MISLUKTE ROOFOVERVAL ZWAAR GESTRAFT Rembrandt-expositie voor de jeugd geopend Propaganda-feestavond jubilerende Ver. voor Dierenbescherming; In aula van Stedelijk Museum SCHIEDAM Vanavond 10.000ste bezoe ker Westcrkerk bazar verwacht Uit dakgoot gevallen en op slag gedood Collecte voor de dierenbescherming VLA A RDIN G EN Sami Pasha Fattah uit Irak in Rotterdam Deze en yolgende week in Schiedam Gemengd koor vierde 85-jarig bestaan Maasland Programma van.O.D.I Mist belemmert verkeer C.J.M.V. winterprogramma Burgerlijke stand van Rotterdam SCHIEDAM ENOR M E, K E UZ E VERLOVINGSRINGEN 12 oktober 1956 I'KUU W Advertentie itïen 3. loeren Advertentie naar inbraak in r.k. pasloric tc Vlaardingen laarningse p balde tegen LEO VAN IERLAND Bromfiets aangereden Gezinsweek Vlaardingen Schilder dodelijk verongelukt Tramstel lijn 4 uit de rails Zilveren politiebrigadier Burgerlijke stand van Schiedam Het vice-voorzitterschap van de S.C.U.A. Advertentie Morgen *n bijzonder Zaterdag-koopje voor grote en kleine mannen Oranje Nassau programma Schaakkampioenschap Advertentie 295 F isserijherichten Gemeenle-avoiu] Luth. Gemeente Jubilea bij Coöp. D.E.S. Oogstdieust op 28 oktober y Naar wij vernemen wordt vanavond reeds de 10.000ste bezoeker voor de ba zaar voor de Nieuwe Westerkerk ver wacht in de tenten aan de Lange Kerk straat te Schiedam. O O Bi| schilders werkzaamheden aan een pand aan de Crooswykseweg te Rotter dam is de 62-jarige H, van den H. uit dc Zwaansbocht uit de dakgoot gevallen. Hij was op slag dood. Ter gelegenheid van haar 35-Jarig be staan hield de afdeling Schiedam van de Ned. Vereniging tot Bescherming ivan Dieren donderdagavond een propagan- ganda feestavond in Musis Sacrum waarvoor een grote belangstelling be stond. Niet alleen het jubileum was echter aanleiding voor deze feestavond maar ook hoopte men het aantal leden Van de vereniging t ckunnen vergroten terwijl deopbrengst van dea vond be stemd was voor het asyl. Tot de aanwezigen behoorden de be schermheer van de vereniging burge meester mr. J. W. Peek, het hoofdbe stuurslid mevrouw R. Spaans-Wiebes» de directeur van het slachthuis te Schie dam dr. P. J. van Endt en de beide inspecteurs van de vereniging te Rotter dam. Het was de voorzitter van de propaganda commissie, de heer Da niels, die het openingswoord sprak. Daarbij deed hij een dringend beroep op de aanwezigen, zich zaterdag in te zetten als collectant, opdat de collecte, die een grote stoot zal moeten geven naar de verwezenlijking van de plan nen voor een asyl. een succes mag worden. De voorzitter van de afdeling, de heer H. Willems van Beveren sprak vervolgens een kort propaganaawoord naar^ aanleiding van de uitspraak van de bekende dr. Albert schweitzer: „Waarschtig zedelijk is de mens slechts, als hij aan de eis gehoorzaamt, alle leven dat hij kan bijstaan te helpen en als bij schroomt iets levends te scha den." Wat Schweitzer hier uitspreekt geldt zeker ook voor de dierenbescherming, aldus spreker. Dierenbeschermers heb ben de taak. eerbied te hebben voor alles wat leeft, ook voor het dier. Het is goed dat het werk van Dieren-' bescherming voortgaat, maar om