Onjuist salarisbeleid in Eerste fase uitvoering Delta-plan Werk moet in februari worden begonnen ZEER VEEL ARRESTATIES IN HONGARIJE Bergingsvloot weg uiti uezkanaal Sowjet-tróepen tijdelijk in Polen gelegerd Zeven doden bij diverse ongevallen op de weg m m D Autobus reed op stilstaande auto Sluizencomplex van groot belang Poolse bezetting gevraagd eeroverzicht Giro 777 999 BRITS-FRANSE DREIGING: Garanties geëist Snel succes van Sjepilow Frans soldaat in Port Said gedood Nehroe bij Eisenhoiver op bezoek Rijweg op 18 m. boven N.A.P. |f Pk r~ if li DINSDAG 18 DECEMBER 1956 VEERTIENDE JAARGANG No 3566 W eerbericht Bestuurder op slag gedood G Verdacht van oplichting van winkeliers Spionnagecomplot in Zwitserland opgerold? Vooroorlogs vleesgebruik overschreden E CENTRAAL COMITÉ SOWJET-UNIE LATER BIJEEN Kind van Cubaans rebellenleider ontvoerd Autorijden in W.-Duitsland Ei Hl JU M Si O o Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT 4» X\\xx^/ yy, Vyyyy -..v - Jyy\> 'werkterreinen SP UITWATER \xW\W\ yx SCHUTSLUIS y>y'. y Protest afgewezen Advertentie Ned. Bakkerij stichting dringt aan op verhoging broodprijs Groot belang Complex Élk PLAN AFSLUITING! H ARINGVLIET By een ernstige autobotsing op de Rotterdamseweg te Rijswjjk zyn gistermiddag twee automobi listen om het leven gekomen. Ook elders maakte het verkeer slacht offers. Melkrijder gedood Tegen vrachtauto Bij oversteken gedood gratis tot 1 januari 1957 1L ff ilr 1 li U syl l u Wi v 4S i tóf Rotterdam: Witte de Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1) Postbus 1112 Postgiro No. 424518 Klachtendienst abonnementen 18.30—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplem 1 Postgiro 424867 Radactie: Tel. 111892 Adm. Tel. 114402 Klachtendienst 18.30—19.30 u.: Tel. 382569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per weck, 2.48 oer maand 7.40 per kwartaal. Losse nummers 15 cent! Verschijnt dagelijks rVOiM" Directeur: 11* DE RUIG Weersverwachting, geldig tot woensdagavond. PLAATSELIJK OPKLARINGEN. Plaatselijk opklaringen en op de meeste plaatsen, droog weer. Zwakke tot matige wind tussen zuid ert zuidwest. Over het algemeen iets minder zacht. 19 dec. zon op 8.47, onder IC 32: maan op 19 04. onder 9.49. E regering verkeert in ernstige moeilijkheden met betrekking tot haar salarispolitiek. Dat is verleden week bij de behandeling van de be groting van Onderwijs wel heel duide lijk gebleken. Er was geen spreker, die zich daarover niet verontrust be toonde. De hoofdgrief is dat de ver houdingen tussen de verschillende tak ken van onderwijs bij de onderwijssa- larissen zoek zijn. En dat is een ge volg van incidentele behandeling van klachten van bepaalde groepen. De zaak is te weinig in zijn geheel en in het verband der verhoudingen bezien. EEN zelfde klacht komt nu van de leraren bij het V.H.M.O. Deze staan op een lijn met wat men noemt de hogere rijksambtenaren. En nu heeft de regering een salarisverbete ring in uitzicht gesteld voor die hoge re rijksambtenaren, maar de leraren daarvan uitgesloten. Gevolg: hevige protesten van de leraren. Ook hier is sprake van een verkeer de salarispolitiek. De verhoging van de salarissen der hogere rijksambte naren schijnt ons op dit ogenbiik, nu er vön bestedingsbeperking, consump tiebeperking en bezuiniging sprake is, een verkeerde zaak. Zij werkt niet alleen verkeerd ten opzichte van de leraren, maar ook ten opzichte van het lagere overheidsper