Een getuigenis (IV) Frankrijk dient op zijn Prinses Beatrix vandaag op St. Eustatius beurt klacht in Resolutie wordt voorbereid Otto Grotewohl in ongenade? Morgen op Su „Djakarta krijgt Russische hulp Unie tussen Irak en Jordanië GELUKKIG BRIEF AAN VOORZITTER Het Verleden OVERSTE SOEMOEAL: Britse bescherming tegen marine van Indonesië? Auto tes;en boom: docle en gewonde Nagy ernstig ziek Mr. Van Hall naar New York ARABISCHE STATENBOND Twee vorsten houden hun troon NEDERLANDER EET PER JAAR 33 KILO SUIKER Nog steeds zacht Elektronische geschiedkundige r r ik heb vwiti.dekens! Groot deel komt uil 75-jarige„Wester VRIJDAG 14 FEBRUARI 1958 ZESTIENDE JAARGANG No. 3918 J ~n J Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT 7 Laatste Anlitlcn-eiluml VTeijiiir hoop O NIET ONMOGELIJK STAAT FAN OORLOG VJ f e prj. rburi uur «otterdam «vitte <e W itnsliuat du ieiel 11571)0 (4 1.1 Postbne U12 - Postgiro No 424519 Jacntendienat abonnementen 18 juis-30 Zaterdags iï18 uur. Telefoon U3700. «s-Gravenhage Huygenspleuj 1 felel 18348" 3 mneni Postbus 1091 - Postgiro No 424867 Klachlendiensi* 187J019.30 o Telel J62369 Dordrecht Schettersplein 3 Pc: giro No 424206 Telefoon 4570 fCacbtendiom na 7.30 uur 7314. Schiedam. trance Kerkstraat 24 b Telefoon 67882. Abonnementsprijs cent per week f 2 95 per maand £7 90 per kwartaal. Louse nummers 15 oent Verschiint daeehlkr» (Geldig tot morgenavond) MINDER WIND. Overwegend droog weer met opklaringen. Meest matige zuidwestelijke u ind. Vannacht minder zacht, morgenmiddag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Morgen: Zon op: 7.57 Onder: 17.53 Maan op: 5.49 Onder: 14.59 N de brochure „Een getuigenis ji wordt ook gehandeld over hel fractievelband Prof. Van Niftnk schrijft ^Vergele ken met de A R.P. is de C.H.U. maar «en ongedisciplincetd zaakje. Ei zijn er in oc C H.U -gelederen, die zich daarvoor beginnen te schamen. Ik met. Ik houd deze C H. ongcdiscipli- necrdbeid voor een weerspiegeling tan de evangelische vrijheid van de christenmens, die met een eigen ver antwoordelijkheid voor God staat." Daartegenover gewaagt prof. Van Niftrik vah de „ijzeren discipline van de ARP." Hij meent dat die haar oorzaak vindt in ..het hameren op uit Gods Woord afgeleide beginselen." „Het ging niet om menselijke inzichten maar om de gehoorzaamheid aan Gods Woord." Hier is een „steeds 'dreigende vereenzelviging van Gods wil en wet met de inzichten van dc leider." Mr. Pollema zegt: „Wij kennen geen fracticdwang en gedachtig aan onze leermeester Lohman is bij ons dus het fractieverband ook minder sterk. Wij trac.iten elkaar door onderling ge sprek te overtuigen, maar geen meer derheid die de minderheid bindt." En verder1 dat wij b.v. ten aan- zien van het fractieverband, het zich groeperen om bepaalde mannen nogal belangrijk veischilen van dc AJt. mentaliteit. 4» NAAR aanleiding hiervan /ouden wij willen opmerken dat wat de A.R. en de C.H. ook verdeeld moge houden dit zeker niet dit is dat er bij de A.-R.-fractie dwang zou bestaan. Naar aanleiding van deze brochure hebben de A.R. Kamerleden elkaar eens aangekeken en met de hand op het hart kunnen zeggen: Daar hebben wij nooit iels van gemerkt. Zelfs de leden met dc langste dienstjaren niet Er is ook niet wat Prof Van Niftrik noemt een „Ijzeren discipline." Als de leden van dc A.R.