De leegte Klacht over campagne tegen het Westen 267 Doden in Algerië Soemoeal: leider van de opstand op Celebes Laatste instructies B Studenten tegen terugtocht Demonstraties in Jeruzalem Hoogoven in IJmuiden vannacht uitgevallen Poemaatjes aan de J ONTHULLING IN WASHINGTON: Ontvoerde baby teruggevonden Weer o verzicht H' Slachtoffers van auto-ongeval Deze week begin terugtocht Twee kinderen door auto's gedood Melkprijs geen 10 maar 6 cent hoger W' DINSDAG 5 MAART 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 3630 Weerberich Oost-indonesiê verwerpt plan-Soekarno Duurdere sigaretten al in veie winkels „Kamikaze'-vloot wil atoom bomproef verhinderen Nederlandse verklaring in de Ver. Naties r r lli11' K.V.P.P.v.d.A. zien af van onderzoek naar incidenten Aanvaring op Waterweg Prins Bomhard vrijdag in ons land terus: DE revolutionaire raad van Oost-Indonesië heeft het plan van president Soekarno voor een geleide democratie vierkant ver worpen en een ander plan voor gesteld. Politieke waarnemers zeggen, dat Venmrde toestand Negen eisen ~F\ EN GOERION, de Israëlische premier, heeft gisteren zoals we reeds in een deel onzer edities meldden, opdracht gegeven tot onmiddellijke terugtrekking van de Israëlische troepen uit de strook van. Gaza en het'gebied langs de Golf van Akaba. Ben Goerion heeft dit besluit genomen, nadat bevredigende „laatste ophelderingen" omtrent het standpunt van de Ver. Staten waren ontvangen uit Washington. De bevelhebber van het V.N.-leger, generaal-majoop- Burns, heeft met de Israëlische generaal, Mosje Da jan, overeenstemming bereikt over de methode en het tijdschema voor de terugtrekking van de Israëlische troepen, In Jeruzalem zijn gisteren demonstraties gehouden tegen de terugtocht, voornamelijk door studenten. Uitgeput x Advertentie Wlillilllllll! Schietpartijen L er. Naties Verkiesing sactie 1956 Minister Hofstra Rotterdam: Witte de Withslraat 30 Tclef. 115700 4 l.J Postbus 1112 Postgiro No. 424519 Klachtendienst abonnementen 18 30—10.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 'n-Gravenhacr: Huygomptcin 1 Tclef. 183467 (3 1.) Postbus 1091 Postgiro No. 424867 Klrchtendicr.it: 13 30—19.30 u Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 57 cent per week, 2.48 per maand, 7.40 per kwartaal Losse nummers 15 cent Verschiint dagelijks 1 11 -■ Directeur: II. DE RUIG <tum- Weersverwachting tot woensdagavond. ENKELE OVERDRIJVENDE WOLKENVELDEN Overwegend droog weer met enkele overdrijvende wolkenvelden en in de nacht en ochtend hier en daar mist. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets hogere. Zwakke tot matige wind tussen zuid en oost. 6 maar! zon op R 16. onder .13, onder 18 30: maan op Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S, BRUINS SLOT E mislukking der Indonesische re- [j volutie. waarvan Moh. Hatta een poosje geleden sprak, wordt met de dag duidelijker zichtbaar. President Soekarno trachtte die mis lukking te bezweren door het bestaan de „democratische" regeringsstelsel te vervangen door een stelsel dat ze»r veel weg heeit van een dictatuur en waarbij dan de communisten zouden worden ingeschakeld. En ais commu nisten bij een dictatuur worden inge schakeld, dan, dat is de ervaring, win nen dezen het. Er is dan ook fel verzet ontstaan dij de mohammedaanse, christelijke en sociaal-democratische partijen in Indo nesië Soekarno richt zich rechtstreeks tot het volk, tot de massa van de straat. Hij schijnt zijn plannen desnoods bui ten de „bestaande orde" om te willen doorzetten. De centralistische een heidsstaat, die door het wegvagen van de federale republiek werd geschapen is mislukt en functioneert niet meer. Het centralisme moet nu gered wor den door de inschakeling ran de com munisten. De breuk van Sumatra met het be staande bewind is nu gevolgd door de breuk van Oost-Indonesië daarmee. De weerstanden tegen Soekarno zijn niet alleen van partij-politieke aard. Zij tijn ook