Geslaagde propaganda-aetie van S.W.G. in Schiedam Ferdinand Timmermans werd in raadzaal gehuldigd 'erntna Parade en muzikale show Slippartijen op zebra-streep C.N.V. jeugd hield rondetafel conferentie over mechanisering en automatisering m t vrmrnoumste is Ac3€tUp ov femim MAASSLUIS SCHIEDAM Schiedams beiaardier nam afscheid VLAARDINGEN Verdiende overwinning van H.B.S.S. Zwaluwen-nieuws Nog dit jaar bouw Oude Havenbrug Aankoop hoogspannings- beproefinrichtifig Burgerlijke stand van Rotterdam was - droog strijkdemonstraties 0.3. mét volautomatische Amerikaanse apparaten in onze m'ódélkeuken. 3\speciaalzaken 6 EU ER LA N O S E L A A N 31 - TEL. 71593 O U O E BINNENWEG 14 6 - TEL: 24067 JONKER FRANSSTRAAT 1Ó6- TEL. 23251 Natuurlijk is er voor éen attractie Maandag 1 oktober 1956 TROUW Advertentie Advertentie Is één van de weinige middelen die helpen bij verkoudheid. Elk tablet is voorzien van het merk Na het concert in het Stedelijk Museum te Schiedam werd Mterdagavond af scheid genomen van conservator D. Schwagermann, De voorzitter van de Vereniging van Vrienden van het Museum, de heer S. Kamstra bood de scheidende conservator (links) een radio en gramofoon aan. v>- m# Grote B.B.-oefening bij Ration Donderdagavond x>m hall 'acht hoopt de bedrijfszelfbescherming van het spoorstation te Schiedam, die resoteerd onder- de B.B., een grote ofening hou den op het emplacement achter het station. Het ligt in de bedoeling be halve de bedrijfszelfbescherming ook verschillende blokploegen en overheids- Met ingang van 1 Juli 1956 Voor gemeente-ambtenaren 6 pet. salarisverhoging Met 04 heeft het Schiedamse H.B. S.S. zaterdag volkomen verdiend ge wonnen van S.V. 35, omdat het nu de kans kreeg om haar technisch over wicht in doelpunten uit te drukken. Er moet echter dadelijk bij worden gezegd dat S.V. 35 nu niet bepaald een sterke tegenstander was Misschien is de H.B. S.S. ploeg door deze overwinning ech ter moreel sterker geworden. - iMet het oogmerk, de verkeersveilig heid in Schiedam te verhogen, heeft de Dienst voor Gemeentewerken onlangs op de'hoek van de B.K.-laan en de Nieu we Haven een zebra-streep aangebracht. Gisteren heeft deze streep evenwel niet helemaal aan haar doel beantwoord. In tegendeel. Ten gevolge van de motre gen slipten herhaaldelijk fietsen, moto ren, bromfietsen en scooters op de glad de" stenen. Sommige ongelukken waren niet van huitengewoon ernstige aard, maar ande re zijn toch voor enkele personen aan leiding geweest tot een kort be- zpgk aan het ziekenhuis. JEnkele minuten over één ging de bromfietser E. H. M. uit Maassluis te gen de straat. Hij schoot nog tegen een verkeersrek en bleef toen liggen, gewond aan een hand en aan het rechteroog. Via het Gemeenteziekenhuis werd hij naar huis gebracht. Even tevoren was de motorrijder P. K. J. S. uit Botterdam geslipt. Zijn duo-passagiere viel mee. Zij klaagde over pijn in de rug. Toen de ongelukken al te sterk in aan tal toenamen, heeft de politie de Dienst voor Gemeentewerken gewaarschuwd. Enigszins ernstig was ook de val van de 55-jarige scooterrijder A. S. uit Rot terdam. A. S. kreeg schaafwonden. In afwyking van het standpunt van de centrale commissie van georganiseerd overleg in ambtenarenkringen" stellen Burgemeester en Wethouders van Vlaar- dingen de raad voor de zes procent loonsverhoging voor de ambtenaren van de gemeente Vlaardingcn niet per 1 september, maar per 1 juli 1956 in wer king te laten treden. Het gemeentebe stuur stelt nader voor om over het tijdvak 1 juli 19561 januari 1957 dt uitkering ineens te verstrekken. Burgemeester en Wethouders zijn van mening dat deze vervroegde ingang ge wenst is met het oog op de gang van zaken in het bedrijfsleven en bij nabu rige gemeenten op het gebied van de loonsverhoging. De aan deze verbonden salarisverho ging verbonden kosten worden voor 1956 op 97.500,geraamd. inwoners in Vlaardingen Vlaardingen heeft nu meer dan 61.000 inwoners. Op 1 augustus was het totaal aantal inwoners 60.847. Door geboorte- en vestigingsoverschot is er een ver meerdering van totaal 327, zodat het aan. tal inwoners per 1 september, 61.174 be draagt. 