soneel. Ook kan men dan niet voor komen dat andere salarissen b.v. die van de Rechterlijke Macht weer in de discussie worden betrokken. En zo kan men wel doorgaan. Deze verhoging, in dien zij wordt doorgevoerd, zal een eindeloze nasleep krijgen, waar de re gering alleen maar verdriet van krijgt en de burgerij aanstoot aan neemt. Bouwput en haven Haringvliet aanbesteed DE vaststelling van de salarissen Is een zaak van de Kroon. Maar de kamers zijn er in die zin bij betrok ken, dat zij de daarvoor nodige gel den moeten voteren. De heer Smalienbroek heeft verle den week vragen aan de minister van Binnenlandse Zaken gesteld over deze zaak. Hij heeft gewezen op de onrust die het voornemen der regering heeft gewekt. En hij heeft gevraagd of de minister wilde bevorderen dat aan dit voornemen geen uitvoering zou wor den gegeven voor en aleer de kamer zich daarover zou hebben uitgespro ken. Nadat die vragen gesteld waren is Inmiddels ruchtbaar geworden dat aan het voornemen reeds uitvoering gege ven zou zijn. In die zin dat de verho ging bij wijze van voorschot is toege kend. Dit Is formeel misschien geoorloofd, in feite is het een vooruitlopen op een goedkeuring van de desbetreffende be grotingspost door dë Staten-Generaal. Want als de begrotingspost niet wordt aangenomen, zullen de betrok ken ambtenaren het voorschot moeten terugbetalen. En dat is extra-zuur. Het komt ons dan ook voor dat de re gering verstandig doet met het ver strekken van die voorschotten terstond te stoppen. Want de kans is niet ge ring, dat de Tweede Kamer deze ver hoging niet accepteert. De hoofdreden waarom de regering deze salarisverhoging wenst is dal zij daardoor wil voorkomen dat zij be kwame hoofdambtenaren, aangelokt door de zoveel betere beloning aldaar, verliest aan het particuliere bedrijfs leven. In bepaalde gevallen zou het inderdaad wellicht zin hebben een maatregel hiertegen te treffen. Maar dat zou dan alleen in individuele ge vallen moeten gebeuren. Het is namelijk bepaald niet zo dat het particuliere bedrijfsleven er op uit is om de.overheid al de categorieën rijksambtenaren van de rang van re ferendaris en hoger, en bloc, af te snoepen. Maandagmorgen om ruim acht uur heeft op de weg Hengelo-Oldenzaal een aanrijding plaats gehad, waarby de 58-jarige gehuwde melkrijder-landbouwer J. Ber.neker uit Hasselo op slag werd ge dood. Omstreeks genoemde tijd reed een T.E.T.-bus van Oldenzaal naar Hengelo nabij het kruispunt met de weg naar het vliegveld een rechts half tussen de bomen geparkeerde vrachtauto aan. Het was de melkauto van J. B. waarbij de eigenaar zich aan de voorzijde van de auto bevond. De bus trof de melkwagen van achteren en B. werd hierbij zo zwaar getroffen dat hij vrijwel onmiddel lijk overleed Zijn 18-jarige dochter, die hem vergezelde bleef ongedeerd. Vol gens de buschauffeur had de melkauto geen brandend achterlicht, althans niet op het gedeelte van de wagen dat hij kon zien. Op het moment van de aan rijding naderde uit de richting Hengelo een andere vrachtauto, waaraan de bus- chauffeur zijn aandacht schonk. De in zittenden van de bus liepen geen letsel op en vervolgden hun reis met een an dere autobus. De aanbesteding van heden betrof het maken van een ringdijk, het op diepte baggeren van de binnen de ringdijk gelegen .ruimte, het maken van een D ADIO-BOEDAPEST meldt, dat maandag in Hongarije 200 „contra- - revolutionaire terroristen" zijn gearresteerd. Er wordt een