Vrijere ere loon vorming Westelijke verslaggevers niet naar Maagdenburg Nieuwe Egyptische voorstellen inzake Suezkanaalkwestie 1 m m Jongensbende clubhuis in vernielt Utrecht KAPITEIN BLAIR ZOCHT ZIJN VROUW TE VER Commentaar Rapport van gen. Burns aan de Veiligheidsraad r POLITIE BEZETTE VIER FABRIEKEN Britse ..spionnen"' in Cairo voor rechter „Gerechtvaardigde ontevredenheid^ Gasvergiftiging in Harderwijk i Kapelaan: politie doet niets Zwarte dag Radicalen vechten om hun naam W eeroverzicht Verkeer eiste in Friesland twee slachtoffers VRIJDAG 19 OKTOBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3516 Weerbericht "N Nina weer thuis Hammarskjoeld gaat verdere besprekingen organiseren m VANDALISME OP HOOGTEPUNT TWimiG JONGENS Leidenaar kreeg lift in eigen-vermiste-auto Het Israëlisch-Jordaanse conflict „Toestand vereist ernstige bestudering O O T7"OLGENS in Berlijn ontvangen berichten uit de Oostduitse industriestad Maagdenburg neemt de Oostduitse overheid maat regelen om te verhinderen, dat een aantal stakingen tegen de lage levensstandaard uitgroeien tot gewelddaden. Het anticommunistische Comité van Vrije Juristen heeft van Maagdenburgers gehoord, dat de politie daar minstens vier grote fabrieken heeft afgezet om „een tweede Poznan" te voorkomen. Er zqn arbeiders ondervraagd, maar arrestaties zijn er niet verricht, aldus het comité. Uit andere westelijke bron- verluidt, dat er ook arbeidsonrust heerst in de Oostduitse steden Erfurt en Karlmarxstadt, het vroegere Chemnitz. Leugens Zie verder pagina 3 Balk drong door autoruit GEEN POLITIE Zie verder pagina 3 Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 11 Postbus 1112 Postgiro No. 424519 K-lacntendienst abonnementen 18 30—19.30 u. Zaterdags 17—13 uur: Telefoon 115700 's-Gi avenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel 111892 - Adm. Tel. 114402 Klachtend lenst 18 30—19 30 u: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67832 ^b7°4^TCrnkwartaal7 C°nt Pei* Yeek' f 2 48 per maand> i 4u per Kwartaal Losse nummeis 15 cent Verschijnt dagelijks Weersverwachting, geldig tot zaterdagavond; MEER WIND Overwegend zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen. Aanvankelijk zwakke tot matige, later ma tige tot krachtige wind tussen Zuidwest en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. ZON EN MAAN 20 okt. Zon op 7.15, onder 17.38; maan op 17.44, onder 0B.10. Directeur: H. DE RUIG DE laatste weken hoort men nog al eens beweren, dat de eerste proeve van „vrijere loonvorming", zoals die na de loonmaatregel van 19 maart jl. gestalte heeft gekregen, als mislukt moet worden beschouwd. Dergelijke klanken zijn o.a. ver nomen uit de textielindustrie. Minder scherp, maar toch ook duidelijk ge noeg, was de jaarrede van de voor zitter van het Centraal Sociaal Werk geversverbond, mr. F. H. A. de Graaff, die constateerde, dat een meei gedifferentieerde loonpolitiek niet erg succesvol is verlopen. Ten slotte laat ook de socialistische propaganda niet na de vrijere loon vorming telkens weer in een kwalijk daglicht te stellen. De N.V.V.-organi- saties streven overal naar het berei ken van de 6 pet., maar wanneer dat percentage niet gehaald kan wor den, wijst men direct de confessione le vakcentrales als de schuldigen aan. Zij zouden verantwoordelijk ervoor zijn, dat sommige bedrijfstakken ach terblijven. DEZE onwaarachtige voorstelling van zaken dient aan de kaak te worden gesteld. Een paar weken ge leden hebben wij te dezer plaatse hieraan reeds enige aandacht geschon ken. Wij herhalen echter nogmaals met nadruk, dat er in het raam van de socialistische opvattingen in het sfgelopen voorjaar slechts een alge mene, uniforme loonronde van 3 pet. gekomen zou zijn. Drs. J. W. de Fous heeft dat de zer dagen ook nog in een uitstekende causerie tijdens de najaarsconferentie van Chr.