het goed te kunnen doen is een asyl no dig, vanwaaruit de hiervoor aangehaal de gedachte kan worden uitgedragen. Een dierenasyl kost echter duizenden guldens. Veel is door de afdeling reeds hiervoor gedaan, maar de hulp van de inwoners van Schiedam is daarbij on misbaar. Tot slot van zijn openingswoord vroeg de heer Willems van Beveren mejuf frouw Joke Hoogewerf op het toneel te komen. Daar mocht zij het diploma voor dc Dierenbescherming in ontvangst nemen, dat haar word toegekend om dat zij bijna al haar vrije tijd heeft ge- brukt om zich voor de vereniging in te zetten. Het verdere gedeelte van de avond werd gevuld door het gezelschap Rens van Dorth, die de revue ..Alles in Top" in vlot tempo voor het voetlicht bracht, iets dat hij reeds verschillende malen in Schiedam heeft gedaan. Ten slotte willen wij nog mededelen, dat collectanten voor de inzameling, die zaterdag in Schiedam voor de Dieren bescherming wordt gehouden, zich kun nen meiden bij de heer Daniels in het Monopool theater. Verwaarlozing van de aan onze zorg toevertrouwde dieren is vaak even ergerlijk als de bewuste die renmishandeling. De Vereniging tot bescherming van dieren staat steeds gereed om voorlichting te geven en misstanden tegen te gaan, maar daarvoor heeft zij Uw medewerking en financiële •steun nodig. Geeft haar deze in ruime mate, wanneer zij a.s. zaterdag haar jaarlijkse collecte houdt. 'De burgemeester van Schiedam. Mr. J. W. PEEK „CONSTANT" ..FOR EVER' ..AUDREY" De Vlaardingse politie speel; met een zeer sterk elftal m de tweede klasse. Deze maal werd Katwijk met 16—2 ver slagen. Stcgeman maakte v'jf» Kooie en Te Lindert ieder vier. Te Kolste twee en Poot een doelpunt. Reeds bij de rust was het 82. De vorige wedstrijd won het Vlaar dingse politic elftal met 73. Uit de pastorie van de Rooms-Katho- lieke Kerk aan de Hoogstraat te Vlaar- dmgt.i .s eeh bedrag van negen tot tien duizend gulden verdwenen. Dit bedrag was bijeengezameld voor de bouw van een nieuwe kerk. Een klein gedeelte was het eigendom van pastoor Rouw. De diefstal moet dinsdagmiddag tus-o sen vier en vijf uur zijn gepleegd. Om zes uur had de pastoor het verdwijnen van de twee geldkistjes waarin het geld was opgeborgen, bemerkt. Onmiddellijk stelde hij de Vlaardingse politie van de verdwijning van het geld in kennis. Twee dienstmeisjes misten uit hun por- temonnaies, die in hun kamer lagen, be dragen van één en tien «gulden. Op het tijdstip dat de diefstal werd gepleegd waren alleen de meisjes in de pastorie. Zij staan echter boven elke verdenking. Er is een insluiper aan het werk geweest. Via een dur naast de keuken moet hij ongezien de pastorie hebben betreden. Eerst heeft hij de ka mer van de meisjes doorzocht. Daarna is hij in het vertrek van pastoor Rouw aan het speuren geweest. Uit de linnen kast heeft hij twee geldkistjes meege nomen. Gewoonlijk brengt de pastoor het geld 's zaterdags naar de bank. maar deze keer was er door drukke werkzaa heden niets van gekomen. Dezelfde middag is er een poging tot insluiping gedaav in de R.K.-kerk aan de Insulin- desingel. De man werd toen echter ge zien door een meisje, waarna hij de be nen nam. Maandagavond is er ook in een R.K.