van regionale aard. Het cen tralisme i« In Indonesië een Javaans Ideaal dat botst met de idealen en de belangen van de andere eilanden. Uit dit alles is een chaotische toestand ont staan. N andere verhoudingen zien wij in I het Midden-Oostwi een soortgelij ke crisis. Ook daar w de orde verdwe nen, die de voorwaarde is voor een goede ontwikkeling. Na de tweede wereldoorlog heeft men het kolonialisme afgezworen en is men met een uit het Westen geïmpor teerd democratie-schema op de basis van nationale soevereiniteit gaan wer ken in de oosterse wereld. Er is niets van terecht gekomen en nu ligt het communisme op de loer om de zaak over te nemen. Egypte, Syrië, Indonesië. Het is natuurlijk een brutaal stuk om iets goeds van het kolonialisme te zeg gen. Maar wij moeten toch dit zeggen dat het koloniale tijdperk het mogelijk ge maakt heeft om tal van landen, waar anders chaos zou hebben geheerst in een staat van. orde en ontwikkeling te brengen, die daar zonder oen koloniaal bestuur zou hebben ontbroken. En van wereldpolitiek gezichtspunt uit kan men zeggen dat het kolonialis me de bedoelde landen heeft geïnte greerd in een wereld verband, waarin zij zowel naar de politieke als naar de economische zijde behoorlijk konden functioneren. En niet tot hun eigen schade. Dat het kolonialisme per definitie een psychische druk op de betrokken bevolkingen legt en dat er bij het kolo niaal bewind ook grote fouten begaan zijn moet men erkennen, maar dat neemt niet weg, dat wat wij In de beide voorgaande alinea's stelden, waar is. HET is na de oorlog een bijna alge meen gebruik geworden om de fouten van het kolonialisme uit te me ten. Men geneert er zich voor. Maar men mag, dunkt ons, terecht stellen, dat men wanneer men een stel sel vanwege de daaraan klevende be zwaren afschaft, er een ander stelsel Voor in de plaats moet geven, dat ze kerheden biedt voor de interne orde en voor het redelijk functioneren in in ternationaal verband. Daar it niets van terecht gekomen. Het verdwijnen van het kolonialisme heeft een leegte achtergelaten, die de communisten maar wat graag willen vullen. En dat is toch hoe erg het kolonialisme ook moge geweest zijn! erger dan dat, Het bedenkelijke in de Amerikaanse politiek is dat men daar geen oog voor heeft. Dat verklaart Amerika's item onthouding inzake de resolutie over Nieuw-Guinea. Dat verklaart Ameri ka's houding, de hele Indonesische cri- lis door. Dat verklaart Amerika's ge- drag jegens Soekarno, zijn houding je gens Nasser en Saoed en niet minder jegens Israël. De Amerikanen zijn tegen het kolo nialisme, maar zij gokken op een leeg- te. Een loterij met alleen maar „nie ten." Amerika tikt Indonesië Jane Haicastle, de baby van twee we ken die zaterdag uit een kmdenvacen voor een warenhuis te Halifax (York shire' «as weggenomen, is ongedeeld tei uggevonden Het blijkt, dat het kind was meege nomen door een echtpaar, dat de hoop om zelf een kind te hebben had opge geven. Deze mensen de dertigjarige John Harris en zim 23-jange vrouw Dorcen. waren er zaterdagmiddag op uitgetrok ken om „een dochtertje te zoeken". Bij de ingang van een warenhuis von den zit Jane Harcastle, die daar in een kinderwagen was achteiselaten door de ouders die inkopen deden. Het echt paar nam de baby mee naar huis. waar zij er uitstekend voor zorgden. Zondag avond kwamen twee agenten die op grond van talrijke ondervragingen hit spoor hadden gevonden het kind terug halen. Ket echtpaar is in hechtenis ge nomen. de vingers op Franc* veiligheidstroepen hebben in het afgelopen weekeind# in Algerië 267 opstandelingen gedood en 748 ge vangen genomen. De prefect in het gebied van Algiers heeft een bevel ondertekend om bur gers op te roepen ter bescherming van de veiligheid m de steden. Dt teider tran de Ooslindonesische opstand luitenant-kolonel Herman Nicolaas Ventje Soemoeal, ie een man van 35 jaar, de jongste hoofdofficier uit het Indonesische leger. Soekarno