'ANANDEL Rond- en toeristenvluchten vanaf Luchthaven Rotterdam Beruchte inbreker opnieuw door recherche achterhaald mouw Holland-Amerika Lijn toegetreden tot Rotterdam-Air Voor kinderzegels bestaat een flinke belangstelling Man bekneld tussen twee wagens Zes procent voor loodgieters Ontwerp-grondwet voor Cyprus SIEBEL Senator Knowland wenst sancties Kinderverlamming neemt af Geslaagd concert van „Verenigde Zangers" en „Klein Mannenkoor'' Onrust in Transsylvanië? Hoek van Holland SCHIEDAM Bodemonderzoek voor Nieuwe Westerkerk Aquariumliefhebbers vergaderden Aanvaring „Laagkerk" voor Raad voor Scheepvaart Propaganda-avond C.N.V. voor de radio P.T.T.-amhtenaren mogen in dienst blijven tot 67ste jaar Bestrijding van pornografie Dank van Hongaarse verenigingen electb VLAARDINGEN Uit het Zwaluwen-nest O.D.I. 2 voor eerste maal Maasland Piketuren bij politie niet gehonoreerd Prij s voor schilder Corneille Perzische Tapijten Na vele jaren gevangenisstraf ^iüïtnocliSng' MAASSLUIS Burgerlijke stand van Rotterdam In Luxor te Maassluis Laatste nieuws AMERIKAANSE en FRANSE r:;i VERLOVIRGSRIHGEH Woensdag 14 november 1956 Advertentie 1200 passagiers Burgerlijke stand van Schiedam Nieuw redactieadres SCHIEDAM Toneelavond voor het Groene Kruis Advertentie HOOGT* Advertentie VERLOVINGSRINGEN Verlenging tijdelijke wet Monumentenzorg Bakkers voeren uurloon- actie voor Hongarije Advertentie Vlag op de spuisïuis Bogart exposeert in C.C.C. Advertentie Advertentie „Tandjong Priok" 10 pet. V isserijberichten 'De niéuwste. i>iotïcé£ciu Of-rC 'can. cet-teJic*Mt Z4> Av«yt y r HOOGSTRAAT 164 TEL 115432 'ter <w» „w mtu* mtr ott cttuKSmt**?**" BEU ER LAN DSELA AN 176TEL. 70360 ROm*ÖAM>-s le.MIDOELLANDSTRAAT 70-72— TEL. 30340-37434 EXPOSITIE. VERLOVINGSRINGEN LEO v. IERLAND '- W. KRUISKADE SO Voor dc contactavond van de aqua- riumvereniging te Hoek van Holland be stond een behoorlijke belangstelling ditmaal. Vele liefhebbers hebben in de zaal van Zonnewende geluisterd naar de heer Albers uit Delft, de bekende plantenkweker voor aquariums. Met diverse tekeningen op het zwar te bord duidde spreker aan op welke wijze men het beste zijn bak kan inrich ten. Een voedingsbodem acht spreker niet nodig, de planten hebben hun voeding toch uit het water. Niettemin is beiem- grond vereist voor het vasthechten en stevige stand van de plant. Zand en klei is voldoende. Het optreden van ..alg" is een teken van verkeerde belichting. Alg is nl. de grote vijand van de planten. Daarom geen zonlicht in het aquarium. Spreker gaf advies tot het plaatsen van de bak in de huiskamer. Vangt niettemin de bak toch te veel licht, plaatst er dan voornamelijk lichtbladige planten in. (Vallisneria, Cobomba e.d.) Andere planten bealgen zeer gemakke lijk. De alg kreeg men van de spreker met de microscoop te zien in de pauze. Hierna werden door de heer Albers nog enige vragen beantwoord. Spreker stel de graag enige planten ter beschikking voor de onderlinge verloting, terwijl het bestuur ettelijke paren vis disponi bel had. De vereniging ..Aquariumweelde" kan weer op een geslaagde contactavond terugzien. 