Israël en Egypte Oorlogstoestand in het Midden - C losten Veiligheidsraad kwam reeds N hedenmorgen bijeen „Antwoord op aanvallen der Egyptenaren Rotterdamse rederijen nemen afwachtende houding aan TOESTEL UIT ISRAËL OP SCHIPHOL AANGEKOMEN NIEUWE WENDING IN HONGARIJE Sjepilow eist overgave van verzetsstrijders Een mooie das Ernstige explosie te Amsterdam I De tegenspeler van kolonel Nasser Parachutisten geland Trouu) vliegt mee naar Leningrad Opstandelingen vechten door D DINSDAG 30 OKTOBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No. 3525 Weerbericht V Ü()K. in het buitenland heeft deze grijze ex-schaapberder, grote imlot'd. Sasser zal er goed aan doen zijn kracht en invloed niet ta onderschatten. De snelheid, tvaarmede de Israëlische troepen oprukken, bewijst, dat de eerste fase tart de strijd goed door Ben Goe rion is toorbereid. Of hij zijn doel: de finitieve beveiliging i an Israels grenzen en verbindingen, zal bereiken, zal toor een groot deel afhangen van de bespre kingen, aelke heden in de Veiligheids raad worden gevoerd. Amerikaans eskader uit Rotterdam vertrokken Nieuwe situatie Suezkanaal „Kota A go eng" wacht op instructies Ernstige gezichten, maar vol vertrouwen mm Tien pet. verhoging sociale uitkeringen O O DE Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sjepilow, heeft gisteravond verklaard dat de Sowjettroepen zich alleen uit Boedapest zullen terugtrekken als de opstandelingen in de Hongaarse hoofdstad hun wapens neerleggen. Sjepilow weigerde te zeggen of de Sowjettroepen geheel Hongarije zullen verlaten zoals de Hongaarse premier Imre Nagy zijn volk beloofd heeft. Het wankelend communistisch regime in Hongarije heeft gisteren het definitief vertrek der Russische troepen uit Boedapest uitgesteld. De verzetslieden hebben daarna onmiddellijk gewaarschuwd dat het schieten zou doorgaan. Q Zie verder pagina 3 J Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klaehtendienst abonnementen 18 30—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Postgiro 424867 Redactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klaehtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2 48 per maand 7.4t) per kwartaal. Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks v Weersverwachting,- geldig tot woensdagavond: NOG KOUDER Vrij veel bewolking met nn en dan enige regen of natte sneeuw. Noordoostelijke wind, overwegend matig, maar aan de kust aanvankelijk af en toe krachtig. Koud weer. ZON EN MAAN 31 okt. Zon op 7.35, onder 17.16: maan op 04.52, onder 15.57. Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur; Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT DE inval van de Israëlische legereen heden in de woestijn van Sinaï in Egyptisch gebied, doet ineens de aandacht van Hongarije even afleiden. Wat gaat er hier gebeuren? Is dit het begin van een oorlog in het Mid den-Oosten? En mocht Israël dat nu wel doen? Wij moeten ons realiseren dat de wapenstilstand tussen Israël en de Arabische landen nooit een vrede heeft willen worden. En zelfs als wa penstilstand werd hij niet nageleefd. Telkens waren er gewapende inci denten, r.u eens grotere, dan weer kleinere, waarbij soms de Israëli's, soms de Arabieren voor het forum der Bestandscommissie op het be klaagdenbankje terecht kwamen. Maar de achtergrond van dit alles, was de duidelijk uitgedrukte wil van sommige Arabische landen, met na me Egypte, dat Israël vernietigd meest worden. Men moet dat zien als de achter grond van het huidige conflict. In de laatste tijd waren de verhou dingen aanzienlijk verscherpt De verkiezingen in Jordanië hebben dit land in het Egyptische kamp gejaagd. 