Actueel proefschrif t Angst is niet gerechtvaardigd Economische unie voor jaar t■MmÈmÊmme. Vuurzee teisterde papierfabriek ing nog VLAGGEN HALFSTOK EN LOEIENDE SIRENES onzeker Polen vroeg Rusland 0111 economische hulp Franse kabinetsformatie 4 Twee emigranten immi«xeerden mét driëenpiTNienw-Zéeland MITS MEN DE NODIGE HYGIËNE TOEPAST: Gedeelte C.H. Tweede Kamerfractie wil 1214 huurverhoging Amerika verwerpt Hongaarse eis m IS Protest tegen Amsterdam krijgt geld voor tunnel Afsluitdijk 25 jaar Adenauer bij Dulles Rusland en Amerika bereid tot een serieus gesprek Gomoelka terug uit Moskou Pleven heeft weinig kans meer Conservatieven en socialisten nog onverzoend Haagse Trovv^ors Derrassingen DINSDAG 28 MEI 1957 r VIJFTIENDE JAARGANG No. 8699 'Weerbericht ONTWERP VERDRAG BENELUX m Acht brandiveren in de strijd te Gennep „SUEZ" WERKTE NIET VOLLEDIG DOOR Ver. Staten verspeelden kans J ■0- O Veertig procent Het verdrag voor de economi sche unie van België,. Nederland en Luxemburg zal voorlopig voor vijftig jaar gelden, heeft de Neue Zürcher Zeitang in Brussel ver nomen. Organen Nieïave deeltjes BEDWELMD DE deelnemers aan de Haagse Tromvmars, de lustrummars, welke zater- - dag 1 iuni zal worden ge houden,. wacht, evenals an dere jaren, een verrassing Want de" route, welke uitge- kozeh is, leidt langs: vele-" plekjes in bos. duin en park, die stuk voor stuk indruk zullen maken door hun- na tuurschoon. Ook dit jaar wacht de wan delaars een stoffelijke ver rassing in de vorm van'; .,Kïng"-pepermunten, groén- tesoep van „Honig" en Pepsi- Cola. Botterdam: Witte de Witbslraat 30 TeJef. 115700 <4 1.) Postbus X112 Postgiro No. 424519 Klachteadienst abonnementen 18.31>—19.30 u. Zaterdags 17—18 uur: Telefoon 115700 's-Gravenhage: Huygensplein 1 Telef. 183467 (3 1.) Postbus 1091 Postgiro No. 424867 Klachtendienst: 18.30—19.30 u.: Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 61 cent per week, 2.65 per maand, 7,90 per kwartaal Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks Weersverwachting tot woensdagavond. WEINIG VERANDERING Droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige wind uit noordelijke richtingen. Weinig, ver? itndering in temperatuur. 29 mei zon pp 4.31. onder 20.48: maan op- (.33, onder 20.31. Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. i. A. H. J. S. BRUINS SLOT ONLANGS promoveerde de heet W". Albeda aan de Vrije Univer siteit tot doctor in de economische wetenschappen op het proefschrift, ge titeld „De rol van de vakbeweging in de moderne tijd". Vele proefschriften zijn alleen be stemd voor insiders, voor vakgenoten; dit boek is grotendeels toegankelijk voor elke meelevende Nederlandse burger. Men vindt in 245 bladzijden een brede uiteenzetting van een res pectabel aantal problemen van het vakvsrenigingrwezen en het is geen gewaagde stelling om te zeggen, dat de ontwikkeling der vakverenigingen ingrijpt ln het leven van alle Neder landse burgers. Indien men Immers de vraag stelt, zoals onlangs dr. Veldkamp in „Groepsproblemen": wat is het meest typerend voor onze huidige samenle ving, dan krijgt men wel zeer uiteen lopende antwoorden, maar dan is de gene die wijst op de ontwikkeling van het organisatiewezen, op de groei van collectiviteiten, op de toenemende be-| tekenis der vakverenigingen, nooit ver mis. Daarbij komt het verschijnsel van de acceleratie (versnelling) in de ge- schiedenla: