Dr. R. J. Dam VERKEERSVEILIGHEID WORDT BEDREIGD van noot werken uitgesteld Ministers: „Pachtwet is met Scheepsjongen de boot in miste Prins Bemhard morgen weer Volksverhuizing ondèi dwang in Algerije 350 goochelaars houden A.N.W.B. bezorgd voor bestedingsbeperking Britse Home Guard wordt opgeheven MORRIS Verdwaald zonder een cent op zak Dr. R. J. Damschool geopend in Uithuizermeden Weeroverzicht Scherpe noia van Gromiho m Geen V.N.-zitting ïarije over gezuiverd Leiders Hongaars Rode Kruis in arrest VRIJDAG 28 JUNI 1957 VIJFTIENDE JAARGANG No. 3724 Weerbericht „Beklemmend beeld" van enquête ANTWOORD IN TWEEDE KAMER t i Minister Zij Is tra vraagt om prijsverlaging HINDERPAAL VOOR DUITSE EENHEID 300.000 PERSONEN WEGGÉVOERD? K.L.M.-toestel werd bij botsing beschadigd Ambassadeur V.S. biedt geloofsbrieVeifaan Mr. E. N. van Kleffens pleit in grensgeschil V idt EXTRA BERICHT ^0 fe De laatste paar weken zijn. In het- diepste geheixrj tienduizenden mohammedaanse gezinnen met - geweld uit -de - onrustigste gebie den in Algerije naar andere stre ken overgebracht. - Opnieuw dodelijk verkeers ongeval in Naardèn Kandelaren weggenomen fl uit de St. Jans kerk te Gouda zijn twee koperen kandelaren weggenomen:'? Deze kandelaren stonden in de kapel dié- aan de St. Janskerk gebouwd is. Alhoe wel deze vermissing reeds op 18 jura! was ontdekt, werd gisteren, pas aangif te gedaan bij'de politie. Deze heeft hel?; Botterdam: Witte do Withstraat 30 Telef. 115700 (4 1.) Postbus 1112 Postgiro No. 424519 KlacSitendienst abonnementen 13.30—19.30 u Zaterdags 17—18 uur Telefoon 115700 's-Gravenfhage: Huygensplein 1 Telef. 183467 (3 1.) Postbus 1091 Postgiro No. 424367 Klachtendien3t 18.30—19.30 u. Tel. 362569 Schiedam: Lange Kerkstraat 24b Telefoon 67882 Abonnementsprijs 61 cent per week, 2,65 per maand, 7,90 per kwartaal. Losse nummers 15 cent. Versobijnt dagelijks -;S' Directeur: H. DE RUIG Weersverwachting tot zaterdagavond. AANHOUDEND ZONNIG DE BILT, 28 juni. Zonnig, droog en warm tot zeer warm weer. Zwakke tor matige wind uit zuidelijke richtingen, maar aan de kust tijdelijk zeewind. 29 jupi zon op 4.25, onder 21.06; maan op 0.35, onder 21.51. O O Hoofdredacteur: Dr. J. A, H. J. S. BRUINS SLOT r^EZER dagen is er een.'boekje ver- LJ schenen getiteld: „Leven en werk van dr. R. J. Dam."4) In dat boekje wordt door verschillen- de personen de figuur belicht van dr. B, J- Dam, in leven rector van het ge reformeerd gymnasium te Kampen en op 10 april 1945 door de Duitse bezet ters doodgeschoten. Het boekje geeft een korte levensbe schrijving, vervolgens een aantal hoofdstukjes over zijn betekenis als :man van wetenschap, dan een tweetal beschouwingen over zijn betekenis voor. de vrijgemaakte gereformeerde 'kerken en de Theologische Hogeschool en daarna een aantal bijdragen over zijn betekenis voor het. verzet. Aan het «lot een bibliografie. Niet zijn betekenis voor de weten schap en evenmin zijn betekenis voor de kerkelijke beweging, die tot de vrij making leidde hoewel in het boekje daarover belangwekkende dingen wor den verhaald zijn oorzaak dat wij; 'daarover te dezer plaatse schrijven,1 maar wel het feit dat Dam in het anti revolutionaire verzetswerk en voor de Trouw-groep een bijzonder belangrijke plaats heeft ingenomen. Om die reden zijn wij dan ook blij dat dit boekje ver schenen is en wij bevelen het gaarne aan bij allen, die dè heer Dam in zijti verzetswerk hebben gekend en ver-, cerd en liefgehad. WANT inderdaad, verering en liefde heeft deze man niet alleen bij vele van zijn leerlingen, maar ook bij zijn verzetsvrienden gewekt. Het belangwekkendste onderdeel van het boekje is ongetwijfeld de brief, die prof. dr. H. J. Pos in juni 1954 over hem heeft geschreven aan de weten schappelijke