1 januari 1956 was het totaal aantal inwoners 59.788, De totale vermeerdering vanaf 1 januari is dus 1.386. In een. sportief gespeelde wedstrijd be haalde G.T.B. zaterdag haar vierde overwinning. De Schiedammers, die voor de rust de sterke wind tegenhad- den, begonnen direct met een overrom pelende aanval, die echter op niets uit liep. De gasten weerden zich geducht en trachten met voordeel van de wind succes te verkrijgen doch de Schiedam se verdediging stond als een rots in de branding om de aanvallen onschadelijk te maken. G.T.B. zat ook niet stil en ondernam verscheidene tegenaanvallen. Maar de bal kwam meestal in de ver keerde richting. Na een half uur spelen nam G.T.B. de leiding. De midvoor om speelde enige tegenstanders en het ve nijnige schot was voor de Stedos doel man te machtig 10. De Schiedammers bleven aanvallen en met beheersing zou de stand hoger zijn geweest. Zo kwam de rust met een 10 voorsprong voor de thuisclub. Na de rust gaven de Geel zwarten de toon aan en al bleven de gasten goed partij geven toch konden zij niet verhinderen, dat na twintig minu ten in de tweede helft de linksbuiten de voorsprong van zijn club vergrootte. Wel werd het leer weggewerkt doch het strakke schot dat daarop volgde was voor de keeper te machtig 20 Moe dig bleef Stedos zich m de strijd wer pen, maar de achterhoede wist van geen wijken. Tien minuten voor tijd kreeg Stedos de genadeslag. De links buiten kreeg de bal prachtig toegespeeld, liep even door en schoot toen hard in de rechterhoek 30. Met G.T.B. in de aanval kwam het einde van deze pret tig gespeelde wedstrijd. G.T.B. 2 verloor met 2—1 van HBSS 3. G.T.B. 3 ging de rust in met een 0 4 stand. Na de rust scoorde G.T.B. 3. tweemaal zodat het einde kwam met een 2—4 nederlaag. De bouw van de nieuwe brug over de Oude Haven heeft lang op zich laten wachten. Zoals men weet zal deze nieu we brug te Vlaardingen de Schiedamse- weg verbinden met de doorbraak naar de nieuwe binnenstad. Thans staat vast dat de aanvang van de bouw van deze brug rond de komende jaarwisseling kan worden tegemoet gezien. By uitbreiding of wijziging van het hoogspanningsnet is het noodzakelijk, dat de nieuwe en gewijzigde verbindingen worden beproefd, alvorens deze defini tief in gebruik worden genomen. Deze beproeving geschiedt op verzoek en voor rekening van het elektriciteitsbedrijf van Vlaardingen. Hoewel tussen de bedrijven een goede samenwerking bestaat, komt het voor dat de beproevingsinrichting met beschikbaar is op het moment dat deze in Vlaardingen nodig is. Dit bete kent dan een vertraging in de uitvoe ring van de werkzaamheden of, indien stopzetten van het werk niet mogelijk is, het onbeproefd inschakelen van ka bels, hetgeen eigenlijk niet verantwoord is. Het is dan ook in het belang van de elektriciteitsvoorziening, dat het bedrijf zelf de beschikking verkrijgt over een beproevingsinrichtirig. Verkrijgbaar is thans een apparaat in draagbare uitvoe ring, zodat het in een auto naar het werk vervoerd kan worden. Wanneer blijkt, dat een hoogspan ningskabel niet tegen een beproeving bestand is. dienen de fouten te worden opgespoord. Dit kan eveneens geschieden met het bedoelde apparaat in combinatie met een bijbehorende hoogspannings- meetbrug. Ook normale kabelstoringen in het hoogspanningskabelnet worden op deze wijze opgezocht. De totale aan- scnaffingskosten van deze k&belbeproe- vingsinrichting en hoogspanningsmeet- brut» zijn 10.500,Burgemeester en Wethouders van Vlaardineen dopn de raad het voorstel over te gaan tot deze Auto over de kop Op de Rijksweg naar Dordt is zondag middag