling om op het weggedeelte vanaf het oor logsmonument tot aan de woning van nataris C. F. Petit dit de La Roche te Maasland een achttal villa's te bou wen. Puzzlerit. Uitgaande van de C.J.M.V. en Herv. meisjesvereniging zal zaterdag middag een puzzlerit gehouden worden, gevolgd door een broodmaaltijd en een gezelbgeavond in het Trefpunt. Jong dierendag. Op de gehouden keu ring „Jong dierendag" te Vlaardingen behaalde de heer M. van Buuren te Maasland met zijn inzending zwart Ja- vakriel 5 keer het predicaat ZC en 2 maal ZZG de heer J. de Bruijn even eens alhier 4 maal het predicaat ZG met een inzending Kriel Wyandotte. De heer M. van Buuren had tevens de mooiste haan en hen van de tentoonstel ling. Onder leiding van Ed, Flipse beeft de Neder- landse Opera gister- luali i Ir f I avond In de Rott. jffy /«tn nÉ Schouwburg de serie V ft l\W voorstellingen, die A gedurende dit seizoen hoopt te geven, geopend - 1 met een in het algemeen uff-—verzorgde opvoering van Richard Wagners „Tann- hSuser". Beproefde krachten waren door hun medewerking een waarborg voor een goed uitvoeringspeil. Dank zij vooral ook de kundige en al tijd parate leiding van Ed. Flipse, die orkest noch toncclgebcuren ook maar een ogenblik losliet, heeft een geheel gevulde Schouwburg Wagners jeugdwerk (hij was 29 jaar toen hij met de compositie een aanvang maakte) in goede samenhang kunnen zien cn horen. In deze opera heeft Wagner, door d« legendarische figuur van Tannfchuser te vereenzelvigen met Hemrich von Offer- dingen, een oude sage verbenden met de zangerswedstrijd op de Wartbrug. Het conflict tussen geestelijke en zinnelijke liefde wordt in ait drama weergegeven op een wijze, die voor onze tegenwoordige begrippen niet vrij is van een kinderlijke cn daardoor ook vaak hinderlijke naïvi teit. Het koor ven de „brave Hendriken" en hun edele verontwaardiging na de proeve van bekwaamheid, waarbij. Tann- hduscr een iets andere opvatting over het wezen der liefde blijkt te huldigen dan zijn confraters, doet wel wat simpel aan. Wagner, die zichzelf de schepper van het „Gesamtkunstwerk" voelde heeft het in literair opzicht stellig niet aan zelf overschatting ontbreken. Eigenlijk zijn de Duitse teksten voor ons niet makkelijk meer te verwerken. De periode van de hoogromantiek ligt nu eenmaal een hele tijd achter ons en de gezwollen en hoog dravende taal dott het niet meer. Een geboren toneelman was Wagner zeker. Maar ook op toneelgebied hebben de op vattingen zich in een eeuw grondig ge wijzigd. en grootvader Wagner zou gek opgekeken hebben, als hij zijn kleinzoons Wieland en Wolfgang bezig had gezien met hun stilering en uniformering van de optredende ensembles. De opvoering van gisteravond geschied de in de z.g. Bre»dener Fassung. (Voor Parijs heeft Wagner zijn Tannhhuser orn- streks I860 namelijk ingrijpend bewerkt). In navolging van de nieuwe Bayreuther opvattingen is het décor zo sober moge lijk gehouden. Schuin oplopend en vaak half duister gehouden toneel zijn niet zonder effect en de opstelling van toe- hoordders en deelnemers aan de zangera- wedstrijd (de Jaatsten met de rug naar de zaal) vertoont een strakke symmetrie. Niettegenstaande de grote lengte van sommige taferelen, waarin op het toneel praktisch niets gebeurt en de zangers moeten trachten zich in letterlijke zin een houding te geven (wat niet iedereen lukt) blijft Wagners muziek, afgedacht van min der onderhoudende