Kunstpolitiek (III) Rebellen vormen een vrije regering President NasserWOTde" g"proto'De uoanKe pre' bemiddelaar? BRUSSEL KRIJGT MEESTE EUROPESE STEMMEN Br. Platteel inspecteert de wacht am Moskou ten val Spoedig grote campagne Westduitse ambassade in Moskou bekogeld Verplichte storting voor bromfiets en T.V. 15% Minister Suurhoff weigerde stakers te ontvangen E.V.C.-1958 leidins; van actiecomité wil Tito brengen f m OPSTANDELINGEN VEROVEREN BAALBEK Hervormde synode stelt ambt en open voor vrouw Necl. schip Nigeria uitgebrand Maar beslissing zal mogelijk drie jaar worden uitgesteld Krachtig protest Bonn van BOUW VAKARBEIDERS DEMONSTREREN m Wissel vallij weer r DINSDAG 24 JUNI 1958 ZESTIENDE JAARGANG No. 4024 „SPONTANE" VERGELDING VAN RUSSEN Vragen over vervalste beoorde liii listal en Boelganin uit ziekenhuis BESLUIT AFBETALING GEWIJZIGD 'I J r V. Directeur: H DE RUJLÜ Hoofdredacteur: Lit J A H J S «HU1MS sLUT VI In de Basta-wijk in de Libanese hoofdstad Beiroet is gisteren door de opstandelingen een „vrije regering'' gevormd. Dc opstandelin genleider Salem is tot premier van deze „regering" Ixmoemd. De Libanese regering heeft bij de waarnemersgroep van dc Ver. N'ai-es een klacht ingediend over het „in toenemend aantal overste ken van de Libanese grens door Syriërs", hetgeen volgens de rege ring „gevaarlijke vormen heeft aangenomen". NI O \T PLOF F ING: EEN menigte woedende Russen heeft gisteren een rumoerige de monstratie gehouden voor de Westduitse ambassade in Moskou, Bijna alle ruiten aan de voorkant van het gebouw werden met stok ken en stenen vernield. Ook gooiden de betogers inktflessen tegen de gevel en door de gebroken ruiten naar binnen. Een aantal demon stranten trachtte het gebouw binnen te klimmen, maar de Moskouse politie verhinderde deze pogingen. De politie hield echter de beto gers niet tegen toen ze het gebouw beschadigden. Deze uitbarsting die naar men aanneemt zorgvuldig was ge organiseerd was .bedoeld als vergelding voor de betoging van vo rige week in Bonn. waar voornamelijk Hongaarse vluchtelingen rui ten van de Sowjet-ambassade ingooiden uit protest tegen de executie van Nagy c.s. De Duitse politie trad toen echter zeer krachtig tegen de betogers op. C V Onlslaüun W uiniii' r-lrijdInsl atonereuL&L. *ur. wwto de wiTnatraav 30 A'eiet. aisyoo ia ia Postbus 1112 - Postgiro No. 424519. KlachtencUenst abormementea: 1820DB .30 Zaterdags 17—18 uur Telefoon 115700 a-Gravenhage: Huygenspleln 1 - Tfclet 183467 (3 lijnen). Poetbus 1091 - Postgiro No. 424867. Klachteadienst: 1830-19.30 u. Telel. 362560. Dordrecht. Stdrefferspleui 3 Postgiro No 424208 Telefoon 4570 Kiachtendlenst na 17.30 uur 7314. Schiedam. Lange Kerkstraat »4b - Telefoon 67882. Abonnementsprijs 61 cent per week f 2,65 per maand, f 7,30 per kwki wal. Losse nummers 16 oent Verschil nt daeeHIks? (Geldig tot morgenavond) PLAATSELIJK BUIEN Wisselend bewolkt met later weer plaatselijk buien, bier en daar met onweer. Matige, af en toe krachtige wind tussen zuid en west. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Morgen: Zon op: Onder: 4.2(1 11.04 Maan op: Onder: 14.19 0.36 (Van onze kunstredacteur) HET artikel van de heer S. van Tui nen in „Anti-revolutionaire Staat kunde" (zie ons blad van 19 en 20 juni jl.), dat ons aanleiding gaf tot het maken van enkele opmerkingen over kunstpolitiek, heeft de verdien ste, een overzicht te geven van wat vandaag de dag door de overheid voor de kunst gedaan wordt. De auteur toont daarbij, niet blind te zijn voor bepaalde gevaren. Zo wijst hij er bij voorbeeld op, dat er een centralisatie op cultureel gebied valt waar te ne men. die funest dreigt te worden voor de lokale en regionale kunstbeoefening Ook ziet hij de huidige ontwikkeling bepaaldelijk niet gunstig voor de pro testantse