- kerk te Rotterdam ingebroken. De da der ging daar met een buit van onge veer tweehonderd er van door. De po litie van Vlaardingen en van Rotterdam heeft het onderzoek in handen. Ter hoogte van pand nummer 1 werd op de Schiedamseweg tc Vlaardingen woensdagavond jl. tegen half acht een door twee dames bereden bromfiets aan gereden door een passerende vrachtau to. beide voertuigen reden in de rich ting van de Oude Havenbrug. De bromfiets werd bestuurd door de zeventienjarige H. de L. uit Vlaardin gen en de twintigjarige mejuffrouw C. v. d. K. zat achterop. Op het moment dat de bromfiets een rijwiel passeerde, werd deze ingehaald door de vrachtwa gen. terwijl van de tegenovergestelde zijde een personenauto naderde. Dc vrachtauto kreeg daardoor op de toch al niet brede Schiedamseweg te weinig uitwijkmogelijkheid en reed met de rechterzijde de bromfiets aan. Deze werd tegen de straat gesmak;. De be stuurster van de bromfiets liep bij de ze val een hersenschudding op en moest naar het Algemeen ziekenhuis aan de Hofsingel worden vervoerd. De twintig jarige duopassagiere kwam er met en kele schrammen af en kon naar huis worden gebracht. Evenals vorige Jaren wordt ook dit jaar door de gezamenlijke commissies der Gereformeerde Kerk, het Leger des Heils en de Hervormde kerk een aan tal avonden georganiseerd, waarop het gezin met zijn opvoedingsvragen aan de orde komt. Dit jaar zal op een drietal punten in de stad een filmavond worden gehou den op de Volgende drie dagen; dinsdag^46 oktober in Eltheto <Bea- trix-kleuiersehool) a.d. Thorbeckestraat, woensdag 37 oktober in de Etmmaus- kerk a.d. Kethelweg en donderdag 18 oktober in de zaal van het Leger des Heils aan de Baanstraat. Vertoond zal worden het kleurenfilmp- je (met geluid): ,»From sociable six to noisy nine" (van de gezellige zes- tot de luidruchtige negenjarige). Dit is een zg. instructie-filmpje, dat ter beschik king wordt gesteld door de Nationale Federatie voor de Geestelijke Volksge zondheid uit Amsterdam, en dat de ty pische eigenaardigheden van bovenge noemde kinderleeftijd laat zien en hoe d opvoeder daarmee heeft <e handelen. Er is een Nderlands gesproken tekst. Het is de bedoeling, dat n.a.v. dit filmpje een gesprek ontstaat over de vragen, die bij de opvoeding van deze leeftijd leven. Daardoe- is op elk der avonden een deskundige aanwezig, die op gestelde opvoedingsvragen kan in gaan. In de Beatrix-kleuterschool zal dat de heer F. J. W, Boograard zijn, in de Emmauskerk de heer P. Broos, terwijl in de zaal van het Leger des Heils ds. G. Aalbersberg de bespreking hoopt te leiden. Aanvang alle drie avonden 20 uur. De 34-jarige schilder C. G. Nieuwen- huizen, wonende Remtorandtstraat te Den Haag viel donderdag bij werkzaam heden. aart het motorschip Dinteldijk, dat bij de werf Wilton Fijenoord te Schiedam in aanbouw is voor de H.A.L. van een plank. Hij kwam 4.20 meter lager terecht en werd onmiddellijk naar het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam overgebracht, waar hij een uur later overleed. Om vijf minuten voor zes reed don derdagmiddag een tramstel van lijn 