-fractie tot een be sluit en menigmaal gelukkig tol een eenstemmig besluit komen, zijn ze werkelijk niet aan „het hameren op uit Gods Woord afgeleide beginselen" geweest., bm daarmee de evangelische vrijheid, van een christenmens te ver nietigen. Als de A.R.fracties tot een eenstem mig besluit komen dan is dat een ge volg van wat Mr. Pollema als de juis te weg aanwijst: „Wij trachten el kaar door onderling gesprek te over tuigen." Nimmer is er sprake van een ilndcn van een minderheid door een meerderheid. Maar blijkbaar is het zo dat het el kaar overtuigen door onderling ge sprek bij de anti-revolutionairen in meer gevallen slaagt dan bij de chns- telijk-historischen. Dat is het resultaat met van disci pline of dwang maar van meer poli tieke eensgezindheid die naar ons ge voelen een gevolg is van edn scherpe re principiële belijndheid. Maar daar komt de vrijheid van een christen mens met bij in gevaar. 9 WIJ willen vervolgens nog op een ander punt wijzen. Ons trof een verschil in waardering van de figuur van Groen van Prinste- rer bij mr. Pollema en prof. Van Nif trik. Mr. Pollema schrijft van Groen. «Hij was geen stelselbouwer. Een staatsman niet, een evangeliebelijdcr aldus wilde hij worden verstaan. Hij behoorde op en top tot het Reveil en In die kringen werd minder aan leer stelligheid dan aan de beleving van de «vangeüsche waarheid aandacht ge wijd. .Ook Lohman was in dit opzicht een typische aanhanger van het Reveil." De heer Pollema ziet dus als het kenmerk van Groen de beleving van de waarheid en hij ziet hierin tussen Groen en Lohman eensgezindheid. Het is merkwaardig dat prof. Van Niftrik het ongeveer precies anders om ziet. Hij ziet de C.H.U. als „voor het over grote deel gestempeld door het „per sonalisme" en de „ethische" houding yan Lohman. Daarom wordt Groen van Prinsterer bij ons vermoedelijk wel wat minder geciteerd dan bij de A.R.P. "Het lijkt mij onmiskenbaar, dat het handelen van Groen bedoelde de werkelijkheid in kerk, staat en maatschappij te stempelen door waar heden, die in zichzelf waar waren, af gezien van de mensen, die deze waar heden al dan niet beleden." Daartegenover stelt prof. Van Nif trik dan dat Lohman de C.H.U. ge- leerd heeft dat er maar een Waarheid is, Jezus Christus en dat deze waar heid eerder geleefd dan theoretisch gekend moet worden Het 'interessante hiervan' is niet slechts de verschillende opvatting over Groen en over de relatie Groen Lohman, maar bovenal, dat de be swaren van prof. Van Niftrik tegen anti-revolutionairen zich niet slechts richten tegen Kuyper en diens theologie, maar ook reeds tegen diens voorganger Groen van Prinsterer. En hti Groen was er van „Neo-Calvinis- we" nog geen sprake en hij stond nog hiidden in de Ned. Herv. Kerk. unis wil bijeenkomst van ei igheidsraad 'iiiiiiii[iiii[iiiniiiiii[iiiiiiii[i!iiiiiiiiiniiiii[iiiinii[||iniij|[||ii i andaar heeft lt.K.H. prinses Bea trix de reis naar liet zesde eiland der Nederlandse Antillen. St. Eustatius, f/emaakt. Hiermee Is het vijftiendaagse bezoek van de Prinses aan het Cari bische deel van het koninkrijk in feite geëindigd. Vanavond keert de Prinses terug naar St. Maarten, waar zij mor gen een dag rust zal nemen om te ge nieten van strand en zee en krachten opdoen voor het bezoek aan Suriname. Zondag gaat zij terug naar Curacao, vanwaar zij maandag per vliegtuig naar Suriname zal vertrekken. Op St. Eustatius (in de West meestal Statlus genoemd) is de Prinses weer hartelijk begroet. Het eiland telt maar een paar honderd bewoners, die in grote afzondering leven omdat het eiland zeer moeiluk te bereiken is. De Prinses heeft op het eilandje her inneringen gezien aan de tijd dat het eiland „de gouden rots" genoemd word," toen zich aan de kade volgepropte pakhuizen bevonden. Nu is het eiland arm: de jonge mannen zijn van Statius gevlucht om elders een bestaan tc vinden en de overige bewoners leven in feite „van de bedeling". Bij de ruïne van het fort „Oranje vroeger gebouwd om de rijke pakhui zen te beschermen, las de Prinses nu een plaquette, die er op last van pre sident Roosevelt is aangebracht om het feit te herdenken dat de kanonnen van dit fort indertijd voor het eerst