onderzoek naar hun gedragingen ingesteld, aldus de radio. Een naar Oostenrijk gevluchte Hongaarse student heeft meegedeeld, dat de Amerikaanse mevrouw Georgette Chapelle, die als fotografe voor het Amerikaanse tijdschrift „Life' naar Hongarije Was" gegaan, met nog een student die hem vergezelde, gearresteerd is voor zij de Oostenrijkse grens bereiken kon. Dinsdagochtend maakte radio-Boedapest bekend, dat maandag in de provincie Nograd 155 gevangenen die tijdens de opstand ontsnapt waren, zjjn aangehouden. In Boedapest zijn maandag vijf arbeiders aangehouden wegens onwet tig wapenbezit, waarop de doodstraf staat - Tijdens het afgelopen weekeinde zijn In Boedapest op grote schaal nlei-onder- tekende pamfletten verspreid waarin er op wordt aangedrongen dat Poolse troe pen, in verband met de bepalingen van het verdrag van Warschau, de bezetting ■n Hongarije van de Russen zullen overnemen. In een wanhopige poging, een nieuwe opstand te voorkomen, is de regering In Boedapest er toe overgegaan groot scheepse arrestaties uit te voeren. DE BILT, dinsdag 10 uur. Het depressiegebied tussen Noorwegen en IJsland nam de afgelopen 24 uur verder in betekenis af en verwijderde zich in Noordoostelijke richting. Rand- storingen trokken de laatste dagen van de Golf van Biscaye over Engeland en de Noordzee naar Scandinavië. De met deze storingen samenhangende regen- gebieden reikten juist tot over het Westen en Noorden van het land, maar er virien slechts kleine hoeveelheden. In het Zuidoosten daarentegen kwamen flinke opklaringen voor. De activiteit van de storingen vermindert verder en daardoor neemt ook de aanvoersnelheid van de zachte luoht tijdelijk nog verder af. Dit zal enige temperatuurdaling tot gevolg hebben. Op de Oceaan is de depressieactiviteit echter reeds weer aan het herleven. Morgen zullen de nieuwe depressies echter nog geen invloed op het weer in ons land kunnen uitoefenen. (Van een onzer verslaggevers) W/GENSDAG 13 februari 1957 zal officieel worden begonnen met de uit- voering van het Deltaplan. Weliswaar zijn de lijswerkers uit Wer kendam reeds geruime tijd aan het werk en werden deze zomer reeds zinkstukken in het Haringvliet geplaatst, maar dit voorbereidende werk, waarvoor minister Algera speciaal overleg had gepleegd met de vaste com missie voor de Waterstaat uit de Tweede Kamer, was nog niet officieei. Vandaag is echter een nieuwe fase in de uitvoering van het Deltaplan begonnen. In Den Haag werd n.l. het maken van een bouwput met haven in het Haringvliet aanbesteed, een werk, dat vele miljoenen zal kosten en dat de aanloop zal zijn voor het enorme karwei, dat Nederland de eerst komende 25 jaar moet klaren. De Delta-wetten zijn weliswaar nog niet door de Tweede Kamer aan vaard, maar zowel de regering als de volksvertegenwoordiging hebben afgaande op het oordeel der waterstaatsingenieurs besloten, dat met de uitvoering der grote \yerken niet langer kan worden gewacht, omdat ieder verder uitstel onverantwoord moet worden geacht. jhavendam, een schermdam en diverse haventerreinen, alsmede het baggeren van een haven, het maken van een hulpconstructie ter beteugeling van de stroom, het maken van bijkomende werken en het onderhoud van de ge maakte werken gedurende zes maanden na de eerste oplevering. Zoals reeds gezegd moeten deze werk. zaamheden op de 13e februari begin nen. Als eerste opleveringsdatum wordt in het bestek van de 18e december 1957 genoemd. Van die