kunstbeoefening. Hij wil dan ook terecht zoveel als mogelijk decen traliseren en zo overheidsbemoeiing noodzakelijk blijkt, deze voor alles ge meentelijk en regionaal doen zijn. Wij zijn het hiermede van harte eens. De heer Van Tuinen eindigt zijn stu die met te erkennen, dat hij niet alle vraagstukken heeft aangeroerd. Zo zegt hij fpag. 140): Onaangeroerd lieten wij het zeer moeilijke probleem van de censuur, die uiteraard verschillend is voor de verschillende gebieden. Men den- ke aan film, televisie, lectuurvoor ziening, toneel en feestcultuur. Bij een verhandeling over ons onder werp elders rezen vragen over finan ciering (doeluitkeringen, verster king van het provinciefonds?); over het gevaar van monopolie van de overheid bij de keuze van toneelge' zeischappen, orkesten, balletten enz. Wat kunnen de kleine gemeenten nu doen? Waar blijven onze christen kunstenaars, ons christelijk reper toire? Moet steun worden gegeven aan alle uitingen van kunst? Hoe met de kunstuitingen op zondag? Wie geeft ons de principiële voor lichting over de kunst? Hoe komt men in gewest en gemeente aan ge schikte ruimten voor kunstbeoefe ning. tentoonstellingen, uitvoeringen? Verscheidene van deze vragen zijn önzes inziens zeer belangrijk. Zij ver sterken in ons de overtuiging, dat wij met onze huidige methode van hand reiking aan de kunst op de verkeerde weg zijn. Het gevaar is niet denkbeel dig. dat de kunst in ons land een kunst matig bestaan zal gaan leiden. Zij zal daardoor haar vrijheid verliezen, haar „volks" karakter. Bepaalde stromin gen en bepaalde regionale eigenaar digheden zullen in de verdrukking ko men. Ons volk zal zijn besef van ver antwoordelijkheid ten opzichte van de kunst verliezen, het aan de overheid overlaten, -"e kunst in stand te hou den en daardoor het recht verliezen zelf uit te maken, wat het horen of zien wil: de staat zorge voor brood en spelen. Willen wij een krachtig gezond kunstleven, dan zal ons volk moeten worden opgevoed tot liefde voor de kunst. Opvoeding is eerste vereiste. De overheid zal dan, indien enigs zins mogelijk, het genieten van kunst en het verkopen van kunstwerken (wij denken vooral aan het boek) niet aan heffingen onderwerpen („vermakelijk heids"- en omzet-belasting). Zij zal vooral gemeentelijke en regionale ma nifestaties of activiteiten niet achter stellen bij landelijke topmanifestaties. Zij zal zoveel ais mogelijk cliënt wor den van de kunstenaar. Met subsidie of andere ondersteuning aan instanties, verenigingen of individuele personen moet zij zo voorzichtig mogelijk te werk gaan. Als ideaal worde gesteld, dat dergelijke hulp geheel komt te ver vallen. Wij zijn er namelijk van overtuigd, dat ons volk zelf zal moeten leren te bepalen, wat het aan kunstmanifesta ties al dan niet wenst te handhaven. En het zal moeten leren, zijn kunst zelf en uit vrije wil te betalen. Slechts dan behoeven wij niet bang te zijn voor erwaarlozing van regionaal of groepsbelang als gevolg van ambtelij ke keuze of voorkeur. Slechts dan is de kunst vrij en kan zij tot heil van ons volk functioneren. Toestand verergerd in en om Libanon mier gaf te kennen, dat er sprake is van een „feitelijke oorlog". Hij zei voorts dat hij Hammar skjoeld. wanneer deze in Beiroet terugkomt, nog één noodkreet zal iaten horen, en dat men die nood kreet ook tot de Veiligheidsraad zal richten. Zonodig zal men ook >aen be roep doen op de algemene vergade ring der V.N. De generale synode der Neder lands Hervormde Kerk heeft maandagavond tijdens haar zit ting te Driebergen met 27 stem men voor en 24 stemmen tegen hst voorstel aanvaard, het ambt van ouderling en diaken voor de vrouw open te stellen. Eveneens werd het voorstel aan vaard, de vrouw in bepaalde gevallen en voor bepaalde werkzaamheden tot het predikambt toe te