-Hist. Jongeren gezegd. Bij een algemene loonronde van 3 pet. zou de stijging van de totale loonsom 150 miljoen gulden minder hebben bedragen dan thans het geval is. Het zou sociaal onrechtvaardig zijn ge weest, wanneer men de arbeiders in de goed renderende bedrijfstakken niet had laten meeprofiteren van de goede gang van zaken. Daar komt nog iets anders bij. Het ls beslist onwaarheid te beweren, dat de werknemers in de bedrijfstakken, die dit jaar minder dan F pet. gaven, en dat betreft ongeveer 1/5 van het totaal aantal werknemers, nu ook de- "Zfinitief „achter het net" zullen vis sen. Er zal immers een moment ko men, waarop als gevolg van de co ördinatie in de loonpolitiek, de richt lijn voor de lonen moet worden opge trokken. En wanneer dat gebeurt la het overleg zal het meest geschik te tijdstip moeten worden uitgekozen zal dus blijken, dat de betrokken groepen werknemers van een vrijere loonvorming stellig niet de dupe worden, maat er toch mee van pro fiteren. EEN andere vraag is, of de rege- ringsbeslissing van 19 maart jl. werkelijk beantwoord heeft aan de verwachtingen van de voorstanders ener vrijere loonvorming. Men kan deze vraag rustig ontken nend beantwoorden. Het is onjuist in het voetspoor van de socialisten te concluderen dat de maatregel van 19 maart jl. gediffe rentieerde loonpolitiek is geweest. Zakelijk gesproken lijkt het juister hier van margepolitiek te spreken. Wat de Chr. Sociale Beweging in het voorjaar voor ogen stond, was iets anders. Het voorstel van de drie vak centrales ook het N.V.V. ging dus akkoord was een richtlijnverhoging van 3 pet. met daarboven een verant woorde differentiatie. Deze verant woorde differentiatie zou dan moeten voldoen aan de volgende criteria voor de diverse bedrijfstakken: noch de werkgelegenheid, noch de produktivi- teit mocht geschaad worden, en prijs verhogingen zouden er niet het gevolg van mogen zijn. Van regeringswege is men zover niet willen gaan. Er kwam geen op trekking van de richtlijn, maar een maximum van 6 pet. Van dat cijfer is ontegenzeggelijk een magneetwer king uitgegaan. Men kan het mei mr. De Graaff tot op zeker hoogte eens zijn dat het maximum van 6 pet. ook als rem heeft gefungeerd. Maar dan blijft toch de vraag open of de magneetwerking niet veel be perkter/ zou zijn geweest als er geen maximum was genoemd. Concluderende menen wij dat de vrijere loonvorming haar werkelijke kans nog moet krijgen. Hoe dat zal moeten geschieden is een zaak, waar over het georganiseerde bedrijfsleven zich nader zal moeten beraden. Vrijere loonvorming is geboden op grond van principiële overwegingen, die wij in het verleden reeds meer dan eens hebben uiteengezet. Daaren boven doet zich dan de mogelijkheid voor tiet euvel van de zwarte lonen althans voor een aeel tot oplossing te brengen. BLIJFT de kwestie of de ontwik keling na 19 maart jl. bewezen heeft, dat het loonniveau in dit jaar te sterk is gestegen. Het is stellig nog te vroeg om te beweren, dat de druk op de betalings balans een gevolg zou zijn van een te sterk gestegen loonniveau. Er zijn aan wijzingen, dat de invoer van mvestenngs- goederen belangrijk is geweest, terwijl ook de uitkering ineens van 3 pet, over 1955, die m veel gezm.ien is gebruikt voor de aanschaf van meer duurzame Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT Uitgebreide stakingen in Oostduitse steden Vier Engelsen, die ervan beschul digd worden gespionneerd te hebben, zijn gisteren in Caïro voorgeleid voor de criminele rechtbank. De rechters besloten over het verzoek van de pro cureur-generaal om het voorarrest der verdachten te verlengen, dinsdag beslissing hekend te maken. een Nadut ecit hele groep fotografen en