4 op de Koemarkt te Schiedam uit de rails. Het voetpad bij het wachthuisje werd daarbij beschadigd Door handig ma noeuvreren wist de bestuurder de wa gen weer op eigen kracht in de rails te krijgen, zodat geen ernstig oponthoud werd veroorzaakt. Op 15 oktober zal bij de Schiedamse politie brigadier B. A, van Noort zijn 25-jarig dienstjubileum vieren. De huldiging zal op die dag. .om '3 uur 'rflüats hebbeb" fn *dë "canüné" van het Hoofdbureau aan de Lange Nieuw- straat. i - - De Schiedamse Opera- en Openette- 'verenlglng Gemengd Koor heeft de res pectabele leeftijd van 85 jaar bereikt dn ditvv&s voor de bestuurders «en •aanleiding om eens een staaltje van zijn kunnen ten beste te geven. Dit ge schiedde dan ook donderdagavond in het Passage-theater met de opvoering van Jacques Offenbachs operette in drie be ll rijven ,„La Fille du Tambour-majoor", een operette, die Offenbach in 1879 com poneerde. Het is voor de vele belangstellenden tien zeer genoeglijke avond «geworden, •want deze operette is Vrij populair en werd bovendien, uit amateurs oogpunt 'gezien, bijzonder goed ten tonele ge- •braoht. De zangers en zangeressen hebben *veel succes igeoogst met deze uitvoe ring en met recht, -want zij deden het •voortreffelijk. Vooral spel en zang van •Rick Engelage, Kiaas Bloem,' Ali Be ken es, Frans Engelage, André Büchen- horn en Joop Bekenes vielen, op. De re gie was in handen van Tom van der 'Waardt, terwijl koor en orkest onder leiding stonden van de jubilerende diri gent van Gemengd Koor Ko de Keyzer, ■die na afloop van de operette op aar dige wijze werd gehuldigd. Gehuwd: A. J, Gorter, 26 j. en FT- J. Winkler. 25 J. F. M. van Zeijl, 29 j en A. H. Kreuger, 30 j.; K. F. W. Groenewe*. 23 j. en B- A. Louis, 22 j.; J Verbiest, 44 j. en N. Stigter, 38 j.; p. G. Boks, 2C j. en J. "W. Ce Leede, 22J.: c. A van Rutten, 29 j. en E. Rodenberg, 23 j.; R. F. M. Le Pair. 25 j. en W. M. Rademakers. 20 j.; J Boom sluiter, 22 j. en M. Overheul, 20 j. Geboren: Willem L., z. v. J, j. Donkers en S. Jongerius. Ondertrouwd; g Bakker. 20 i. en M. Ver does, 20 J.; H. E. Donkhorst, 28 j. en J. A. de Rooij. 24 j.; j, F. Gcesmk. 21 j. en M. M. Willemse, 22 j.; j. van der Knaap. 23 j. en M- de Vormer, 23 J. Kruines, 29 j. en D. A. Gouda. 24 j.; P. J. Lansbergen. 27 j. en G. "W. van der Woude.21 3.: W. Manderj, 24 j. en H. VlieianCer. 21 j.: A. J. M« Moo- nen. 30 j. en J. B. Scheffers, 26 j.: A. H. Oosterholl, 29 j en M. A. C- Kerkiaan, 29 j..' C. H. Roodenberg, 27 j. en A. C. Beek- velt. 25 j.; W. C. de Rond. 27 j. en J. J. Breuker, 23 j.; H- J van Hossen. 31 j. en A. R. Voorwinde. 28 j.; L. P. van der Spuij, 27 j. en W. E. Zijtveld. 21 j.: R M- Tet- tero, 19 j. en G. Bogerd. 