de vlag van de jonge Amerikaanse republiek hebben begroet. Het bezoek van de Prinses werd muzikaal opgeluisterd door een „steel- band", die typisch voor het eiland is rpUNESIË heeft officieel verzocht om een bijeenkomst van de -l Veiligheidsraad van de V.N. ter behandeling van de „agressie van Frankrijk tegen Tunesië" bij de Franse luchtaanval op Sakiet Sidi Jocsscf. Gedelegeerden verwachten, dat de uit elf landen be staande raad maandag of dinsdag bijeen zal komen. De president van dc raad is deze maand de Russische gedelegeerde Sobolev Hij pleegt thans overleg met andere leden over de datum, ter vooi- bereiding van het bijeenroepen van de raad. Het Tunesische verzoek werd gedaan in een brief van dc Tu nesische afgevaardigde bij de V.N., Mongi Slim. Tuncslc. <Ut geen lid van de raad is, mag in het debat spreken als be langhebbend nfet-lid. Het mag voor stellen indienen, waarover de raad moet stemmen, als een lid hierom verzoekt. Irak heeft er mee ingestemd het initiatief te nemen tot eventuele Tunesische voorstellen. Een woordvoerder van de Tunesi sche delegatie heeft verklaard, dat Tunesie werkt aan een resolutie, maar dat het te vroeg ts mee te delen wat er in komt te staan Voor een resolutie die aangenomen moet worden, /ijn ten minste zeven stemmen nodig. De elf leden van de raad zijn- Engeland, Canada. Nationa listisch China, Columbia, Frankrijk. Irak. Japan, Panama, de Sowjet-Unie. Zweden en Amerika. Of Frankrijk zijn veto kan uitspre ken -zal afhangen van de vorm waarin de resolutie aangeboden wordt Slim heeft de Tunesische stap zorg- vuldig voorbereid door drie dagen be sprekingen te voeren met de leden van de raad. Inmiddels heeft Georges-Pi- cot. de Franse afgevaardigde by de V.N. andere delegaties geraadpleegd en een beroep gedaan op de secreta ris-generaal van de Ver. Naties, Ham- marskjoeld. Frankrijk heeft besloten een klacht bij de Veiligheidsraad in te dienen te gen schendingen van de Alrerijns-Tu- nesische grens door gewapende ele menten die van Tunesisch grondgebied uit tegen de Fransen opereren. De klacht zal begin volgende weck wor den overgelegd aan de voorzitter van de Veiligheidsraad Amerikaanse autoriteiten hebben weinig hoop op een snelle beëindiging van de Frans-Tunesische crisis. Zij concentreren zich er op te proberen te voorkomen dat de toestand slechter wordt. 3 Volgens de autoriteiten in Washing ton is het grootste gevaar dat het tot schieten komt tussen de geconsig neerde Franse troepen en Tunesische railitairen-.^Maax -het? ministerie van Buitenlandse Zaken maakt zich ook zorgen over de mogelijkheid van een stryd tussen Frankrijk en Tunesië in de Ver. Naties en het streeft er naar daar een uiteenzetting te voorkomen, waardoor Amerika gedwongen zou zijn partij te kiezen tussen de twee landen waarmee het vriendschappelij ke betrekkingen onderhoudt. Zie verder pag. 3. ]e kol.) EEN „zelfstandige' klaagt m „Het Vrije Volk" dat een arbeider die evenveel verdient als hij kinderbij slag krijgt en hij niet. Waarom is dat zo, vraagt hij. Dat zit zo, antwoordt „Het Vrije Volk": „Aan een kinderbijslagrege ling voor zelfstandigen is men vroe ger nooit toegekomen. Zoals zoveel zaken die in het verleden verwaar loosd zijn, is ook deze kwestie na de oorlog op gang gekomen. Er staat thans een wetsontwerp op stapel." Als „Het Vrije Volk" het in dit ver band over regelingen heeft waaraan men in het verleden nooit toegekomen is. had het er bij behoren te vertellen dat de socialisten in dat verléden altijd tegen dergelijke regelingen zijn geweest. De socialisten warén toen te gen kinderbijslag. Dat noemden ze toen een fokpremie. Het Westbcrlijnse blad „Nachtdepe- sche" schrijft dat premier Otto Grote wohl van Oost-Du itsland in ongenade is