Discussie over onbewoonbare woningen aan Sandelvn straat Diefstallen en verduisteringen aan de lopende band Generaal Norstad in Ylaardingen SCHIEDAM Dodelijk ongeval in Willebrordnsstraat MAASSLUIS Gemeenteraad van Maassluis Maasland Hoogspanningskabel voor Rietveld Hoek van Holland VLAARDINGEN Opvoering electriciteit naar Schakelhuis Singel Hoogspanningskabel voor Nieuwland Toneelgroep O.D.G. bestaat 10 jaar Burgerlijke stand van Rotterdam Dinsdag 19 februari I9j TROUW Advertentie Openbare tijdrede Uitvoering „Juliana" - 1 gj Een enorme slag weerklonk gisteren in het stadje Den Briel. Het bleek, dat zich een explosie had voorgedaan in de machinekamer van het Gas bedrijf. Het dak van het ge bouw was in de lucht gevlogen en met veel geraas op het fabrieksterrein terechtgekomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Meisje aan brandwonden bezweken Visse rij be rich ten In een chocolade- en suikerwerkfa- briek aan de Willebordusstraat heelt ilch gisteravond een ongeval voorgedaan dat het leven heeft gekost aan de 42-jarige expediteur J. A. van Os uit de Zweedse- straat. Het slachtoffer en nog twee mannen waren beng een koelinstallatie, die door het bedrijf was gekocht, te slopen De installatie bevond zich op een hoogte van ongeveer 2"4 meter in de fabriek. Het slachtoffer bevond zich eveneens op deze hoogte on was bezig met buizen- stellen. die voor de koeling dienon Een van deze stellen was reeds losgemaakt De man heeft zich hieraan waarschijn lijk vastgegrepen in de veronderstelling een buizenstcl te pakken te hebben dat nog vast zat. Het buizenstel. dat een ge wicht van circa 500 kg heeft, gaf mee en viel met het slachtoffer naar be neden De man werd aan het hoofd ge troffen en was vrijwel op slag dood. Zijn stoffelijk overschot is naar het Bergweg ziekenhuis overgebracht Korfbalnleuws. Geen van de 3 vastge stelde competitiewedstrijden kon zater dag doorgang vinden, daar de terreinen afgekeurd waren. Voor komende za terdag is. in verband met de feest avond van ODO en de daarmee samen hangende voorbereidingen, slechts één competitiewedstrijd vastgesteld, n 1. de thuiswedstrijd van ODO I tegen Maas sluis 2. Aanvang van deze wedstrijd Ie 15 uur Zaterdagavond half acht wordt in ..Het Trefpunt" de jaarlijkse feest avond van de Maaslandse Korfbalclub gehouden. iDit jaar zal opgevoerd worden ,.'t Hing in de lucht". Verder worden enkele ftlm- pjes vertoond en is er muziek. Muziekuitvoering. A.s. donderdag avond des avonds 7.30 uur geeft de muziekvereniging ..Wijdt Gode Uw Kunst" te Maasland haar jaarlijkse uit voering in .-.Het Trefpunt". Cultuurkring ..Maasland". Op donder dag 21 februari des n.m om 8 uur zal voor de cultuurkring „Maasland" dr. J J. Smith in het Wapen van Maasland een lezing houden over „Per auto naar Noorwegen" Jeugddienst. A.s. zondagavond 7 uur zal in de Ned. Herv. kerk te Maasland een jeugddienst gehouden worden. Voor ganger in deze dienst is ds. H. J. J. Keijzcr. Gymnastickuitvocring. A.s. vrijdag avond 22 februari des avonds om 7.30 uur geeft de Chr. gymnastiekvereniging NIO te Maasland haar jaarlijkse uitvoering in „Het Trefpunt' De mannenafdcling van de gymnastiekvereniging DOK uit Schie dam verleent haar medewerking. Het gerechtshof te 's-Hortogen- bosch heeft mevrouw W B H K. vut Helden <L.) wegens pogingen nm haar man van het leven te beroven veroor. deeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest Geelst was drie Jaar met aftrek voor terug en bovendien een bedrag vin 400 Bij de radiohandelaar op de Bergweg waren vorig jaar november een draai baar radiotoestel en een partijtje gram mofoonplaten gestolen. Ook aan deze diefstal was de stukadoor debet. Het radiotoestel had hij aan zijn oom ver kocht en de platen op de markt verhan deld. In dc stalling waar hij zajn brom mer stalde kon hij ook zijn handen niet thuis houden Hier stal hij twee brom- mers. Een verkocht hij aan zijn zwager en de ander aan een collega te Schie dam. Met uitzondering van de grammofoon platen konden alle brommers en appj. raten achterhaald en inbeslag genomen worden. Zelfs het bedrag van 4ob vaa zijn laatste „handeltje" had hij nog ia Geslaagd. Voor het kandidaats-examen „werktuigbouwkundig ingenieur" slaag de een dezer dagen aan de Technische Hoge School te De'.ft. de heer W. Schram wanende 's-Gravenzandseweg te Hoek van Holland. N.C.V.B. De afdeling Hoek van Hol land van de Ned. Christen Vrouwen Bond komt donderdagavond te 8 uur in gebouw Irene weer bijeen. Spreker op deze avond is de Ned Herv. predi kant van Scheveningen. ds. A, J. de Jong over het onderwerp „De goeie nieuwe tijd". Inenting. Donderdag is weer inenting mogelijk tegen diphterie en kinkhoest in het Groene Kruisgebouw te Hoek van Holland vanaf 3 uur 's