21 3.: M. A. Ver wijs, 54 j. en G. Blonk, 53 j.; P. C. H. Wy- nen, 33 j. en M. Vermeer, 24 j. Maandagsavond opent het Leger des Heils iir de' Legerzaal "aan"de Baan straat te Vlaardingen haar,,deuren voor een bazar, die maandagavond, dinsdag middag e» -avond en woensdagmiddag en -avond zal worden gehouden. Wet houder H, K. van Minnen ïal maan dagavond om half acht de opening ver richten. Er is hard voor deze bazar gewerkt. De Vlaardingse Middenstand heeft zich hierbij niet onbetuigd gelaten en op royale wijze goederen afgestaan. Ook de Heilsoldaten en Legervrien den hebben veel moeite gedaan om de bazar tot een succes te maken. De le- gerzaal wordt omgetoverd in een ge zellige winkelstraat met talrijke attrak- ties. De bazar wordt gehouden .ten ba te van de plaatselijke arbeid van het Leger des Heils. Alle belangstellenden zijn hartelijk welkom. De Sociaal-Economische Raad kwam hedenmorgen in openbare vergadering bijeen. 'Vastgesteld werd een verordening van de raad houdende heffing van opcenten en bijdragen 1957. De opcenten op de jaarlijkse bedragen zijn vastgesteld op 12, die op de bedragen over het inschrij- vingsjaar op 6. Voor 1957 zal "van het landbouwschap en het bosschap een bij drage worden geheven van 16 pet. onder scheidenlijk 0,2 pet. van het totaalcijfer der uitgaven van de gewone dienst van 's raads begrolïftè voor 1957. Vervolgens werd een verordening vast gesteld tot uitvoering van de asbest- cementwaren-. glas- en kalkindtis«.r;c van de wet op de ondernemingsraden. Er zal een bedrijfscommissie voor de asbestcementwaren-. glas en kalkin- dustrie worden ingesteld betreffende de bewijsstukken vakbekwaamheid assuran tiebemiddeling. (Van onze Haagse redacteur) 9 Het Tweede Kamerlid de heer Ruygers heeft de minister zonder por tefeuille gevraagd of het juist is dat Harer Majesteits ambassadeur te Londen voorlopig de functie van het vice-voorzitterschap van de Vereni ging van Kanaalgebruikers (SCUA) heeft aanvaard. Indien deze vraag bevestigend wordt beantwoord is de minister dan niet van mening aldus het Kamer lid dat het gezien het feit dat de Nederlandse regering aan het lidmaat schap van de SCUA het voorbehoud verbond van parlementaire goedkeu ring - beter ware geweest deze func tie niet te aanvaarden vooraleer de parlementaire goedkeuring zou heb ben plaatsgevonden? Wijziging Korfbalprogramma. De voor zaterdagmiddag vastgestelde korfbal wedstrijd van het Maaslandse ODO b tegen ZKV a te Zuidland is afgelast. Instuif»vond. Zaterdagavond zal In ,.Het Trefpunt", te Maasland voor de jeugd van alle gezindten weer de eer ste instuifavond van dit seizoen gehou den worden. Ongeval. Dinsdag geraakte de heer C. de K. alhier met zijn voet onder een machine. Hij verwondde dit lichaams deel zodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Jubileum. Dinsdagavond vierde de Ned. Bond van plattelandsvrouwen afd. Maasland haar 10-jarig jubileum-verga dering in het Trefpunt. De presidente, mevrouw Petit dit de la Roche-de Vries heette de aanwezigen, die de zaal ge heel vulden, onder wie afgevaardigden van verschillende zuster- en bevriende verenigingen hartelijk welkom. Een vlot programma hield de aanwezigen aangenaam bezig, waaronder het gees tig door vier dames uitgebrachte jaar verslag, de zang van een koortje en de volksdans veel bijval oogstte. Het Schiedamse O.D.I. 1 zal in Delft op bezoek gaan bij Excelsior 2. Als de Schiedammers er een flink tempo in zetten, zullen ze waarschijnl'ik wel met een kleine overwinning naar nuis terug keren. Aanvang van deze wedstrijd 4.15 uur in Delft. O.D.I. 2 