VAN BERKEL's MELK Reinier Hulsker gaat in Schiedam sportschool openen an óènuASgA Ernstig ongeluk op Visbruff te Dordt Geslaagden aan chr. kweekschool Aelbrechtsplein Kerkdiensten Mr. Van Hall steunt actie van Anne Frankstichting Socialistenleiders in Brussel bijeen G.S. verbieden Goes kerk te subsidiëren SIEBEL1 Jeugd Jolijtprogramma SCHIEDAM Christel. Kweekschool voor kleUterondenvijzeressen te Rotterdam Toestand slachtoffer is zorgwekkend VLAARDINGEN Medische diensten Burgerlijke stand van Rotterdam islBéter?- kost minder Zaterdag TROUW Advertentie Jaarvergadering H.V. O.-voetbal O Voor het eerst examen in eigen school Hoofdleidster Kleuterleidster Aanrijding Advertentie ZWITSERSE HORLOGES Diefstal Ouderavond Ligthartschool V isserijberiehten GEREF. MANNENVER. VERGADERT Advertentie '.ci BRINK, product' SCHIEDAM De competitie voor de 1214 jarigen is vanavond onder leiding van enkele leden van T.S.F. be gonnen. Het was voor de meeste deel nemers de eerste keer dat zij in een gymzaal speelden met een veld uitgezet en een "echt net". De spelregels werden uitgelegd, de strijd kon beginnen. Volgende week 20 juni komt de groep 1621 jaar aan de beurt. Het zou prettig zijn als nog een aantal jongens en meisjes in die leef tijd zich opgeven. Dit kan tot donder dag bij de heer N. Spithoven, Fr. Ha- versmidtlaan 47. Het verdere programma luidt: Maandag 16 juni: Spelavond in Nieuweland aanvang 7 uur, op de speel plaatsen van de B.UO.scholen, kinde ren van 613 jaar hebben toegang. Dinsdag 17 juni: Spelavond Prinses Julianaschool, Vlaardingerweg, Kethel. Aanvang 7 uur. Autopedwedstrijd voor de Parallelweg. Aanmelden bij de start om 7 uur. Wie geen autoped heeft leent er een bij zijn vriendje of vriendinne tje. Wielrennen op gewone fietsen: 7 u. voor 1315 jarigen, dan de junioren van de Schiedamse rennersvereniging: daarna de 1621 jarige jongens op ge wone fietsen. Opgeven om 7 uur bij de start Buis BallotsingeL De winnaars ontvangen een medaille. Woensdag 18 juni: Gecostumeerde optocht „de toverfluit", verzamelen. 7 uur voor het clubhuis Doeleplein; me dewerking pijper-- en tamboercorps „Harmonie". Donderdag 19 juni: spelavond voor ret Oosten van. de stad; 7 uur verza melen speelplaats Pr. Beatrixschool, Buis Ballotsingel. Vrijdag 20 juni: badminton wedstrij den gymzaal B.L.O. scholen, aanvang 7 uur o.Lv. The Smashing Fellows, 15 21-jarige jongeren (meisjes en jongens) kunnen zich nog opgeven. VLAAftDINGEN* De voetbalvereni ging „Ii.V.O." houdt maandagavond a.s. in de Cantine van Havenbedrijf Vïaar- dingen Oost haar jaarvergadering. NEDERLANDSE HERVORMDE KERK Beroepen Sehevcmngen (vak. dr. p J. Roscam Abbing); D. van der Plas té Utrecht; te Middelburg (toez.): A. Jorg te Delden. Bedankt voor Rijssen (derde predj. kantsplaats): G. H. van Kooten te Gene- muidcn. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt voor Veenendaal: M. Heer schap te Borssele. Schiedam krijgt binnenkort zijn vierde sportschool. Op 1 juli zal Reinier Huls ker, bekend In Judo- en Jiu Jitsukringen, aan de Westveat een nieuw sportcentrum openen. Het pand waarin dit centrum wordt gevestigd was tot voor kort bedrijfsruim te van de Glasindustrie Pieterman en voordien bierbrouwerij „De Griffioen". Dit laatste is een voordeel voor de heer Hulsker want een van de belangrijkste