waar vroeger vele genera-, tiet voor nodig waren, dat beleven wij in enkele tientallen jaren; alles gaat yeel vlugger. Binnen één mensenleven voltrekken zich evoluties die op een re volutie lijken en dit spreekt wel zeer; stérk bij de ontwikkeling der organi-j satiegedachte. Velen onzer kunnen uit eigen erva ring spreken: als je in de twintiger en dertiger jaren lid werd van een vak organisatie, dan was dat een daad, een bewuste beperking van eigen vrij heid. Men moest er met een keur var argumenten toe bewogen worden; dat ging niet vanzelf. Tegenwoordig is dat anders en ook de argumentatie is an ders geworden: „Wat vreemd, dat u nog alleen staat; waarom bent u niet georganiseerd?" Da „eenzame durver" is door de stroom des tijd* weggespoeld, de mens zoekt hulp en steun bij zijn lotgenoten, hij organiseert zich, de vakbeweging is machtig geworden, zowel die van de arbeiders als die van d* tntroons. Aan het slot van zijn boek geeft Al beda een lijst: 130 nationale en inter nationale instellingen, waarin net CN.V. iets te zeggen heeft Als in de Stichting van de Arbeid de centrales van werkgevers en werknemers het wel of niet eens geworden zijn, staat dat niet grote koppen vermeld op de voorpagina's der dagbladen. Zodoen de ontwikkelt zich ook voor de rege ring een nieuwe situatie: naast de van- óuds bekende politieke instantie, de Staten-Generaal, komen nu centrale, maatschappelijke organen invloed uit oefenen op de gang van zaken in ons land. Dat wekt wel eens verontrusting, vooral als men ducht, dat die invloed buiten de perken gaat; niet elk Neder lands burger is er nog aan gewend. Maar de feiten liggen er en deze fei ten moeten worden bestudeerd, ja wat meer is, zij moeten worden getoetst aan ons christelijk beginsel. Wanneer aan onze christelijke universiteit iemand die als adviseur is verbonden aan een christelijke vakcentrale en die vertelt, dat hij reeds in zijn jeugd de christelijke vakbeweging leerde ken nen en. liefhebben, een proefschrift verdedigt over de rol van de vakbe weging in de moderne tijd, wanneer dat bovendien betreft een prettig ge schreven werk, datvoor de gewone man doorgaans begrijpelijk is. dan moeten wij ons al zeer vergissen als niet in ruime kring dit boek zou wor den gelezen en telkens weer geraad pleegd HET werk geeft een overzicht van de verschillende vraagstukken, welke op het gebied van het huidige vakverenigingswezen aan de orde ko men. Het is actueel en het is breed opgezet. Daarmede is de waarde van dit boek aangegeven. Het zou onbillijk rijn te eisen, dat bij elk der afzon derlijke "Waagstukken in de diepte werd afgestoken. Ook zouden er op merkingen kunnen worden gemaakt over de compositie van dit werk. Wij zouden dan tot een wetenschappelijke bespreking moeten komen en dat is niet de bedoeling van een dagbladar tikel. Wij willen het christelijk pu bliek erop wijzen, dat hier een helder geschreven en actueel overzicht wordt gegeven van een onderwerp, dat ons allen moet interesseren. Het handelt over vele zaken: over maatschappij en organisatie, over wezen en functie van de vakbeweging, over de vakbewe ging als bouwsteen voor het maat schappelijk bestel, over de Nederland se vakbeweging in het kader der p.b.o., over de vakorganisatie en de mede zeggenschap in het bedrijf. Hieraan tyorden nog enkele hoofdstukken toe gevoegd over de loonvorming en--de automatisering. Aia ge dit rijtje