C.HJ.G. opende winterseizoen Gereformeerde jeugdclubs hielden feestelijke slotavond nieuws Zeekadetten roeiden tegen Gusto Schiedam G.T.B.-nieuws Vlaardingen Inbraak Maassluis Maasland Keuken uitgebrand Maandag 29 september 1958 TROUW CHRISTELIJKE GEREF. KERKEN Spirit 2 Spirit jun. V isserjjberichten HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Burgerlijke stand van Schiedam NEDERLANDSE HERVORMDE KEP.R Beroepen to Veenendajl (tocz 5e pcd pl.): P de Jong te Kootwijk Bedankt voor Oude Tongc- G J. Ja-; sen te Daarle. GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Leerdam: L Be:h tf Oldemarkt. Benoemd tot hulpprediker te Hilver sum: L W. Korvinus. laatstelijk pred. te Medan die dit bereop ook aannam Bedankt voor de benoeming tot hulp prediker te Hilversum: P. B. Suurmcnd laatstelijk pred. te Sorong N.-Gumca. Beroepen te Werkendam (2e pred. p] i A. Trapman te Stad aan het Haringvliet Tweetal te Midwolda: J. p. v. d. Boom- gaard tc Thesinge en T. Brienen té Mussel. Bedankt voor Londen Ont.. Canada (Free Chr. Ref. Chuch): J. H. Velema te Apeldoorn; voor 's-Gravenmoer: J. H Carher te Zutphen; voor Rotterdam- Charlois: H. v. d. Schaaf te De Krim Ov straties. De jongste meisjes waren het eerst aan de beurt met enkele ritmische uitvoeringen, de ouderen kwamen later met een boeiende knotsoefening. Aan het einde van de taptoe stelden de Pijpers, dc Jonge Pijpers, het Lciger des Heils en L.V.T. zich op voor de slotfinale. Ingeleid met zwaar tromgeroffel van de Pij petcorpsen speelde het Leger des Heilscorps het zo bekende „Abide with me". Dit avondlied werd teaslCe ge volgd door het uitvoeren van het Wilhel mus, waarmee deze geslaagde taptoe werd afgesloten Onder de aanwezigen merkten we onder meer de heer H. K. van Min nen. wethouder van culturele zaken op. SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag is ingebroken bij de Gebrs. Bijkers aan de Bettelweg te Schiedam. Er wordts niets vermist. VLAARDINGEN. Dinsdagmorgen kwamen de beste vangsten voor. Bij de drijfnetvissers varieerden de vangsten toen van één tot dertig kantjes, bij de zinkvleetvissers van tien tot éênenvijftig en nog veertig netten halen en bij de treilers van vierendertig tot tweehon derdvijftig kantjes. Deze laatste grote vangsten werden opgegeven door Jan den Heyer en Teun van der Plas, resp. schippers van de VI. 84 van Verboon en de VI. 131 van de VMV. In de handel, die nog steeds niet op volle toeren draait, is een nieuwe fase aangebroken: de le veringen voor Oost-Duitsland. Woensdag vertrok uit Schevcningen de eerste kust vaarder, het m.s. Berndbecker, met een lading gezouten haring aan boord, waar van een klein deel door de Vlaardingse haringhandelaren is geleverd. Eén dezer dagen zou de eerste in Vlaardingen ladende kustvaarder, het m.s. Bertaknienasse, vier-en-een-half-dui- zend vaten, elk bevattende 100 kg ge zouten haring, grotendeels afkomstig van de Vlaardingse en aangevuld door Sche- veningse en Katwijkse haringhandelaren, naar Oost-Duitsland. verschepen. Deze le veringen zijn een gevolg van het onlangs tot stand gekomen contract tussen de Ned, Bond van Haringhandelaren en de Dia-Nahnsng, Berlijn. De drijfnetschepen, die deze week aan de afslag waren voerden tesamen bijna 120 last haring aan, waarvoor de volgen de prijzen werden betaald: Voor maatjes haring: 37,90 tot 40,volle haring 39,40 tot 42,50, voor vollen en maatjes e.o. 38,tot 41,en voor ijle haring 32,10 tot 35,80, alles per kantje. De treilers voerden behalve 160 last gezou ten haring en een paar honderd kisten verse haring ook nog ongeveer twaalf duizend kg. verse vis aan. Voor de gezouten