gevallen. Partijsecretaris Ulbricht zou het ver trouwen in Grotewohl verloren heb ben als gevolg van het ontslag van drie partijfunctionarissen. De premier had huisarrest gekregen, maar dat was op geheven toen Grotewohl zich bereid verklaarde-het land „om gezondheids redenen" geruime tijd te veriaten, al dus het blad. In Kopenhagen heejt zware sneeuw val het normale verkeer volkomen lamgelegd. Een van de zeer weinige prettige kanten van deze omstandig held was, dat men, zoals Anne en Lene op deze foto, op ski's naar zijn werk kon gaan I Artrei Ienttei Feestelijke vitamigntjes: DOPERWTJES (uit bhk) met boter en fijngeknipte peterselie. In Chinese scheepvaartkringen In Singapore denkt men er over de Brit se marine om bescherming tegen de Indonesische marine te verzoeken. Men is in deze kringen verontrust over het feit dat dc laatste tijd schepen ait Singapore door vaartuigen van dc Indonesische marine zijn aangehouden en opgehracht. De hotelier B. van Dongen uit Boxtel, die jn gezelschap van zijn echtgenote per auto over de Helvoirtseweg in Vught reed, is in een bocht geslipt en tegen een boom geieden. De 40-jartge vrouw overleed onmiddellijk. De heer Van D. kreeg een hersenschudding en een shock en is in het ziekenhuis te Boxtel opgenomen. Imre Nagy, de premier van Honga rije ten tijde van de revolutie, zou ernstig ziek zijn. De thans 61-jartge Nagy is destijds dooi de Russen naai Roemenie gebracht Volgens familieleden heeft de Hon gaarse ex-premier ernstige hart- en leverklachten. Op Aruba heeft prinses Beatrix een bezoeic gebracht aan het waterleidingbedrijf te Balashi De Prinses, tijdens de rondganx over de terreinen. Rechts van de Prinzes loopt gedeputeerde Oscar Henrique/ san \ruba (met zonnebril). De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, zal maandagavond in New York aankomen. Dinsdagmorgen zal mr. Van Hall in de kantoren van de makelaarsfirma White Weld Co. te New York een persconferentie beleggen. De burge meester zal dan een verklaring afleg gen over de dollarlening ter financie ring van openbare werken in de hoofd stad. Een woordvoerder van het Syrische leger heeft meegedeeld dat de Syrische autoriteiten een door het Westen ge steund complot hebben ontdekt, dat ten doel had de onlangs uitgeroepen Syrisch-Egjptische Unie omver te wer. pen. In extra-edities van de dagbladen werd met zware koppen gemeld, dat de Ver. Staten de samenzwering ge financierd hadden. Turkse en Israëli sche troepen zouden langs de grenzen van Syrië zlin geconcentreerd om de samenzwering te steunen. Op 21 februari, de dag waarop in Egypte en Syrië het plebisciet zal wor den gehouden over de Unie en over de benoeming van Nasser tot president van de nieuwe republiek, zouden vol gens berichten in afgelegen gebieden 111 Syrië gewapende opstanden begin nen, ten einde „imperialistische mili taire interventie" te rechtvaardigen. Morgen zal op Sumatra een revolu tionaire regering worden geprocla meerd, aldus heeft luitenant-koiouel Ventje Soemoeal op een persconferen tie in Manilla verklaard. Deze regering, die de democratische stalen onmiddellijk om erkenning za! verzoeken zal worden uitgeroepen één minuut nadat het ultimatum aan presi dent Soekarno om 12.00 uur zaterdag afloopt. Soemoeal. die twee dagen geleden uit Tokio in Manilla arriveerde, heeft zich tot op heden verborgen gehouden. De persconferentie was zijn eerste optra den m het openbaar. De Indonesische regering heeft de Philippijnen verzocht Soemoeal uit te wijzen. De regering van Manilla die overigens betoogde niet op de hoogte te zyn met Soemoeal's verblijfplaats heeft dit geweigerd. Gedurende de persconferentie dron gen Indonesische studenten het gebouw van de nationale persclub in Manilla binnen. Zij trachtten de