'Syrië, Jordanië en Egypte hebben een eenhoofdig opperbevel aanvaard. Is raël kwam zo in een ring van vijan den te zitten, die het op zjjn bestaan gemunt hadden. Vandaar de actie. MEN moet zich afvragen of de ge- schetste oorzaken de actie zelf geheel verklaren. Waarom richt de Israëlische actie zich tegen Suez? De wezenlijke hin der ervoeren de Israëli's toch niet vanuit Suez. De Egyptische overval len werden georganiseerd van plaat sen veel dichterbij gelegen. B.v. van uit Gaza, die smalle strook Egypte in het oude land der Filistijnen. En van uit het Jordaanse gebied van Palesti na zelf. Maar de actie richt zich rechtstreeks tegen Egypte. Omdat, zoals Ben Goe- rion gezegd moet hebben, de grote en meest belangrijke vijand daar zit. Niet in het militaire-zwakke Syrië en niet in het geheel ontwrichte Jordanië. Dit is juist, maar het geeft als ar gumentatie toch geen voldoende be vrediging. TJET IS opvallend, dat de grote conservatieve Britse dagbladen de Israëlische actie uitermate zacht be oordelen. Zij geven toe, dat Israël rijkelijk reden had. Maar, voegen zij er aan toe: Er mag geen oorlog komen in het Midden-Oosten. Amerika, Frankrijk en Engeland moeten dat voorkomen. Zjj hebben zich verplicht de wapenstilstandslijnen te garande ren. En als die geschonden worden, is er reden om op te treden. En de Franse bladen van rechts tot links geven blijk van hun onverholen sympathie voor het Israëlisch handelen. Er is dus wel een nuance tussen de Britse conservatieve en de Franse pers, maar er is toch een zekere mate' van eenheid in de uitingen van sym pathie voor Israël. pLIJFT OVER de vraag: Wat be- doelt Ben Goerion met zijn actie tegen Suez en wat bedoelen de Britten als zij in dit verband zeggen, dat een oorlog in het Midden-Oosten, d.i. een oorlog tussen Israël en Egypte, voor komen moet worden? De tijd zal het leren. Maar als men een oorlog tussen Egypte en Israël effectief verhinderen wil, is het meest geëigende middel daartoe om tussen het Israëlische en het Egyptische leger Franse en Brit se troepen te legeren. De Israëli's bevinden zich Oostelijk van Suez. De Egyptische hoofdmacht bevindt zich in de Nijldelta. Als de Britten en Fransen de Suez- kanaalzone bezetten, zitten zij er pre cies tussen in. Dat kunnen zij met de in het Oosten van de Middellandse Zee aanwezige militaire machtsmid delen praktisch zonder bloedvergie ten doen. Dan zijn er twee vliegen in een klap geslagen. Dan komt er geen oor log en dan is de fout om de Kanaal zone te ontruimen hersteld. De Brit ten hebben daartoe formeel het recht. Zij mogen volgens overeenkomst de Kanaalzone herbezetten, ten einde een eventueel dreigende oörlog te voor komen. We zullen het eens afwachten. ISRAËL VALT EGYPTE BINNEN EN BEDREIGT SUEZKANAAL DIT is Dat id Ben Goerion, de Israëli sche premier, die nadat hij ruim een jaar als herder in de Ncgebwoestijn had geleefd, onlangs in de politiek terug keerde. Ben Goerion is in feite de te genhanger tan de diplomaat Mosje Sha- rett, die t eel gematigder is en daarom onlangs het veld moest ruimen toor met rome Golda Meir, de huidige, Israëli sche minuter van Buitenlandse Zaken. De premier tan Israël staal bekend als een groot patriot, die zich alleen laat leidt n door zijn vaderlands-liefde. VC an- neer de belangen tan hel Joodse volk in het geding zijn, is hij niet tot enig compromis bereid, "J*OCH is Ben Goerion geen politieke geweldenaar. Zijn macht in Israël is groot, maar die macht steunt op weder zijds tertr ouwen. Het tolk volgt zijn grijze leider omooruaardelijk, omdat het weet, dat hij geen beslissingen neemt, die niet noodzakelijk zijn voor de u eli aart en hei bestaansrecht van het Israëlische volk. De grote eensge zindheid. die het door politieke ver schillen geteisterde Israël in deze dagen toont, is ren geiolg t nn de houding i nn Ben Goerion, die anders dan Sha- rett vóór alles de nationale eenheid heft bei orderd. Alleen een eensgezinde natie kail i olgens Ben Goerion, haar positie verdedigen. A EEN DAG van dramatische ontwikkelingen