zalen in deze sportschool, de judozaal, wordt ondergebracht in de koelruimte van de voormalige brouwerij waarvan de vloer is geïsoleerd met kurk. Over deze vloer komt een mat van schuimrubber waardoor een ideale vloer wordt verkregen voor het uitvoeren van de oefeningen. Deze judoruimte heeft een oppervlakte van 20 bij 8 meter. De school is bij lange na nog niet klaar. Aan alle kanten wordt nog gebro ken en gebouwd. Architect M. J. v. d. Waart ontwierp de plannen die nu wor den gerealiseerd, gedeeltelijk met eigen krachten. Behalve de Dojo komt er een wacht ruimte waar de leerlingen van Hulsker zich kunnen verpozen voor of na de oefening en waar zaj zich ook aan ver schillende dranken kunnen laven. Er komt een flinke, gemeenschappelijke kleedruimte en er is een doucheruimte. In de toekomst zullen hier nog verbete ringen worden aangebracht omdat een gemeenschappelijke kleedruimte niet ide aal is. Voor de xoekomst zijn er nog vele plan nen te realiseren. Zo wil de heer Hulker nog een grote zaal inrichten voor tafel tennis of volleybal of basketbal. Ook een tweede Dojo staat nog op het programma voor een ruimte waar tevens een boksring zal worden opgesteld. Zover is het echter nog niet. Op 1 juli zal eerst een bescheiden begin wor den gemaakt met het sportcentrum, dat daarna geleidelijk zal word enuitgebreid. De sportschool van de heer Hulsker was oorspronkelijk gevestigd aan de 's-Gravendijkwal te Rotterdam, maar hier werd de ruimte te klein. In Rotter dam zelf was geen uitbreidingsmogelij k- heid, waardoor Schiedam als vestigings plaats werd gekozen. ZONDAGSDIENSTEN ARTSEN VLAARDrNGEN. - Van heden tot maandagmorgen 8 uur zullen m bijzon dere gevallen dienst doen: Dr. L v. d Molen. Schiedamseweg 108. te!. 3586; Dr. L. T. dc Vries, Petu- niastraat 52a, tel. 4201. De zondags dienst van dr. J. A. Leegs ma wordt waargenomen door dr. B. W. Busse- maker, Schiedamseweg 107. tel. 3188: Geopend: Apotheek „Van Hogendorp", Van Hogendorplaan 129a. tel. 4233. Voor alle Vlaardingse Verloskundigen wordt dienst gedaan door: Mej. M. Ommering, Schiedamseweg 50, tel. 3664. Mej S. v. Oosten, Leliestraat 6, tel. 2391. Voor de Vlaardingse Vereniging voor Gezondheidszorg „Het Groene Kruis", Oranje Groene Kruis zullen dienst doen: Zr. M. Broek, Spoorsingel 15. tel. 5033. Zr. Qüispel, A. Knottenbeltsingel 6, tel. 6004. Voor het „Wit-gele-Kruis" zal dienst doen Zuster G. Damen. Emma- straat 4, tel. 37Ö6. Gisteravond werden de examens van de Christelijke Kkeewscholen voor^Kleu- teronderwijzeressen ,.De Voorpost". El- zendaai 27. te Rotterdam, op feestelijke wijze afgesloten. Voor het eersth mochten dit jaar de kandidaten examen doen in hun eigen school In september 1957 is namelijk de avondopleiding, die een leven achter zich had van vijftig jaar, omgezet in een dag school. Van „lessenfabriek" werd deze schooi nu een vormingsinstituut: niet alleen wordt van de leerlingen een zekere pa rate examenkennis verwacht, met veel meer dan vroeger kan men nu werken aan de persoonlijkheidsvorming van de a.s. kleuterleidsters. Gelet kan nu wor den op de ontwikkeling yan de eigen initiatieven van de leerlingen, hun be langstelling op cultureel en maatschap pelijk gebied, op het zich leren bewegen m verschillende omstandigheden en si tuaties, op het leren leiding geven, enz. De