I SMADELIJKE VRAGEN Zenden van leger naar onmogelijk Kwestie-Tunis toch in de Veiligheidsraad prinses op en wei uit te varen raakte boven in grijperkraan bekneld Egypte eist deel van de Soedan Ifeebfas m STEEDS MEER STEUN VOOR PADANG Garoeda staakt de dienst op Menado menu Bezoek aan Suriname begonnen Brandweerladder bracht redding Zwaar gewond naar beneden gebracht Eilandsraad Curacao tegen uitzetting journalist De Wit Weinig wi^deriQg ONDANKS BEMIDDELINGSPOGINGEN: ^-..^BióKfckae PINSDAC 18 FEBRUARI 1958 'g mm ZESTIENDE JAARGANG No. 3921 r1 Reeds honderdduizend bezoekers op R.A.I. Zeemacht Nederland Wreedheden Het grote geheim ^Bloementapijt Erewacht f/oor/itv// >8 fêas :n {Directeur: H. DE RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOP DE revolutionaire regering van dr. Sjafroeddin in Midden-Sumatra heeft nieuwe steun gekregen. De militaire commandant van Noord-Celebes, luitenant-kolonel Soniba, en zijn gehele staf hebben zich solidair verklaard met de tegenregering in Boekittingi. De centrale regering in Djakarta heeft Somba en zijn stafchef, ma joor Roentoerambi, prompt „oneervol" ontslagen. Een „belangrijk leider" van Atjeh heeft de steun van zijn gebied toegezegd aan de ppstandelingenregering, aldus berichten uit Pa- dang. Eveneens werd meegedeeld dat de commandant van Atjeh, luitenant-kolonel Gaharoe, een vergadering bijeengeroepen heeft met leiders van de Daroel Islam die krachtig gekant zijn tegen de centrale regering in Djakarta. Zie verder pag. 3, 3e kol. rnrnxmt Smit 'Gr.): endt- lUrio ■ning: 't; t nger- x>iec, 2. de Smit. Iders, Stoof, aard, istcr ïthof, oord, kand, inkte D, her leeft het ge- hbt idea >rof. De tor ent- uit- ooi en I0U- ile- rop wit en ■er- eer Jde oe- de- Bt* de elt op ar- oe- or- er- lis or- UUl, utMMtmi Witte «e WtUMirMt 8U leiei. ii57uo n li Postbus 1112 - Postgiro No. 424519. Klacbtendienst abonnementen, 18.3Uwjo Zaterdags 1718 uur. Telefoon 115700. «i-Gravenhage. HuygempJeln 1 - Telel. 183467 <3 lijnen» Postbus 1091 - Poetgiro No. 424887. KlBcntendienst: 18501850 u. Telel. 302569 Dordrecht: Seheflersplein 3 - Postgiro No 424208. Telefoon 4570 Kiechtendlenst na 1730 uur 7314. Schiedam: Lange Kerkstraat 24 b - Telefoon 67882. Abonnementsprijs 61 cent per week t 2,63 per maand, f 750 per kwartaal. I/>sse nummer* 15 cent Verschttnt dagelllks (Geldig tot morgenavond) WEINIG VERANDERING. - Opklaringen met vooral aanvankelijk enkele hagel- óf sneeuwbuien. Krachtige tot. matige wind tuasea noord west en zuidwest. Weinig verandering in temperatuur, met vannacht lichte vorst tot temperaturen om het vriespunt. Morgen: Zon op:* 7.49 Maan op: 7.41 onder: 18.00 onder: 19.18 PROF. mr. E. V. A. Röling heeft een boekje het licht doen zien ge titeld: „Nieuw-Guinea wereldpro bleem". In dat boekje wordt de ge- ichiedenis van het Nleuw-Guinea-pro- bleem uitvoerig geschetst en uitgelegd in een pro-Indonesische en anti-Ne derlandse zin. De conclusie waartoe prof. Röling komt is dan ook dat Nederland zo ipoedig mogelijk van Nieuw-Guinea moet zien af te komen. Er staan twee wegen open, zo ichrijft hij. ,De ene weg is de onderhandeling met Indonesië, met de bereidheid de Indonesische soevereiniteit over Nieuw-Guinea te erkennen". „Derge lijke onderhandelingen zouden resul taat kunnen hebben, als Nederland het zou kunnen opbrengen, behalve de erkenning van Indonesië's soeverein! teit over Nieuw-uinca, ook in te stem men met