van twee SAMENSCHOLINGSVERBOD IN DEN HAAG Derde gedeelte van het nieuwe Vlaardingse stadhuis gereed Tweede Kamer eert het verzet in Hongarije Publiek moet uit centrum blijven Weer overzicht Acht agenten, een marechaussee en zes burgers gewond Regering gaat niet over tot diplomatieke breuk met Moskou Drijvende heistelling in gebruik genomen Herdenking in Ned. Economische Hoogeschool SCHIEDAM MAASSLUIS Oplichter veroordeeld Steun Wettig Gezag VLAARDINGEN Spoorwegbakens aan weg Gouda-Delft Grenswijziging tussen Delft en Pijnaeker Expositieruimte in oude raadhuis Ook communistische oproerkraaiers in Den Haaff? Machinist uit Den Haag veroordeeld Dinsdag 6 november 195(5 Dc wethouder van Openbare Wer ken, de heer J. Meertens, heeft gis. termiddag de Morrisson I in gebruik gesteld. Het is een drijvende heistel ling, gebouwd volgens ontwerp van de Dienst van Gemeentewerken en be stemd voor de afdeling Havenwerken van deze dienst. Dit drijvende werk tuig dient voor het verrichten van hei werkzaamheden, palen trekken, slaan van boci-ankers enz in het Rotter damse havengebied. De Morrisson i is gebouwd door de Scheepswerf v.h. Fa. J. Hendriks te Dodewaard, Het vaartuig bestaat uit een stalen ponton met een bovendeks geplaatste heistelling. Dc ponton is. met het oog op dc aard van het heiwerk, zwaar uitgevoerd. De afmetingen ervan be dragen 24 x 9.65 x 2.50 meter. Het pcrsoneelverbhjf en dc sanitaire ruimten zijn geheel aangepast aan de eisen van deze tijd. De opbouw op het hoofddek omvat de zgn, koelkast met toegangen naar kctclruim, kombuis, toilet, wasplaats en doucheruimte. Been gebroken bij het uitstappen De 78-jarige mevrouw De Graaf uit de Van der Dussenstraat te Rotterdam, heeft bij het uitstappen bij een bus^ halte aan de Prins Hendrikkade het linkerbeen gebroken. Zij is naar het St. Franciscus Gasthuis overgebracht. Dc politie van het bureau Nassauka- dc verzoekt getuigen, in het bijzonder twee bejaarden, die het ongeluk heb ben gezien, zich te melden voor het geven van inlichtingen. In de Ncderlandsche Economische Hoogeschool te Rotterdam zijn gisteren tegen het middaguur de colleges onder broken voor een korte en sobere her denking van de gebeurtenissen in Hon garije. De rector-magnificus, prof. dr. J. Wisselink. voerde in deze druk bezochte bijeenkomst het woord, Staande werd een minuut stilte betracht. TROUW De Rotterdamse Rechtbank heeft de 45- jarige publicist A. D. p. T. uit Schiedam, die heeft terecht gestaan omdat hij bi verschillende boekhandelaren "te Rotter dam en Schiedam boeken op krediet had fekocht en ook op zicht had genomen, met e bedoeling deze boeken niet te betalen, maar direct na ontvangst weer te verko pen, wegens oplichting veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De in oktober jl. begonnen wervings actie met een propagandamars en mi litaire show door het Trompetterkorps van het Regiment Huzaren van Boreel voor ieden van de reserve-diensten (Na tionale Reserve, Korps Luchtwachtdienst en Res. Gemeentepolitie) heeft enig re sultaat gehad. Enkele tientallen vrijwil ligers hebben zich al aangemeld en zijn of worden ingedeeld. Toch zijn genoem de korpsen nog niet „overbemand". Zij kunnen nog veie mannen, en voor het K.L.D. ook vrouwen gebruiken. Buiten gewoon dienstplichtigen en niet-dienst- plichtigen worden opgewekt zich als vrij williger van een der reserve-diensten aan te melden op het Stadhuis en op het hoofdbureau van Politie. Advertentie Dezer dagen heeft de A.N.W.B. een drietal spoorwegbakens geplaatst bij de bewaakte spoorwegovergang in de weg GoudaDelft, waar deze door de spoor lijn Den HaagRotterdam (Hofplein) wordt gekruist. De Bond plaatst deze bakens om het wegverkeer te waarschuwen voor de nadering van een overweg, welke waar schuwingen vooral bij slecht weer of duisternis hun nut hebben, te meer daar zij zijn voorzien van lichtreflecterend materiaal dat de bakens reeds van ver zichtbaar doet zijn. De vaste commissie voor Binnenlandse Zaken in wier handen het ontwerp van wet betreffende de wijziging van de grens tussen de gemeenten Delft en Pijnaeker is gesteld, kon zich ermee verenigen dat de desbetreffende tot de gemeente Pijnaeker behorende strook grond naar de gemeente Delft zal over gaan. Naar het aanvankelijke oordeel van enige leden zou het evenwel de voor keur hebben verdiend de grens te leg gen langs de Zuideindseweg in stede van dc Spoorbaan Delft—Rotterdam. Deze leden achten gezign de groei van Delft het onderhavige voorstel ontoerei kend. Zij voorzagen dan ook, dat indien men thans het bij een fragmentarische grenswijziging laat een of meer nieuwe wetsvoorstellen eerlang de Staten Gene raal zullen