1>« verkoop van kinderpostzegels Is maandag begonnen. In de hal van het postkantoor te Schiedam Is weer een tafel geplaatst waar een aantal Sehle- damse dames niet alleen de nieuwe ze gels te koop aanbieden, maar ook zor gen voor de verkoop van de prent briefkaarten. De eerste dag ging de verkoop niet slecht. Voor 350 werd uitgereikt, hoofdzakelijk aan verzamelaars, die van de gelegenheid, een stempel voor deze eerste dagsuitgifte te bemachtigen, een gretig gebruik maakten. De verkoop zal plaats vinden tot 31 december. Echter zullen de dames niet iedere dag in het postkantoor aanwezig zijn. omdat het aantal deelnemers aan deze actie, waarvan de opbrengst voor de kinderbescherming bestemd is, te klein is. Dames, die bij de verokop wil len helpen, kunnen zich daarvoor op geven bi mevrouw M. G. M. Blaisse Visser. De Vikings waarmee de tochten ge maakt woraen zijn eigendom van Karl Herfurthner van de Deutsche Lutree- derei uit Diisseldorf. De toestellen plaats biedend aan 36 passagiers, wor den gevlogen door een Engelse beman ning. Voor Nederland treedt als hoofdagen- te op Rotterdam—Air, die op Zestien- hoven commerciële gronddiensten ver richt. Tot voor kort maakten van Rot terdamAir deel uit Van Nievelt Gou- driaan Co, Thomson's Havenbedrijf Kömg Co en Hoogewerff Junior Co's Transportbedrijf N.V, De HollandAmerika Lijn is thans als vijfde belanghebbende toegetreden In Duitsland heeft de H.A.L. het hoofd agentschap van de Israel-lijn, een maat schappij die nog vele uitbreidingsplan nen in petto heeft. Het moet daarom niet onmogelijk worden geacht, dat ook de Rotterdamse Luchthaven in het vlieg- schema wordt opgenomen. Men is in dit opzicht trouwens niet al te pessi- mistisch gestemd. De verwachting is ge- wettigd dat steden als Düsseldorf, Luik en New Castle binnen afzienbare tijd vanuit Rotterdam bereikbaar zullen zijn. Over de ontwikkeling van het passa giersvervoer is men al evenmin onte vreden. Volgens mededelingen van Rot terdam Air zijn in de maand oktober 1200 aankomende en vertrekkende pas sagiers geregistreerd. Uitbreiding ven het aantal lijnen zal het vervoer in sterke mate stimuleren. Van belang is in dit verband, dat de Dragon Airli nes die een dagelijkse dienst onderhoudt ("uitgezonderd 's zondags) tussen New castle, Amsterdam en Düsseldorf, ge vraagd heeft drie maal per week via Rotterdam te mogen vliegen. Deze aan vrage is momenteel in behandeling. Voor het eerst in de geschiedenis van de Luchthaven Rotterdam landde gistermiddag een Vikingtoestel, hot type waarvan wij in de aanhef reeds melding maakten. Met dit vliegtuig ver trok het eerste elftal van de voetbal club Sparta naar Southampton. Van daar gingen de voetballers per bus naar Portsmouth, waar een wedstrijd tegen een Engelse club werd gespeeld. Met ingang van het komende voor jaar zullen vanaf de Luchthaven Rot terdam Vikings opstijgen voor rond en toeristenvluchten. De rondvluch ten strekken zich uit tot de Bollen streek, de Afsluitdijk en de gebie den die onder het Deltaplan vallen. Toeristen kunnen vanuit Rotterdam naar Bastla op het eiland Corsica, dan wel naar Gibraltar, Las Palmas, Teneriffe, Capablanca of Agadir. De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam heeft zich dinsdagmorgen lang durig bezig gehouden met het onderzoek naar de aanvaring tussen het ruim 7000 brt metende stoomschip „Laagkerk" van de V.N.S. en het Duitse motorschip (3000 brt) „Tanger" in de vroege mor gen van de 31ste mei op de Noordzee tijdens dikke mist. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart zei van mening te zijn, dat de kapitein van het Nederlandse schip, de 50-jarige M. W. uit Rotterdam, mede schuldig is aan deze aanvaring, omdat hij een navigatie heeft gevoerd, deels met behulp van de radar, deels optisch, zodat de schepen zeer dicht bü elkaar konden komen. De hoofdinspecteur zei, dat er geen sprake is van bewuste roe keloosheid bij deze navigatie. Hij vroeg de raad de gezagvoerder daarom geen straf op te leggen. De raad voor de scheepvaart zal later schriftelijk uitspraak doen. Een ernstig ongeval deed zich dins dagmiddag omstreeks half een voor op een open terrein aan de Overschlese- weg te Schiedam. De 50-jarige J. J. den Elzen, koop man uit de Zwarte Waaisestraat, was daar met de chauffeur J. A. uit Papen- dreeht bezig een oplegger aan een vrachtwagen te koppelen, toen de vrachtwagen door de handrem schoot en gloor het hellende terrein aan het rijden ging. Wagen en oplegger waren samen geladen met 14.000 kg oud pa- pier; Den Elzen, kreeg de koppelstang van de oplegger tegen de borst en werd tus sen-beide wagens bekneld. Aanvankelijk vreesde men voor het le ven *van Den Elzen, maar toen de chauf feur,, de vrachtwagen had gestart en had,vooruitgereden bleek, dat de gevol- gen-,"met zó ernstig waren. Totih moest het ^slachtoffer met' inwendige kneuzin gen"» en een ribfractuur per auto naar de J,Dr. Nolet stichting" worden over gebracht Bij het onderzoek, dat de politie in stelde bleek dat de handrem van de wa gen-niet in orde was. Overleden: W, van Touw, 74 j.; B. Plate, 27 j. vr. v. D. Huijssoon. Geboren: Rudolf A. M, z. v. G. Jansen en J. Schenk: Catharina E. B. d, v. G. M. Klefn P. A. Zwager; Georgius A. J. z. v. G. A. J. Bodewus en J. M. J. van Mol: Maureen E., c. v, W. E, Blinker en M. E. Marehena. Op het terrein, waar de Nietave ft ester- kerk te Schiedam zal verrijzen op de hoek van de Troelstralaan, is een begin gemaakt met het bodemonderzoek. Een sondeerauto van het Laboratorium voor Grondmechanica in Delft is daar gear riveerd. De tvagen is aan de grond ver ankerd en een lange stang tvordt in de aarde gedrukt, om na te gaan op welke diepte zich de draagkrachtige aardlagen bevinden. De stangen werden tot nu toe tot op een diepte van 26.40 meter in de grond gedrukte om de zandlaag te bepalen, waarop de palen komen te rus ten. Op de foto; de atmosfeer- en pen- druk wordt nauwkeurig geregistreerd (Van onze Haagse redacteur) Met de patroonsorganisaties in het loodgieters- en fittersbedrijf is overeen stemming verkregen over zes procent loonsverhoging met ingang van 1 sep tember 1956. Aan het College van Rijksbemiddelaars zal goedkeuring wor den verzocht. (Van onze Haagse redacteur) Ambtenaren van de P.T.T. (In de lagere functies) die dit wensen kunnen na hun pensionering in dienst blijver; van dit Staatsbedrijf tot hun 67ste jaar. De volgende voorwaarden zijn hier aan verbonden: 1. de ambtenaren moe ten dit zelf willen; 2. het moet uit een oogpunt van dienstbelang noodzakelijk zijn; 3. het andere personeel mag in zijn belangen hierdoor niet worden ge schaad en 4. toestemming van de be drijfsarts zal nodig zijn. (Van onze Haagse redacteur) Blijkens het Voorlopig Verslag op dc begroting van Jnstltle hebben zeer vele leden van de Tweede Kamer aandacht gevraagd voor een verscherpte bestrij ding van de pornografie en van de openbare propaganda tot ontucht Zij zouden gaarne van de minister willen vernemen of het rapport van de commissie „geestelijke volksgezondheid" reeds is verschenen. Enkele leden wezen in dit verband op de lectuur die in boekwinkels en kios ken wordt te koop aangeboden en waar op afbeeldingen voorkomen welke zin- neprikkelend werken met name bij de jeugd. Deze leden achten een grondig her zien van het strafrecht vereis*, ten ein de deze verschijnselen te beteugelen. Ook kan het nog steeds voorkomen dat uiterst schadelijke beeldromans hier te lande worden verkocht. Enige