de 38-jarige natuurkundige W. U. Auer uit Den Haag met zijn auto gekanteld. De wagen, waarvan de kap open stond, kwam onderste boven in de berm van de werg te liggen. De bestuur der zat eronder. Hij bleek slechts een schaafwondje aan een der vingers op gelopen te hebben. De wagen werd zwaar beschadigd. De auto. die met hoge snelheid reed in de richting Rot terdam was bij het afremmen voor een ervoor rijdende auto geslipt. Deze auto werd aan het rechterachterspatbord geraakt. Hoewel in deze wedstrijd bij vlagen goed spel werd vertoond, stond het door gaans toch bijlange na niet op 2e klas peil Bij Zwaluwen was het plaatsen slecht verzorgd en het voorhoedespel vaak te peuterig. Ook hel spel van da thuisclub vertoonde tal van tekort komingen. De puntenverdeling kan in elk geval als het juiste resultaat be schouwd worden. Nadat Zwaluwen zich aan een lang durige druk ontworsteld had, ontspon zich een gelijkopgaande strijd, waarbij de beide doelverdedigers voortdurend in actie moesten komen. Door struikelen van een achterspeler kreeg A.R.C- plot seling een vrije schietkans, die de Alphenaars een 10 voorsprong be zorgde. Spoedig was de stand evenwel weer gelijk, want uit een aanval der zwart-witten belandde het schot van Vogler onder de vallende keeper door in het doel. Tot de rust bleef Zwaluwen domineren, maar door treuzelen gingen enkele goede kansen verloren. Spoedig na de hervatting hadden de Vogels echter succes. Na een snelle aan val van rechts zette Bergwerf onberispe lijk voor, waar de A.R.C.-doelman voor het schot van Witvoet moest zwichten. Dit was blijkbaar het sein voor een her nieuwde krachtsinspanning van de gast heren. Voortdurend werd net Zwaluwen- doel belaagd en eens stonds slechts het houtwerk een doelpunt van de Alphense club in de weg. De gelijkmaker kon zo doende niet uitblijven. De bal stuitte na een schot tegen de paal in het veld terug en trof vervolgens doel (2—2). Het ontging hierbij de arbiter helaas, dat de A.R.C. man, die het laatst inschoot, buitenspel stortd. Van weerszijden heeft men zich nog ingespannen om de volle buit in de wacht te slepen, maar toen de scheidsrechter het einde aankondigde, was de stand onveranderd. Uitslagen; A.R.C Zwaluwen 22; Zwaluwen 2—Zwart Wit "28/2 1—6- H.V.O. 2—Zwaluwen 3 0—1; Zwaluwen 4T.O.G.R. 3 23; Zwaluwen 6—The Red Stars 2 2—5; Zwaluwen 7—H.V.O. 4 21; Zwaluwen 8T.S.B. 5 22. Junioren: Excelsior '20 al—Zwaluwen a2 16; V.F.C. blZwaluwen bl 04; R.K.W.I.K. blZwaluwen b2 24; R.F.C. b3—Zwaluwen b4 14; R.K.W.I.K. b2— Zwaluwen b5 6—1; Zwaluwen cl— VFC cl 46; Fortuna c4—Zwaluwen c5 3—1; VDL c2—Zwaluwen c6 5—3. i De 44-jarige sleepbootkapitein F. H. Klarenfoeek uit Schiedam, die maandag morgen het dek van zijn schip ..Caland" dat langszij een zeeschip in de Maas haven te Rotterdam lag zwabberde, is bij dit werk overboord geslagen, en naar bleek, toen de rivierpolitie zijn lichaam had opgehaald en de G.G.D. het naar het Zuiderziekenhuis had ver voerd verdronken. V isserijberichten Bijeenkomst „Jong Schie dam voor Christus" Onder auspiciën van het comité Jong Schiedam voor Christus wordt op zon dag 7 oktober een jeugdevangelisatiesa- menkomst gehouden in de Grote Kerk. In deze dienst zal ds. J. W. van Swig- hum, Ned. Herv. Pred. te Rotterdam spreken over Kunnen we het zonder God stellen? Medewerking aan deze samenkomst verlenen de heer J. P. Bekkers, orgel en de dames Diet en Janny v. d. Spek, Solozang. u BEURS VOOPMODE EM HUISHOUDING Dlnidagmorgen 11 uur „KINDERFEESTEN THUIS" Een cauierie met voor beelden door Mejuffrouw G. Timmerj, A Directrice Museum voor Ouders en Opvoeders Elk* dag waardevolle geschenken Geopend van1 0-1 7 en19-23 u. AHOY' GEBOUW ROTTERDAM l/m 10 OCT Aet symbool van vertrouwen te txiuit Ajpirm'J.roiitftr Oejortruli Gttftooneerd handtlsmerli - n i\ V

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2