dag af tot 18 juni 1958 blijft de aannemer voor het werk verantwoordelijk. Na die datum zal rijkswaterstaat het onderhoud op zich nemen en de verantwoordelijkheid voor de gang van. zaken gaan dragen. Dan zal ook worden begonnen mat de bouw "an hei ruim een kilometer lange slui zencomplex binnen de bouwput. Ge meten over de bodem krijgen de sluizen een breedte van ca. 90 meier. De sluis- drempel zal komen te liggen op 5.50 m beneden N.A.P. Het gehele kunstwerk zal worden gefundeerd op palen. De voet van het complex zal zowel aan de binnen- als aan de buitenzijde ingesloten worden tussen een dubbele diep in de bodem doorlopende damwand waarvan de tussen gelegen ruimte met beton is opgevuld. De werken, welke vandaag werden aanbesteed, worden, gemaakt in het stroombed van'het Haringvliet, op een afstand van ongeveer 5 kip. beneden strooms van de werkhaven, te 'Hellevoet sluis. De lengte van de bouwput, ge meten tussen de teeneonstrueties, be draagt 1402 meter.- De breedte aan de Noordzijde 578 meter en'aan de Zuid zijde 562.30 meter, 'V Gemeten op N.A.P. bedraagt de breedte van de aan te leggen haven 150 meter. De lengte van de haven zal on geveer 500 meter bedragen. Zij zal on geveer 5 meter diep worden. Het voor het werk benodigde zand ROCKAUJE -X"'A»' V' f v •Vx '/'tr U, KW.AKJeSWATEU v, j*h (J,tV' HELLEVOETSLUIS X V 'X WERKHAVEN KWADE H O E K >\v, yV\\X SLUIZEN STELLENDAM In geheel Hongarije worden thans rechtszittingen gehouden, waarin perso nen, die wapens dragen of verbergen zich moeten verantwoorden. Radio-Boedapèst heeft weer enkele doodvonnissen gemeld. De Sowjet-Unie heeft een Amerikaans protest afgewezen tegen de aanwezig heid, onlangs van Russische tanks voor de Amerikaanse legatie in Boedapest. De Russische zaakgelastigde Striga- now, noemde in Washington het Ameri kaanse protest „een ongerechtvaardig de poging zich te bemoeien met de ver houding tusen de Sowjet-Unie en de Hon gaarse volksrepubliek". Voorts sprak hij de beschuldiging uit, dat de Hongaarse vrijheidsstrijd is ge stimuleerd van buitenaf. Hij noemde wat dat betreft overigens niet de Verenigde Staten bij name. Het communistische regime in Honga rije neemt wanhopige maatregelen om de economische toestand van Hongarije weer onder controle te krijgen. Naar United Press uit Wenen verneemt, is de Hongaarse geheime politie bezig om in de industriesteden eer groot aantal van de nog aanwezige arbeiders bijeen te drijven, teneinde hen als dwangar beiders naar de mijnen te voeren. SPjr'Ji ONBEPtRKTE garantie 1 D£ VERING HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN Naar wij vernemen is de heer M. F. te Rotterdam, lid var het bestuur van de woningbouwvereniging „Onze Woon gemeenschap" door de recherche aan gehouden en in verzekering gesteld als verdacht van opzettelijke lieling, c.q. uitlokking tot oplichting. Deze aanhouding houdt verband met de arrestatie van de verizekeringsin- specteur M. v, R. te Rotterdam, die ver- eden week is verricht. Van R. wordt ervan verdacht een aantal winkeliers te hebben bewogen gelden aan hem af te dragen voor het betrekken van een nieuw winkelpand in Rotterdam-Zuid. De steekpenningen, die op deze wijze zijn geïnd, zouden een bedrag belopen van f 6000.