middags. Collecte. Deze week wordt te Hoek van Holland een collecte gehouden voor het 65-jarige Hoogeland inzake haar verzorgmgs-, opvoedmgs- en reclasse- ringswerk. De Chr. Geref. Mannenverentging „Eben Haëzer" te Vlaardir.gen belegt op woensdag 20 februari een openbare vergadering in de Chr. Geref. kerk aan de Emmasitraat 116, waar ds. L. S. den Boer een tijdrede hoopt te houden over het onderwerp „De komende Anti christ". De aanvang van deze bijeenkomst is bepaald op 8 uur. Op woensdag 20 en donderdag 21 fe bruari zal de Schiedamse Chr. vereni ging voor lichamelijke opvoeding „Ju liana'' in het gebouw Musis Sacrum, met haar leden tonen dat in het afgelopen jaar weer danig is geoefend. De uitvoe ring vangt aan om 7.30 uur. Dat Rotterdammers niet van half werft houden, bleek weer eens j.l. zaterdag 16 februari. De Heer K. M. van Hengel vond dat het interieur van zijn sinds 30 jaar florerende speciaalzaak enige ver nieuwing behoefde en achtte tevens de tijd gekomen voor een interne reorgani satie. Zo gedacht, zo gedaan en zaterdag j.l. heropende Van Hengel, Oudedtfk 201 de deuren van zijn zaak waarvan het inte rieur in één klap volkomen vernieuwd werd. Er kwam meer licht, meer kleur, meer ruimte. Door andere indeling is de bediening aanmerkelijk versneld. Er is o.a. een,,kousenhoek" met een constante topkeus nylons! Van Hengel is nu spe ciaalzaak bij uitstek in kousen, onder goed en pyama's" voor dames, heren en kinderen, in huishoudgoed en linnen- uitzetten en in babyuitzetten. Op de begane grond toont men u in deze artikelen steeds het nieuwste en het beste in een zeer grote verscheidenheid. Beneden vinden we dan nog een bijzon der goed ingerichte afdeling bedden, dekens en gordijnen. Waarbij o.m. een permanente „gordijnenshow" waar 80 verschillende overgordijnen kant-en klaar opgehangen een prachtig overzicht geven. Hier Is beslist geen half werk ge leverd. Van Hengel, Oudedijk, is een zaak waar het goed, gezellig en ver trouwd winkelen is. Hetgeen trouwens velen in Rotterdam al dertig jaar steeds tot hun genoegen mogen ervaren. Door het toegenomen elcctrfciteitsge- brnik zijn de voedingskabels van hef schakelhuls aan de Singel te Schiedam tot aan de grens van het toelaatbare belast. Dit kan tot gevolg hebben dat, hij kortsluiting in een van de kabels, door overbelasting van de andere, een algehele storing optreedt. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om alle risico's in de toekomst te ver mijden, de voeding van het schakelhuis aan de Singel te versterken door het aan leggen van vier hoogspanningskabels van het Rotterdamse transformatorhuis Schiedam-Oost naar het betreffende schakelhuis. Hiermede zou een bedrag van 214.000 gemoeid zijn. Bij besprekingen met het G.E.B. Rotterdam kwam men echter tot een voordeliger oplossing, die toch als technische juist, aanvaardbaar is. Het is nml. gebleken, dat de grote in- dustrienë aan de Buitenhavenweg t.w. de Ver. Glasfabrieken. Excelsior en Gus to, via zes 5 kV-kabeis rechtstreeks ge voed kunnen worden uit het Rotterdam se transformatorhuis, gevestigd in Schie damOost. Hierdoor wordt het schakel huis aan de Singel tot bijna de helft ontlast, waardoor dit schakelhuis dan nog gedurende jaren een reserve voor uit breiding van het energiegebruik behoudt. Met de aanleg van deze laatste kabels is een bedrag van 145.000 gemoeid. SCHIEDAM In verband met de voortschreldende bebouwing In Nieuwland o.a, door de bouw van de complexen van 545 en 900 woningen, moet een hoogspanningskabel worden gelegd van het schakelhuis Schie- dam-tVest naar het transformatorhuls aan de Mgr. Nolensiaan, dat Juist ge reedgekomen Is. De kosten worden geraamd op 115.000. Om voor de oplevering van de huizen gereed te kunnen zijn en voorts om een gedeelte van de aanleg te kun nen combineren met die van de 25 kV- voedingskabeis, die in maart a.s. naar het schakelhuis SchiedamWest zullen worden gelegd, moet dit werk zo spoe dig mogelijk ter hand worden genomen, zo delen B. en W. mede. De Schiedamse toneelgroep „Ons Doel Getrouw" bestaat tien jaar en zal ter gelegenheid daarvan een blijspel opvoe ren in „Irene" onder de titel „Zij leef den nog langen gelukkig." Deze feestelijke avond wordt zaterdag a.s, ge geven en begint te acht uur. De groep O.D.G. is een van de activiteiten, uit uit het C.J.M.V.-werk is voortgekomen. VeraoedelUk is de explosie veroorzaakt doordat gas een luchtleiding binnendrong en tot Een der kinderen Viergever, een twee en een half jarige meisje, dat bij vuur tje stoken in Zierikzee donderdag le vensgevaarlijk werd gewond, is in de loop van vrijdag overleden. Haar 7-jarig foe5 wor^11}0# hi zorgwekkende toe stand in het ziekenhuis verpleegd.

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 2