passages, boeiend en levendig, waarbij het orkest veelal da stuwende kracht voor het geheel ia. Tijdens de voorstelling van gisteravond stonden Gré Brouwenstijn (Elisabeth) en Guus Hoekman (Landgraaf Hermann) in zang en spel (houding) bovenaan. Wil helm Ernst zong als gast de titelrol. Een prachtige stem, die naast veel voortreffe lijke momenten ook inzinkingen vertoon de. Vooral tijdens de eerste acte. Paolo Gonn (Wolfram van Eschinbach) zong over het geheel genomen goed maar viel In het Lied aan de avondster tegen. Tot de overige medewerkenden behoor den Jan van Mantgem (Walther von der Vogelweide), Gerard Holthaus (Biterolf), Rudolf Kat, Gee Smitsh, Greet Koeman (Venus), Nel Duval e.a. Het koor voldeed goed, althans op het toneel. De zang achter de coulissen detoneerde meermalen op hinderlijke wijze. Het orkest heeft onder Ed. Flipse uit stekend gespeeld. Van de ouverture mank te de dirigent iets heel moois en de vele illustratieve details van de partituur heeft hij zijn volle aandacht geschonken. Evenals enige jaren geleden was de mise en scène van Georg Hartman en wa ren décors en costuums van Emil Pree- torius. De bouw van de drie B.L.O.-scholen in Nieuwland te Schiedam heeft in totaal 1.919.800 gekost. Dat blijkt nu de eindafrekening is voltooid. Daar in totaal voor 1.889.800 aan kredieten is beschikbaar gesteld, verzoeken B. en W. de raad daar nog een aanvullend krediet van ƒ30.000 aan toe te voegen. -Drie personeelsleden van de distil leerderij Wenneker en Co. te Schie dam werden zaterdag gehuldigd om dat zij 25 jaar in dienst van het be drijf waren. Het waren mej. A. Scholte, afdelingschef van de boekhouding en de heren P. J. A. Borst, vertegendoor- diger en C. A. Kooien, onderbaas in de distilleerderij. 'Op 26' augustus was de heer P. J. Van der Touw 50 jaar in dienst van de likeurstokerij de firma Schade en Buy- zing te Schiedam. Door ziekte van zijn echtgenote werd dit feit eerst maandag officieel herdacht. Maandag zag men op de Markt te Vlaardingen de Nederlandse driekleur, de Zuidhollandse vlag en de Vlaardingse kleuren vrolijk wapperen. Het College van Gedeputeerde Staten bracht name lijk een bezoek aan Vlaardingen. Om .half tien werd het volledige col lege van Gedeputeerde Staten ontvangen op het stadhuis. Na een korte aanwezig heid aldaar werd een rondrit gemaakt door de stad. Bijzondere aandacht werd aan bepaalde objekten geschonken. Na de rondrit keerde men terug naar het stadhuis, waar de burgemeester van Vlaardingen, mr. J. Heusdens en wet houder M. H. L. Weststrate toelichting gaven op hetgeen gezien was. Hierna volgde een bespreking. Ook de lunch werd op het stadhuis gebruikt. Na de lunch werd de film „Vlaardingen koerst op morgen" van Jan Schaper vertoont, welke bijzonder in de smaak viel. De gedachtenwisseling werd nu voortgezet tot vier uur. waarna het college weer vertrok. Mevrouw De Ruiter- de Zeeuw en de heer Van Praag bleven achter. Met wethouder Walstra bezochten zij de bejaardenflat aan de Burgemeester Pruissingél. Ook mejuffrouw Prins, di- rektrice Van de flat voor bejaarden was hierbij tegenwoordig. De .jWorld Health Organization" stelt, zoals bekend, regelmatig belangrijke be dragen beschikbaar om landen, welke op bepaalde medische gebieden een ernstige achterstand hebben, in de gelegenheid te stellen grondig kennis te nemen van de resultaten, welke elders op deze terreinen bereikt zijn. Hiervan wordt uiteraard door tal van medici en deskundigen uit heel de wereld een dankbaar gebruik ge maakt. In dit kader brengt momenteel dr. H. Söllner uit Wenen, in opdracht van zijn regering, een bezoek aan Nederland, teneinde kennis te nemen van de proble matiek der revalidatie van geestelijk en lichamelijk onvolwaardigen alsmede van de hier reeds opgedane ervaringen. Zaterdag j.l. heeft dr. Söllner zich ter zake in Vlaardingen laten voorlichten. Hij bracht allereerst een bezoek aan de G.S.W.