noemde hem „een urm mijn eigen zoons" nadat hij tijdens de strijd tegeji Nederland een opvallende carrière had gemaakt. In 1922 op Celebes geboren als zoon van een voormalig sergeant van het KNIL, voelde Soemoeal zich al jong tot het soldatenleven aangetrokken. In 1945 liep hij van huis weg zijn ouders zijn gelovige christenen en sloot zich aan bij een groep guerrillastrijders op Java en opereer de onder de naam ;,De Kris". Hij werd door de soldstten gerespecteerd en kreeg de bijnaam van „de man die lacht maar weinig zegt". Aan het eind van de strijd tegen Ne derland werd Soemoeal tot luite- AT dan? De conclusie moet, aunkt ons, zijn dat waar men de zaak prijsgegeven heeft er voor het ogen blik weinig aan te doen is. Maar waar dat nog niet het geval is, zoals in Afri ka en het Midden-Oosten moet de zaak in de hand gehouden worden en moet men in ieder geval als westelijke mo gendheden staan op de garantie van een binnenlandse orde en integratie in westelijk verband. In westelijk ver band, want anders wordt het commu nistisch verband! Dat betekent dan te vens krachtige Bevordering var de economische ontwikkeling dier landen. De Amerikanen, die zo tegen bet op- heden van Britten en Fransen en Is raëli's in het Midden-Oosten waren, staan nu voor hetzelfde vraag stuk als de door hen veroordeelden. Men krijgt niet de indruk, noch door Eisenhower-doctrine, noch door het Amerikaanse gedrag jegens Israël, dut de Amerikanen begrijpen dat het ver vullen van de taak, die zij op zich hebben genomen ccn keuze vereist. Men kan niet de integratie in weste- (Van een onzer verslaggevers' Met ingang van vrijdag jl. is de prijs van de sigaretten met lien cent per pakje gestegen. Vele sigarenwinkeliers hebber, inmiddels reeds de eerste zendingen sigaretten tegen de nieuwe prijs van de fabrikanten ontvangen, Anderen echter verkopen nog steeds van hun (slinkende) voorraad, die nog niet van de nieuwe banderollen is voor zien Daardoor is een lameliik verwarde situatie ontstaan, omdat, naar het zich laat aanzien, het nog wel enige weken zal duren, voordat overal de ..oude" voorraad is uitverkocht. De meeste winkeliers verwachten in verband met deze prijsstijging een ver schuiving in de verkoop naar de goed kopere merken en sommigen hebben bij hun bestellingen daar dan ook rekening mee gehouden. De Japanse raad tegen het gebruik van aioom- en waterstofbommen is van plan een vloot van koopvaardijschepen met vrijwilligers aan boord naar de Christmas-ellanden te zenden, om door de aanwezigheid van deze vloot te irachten dc Engelse atoombomproeven te verhinderen. In welingelichte kringen is verno men, dat de Japanse regering Engeland zal verzoeken voorzorgen te nemen tegen het berokkenen van leed, dat eventueel aan bemanningsleden van deze ,,Kamikaze"-vloot wordt toege bracht, indien een bom ontploft. ET AMERIKAANSE MINISTERIE van Buitenlandse Zaken heeft gisteren onthuld, dat het bij Indonesië geklaagd heeft over anti-buitenlandse activiteiten in dat land. De woordvoerder van het departement, Lincoln White, zei, dat deze activiteiten, zoals het aanbrengen van aanplakbiljetten rondom de Amerikaanse ambassade in Djakarta, „communistisch geïnspi reerd" schijnen te zijn. „Wij hebben met de Indonesische regering onze bezorgdheid besproken en met voldoening kennisgenomen van de maatregelen, die genomen zijn om de veiligheid van Amerikaanse burgers en bezittingen te waarborgen", zei White. Soekarno waarschijnlijk gedwongen zal worden ingrijpende wijzigingen van zijn plan te aanvaarden. Hij zou echter „zijn gezicht kunnen redden" door een presidentieel kabinet te aan vaarden, dat hij zelf zou voorzitten. Men verwacht dat de president zich met kracht zal verzetten tegen het opnemen in dat kabinet van de vroe gerc vice-president Mohammad Hatta, die op 1 december aftrad ais gevolg van ernstige meningsverschillen met de president. De eisen, die Oost-Indonesië na de machtsoverneming door luitenant kolonel Soemoeal heeft gesteld, om vatten: 1. Afschaffing van het centrale re- ringsstelsel, dat door de eiders in Oost-Indonesië verantwoordelijk wordt geacht .voor de bureaucratic, de corruptie en de stagnatie bij de ontwikkeling van het gebied. 