plaats Akaba. Koentilla, 65 km op Egyptisch ge en grote diplomatieke activiteit zijn de Israëlische troepen gisteren Egypte binnen gevallen. De opmars van de Israëliërs stuitte op bied, werd bezet. In Cairo is de Israëlische aanval bevestigd. Een woordvoerder van Nasser moest toegeven, dat de weinig tegenstand. Het tweede legerbericht, dat ~eb.d?n?' door de regering in Jeruzalem werd uitgegeven, aan t0e, dat het schiereiland Sinai, waar de Israë- meldde. dat de Israëlische eenheden op 30 km van ïiërs hun operaties uitvoeren, een stuk woestyn is Suez waren en dat stellingen werden betrokken van geen enkele betekenis. langs de grote weg naar het Scheepvaartkanaal. Israëlische woordvoerders zijn echter een andere c r mening toegedaan. Niet alleen wordt het Suez kanaal door de Israëlische aanval rechtstreeks Andere eenheden van het Israëliscne leger stootten bedreigd, maar ook de verbindingen tussen Egypte door naar het Zuiden in de richting van de haven- en de overige Arabische landen worden afgesneden. van Malta vertrokken met onbekende bestemming. Ook de Amerikaanse Zesde Vloot is in het Oostelijk bekken van de Middellandse Zee. Het is niet uitgesloten, dat het doel van deze zeestrydkrachten het Suez- kanaal is. In het verdrag, dat Engeland met Egypte heeft gestoten, toen de ka naalzone werd ontruimd, staat nl. dat de Engelsen In tjjd van oorlog of oorlogs gevaar het recht hebben de zóne op nieuw te bezetten. In de gehele wereld volgt men de ont wikkelingen in hè» Midden-Oosten met de grootste aandacht. Irak. heeft Egypte reeds laten weten dat het zijn leger ge reed houdt om hulp te bieden bij het tot staan brengen van de Israëlische aanval. De andere Arab-schr staten bewaarden tot au toe het stilzwijgen. Over de strijd in de woestijn komen slechts schaarse berichten binnen. De Is raëliërs schijnen met zware pantser- kolonnes in de richting van het kanaal door te stoten. Radio Cairo meldde ech ter, dat de opmars tot staan was ge bracht bij Nahkl, Koertilla en Timet, Koertilla ligt ongeveer_ 65 km, op Egyp tisch gebied Berichten, dat de Israëliërs parachu- OP verzoek van de Verenigde Staten kwam de Veiligheidsraad hedenmorgen büeen om de situatie te bespreken. Het is niet uitgesloten, dat Amerika een resolutie zal indienen, waarin Israël met sancties zal worden bedreigd als het zijn opmars op Egyptisch grondgebied niet staakt. Washington heeft reeds laten weten, dat de verklaring van 1950, waarin de landen van het Midden-Oosten beloofd wordt dat Amerika, Engeland en Frankrijk hulp verlenen aan ieder slachtoffer van agressie, nog steeds van kracht is. In Londen en Parijs wordt koortsachtig overleg gepleegd over het gemeenschappelijke beleid. Mollet en Fineau vlogen vanmorgen naar de Britse hoofdstad voor een bespreking met de Britse premier Eden en de minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd. Doorgaans welingelichte diplomatieke kringen betwijfelen het of Parijs bereid zal zUn veel tegen Israel te ondernemen. De aanval van de Israëliërs komt juist Het Amerikaanse eskader, dat gister middag Rotterdam binnenliep, zal heden middag om één uur de Maasstad weer verlaten. Het is niet bekend, waarom dc schepen zo overhaast vertrekken, maar aangenomen mag worden, dat de ont wikkeling van de internationale toestand hiermede nauw verband houdt. Het eskader, dat bestaat uit het vlieg- dekschip „Antietam", zes torpedobootja- eers, twee onderzeeboten en een tanker, behoort tot de z.g. Hunter Killer Group, die speciaal is uitgerust voor de bestri ding van onderzeeboten. Noch op het Amerikaanse consulaat generaal, noch bij de Koninklijke Marine kon men ons inlichtingen over het plotse linge vertrek van de schepen, die oor spronkelijk tot donderdag zouden blijven, verstrekken. op het moment, dat de Fransen een klacht tegen Egypte by de "Veiligheids raad