krijgt Or. Zwart op bezoek. Dit team is één der meest gevreesde tegenstanders van O.D.I. Ongetwijfeld hopen de Schiedammers hun loopbaan naar het kampioenschap voort te zet ten. Daarom zal Or. Zwart op een war me ontvangst moeten rekenen. Aanvang 3.30 uur op Boshoek. O.D.I. 3 speelt op Boshoek tegen Or. Nassau 3 uit Vlaardingen. Het spelpeil van beide teams ligt niet ver uiteen. We verwachten daarom dat deze wed strijd in een gelijkspel zal eindigen. Aanvang 14.30 uur op Boshoek. Het vierde twaalftal zal naar Rotter dam gaan om daar te spelen tegen TOP 4. Ook hier zal men wel met een gelijkspel de wedstrijd eindigen. Aan vang 3.30 uur in Rotterdam. Het korfbalprogramma voor het Vlaar dingse Oranje Nassau luidt voor zater dag als %-o!gt: Pernix 2Or. Nassau 1. 4 uur te Lei den; Kwiek 2—Or. Nassau 2. 2.30 uur te Rotterdam; O.D.I. 3—Or. Nassau 3, 3 30 uur te Schiedam: Bolnes A—-Or. Nassau B 3.00 uur te Bolnes: Or, Nas sau AO.D.I. A 3.30 uur 't Nieuwelant; Maassl. A—Or. Nassau C 3.00 uur Maassluis. Ten slotte gaan de Junioren naar Vlaardingen om te^en het Jun. a-twaalf tal van Or. Nassau te spelen. De Schie dammers zullen wel de meeste kans om tot een overwinning te komen, heb ben, maar zeker weten doen we het niet. Aanvang van deze wedstrijd 3.30 uur in Vlaardingen. Na de wedstrijden om het persoon lijke schaakkampioenschap van Vlaar dingen zijn in oktober ook de compe titie- en onderlinge wedstrijden weer begonnen. Het Vlaardings schaakgenoot schap neemt deze winter met twee tientallen aan de competitie deel. Aan staande maandag zal worden gespeeld voor de competitie RSB 1ste klas A de wedstrijd VSG I tegen Unilever I. Dinsdag 1G oktober aanstaande te Rotterdam voor de competitie 3de klas de wedstrijd Rotterdam-Zuid II tegen ROTTERDAMSE TERMIJNMARKT RUWE LIJNOLIE IN TRANSITO. ROTTERJDAM, 12 okt. Medeged. door de N.V. Commissiehandel vh, Julius van Roosendaal. Slotnoterlng In gids. p. 100 kg.: nor. 113.35. jan. 103.35, maart 96.75, met 94 80. Gisteren 4 contr. Vandaag voorl. 2. De C.J.M.V. Schiedam heeft haar winterwerk weer aangevat. Het win- terboekje zal een dezer dagen wel van de pers komen, maar nu reeds kun nen wij enkele mededelingen over pro gramma's doen. De start zal plaats hebben op zondag 14 oktober in het gebouw Irene, een start, die in samenwerking zal geschie den met de P.C. Zuid-Holland van de C.J.M.V. en C.J.V.F. De leiding van deze avond berust bij de heer D, Koerselman. districts-seere- taris van de C.J.M.V. en mej. M. de Bruijn. districts-seeretaresse der C.J.V.F. Op zaterdag 27 oktober organiseert het dagelijks bestuur van de Schiedam se federatie van C.J.M.V.'s veer een filmavond in de grote zaal van het ge bouw Irene. Gedraaid zal worden de familiefilm ..Puntje en Anton". Verder staan in 1957 nog twee grote avonden op het programma en wel op zondag 24 februari en op zondag 28 april. De laatste avond is tevens de sluitingsavond van het winterwerk. SCHISPAMS6WE6 129 Herenvesten van wollen Wave. nite in fantasie-dessin, met rits sluiting. Verkrijgbaar in- beige, donkergrijs en lichtgrijs Nu zeer voordelig voor IJF 95 's-GRAVENHAGE. 