laten. Dit ge schiedde ook met 27 stemmen voor en 24 tegen. T~AE onrust in de Libanon is de laatste vierentwintig uur weer zeer toegenomen en de situatie voor de regering van premier Es Solh is weer aanzienlijk verslechterd. Opstandelingen hebben de belangrijke stad Baalbek aan de rand van de Bekaa-valleï. in het oosten van bet land in handen gekregen, na hevige gevechten met de regeringstroepen. De rebellen zouden een comité van zes leden hebben gevormd dat Baalbek zal besturen. Volgens tie New York Times heeft president Nasser van de Verenigde Arabische Republiek zich in antwoord op een dringend verzoek van de secre taris-generaal van de Ver. Naties, Ilammarskjoeld, bereid verklaard, zijn invloed bij de Libanese opstandelin gen aan te wenden om mee te helpen bii een regeling van het conflict. De president zon céhter als voorwaarde hebben gesteld, dht „men er van uit gaat dat de Verenigde Arabisch Repu bliek In het geschil in Libanon geen partij is." Volgens welingelichte diplomaten in Londen hebben de Ver. Staten en En geland president Chamoun van de Li banon geadviseerd geen voorbarig be roep op westelijke interventie te doeny aangezien de regeringen van deze landen de indruk hebben, dat de regering van Libanon er niet voldoende van doordrongen is wat voor ernstige in ternationale gevaren zouden kunnen voortvloeien uit westelijke interventie. Het in dc Franse taal verschij nende Libanese dagblad l'Orlent meldt, dat de secretaris-generaal van de Ver. Naties, Hammarskjoeld, voor nemens is een internationale politie macht voor de Libanon te vormen en niet uitsluitend een waarnemerskorps. De Libanese premier heeft gis teren verklaard, dat niet langer van „infiltratie" aan de grenzen met de Verenigde Arabische Republiek Es Solh gaf eveneens te kennen, dat zijn land een beroep op Engels-Ame rikaanse militaire interventie in de Libanon „niet uitsluit", indien de V.N. niet snel genoeg tot stappen komon. Hammarskjoeld is vandaag uit Cairo, waar hij twee dagen besprekingen heeft gevoerd naar Beiroet vertrokken om nogmaals een onderhoud te hebben met de Libanese leiders. Ten minste negentig personen zijn gedood en meer dan driehonderd ge wond bij ontploffingen van vuurwerk in Brazilië. Volgens het blad Indian Express is liet kleine Nederlandse vrachtschip Nigeria (eigendom Van Kamp's scheepvaart en handelmaatschappij te Rotterdam) met een lading munitie voor dc noordwestkust van India na een expiosie in brand gevlogen. De gezagvoerder en zijn bemanning van tienkoppen konden zich zwem mend in veiligheid brengen. Zij zijn door de Indische autoriteiten die een onderzoek instellen, naar het naastbij- zijnde gouvernementsgebouw gebracht. Het schip vervoerde in opdracht van het Amerikaanse leger 400 ton explo sieven uit een Schotse haven naar Pakistan. De ontploffing, gevolgd door brand, had plaats op 800 kilometer van Bombay, nabij het dorp Jakhau. De explosies zaaide paniek bij de dorps bewoners. De Nigeria zou uitgebrand voor dc kust drijven. B schijn gekomen uit de stemmingen in het Europese parlement over de zetel der Europese instellingen, met Straatsburg op de tweede plaats en Milaan als nummer drie. Nadat bij een eerste stemming van de tien steden, die zich kandidaat had den gesteld, er vijf waren weggeval len, nl- Parijs, Chantilly. Turijn, Monza en Stresa, luidde de uitslag van de tweede stemmingsronde: Brussel 170 punten. Straatsburg 161. Milaan 155, Nice 153 en Luxemburg 99. Dit betekent dus, dat het parlement Brussel. Straatsburg en Milaan aan de ministers van de Europese gemeen schappen voorstelt als de meest ge schikte plaatsen voor vestiging van alle Europese organen. De Nederlandse afgevaardigden heb ben zich over het algemeen voor Brus sel uitgesproken. Twee of drie stemden voor Parijs. Helaas dreigt een „boos gerucht" de vreugde in het Brusselse kamp te ver storen, namelijk, dat de ministers op aandringen van Frankrijk en ook Luxemburg zullen besluiten de huidige toestand nog ruim drie jaar, namelijk tot aan het einde van de overgangS' periode te handhaven. Dat zou be^ tekenen, dat het parlement voorlopig m Straatsburg blijft vergaderen, dat de E.G-K.S. in Luxemburg blijft en de E.E.G. en de Euratómorganen in Brus sel. Het Europese parlement gaat de drie gemeenschappen dit jaar circa 10 mil joen kosten. Volgend jaar wordt dat circa 14 miljoen, waarvan ruim IAA miljoen voor reiskosten en vergoedin gen van de 142 afgevaardigden. Dit blijkt uit een rapport, dat.de Nederlandse KVP-afgevaardigde Jans sen. namens de commissie voor de ad ministratie van het Europese parle ment en voor de begroting van de ge meenschap. heeft ingediend. In Jiet kader urm het Holland Festival i Elisabeth Schwarzkopf op. In de pauze trad maandagavond in het Kt/rhausj poseerde zij met haar begeleider Felix te Schcveningen de beroemde sopraan de Nobel. DE speciale correspondent van France Soir, Jean de La- motte. schrijft dat de Russische premier Chroestsjew besloten heeft de regering-Tito omver te werpen en een einde te maken aan de „socialistische experimen ten" in Joegoslavië. Niemand van de ambassade heeft enig letsel opgelopen. Er bevonden zich ongeveer twaalf Duitsers in het gebouw, toen de aanval begon. Op een gegeven ogenblik werd er zelfs een stuk vuurwerk bij de ambas sade naar binnengegooid. Het ontplof te met een knal en ontwikkelde een rookkolom. Diplomaten telefoneerden naar de brandweer, die vier brandweerauto's zond. Maar er ontstond geen brand. De Westduitse ambassadeur Hans Kroll heeft „krachtig en mei nadruk geprotesteerd" tegen de betoging voor de ambassade. Hij heeft van de Russi sche regering volledige schadevergoe ding gevraagd. De uitbarsting van volkswoede bij de betoging tegen de ambassade is on getwijfeld beïnvloed door de herden king met felle artikelen in de Russische pers van de invasie van Rus land in 1941 (op 22 juni) door de legers van de nazi's. Vorige week vond een betoging plaats voor de Deense ambassade in Moskou. Dit gebeurde nadat in Kopen hagen voor de Sowjetambassade was geprotesteerd tegen de executies in Hongarije. De betoging voor de Deense ambassade nam echter niet zo'n ern stige vorm aan. Bondskanselier Adenauer heeft van daag een beroep gedaan op een groep van twintig vooraanstaande indus triëlen uit het Roergebied om de reis. die zij op het ogenblik door de Sowjet- Unie maakt, af te breken en naar huis terug te keren uit protest tegen de anti-Duitse relletjes in Moskou. De ravage, na het vertrek van de betogers was groot. In de voorka mers van de ambassade droop de inkt van de gordijnen. Overal lagen stenen, scherven en bierflessen. De woedende betogers hebben zelfs het naambordje van de Duitse am bassade buiten van dc muur gehaald. Tijdens de betoging keerde de me nigte zich ook tegen buitenlandse cor respondenten en probeerde hun came ra's te vernielen. P i De twee kamerleden Boekhoven en Vrolijk hebben minis Samkalden gevraagd of de vroegei ommandant van de parketgroep rijk litie in het paleis van Justitie te An, irdam zich heeft schuld'g gemaakt aan het opma- Nadat de nieuwe gouverneur van Ned. Nieuw-Gulnea, dr. P. J. Platteel, in Hollandia was aangekomen, inspec teerde hij in gezelschap van de com mandant zeemacht Ned. Nieuw-Gui- nea de opgestelde erewacht van dc Koninklijke Marine. In een van de drukste winkelwijken van Beiroet is gisteren een bom ont ploft waardoor vijf personen werden gedood. De bom ontplofte voor de in gang van een gebouw tegenover een drukke markt. Volgens berichten uit Moskou is de Russische oud-premier Boeiganin uit het ziekenhuis ontslagen. Hij zou in tussen