beziet, zult ge met Qns van mening zijn, dat een bespre king van de inhoud op deze plaats biet mogelijk is. Uit dit overvloedige materiaal zullen wij in een volgend artikel een min of meer willekeurige greep doen ter nadere kennismaking. P. BORST. Kernenergie is minder gevaarlijk dan verkeer Negen leden van dc C.ll. Tweede Ka merfractie hebben een amendement in gediend op de huurwet. Zij stellen voor de huurverhoging inplaats van 25 pet., 12 !4 pet. te laten bedragen. De ondertekenaars van dit amende ment zijn: mr. II. K. J. Beernlnk, luit. gen. b.d. M. R. H. CalmeUer, Tj. Krol, C. J. van Mastrigt. drs. D, F. v.d. Mei, J. de Ruiter, mr. J. J. R. Schmal en F. II. v.d. Wetering. Amorika heeft gisteren met nadruk een Hongaarse eis om het personeel van de Amerikaanse legatie in Boeda pest te verminderen, van de hand ge wezen. De eis is een nieuw voorbeeld van een beperkende en willekeurige maat regel. opgelegd door het regiem van een Sowjetsateiliet, zei de woordvoer der van bet ministerie van Buitenland- ze Zaken, Lincoln White, tijdens een persconferentie. OE mensheid voigt met een zekere angst de ontwikkeling van de kernenergie en haar toepassing. Deze angst, en zeker de mate waarin hü optreedt, wordt eigenlijk door niets gerechtvaardigd. l^it zei de directeur van het instituut voor Kernphysisch onder zoek te Amsterdam, prof. dr. P. C. Gugelot, in een voordracht voor de Amsterdamse industricvereniging. Dr. Gugelot zei dat men, zowel bij het experimenteren met als bij het praktisch toepassen van de kernenergie, met voldoende zekerheid weet wat er gebeurt. Men kent ook de gevaren van de vrijgekomen straling, die vergelijkbaar is met de kosmische straling. „Als wij voortdurend met deze factoren blijven rekening houden en geen ogenblik vergeten de op dit terrein noodzakelijke hygiëne toe te passen zijn de gevaren aanzienlijk minder dan die van het huidige verkeer", aldus dn Gugelot. Een vraag die evenzo steeds do aan dacht vraagt is: „Waar moeten wc met de gevaarlijke afvalstoffen heen? Het eerste antwoord is: „naar de bodem van dc oceaan". (Een quantum van 1.000.000.000 eenheden radioactiviteit verhoogt de stra ling van een Cm3 oceaanwater slechts met één gedeeld door 1.000.000.000.000.000) Een zeker binnen afzienbare tijd moge lijke methode is overigens: ze eenvoudig het heelal in te schieten. Kernreactoren kunnen zo vervolgde prof. Gugelot volkomen veilig worden gebouwd en in bedrijf gehouden, ook in de nabijheid van bevolkingscentra. De kans dat er iets mis gaat is verwaarloos baar gering. Zeker wordt niet meer op lettendheid gevraagd dan op nagenoeg elk levensgebied het geval is. Over de atoomproeven wilde prof. Gugelot liever niet spreken. Daarover zei hfj slechts het mogelijk te achten dat de idee van Alfred Nobel nog wordt verwezenlijkt, nl. dat men een springstof zal vinden, zó sterk, dat een oorlog niet meer behoeft te worden gevreesd. Gistermiddag en gisteravond heeft een felle brand gewoed in de opslag plaatsen van de N.V. Papierhandel Gennep te Gennep. Dé schade is nog niet te overzien doch zij kan wel in de miljoenen lopen. Dr, Gugelot, die eerder gewezen had op de noodzaak voor ons land om een steeds ruimere toepassing van de kern energie voor te bereiden, zei dat het mogelijk moet zijn omstreeks 1975 40 pet. van onze elektrische energie uit kernenergie te winnen en hij noemde een voor de Nederlandse industriëlen navolgenswaardig voorbeeld wat hun Zwitserse collega's hebben gedaan in de vorm van het geven van studie toelagen aan jonge kernfysici en door hun medefinancieren van dc research in kernfysische laboratoria. 