12 okt. Vangstbe- neht van hedenmorgen uit volle zee: Sch 78 met 17. 305 met 3, 87 met 2, 200 geen vangst. 195 met weinig uhv, 254 met 2. 341 met 4. 402 weinig. 412 t.einig, 4 met 17 uhv. 77 niet 17. 159 met 110, 229 met 90 uhv., 105 met 3, 23 met 5. 53 met 2, 104 met 100. 332 met 60, 39 met 45 uhv. 201 geen vangst. 264 geee vangst uhv, gisteren 290 k, 57 met 2 uhv, 181 met 3, 199 geen vangst. 32 met 12, 40 met 17 uhv. 48 met 7. 49 met 3. 99 g. v.. 132 riet 3, 133 met 3. 189 welmg. 233 met 25 nog 30 netten, 262 met 10. 285 met 17. 107 weinig, 2 met 10 uhv, 5 weinig, 9 met 30 uhv, 15 met 50 uhv., 19 met 10, 25 met 163 uhv, 30 met 50 thuisstomend. 35 met 85 uhv. 37 weinig, 45 weinig, 55 met 300, 130 met 40 uhv, 236 wemig. 248 met 5, 249 met 34 nog 10 net ten, 250 weinig. 297 weinig, 310 met 17 uhv, 20 g. v„ 223 g. v„ 225 met 20. 314 g. V. thuisstomend, 141 met 70 uhv. 186 met 3. 7 weinig. 46 mei 5 thuisstomend, 50 met .l! 63 weinig. 64 met 3. 66 met 60 uhv.. 72 g. v., 73 weinig. 81 weinig, 89 met 51 uhv., 97 wemig. 103 weinig, 116 met 136 uhv.. 123, met 50 uhv, 124 weinig, 160 met 3 uhv. 180 nog halen. 242 met 40 uhv. 275 weinig. 6 met 136 uhv.. 14 weinig, 21 met 20, 47 met 12, 121 weinig, 302 met 20 uhv., 24 met 45 uhv., 320 weinig. 333 met 100 uhv, 325 wei nig. Kw, 50 weinig. Binnen te Scheveningen: Seh 399 met 31 last en 100 kisten verse haring. 339 met 30 last en 100 kisten verse haring: 118 met 28 last en 1000 kisten verse haring. 56 met 8 last en 500 kisten verse haring. 361 met 17 last en 300 kisten verse haring. Viaardingcrs: 70 10 uhv.. 78 100 nog 4 netten. 85 34. 23 44. 25 70. 27 10, 29 120, 97 100, 114 20, 105 2, 142 100. 190 2. 196 55. 197 120, 199 40, 53 21. 61 120 nog 45 netten 71 25, 83 70, 166 2, 50 5, 14 1, 56 4, 84 85. *9 1X3 <m IS UbK. De Ev. Lutherse Gemeente te Schie dam belegt op woensdag 17 oktober in hel gebouw Irene een gemcenteavond. waar door „Lutona" het blijspel „De dochters van de batts" zal worden 'op gevoerd. De regie van het stuk berust bij de heer A. Zuidgeest. Op dinsdag 23 oktober zal het 40 jaar geleden zijn dat de heren C. Schriei cn G. van der Zee Hzn. werden gekozen tot bestuursleden van de Schiedamse Coöperatie D.E.S. Zij vervullen respec tievelijk de functie van voorzitter en se cretaris. Ter gelegenheid van deze jubilea zal op dinsdag 23 oktober een receptie wor den gehouden in het gebouw Arcade, 's middags van 3 5 uur, Zuirer wollen Jongenstruien in diverse aardige kleuren. Als Zaterdagkoopje, bijzonder voor delig voor Q 95 H jttor) kl*in« stijging per maat Op 28 oktober zal de jaarlijkse oogst- dienst in de Hervormde kerk te Schie dam weer worden gehouden. Zoals ieder jaar worden dan na de kerkdienst in de verschillende Schiedamse Inrich tingen groeten van de kerk aan de pa tiënten uitgereikt, die vergezeld zullen gaan van een bakje l'ruit of een bosje bloemen. Op zaterdag 27 oktober zullen de gif ten in natura weer in de Grote kerk worden verzameld. Giften in geid kun nen worden gezonden aan het lid van de Oogstdienstcominissie, de heer J. J. Stokman, Fil. v. Bourgondiestraat 4 te Schiedam W. PLE1NWEG I96

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2