filmmensen op Paleis Soestdijk in de 2veer waren geweest, tcaarbij vooral de jongeren van de Koninklijke familie en de Liberiaanse gasten hst moesten ont gelden, maakte H. K. H. prinses Beatrix resoluut een einde aan de bedrijvigheid, echter niet, zonder dat een fotograaf ook hier weer een plaatje van schoot...! Enkele dagen geleden is in het offi ciële Oostduitse vakverenigingsblad „Tribune" voor het eerst melding ge maakt van meningsverschil tussen ar beiders en directies. Het blad noemde de eisen van de arbeiders gerechtvaar digd en verweet plaatselijke vakbonds functionarissen en vertrouwensmannen, dat zij de grote belangen van de ar beiders niet voldoende behartigen. In Nina Ponomareva, die in Londen be trokken was bij de geruchtmakende hoeden-affaire, is weer thuis. Na een reis van zes dagen met het Russische schip „Molotow", tijdens welke zij voor haar medepassagiers vrijwel onzicht baar bleef, ging zij direct na aankomst snel aan wal. Zij werd opgewacht door enkele officials, die haar in een auto wegbrachten. Haar man en haar drie jarig zoontje Sasha werden niet aan de kade gezien. De Egyptische minister van Buiten landse Zaken Mahmoud Fawzi heeft The Associated Press gisteravond meege deeld, dat hij persoonlijk de ministers van Buitenlandse Zaken van Groot-Bri- tannle en Frankrijk voorstellen over handigd heeft, die voldoende gedetail leerd zijn om onmiddellijk een begin te maken met de onderhandelingen over een regeling van de Suezkanaal kwestie. Dit was Fawzi's antwoord op de ver- klaringen van de Britse minister van Buitenlandse Zaken Selwyn Uoyd en diens Franse ambtsgenoot Christian Pi- neau, die verklaard hadden, dat Egyp te tot dusver nog niet met concrete voorstellen gekomen was en dat dit diende te gebeuren, voordat de verga deringen heropend zouden worden. Uit diplomatieke bron is donderdag in New York vernomen, dat de secretaris generaal van de Verenigde Naties, Dag Hammarskjoeld, wellicht binnenkort naar Genève zal gaan voor pogingen om verdere besprekingen tussen Engeland, Frankrijk en Egypte over de Suezkwes- tie te organiseren. „De Sowjetunie heeft Egypte belang rijke kredieten op lange termijn be loofd voor de financiering van de dam van Assoean, maar dit aanbod zal pas na mijn bezoek aan Moskou worden aanvaard". Dit heeft president Nasser van Egypte volgens radio-Kairo ver klaard m een gesprek met de corres pondent te Kaïro van de „New York Times". Het gevaar van de kant van de Sow jetunie wordt sterk overdreven, aldus Nasser. De communistische activiteit m Egypte noemde hij onbetekenend. Egyp te legde het er met op aan het Oosten tegen het Westen uit te spelen, noch bij de wapenaankopen in Tsjecho-Slowa- kije, noch bij de financiering van de dam van Assoean, waarvoor de in komsten uit het Suezkanaal voldoende waren. vier grote fabrieken, aldus de „Tri bune", zijn verkeerde maatregelen van economische ambtenaren met tijdig door de vakverenigingen verhinderd. Dit had tot gerechtvaardigde ontevre denheid onder groepen arbeiders ge leid. De Oostduitse radio heelt donder dagavond de berichten over onrust in Maagdenburg leugens genoemd. Drie arbeiders uit Maagdenburg hadden te gen een radioverslaggever verklaard: „Onze fabrieken zijn wel bezet, maar door ons". Bij Wolvega kwam de 66-jarige G, Krol uit Amsterdam om het leven toen een balk door de voorruit van de auto, waarin hij zat, drong. De bestuurder, de heer A, S. uit Heemstede, wilde een bodem wagen passeren, doch dit was onmogelijk, daar een tegenligger naderde. Toen hy weer achter de wagen wilde gaan rijden, raakte hij een aan de wagen bevestigde balk. (Van onze correspondent Een 17-jarige dochter van de familie Polhemd m de Laan 19401945 te Har derwijk is in de nacht van woensdag op donderdag omgekomen door