'Ministers van de drie Beneluxlanden komen morgen in Brussel bUeen om over het ontwerpverdrag te spreken. Het staat nog niet vast of bij deze be sprekingen reeds het tijdstip voor de ondertekening van het nnleverdrag kan worden vastgesteld. De Neue Zürcher meldt dat er naast het verdrag een aparte overgangsrege ling komt met beschermende bepa lingen voor overgangsperioden, die in de regel twee tot tien jaar zullen du ren en waarvan de definitieve duur door een besluit van het comité van ministers der Beneluxstaten kan wor den vastgesteld. Wijzigingen der wisselkoersen in een Bcneluxstaat zullen slechts na vooraf gaand overleg met de beide andere partners mogen geschieden. Neder land en België behouden zich het recht voor ln hot verdrag, speciale bepalin gen on te nemen over hun overzeese gebieden. Het comité van ministers, dat thans reeds de principiële besluiten neemt, zal de leiding van de economische unie op zich nemen, waarbij besluiten een stemmig moeten worden genomen. De op te richten raad der economische unie zal vermoedelijk bestaan uit de thans reeds bestaande raad van hoge ambtenaren. Deze zal 21 leden tellen en belast worden met de dagelükse lei ding der economische unie. Hii zal voorts bepaalde richtlijnen moeten voorschrijven aan de commissies voor handel, Industrie, valuta en sociaal- politieke aangelegenheden. Als raad gevend orgaan zal voorts de reeds be- staande parlementair® Benéluxraad fungeren. v Verder voorziët het ünfevier een Bgnelux-scheidsgerecht voor het behandelen van commerciële, juridi sche en technische geschillen. Dit scheidsgerecht zal met eenvoudige meerderheid besluiten kunnen nemen of uitspraken doen. waartegen geen beroep mogelijk is. Wanneer echter een der partijen weigert zich bij een ge dane uitspraak neer te leggen kan de andere party de kwestie voorleggen aan het internationale gerechtshof ln Den Haag. Van'de niéuwe vondsten op bet gebied der kernfysica noemde spr. de ontdek king dat tot nu toe kleinste als ondeel baar beschouwde kenrdeeltjes neutro nen en protonen een structuur blijken te hebben, m.a.w. dat deze blijken ook weer uit deeltjes te bestaan. De proble men. die hier. .worden gesteld zijn zo ge compliceerd dat een geheel nieuwe theo rig nodi, is om deze tb^bepaderen. Het, _w.V- mening- hofe^geen awtffeP onderhevig dat, wat eerlang op dit ter-' rein wordt gevonden, ook. nuttige tech nische toepassing zal vinden. Dr. Gugelot wees er ten slotte op dat ons land op dit gebied niet mag achterblijven. De research- moet wor den gesteund, de belangstelling voor de vragen van de nieuwe tijd moet worden gewekt en de aanpak ervan moet worden gestimuleerd. De directeur-generaal van Handel en Nijverheid beeft aan de KNAC me degedeeld, niet te kunnen zeggen of de benzineprijs, die ten gevolge van het Suezconflict werd verhoogd, in ons land verlaagd kan worden ea wanneer dat zou kunnen geschieden. Het is de benzinemaatschappijen wel toegestaan eigener beweging de prijzen te ver lagen. Het overleg tussen de benzinemaat- schappyen en het ministerie van Eco nomische Zaken leidde in december 1956 tot een verhoging van 1,6 cent per liter. Hieruit groeide een systeem van een