2. Uitgebreide autonomie voor de ver schillende gebieden in de gehele archipel. 3. Een vijfjarenplan voor elke pro vincie. 4. Verdeling - van^ de. béscjülcbare buitenlandse valuta (met inbegrip van de herstelbetalingen door Japan) in overeenstemming met de oppervlakte van de verschillende gebieden en niet op basis van hun bevolking. 3. De door president Soekarno ont worpen nationale raad moet wor den gewijzigd in een senaat. 6. Zeventig procent van de leden daarvan moet afkomstig zijn van de buitengewesten. 7. Het „gotong rojong"-kabinet, waar in het plan van Soekarno voorziet, moet een presidentieel kabinet zijn en bestaan uit kundige en achtens waardige nationale leiders. 8. Het kabinet moet door het parle ment gemachtigd worden om ten minste vijf jaren aan te blijven. 9. Zowel de nationale raad als het kabinet moeten onder leiding staan van de twee-eenheid Soekarno- Hatta, die te zamen het symbool van de Indonesische eenheid vor men. Naar de correspondent van het A.N.P. in Djakarta van welingelichte(politie ke kringen vernam, zal president Soe karno genoopt zijn heel wat waterin dc wijn te doen. wat betreft zijn plannen om de 'communisten in zijn ..alle-par- tijen-kabinet" op te nemen, als hij wil DF. RTI.T, rfinirlae Hl uur: Koudere lucht van de Noordzee stroom de gisteren met bewolking en mist ons land binnen, In verband daarmede kwa men gisteren grote tegenstellingen in dc tempera tuur verdeling voor. In het noorden van het land schommelde de temperatuur in de middag om 5 graden, terwijl in Biabant en Limburg de ther mometer 13 a 14 graden aanwees. In de avond en nacht diong de koudere lucht ook tot het zuiden van het land door. Inmiddels is een nieuw hogedruk- gebied van de omgeving van Schotland naar hei zuidelijke gedeelte van de Noordzee getrokken. Onder invloed daar van lossen de in ons land plaatselijk aan wezige nnlkenvelden weer gedeeltelijk op, terwijl de wind naar zuidoost z?l draaien, waardoor in dc komende 24 uur de zachtere tucht boten Fiankrijk weer langzaam naar onze streken begint te rug te stromen. nant-koloncl bevorderd en werd hij bevelhebber van Celebes. In septem ber 3955 werd hij.benoemd, tot.be velhebber van het zevende militaire district de vier gebieden waaruit Oost-Indonesië bestaat. Soemoeal kan het met iedereen goed vinden, ook met de gevreesde Daroel Islamleider Kahar Moezakkar op Ce lebes. Na afloop van de oorlog begon Nloezakkar zijn illegale strijd om In donesië een mohammedaanse staat te maken. Men neemt aan dat het aan Soemoeal is te danken dat Moe zakkar zich zo rustig houdt. Bij het ongeval in 's-Hertogenbosc'n. waar zondagmiddag een auto in dc Dommel reed en zonk. zijn omgekomen de 53-jarige heer S. Vriihoff uit Eind hoven. zijn 52-jarige echtgenote, hun 17-jarige zoon Hans. hun 15-jarige zoon Frans en een logé uit Alkmaar, de 17-jarige B. Smit. De Nederlandse afgevaardigde, de heer C, IV. A. Schiirmann verklaarde gisteren in de Ver. Naties, dat ook volgens Ne derland de Straat van Tiran een inter nationale waterweg is. Wat de Israëlische opvatting over de rol der Ver. Naties in de strook van Gaza betreft verklaarde hij. dat de Ne derlandse delegatie er de voorkeur aan zou hebben gegeven als die. als een overeengekomen plan van actie, was vastgelegd in een resolutie van de alge mene vergadering. Als dat niet mogelijk is, wil de Neder landse delegatie volstaan met erop te wijzen, dat dit de juridische en feitelijke toestand weergeeft, zoals die onmiddellijk na het terugtrekken van de Israëlische troepen tot stand gebracht moet wor den. Men verwacht, dat de ontruiming van de twee gebieden door de Israëlische vourkomen, dat de republiek naar