adviseur van de firma Brill te Leiden, die biografische bijzon derheden over iri de tweede wereldoor log omgekomen classiciverzamelden. De brief is In zijn geheel inte ressant, zowel met betrekking tot Pos als tot Dam. Wij citeren het slot: - „Voor mij is hij een der werkwaar- digste mensen die uit de beweging, waarop Abraham Kuyper zijn stem pel gezet heeft, zijn voortgekomen. In intellectueel opzicht, - hoewel helder van verstand, fanatiek en onvoorstel baar geborneerd, was hij tegelijk van éen zelfopofferende consequente strijd baarheid en moed, als men zelden aan treft, ook onder zijn geestverwanten. Van'de meesten van hen onderscheid ie Sêjnyiat hij geen dubbele boekhou- ding hield: het geestelijke was bij'hem niet.de ene hélft, die. hooit dé andere ziet,'h'et was het wezen dat-zijn denken en handelen bepaalde. Hij zoii verdié nen, dat, iemand een boek over, hem schrijft".!. vjET is dat wat in het, tweede-deel' H vdn dit citaat over hem gezegd wordt eh-dat volkomen juist is, dat-hem de verering en de liefde van zijn ver zetsvrienden toebracht. Dam zag de verzetsstrijd als religie- strijd. Zo heeft hij die beleefd en. mee-, gestreden. Meegestreden tot het einde toe, aisof de oorlog nooit zou eindigen. Dam's vroomheid was evident. Zij dreef hém tot'dé strijd en tot de ziels zorg vóór zijn medestrijders. Want in het verzet heerste veel geestelijke Bloedarmoede. -Hij was verzetsstrijder en verzets- véldprediker tegelijkertijd. De verschijning van dit boekje is ons één welkome gelegenheid, niet alleen om het aan te bevelen, maar ook om nog eens Ih ons blad te getuigen van onze dankbaarheid vóór het werk dat Dam in het verzet ook in de Trouw- kring heeft verricht, onze dankbaar heid mede.voor het feit dat wij hem hébbengekend en in zijn vriendschap hebben mogen delen. Uitgegeven door en uitsluitend verkrijgbaar bij de penningmeester van de Dr. R. J. Dam-school te Ulthul- xermeeden, giro nr. 238667. Prijs 1.90. De Britse „Home Guard" wórdt 31 juni a.s. ontbonden. De Britse minister van oorlog deelde in het Lagerhuis mede, dat met de „komst van nieuwe wapens", de orga nisatie niet langer nodig is. De- „Home Guard" vormde ki 1940, op het hoogtepunt van Hitler's invasie- direigfntg, de .laatste verd'edigingsünae van het land. De leden van de „Home Guard" wer den „bezemstok-saldia.ten" genoemd, om dat zij mot bezemstokken en hooivorken trainden, aangezien er niet voldoende geweren waren.. Advertentie Engelse suède jasjes voor dames en heren (ook grote maten). Tweka en Heinzeiman badkleding Falcon en BIg-Ben regenkleding Suèdine Damesjasjes 35 Scooter- en Bromfietskleding. Barteljorisstraat 20, Haarlem. Tel. 13439. Ferd. Bolstr. 48, Amsterdam Tel. 717162. (Van een onzer verslaggevers) DE bestedingsbeperking dreigt voor de verkeersveiligheid catastro fale gevolgen te krijgen. Tal van noodzakelijke verbeteringen of vernieuwingen aan wegen en bruggen, siipgevaarlyke weggedeelten, onoverzichtelijke kruispunten en bochten blijven achterwege. Aangenomen moet worden dat ook op langere termijn de gevolgen merkbaar zullen blijven, aangezien de voorbereiding vain allerlei andere werken nu wordt uitgesteld. - Dit concludeert de A.N.W.B. uit'een enquête, die bij gemeente besturen en waterschappen is ingesteld. De resultaten, van dit onderzoek bieden volgens de A.N.W.B. een beklemmend beeld. De organisatie meent dat dê situatie onhoudbaar is. Uitgebreide materiële schade, veel leed en ook verlies van mensenlevens zullen volgens de ANWB ongetwijfeld het ge- (Van onze parlementair redacteur) MINISTER MANSHOLT en minister Samkalden hebben gistermiddag uitvoerig in de TweedeKamer trach ten aan te nemen, dat de voorgestelde pachtwet geen centralistisch, karakter draagt en dat het kabinet vorig