de liquidatie van Nederlands monopolistische positie in de Indone sische economie". Het is dus volgens prof. Röling niet genoeg dat we Nieuw-Guinea aan In donesië overdragen We moeten er nog een toegift op geven ook! „De andere weg, die open staat, la het aanbrengen van de kwestie Nieuw- Guinea bij de V.N. Deze weg is niet minder smadelijk dan de eerstgenoem de, maar smadelijke wegen zijn niet meer te vermijden. Men zou zich daarbij bereid moeten verklaren de door de VJ4. voorgestelde oplossing te aanvaarden, inclusief de oplossing waarbij de soevereiniteit van Indone sië zou worden erkend". „In beide gevallen zou het belang van de Papoea's kunnen worden vei liggesteld doorbepaalde voorzie ningen van technische en economische hulp te verzekeren". «-. schrijver van dit boekje heeft L) enige jaren achtereen deel uitge maakt van de Nederlandse delegatie naar de Algemene Vergadering van i de Verenigde Naties. Dat is wel het meest verbazingwekkende feit Want uit dit geschrift blijkt dat de Neder landse delegatie daarmee een lid In haar midden heeft gehad, dat op de meest volledige wijze op het Indone sische standpunt stond, zo volledig dat geen Indonesiër het hem zou kunnen verbeteren. DlUkomt ons nu-nlet' be- paald-plezierig ~eo verstandlïf'vbór--«ls men''op .die Algemene Vergadering voortdurend heeft te strijden tegen liét Indonesische standpunt ter zake van Nieuw-Guinea. Het is ons onbegrijpelijk dat de re gering dit al die jaren beeft geduld. Want het standpunt van prof. Röling zal haar toch wel niet voor het eerst bij de verschijning van dit boekje-be kend geworden zijn. Y»AT de inhoud van het geschrift be- W treft, moeten wij zeggen dat prof. Röling wel een handig gebruik ge maakt heeft van de onmiskenbare zwakheden die de Nederlandse politiek inzake Indonesië hebben gekenmerkt in de geschiedenis die tot de soeverei niteitsoverdracht heeft geleld. Alle Nederlandse fouten en zwakhe den worden uitgebuit ten gunste van het Indonesische standpunt. Hij doet alles om het Nederlandse standpunt dat als hel er op aankomt, naar onze mening, zeer sterk is, te ondermijnen Maar wat prof. Röling's standpunt overigens betreft' valt ons de volstrekt normloze en on-ethische houding op van de schrijver. Nieuw-Giiinea wordt al3 wereldpro bleem gezien, als Nederlands-Indone sisch probleem, als Indonesisch pro bleem. Het wordt alleen niet gezien als probleem van eigen aard. Het belang van Nieuw-Guinea zelf, van zijn bevolking, komt niet aan de orde. De belangen der Papoea's werden gezien als een kwestie van technische en economische hulp. Dit is een ernstige onderschatting van het probleem, want het belang der Papoea's is allereerst een zaak van geestelijke ontwikkeling. Een zaak van godsdienst en cultuur. Dat interesseert prof. Röling niet. De Papoea's moeten maar wennen aan de Aziaten, die er bij de openlegging wel de meerderheid zullen gaan vor men 'We hebben zelden een droeviger staaltje van „koloniale" mentaliteit In de slechtste zin van het woord gezien. Noord-Celebes en Atjeh ook tegen Djakarta De honderdduizendste bezoeker werd gisteravond op de RAI verwelkomd. Het was de heer S. Luttik uit Amsterdam. Hij kreeg een autoradio cadeau. Dit ge schenk komt hem goed van pas, want hij bezit wel een auto, maar had daarin nog geen radio. Het aantal geëxposeerde merken, dat bü de opening 63 bedroeg, is gis teren met nog een uitgebreid door de late komst van de „Bianchina", een kleine 4-persoons wagen van de Ita liaanse fabriek „Auto Bianchi". DE Veiligheidsraad zal vanavond om negen uur Nederlandse tfjd bij eenkomen om het Frans-Tunesische geschil over bet bombardement op naar streven de communistische partij volledis te elimineren. Dit betekent niet noodzakelijk, dat de partij buiten de wet zal worden scstcld. Somba werd militair commandant van Noord-Celebcs nadat luitenant-ko lonel Ventje Soemoeal door de centrale regering afgezet was. Soemoeal wordt vermoedelijk staf chéf van het revolu tionaire bewind op Sumatra. Volgens berichten alt Middcn-Suma- tra zon Somba gezegd hebben dat hij bereid 1» te vechten in geval van een aanval van dé centrale regering. Volgens een bekendmaking van het militaire hoofdkwartier in Djakarta is het militaire commando van Noord- en Midden-Celebes „bevroren". Alle ba taljons in het gebied moeten zich recht strceks in verbinding, stellen met het commando van Oost-Indonesife in Ma kassar (Zuid-Celebes). Een woordvoerder van de Indonesi sche luchtvaartmaatschappij Garoeda heeft vandaag bekendgemaakt, dat alle vluchten van de Garoeda naar Ménado, de hoofdstad van Noord-Celebes, met ingang van vandaag gestaakt zijn. Met ingang van vandaag zouden ook alle telefoonverbindingen met Noord Celebes verbroken worden.- Begin vorige week:hóeft de Garoeda ook haar* vluchten; op Padang gestaakt. De PTT-vcrbindingen tussen Djakarta en Midden-Sumatra zijn verbroken. De Indonesische regering zal naar bet opstandige Midden-Sumatra geen grote legereenheden kunnen zenden. Deze mening heeft dr. Soemitró.,de mi nister van Handel van 'de revolutionaire regering op Midden-Sumatra, gisteren cp een pereconferentie in Gcnève uit gesproken. Het leger op Java-steunt vemoedc- Hjk vobr de helft dé centrale regering, maar het is de vraag of deze helftertoe (Advertentie): VAN DE DAG Héél eenvoudig, héét lekken Zomerwortoltfe» (uit blik) met botersaus en hardgekookte eieren swSSt BOPM ».nn gebracht kan worden een burgeroorlog te beginnen. Bovendien Is er gebrek aan schepen. Dé leiding van de lucht macht is trouw aan Djakarta; De lucht macht beschikt over slechts 28 Mustangs en enkele bommenwerpers, maar de tegenregering heeft helemaal geen vliegtuigen. „Wij moeten ver wachten, dat zij zullen trachten ons uit de lucht aan te vallen", zei Soemltro. Officiële kringen verklaren dat overste Herman Pieters, militair com mandant van de Molukken, zich defi nitief aan de zijde der centrale regering geschaard heeft. Pieters heeft Soekarno vergezeld óp eén deel van zijn recente Afro-Azlatische reis. De topleiders van de Indonesische zeemacht zijn wellicht trouw aan Dja karta, maar in de andere rangen zijn de gevoelens verdeeld. Voor aanvallen de operaties zou de zeemacht niet bij zonder geschikt zijn. Zij zou alleen voor het blokkeren van bepaalde delen van Sumatra gebruikt kunnen worden en dan nog niet eens zeer doelmatig. „Zonder buitenlandse inmenging zul len de economische en financiële kan ten van de toestand ons succes verze keren, want Djakarta staat aan de rand van een bankroet. Niettemin moe ten we rekening houden met de moge lijkheid, dat de worsteling jaren kan duren." De revolutionaire xegéring zal er Over de Nederlandse econo mische belangen merkte de Indonesi sche leider op, dat zij geplaatst kunnen worden „op gelijke voet met ander bui tenlands kapitaal, niet meer, niet minder". Maar de overwegend „semi-raono- polistische" positie van d. Nederlandse firma's in bepaalde gebieden, vooral wat buitenlandse handel, banken en scheepvaart betreft, zal worden ver anderd door onderhandelingen, opdat aan Indonesische belangen meer aan dacht zal worden gegeven. Dit is reeds eerder bij onderhandelingen op Suma tra gebeurd en de nieuwe regelingen .werken goed". Volgens radio-Padang is gisteren ln Boekittingi een alarmoefening gehou den. Pantserwagens reden door de straten en troepen schoten met band- vuurwapenen. - Radio-Padang heeft een oproep om geroepen van overste Hoessein, tot bét vormen van „organisaties voor de.veri- dediging van Midden-Sumatra". Volgens de Straits Times in Singa pore heeftde Indonesische regering een blokkade ingesteld tegen de drie havens van Midden-Sumatra: Djambi, Pakanbaroe en Padang. Het blad heeft dit vernomen van de xijde van scheep- vaartonderaemers in Singapore, die door de Indonesische regering zonden zijn gewaarschuwd dat schepen naar dese havens gevaar liepen te worden aangehouden. De vertegenwoordiger in New York van de republiek van de Zuid-Moluk- ken, het gebied dat zich In 1930 onaf hankelijk van Indonesië heeft ver klaard, beeft een beroep gedaan op secretaris-generaal Hammarskjoeld voor een onderzoek van de Ver. Naties naar beweerde wreedheden onder hét bewind van Soekarno begaan., In een brief aan Hammarskjoeld worden bijzonderheden gegeven over PRINSES Beatrix opende tij dens baar verblijf op Aruba een nieuwe huishoudschool. De Prinses werd bij de school be. groet door'een - enthousiaste kinderschare. (Advertentie) Proeve van ëen' geslaagd filmprogramma 1. Journaal 2. Klouronfllm 3. Hoofdfilm .y:; - flhajypwi». Moei) uo mul ww-»dwWV»*hi««*rti.- Vraagt int.Vo/d Afd. Varhyur' CHRISTELIJKE FILMACTIE FilmDureau Tel. K2950 Hilversum de vervolging van christelijke bewo ners van de Molukken door troepen, die door de centrale regering gezonden waren ter bestrijding van de „rebellen- strijdkrachten". President Soekarno, die zondag van zijn herstellingsreis naar het buiten land, in Djakarta terugkeerde, zal vrij dag zijn presidentiële plichten weer op zich. nemen. Tijdens zijn afwezigheid trad de voorzitter van het parlement, mr. Sar- tono, op als waarnemend president der Indonesische republiek. (Van onze correspondent) Vanmorgen diende voor de rechtbank een kort geding tutssen de directie van de VEM te IJmuiden en de schepelin gen van de trawler „Haarlem" van deze maatschappij, die weigerden op woens dag 5 febrnari uit te varen naar Fla- den. De' schepelingen treden in dit ge ding op als eisers, daar zij sinds dit voorval door de directie zijn ontslagen. Hun raadsman, mr. O. H. van Wijk, was van oordeel, dat het, gezien de weersgesteldheid niet verantwoord was op die dag uit te varen. Hij voerde aan, dat de loodsdienst toen was gestaakt en dat de storm in het noorden (de richting die het schip zou gaan), toe nam tot onkaarkracht. Hij eiste, dat de schepelingen hun aandeel in de besom ming van de laatste reis zouden krij gen, hierbij inbegrepen de aan de eisers zJ. toekomende vakantiebonnen en voedingsgelden f 1.20 per dag. Indien deze bepaling niet zou wor den nagekomen, eiste mr. Van Wijk een dwangsom van ƒ1000 per dag ten gunste van elke schepeling. Voor het opleggen van het schip eiste hij een dwangsom van 10.000 per dag. Mr. A. Bruch, die namens de directie BUSSUM De christelijke gymnas tiekvereniging „Vaardig