bijeenkomst te verstoren maar werden spoedig ver wijderd. „Het Indonesische volk staat achte1' ons", aldus Soemoeal, die ontkende dat de revolutionaire beweging separatis tisch was. „Dit is een stryd voor een democratisch Indonesië, een strijd die tot het einde zal worden gevoerd". Luitenant-kolonel Soemoeal achtte een burgeroorlog „niet onmogelijk". De regering te Djakarta zou Russi sche hulp ontvangen om de opstandige beweging te onderdrukken. „In Dja karta staan negenhonderd jeeps en zware vrachtwagens gereed om tegen de opstandelingen te worden gebruikt volgens Soemoeal. „Maar wil zijn in staat ons tegen elke agressie te verde digen. Onze enige zorg is de lucht macht". aldus de rebellenleider. De revolutionaire „Garoeda-raad" van Zuid-Sumatra heeft thans ook het aftreden van het kabinet-Djoeanda geeist. In een telegram aan het socialistische dagblad „Pedoman" in Djakarta, ver klaarde de raad dat het kabinet er met in is geslaagd de normale betrekkin gen tussen Djakarta en de buitenge westen te herstellen en heeft gefaald in de uitvoering der besluiten van de in september vorig jaar tussen de cen trale regering en - de buitengewesten gehouden conferentie tot nationaal overleg. In het telegram werd geen melding gemaakt van het ultimatum van vijf dagen van Midden-Sumatra aan he: kabinet-Djoeanda om af te tteden, da: morgen afloopt. Intussen werd uit Medan, m Noord- Sumatra gemeld, dat in verscheidene plaatsen van dit gebied pamfletten werden verspreid, waarin steun wordt gegeven aan het ultimatum van Mid den-Sumatra. De militaire comman dant van Noord-Sumatra betuigde dezer dagen trouw aan de centraio i egenng. De opstandige Bantengraad heeft in Midden-Sumatra de „staat van oorlog" afgekondigd, heeft radio Padang be kendgemaakt. Volgens de radio wacht de militaire raad de orders van kol. Hoessein af, alvorens een nieuwe mi litaire actie te ontketenen. Koning Hoessein van Jordanië en koning Feisal van Irak hebben in het koninklijk paleis te Amman een overeenkomst getekend, die voorziet in de totstandkoming van een Jordaans-Iraaksc statenbond. Hieraan zijn drie dagen van be sprekingen voorafgegaan. Aan deze beraadslagingen is. behalve door de twee vorsten, ook deelge nomen door kroonprins Abdoel Illah van Irak en leden van de wederzijdse kabinetten. Er zijn nog geen bijzonderheden be kendgemaakt, doch van gewoonlijk betrouwbare zijde wordt vernomen dat beide landen door één regering zullen worden bestuurd, over één leger zullen beschikken en een gemeenschappelijke buitenlandse politiek en economisch beleid zullen voeren. Beide koningen zullen aan het bewind blijven. Verder werd vernomen, dat de nieuwe staten bond van een wat losser karakter zal zijn dan de „Verenigde Arabische re publiek", die Egypte en Syric hebben gevormd. Jordanië en Irak zullen, naar ver wacht wordt, beide hun diplomatieke vertegenwoordigingen in het buiten land handhaven, evenals een afzonder lijke vertegenwoordiging bij de Ver enigde Naties. Koning Feisal komt aan het hoofd va'i de nieuwe statenbond te staan, aldus een mededeling van een Jordaanse woordvoerder. Beide landen /uilen ge zamenlijk hun verdediging verzorgen. De unie zal twee hoofdsteden hebben, Bagdad en Amman. Beide steden zullen telkens gedurende drie maanden hoofd- f Advertentie! (Van een onzer verslaggevers) De Wester Suikerraffinaderij bestaat deze maand 75 jaar. Dit Amsterdamse bedrijf behoort tot dc N.V. Centrale Suiker Maatschappij, die elf fabrieken omvat. De Nederlander eet per jaar onge veer 33 kilo suiker op Heel wat van die suiker komt, in alle mogelijke vormen, uit de Wester Suitkerraffina- dery. Daar worden 124 verschillende soorten suiker gemaakt. Deze raffinaderij raffineren ruwe suikei zuiveren werkt op bestel