een nieuwe functie hebben ge kregen in het noorden van de Kauka- sus. waar hij zou gaan werken voor de economische raad in Stawropol. In de Staatscourant is nu de aan gekondigde wijziging van de afbeta lingsbeschikking 1956 bekendgemaakt. Met ingang van morgen worden de percentages van de verplichte mini mum-kasstortingen als volgt verlaagd' Voor personenauto's van 35% tot 25%; voor motorrijwielen en scooters van 35% tot 25%, voor bromfietsen van 30% tot 15%: voor radio's en televisie-ontvang toestellen., grammofoons, platenspe lers, accordeons, koelkasten, haarden, kachels, elektrische en gasfornuizen. warmwaterapparaten, wasmachines, centrifuges en rijwielen van 20% tot 15%. Voor de overige artikelen, zoals deze in de afbetalingsbeschikking 1956 zijn genoemd, blijft het tot dusver gelden de minimum-percentage van 15% on gewijzigd De maximum-contracts- duur voor alle in deze beschikking ge noemde goederen blijft eveneens on veranderd. De huidige ontspanning m het eco nomische leven vormde de aanleiding tot deze wijziging der desbetreffende voorschriften, meldt het ministerie van Economische Zaken. (Van een onzer verslaggevers) EN delegatie van bouwvakarbei ders, die tegen d» nieuwe e.a.o. L de protesteren, heeft gisteren in Den Haag tevergeefs getracht door minister Suur- hoff te worden ontvangen. De bewinds man weigerde een onderhoud. Het waarnemend hoofd ran de afdeling arbeidsverhoudingen, mr. C'. J. Nier- strasz, ontving de afgevaardigden der demonstranten. Ilii deelde namens de minister mee, dat zij zich met klachten over de nieuwe c.a.o. moesten wenden tot de besturen van de drie vakbonden, ken van valse beoordelingsstaten over! die (je collectieve arbeidsovereenkomst de staat van dienst van zijn onderge- 'snet de werkgeversorganisaties hebben schikten afgesloten. Kan de minister meedelen welke Met bromfietsen ert fietsen hadden maatregelen hij denkt te nemen, op- ongeveer 500 arbeiders zich naar het dat aan eventuele gedupeerden recht departement van minister Suurhoff kan worden gedaan, aldus de kamer- j begeven. Dc Haagse politie had uit- leden. gebreide voorzorgsmaatregelen ge nomen om een massale demonstratie in de binnenstad tegen te gaan. Het Binnenhof was voor het publiek gesloten en de optocht der bouwvak arbeiders werd op tactische wijze bui ten de regeringswijk gehouden. Het departement van Sociale Zaken ligt aan de Zeestraat en dat konden de demonstranten wel bereiken Zij verzochten een audiëntie bij de minister maar cle/e weigerde zich met hen in te laten In Utrecht kwam het eveneens tot demonstraties. Daar organiseerden grote groepen arbeiders een optocht langs de bouwwerken. De rust keerde daar echter spoedig weer. In Rotterdam en Amsterdam was het tamcliik rustig Incidenteel deden zich op de bouwwerken we! moeilijk heden voor. Op een bouwwerk m de hoofdstad werden zelfs ïpftig man ontslagen, die tegen het advies van de E.V.C. in een langzaam-aan-actie waren begonnen. Maar tot demonstraties kwam het gisteren nog nergens. Wel werd vanmiddag m Amsterdam een proteststaking van een uur geor ganiseerd. veer 1000 bouwvakarbeiders werd bij gewoond, werd gisteravond n.I. beslo ten vanmiddag op drie plaatsen 111 de stad het Óvertoonise veld. Osdorp en Amsterdam-Zuid een korte pro testdemonstratie te houden. Tussen een en twee uur zou het werk op alle bouwwerken in dc hoofdstad moeten worden neergelegd. Dc .stemming in de vergadering was niet enthousiast. De oorzaak van de geringe strijdlust der Amsterdamse bouwvakarbeiders moet waarschijnlijk worden gezocht in het feit, dat de E.V.C. 1958 (groep Paul de Groot) zich van dc leiding van liet actiecomité heeft meester gemaakt. In de discussies bleek, dat men het over de te voeren actie met eens was. Een voorstel om de E.V.C.