aanhangig hebben gemaakt, in ver band met de hulp die Nasser verschaft aan de opstandige Arabieren. Ook de nationalisatie van de Suezkanaaimaat- sehappij .heeft In .Er&nl;rljk veel kwaad bloed gezet. l Een sterke Engelse vloot is inmiddels LMMMdtri E/>q» Sarei naar n|n Si»- h«eh» OfbiKtetekn AJewdri SoUotm tl AJdmw» EGYDTE o essoin m zoo (5) vutqwid Spoorlij tisten hadden ingezet om ten Westen van het Suezkanaal te komen, konden niet worden bevestigd. Het opperbevel van Nasser meldt, dat de Egyptische strijdkrachten, bezig zijn de Israëliërs te liquideren: in Tel Avxv daarentegen bewaart men volkomen het stilzwijgen over de bewegingen van de Israëlische eenheden. Na de twee leger- berichten van gisteravond is niets meer van officiële zijde medegedeeld. Niet- officiële kringen meldden, dat de Israëli sche eenheden op 20 km van het kanaal waren. Arabische bladen berichtten ech ter, dat de Israëliërs het kanaal reeds hadden bereikt. Het vliegveld van Cairo i,<; tot nader order voor het burgerverkeer gesloten. Ook de Israëlische vliegvelden mogen niet meer door de burgerluchtvaartmaat schappijen worden aangedaan. Het ge hele luchtruim boven Israël is tot ver boden gebied verklaard. Men verwacht, dat de Israëliërs door mobilisatie onge veer een half miljoen man op de been kunnen brengen. Hoe groot de Egypti sche strijdmacht is, kan niet worden vastgesteld. - Britse, Amerikaanse en Canadese in gezetenen van Egypte en Israël hebben opdracht van hun regeringen gekregen zich gereed te houden voor evacuatie. De eerste Amerikaanse transporten, van burgers zyn gisteren al begonnen. In allerijl zijn vanmorgen de Egypte naren begonnen met troepen naar het bedreigde gehied te zenden. Een corres pondent—van Reat|r meldde, dat bij luchtafweergeschut :*pngs het' kanaal ln stelling had gezien. Ten aanzien van de plotseling ge wijzigde situatie bij het Suezkanaal nemen de Rotterdamse rederijen, die belang bij de doorvaart hebben, voor lopig een afwachtende houding aan. Zij kijken nauwlettend toe, hoe de toestand zich ontwikkelt. Voor wat de schepen van de Kon. Rotterdamse Lloyd betreft: totnutoe heeft geen enkel schip instructie om een andere route te kiezen. Het s.s. „Dren te", een van de grootste vrachtschepen van de Lloyd, heeft vannacht ongehin- DE gezichten van de inzittenden van het El-al toestel Tel Aviv- Londen, dat dinsdagmorgen met 12 uur vertraging in alle vroegte op Schiphol is geland, stonden ern stig. „Wat is het laatste nieuws", was ieders vraag. Zij hadden van Israels aanval op Egypte pas ge hoord toen zü al een uur in het vliegtuig zaten. Toen zij hoorden dat de Israëlische troepen nog maar op 30 km afstand van Suez waren, klaarden hun gezichten op. „Er moest iets gebeuren. De spanning was ondraaglijk". Een van de zestien Nederlanders, die met een Toeringclub Israël hadden bezocht, zei: „De mensen zijn er geweldig. Iedereen heeft het vol ste vertrouwen in de regering Een Is raëlisch zakenman, op doorreis naar New- York, zei: „Het leger is enorm gedisci plineerd. Het westen meet ons helpen. Dit alles, de aanvallen, de moordpartijen en bomaanslagen, heeft te lang geduurd. Wat denkt u dat er gebeurt met een volk, waartegen de buren zonder op houden zeggen: „Ons hoogste doel is jullie vernietiging?" Een lange, blonde Amerikaan klaagde zijn nood. „Had ik maar geweten, dat ze iets gingen onder nemen, dan was ik gebleven. Mijn ver loofde is in het leger, wie weet of ik haar nog terug zie. Wat moet ik doen?" Zijn Engelse reisgenoot stelde hem ge rust: „We hoorden het toch pas in het vliegtuig. Wat kon je doen?" Een klein meisje zat te dansen naast haar moeder op de bank. „Israël, Israël", klonk het in haar kinder-Hebreeuws, „Stil", drong haar moeder aan, „Pappie is in het leger". „Waarom dan nu weer?" luidde de vraag van het kind. De lange, blonde Amerikaan keek