ling van de suikerverwerkende indus trie. Zc levert men weer een ander" soort suiker aan de makers van borst plaat dan aan de stokers van likeur. Omstreeks 1600 Waien er m Am sterdam o'n honderd raffinadenjtjes. Men raffineerde de suiker toen met behulp van eieien. In 1700 deed men het met bloed. Dat moet een erge, bloederige geschiedenis zyn geweest en lang niet iedereen was met die me thode in z'n schik Toen ging men over op beenkool. In de Wester, de enige suikerraffinaderij die in Am sterdam is overgebleven, worden beenkoolfilters nog altijd gebruikt. De laatste tyd was de export door gebrek aan arbeiders teruggelopen. Nu men weer arbeidskrachten kan aan trekken. stijgt ook de uitvoer weer van de „Wester" Er wordt ongeveer voor 20 miljoen gulden per jaar ge ëxporteerd Op 17 lebruan zal het 75-jang be staan gevierd worden met een recep tie in het ICC te Amsterdam. stad zyn. De naam van de nieiiwe unie is „Arabische Statenbond". Er zal binnenkort een einde komen aan alle grensformaliteiten. Na onder handelingen, die, naar verwachting drfe" maanden zullen duren, zal er een ge meenschappelijke JordaansIraakse economie gevestigd worden. Zaterdag en zondag a.s. zullen m beide landen als openbare feestdagen worden beschouwd. De nieuwe Arabische Statenbond zal 6.500.000 inwoners tellen, Irak heeft 5.000.000 en Jordanië 1.500.000 inwo ners. Na de ondertekeningsplechtigheid verklaarden koning Hoessein en ko ning Feisal beiden: „Dit is het geluk kigste ogenblik van mijn leven". Koning Feisal van Irak zou zich be reid hebben verklaard over anderhalf jaar het lidmaatschap van het. pro- westelijke Pact van Bagdad op te zeggen. Koning Hoessein van Jordanië had aanvankelijk geëist dat Irak zich reeds thans van het Bagdadpact losmaakt. Beide vorsten zijn 22 jaar. Er komt een gezamenlijke Iraaks Jordaanse vol ksvertegen wooi-aiging, waarin beide landen door evenveel afgevaardigden zuilen worden verte genwoordigd. Ook komt er één regering voor de gehele IraaksJordaanse staat, doch er worden afzonderlijke besturen •n Irak en Jordanië gehandhaafd. EEN storing, die gisteren boven bet zee gebied ten westen van de Golf van Biscaje lag, trok in de afgelopen nacht over Engeland naar de Noordzee. De storing nam in betekenis toe. waardoor de wind in onze omgeving aanwakkerde nlt zuidwestelijke richting. Het frontensysteem van de sto ring passeerde in dc avond en nacht met enige regen, lie zuidwestelijke «inden brachten zeer zachte tucht mee, waardoor de temperaturen reeds in de loop van de nacht lot U graden stegen. Op de storing volgt weer een rug van hoge luchtdruk met opklaringen. Daardoor zulten de tem peraturen in dc komende nacht ten gevolge van de uitstraling lager worden, maar mor gen zal het kwik opnieuw flink stijgen. Een hogedrukgebied boven de- Middel landse Zee breidt zich meer en meer over West-Europa uit, waardoor een volgende storing waarschijnlijk op grotere afstand van ons land zal langstrekken, zodat de kans op regen van betekenis niet groot meer is en er morgen wat minder wind zal zijn. rE New York ts een elektroni sche machine gedemonstreerd die in minder dan een seconde een opsomming van de voor naamste gebeurtenissen van een bepaald jaar gereedmaakt, welke vervolgans op een bij het appa raat behorende schrijfmachine worden getapt. Men kan een der jaren tussen 4 vóór Christus en 1958 kiezen. Voorts is er de" keuze tussen tien talen, waar onder Nederlands. Engels, Frans Duits en Russisch. De machine, die een der at tracties op de wereldtentoon stelling te Brussel zal zijn. is in samenwerking met het Ameri- kannse ministerie van Buiten landse Zaken door de Internatio nal Business Machines Corpo ration vervaardigd.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1