-werkplaats in de Oosterstraat, waar hij rondgeleid werd door de direc teur. de heer C. M. de Jongh. De hier reeds verkregen resultaten verbaasden de Oostenrijkse arts. In Oostenrijk staat dit werk nog in de kinderschoenen. Hierna onderhield dr. Söllner zich go- ruime tyd met mejuffrouw M. C. M. Prins, directrice van het Flatgebouw voor Bejaarden aan de Burgemeester Pruis singel, waarbij met name het vraagstuk der vrije tijdsbesteding voor bejaarden werd besproken. Dr. Söllner toonde zich zeer enthousiast over de hier bereikte resultaten. Tijdens een rondgang door het gebouw gaf hij meermalen uitdrukking aan zijn grote bewondering voor de doelmatige inrichting van het gebouw. Met een kort bezoek aan het Kolpabad werd deze rondgang door de gemeente besloten. De derdie stuurman van de Stock holm, Ernest Carstens-Jobansen, die tij dens de aanvaring met de Andrea Doria alleen op de brng van het Zweedse schip stond, heeft toegegeven dat hij de snelheid van de naderende Andrea Do ria slechts had geschat en niet nauw keurig had berekend. Tijdens een kruisverhoor door Euge ne Underwood, de advocaat van de Ita lian Line, de maatschappij van de ge zonken Andrea Doria, in New York zei de derde stuurman, dat hij twee radar peilingen op de Andrea Doria had ver richt; één toen het schip vijftien kilo meter en één toen het negen kilo meter van de Stockholm was verwij derd, maar dat hij de snelheid van de Andrea Doria niet nauwkeurig had be rekend. Zaterdag speelde het Schiedamse O.D.I.l een vorse wedstrijd op Boshoek tegen Oranje Wit 1. In de eerste mi nuut wist O.D.I. stand al op 10 te brengen. Wat het spel betreft waren de Schiedammers in de meerderheid. Bij de rust was de stand 42 voor O.D.I. De wedstrijd eindigde in een 6 3 overwinning voor O.D.I. Het tweede twaalftal van O.D.I. is op bezoek geweest bij Maassluis 1. Ook deze wedstrijd werd door de Schiedam mers gewonnen. Voor de rust was O.D.I. onafgebroken in de meerderheid. Met een 41 voorsprong eindigde de eerste helft. Maar na de rust zakte het spel van O.D.I. geleidelijker af, waar van Maassluis profiteerde. Ze wist het zelfs te brengen tot 44 gelijkspel. Even voor het einde wist één van de heren van O.D.I. op het nippertje het winnen de doelpunt te scoren. De wedstrijd ein digde in een 54 overwinning voor de Schiedammers. O.D.I.3 speelde op Boshoek tegen O.D.O.3 uit Maasland. Mede door de vele invallers van O.D.I. wist ze deze wedstrijd niet tot een goed einde te brengen. Toch wogen beide teams aar dig tegen elkaar op. Toen de rust in ging was de stand voor O.D.O. 31. De eindstand was 41 voor O.D.O. On danks de invallers is het een keurige prestatie om maar met 41 te verlie zen van dit veel sterkere team. O.D.I.4 kwam op Boshoek binnen de lijnen tegen Succes uit Gouda. De gas ten speelden met een ander type spel dan O.D.I. gewend is. Aanvankelijk pro fiteerde O.D.I. ervan, maar later wist Succes haar 2—0 achterstand weg te werken. De ruststand