andere leden die zich voorstan ders verklaarden van vrije menings uiting vragen zich af waarom niet wordt opgetreden tegen verwordingsverschijn selen als films, zg. stripverhalen en drukwerken die zich op de rand van de pornografie bewegen en welke zij als uitingen zagen van Amerikanisme en als een bedreiging voor de moraal De Hongaarse verenigingen in Neder land hebben in een schrijven aan de minister-president dr W. Drees haar dank voor de solidariteit met het Hon gaarse volk jegens de regering en het gehele Nederlandse volk tot uitdrukking gebracht. Het schrijven luidt: Het is voor de Hongaarse verenigin gen in Nederland een behoefte de Ne derlandse regering en het gehele Ne derlandse volk te danken voor de soli dariteit met het Hongaarse volk, die zich in de laatste dagen heeft geopen baard. Het zou onmogelijk zijn de talloze blijken van medeleven en hulpvaardig heid op te sommen. Wij kunnen niet onder woorden bren gen, hoe diep wij gegrepen werden door de drie minuten stilte, die geheel Ne derland op donderdag 3 november j.l, in acht werden genomen. Wij weten immers, dat het Nederlandse volk deze eer alleen aan zijn eigen doden bewijst, die gevallen zijn voor de vrijheid van ons tweede vaderland. "Wij willen u tevens danken voor het besluit van de Nederlandse regering om dpizend vluchtelingen hier te lande op te nemen. Wij, die weten, dat Nederland zelf met zware woningnood te kampen heeft beseffen nog meer de betekenis van deze daad. Dit vervult ons dan ook met grote dankbaarheid. BURG- v. HAARENLAAN 916 (hoek Van Limburg Stirum- straat, eind Damlaan) Telefoon blijft 6 6900 Donderdag zal in de zaal Harmonie te Hoek van Holland een bidstond wor- plaats vinden welke ten gunste van de kas van het Groene Kruis is georgani seerd. Het bestuur van de Groene Kruis Vereniging, die zich kon verzekeren van belangeloze medewerking van het toneelgezelschap en The Rhythm Stars, doet een beroep op alle inwonenden om deze avond bij te wonen en op deze wijze te helpen de kastekorten aan te zuiveren. Interkerkelijke samenkomst. Woens dagavond zal in de Ned. Herv. kerk te Hoek van Holland een biestond wor den gehouden voor de nood der tijden waarin zullen voorgaan de plaatselijke Gereformeerde en Hervormde predikant. Aanvang te 7.30 uur. Radio-opname, De N.C.R.V.-opname- dienst zal op dinsdag 27 november in de Ned. Herv. kerk te Hoek van Hol land opname maken van het Hoeks mannenkoor, dat in de loop van de vol gende maand zal worden uitgezonden. Wij herinneren nog even aan de bij zondere bijeenkomst van het C.N.V., die vanavond in het gebouw Irene te Schie dam wordt gebonden. De propaganda- bljeenkomst zal worden uitgezonden door de N.C.R.V. en het bijzondere van deze uitzending zal zijn dat Leeuwar den,1 Apeldoorn en Schiedam met el kaar verbonden zullen worden. Ook in Leeuwarden en Apeldoorn zul len-.vanavond namelijk C.N.V.-leden bij een-zijn. Het programma wordt gevuld met samenzang welke in elk van de za len door een koor zal worden onder steund. In Schiedam zullen verder mee doen tamboers en pijpers en „Harpe Davids", terwijl dirigenten zullen zijn: in Leeuwarden Piet Horst. Apeldoorn A. Schellevis en Schiedam Albert Mey. Meindert Boekei bespeelt het orgel in de Kapel der Herv. Kerk te Apeldoorn C.N.V.