uitslag van de examens is gunstig te noemen: van de 39 kandidaten voor het examen kleuterleidster kon aan 3 kandi daten het diploma uitgereikt worden. Twee kandidaten werden afgewezen op grond van e enonvoldoend theoretisch examen, één kandidate op grond van een onvoldoend examen in de praktijk van de kleuterschool. Van de 16 hoofdaktekandidaten be hoefde niemand te worden afgewezen. Hieronder volgen de namen van de geslaagde kandidaten. Hoofdleidster: Cocky Buyk, Janie Dorst, Lenie de Witte, Annie Lingen, Jannie Bosch, Gerda v. d. Haspel, Annie Smit, Toos Langejan, Betha van Kooij, Joke Bos. Bep Meeder, Marijke Heide- ma, Annie Hordijk, Corrie Viskil, Gerrie van Velzen, Ina Zeilstra. Kleuterleidster: Gerrie de Rhoter, Alie v. d. Bling, Maartje Boer, Gr. Hoogen- dijk, Nellij Bolk, Hannie Klokkenburg, Ria Commijs, Biena Achterop, Edith Bontekoe, Ninie Both, Riet Busse, Lijda Gebuis, Els de Graaff, Irma Schuen, Anneke Menses. Alie Stolte, Annie Klap wijk, Reini Barmentlo, Corrie Hoppener, Betsy v. d. Heul, Ada v. d. Mark, Gon- nie Rota, Nel Poot, Jaco van Mastrigt, Margriet Tobé, Len Leenheer, Tmeke Brevet, Janneke Verhaar, Lies Verhoe ven, Nel Lucas, Nel Rijksen, Suus den Ouden, Joke Visser, Frans Antheunisse, Hetty Heynig, Ans Heuvelhorst, Riet van Dijk. SCHIEDAM. De heer P. M. M. uit Schiedam is gistermiddag omstreeks vier uur m Kethel met zijn bromfiets tegen een aldaar manoeuvrerende vrachtwagen gebotst, waardoor hij samen met zijn duo passagier G, M. in de sloot terecht kwam. Met wonden aan de benen zijn zij per G.G. en G.D. naar het Gemeentezieken huis vervoerd. Voor do moolxto colloetlo In «Ik# prijsklas»# naar STADHUISPLEIN 24-26 NIEUWE BINNENWEG 227 SCHIEDAM. Mevrouw C. de J. K. uit Schiedam vermist haar portemonnaie in houdende 7.Zij had de portemon naie op het postkantoor laten liggen. Bij haar terugkomst was deze spoorloos. Me vrouw H. E. H.-B. uit Vlaardingen, die op de weekmarkt haar inkopen deed, ver mist haar handtas, waarin zich een porte monnaie met f 17,65, foto's en sleutels bevonden. Aan de Kweekschool met den Bijbel, Ael brechtsplein 10 te Rotterdam zijn geslaagd do volgende leerlingen: 2c leerkrtng 195S: mej. F. A. M. van Baardewijk. mej. T. Baa tenburg de Jong, mej. E. Bakelaar. dhr. T. Bezem er, dhr. J Blenk, mej. D. Boelhouuer, mej. C. Bos. dhr. G. H. Bouwmeester, dhr. B Brussaard. dhr. H. van der Ent. dhr. J de Gelder, dhr. G. M. Goedhart, dhr. A. Hei- neman, mej. M. C, van Hemert, mej. P. Hesseling. dhr. A. Hogenbirk, mej. M. Hor dijk. dhr. P. M Houwellng, mej. A. C Im merzeel, mej T. Kieijwegt mej. F. W. Kloot wijk. dhr. A Kooij. dhr J 't Lam. dhr B. Landman, dhr. H. Molendijk, mej. M. A. Mud- de, mej. J. Nagtegaal, mej. B. Osseweijer, mej. M C Pool. dhr. A, G. van Rijs, mej. W, A van Seventer, dhr. L Slobbe, mej. O. H. M. de Snaijer, dhr. M. W. Somcrs, mej. M. M. van der Star, dhr E. Steen, mej. L. Steen mej. A. W. Troost, dhr. G Tuil, dhr. J C. Verbeek, dhr S. W. Wolve- kamp. dhr. W. Zevenhuizen, mej. C. B. Zou- tewelle. Afgewezen: een kandidate. VLAARDINGEN De ouöereominis- sie van de Jan Lógthartschool beeft voor komende woensdag de 55e ouderavond van deze school uitgeschreven, die ge houden gaat worden in de grote zaal van de Emmaiiskerk. Men begint om 8 uur; op het programma staat o.a. een voordracht