en Sterk", geeft 27 februari haar jaarlijkse uit voering in Concordia. AUe groepen ne men aan de uitvoering deel. Voor de eerste maal vindt men op het program ma het nummer klassikaal brugturnen voor dames (met muziek). De Poolse regering heeft voor het studiejaar 1958/59 twee studiebeurzen van een academisch jaar .ter beschik king gesteld van Nederlandse studen ten die ten minste het kandkiiuitcoxa- men hebben afgelegd. optrad, voerde: aan, dat verscheidene schepen die .dag waren uitgevaren en binnengekomen. Ook kleinere schepen dande „Haarlem". Bovendien zou de loodsdienst omstreeks kwart óver drie zijn hervat.. Het schip moest tussen halfdrie en drie uur uitvaren. Naar zijn mening handelde de directie juist. Zaterdag zal de president van de rechtbank uitspraak doen. (Van een onzer verslaggevers) TIENTALLEN Haagse brandweer lieden zijn gisteravond meer dan een uur bezig geweest om de 38-jarige monteur H. Schuur uit Amsterdam te bevrijden, nadat hij boven op een grij perkraan aan de Slachthuiskade te Den Haag bekneld was geraakt tussen het mechanisme. Bü dit. moeizame karwei moest de uitgeschoven ladder van de ladderwagen te pas komen. De brand wacht G. Rueck kon het slachtoffer la ter naar beneden brengen. Het bleek, dat hU ernstige verwondingen had op. gelopen. HU zal enkele ledematen moe ten missen; Op het terrein van een silocement- handel aan de Slachthuiskade te Den Haag was een Amsterdams bedrijf gis- P RINSES BEATRIX is gisteren per I nieuw gestopt worden bü „Nieuwe vliegtuig van Curasao naar Sn-j Grond". .Nadat-de-.fcJcht was -voortgezet,be reikte de stoet al vrij spoedig de. rand van Paramaribo. Bij de eerste huizen van dé stad móest opniénw worden ge stopt. De bevolking had daar een bloe. a«1 tapijt neergelegd en hier legde H.K.H. te voet ongeveer honderd me ter af. ■*".-■■■ Schoolkinderen zongen een speciaal voor deze gelegenheid gecomponeerd welkomstlied. Daarna ging het langs rijen juichende mensen, naar; het ruime gouvernementsplein, waar in de wo ning van de gouverneur-kamers voor de Prinses en haar. gevolg gereserveerd zijn. Voor het paleis hadden 'duizenden inwoners van Paramaribo zich op het grasveld opgestéld en toen H.K.H. op het balkon verscheen, werd zij minu tenlang toegejuicht Egypte heeft aanspraak gemaakt op een deel van Noord-Soedan en daar troepen heengezonden om toezicht te houden op een volksstemming'over de vraag of Soedan aansluiting bij de nieuwe Egyptisch-Syrische Unie wenst. Dit is meegedeeld door de Soe- danese minister van Buitenlandse Za ken, Mohamed Mahgoeb, Vrüdag wordt ér in Egypte en Syrië door het volk gestemd over de Unie. Het omstreden gebied ligt aan de Rode Zee boven de 22ste breedtegraad en beslaat ongeveer 1500 vierkante ki lometer. Egypte's aanspraken betref fen alle gebied boven de 22ste breed tegraad. Het is bereid Soedan in ruil een klein gebied ten zuiden daarvan te geven. Soedan heeft aangevoerd, dat het betrokken gebied niet in het Egypti sche parlement is.vertegenwoordigd en heeft Egypte verzocht de kwestie te la ten rusten tot na de' algemene verkie zingen van 27 februari in Soedan. Egypte heeft Soedan beschuldigd van schending van de- Egyptischesoeverei niteit door het zenden van troepen naar Egyptisch gebied. Dit zou maan dag gebeurd zijn. Egypte eist terugtrekking van de Soedanese strijdkrachten tot onder de 22stebreedtegraad. In het Egyptische communiqué, dat vanmorgen in