-led en uit de verschillende plaatsen zullen voorts vragen stellen, die door de tweede voorzitter van het C.N.V. de heer C. J. van Mastrigt zul len .worden beantwoord. De uitzending heeft plaats vanavond over Hilversum I van 20.20 uur tot 21.30 uur, In verband met de microfoon re petitie dient men om 19.30 uur in Irene aanwezig te zijn. De Vlaardingse Vogels vliegen zater dag weer uit, ditmaal naar Katwyk, waar de stryd tegen Quick Boys aan gebonden zal worden. Dit is de eerste return-wedstrijd. Aan het begin van het seizoen leverde de ontmoeting aan de Kethelweg tussen beide clubs een 33 gelykspel op. De prestaties van Quick Boys liggen dit jaar niet op het hoge niveau, dat we van de „grote Katwijkse" gewend zijn en momenteel staat Zwaluwen met één winstpunt meer twee plaatsen hoger op de rang lijst. Dit mag echter voor onze stad genoten geen reden zyn voor licht vaardig optimisme, want de kustbe woners zullen ongetwyfeld zaterdag voor eigen publiek alles opzetten om via een overwinning hun niet al te gunstige positie te verbeteren. Zwaluwen 2 speelt om 3 uur thuis tegen Monster 2 en moet beslist win nen om aansluiting te houden met de kopgroep, waarmee dan tevens re vanche zou zyn genomen voor de klei ne nederlaag in de uitwedstryd. Ver der worden nog aan de Kethelweg ge speeld: Zwaluwen 4D.V.O. '32/2, 3 uur: Zwaluwem a3Leonidas a2, 3.30 uur;' Zwaluwenf b4Excelsior '20 b4, 2 uur. L - De Britse minister van Koloniën, Alan Lennox-Boyd, heeft in het Lagerhuis meegedeeld, dat een ontwerp-grondwet voor Cyprus, voorbereid door Lord Rad- cliffe, gereed is en door de ontwerper aan de Britse regering ter inzage gegeven. Lennox-Boyd verklaarde echter dat de eerste taak was „de terreur te beëindi- gen Ook voor Malta 2al in de nabije toe komst een ontwerp-grondwet worden ontworpen. DE MOOISTE COLLECTIE ivfrtvot- A Jt, <VA STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 A.R. kiesveraniging. Op donderdag 15 november spreekt te 7.30 uur in de oude Geref. school te Maasland voor de A.R. kiesvereniging „Nederland en Oranje" burgemeester L. de Kool van Zuidland. William Knowland.de leider van dê republikeinen in do Amerikaanse senaat, heeft in een uitzending voor de televisie te Washington verklaard, dat de leden van de Ver. Naties economische sancties tegen Engeland, Frankrijk en Israël moeten toepassen als deze landen de re solutie van de Ver. Naties, waarin een beroep op deze landen wordt gedaan het vuren te staken en hun troepen uit het Midden-Oosten terug te trekken, niet uit voeren. Als de economische sancties niet het gewenste resultaat zouden hebben, moe ten deze landen volgens hem uit de Ver. Naties gestoten worden. De senator had eerder verklaard, dat de Sowjet-Unie uit deze wereldorganisa tie gestoten moet worden als zij haar troepen niet uit Hongarije terugtrekt. Van onze Haagse redacteur Met de mogelijkheid dat het aan de Staten-Generaal ter overweging aan geboden ontwerp Monumentenwet niet voor 1 januari 1958 het Staatsblad zal hebben bereikt dient ernstig rekening te worden gehouden. In dit verband acht de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen het noodzakelijk de geldigheids duur van de tijdelijke wet Monumen tenzorg andermaal te verlengen. De Centrale Raad van beroep te Utrecht heeft in de zaak van de recher cheur Wolf contra de gemeente Amster dam over het al dan niet uitbetalen van de zgn. piketuren, de uitspraak van het ambtenarengerecht te Amsterdam ver nietigd, dat de rechtmatigheid van de uitbetaling van de piketuren had aan vaard. De Nederlander Corneille en achttien andere schilders uit verschillende delen van de wereld hebben een prijs van dui zend dollar van de Amerikaanse particu liere Guggenheim-stichüng gekregen. Zy zullen tevens met nog anderen mee