- Van R. en F. zouder dr bedraig hébben gedeeld. De recherche zet het onderzoek voort. Het Zwitserse, radicaal-democratische dagblad „Der Bund" meldt, dat de Zwitserse tegenspioimagedienst een spi onnagecomplot teniet heeft gedaan, aai ook een lid van de Hongaarse gezant schapsstaf in Bern zou omvatten. Volgens „Der Bund" zou de Zwitser se politie, na een. uitgebreid onderzoek, verscheidene arrestaties hebben ver richt. Op de speciale girorekening 777 van het Nederlandse Rode Kruis voor de hulpverlening aan de Hongaren in en buiten Hongarije is tot vanmorgen in totaal gestort 3.924.338,39. Op de giro rekening van het Nationaal Comité Hulp verlenging Hongaarse Volk, nummer 999, is tot nu toe gestort 3.615.719,09. (Van onze Haagse redacteur) In de reeds eerder door ons aangekon digde bespreking tussen de Ned. Bakkerij- stichting en het ministerie van Economi sche Zaken is van .de zijde dezer Stich ting aangedrongen op verhoging van de broodprijs 0 (volksbrood) met 2 cent per brood en van de prijs voor wittebrood met een cent. (Van onze Haagse redacteur) Per dag heeft de Nederlander gemid deld een ons vlees gebruikt in 1955. Per hoofd der bevolking werd in dat jaar 36.4 kilo door het slagersbedrijf verkocht. Volgens het Economisch Instituut voor de Middenstand is daarmee voor het eerst na de oorlog het vooroorlogse vlees gebruik van 36 kilo per hoofd over schreden. De Sowjetnnie en Polen hebben gister avond meegedeeld overeenstemming be reikt te hebben over de „tydelijke" legering van Sowjettroepen op Pools gebied. De Sowjetrninister van Defensie, maar schalk Zjoekow en de minister van Bui tenlandse Zaken Sjepilow hebben enige uren, nadat zij per vliegtuig uit Moskou in Warschau waren aangekomen om „de wettelijke positie" van de Sowjettroepen in Polen te regelen, een gemeenschap pelijk communiqué ondertekend. Het belangrijkste uit het overigens weinig zeggende communiqué was de tjjdelyke aard van de legering van de Sowjettroepen in Polen. Er wordt niet over gerept, hoe lang deze tijdslimiet zal zijn. moet ontleend worden aan de bodem van het Haringvliet. Van groot belang bij de-berekeningen is, dat de bouwput zal worden aange legd «p een ondiepe plaats in het Ha ringvliet. Daardoor zai slechts een ge ringe verstoring optreden'in de normale getijbeweging. De bouwput krjjgt de vorm van een rechthoek, waarvan de! ihoéken zijn af gerond om een zo goed !mogelijke gelei ding aan het langs stromende water te geven. Verwacht wordt, dat eventuele ijsgang slechts weinig hinder zal bren gen. De haven dient voornamelijk voor op slag van zand, grint, betonijzer, cement en damwand. Voorts wordt er ruimte "gereserveerd voor kantoren en werk plaatsen. De ingang van de haven is geprojecteerd bijna recht tegenover de werkhaven van de Deltadient in Helle- voetsluis. Het uitwateringssluizencomplex in het Haringvliet zal in de toekomst een zeer belangrijke rol spelen bij de waterbe heersing van Nederland. Bij ijsbezetting van de rivieren zullen alle sluizen wor den geopend, opdat de getijbeweging op het Haringvliet en het Hollands Diep tijdelijk kan worden hersteld, teneinde het vastzetten van ijs te voorkomen en de afvoer ervan te verzekeren. By het openen van de uitwaterings sluizen dient grote voorzichtigheid te worden betracht om te voorkomen dat door de Nieuwe Waterweg zout zou op dringen tot een plaats, die ongunstig is voor de zoetwatervoorziening in het Zuidwestelijk gedeelte van Nederland. Proefnemingen hebben uitgewezen, dat bij het openen van slechts enkele schuiven van het gehele complex ongun stige stromingen kunnen ontstaan. NGELAND en Frankrijk zijn van plan hun bergingsvaartuigen uit het Suezkanaal terug ie trekken ten zij zij een officiële waarborg krijgen, dat deze schepen door V.N.