een volkomen chaos afdrijft. Volgens genoemde kringen heeft de president een brief gezonden aan Hatta, waarin hij deze uitnodigt voor een ont moeting ter bespreking van het „herstel van hun samenwerking Dit wijst er naar hun mening op, dat het staatshoofd drastische veranderingen in zijn plan rien overweegt. Soekarno zou zijn brief aan Hatta heb ben geschreven, nadat hij een onderhoud had gehad met premier Ali Sastroamid- jojo en met de chef-staf van de Land macht, generaal-majoor Nasoetion, die beiden de wens zouden hebben te kennen gegeven, dat de „twee-eenheid" Soekar- no-Hatta zal worden hersteld troepen reeds deze week een aanvang zal nemen. Ben Goerions besluit kan tot gevolg hebben, dat de twee linksgeoriënteerde partfjen zich uit de regeringscoalitie zul len terugtrekken. Ben Goerion heeft de opdracht tot ontruiming gegeven over het hoofd van het parlement heen. In de negen jaar oude geschiedenis van Israël heeft een premier nog nimmer een zo belangrijke stap ondernomen zonder zijn parlement daarin tc kennen. Hij zou nu vandaag een verklaring voor het parlement af leggen. lijk verband willen en b.v. ook nog Nasser zijn zin geven. Het is broodnodig dat in dezen de Amerikaanse politiek herzien wordt. Want het speculeren in de V.N.-pot op corrupte democratieën, moderne dictators of slavenhoudendc woestijn koningen is het slechtste dat er is. De drie naemantjes in Irtiste Juister-' (bun. die dour een hond werden gezoogd rn Inter door een oppasser met de fles werden grootgebrmhl, amdut He moeder ze eersloten luid, n orden nl j linke „kleuters". Als liet 's middags mooi neer is mogen ze, nil gedost in een keurig hals goeden. Inuulje met kettinkje, een Handeling in de tuin maken. Toezicht is daar nel bij nodig daar de diertjes in hun speelsheid met hun t lijmseherpe nageltjes nam allen doen op de henen der bezoekers. 1.11 ...Irtis" i wit er niet veel tour om aan de lopende hand nytnnkonsen te ter- De toestand van de hoogoven 111 bij het Hoogovenbedrijf te IJmuiden, welke hoogoven binnen kort gedoofd zou worden voor het normaal periodiek herstel, is on verwachts zodanig achteruitge gaan, dat hij niet langer in gebruik kon worden gehouden. In verband daarmede is de produk- tie van deze hoogoven in de afge lopen nacht tot stilstand gekomen. Het ziet er naar uit, dat de reparatie een paar maanden zal vergen. Het uitvallen is een tegenslag voor het bedrijf, aangezien het leverings- schema aan de afnemers hierdoor wordt verstoord. De hoogoven heeft tot nu toe vrij wel continu gedraaid. Naar schatting is door deze oven bijna een miljoen ton staal geprodu ceerd, zodat het niet verwonderlijk is dat er thans een belangrijke reparatie moet worden uitgevoerd." Dit moet nu eerder gebeuren dan in de bedoeling lag. De zeventigjarige premier zou een uit putting nabij zijn als gevolg van de on onderbroken serie besprekingen, die hij sinds zaterdag heeft gevoerd plus de veie telefoongesprekken met de ambas sadeur in de Verenigde Staten. De te verwachten oppositie van de beide arbeiderspartijen kan weliswaar leiden tot een kabinetscrisis, doch men vermoedt, dat Ben Goerion deze storm wel het hoofd zal-kunnen bieden. Ook zonder vertegenwoordigers van deze partijen in zijn kabinet beschikt Ben Goeiion over een meerderheid in hel parlement. Bovendien- zal Ben Goerion in geval van een kabinetscrisis de opdracht tot vorming van een, nieuwe regering krij gen. Hij zou dan een nieuwe regering kunnen vormen zonder de Mapam en de Haavoda. In Jeruzalem hebben maandag enige honderden studenten gedemonstreerd. Et- ontstonden vechtpartijen met de politie toen 400 studenten in optocht naar het parlementsgebouw wilden trekken. Tien studenten werden gewond. Een aantal betogers is aangehouden. '/..K.li. prins Jlernhard krijgt hier de laatste instructies t oordat hij met een oefentoestel van het type Cam air F-IU2 it uitstijgt. De prins maakte de vlucht boten de Amerikaanse