bereiken. Zij vroegen of het bestaan van andere plannen tot gebieds uitbreiding van Delft aan de minister bekend is en zo ja of daaromtrent na dere mededelingen konden worden ge daan. Advertentie Kuisorgels 375. (Van een onzer verslaggevers) DE waarnemend-burgemeester van Den Haag heeft, als hoofd van de politie, voor heden avond, vanaf acht uur, en zonodig voor volgende dagen, een samen scholingsverbod uitgevaardigd voor de Prinsengracht en omgeving en voor de omgeving van de Russi sche ambassade in Zorgvliet. Het hoofd van de politie heeft verder aangekondigd, dat de politie de lankmoedige houding van de laat ste twee avonden zal laten varen. Er zal niet geaarzeld worden, straffe maatregelen te nemen. DE waarnemend-burgemeester heeft ten slotte het publiek dringend geadviseerd, zich vanavond niet naar de binnenstad te begeven, om als belangstellende de gang van zaken in ogenschouw te nemen. De politie kan immers, indien het tot krachtig op treden moet komen, geen onderscheid maken tussen oproerkraaiers en be langstellenden. Niet meer dan 3 Het samenscholingsverbod houdt in, dat zich niet meer dan drie personen bij elkaar mogen bevinden in de twee met name genoemde stadsdelen. Bij overtreding van dit verbod alleen al zal het mogelijk zijn, dat de politie op treedt en dat de overtreders aangehou den zullen worden, met alle gevolgen van dien. Geen soepelheid Indien, hetgeen niet gehoopt wordt, wederom relletjes ontstaan, wordt zeer krachtig opgetreden. De soepelheid van zondag- en maandagavond zal dan niet het belangrijk, dat het publiek zich voor zichtig betoont en zich vanavond niet begeeft naar de Prinsengracht en omge ving, of naar de Andreas Bickerweg. Het zuiver ageren tegen de politie kan niet meer geduld worden, aldus hett hoofd van de politie in Den Haag. Schipper Nico Pronk rechtsvan de VI. 78 na de spannende strijd in de huiskamer van schipper Jan Goedknegt van de VI. 203". DE BILT, dinsdag 10 uur. In de luchtdrukverdeling boven de Oceaan en het Europese vasteland doen zich thans belangrijke wijzigingen voor. die ook van belang zijn voor het weer in Nederland. Een hbgedrukgebied, dat zich vier dagen achtereen op de Oostelijke Oceaanhelft ophield, begon gisteren koers te zetten naar het Zuidoosten en heeft nu West- Frankrijk bereikt. Waarschijnlijk zal het centrum morgen de Alpen bereiken. Nederland komt dan weer binnen het bereik van zachte Oceaanlucht, die door Westelijke tot Zuidwestelijke wind wordt aangevoerd. De regenkansen zijn daarbij erg klein. Op de Westelijke hcift van de Oceaan bevindt zich nu een zeer diepe depressie, die in haar geheel naar het zeegebied tussen IJsland en Groenland trekt, Voor de Noorse kust is een kleine storing aangekomen, die zich heeft losgemaakt uit het lagedrukgebied bij IJsland- Ze trekt naar het Oostzuidoosten en zal het weer in ons land niet kunnen beïn vloeden. Bij relletjes in binnenstad samen met de vertegenwoordigers der andere vrije volkeren de wegen en mid delen te zoeken om het gefolterde Hon gaarse volk te hulp te snellen. Met eer bied en diepe rouw gedenken wij de slachtoffers van deze ongelijke strijd," aldus dr. Kortenhorst, die zijn toespraak besloot met het plechtige voordragen van het Hongaarse volkslied. De minister-president, dr. W. Drees sloot zich namens de regering bij deze rede aan. Hij deelde mede, dat de di plomatieke betrekkingen tussen Neder land en de Sowjgtunie, alsmede die tus sen Nederland en de andere Oosteuro- pese landen niet zullen worden verbro ken. WU hebben ons er rekenschap van te geven, dat de nadelen van een der gelijke breuk zeer groot zouden zijn- Bovendien acht de regering hét niet ge wenst een weg te gaan, die andere lan den niet zouden volgen, In het bijzonder in verband van bet Atlantisch bondge nootschap. Er is een nationaal comité in oprich ting om de inzameling van geld te co- ordineren. aldus de minister-president, die voorts mededeelde, dat nagegaan wordt, dat straks eventueel in Hongarije kan worden gedaan. Spr, keerde zich tegen negatief optreden tegen ambassa des en dergelijke, en zei voorts, dat de regering meende, datt culturele demon straties van Sowjetzijde in ons land niet moeten doorgaan. Nadat dr. Drees zijn rede had beëin digd weerklonk applaus van de banken der volksvertegenwoordiging. De rede voeringen werden staafide aangehoord. De tribunes waren stampvol. VRIJE TOEQANC. EXPOSITIE VERLOVINGSRINGEN LEO v. IERLAND - W. KRUISKADE 50 l£',J.^R.lANDS^l*aK 31 OUDE BINNENWEG U6'148 JONKER FRAN5SÏRAAT" 106 TEL 124067 grot* coIi*eti« g#r#vld»#r3* 23©7 OoMjMsÜjk 3J6 1*1,115255 Import#»* vanji L Uabtg «n Undholiw

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2