jaar in het régeringsprogramheeft aangekon digd dat er wettelijke maatregelen zullen worden genomen om versnippe ring van. landbouwgronden, te ;oorko- men/ waag hérveriuiyeling dikwijls met hoge "*V De jpeieering.wenst' op -hetterrein;van. dé. landbouw niét terug te glijden in de oudé toestand van dé versnipperde bedrijven.. Daarom acht, rij het essen tieel, dat de, Grondkamers geen r pacht overeenkomsten goédkeuren;; diezour den leiden tot een verkaveling die min der doelmatig'is-dan de bestaande. Dit geldt voor allé Rónden, die in ruil- of herverkaveling zijn geweest of die In de IJselmeerpolders zijïi gelegen. Voor de gronden buitencdé ruilver- kavelingscebiedea houdt, de regering vast aan naar ..voorstel; dat 'de Grond kamers geenpachtovereenkomsten mó gen goedkeuren, ongeacht /de. voordien bestaande.' toestand, wannéér; deze tot een ondoelmatige verkaveling zouden, leiden.-v—- - Wel is de regering bereid aan' het amendement van de beer Droesen (KVP) tegemoet te komen door te be palen dat de bedrijfsgrootte en de neveninkomsten slechts als een moge lijke factor bij de landbouwkundige toetsing dppr de Grondkamers worden gebruikt. De minister van Justitie heeft gister middag in een voortreffelijke rede de juridische betogen van de kamer beant woord. Minister Manshoït moest zijn rede afbreken met het oog op de''hul- ;ing van prof. Oud. Na afloop daar van deeldedr. Kortenhorst mede, dat de kamer vandaag niet zal vergaderen om de kamercommissie van voorberei ding en de ministeis in staat te stellen mondeling tussentijds overleg te plegen óver de 40 amendementen, die zijn ingediend. Het is duidelijk dat de2e amendementen niet alle in openbare behandeling kuiinen ^vorden genomen. Een 14-jarige Nederlandse jongen, die woensdag als vermist werd opgegeven is 's avonds laai 'in Aberdeen gevon den, nadat hij 12 uur door deze stad hgd gedwaald, zonder eten, zonder ')ti grid en niet wetende hoe hij zich verstaanbaar moest maken, omdat hij geen woord Engels spreekt. lohan Smit maakte deel uit van de Si bemanning van de Scheveningse vis- sersboot „Orion". Toen het vaartuig weer naar. de viswateren in de ■>4 Noordzee zou gaan, ontdekte men oat de jongen zich niét aan boord i bevond. - Men moest zonder hem Overtrekken. Je politie vond hem na lang zoeken s in het KIttybrewster district, meer "/dan drie km van de aanlegplaats -van de. i(Orion". Hij werd naar het /politiebureau gebracht, waar hein een uitgebreide maaltijd werd voor gezét. Johan vertelde aan een tolk, dat hij éven was gaan wandelen. H]j is nu .ondergebracht in een tehuis voor zeelieden, waar hij tot morgen' zal blijven. De „Orion" komt hem/dan halén. 1 De leiding van de Japanse inlichtin gendienst heeft medegedeeld, dat de jOwjetunie begonnen is met de aanleg. °P een der zuidelijke Koerillen (eilan dengroep ten noorden van Japan), van *en. militaire.,basis. die even belangrijk moet worden als de Amerikaanse basis Op Okinawa. (Van ons» correspondent) Te Uithuizermeden-is -gisteren- dé'nieu we geref. (art. 31 K.O.) school de Dr. R. J. Damschool geopend. Nadat de oudste leer lingen Piet Bakker en Hildebrahd Pastoor aan de vlaggestok voor de school de vlag hadiden gehesen, overhandigde architect J, Veldkamp, van het architectenbureau A. Wiersema uit Bedimi de sleutel van de school aan de voorzitter; van het 'schoolbestuur, de heer R. Klamer. die daarop de toegang ontsloot De school, die op. het ogenblik 125 leerlingen telt wend daarna bezichtigd. Ér zijn 5 lokalen. De school was totdus ver gevestigd in een houten noodschoot Na de opening is nog een samenkomst gehouden in de lokalen achter de Geref. Kerk waar o.a. het hoofd der school, de ree.