gasvergif tiging. Een 13-jarige zoon 'is buiten be wustzijn naar het Pius-gesticht gébracht. Toen-de familie ontwaakte bleek een gasslang losgeraakt te zijn. De hoofd kraan stond open. Deze ruïne is overgebleven nadat een groep jeugdige vandalisten het r.k. jeugdhonk heeft geplunderd. Stoelen tafels en banken eh, op de voorgrond, zelfs de haard zijn losgebroken pn in stukken geslagen. Vijfhonderd kinderen komen wekelijks in de gebouwtjes bij een. Hun vriendjesvernielden hun onderdak en daarmee het werk dat de geestelijkheid tan de parochie in tien janr opbouwde, VEN hoge officier van de Amerikaan- se marine, kapitein-ter-zee Leon Blair, heeft in Londen dertig uur lang met assistentie van Scotland Yard, Londense politieagenten en de Amerikaanse marine als een wanho pige naar zijn vrouw gezocht en haar ten slotte teruggevonden in een ho tel dat zich in dezelfde straat be vond als zijn eigen hotel. De Blaires wonen i» Parijs en waren naar Londen gekomen om wat te winkelen. De marineofficier uias met een militair vliegtuig gereisd, zijn vrouw mpt een lijnvliegtuig. Hij had haar gezegd rtaar een hotel op BayswaterRoad 121 te gaan. Kapitein Blair trof zijn echtgenote echter niet in dat hotel aan. Hij wachtte en wachtte en tegen midder nacht was hij zo ongerust, dat hij Scotland Yard opbelde. Deze onover trefbare organisatie stelde terstond een grootscheeps onderzoek in en keerde de hele Engelse hoofdstad binnenste buiten, hierbij geassisteerd door honderden bobbies (politieagen ten) en het Londense hoofdkwartier van de Amerikaanse marine. Ten slotte, na niet minder dan dertig uur zoeken, vond Scotland Yard me vrouw Blair in een hotel op Bayswa ter Road 54. Zij bleek al die tijd koortsachtig naar haar man te heb ben gezocht. Het weerzien was hart roerend. „Het was allemaal de schuld van die taxichauffeur", zei mevrouw Blair. Hij beweerde dat er geen hotel was .op Bayswater Road 121 en ik moei toegeven, dat het er inderdaad uit ziet als een doodgewoon huis. Hij zei, dat ik vast op Bayswater Road 54 moest zijnomdat daar een echtf hotel was, en toen heb ik me daar heen laten brengen. (Van een onzer verslaggevers) IN enkele ogenblikken heeft een groepje jongens woensdag avond het interieur vaai een club huis, behorende hjj de r.-k. paro chiekerk St. Gertrudis Mijdrecht straat te Utrecht, in stukken ge slagen. Een ander gebouwtje, be horende aan de r.-k. verkenners- groep is grondig gesloopt. Een muur is weggebroken en het dak is ingestort. In het jeugdhonk is een enorme ravage aangericht. Een grote 'haard, is opgenomen en op de vloer stuk gegooid. Stoelen, tafels ,en banken zijn door elkaar ge- Igooid of gesloopt. Deze uiting van vernielzucht vormt het „hoogtepunt" van een serie vernielingen, die reeds gedu rende jaren zijn aangericht. „Ik geel het nu maar op", zei de kapelaan van de parochie, de weleerw. heer De Vries, ons gistermorgen. „Tien jaar lang heb ik geprobeerd de zaken te veranderen maar nu geef ik 't op!" De bende die dit vandalisme op zijn geweten heeft bestaat uit ongeveer 20 jongens van om en nabij 12 jaar. De leidster van de r.-k, kleuterschool, |die op het terrein staat, vertelde hoe 'onlangs een stel van die „boefjes" rus tig de ruitjes van de school een. voor een insloegen„Een half jaar geleden hebben de jongens een compleet ro vershol onder de school gegraven. Het was zo groot dat ze er een tafel, wat stoelen en een olielamp hadden. Ieder ogenblik had de school boven hun hoofden kunnen instorten". De kapelaan vertelde: „De bende klimt over muren en daken. We heb ben honderden guldens aan schuttin gen, hekken, raster en grendels be steed. Ze blijven komen. Ieder jaar hebben we de dakpannen van het jeugdhonk moeten vernieuwen. De kapelaan vertelde dat hij jaren terug de