van Dr. A. de Vletter over „Strijd en Vrede tussen Gezin en SchooL" VLAARDINGEN. In afwijking van de gewone gang van zaken zal donder dagavond 19 juni het rooster van deze mannenvereniging gewijd zijn aan de Expo. Naast dia's van deze tentoonstel ling, in het bijzonder over het inrichten van woningen, zullen er ook plaatjes uit onze stad over prettig en gezellig wonen vertoond worden. (Van een onzer verslaggevers). De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft zich gisteren op de verjaardag van Anne Frank (zij zou nu 29 jaar geworden zijn) achter de actie van de Anne Frankstichting gesteld, om voor 1 juli f 350.000 büeen te brengen. Men kan giften voor dit doel storten op postgironummer 12 ten name van de burgemeester van Amster dam. Zoals men weet is de stichting ruim een maand geleden met de actie begon nen, omdat zij zich voorstelt de aan grenzende panden bij het Anne Frank huis te kopen. Zodoende kan zij voorko men, dat een zeer hoog flatgebouw vlak naast het Anne Frankhuis zal detoneren. De stichting heeft een optie op deze aan koop tot 1 juli. Nu de actie wel gehoor vindt (vooral in het buitenland), maar de bedragen eerst op lange termijn binnen dreigen te komen, heeft de burgemeester van Amsterdam nog eens willen onderstre pen, dat de noodzakelijke som er voor 1 juli moet zijn. In een schrijven in vijf duizendvoud doet hij nog eens een per soonlijk beroep op talrijke personen en instellingen. Inmiddels is men in het nogal ruï neuze huis aan de Prinsengracht met het herstel van de funderingen begonnen. AMSTERDAMS CONSERVATORIUM AMSTERDAM. Geslaagd voor het eind examen Amsterdams Conservatorium: Cello c 1: B. N. C. de Ligt (Amsterdam-Z): con trabas c 1: J. P. Coco (Amsterdam); school muziek c 2: A. P. Broersen (Haarlem), mej. M. H. Ferringa (Breukelen); zang c 1:1me). A. G. Companjen (Bloemendaal), H. Th. w- M. Gimbrere (Bloemendaal). mev£r Oranje-Den Uyl (Diemcn), mevr. R. Silbermann-Frenkel met onderscheiding voor artistieke kwaliteiten Amsterdam): tiua c 1: mej. D. Bon (Amsterdam-Z),'mej. van Weisenes (Doetinehem): fluit c 2: mej. D. Bon (met onderscheiding voor instrumen tale vaardigheid Amsterdam): lron)P* c 0: J. van Ossenbruggen (Haarlem): slag werk c 0: G, A. Schoonenberg (Amsterdams C. A. M. van Steyn (Amsterdam), M. Vijver (Leeuwarden) GEM. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM AMSTERDAM. Geslaagd voor het doc toraal examen geneeskunde: P G J visser. R van der Veen (Haarlem), mej I H I ver hoef! (Bussum). mej E M Tendean, S w Mareko, Oey Tjiong Hian. P A Heudenroj. E C Dubbeldam, mej J Stibbe, J F van Ka; venzwaay, mevr C Voorhoeve-Bakker. Jycj H Broers, J A F Nolle, P B van Bentutn. N Balzer, M J Wilmering, mej W Gorter, Wlllemse. (AUen te Amsterdam). Voor het doctoraal examen scheikunde o» heer C Veeger CWeesp) en voor het belas tingconsulent-examen de lieer G vant» mond (Amsterdam). (Van onze correspondent) Gedeputeerde Staten van Zeeland heb ben B. en W. van Goes meegedeeld machtiging te kunnen geven aan besluit van de gemeenteraad om 2-'" uit te betalen als eerste termijn van «n subsidie aan de gereformeerde kerk voor de bouw van een nieuwe kerk aan de Bergweg. Beroep hiertegen is naar B. en W. mededelen, vooralsnog niet mogelijk-

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2