M. H. L. Weststrate sprak voor A.R. Kiesvereniging „Rotterdam en de Europoort" voor Chr. Beambtenbond Mevr. Visser-Gille 40 jaar bij het onderwijs Tj. H. Daane sprak voor C.B.C. over Wat is en wat doet de Bond Kantonrechter beoordeelde verkeersovertreding PMak hartelijk gehuldigd Bijeenkomst in ChrSoc. Belangen Schiedam Zwaluwen-nieuws Prijsuitreiking Vegla Bedrijf ^voetbalcompetitie Reelasseringseolleete Spaarcij f ers R.P.S. Film „Zonnehuis" zeventig jaar Maassluis Hoek van Holland Gedenkdagen predikanten Maasland Rozenburg Veertig jaar muzikant Burgerlijke stand van Rotterdam Excelsior-nieuws E.N.C.K. hengelen Donderdag 2 oktober 1958 TROUW gereformeerde kerken Inenting te Schiedam Burgerlijke stand van Schiedam V isserijberichten Burgerlijke stand van Rozenburg Opbrengst collecte reclassering VL AARDINGEN. Het is alweer en kele jaren geleder» dat beide_ clubs el kaar ontmoetten. Noordwijk is destijds naar de 4e klas gedegradeerd, doch heeft via een kampioenschap thans weer een plaatsje in de 3e klas veroverd. De resultaten van de kustbewoners waren tot heden niet onverdienstelijk en prac- tisch staan Zwaluwen en Noordwijk, elk met 5 punten uit 4 wedstrijden, gelijk. Omtrent de wedstrijd van - zaterdag valt dus weinig te voorspellen. Willen de Vogels in hun afdeling een rol van be tekenis blijven spelen, dan moet nu be slist gewonnen worden, iets wat hun blijkbaar in uitwedstrijden beter afgaat dan in eigen huis! De wedstrijd begint ook ditmaal nog om 4.15 uur. Zwaluwen 2 speelt in Rijnsburg te gen Rijnsb. Boys 2 en zal zich tot het uiterste in dienen te spannen om niet met lege handen de terugreis te moeten aanvaarden: Zwaluwen 3 speelt tegelijkertijd met het eerste aan de Kethelweg en wel te gen Excelsior M 2. Een gelijk spel ligt o.l. wel in het bereik van de Zwaluwen- reserves. NED. HERVORMDE KERK Beroepen te Boven-Hardinxveld: J, van Sliedregt te Putten; te Benschot ttoez,i: G. Biesbroek te Kamperveen. Beroepen te Maassluis (vak. T. Spil ker>: C. Mak Azn. te Roden en in de vakature H. Vollenhovcn: A. Trapman te Stad aan het Haringvliet. SCHIEDAM. Er waren niet zo vee! bezoekers op dc ledenvergadering van de Ned. Chr. Beambtenbond, die In de grote zaal van het gebouw voor Chr. So ciale Belangen werd gehouden. De heer J. Korbee. de voorzitter, gaf na de aan wezigen te hebben verwelkomd, het woord aan de heer J. M. de Bruin, die een verslag uitbracht over de op 4 en 5 juni gehouden. Algemene Vergadering. De heer H. v. Eijk werd bij de be stuursverkiezing tot secretaris benoemd m plaats van de geëmigreerde heer H. C. Drenth. Het tweede gedeelte van de avond werd gedeeltelijk gevuld met het vertonen van drie films. De heer De Jong, verbonden aan het havenbedrijf der gemeente Rotterdam hield ec-n causerie over de betekenis van de Rotterdamse haven en de plannen voor Europoort. Aan de hand van dia's gaf de heer De, Jong een overzicht van de ge schiedenis van Rotterdam en omgeving. Vroeger, in de tijd. dat de Hollanders de vrachtvaarders van Europa waren, was Rotterdam niet zo belangrijk. Dordt en Amsterdam met de Hanzesteden waren toen de havenplaatsen. De havens waren in die tijd zeer kwetsbaar. Men had last van overstromingen en verzandingen. Bloeiende havensteden gingen ten onder door het water of door het zand. Dordrecht had veel privileges, die Rot terdam moest missen. Gelukkig is hier aan in 1795 een einde gekomen, zodat Rotterdam dat reeds in 1340 stadsrechten verkreeg, zich kon ontwikkelen. Die ont wikkeling begon eigenlijk reeds, toen de Nederlanders het Spaanse juk hadden af gelegd. Rotterdam werd van vissershaven, oorlögshaven en later, door de Oost- en Westindische Compagnie handelshaven. De drukte in de havens neemt steeds toe. Grotere aanvoeren erts en olie nopen tot verdere havenaanleg. Na de aanleg van de petroleum havens komt de Bot lek en nu Is er een plan, dat zijn weer ga tviet kent; de