op haar neer. „Wat kan ik doen?" mompelde hij. derd de doorvaart volbracht en de ka pitein heeft geseind, dat alles wel is aan boord. Het eerste Lloydschip dat nu van het kanaal gebruik wil maken, is de „Kota Agoeng", die zich in de Middel landse Zee bevindt, op weg naar Indo nesië. De gezagvoerder van dit schip heeft opdracht niet het kanaal binnen te varen, zonder nader geïnstrueerd te zijn. De directie wil vandaag de loop der dingen aanzien en daarnaar haar houding bepalen. VANDAAG vertrekt van Schiphol de KLM-Convair „Rembrandt" met een wel zeer kostbare lading aan boord. Zes schilderijen van Rembrandt, die honderdduizenden bewon derd hebben in Amsterdam en Rotterdam, vliegt deze machine naar Leningrad. Want Saskia als Flora, portret van Baartje Mar tens, Afscheid van David en Jonathan, De Heilige Familie met de engelen, Portret van een oude vrouw en Portret van Je- remias de Decker horen thuis in het grote Russische museum de Ermitage. Ook voor de KLM is dit transport wel een zeer bijzon dere gebeurtenis. Niet alleen omdat zij de zes onvervangbare Rembrandts gaat wegbrengen, maar ook omdat het voor de tweede keer zal zijn dat een KLM-machine landt op het grondgebied van de Sowjet- Unie. Een verslaggever van „TROUW" zal deze bijzondere vlucht meemaken. Nagy stelt vertrek van laatste Russen uit Uit de verwarde en schaarse berich ten, die hedenmorgen vanuit Boedapest in Wenen binnendruppelden, kon worden opgemaakt, dat het studentenleger wei gert de wapens neer te leggen, zo lang de Russen nog ln de stad zijn. De toestand wordt nu precair voor de verzetsstrijders in de hoofdstad. Met lichte wapens houden zij nu ai zeven dagen stand tegen de aanvallen van de Russische tanks, die ook vandaag nog werden voortgezet. Dat de Rossen voortgaan met de be strijding van de „rebellen", Is in strijd met a He beloften, die premier Nagy aan het Hongaarse volk heeft gedaan. De verzetsleiding heeft dan ook mee gedeeld, dat zij niet in de beloften van de regering van Boedapest kan ge loven en zij heeft haar strijdkrachten opgeroepen de wapens niet neer te leggen. Hongaarse vrijheidsstrijders, die de verbindingen met Oostenrijk onderhou den, zagen er vanmorgen bijzonder ver moeid én bezorgd uit. Er zal spoedig wat moeten gebeuren, anders zal het leger der verzetsstrijders door de Rus sen van de kaart worden geveegd. Ook in Oostenrijk gelooft men, dat de toestand zich thans ten gunste van de Russen gaat keren. Het duurt te lang. De tijd is tegen de verzetsstrijders. E vergadering van het a.-r. par tijconvent was een goede zaak. De nieuwe partijstructuur maakte het mogelijk zowel de organisatorische als de politieke zaken goed door te spreken met eikaar. Het eerste is vrij dagavond gebeurd het tweede zater dag. Het laatste nam zo veel tijd in beslag dat daaruit duidelijk bleek dat twee sprekers op één dzg te veel zou zijn geweest. Wat dat betreft, is het niet erg dat de rede van minister Zijl stra tot een volgende vergadering moest worden uitgesteld. De discussie over het vanwege de a.-r. fractie gegeven overzicht bracht vele sprekers aan het woord. Het is goed dat iedereen die het woord ver langde volledig heeft kunnen uitpra ten. Op de verschillende opmerkingen die gemaakt zijn, is uitvoerig Ingegaan en wij hebben het gevoel dat hoe- we) nuances natuurlijk blBven bestaan - de vergadering als geheel van oor deel was dat het gesprek goed van toon en vruchtdragend van strekking is ge weest zodat de partij met voldoening op deze dag kan terugzien. De A.-R. Party laat haar vertegen7 woordigers in de kamers volledige vrijheid van beleid, binnen het kader van het program van beginselen en het stembusprogram. Van een goed keuring van dat beleid door een par tij-instantie kan dan oo'- geen sprake zijn. Maar de sfeer ln de vergadering" was toch wel duidelijk van dien aard dat ook de a.