politie heeft gewaarschuwd, doch ten. slotte zei deze: „Probeer ze zelf maar in bedwang te honden". „Dat lukte natuurlijk niet en de laatste tijd komt jle politie niet eens meer als we ze waarschuwen. Toen we woensdag avond alarm sloegen hebben we geen politieman gezien". „Het is een parochie van goede ar beiders", vertelt de kapelaan. „Er if.. van alles mee te bereiken als'die bende niet zoveel kans kreeg". De gemeente heeft dertig jaar geleden, toen de kerk werd gebouwd, beloofd dat het terrein zou worden opengelegd, zodat het aan de straat ozu komen, doch dit is nog niet gebeurd. Het terrein heeft tal van geheime toegangsweggetjes. Dat geeft de jeugd de kans. De gemeente heeft de groot ste schuld, zegt de kapelaan. HET VRIJE VOLK" probeert telkens de voorstelling te wekken dat de antirevolutionairen op het laatste nip pertje nog wel bereid zouden zyn ge weest de portefeuille van Overzeese Rijksdelen te aanvaarden en dus „door de knieën" zouden zijn gegaan. De heer Bruins Slot heeft dat onlangs op een vergadering m Rotterdam reeds tegengesproken. Nu schreef „Het Vrije Volk" op 18 oktober: „Maar de Leidse hoogleraar prof. Schol ten bleek ten slotte bereid een aanvaar den van deze portefeuille in overweging te nemen. En hij deed dit met instemming van de antirevolutionaire lijstaanvoerder, prof. Zijlstra." Naar aanleiding van deze zinsneden hebben wij ons tot prof. Zylstra gewend om zijn commentaar te vernemen over de tweede zin, die hier geciteerd werd. Het commentaar luidde: „Pertinent onwaar en volkomen uit de duim gezogen. Hoe komen ze erbij". W EILIG Verkeersdag 1956 is een V zwarte dag geworden in de ge schiedenis van ons verkeer. Ondanks fraaie slagzinnen en een groots opge zette propaganda-actie van het Ver bond voor Veilig Verkeer waren er tien dodelijke ongevallen. Uitgerekend op de dag, dat ieder het verkeer veilig wenste, zijn er meer slechtoffers gevallen dan normaal. On voorzichtig oversteken van voetgan gers was de hoofdoorzaak van de on gelukken. De automobilisten moeten dus niet in de eerste plaats verantwoordelijk gesteld worden voor de trieste balans van de zeventiende oktober. De gruwelijke werkelijkheid elke dag opnieuw m rouw gedompelde ge zinnen zal tot alle categorieën weg gebruikers moeten doordringen, ook tot hen die niet aan het snelverkeer deel nemen. Dit is de les van de Veilig Verkeersdag 1956. Een gevangenisstraf van een jaar, waarvan vier maanden voorwaardelijk, heeft de officier van Justitie bij de Haarlemse rechtbank geëist tegen de 30-jarige machinist M. P. uit Haarlem, die wordt beschuldigd van diefstal van benzine. v Een 40-jarige „verkoopleider- uit Lek den was in de nacht van 13 op 14 augus tus tot de ontdekkiing gekomen, dat kijh te Haarlem geparkeerde auto was ver dwenen, Na aangifte te hebben gedaan wilde hij liftend naar zijn woonplaats terugkeren. De eerste auto, die op de Wagenweg te Haarlem op zijn verzoek stopte bleek zijn eigen wagen te zijn, die werd bestuurd door genoemde P. De Leidenaar haalde het sleuteltje uit het contact, waarop de bestuurder de vlucht nam. Hij werd korte tijd later aangehouden. Uitspraak 1 november. De Franse radicale party heeft beslo ten een klacht m te dienen tegen de partij, die deze week gesticht is door de afgescheiden rechtse radicalen Volgens de radicalen van Mendès- France hebben de dissidenten, om ver warring te wekken, hun party „radi caal-socialistische party" genoemd, de naam waaronder de party van Mendès- France, die officieel „Republikeinse ra dicale en radicaal-socialistische party" heet, bekend staat. De nieuwe party heeft een manifest uitgegeven, waarin. *zij zegt: „Wij blij ven trouw aan de liberale traditie van onze grote partij en noemen ons daar om de radicaal-socialistische partij." 