- P. van Dijck, het woord voerde. Tjm Roelof Dam. een zoon van wijlen 'r Dsm. onthuHe rfe g2velst22n. Dat zou het debat bijzonder vertragen. Het pachtwetdebat wordt waarschijnlijk pas volgende-week don derdag voortgezet. Eerst zullen de be- lastingontwerpen, verhoging N.V. be? .lasting enz,, aan de orde komen. Daar mee wordt dinsdag a.s. begonnen. Prof. Samkalden gaf een duidelijke historische beschouwing''overde ont wikkeling - van de pachtwetgeving in ons land, waardoor veel ervaring werd opgedaan, waarmee.-by het ontwerpen van del nieuwe .pachtwèt" rékéning kón spBéké/zbüzijn. van-eén positieve landbbuwkundigé - töét3ihg doordë! grondkamer; Zowel de/Wét vérvreem- dii^: landbouwgronden r als de, pacht wet 'gaatuit' van hetnegatieve stelsel. "Maar :betér is'ihèi*. uitté. gaan .van eéri an'deronderéchéiding,nl-' tussen •hef 'vërgelijkinósstélsel .ên 'het' -.objec tieve stelsel. Het vergelyklngsslelsel gaat uit -vah' de gedachte, aat' de grondkamers niet 'nagaan 'hoe de. si tuatie /-is. maar vergelijkt of diësitua-, tie slechter is dan voorheen. Dean dere b'enadëring, hét objectieve stel sel, -gaat;.uit Van de.gedachte, dat de grondkamers .grónd en' bedrijf bekij ken "naar objectieve maatstaven. Deze maatstaven zijn" in de pachtwet, en' m •de wet vervreemding landbouwgron den neergelegd. Zie verder pagina 9 volg zijn van de- ■bestedingsbeperking', Het stemt deze organisatie dan ook tot grote bitterbeid dat zelfs in vele geval len de uiterst'minimale'"bedragen, waar mee' een-gevaarlijke-verkeerssituatie in een veilige kan worden veranderd, niet kunnen worden gevoteerd. Op de lange lijst van uitgestelde wer ken, die de ANWB nu reeds heeft samen gesteld komen bijv. werken voor, die wel van groot belang zijn met het oog op de verkeersveiligheid dodh slechts enkele duizenden gulden zouden hebben vereist. De ANWB heeft lijsten aangelegd van 16 verschillende soorten van uitgestelde werken. De meeste komen voor op de lijst van de reconstructie van wegen nl. 180 objecten. Volgens de tót nog toe bin nengekomen opgaven zijn 34 nieuwe bruggen ten offer gevallen aan de be stedingsbeperking, zijn 16 gevaarlijke bochten van- het verbeteringsprogram afgevoerd en negen slipgevaarlijkc we gen gehandhaafd, terwijl 46 wegen het nog met een in slechte - staat verkerend wegdek zullen moeten stellen. Tot. nog toe - heeft ongeveer de helft van- de ongeveer 1200 aangeschreven in stanties- alle lagere.bestuursorganen de ANWB geantwoord. Opgave is ge daan van 404 werken, die of voor onbe paalde tijd zijn uitgesteld'of naar vol- gepde begrotingsjaren '.z'ijn verschoven. Een recente foto van Z.K.H. prins Bernhard, die morgen zijn 46ste verjaardag hoopt te vieren. Foto Meyboom Advertentie Het is bekend, dat het streven van de regering en met name van de Mi nister van Economische Zaken er op gericht blijft op een zo breed mogelijk vlak tot prijsverlaging te geraken. Daaraan gehoor gevend heeft RUTON besloten de prijzen van zijn wasmachi nes als volgt te verlagen: RUTON type PRS (ronde pulsator- wasmachine) 258.wordt 238. RUTON type ARS (ronde agitator wasmachine) 328.wordt 298.— RUTON type ASV (vierkante agitator- wasmachine) 420.— wordt 398.—. RUTON geeft een goed voorbeeld, dat; de Nederlandse huisvrouwen zeker met enthousiasme zullen begroeten! DE BILT, vrijdag 10 uuri Het hogedrukgebied, dat woensdag bo ven Frankrijk tot ontwikkeling kwam, heeft zich de afgelopen twee dagen lang-/'" zaam naar het oosten verplaatst en wordt; nu boven Oostenrijk aangetroffen. Het. weer in ons land wordt door dit hoge drukgebied beheerst, waarbij met zuid westelijke wind wamte lucht' uit Zuid-/1 Frankrijk naar onze omgeving wordt'ge- transporteerd. De'krachtige zonnestraling is in staat de temperaturen hierin op de meeste plaatsen' tot boven de 25 'graden te doen oplopen. De begrenzing van déze