getemporiseerde prijsverhoging (glijdende schaal) voor alle aardolie- prodükten. Gevolg hiervan is, dat de mogelijk heid tot prijsverlaging nu of in de naaste toekomst niet los kan worden Amsterdam-Noord heeft gistermorgen de vlag halfstok gehangen als teken van droefenis over het niet doorgaan van de IJ-tunnelbouw. Tal van bedrijven en ondernemingen en ook een aantal particulieren gaven daarmee gehoor aan de oproep van de Amsterdamse Industrie Vereniging, de Belangenvereniging Amsterdam-Noord, de Vereniging van bedrijven in Amster dam-Noord en het Wijkcentrum. In een gezamenlijk schrijven, waarin deze organisaties hun teleurstelling uitten over de regeringsbeslissing in zake de tunnels, was donderdag opge wekt tot het halfstok laten waaien van de vlaggen. Het Zaans comité, dat ijvert voor de Coentunnel, had aan de directies van circa 300 bedrijven in de Zaanstreek verzocht om gistermiddag gedu rende drie minuten de sirenes en fabrieksfluiten te lalen loeien „als uiting van protest tegen het regerings besluit orh de tunnelbouw uil te stel len, waardoor de Zaanstreek verstoken blijft van directe aansluitingen op het rijkswegennet en daardoor wordt ge remd in zijn sociaal-economische ont wikkeling". Mede omdat het ontbreken van de Coentunnel alleen al voor de Zaan- (Van een onzer verslaggevers) Er zijn veel mensen in Am sterdam en daar buiten, die op de een of andere manier van hun medeleven met de tunnel- loze hoofdstad blijk willen geven. Zo heeft het stadsbestuur van verscheidene zijden brieven en telegrammen ontvangen van in stellingen en particulieren. Verscheidene personen deden hun schrijven vergezeld gaan van een som gelds of de toezeg ging, dat zij in een eventuele speciale lening ten behoeve van de IJ-tnnnplbnuw wensen deei te nemen gezien van de omvang der na dt Suezkwestie toegepaste prijsverhogin gen. Deze inogélijktieid kan niet wor den afgeleid uit prijsverlagingen in ons omringende landen- Evenmin kan ver band worden gelegd met vrachtnote ringen, In overleg met de maatschap pijen hebben de kostenfactoren van „Suez" niet direct en volledig in de prijzen doorgewerkt, wat elders in Eu ropa wei het geval was. De scherpe prijsbewaking van aard- olieprodukten is er, volgens de direc teur-generaal, borg voor, dat er prijs verlaging komt, zodra dit mogelijk is. Er zijn echter te veel factoren in het geding om iets over een lagere prijs en het tijdstip daarvan te kunnen zeg gen. Inspanning Patrick Wilde, een 13- jarige jongen uit Nottingham (Enge land! slikte tijdens een Franse les een potlood in. De jongen is opgenomen in een ziekenhuis. De brand brak om ruim vier uur uit In zeer korte tijd was de grote hoeveel heid grondstoffen één grote vuurzee ge worden. Acht brandweren, waaronder die uit Nijmegen, Venlo, Boxmeer, Kuyck en Gennep bestreden het vuur. Met man en macht werden ook- de werkplaatsen van de Zuidooster-autobus diensten, .die aan het fabriekscomplex grenzen, nat gehouden.Ten slotte kon men deze werkplaatsen voor' het vuur vrijwaren. Gisteravond om tien uur was men de brand enigszins meester. Er waren toen drie grote loodsen met tonnen aan grondstoffen, waaronder cellulose,'ver loren gegaan. Men hoopte gisteravond Iaat nog steeds een deel van de eigen lijke fabriek, waarin vier machines rijn ondergebracht, te kunnen sparen. Enige brandweerlieden raakten door de sterke rookontwikkeling bedwelmd. Een van