Cairo is gepubliceerd, wordt voor het eerst melding gemaakt van een grensgeschil tussen de beide landen, dat klaarblijkelük in een acuut stadium is gekomen door de algemene verkiezingen in Soedan en de volks stemming over de verenigde Arabische republiek in Egypte, daar beide lan den tegelijkertüd verkiezingen in het omstreden gebied willen houden. riname gereisd. Waarschijnlijk zijn. nog nimmpr zo- veel "mensen-«p hetylicgveld .Zanderij aanwezig-geweest voor de verwelko min'g van een iünvliegtuig 'van de KLM als maandagmiddag, toen het vliegtuig van Curacao met eenwijde boog over Paramaribo vloog en daarna koers zette naar Snriname's internatio. nale vlieghaven. Weldra stónd het vliegtuig geparkeerd voor de autoritei ten, die ter verwelkoming aanwezig waren. Snél werd de trap aangevoerd en toen zwaaide de deui open. Het vol gend ogenblik stond de Prinses in het felle licht van de middagzon en wuifde naar de honderden, die haar eerste aan komst op Surinaamse bodem tot on vergetelijk maakten. Plechtig klonken de tonen van het Surinaamse, en bet Nederlandse volkslied. Met vlugge stappen kwam de Prin ses de trap af en met een stralende glimlach begroette zijl de verzamelde autoriteiten. Nadat allen aan haar wa ren voorgesteld inspecteerde prinses Beatrix de erewacht van .honderd man van de troepenmacht in Suriname. -Na de inspectie had de Prinses ge tegenheid zich te wenden tot het Su rinaamse volk. Het werd een spon tane begroeting van beide kanten Joantje Ferrier, het vierjarig doch tertje van de minister-president, bood 'prinses Beatrix bloemen aan. Daarna volgde de autotocht v?n Zanderij naar Paramaribo. De rit werd op Lelydorp onderbro ken. De bevolking, die zich verzameld had, kreeg in dit plaatsje gelegenheid, haar hulde te betuigen. Later moest op teren, tegen de avond, gereed gekomen met het monteren van een grijper kraan. Monteur Schuur besloot om streeks tien minuten voor zes de vlag boven op de kraan te plaatsen, om daarmede het einde van de werkzaam heden aan te geven. Op het ogenblik, dat hij boven op de kraan zat, stelde een andere monteur de kraan in wer king. Monteur Schuur raakte hierdoor bekneld tussen draden en tandwielen. Toen de brandweer was gearri veerd hakten enkele redders de tand raderen los en ondersteunden ande ren het slachtoffer. Nadat hü los- gemaakt was, legde men hem neer op het uiteinde van de ladder. Ten einde hem warmte te geven en te vens om hem vast te houden, ging de brandwacht Rueck onder hem lig gen. Langzaam schoof de ladder hierna 'naar beneden. Vanaf een gereedschaps wagen kon men het slachtoffer van dë ingeschoven ladder op een brancard 'eggen. Sakiet Si dl Joessef te bespreken on- tanks de verwoede pogingen van Ame rikaanse en Engelse zijde om een uit stel hiervan te bewerkstelligen. Noch de Franse noch .de Tunesische delegatie geven blijk van het voor nemen om hun klachten in te trekken naar aanleiding van het aanbieden van goede diensten door Engeland en de Ver. Staten. Een woordvoerder van de Ver. Naties zei dat de büeenkomst van de Veiligheidsraad „volgens plan" zou plaatsvinden. Niettemin menen diplomaten, dat het Engels-Amerikaanse aanbod, dat zo wel door Frankrijk ais door Tunesië is aanvaard, ten gevolge zal hebben, dat Tunesië en Frankrijk in de Veilig heidsraad een scherp debat zullen; ver mijden. Verwacht wordt, dat de twee landen op beheerste wijze hun beschuldigingen en standpunten zullen