5? Secretaris-generaal Hammarskjoeld van de V.N. beeft de voorzitter van de Veiligheidsraad een rapport doen toeko men van generaal Burns, het hoofd van de Bestandscom missie in Palesti na, over het Incident, dat zich in de nacht van 19 op 11 oktober aan de Is- iMet een thee ten paleize Soestdijk is gisteren het officiële bezoek t an de president tan Liberia aan Nederland besloten. Zoals uit de foto blijkt was ook H. K. H. prinses Wilhelmtna aan wezig. DE BILT, vrijdag 10 uur. Tengevolge van een krachtige depressie-activiteit op de Oceaan zijn polaire luchtmassa's de laatste dagen tamelijk ver zuidwaarts doorgedrongen. Vanochtend vroeg lag het polaire front boven Noord-Duitsland, vanwaar het via West-Frankryk naar de Azoren liep. Een kleine storing die reeds woensdagochtend ten noorden van de Azoren werd opgemerkt, trok sindsdien over het zuiden van Engeland en langs onze Waddenkust naar het oosten. Ze veroorzaakte gisteren in het grootste deel van Nederland langdurige regenval Een volgende storing eveneens uit de om geving van de Azoren afkomstig, ont wikkelde zich tot een actieve depressie, die vanochtend vroeg Ierlands westkust naderde Ze zal zich waarschijnlijk naar het noorden van Schotland begeven en dientengevolge de wind op de Noordzee weer in kracht doen toenemen. De fron ten van de depressie zullen ons land morgen kunnen bereiken en enige regen- val veroorzaken. Het weer behoudt daarom een wisselvallig karakter. gebruiksgoederen, het beeld enigermate vertioebelt. Met dc vraag of wij dit jaar met be trekking tot de lonen te ver zyn ge sprongen, zal de SER-commissie, die een eventuele bestedingsbeperking in studie heeft, zich nog diepgaand bezighouden Over een paar maanden zullen wy er meer van weten. raelisch-Jordaanse grens heeft voorge daan en dat aanleiding heeft gegeven tot een klacht van Jordanië bij de Vei ligheidsraad. In het rapport van Burns wordt vast gesteld, dat een aanzienlijke Israëlische troepenmacht een aanval had onderno men, die gesteund werd door intensief artillerievuur en volgens een ooggetui ge door een bombardement uit de lucht door een of twee vliegtuigen. Waarne mers van de V.N. hebben, aldus het rapport, de lijken van 48 gesneuvelde Jordaniërs geteld. Volgens het rapport zijn in het tijd vak van 1 januari 1955 tot 30 septem ber 1956 bij incidenten tussen Israël en de Arabische buurlanden 239 Egyptische militairen en 91 burgers gedood en 190 militairen en 153 burgers gewond De overeenkomstige getallen voor Jorda nië zijn: 59, 37, 18 en 28; voor Syrië: 45, 17, 22 en 6; voor Israël: 61, 60, 172 en 160. Libanon blijkt de minste ver hezen te hebben: 8 burgers gedood en een gewond. (Van onze correspondent) Het verkeer heeft donderdag in Fries land twee slachtoffers geëist. Het eer ste ongeval gebeurde 's morgens nabij Wolvega, toen een door de heer A. S. uit Heemstede bestuurde auto een bode wagen wilde passeren. De heer S. zag opeens, dat hij deze manoeuvre door een dichtbijzijnde tegenligger niet meer kon uitvoeren. Hij wilde zijn plaats weer achter de wagen innemen, doch raakte daarbij een op deze wagen met een rode vlag gemarkeerde spoorbiels, deze drong door de rechterruit- van de auto heen en trof de 66-jarige heer G. Krol, die enkele ogenblikken iater over leed. Tussen Leeuwarden en Harlmgen na bij het dorpje Marssum werd de 36- jarïge E. A. Klaushuis uit Den Haag gedood, toen de door zijn broer, de heer L. J. B. Klaushuis, eveneens uit Den Haag, bestuurde auto slipte en tegen een boom botste. Bij dit ongeval wer- de dames Klaushuis-Van der Wegmerg evenals de chauffeur licht gewond De vrouw van het slachtoffer, die drie kin deren nalaat, was er het ergste aan j ZlJ hep.een vrij zware hcrser\|ckud- J

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1