üUDDeitjes en i Wijkraad Hoek van Holland over huisvestingsproblemen Hoogspanningskabels gelegd voor verbinding Rotterdam-Den Haag icien Automaten werden leeggehaald A. de Jong Ezn. ter aarde besteld Dr. J. J. R. Schmal verlaat G.S. PERZISCH TAPIJTHUIS SCHIEDAM Ds. W. v. d. Lingen deed intrede in Schihvoïdc Maasland Hoek van Holland Vervolg beursovcrzicbt Dinsdag TROUW Hof concert Voetballen Nog meer geslaagden SIR JOHN COC.KCFOFT EREDOCTOR TE DEI.FT Jubileum Vlaardingeris oudste inwoner overleden Marktberichten t '•j.'-;' .M.'DONKER Panrtckoi.-kslr.>' 1-2'Avfclii 116991 - H'dci V L AARD IN G EN. Woensdagavond •/.tillen de Clir. Harmonievereniging „Sur- i sum Corda" en het Klein Mannenkoor „Ciescendo" gezamenlijk het programma i van het Hofconcert verzorgen. Sursum Corda brengt de volgende nummers ten gehore. 1. Koraal. Gezang 112; 2. March; Arromanches, A. E. Kelly; 3. Ouverture Joyeuse, Marcel Poot, arr. R. Clérisse: 4, Second Suite for Military Band, G. Hulst; March, Song without words „1,11 love my love"; Song of the Blacksmith; Fantasia on the „Dargason"; 5. March: Trafalgar. W. Zêhle; 0. Ouverture Spiri tual Rivers, George Gault; 7. Snow White and the seven Dwarfs, F. Church ill; 8 March: The Standard of St George. Kenneth J, Alford; 9. Koraal, Gezang 230. Het programma voor Crescendo ziet er als volgt uit: I. Mijn boerenland, Ed. Flipse; 2. Der Spielman, E. Kraemer; 3. De twaalf rovers, Ben. Imjaloff: 4. Old Black Joe. bew. Koekelkoren; 5. My old Kentucky Home, Forster; 6. Deep river; 7. Nobody knows, negro spirituals; 8. Were you there, bew. Barend Renden; 9. Steal away, bew. Barend Renden. Zoals gebruikelijk vangt ook dit Hof- 1 concert om 8 uur aan. SCHIEDAM. Dinsdagmorgen zijn de hoogspanningskabels gelegd die de centrale op Rotterdam-Zuid met die in Den Haag verbinden. De kabels die be rekend zijn op een spanning van 150 kilovolt (150.000 volt) vormen een on derdeel van een groot circuit, dat dooi geheel Nederland loopt en op de een- trales in het buitenland kan worden aangesloten. Voor dit doel moet dc stroom omgetransformeerd worden, daar men in Duitsland over het algemeen met veel hogere spanning werkt (300.000 volt) De thans gelegde kabels (6 stuks) zijn de z.g. koppelverbindingen en gaan via de Voorhaven, Maasdijk, Nw. Mathenes- serstraat, Rotterd.dijk en Hogebanweg naar het nieuwe viaduct, waar ze via de nieuwgebouwde hoogspanningsmas ten naar Den Haag gaan. De werkzaamheden worden door de Zuidhollandse Electriciteitsmij. uitge voerd met de meest moderne middelen op dit zeer speciale gebied. VLAARDINGEN De heer J. van Dorp. alhier, slaagde deze week voor het in den Haag gehouden examen voor tweede stuurman G. H. V. Op dezelfde d.v slaagde zijn zuster, mevrouw Anneke van Hoekvan Dorp voor het einddiplo ma C 1 piano "an het Toonkunst Con servatorium te Rotterdam met onder scheidingen voor artistieke en muzikale -'•-enschappen. Deelnemers aan de avondvierdaagse in Vlaardingen zijn vrolijk op pad gegaan maandagavond. Vorige week maandag werd inge broken In een kantine aan de Waal haven, waarbij uit twee automaten voor 135.aan kwartjes en dubbel tjes werd ontvreemd. De recherche van het bureau Charlois ging op onderzoek uit en kwam ai speurende te weten, dat enige jongemannen in café's zich zelf en anderen hadden gefuifd en bij de afrekening kwistig dubbeltjes en kwartjes hadden laten rollen. De poli tiemannen brachten 't een met 't ander in verband en hielden donderdag een der vrolijke kwanten-aan. Het was de 18-jarige elektricien J. A. V. Hij bleek voor 165.aan kwartjes en dubbel tjes op zak te hebben! Het geld was echter niet afkomstig van de bewuste inbraak, maar van een kraakje dat hij en zijn makkers de nacht voor zijn aanhouding'hadden gepleegd in een kantine op het eiland Rozenburg. Ook zijn mededaders wer den aangehouden: een 16-jarige kapper en een 17-jarige matroos op de binnen vaart. Het bleek, dat zü, daartoe aan gezet door V. op zondag 8 juni voor het eerst op het inbrekerspad waren gegaran. Bij wijze van proef hadden zij toen ingebroken in een keet aan het Toepad, waar zij enige repen chocolade stalen en 28 loss*, eenten. Maandag hadé .n zy de kantine aan de Waalhaven onder handen genomen. De jeugdige kapper had intussen in z'n eentje nog ingebroken in een kan- (Van onze correspondent) Na in de morgendienst bevestigd te zijn door ds. J. van Dijk uit Heeren veen heeft ds. W. van der Lingen uit Zwijndrecht zondagavond zijn intrede gedaan als predikant bij de gereloi- meerde kerk' (art. 31 k.o.) te Schild- wolde (Gron.). Ds. Van der Lingen hield een predikatie over Jesaja 62:1. Gistermiddag i» op de