warme lucht -loopt van de Azoren over Ierland en Midden-Engeland naar Zuid-?. Zweden, langs deze begrenzing lopen een aantal storingen, die in Ierland en Schot land enige regen veroorzaken. Voor het weer in de.Westèuropése staten zijn déze storingen van weinig betekenis, zodat ;in het weerbeeld geen. verandering komt Morgen is "het opnieuw zonnig en'warm,' waarbij- mogelijk in het zuidoosten-van" het land de temperaturen de 30 graden - overschrijden; De wind heeft daarbij de neiging naair zuidriyke .tot zuidoóstriijkën richtingen te. draaien. Langs de kust. valt echter tijdelijk zeewind binnen. N1EUW-HELVOET Door verkeersongeluk gedood. Gister avond is door onbekende oorzaak de heer Koole tegen .een. paaltje? op -de "Westdijk gebotst met-zijn. bromfiets...Hijkwam daardoor zodanig terecht, dat hjj op slag dood was/ Omtrent de/oorzaak ;.van dit ;ebeuren tast men tot .op heden in 'het Uister. Het slachtoffer was/vader van zeven kinderen. De Sowjet-Unie- heeft' West-Duits- land gisteren opnieuw gewaarschuwd dat-het alle hoop op een hereniging van Duitsland wel kanopgeven, in dien het met de westelijke mogendhe den samenwerkt op het terrein pan de kernbewapening. De waarschuwing was vervat in een scherpe nota die de sowjet-mi- "'vb*?**'*' nister van'Buitenlandse Zaken/Gro- miko aan "de Westdultseambassa deur "Wilhelm Haas liet overhandi gen. Gromiko.zegt.in-de nota zon der omwegen," dat „de bewapening van West-Duitsland met kernwapens en de hereniging van Duitsland niet met elkaar verenigbaar zijn"." De nota was eén-reactie-ophet van 23 mei daterende antwoord van Bonn op de Russische, nota van 27 apriL In- déze nota was de' Boridsrepubliek ge waarschuwd,' dat zij ;de gruwelen van een vergeldlngsoorlóg 'met kernwa pens zou riskeren, indien zij kernwa pens op haar grondgebied zou dulden.' De verklaring van de regering in Bonn, dat "West-Duitsland geen kern wapens heeft en er ook niet om-heeft gevraagd, wordt in .de -nieuwe nota verworpen als „verkiezingspropagan da".- •- Rusland herhaaltdat West-Duits land door dood en vernietiging zou worden getroffen, indien het in oorlog zou raken met de' Sowjet-Unie. De 24 landen, die indentijdki de Ver. Naftaes hert voortstel hebben gedaan een commissie van vijf een onderzoek naar de gebeurtenissen in Hongarije te laten instellen, zullen geen pogtog' doen de assemblee dadelijk inbijzondere zitting bijeen te dóen karnen. Hert door de com missie uitgebrachte rapport zal nu begin september kont voor het bégin van-de normale salttóng .worden besproken. Dit hebben Franse militaire autori teiten. in Algiers gisteren meegedeeld Fr ankrijks Algerijnse begroting moet met minstens twintig-miljoen gulden worden aangevuld om de verbannen rezinnen te onderhouden. .Het Parjjse avondblad France-Soir meldt dat in totaal ongeveer 300.000 Algerijnen naar-andere plaatsen rijn overgebracht. Volgens dé officiële Franse bekend making behoren'tot, de- ontruimde ge bieden onder meer. een deel" van de streek langs de Tunesische grens, waar de bevolking ervan wérd verdacht de wapen smokkelaars .tehelpen, - en een bosrijk gebied langs de kust ten hoor den .van Constantino,waar de Franse .troepen moeilijk toezicht konden hou den. Nu deze gebieden ontvolkt zijn, kun nen de militairen onmiddellijk schie ten, wanneer zij daar iemand zien,^al- "dus de Fransen.' - Volgens .de Franse autoriteiten is de bevolking niet ver weg gebracht. Het zou een kwestie van een kilometer; of tien zijn. De Franse regering betaait hun/hTéu^; hhtsvésBng: en^riderhou Dé gezinnen móchten aHehij óïv'nó^;?: blijven. v- /-.