-r. Tweede-Kamerfractie met tevredenheid op deze dag kan te rugzien. EEN woord van bijzondere waarde ring komt toe aan de voorzitter, dr. W. P. Berghuis. - Zowel vrijdag als zaterdag toonclë hij zich een voortreffelijk voorzitter, waardoor hij kennelijk voor zich het vertrouwen van het partijeonvent ver wierf. Het wa§ duidelijk dat zo iets niet meevalt als men iemand als dr. Schouten op moet volgen. In zekere zin Is dat een avontuur» Het is duide lijk geworden na deze dag dat het avontuurlijke er nu af is. De heer Berghuis hield zaterdag een zeer goede openingsrede. Die rede was actueel, principieel en zeer stijlvoL Hij wist zeer moeilijke vraagstukken zo danig te behandelen dat hij sprak naar - het hart van het a.-r, volk en op een-' wijze .die het hele Nederlandse volk- kan toespreken.- - Wij kunnen daar niet dankbaar ge noeg voor zijn. De vergadering wektë_ de duidelijke indruk van een vitale partij, die weet dat zij in het Neder landse volk haar eigen geluid in .vol komen zelfstandigheler heeft te bren gen: Dat is goed uitgekomen. Het „nemini me mandpavi" waar mee Groen van Prinsterer zijn poli tiek standpunt placht aan te duiden: „Ik ben niemands slaaf", bleef ook nu tegenover de leus: Romme of Drees, voor de anti-revolutionairen karakte ristiek. Dat dit een, besliste politieke keuza inhoudt werd ook duidelijk. Socialis me en liberalisme komen daar niet bij te pas. De eigen beginselen, de eigen idea len voor staat en maatschappelijke sa menleving werden scherp gemarkeerd. Al met het al was bet een goede vergadering, die niet zal nalaten haar uitwerking op de partij in den lande te hebben. Verheugend was het dat dr. Schou ten, de erevoorzitter va- het Centraal Comité, van een ernstige ziekte her steld, op de hem eigene wijze een slot woord kon spreken, waarin hij een be wogen appel deed op het a.-r. volk om zich in persoonlijke overgave in te zet ten voor de zaak van de partij die de hoge pretentie voert om in de politiek de zaak van Christus te dienen. Moge die oproep alom worden ver staan. Een geweldige explosie heeft vanmor gen om half elf de chemische 'fabriek van de firma „Orgahell" aan de Gras- weg te Amsterdam-Noord volledig ver nietigd. Drie leden van het personeel zijn door deze ontploffing waarvan de oorzaak bi het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend was licht gewond aan hoofd en handen. Zij werden, toen zij in een kleine cantine koffie dronken, bedolven onder vallende dakspanten. Daar tegelijk met het plaatijzeren dak ook de gedeeltelijk van beton opgetrok ken muren werden weggeblazen"konden de drie mannen gemakkelijk wegvluch ten voor de vlammen van de hevige brand, die direct na de explosie uitbrak. De klap van de ontploffing was in ge heel het Noordelijke Stadsdeel te horen. Honderden ruiten van omliggende ge bouwen sprongen en de wanden van een grote, belendende loods werden ver nield. De zeer snel op het terrein van de ramp verschijnende brandweer begon direct met grote hoeveelheden water te spuiten in de enorme ravage. Het door dringen tot de brandhaard leverde geen moeilijkheden op. De brandweer had het vuur daarna snel onder de knie. Hongaren in JVenen trokken gisteren mei spandoekentvaarop vrijheidsleuzen en de oude Hongaarse vlag uitgespreid in hun midden, naar de Hongaarse le gatie. waar zij echter door de politie werden tegengehouden. Zij vormden daar na spreekkorendie naar de Amerikaanse legatie gingen om daar hulp te vragen voor du Hongaarse vrijheidsstrijders. (Van onze Haagse redacteur) Binnenkort zullen door de minister van Sociale Zaken bij de Tweede Ka mer wetsontwerpen worden mgedicAd die beogen alle sociale uitkeringen met tien procent te verhogen en. een maand extra uit te keren aan allen die van de Noodwet ouderdomsvoorziening trek ken.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1