-troepen zullen worden beschermd. Dit is giste ren officieel meegedeeld. De Engelsen en de Fransen schijnen uiterlijk vandaag een waarborg te willen hebben, anders zullen zij mor gen of donderdag hun bergingsvloot terugtrekken. Wanneer de Engels-Franse schepen zullen worden teruggetrokken, zul len de bergingswerkzaamheden (waar van de duur thans op twee maanden is geschat) waarschijnlijk enige maan- dz langer duren. De geallieerden willen hun schepen niet ter beschikking stellen zonder de bemanningen, terwijl Egypte weigert de Engels-Franse bemanningen aan iet bergingswerk te laten deelnemen. Hun materiaal is de Egyptenaren overigens wel welkom. Een Egyptische sluipschutter heeft maandag een Franse soldaat van het vreemdelingenlegioen doodgeschoten, toen een detachement zich in Port Said inscheepte. Men heeft nu de Columbiaanse troe pen van het internationale politieleger verzocht het omliggende gebied van mogelijke sluipschutters te zuiveren. De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Selwyn Lloyd, heeft gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat het hem speet te moeten zeggen, dat het met de schikkingen inzake de oprui mingswerkzaamheden in het Suezkanaal niet zo vlot gaat als hjj had gehoopt. De zitting ivan het Centrale Comité van de Russische communistische par tij is gisteren voor minstens drie dagen uitgesteld en mogelijk tot na nieuwjaar. Dit wordt door United Press in Moskon uit verschillende bronnen vernomen. In het communiqué wordt gezegd, dat „speciale overeenkomsten, welke vervat zijn in sommige artikelen van dit con tract, zullen gesloten worden binnen drie maanden na de dag, waarop de over eenkomst van kracht wordt." Het communiqué vermeldt niet de speciale artikelen, maar de Russisch- Poolse overeenkomst, welke de vorige maand in Moskou ondertekend werd, noemde de volgende drie hoofdpunten: 1. De sterkte en de verplaatsing van de Sowjettroepen in Polen zal slechts met Poolse instemming worden vast gesteld en voor Sowjettroepenbewegingen binnen de Poolse grenzen zal Poolse toestemming nodig zijn. 2. Door onderling overleg zal bepaald worden, in hoeverre de Sowjetmilitairen en hun gezinnen onder de Poolse en Sowjetrechtpleging vallen. 3. Ook voor het vervoer van Sowjet militairen door Polen is Poolse toe stemming nodig. De meeste Westelijke waarnemers in Moskou, dic-gistermorgen verrast-waren doorhet plotselinge vertrek van Zjoe kow en Sjepilow, toonden zich gister avond nog meer verbaasd over de snei- Jieid, waarmee overeenstemming bereikt was. De-voor de hand liggende veronder stelling is, dat voor hun aankomst reeds overeenstemming bereikt was over alle belangrijke details. In een toespraak ter gelegenheid van de ondertekeningsplechtigheid beschreef Sjepilow het pact als „een merkwaardig voorbeeld van de nieuwe soort inter nationale verhoudingen welke tussen de socialistische landen tot stand komen". sluizencomplex in het Haringvliet zal 16 openin gen tellen van elk 60 meter breedte. Zij zullen door twee achter elkander liggende seg- mentschuiven worden afgeslo ten die tweezijdig kerend zijn. In de heftorens, die tussen de openingen in de sluis worden gebouwd, worden de bewe- gingswerken opgesteld. De schuiven zullen elektrisch wor den bewogen. De bovenzijde van het hart van het sLuizencomplex ligt op 18 meter