was 2—0 voor O.D.I. Succes won deze wedstrijd met 43 Ten slotte speelde O.D.I. a een wed strijd tegen O.D.O.a. Over het algemeen was dit een aardige wedstrijd. De rust stand was 1—1. O.D.O. a won deze wed strijd met 32. Geboren; 23 sept. '56 Maria L, A.. d. v. P. A. Verspeek en M. E. van Rest; 22 sept. '56 Zwanetta C.. d. v. G. F. Klmkert en M. Bekkering: 21 sept. '56 Gerrit H.. z. v, G. H, M. de Kok en M. van Beek: 23 sept. '56 Johannes, z. v. J. de Groot en P. J. Trouborst; 22 sept. '58 Carolina A. H.. d. v. G. van Dijk en M. J. Scholte; 23 sept. '56 Elisabeth, d. v. M. van Dijk en G. M. E. Teekamp; 22 sept. '56 Dirk P. A. J., z. v. D. P. A. J. Schaap en C. de Goede; 22 sept. '56 Johan, z, v. J. Schemkes en M. Brouns; 22 sept, '56 Ronald H, L z v F. S. Jansen en A. M. .L. Delmee; 22 sept. '56 Elizabeth H. G.. d. v. H. E. Brouwer en A. Huisen; 24 sept. '56 Peter, z. v, H. J. P. Post en N. M. P. Ligthart. Overleden; 23 sept. '56 W. F. Noordijk 65 j.; 21 sept. '56 F. Necësany 72 j. Gistermiddag is de 50-jarige vakbond bestuurder F. van Bodegraven van de Brede Hilledijk te Rotterdam met zijn bromfiets bij een aanrijding op de Glashaven hoek Scheepmakershaven dodelijk verongelukt. Een bestelauto die van de Blaak naar de Boompjes reed bleef midden op de rijbaan staan om linksaf te slaan. Een in dezelfde richting rijdende truck met oplegger die recht door moest, passeerde met matige snel heid de bestelauto aan de rechterzijde. Juist op het moment, dat de bestel auto naar links begon te draaien en de ruimte tussen de beide voertuigen iets kleiner werd wilde de bromfietser tus sen beide auto's doorrijden. Het gevolg was dat hij met de opengeslagen achter klep van de bestelwagen in aanraking kwam. viel en met het hoofd voor de linkerachterwielen van de truck terecht kwam. Het slachtoffer werd ongeveer 4 meter meegesleurd en met zeer ern stige verwondingen aan het hoofd naar het Coolsingelzïekenhuis vervoerd, waar een arts de dood constateerde. De president van de pas opgerichte Inter nationale Flnanclerlngs Maatschappij, Robert L. Gamer, heeft in de Installatiebijeenkomst van de raad van goeverneurs der maatschap pij medegedeeld, dat hij vertrouwt, dat de maatschappij haar taak, stimulering van een grotere toevloeiing van particulier kapitaal naar produktleve ondernemingen in de ln economisch opzicht minder ontwikkelde ge bieden ln de wereld, zal kunnen vervullen. Tot nu toe zijn 32 landen tot de maatschap pij toegetreden en verwacht wordt dat nog een aantal andere landen dit voorbeeld zul len volgen. Het tot nu toe gestorte kapitaal van 77 miljoen dollar is tijdelijk geïnvesteerd cn zal inkomsten opleveren, die meer dan voldoende zijn om de uitgaven te dekken. Garner wees er echter op, dat Investerin gen op lange termijn vertrouwen ln een redelijke stabiliteit van de verhoudingen ver onderstellen, evenals vertrouwen, dat de be palingen niet willekeurig gewijzigd zullen worden cn dat aangegane verplichtingen zullen worden nagekomen. De zaken, welke reeds bij de maatschappij ln behandeling zijn, geven de president de overtuiging, dat de grote verwachtingen, welke de Wereldbank reeds lange tijd had van het werk der maatschappij, niet teleur gesteld zullen worden. De I.F.M. heeft er in de eerste plaats be lang bij, dat niet alleen maar door middel van enkele geselecteerde particuliere pro jecten hulp wordt geboden, doch ook dat wordt aangetoond, dat particuliere