haring varieerden VLAARDINGEN Het gonsde van de drukte zaterdagavond in het zalen complex In de Pniëlkerk. Hier was een grimeur hard bezig om de laatste hand aan het toilet van een manne quin te leggen, daar een groepje jon gelui, dat nog even het laatste ge deelte van hun rol doornam, In de grote zaal de'vele aanwezigen, waar onder vele ouders, die met spanning wachtten op de dingen die komen zouden. Het is een bijzonder gezellige avond geworden, die de kleine staf van mede werkenden de volle zaal aanbood. Muziek, schetsjes, kortom een ver scheidenheid van programmapunten waden op de agenda vermeld. Deze feestavond, die tegelijk een af in de congreszaal aan de Lange Haven heeft het Leger des Hcils zondag tccer haar oogstdienst gehouden. Tijdens de dienst waren de oogstartikelen in het gebouw opgesteld. Na afloop toerden door de aanwezigen de producten rondgebracht bij zieken, behoeftigen en bejaarden. VLAARDINGEN. Spirit was in deze wedstrijd overtuigend beter, maar kon dit aanvankelijk weer niet in doelpunten uitdrukken. Het was zelfs Oranje-Nassau die door een dame de leiding wist te nemen en dit bleef zo gedurende het grootste deel van de eerste helft. Eerst vlak voor rust zorgde Oppe voor de gelijkmaker, waarmee tevens van vak gewisseld werd. In de tweede helft werd Spirit produktiever. De doelpunten volg den elkaar nu in snel tempo op en Oranje-Nassau wist hier weinig tegen over-te stellen. Pas toen de stand op 81 gebracht was. door doelpunten van De Hoog, Pulle C 2 x), Rina van de Bos (2 x), Oppe en Teerds, slaagde Oranje- Nassau er nogmaals in een tegenpunt te maken met een fraai afstandsschot. Dit Van Kempen—Van de Velden zorgde tenslotte met 2 doelpunten voor de eind stand. In een af en toe wat harde wedstrijd heeft het Waterschip verdiend gewonnen van de Spirit-reserves. In de eerste helft waren de mensen uit Hoogvliet veel sterker en mede door het zwakke vangen van enkele Spirit-dames ging de rust in met een 4—0 voorsprong voor de thuis club. Na de thee speelde Spirit beter en al gauw maakte Krijn Mosterd een ver diend tegenpunt. Door het soms wat harde ingrijpen van t Waterschip kreeg Spirit weinig kans meer haar aanvallen af te werken. De thuisclub voegde in deze helft van de wedstrijd nog 4 doel punten aan haar saldo toe. Vlak voor het eind miste Spirit nog een toegekende strafworp, waardoor de eindstand 8—1 voor 't Waterschip bleef. In een pittige eerste helft wisten de Spirit-junioren een verdiende 2—0 voor sprong te veroveren. In de tweede op stelling was het Rotterdamse Top echter sterker, met het gevolg dat zij na de rust hun achterstand volledig inliepen, waardoor de einduitslag 2—2 werd. Spirit I gaat zaterdag naar Rotterdam om de strijd aan te binden met Dio 3. Indien de Vlaardingers in staat zijn doelpunten te maken, betekent dit een ruime overwinning voor de bezoekers. Spirit 2 ontvangt om 4.15 uur in het Oranje-park het Rotterdamse Kwiek 2. Dit zal een gelijkopgaande strijd kunnen worden, met misschien een kleine over winning voor de thuisclub. Tezelfdertijd speelt Spirit a een wed strijd tegen Bolnes a, waarbij de gasten de beste kansen hebben. Om 3 uur vindt voorts de wedstrijd Spirit b—Oranje- Nassau b plaats, wat een overwinning voor de gasten betekent. 's-GRAVENHAGE, 28/0. Besommingen treiters verse vis. Sch. 196 met 20.360.—, 55 met 4.900.—. 118 met H.750.— Besommingen vleetloggers verse haring: Scb. 305 met 1.780.—, 186 met 3.680.—. Voorts waren aan de markt twee kust- vissers met tezamen 2.080.