hoogte beven N.A.P. Hierop zal een dubbele rijweg worden aangelegd. Als het noodzakelijk is, zullen de ijsbrekers door de sluisope- ningen kunnen varen. De pijlers van de heftorens zullen een kamvormig profiel krijgen. Opkruiende ijsschotsen zullen op deze scherpe kam worden gebroken. Het zevenjarig zoontje van de Cu baanse opstandelingenleider Fide! Cas tro Buz is zaterdag In de straten van Mexico-City door drie gewapende man nen ontvoerd. De 45-jarige C. J. Alblas uit Dor drecht, directeur van de N.V. Van Riet schoten en Houwens te Rotterdam, reed op de inhaalweg te Rijswijk, toen hij honderd meter voorbij Ypenburg slipte en met betrekkelijk grote snelheid tegen een tegenligger botste, bestuurd door de 41-jar)ge J. M. M. P. uit Rotterdam. Beide bestuurders werden onmiddellijk gedood. Hun autos werden geheel ver nield. Maandagmorgen is de 58-jarige melk rijder-landbouwer J. Benneker uit Has selo omgekomen bij een aanrijding op de weg HengeloOldenzaal. Een TET-bus, die van Oldenzaal naar Hengelo, reed, kwam op het kruispunt met de weg naar het vliegveld in bot sing met de tussen de bomen gepar keerde melkauto van J. B. B. werd vrijwel onmiddellijk gedood. Zijn 18-jarige dochter, die hem ver gezelde, bleef ongedeerd. Volgens de buschauffeur had de melkauto geen brandend achterlicht, althans niet op dat deel van de wagen dat hij kon zien. De inzittenden van de bus liepen geen letsel op en vervolgden hun reis met een andere autobus. Op de provinciale weg onder de ge meente Maurik is maandagmorgen de 52-jarige automobilist P. van der Eist uit Doorn met zijn auto Li botsing ge komen met een uit de richting Eek en Wiel komende vrachtauto. De heer Van der Eist raakte beklemd. Bij aankomst in een ziekenhuis in Tiel bleek hy te zijn overleden. Een plotseling de Bezuidenhoutseweg te Den Haag overstekende voetganger, de 68-jarige J. J. Kreszner, is door een personenauto aangereden. Tijdens het transport naar het ziekenhuis Zuidwal is hij overleden. Te Geersdijk (gem. Wissekerke) is een driejarig meisje maandag door een vrachtauto aangereden. In het zieken huis te Goes is het kind overleden. Op de Vleutenseweg te Utrecht is gisteravond de 87-jarige voetganger M. van der Ven uit Utrecht bij het over steken door een vrachtauto gegrepen. De bestuurder van de vrachtauto, de 22-jarige C. J. N. B., trachtte nog te remmen, maar kon niet voorkomen dat de man door de voorbumper geschept werd Met een schedelbasisfraetcuur werd het slachtoffer naar het Antonius- Ziekenhuis te Utrecht overgebracht, waar hij in de loop van de avond over leed. Het Westduitse ministerie van Verkeer heeft alle buitenlandse automobilisten gewaarschuwd, dat het ook voor hen na 1 januari verboden zal zijn in de Bonds republiek zonder verzekering auto te rij den. De Indiase premier Nehroe heeft dezer dagen tijdens zijn verblijf in de VS. een bezoek aan president Eisenhower op het Hitte Huis gebracht. Mevrouw Eisen hoiver en me}. Indua Gandhi, dochter tan Nehroekeken glimlachend toe. Naam Straat Woonplaats wenst het dagblad Trouw tot en met 31 dec. 1956 gratis te ontvangen en zich per 1 januari 1957 te abonneren. Betaling zal geschieden per week (57 cent) per kwartaal (f 7.40). Doorhalen wat niet gewenst wordt. V wordt verzocht deze bon toe te zenden aan Administratie „Trouw", W. de .Withstraat 30 Rotterdam. 'X lil iif H ii y i i ij l SI' L i h IJ 1.1»! M 5.C 'jMaL

Trouw / De Rotterdammer | 1956 | | pagina 1