dingen naar een prtjs van 10.000 dollar, waarover 27 november in het museum van moderne kunst te Parijs zal worden beslist In de dinsdag in Utrecht gehouden ver gadering van de Nederlandse vereniging voor werkgevers in het hakkersbedryf is besloten de leden te adviseren om, indien van personeelszijde de wens wordt ken baar gemaakt, een uurloonactie'te hou- i den voor hulp aan HongarUe, hieraan volle medewerking te verlenen en van ondernemerszijde eenzelfde bedrag toe te voegen aan de aldus bUeengebrachte gelden. .Het tweede elftal van het Schiedam- se O.D.I. dat tot nu toe niet geslagen werd heeft zaterdag haar ee*ste neder laag geïncasseerd. Het was Koag uit Krimpen a.d. IJssel, dat met 53, de overwinning uit het vuur sleepte. •In de eerste helft konden de Schie dammers geen vat krijgen op het spel vam de tegenstanders, doordat het snel van-Koag toen op een veel hoger peil lag. Alleen door het doorzettingsvermo gen van de Schiedammers wisten zij de 5—1 achterstand, die z'ij tot de rust had den oogelopen, tot 53 terug te bren gen. Vooral het slechte veld had een na delige invloed op het spel. De O.D.I. junioren verloren in Rotter dam van TOP b in een slecht gespeelde wedstrijd met 7—0, De overige wedstrijden zijn door de slechte terreinomstandigheden niet doorgegaan. x - Donderdagmorgen om 11 uur, zal door burgemeester J. W. Peek de vlag wor den gehesen op de nieuwe Spuisïuis te Schiedam wegens het hereiken van het hoogste punt van dit werk. In. het Cutureel Contact Centrum aan de ..Lange Kerkstraat te Schiedam zal vgri 16 november tot en met 12 de cember dagelijks van 10—5 uur een bijzondere tentoonstelling worden ge houden van werken van de Parijse schilder Bogart. ".Verkoopdag „Zonnehuis" -Hiermede vestigen wij aw aandacht op 'onze verkoopmiddag- en avond in ,-,Het Zonnehuis", Boeriiaavelaan 1 te Schiedam. Deze wordt gehouden op 22 november 's middags van 26 uur en rs avonds van 710 uur. Komt u kijken en kopen? De opbrengst komt ten goe de 'aan onze patiënten. Hier en daar, beginnen kleine blok jes huizèn naar boven te komen. Enke- je heistellingen werken er benevens bulldozers, angledozers, draglines en natuurlijk de in de stad zo beruchte zandwagens. Maar alles schijnt zo klein in de wij de polder hier, dat het moeite kost te bedenken dat hier volgens één bepaald plan wordt gewerkt. Een plan, dat, al is het onzichtbaar met vaste lijnen in de grond gegrift staat. De foto geeft een beeld van deze onwaars chij nl ijke wanorde. Uiterst rechts is een weg zichtbaar die be staat uit rijplaten en zand en die de voornaamste toegangsweg van het ogen blik is. Deze weg, (die naar Floris de Vijfde genoemd zal worden) mondt ter hoogte van de Billitonlaan uit in de Florislaan. Op de voorgrond is het eni ge stuk geplaveide straat van de gehe le WestwUk te zien. terwijl zich uiterst rechts op de achtergrond de flat in het Van Heutzpark verheft. Hiervoor is een werkende Fibro-heisteliing te zien. Met regen wordt dat, wat er nu van Vlaardingeiis trots staat namelyk één prote modderpoel terwijl droogte het- xmwterrein onder invloed van de wes tenwind, die hier vrij "spel heeft, doet veranderen in een zandwoestijn. Voor een leek wegen deze ontberin gen waarschijnlijk niet op tegen de aanblik die de Westwijk op het ogen blik biedt. Deze aanblik is namelijk nog vrij troosteloos. Maurltsweg 58 Rotterdam UNIEK VOOR NEDERLAND Vandaag is de 41-jarige Ioswerkmant gemaakt. Bij een huiszoeking vond de L. A. N. T. uit Rotterdam voor de offi- politie nog zes nieuwe