uiteenzetten en dat een lid van de Veiligheidsraad dan zal voorstellen de bijeenkomst te verdagen ten einde te trachten door middel van het aanbodvan,, goede diensten tot een oplossing van het conflict te komen. Tanestëheeft* gisteren het personeel van vier van de zeven consulaten van- Frankrijk fa..Tunesië tot personae non gratae verklaard. Een communiqué van de Tunesische regering deelt'mee, dat dit besluit eén „uiterste maatregel" is, die genomen is, omdat het désbétreffende personeel „geweigerd" heeft gehoor te geven aan het eerder gegeven Tunesische, bevel om vijf vas de Franseconsulaten te sluiten. De Tunesische regering is bereid tot rechtstreeks overleg met Frankrijk, maar stelt als voorwaarde dat "daaraan de volledige terugtrekking van alle Franse troepen in Tunesië voorafgaat. De regering wenst een schema voor deze terugtrekking, dat tegen.20 maart onafhankelijkheidsdag voor Tunesië voltooid zal zijn. De Elandsraad van Curasao heeft 7: met 12 tegen 8 stemmen- een motie, S ingediend door de fractieleiders van-1 de nieérderheidspartijen, aangenomen waarin, besloten wérd ..verwondering' én 'afkeuring; uit te. sprekenóver/cle motie van de Staten van 29 januari over, de uitzetting van de journalist De Wit. De Eilandsraad verklaart dat èr op Curasao in/genen deleenige onrust heerst als gevolg van de redactionele artikelen van de „Beurs-, en" rileuwsr* berichten", noch. in verband met het feit dat de jourrialist. nog -niet "uithét land Is gezet. Verklaard- •werd,dat daarentegen het bevel van de procu reur-generaal tot uitzetting, overeen.- komstig ontvangen opdracht; verontr waardiging, bezorgdheid, Ongerustheid en onzekerheid heeft teweeg gebracht en de goede verstandhoudingen tussen Antillianen en andere rijksgenoten be nadeelt. 'T Op de meest, felle wijze werd ge protesteerd tège het onrechtvaardi- ge, discriminerende en onwettige.be- vel tot uitzetting als gegeven door de procureur-generaal, overeenkomstig ontvangen opdracht. A'N'UA Egypte en Syrië zullen voortaan in allé Internationale organisaties sleehta één vertegenwoordiging hebben, na melijk die van de Verenigde. Arabi sche Republiek. Dit is officieel te Cairo bekendgemaakte Advertentie l BINNENVÈRINGBÉD bei bes ie bed coil gemaakt .lijl llllf Hazet-Fa brieken SCHUIMRUBBERBED mei exlra versterk!0 middenseelor Zevenbergen Aan' aandeelhouders der Friesch- Groningsche hypotheekbank zal wor den voorgesteld het dividend over het boekjaar 1957 vast te stellen op f 64.- (v.j. £60.per aandeel van 11000. met 20% storting en op f16.(v.j. £15.—per aandeol van £250,— met 20% storting. DE vaa oorsprong arctische lacht ls na doorgedrongen tot de Blvièra en tot voorbij de Alpen. In de meeste Weiteuro- pese staten daalden de temperaturen in' de nacht van maandag op dinsdag tot enkele graden beneden het. vriespunt, in óns land werd de laagste waarde min vier graden o» het vliegveld vólltei gemeten.- Doordat de noordelijke tot noordweste lijke luchtstroming boven de Noortoe® in kracht afnam werden de sneeuw-en hagel buien. Intensiever'.- - In de heersende weerstoestaud komt bet komende- etmaal, .niet veel .verandering, 's Nachts, komt tn<het binnenland weer licht» vorst voor. Overdag toopt het kwik tot'.en kele graden boven het vriespunt op. Pério den 'met opklaringen worden afgewtiweiA door enkele' sneeuw- - of hagelbuien, X-'i'A e,,:,c

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1