-bestuurder Frits Eberhard in het actiecomité op te nemen, werd door de meerderheid der aanwezigen met ondersteund. Zonder stemming werd het voorstel om ccn uur liet werk neer te leggen door voorzitter Gerrit Timmer aange nomen verklaard, E.V.C.-bestuurder Arie Korlaar kwam nog verklaren, dat zijn organisatie de actie zou steunen. Volgens France Soir was hiertoe be sloten op de laatste bijeenkomst van het centrale comité van de Russische communistische partij, dat vrijdag werd beëindigd. Op deze bijeenkomst zou voorts besloten zijn de propaganda campagne van de satellietlanden uit tegen Joegoslavië te verhevigen, een- economische blokkade tegen Joegosla vië te beginnen, een verbreking van de diplomatieke betrekkingen tussen Joe goslavië en de andere Oosteuropese landen te bewerkstelligen, militaire druk uit te oefenen langs de grenzen van Joegoslavië en In Macedonië een anti-Joegoslavische ondergrondse be weging op te richten. Joegoslavië heeft maandag bij Hon garije geprotesteerd tegen de „grove en onuitgelokte aanval", die het Hon gaarse ministerie van Justitie in zön verklaring over de executie van Nagy c.s. op Joegoslavië heeft gedaan. In de nota (vorige week was reeds gemeld dat deze in Belgrado werd voorbereid) wordt verder ge zegd dat regering en volk van Joe goslavië met diepe verontwaardi ging hebben kennisgenomen van het bericht over de terechtstelling van Nagy en de andere leiders van de Hongaarse opstand. De nota is gis teren in Belgrado overhandigd. „De beschuldiging, dat de genoem de personen, nadat hun in de Joego slavische ambassade asiel was ver leend, hun activiteiten zouden hebben voortgezet, .is onwaar en verzonnen van begin tot eind", aldus de nota. Verder wordt gesteld, dat de Hon gaarse regering de overeenkomst met Joegoslavië betreffende het aan Nagy c.s. verleende vrijgeleide, „op onher stelbare wijze heeft geschonden door de gewezen Hongaarse premier en zijn medewerkers een proces aan te doen ;n ze zelfs te doen terechtstellen, on danks de verzekeringen van dc autori teiten te Boedapest, dat Nagy c.s. niet verantwoordelijk zouden worden ge steld voor hun politieke daden in het verleden. Het centrale comité van de Poolse communistische partij heeft in een cir culaire «an plaatselijke partjj-organi- saties zijn afkeuring te kennen gegeven over de terechtstellingen in Hongarije. In het rondschrijven blijft men bij het vorige standpunt, dat Nagy in de crisis van 1956 politiek faalde, maar toch geen contra-revolutionair is. De federale rechter Karry Lemley heeft maandag een verzoek om uitstel van zijn bevel voor Z\<- jaar opschor ting der rassenscheiding op de mid delbare school in Little Rock afgewe zen. Hij waarschuwde echter voor overijlde In een bijeenkomst, die door onge-stappen. O Het weer m West-Europa blijft wissel vallig onder mviocd van ccn omvangrijk lagedrukgebied, waarin verscheidene de- pressickcrneu voorkomen. Een storing, die gisteren in noordoostelijke richting langs de vvaddenkust {rok. lag vanmorgen boven liet Kattegat. Achter de/r storing kwamen gisteren in ons land fhukc opklaringen voor. De afgelopen nacht daalde de temperatuur daardoor plaatselijk tot graden. Boven Zuid-Frankrijk lag vanmorgen een depressie die ln de richting van Znid- Duitsland korst. Wolkenvelden van deze storing dreven van het ruiden uit het land binnen, maar het rcgengeblcd ervan zal ten /.uiden va» Nederland voorbijtrekken De atmosfeer ui onze streken houdt pchter een onstabiele opbouw, zodat hier en daar nog nulen tot ontwikkeling komen. Ten westen van tcrland nadert langzaam een volgende storing, die een nieuwe hoe veelheid onstabiele lucht naar West-Europa transporteert. In verband daarmede neemt morgen in de loop van de dag de kans op buien weer Iets toe.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1