investe ringen ln de ln economisch opzicht minder ontwikkelde landen, wanneer deze op de luiste wijze beheerd worden, zowel winstge vend als nuttig kunnen zijn. Om in dat op zicht te kunnen slagen moeten wij echter inkomsten hebben, die in overeenstemming zijn mei de risico's, welke wij op ons nemen, zo vervolgde de president. Het bestuur heeft besloten zich de eerste jaren te concentreren op industriële onder nemingen. Donderdagochtend 27 september zal op de werf te Kinderdijk van L. Smit en Zoon's Scheepswerven N.V. de kustmij- nenveger „Veere" worden opgeleverd aan de Amerikaanse opdrachtgevers, die haar deden bouwen in het kader van het off-shore procurement pro gramme". Vervolgens zullen de Verenigde Sta ten dit schip overdragen aan Neder land als onderdeel van het wederzijdse hulpprogramma, waarna de aangewezen commandant, luitenant ter zee der tweede klasse (oudste categorie) H J A. Jolles het schip als Hr Ms Veere in dienst zal stellen. Naar aanleiding van de circulaire van 15 september 1956 van de minister van Binnenlandse Zaken,i nzake het treffen van .een regeling om te komen tot ver hoging van de salarissen van het ge- meentepersoneel met 6 delen B. en W. van Maassluis de raad mede. dat het Centraal Orgaan aanbeveelt, dat de be zoldiging van het personeel van deze gemeente met ingang van 1 juli wordt verhoogd en niet zoals de minister voor stelt met ingang van 1 september. Het college kan zich verenigen met de aan beveling van het Centraal Orgaan en stelt de raad voor de salaris-verhoging met ingang van 1 juli j.l. te laten ingaan. WONINGBOUW, B. en W. van Maassluis stellen de raadt voor een krediet beschikbaar te stellen voor de bouw van 24 étagewoningen aan het Fenacoliusplein. Het architectenbureau Rothuizen Vis- ker heeft voor dit project middenstands woningen ontworpen, die ingevolge de premie- en bijdrageregeling woningbouw 1953 gebouwd zullen worden. De huurprijs van deze woningen zal niet onaanzien lijk hoger zijn dan de tot nu toe geldende hurer, van de z.g. woningwetwoningen. Het college acht deze huur echter aanvaard baar. Gisteravond is te Vlaardingen de ten toonstelling „Moeder en Kind" officieel geopend. Deze tentoonstelling geeft de bezoeker enkele praktische wenken voor de voeding. Uit alle onderdelen van de ontwikkeling van het kind is een greep gedaan. De tentoonstelling gaat uit van het provinciale Groene Kruis in de provin cie Zuid-Holland. Reeds verschillende plaatsen in Zuid-Holland zijn bezocht. Voornamelijk op plaatsen op de Zuid- Hollandse eilanden is de tentoonstelling reeds geweest Het ligt in de bedoeling om de expositie alle plaatsen in Zuid- Holland te laten bezoeken. Dit vertelde ons dr. Steyling, direkteur vanhet provinciale Groene Kruis in de provincie Zuid-Holland, tijdens de ope ningsplechtigheid. Dr. Hasper sprak en kele woorden om aan het slot daarvan de tentoonstelling voor geopend te ver klaren. Hij wees er op, dat de tentoon stelling zeer belangrijk is voor moeders. Mejuffrouw T. Blom, lerares K. en V. geeft toelichting bij de Verschillende onderdelen van de tentoonstelling. De foto's op de expositie zijn gemaakt door Nico Jesse en de tekeningen zijn van zijn kinderen. Voor het aanschaffen van nieuwe leermiddelen voor de vakken geschiede nis en aardrijkskunde, door het ipge- bruik nemen van een nieuwe methode in deze vakken aan de Prinses Bea- trixschool aan de Buys Ballotsingel te Schiedam heeft