hen is opgenomen in het'zie kenhuis in Nijmegen. De oorzaak van de brand was niet bekend: Het- -blussingswerk werdbemoeilijkt doordat de Gennepse waterleiding niet De Afsluitdijk is vandaag 25 jaar oud. Op 28 mei 1932 werd de Noord zee definitief van de uiderzee afgeslo ten. toen het laatste sluitgat van de dijk gedicht werd. De provinciale besturen van Fries land en van Noord-Holland hebben een programma samengesteld voor de viering van deze 25ste verjaardag dier verbinding tussen de beide gewesten. In Den Oever kwamen vanochtend de minister van Verkeer en Water staat, mr. J. Algera, de comnTssaris der Koningin in de provincie Fries land. mr. H. P. Linthorst Soman, de oud-directeur-generaal van de Zuider zeewerken, dr. V. P. M. de Blocq van Koffeler en talloze andere genodigden, bijeen. Zij hebben een krans gelegd bii het standbeeld van dr. ir. C. Lely voldoende water kon levéren. Kilome ters lange .slangen werden uitgelegd haar het riviertje! de Niers. De directie van de fabriek, deelde'van ochtend mede. dat alle afdelingen papierfabricage volledig behoudep gijn gebleven. Getroffen.door de brand.zijn de grondstoffenopslag en een gedeelte van de' verwerkingsafdelingen, Over enige dagen wórdt "dé produktie hérvaf. Naar.thans blijkt, rijn kort na..het uil- breken van de brand'door overslaande vlammen ook vier goederenwagons in .brand geraakt.' De Westduitse; bondskanselier dr. Kon- rad Adenauer en de Amerikaanse minis-' ter van Buitenlandse Zaken John; Foster Dulles hebben, maandagmorgen in Wash ington hun.politieke besprekingen hervat. Dit is tie hoofdstraat tan' Frèmont (Missouri I'S.) nadat een tornado hel stadje zo grondig had verwoest, dat hét de vraag is of wederopbouw nog iccl zin heeft. rJi'.-dvf Rusland en de Ver. Stalen hebben gisteren te Londen in de eubcommis- tie voor ontwapeningverklaard,"bofe reid -te zijn 'tot serieuze onderhande lingen "over een gedeeltelijke ortlwa- peningsovereenkomst. De Amerikaanse en Russische afge vaardigden, .Stassen. en. Zorin, hebben;.; echterde voorstellen waarmee zij uit Washington en Moskou rijn terugge- keerü .nog niet ingediend. De bijeen komst duurde slechts twintig minuten: Voordat de commissie van vijf,lam den bijeen kwam, heeft Stassen het nieuwe Amerikaanse plan 'dat presi--; dent Eisenhower heeft goedgekeurd, met de afgevaardigden van Engeland; Frankrijk en Canada, besproken. Naar verluidt, hebben Engelandken Frankrijk er tijdens het weekeinde op aangedrongen het .werk: van de 'confe reritie een of twee weken uit te ste?' „V 4 s .t .- 't, iN':-' .r r'\'* De leider van de Poolse communis ten,' partijsecretaris Gomoelka,.. en premier Cyrankiewicz zijn maandag van een driedaags, bezoek aan Moskou teruggekeerd. De reis had in betrekkelijke' stilte plaats. Noch de - Poolse pers noch de. Russische bladen maakten er gewag van. 5 De Fransekabinetsinformateur, René Pleven, heeft de hoop op het vinden van een nieuwe regeringsmeerderheid zo goed als opgegeven, doordat tussen de socia listen en de conservatieven een impasse streek een nadeel betekent van min stens vjjfimljoen gulden per jaar, bljj ven wij aandringen op spoedige uitvoe ring van do Coentunnelplannen al dus het comité. Op de werf „De Noord' te .Uhtusxrr- dam is gistermiddag het O.ltm ton nieten de moiorvrachtschip „Algol" met goed ge.tolg te water ge lalen. Zaterdag hou de tewaterlating we gens tie re lage Waterstand