staat CaUjornië. Tijdens de 45 minuten, dat de Prins met het toestel in de lucht nas, doorbrak hij de geluidsbarrière. Donderdag zal de Prins naar ons lund terugkeren. ONKP£8CT6CA*ANt!5 Of D£ VEftNG. HAZETFABRIEKEN TE ZEVENBERGEN (Van onze correspondenten1 De vijfjarige Cornelia Bos te Sappe nneer is bij het plotseling oversteken van de weg door een vrachtauto overreden en gedood. Op de Kcnnomerstraatweg te Alkmaar is het zesjarig dochtertje van de fanulie De Klerk door ccn auto gegrepen. In het Centraal Ziekenhuis is het kind over leden. Israëlische troepen hebben zondag avond in het gebied van Haioetza. in het zuidwesten van de Negeb, een karavaan Arabische wapensmokkelaars aangehou den. Bij een vuurgevecht averd een Arabier doodgeschoten. De rest van de karavaan wist te ontkomen. De Egyptische minister van bui tenlandse zaken. Fawzi, zei gisteren in de VN. dat de Assemblee, na de Israëlische verklaring en die van secretaris-generaal Dag Hammerskjoeld gehoord te hebben, zonder inlichtingen bleet over de nian- nen van de Israëlische terugtrekking. Hij vertrouwde er echter op dat Ham merskjoeld de algemene vergadering hierover zal inlichten. Hij vertrouwde er ook op dat het secretariaat van de VN en de interna tionale politiemacht aile nodige maatre gelen zullen nemen om een herhaling in de gebieden van Akaba en Gaza te voorkomen van dergelijke wreedheden, die Israel voor en tijdens de terugtrek king van -zijn troepen uit het gebied van Sinai heeft begaan en de verwoestingen die het hierbij heeft aangericht. Dc commissie, die door de KVP en dc PvdA was ingesteld om ccn -onder zoek in te .stellen naar de verkiezings incidenten, die zich tijdens de verkie- zingsactie 1956 in Limburg voorgedaan hebben, heeft aan de besturen van de beide partqen doen weten dat zü van een verder onderzoek wil afzien. De commissie, waarin voor de KVP zitting hadden mr. J. F. Hustinx en mr. dr. Ch. J. M. A. van Rooy en voor de PvdA prof. dr. J. A. van Hamel en M. van Veen, zou volgens de plannen wor den aangevuld met een niet tot de betrokken partijen behorende voorzit ter. De genoemde leden schrijven 'nu dat zij zich beraden hebben over de materie en documentatiemateriaal, doch dat zij tot de conclusie gekomen zijn, dat het onderzoek niet tot een zodanig resultaat kan leiden, dat het redelijke mogelijkheid biedt op de ge stelde vragen een voldoende gegrond antwoord te geven. Wet is vastgesteld, dat in alle bedoelde gevallen aanstonds debesturen en instanties van beide partijen hebben verklaard, voor de ge wraakte feiten geen verantwoordelijk heid te dragen en deze af te keuren." De KVP en de PvdA hebben nu mee gedeeld van verdere aandrang op het instellen van een onderzoek te moeten afzien. De kustvaarder „Domburg", die maandagavond ter hoogte van de Poorlershaven op de Nieuwe Water weg met de kustvaarder „Wulp" in aanvaring kwam en voor anker ging, is dinsdagmorgen met sieepboothulp naar Rotterdam opgestoomd. De „Wulp" werd licht beschadigden kon doorvaren. ZKH dc Prins der Nederlanden wordt vrijdagmorgen van zijn verblijf in de Verenigde Staten in ons land terugver wacht. De prins komt met het lijnvlieg- tuig van de KLM op Schiphol aan. (Van onze par'tmentaire redacteur) De minister van Financiën, de heer Hofstra, die hedenmiddag in de Tweede Kamer namens de regering de Kamer antwoordde, met betrek king tot de regeringsnota inzake de bestedingsbeperking, heeft mede gedeeld, dat de regering aanleiding heeft gevonden <n de kritiek van de Kamer op de voorgenomen prijsver hoging van de mcik van tien cent per liter voorshands de prijsver hoging van de consumptiemelk tot zes cent per liter te beperken. De oude subsidie op melk van vier cent per l'tcr wordt thans dus gehandhaafd. Alken de nieuwe kost- prijsverhogingen worden doorbe rekend. Deze maatregel eist volgens de regering een dekking in de be lastingsfeer. f

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1