de Vereniging tot be vordering van het Christelijk Onderwijs. B. en W. een bedrag van 1420 ge vraagd. Voor de E.H.B.O. cursus van het Ne derlandse Roode Kruis, die a.s. woens dag begint in het Roode Kruisgebouw aan de Lange Nieuwstraat lr-7 te Schie dam kunnen nog enkele dames en ne ren zich laten inschrijven. De cursus wordt iedere woensdag gehouden van 810 uur in het gebouw aan de Lange Nieuwstraat. Aanmelden dagelijks of op de cursusavond. Zij die hun E.H.B.O. diploma behalen kunnen daarna een cur sus volgen als helpster of helper van het Roode Kruis. RAAD COMMIS SIES Ter voorziening in de vacature G. Lan- gelaar wordt de raad van Maassluis de volgende aanbeveling gedaan: Commissie voor de financiën: 1. A. Ouwenbroek en 2. J. C. A. Hoogenbosch; commissie voor openbare werken en het grondbedrijf: 1. J. C. A. Hoogenbosch en 2. A. Ouwenbroek. "S-GRAVENHAGE. 25 sept. Vangst- bericht van hedenmorgen uit volle zee: SchevenJngen 78 geen vangst, 87 10. 200 22, 195 geen vangst, 402 g. v., 56 3, 229 g. v., 105 5, 339 1, 53 fi. v., 104 7, 332 g. v„ 39 25. 201 30, 264 75, 57 45, 181 6, 199 g. v., 32 7, 40 1, 48 g. v., 49 3. 99 X. 132 g. v., 133 4, 189 g. v., 233 37. 247 8, 262 g. v„ 285 g. v., 2 20, 5 25, 0 gisteren 25, 15 weinig. 25 g. v, 30 6, 37 g. v., 45 5. Ë4 45, 130 1, 236 g. V., 249 g. V., 250 20. 297 10, 399 9. 20 g. v.. 223 g. v., 314 gisteren 20, 79 g. v., 141 g. v. 186 g. v., 361 g, y.. 46 e. v. 50 g. v„ 61 gister weinig, 63 g. v.. 64 55, 66 20, 73 gister 68. 81 g. v„ 103 2, 116 g. v„ 123 g. v.. 124 8, 160 gister weinig, 180 gister 25. 275 g. v., 3 8, 14 g. v., 47 12, 325 17. Binnen te Schevenlngen: Sch. 248 met 25 last. 's-Gravenhage 25/9. Hedenmorgen gee# aanvoer van verse vis uit zee. Totale aan voer gezouten haring 1200 kantjes. Notering maatjes 30-35, volle haring 29.20-34.60. Die haring 24-25.50. Alles per kantje. De eerste tramwagens van de R.E.T. zijn thans van richtingaanwijzers voor zien. Zodra deze op alle wagens zijn aangebracht, zullen ze in gebruik wor den genomen. Op donderdag 18 oktober aanstaande zal er in de Oosterktrk aan de Sch'iedamse- weg te Vlaardingen een samenkomst wor den gehouden voor de Vlaardingse en Schiedamse vrienden en belangstellenden van de Vrije Universiteit te Amsterdam. Tijdens .deze bijeenkomst zal ds. G. Brink man te Schiedam spreken over de „Me dische Faculteit". Mevrouw L. A. Lever Brouwer zal' spreken over het onder werp: „Sleun aan de V.U. geeft winst voor U". Deze avond zuilen ook twee films v/orden vertoond. Fen over de ge bouwen van de Vrije Universiteit en de Jubiieumfilm. Medewerking wordt ver leend door het Schiedams Kerkkoor. De samenkomst begint om acht uur precies. Ned. Chr. Vromveftbond. De afdeling Maassluis van. de N.C.V.B. zet woens dagavond haar winterwerk in met een vergadering in de Zuiderkerk te Maas sluis. Op deze bijeenkomst spreekt ds. M. G. Ton uit Dordrecht over „Het le ven na dit leven". Zaterdagvoetbal. Vóór zaterdag is de wedstrijd Rijnsburgse BoysExcelsior vastgesteld. Beide elftallen zijn na drie wedstrijden nog ongeslagen, zodat deze ontmoeting waarschijnlijk een voorlopi ge beslissing brengt, omtrent de bezet ting van de bovenste plaats in de derde klasse. GROOTHANDEL in lompen VRAAGT per 1 November VOOR DE BOEKHOUDING Moet zelfsrtandlg kunnen werken. Voor goede kracht hoog loon. Trieven onder No. 26722 Bureau van dit Blad

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2