op de Noord niet doorgaan. Het schip is ge bouwd voor de. re derij Van Niercfl. Goudrinan en Co. tr Rotterdam. De dott plechtigheid verricht door .1. K vroutv tcerd me- Gon- driaan-T ranaas. blijft bestaan, verklaren, kringen uit de omgeving van Pleven. Deze: kringen zeg gen, dat Plevens kansen verdwenen toen de .conservatieven hem vertelden dat ijj geen terugkeer van de ploeg van Guy Mol let zouden aanvaarden,. De conservatieven zéiden dat zij 'Mól let graag terug .zouden .hebben, maar dat zij niéts méér willen wetén van "zijn "mi nister van 'Financiën; Paul 'Ramadier, of zijn minister van Sociale Zaken,Albert Gazier, Zij verwijten deze. twee minis ters te trachten dure sociale plannen door te "voeren ondanks de veel geld verslindende^ Algerijnse 'oorlog. Moll et is echter trouw aan zijn vrienden en bo-; vendien .zou ,hij.; in grote moeilijkheden komen" binnen zijn' partij, als hij zou proberen haai- sociale plannen te torpe deren. - Een nieuwe regering moet de steun hebben-.van --zowel de 'socialisten als 'de conservatieven. - -De-, iheëste politieke partijen verlan gen. qe terugkeer, van Mollet, omdat dit volgens haar de enige: manier is om uit de huidige- crisis te komen. De informa teur Pleven ;schijnt van mening te zijn, dat een regering zonder socialisten on- nxogelijklis. Hij fungeert ongeveer als een politieke 'huwelijksmakelaar wiens taak het is een.„mariage de raison" tot stand te brengen tussen de! twistende partijen. De „Zwarte Ruiter",H. G. is giste ren van Rotterdam overgebracht naar "s-Hertogénboscü. Hij; .is daar in het Huis; van bewaring, opgesloten, in af wachting van de -behandeling van zijn cassatieberoep- door *de Hoge Raad. Het doel was onverwijld Russische', hulp te .vragen voor de economische: crisis die Polen -bedreigt. Bit/maakt het bezoek tot de belangrijkste Rus- sisch-Poolse conferentie sinas de on lusten in Poznan in de zomer van 1956. In Warschau kan men vernemen 'dat Pólen om" de dreigende crisis het hoofd te bieden ten minste 300 miljoen dol larof de tegenwaarde daarvanri- nodig heeft, zowel 'in eredieteri alsjin contanten. Dit bedrag is driemaal zo. groot als de hulp waartoe Amerika zich bereid verklaard heeft.' NNf' Westelijke waarnemers in Warschau achter, de reis een „logisch uitvloei sel" van het verval der Poolse econo mie en het getreuzel met, en hét' af dingen op, de Amerikaanse hulp." Voor deze Haagse Trouwmar* kan worden ingeschreven bij alle kantoren van Trouwt Voorts:; bii de heer-J. G. van As. Hyacinth- "weg 16 te Den Haag en bii de heer j. de Boer. Jurriaan Kók straat 66. te Schevcningcn. Ook kan worden ingeschreven doo: het Inschrijfgeld over te maken. aan dagblad Tronw te Den Haar per postwissel of per giro or" postgiro 424867. Mét ingang var dinsdag 28 mei bedraagt bet in. schriifgeld f0.60 voor deelne mers tot en met 14 jaar en f l.ln voor deelnemers van 15 jaar en ouder LffÉR dagen voor rial de ..Sibafttk". op zijn reis van Rotterdam ntinr AUsiralte x, fn.N,«tw ,n Welllnwtóir aankwam is aan bnnrri. dus nog juist op Nederlandse bodem, geboren Frans Willem, her eerste kind. van 'het ionaï «fkomrtiff uit Kondekérke.Moeder'ené -oon hebben vier .dagen later, met de trotse vader in goede gezondheid hei <ehin verlaten. Zo vertrokken er twee emigranten naar Nteuw-Zeeland, omveG- met dnteji te immigrerenr "U':OT1 TV

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1