«l Een vliegtuig van Swissair, dat zich gereedmaakte om op te stijgen en een vhegituig van de -KLM, dolt juist landde, zijn met eikaar in botsing gekomenop de luchthaven van Guar-airepes in. Brazr- lië. De.vleugris van bride vBe®tuigen werden beschadigd. Er gebeurden geen persoonlijke ongelukken. De nieuwe ambassadeur van de Ver enigde Staten van Amerika, de heer Phi lip Young, heeft gistermorgen in Huis ten Bosch zijn 'geloofsbrieven overhandigd! aan H. M. - de -Koningin. De -ambassa deur was vergezeld van mr. J. H. L. ba ron Sweerts de' Laridas Wyborgh, ka merheer 'in buitengewone dienst van H. M de Koningin. Een. derde verkeersongeval-binnen tien dagen té Naarden heèft het leven gekost vart een bejaarde "wielrijder. De 7l-jari- ge Classen uit Huizen stak gistermiddag* de Blaricumse Weg over. Een van rechts komende auto, bestuurd door mevr. W. uit Naarden', gaf herhaald sig nalen, dé'bestuurster week geheel-naar rechts uit, raakte een boom, doch kon niet verhinderen, 'dat de man werd ge grepen. Aan de zware verwondingen is het slachtoffer in de avonduren overle den. (Van onze correspondent) Goochelaars uit alle delen van de wereld ko men de volgende week in Zwolle hun vaak ver bluffende kunstgrepen vertonen. Maar liefst 350 van die gAeimzinnige heren gaan daar vrijdag en zaterdag op een won derlijke manier congres seren. „Wij doen niets nor maal," zri een van de organisatoren ons giste ren openhartig, en zon der een spierfte vertrek ken bood hy ons een kra- keling van bijna 50 cen timeter aan. Argwanend hebben wij dat ding staan te bekijken, want-heus. een goochelaar kan men maar moeilijk vertrou wen. Voor alle zekerheid hebben we ook nog even gauw gevoeld of onze portemonnaie nog wel op op de vertrouwde plaats zat. „Ons vertrouwen? Nee, dat moet ook niet," verzekerde een van de magiërs. Eerlijk zijn ze dus «vel! Het programma van het congres, waar nu eens - niet urenlang ge praat wordt, bestaat uit goochelen en al .maar goochelen. Diverse soor ten trucs zullen op bet podium vertoond worden. De een/.al een springle vend konijn uit het gor dijn laten springen, de ander wrijft met zijn handen een baal zout bij elkaar. Om maar een paar voorbeelden te noe men. Zwolle, waar het meest- fel tamelijk degelijk toe gaat, zal het wel merken, dat goochelaars daar hun intrek hebben genomen, Er zullen voorstellingen worden gehouden voor kinderen en voor grote mensen en de heren mys teriemakers zulien optre den in de ziekenhuizen. B]j een gedeelte van het congres blijven de deuren echter potdicht. Dat is een zogenaamde studie bijeenkomst. Alleen voor vakmensen. Dat begrijpt u wel. Donderdagmiddag werd prof. mr. P. J. Oud gehuldigd in verhand met zyn 40V' jarig Kamerlidmaatschap. Minister Struyc?. ken overhandigde hém. de versierselen behorende bij het Grootkruis in de Orde- van. Oranje Nassau. X Een aantal leidende functionarissen ran het Hongaarse Rode Kruis is vol gens betrouwbare zegslieden in Hongarije-- gearresteerd „wegens hulp aan contra- - revolutionaire organisaties". De meeste gearresteerden zijn. bekende" medici De arrestaties zouden begin van deze week zijn uitgevoerd. -./• Nep Szabodsag, het Hongaarse regë- ringsblad, meldt dat leidende functional- rissen van het Rode Krrns door de rege ring „van hun post ontheven zijn". Het .blad schrijft dat het Hongarse Rode Kruis niet onpartijdig-was by de verdeling van de hulp uit het Westen, en voorrang verleende aan contrarevo-- lutionaire organisaties zoals de organi saties van letterkundigen en journalisten. - „i' 77*;/ Van onze haagse redacteur v In de behandeling van het grensge schil (Baarle Nassau Baarle Hertog4 met België voor het Internationale Hóf van Justitie te Den Haag zal 'mr E. N. van Kleffens minister van Staat en hoofd van de gecombineerde Nederland se permanente vertegenwoordiging als pleiter optreden voor de Nederlandse re gering. %<-

Trouw / De Rotterdammer | 1957 | | pagina 1