eostuums en eni- cier van Justitie geleid. De man is za- ge pantalons. De dader beweerde, dat terdag in zijn woning aangehouden ver- de kledingstukken zijn rechtmatig dacht van een aantal inbraken. De Rot- eigendom waren. Inderdaad pasten ze terdamse recherche had er lucht van hem allemaal Later bleek, dat hij de gekregen, dat bij een inwoonster van gestolen eostuums en pantalons, die Helmond goederen waren ondergebracht hem niet pasten, had laten vermaken, die van een In Rotterdam gepleegde in- Er stond ook nog een inbraak van be- braak afkomstig zouden zijn. Men ging gin juli open, waarbij uit het kiedingma- op onderzoek uit en op het adres trof gazijn van C.V, aan de Noordsingel eos- men een bandrecorder, een elektrisch tuums waren verdwenen, T. bekende scheerapparaat, enige dekens en een 00]c deze diefstal, evenals die van de luchtbed aan, die door verdachte aan schrijfmachine in een makelaarskantoor de vrouw ia bewaring waren gegeven. aan de Mauritsweg. Begin juli was de Op het bureau bekende de verdachte, man hier om werk komen vragen en dat de goederen afkomstig waren van tnj het verlaten van het kantoor had hij een inbraak in de elektriciteitswinkel de schrijfmachine uit de kelder en pas van Van A. in de Jacob Catsstraat, ont- sant; meegenomen. vreemd in de nacht van 30 op 31 Juli. Sedert 1954 woont de verdachte In Rotterdam. Voordien verbleef hij in Hij had daar de bandrecorder, zes Brahant, waar hij tot de goede hefeen- scheerapparaten en drie strijkijzers buit dcn van de politie behoorde. Jarenlang heeft hij in Brabant en Limburg geope reerd, hetgeen reeds resulteerde in to taal tien 4 twaalf jaar gevangenis straf. jAHes wit lï wilt weten L IuWjo kWs^ kont U ïicn) kV\)v jen horen bij Bike atcrdigavond grzds J televisieshow in ome A gehoornd Oosoeediik Ï3Q,; "\«50vmg 8_uur,/' In de week van 7 tot en met 13 no vember zijn in de Haagse ziekenhuizen twee met poliomyelitis besmette Haagse kinderen opgenomen. In dezelfde perio de werden vijf patiëntjes ontslagen, vier uit Den Haag en een uit 's-Gra- venzande. Op het ogenblik verblijven in de Haagse ziekenhuizen 50 polio-pa tiënten, van wie 25 uit Den Haag. Na storting van 100.000 in het vernieu wingsfonds 34.500). heeft de N.V. Droog dok" Maatschappij „Tandjong Priok" te Rotterdam voor uitkering beschikbaar een bedrag van 142,051 (onv.). Evenals het vo rige jaar wordt wederom 10 procent divi dend voorgesteld. De grootste omzet kwam wederom van de Indonesische regering. De materiaalvoor- raad kon ondanks de minder gunstige devie- zenpositle regelmatig worden aangevuld. Er kwamen geen ernstige arbeidsgeschillen of stakingen voor. De kleinere geschillen kon den steeds in onderling overleg geregeld wor den, Ook hier is steeds begrip en steun on dervonden van de regering. Er zijn specia le voorzieningen getroffen voor het onder houd der dokken teneinde de levensduur te verlengen. Deze voorzieningen brachten gro te kosten met zich en zullen dit ook in de toekomst doen. In gewoonlUk betrouwbare kringen ie Wenen verluidt, dat in Transsylvanië, een gebied In Roemenië met een overwegend Hongaarse bevolking, anti-Russische be togingen zyn gehouden en ongeregeldhe den zich hebben voorgedaan. Er zouden arrestaties verricht zyn. De Roemeense regering en de communistische party zouden maatregelen getroffen hebben om e enopstand zoals in HongarUe te voorkomen. De officiële Roemeense pers en radio hebben niet van onrust in Trans sylvanië gerept.

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 2