Oosterbegraaf plaats te Voorburg onder zeer grote be langstelling vooral van de zijde van de Christelijke onderwijswereld, het stoffe lijk overschot ter aarde besteld van de heer A. de Jong Ezn., die de vorige week vrijdag op 83-jarige leeftijd is overleden. De heer De Jong was meer dan twintig jaar directeur van de .Vereniging van Christelijke Onderwijzers en bekleedde daarnaast en daarna nog tal van andere belangrijke functies In het organisatie- leven van het Christelijk onderwijs In ons land. In het sterfhuis leidde ds. I. M. de Graaf een korte rouwdienst, waarbij hij als uitgangspunt had gekozen 1 Cor. 15. Aan het graf werd namens de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging het woord ge voerd door de heer L. H. Dutmer, die de grote betekenis van de overledene voor het Christelijk onderwijs schetste. Ook aan de groeve voerde ds. De Graaf het woord. Evenals in het sterfhuis wees de predikant ook nu op het feit, dat de dood is overwonnen door het lijden en sterven van Christus en nu dus geen afschrik wekkend einde van ons leven meer be hoeft te zijn, maar het begin van het nieuwe, heerlijke leven. Nadat ds. De Graaf de apostolische ge loofsbelijdenis had uitgesproken en net Onze Vader had gebeden, werd de kist in de groeve neergelaten. Een zoon van de overledene, de heer E. de Jong Azn., dankte hierna allen voor de laatste eer, zijn vader bewezen. De senaat der Technische Hoge school te Delft heeft besloten, het doc toraat honoris causa toe te kennen aan Sir John Cockcroft, directeur van het atomic research and development establishment in Harwell (Gr. Brittan- nië). Sir John Cockcroft is nobelprijs- winnaar voor natuurkunde in 1951 De datum van de uitreiking van bet ere doctoraat wordt nog nader bekend ge maakt. Op 19 juni a.s. eindigen alle nog bestaande uitsluitingen van studenten, opgelegd op grond van de beoordelings beschikkingen studenten 1945 1 en 2, en, voor wat het hoger landbouw onderwijs betreft, de beschikking van 2 juli 1951. Rev. Charles E. Corwin, ern. pre dikant van de Ref. Church In Amerika, die in 1904 predikant was van de Eng lish Presb. Churcb te Amsterdam, is op 95-jarige leeftijd in Amerika overleden. WAGENINGEN Ir. L H. Huizcnga. geb. te Den Boer (Gron.) werd bevorderd tot doc tor in de landbouwkunde, op proefschrift: „Het koeliebudgetonderzoek op Java in .1939» 1940". Promotor prof, dr. Th. L. M. Thur- lings. RIJKSUNIVERSITEIT UTRECHT UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht zijn gestaagd voor het ltar.d. examen theologie: mevr. E A. Oberman- Graan- boom Utrecht, doet. ex. rechtsgeleerdheid: J. P. de Moei Rotterdam, semi-arts examen: P. Blok Utrecht, W. H. Plomp Amersfoort, F. L. A. Posthouwer Amersfoort, mevr. L. A. M. Postmes-v. Steenis Maastricht, arts examen: L, v, d. Berg Bergschenhoek, A. J. v. d. Linden Utrecht, H. Verbeek Alphen a. d. Rijn, M. W. van Zitten Utrechl, tandartsexamen: F. M. A. Schrëder' Maas tricht J. J, den Engelsen Breda, STAATSEXAMENS HEILGYMNASTIEK EN MASSAGE 's-GRAVENHAGE. Geslaagd voor het examen ter verkrijging van de staatsbe- voegdhcld voor heilgymnastiek en massage: de dames M. A. van Riel te Bergen. P. A. van Rosmalen te Amsterdam, C. Smit te Voorburg, T. J. Sparrius te Heemstede. A, Stam te Voorburg, E. M. L. Teeuwen te Tegelen. RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN LEIDEN. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal exa men Indo-Iraanse taal-'en letterkunde: de beer G. H. Schokker te Groningen. Geslaagd voor het doctoraal examen Ne derlands recht: mcj. M. Koderitsch te Den Haag en de heren J. Husman te Amsterdam en J. C. B. Hupkes te Dieren. PROMOTIE RIJKSUNIVERSITEIT TE UTRECHT UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te utrecht is gepromoveerd mej. I. Ebcls, wo nende te Utrecht tot doctor In de wis- en natuurkunde op het proefschrift getiteld: „Enige onderzoekingen over de gestoorde glucöse-utilisatle bij alloxaandlabetes". In haar proefschrift wordt utt een meer uitgebreid onderzoek op het gebied van dia betes, dat tn het organlsch-chemlscb labo ratorium te Utrecht wordt uitgevoerd, een door prof. Koel opgestelde hypothese over mogelijke afwijkingen in celmèmbrnnen ten gevolge van veranderingen in de Upide-syn- these getoetst Promotor was prof. dr. F. Kögl. Examens B.N.A.: Geslaagd voor het exa men voor Bouwkundig Opzichter B.N A- te Amsterdam de heren: R de Haan en H J Groenwold. Groningen. A R Bontrng Stadskanaal, J v d Meer Twijrel, J H Eb- binga 2e Exioërmond, A J Olthof Wilder» vank. J Slinkman Drachten, 3 Smith En- gelbert, W de Wilde Assen.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2