— aan verse vis. Notering per kilo: groot middeltong 4.20 tot 4.35, klein middeltong 3.30 tot 4.65, tong 1 3.50, tong l i 3.30 tot 3.40, tong 2 2.85 tot 2.70, tarbot 1 t 345 tot 3.70, tarbot 2 2.25 tot 2.50, tarbot 3 1 2— tot 2.15, tarbot 4 1,50 tot 1.60. Notering per 40 kilo: middelschol 42— tot 44.—, kleine schol 33.— tot 34.—, groot Wiiddclschelvis 46.— tot 48.—, mid delschelvis 40— tot 42—, schelvis 1 1 32— tot 3650, schelvis 2 33— tot 36—, wijting 27— tot 36—, middelkabeljauw 36— tot 40—, kabeljauw 1) 39— tot i 42—, kabeljauw 2 30— tot 34—, kabel jauw 3 27— tot 32—, mlddeikoolvts 2950 tot 32—, koolvls 1 29- tot 35—, koolvls 3 20— tot 1 2750. Per vijf stuks: 1 48— tot 68—. Notering per 100 kilogram: grote «skabel- jauw 98— tot 130—, grote koolvls 78— tot 1 80.—. Notering per 50 kilo: verse haring 1650 tot 24—, makreel 10tot t 28.80. Aangevoerd circa 8500 kantjes gezouten haring. Notering: maatjes zout, klein 3440 tot 42.30, maatjes zout, groot 36— tot t 4240, volle haring 36.50 tot S 42—, steur- haring 34— tot 40—, «ie haring 29— tot f 33.50, alles per kantje. Dinsdagmorgen komen aan de markt van de Noord de treilers Sch. 121. 24 en 21. voorn worden verwacht zes tot tien kust- HOEK VAN HOLLAND. Zondag middag omstreeks half twee is vermoe delijk door lekkage van een leiding van butagasfles naar gascomfoor, brand uit gebroken in de keuken van het woon huis van de fam. Groeneweg, Stations weg 65. Dank zij het voorschrift dat in rijks gebouwen brandblusapparaten aanwezig moeten zijn, kon voorkomen worden dat de brand zich tot andere vertrekken zou uitbreiden. Terwijl de bewoners en buren de blusapparatcn gebruikten, arriveerde ook'de Vrijw. Brandweer die eveneens met sneeuwblusapparaten de hevige brand m de keuken te lijf ging. Binnen een half uur was de brand bedwongen, maar van de inhoud der keuken is niets overgebleven. Dit ver trek is totaal uitgebrand, de ruiten stuk en grote brandschade aan buren en deuren. Vei zekering dekt de schade. Hei., ui Stoei, -i Oslo Kopen U Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankf. Mlinchen Zürich Genève Locarno Wenen Innsbr. Rome Ajaccio Madrid Majorca Algiers -w. be.w rw. be.w rw. be.w h. bew. regen regen h. bew. zw. be.w zw. be.w zw. be.w tw. be.w mist h. bew. 1. bew. zw. bew. 1. bew. mist mist zw. bew. onbew. 1. bew. 1, bew. I. bew. 1. bew. h. bew. onbew. WZW 5 ZZO 2 NO l ZZO 8 ZZO 2 Z 8 ZZO 5 Z 4 zzo i ZZO 3 ZO 4 sUl SCHIEDAM. Zaterdagmiddag hebben de zcekadetten de jaarlijkse roeitcedstrij. den tccer gehouden tegen de roeivereni ging van de tier) Gusto. De wedstrijden werden gehouden in dc Voorhaven ter hoogte van hel wachtschip tan dc zce kadetten, de Spica. Op de voorgrond tan de foto de roeiboot tan de Gusto in dc strijd tegen de zeckadettcn op de achter grond. Vele belangstellenden tuigden de wedstrijden met spanning vanaj de Spica. Na afloop tan de tvedstrijden woonden de -.eekadetten oir. tan commandant De Jong de te u-aterlating bij vun de Leiderkerk bij de werf Gusto. Daarna waren zij dc gast van de Marine te Rotterdam. VLAARDINGEN Tijdens de voetbal wedstrijd T.S.B.—Oranje Wit. die zater dagmiddag werd gespeeld op de Vijf- sluizen, kwam de 26-jarige W. van Eijk te vallen cn brak een been. Hij is naar het ziekenhuis overgebracht. Eveneens kwam te vallen de 37-jarige voorman A. Geurtsen uit Overschie en wel maandagmorgen bij werkzaamheden aan de winkelpanden Liesveld aan de Gedempte Biersloot. Hij werd hierbij ernstig gewond. G. viel van een hoogte van 7 a 8 meter, brak beide benen en liep tevens inwendige kneuzingen op. Het slachtoffer is naar het Bergweg- ziekenhuis te Rotterdam vervoerd. ZZO 2 stil stil stil ZO 7 stil OZO 2 NO 2 stil NNO 4 WZW 2

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2