Europoort. De heer De Jong ging uitvoerig op dit pLan in. SCHIEDAM. De bedriJfscompetUle 1958, georganiseerd door de Vegla werd gisteravond besloten met een feestavond in Musis Sacrum, aan de Lange Haven. Er werd een grote cabaretrevue ge geven onder de titel: Achter klaar draaien maar. Verscheidene artisten, waaronder de Three Johson's, het accor deon trio dat steeds meer naam krijgt, gaven een gevarieerd programma. Voor een uitstekende imitatie van de zanger Louis Armstrong zorgde Corry Braks, die High Society ten gehore bracht. On middellijk na de pauze was er de prijs uitreiking, van de bedrijfsvoetbalcompe- titie. De eerste prijs in de eerste klasse was voor N.V. Simon; de eerste prijs in de tweede klasse was voor Bingham 8c Co.J Dit laatste elftal mag dus in de nieuwe 'avondcompetitie uitkomen in de eerste klasse. De Vocal Sisters, bekend geworden door de revue Hitparade van de Scbie- damse Gemeenschap, waren ook hier weer present. Het orkest dat voor de muziek zorgde was het Metronome Quar tet o.l.v, .Pete van Hees Jr. SCHIEDAM. Op vrijdag 3 oktober 1958, des namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen difterie-kinkhoest-tetanus voor kin deren vanaf 6 maanden oud in het ge- boüw vah'de G.G. en G.D., Tuinlaan 80. SCHIEDAM In het WIjkgebouw aan hot Wibautplein werd woensdagavond mevrouw Visser-Gille gehuldigd omdat zij veertig jaar geleden haar taak als onderwijzeres bij het Christelijk onder wijs aanvaardde. Twee jaar is mevrouw Visser nu on derwijzeres aan de Chr. school aan de 'Dwarsstraat., Voordien was ZÜ lange tijd werkzaam bij de Julianaschool aan de Oostsingel. Mevrouw (Visser viel een grootse hul diging ten deel. Niet alleen 's avonds waar tientallen haar de hand drukten, maar ook de dag daarvoor reeds op de school. D.e foto toont mevrouw Visser terwijl de voorzitter van de Vereniging tot be vordering van het Christelijk onderwijs in Schiedam, de heer Th. J. L. v. d. Berg haar gelukwenste. SCHIEDAM, In totaal werden tij dens de Nationale reclasseringsdag in Schiedam met de collecte 3529,39 op gehaald tegen vorig jaar 3033,20. Van dit bedrag werd 1341,09 door straatcollectie bij elkaar gebracht. SCHIEDAM Bij de Rijkspostspaar bank, 'kantoor Schiedam zijn 'in 'de maand september ingelegd 270.216.14 en 223.017,46 uitbetaald. Er zijn in de zelfde periode 67 boekjes uitgegeven. SCHIEDAM iDe Chr. Vereniging tot verpleging van Chronische zieken ,-,Het Zonnehuis" zal op 16 oktober om 8 uur in de Opstandingskerk te Nleuwland een filmvoorstelling geven waar o.a. zal worden vertoond, de film over het werk van de vereniging Zeven stui vers". Prof. dr. Th. L. Haltjema te Gronin gen, hoogleraar vanwege de Ned. Herv. Kerk aan de Rijksuniversiteit aldaar,, wordt heden, donderd- ze ventigjaar. Prof. Haitjema, die in 1917 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht bij wijlen prof. dr. Hugo Visscher op een proefschrift over Augustinus' weten schapsidee promoveerde tot doctor in de godgeleerdheid, heeft de herv. ge meenten te De Meern, Hoogmade en Apeldoorn als predikant gediend. In 1923 werd hij in zijn huidige func tie benoemd, als opvolger van wijlen prof. dr. W. J. Aalders, die toen ge woon hoogleraar werd, om dogmatiek, kerkrecht en vaderlandse kerkgeschie denis, te docerenj. Behalve door zijn publikaties.}s,prof. Haitjema bekend door de vele be-, stuursfuncties. die hij bekleed heeft Met name in de kring der confessio nele vereniging hij een bekende li- guur; ook in de Chr. Hist. Unie, waar van hij hoofdbestuurslid is geweest Verder was prof. Haitjema een van de oprichters van „Kerkherstel"; daarvan is hij tot de opheffing in 1951 voorzit ter geweest. die zich'afvhöég. hoe'de financien wer den geregeld. Met de contributie wordt zuinig omgesprongen, zo verzekerde de heer Daane. Er Is echter veel geld nódig, voor salarissen, afschrijving en voorlich ting. Wij kunnen ons echter rijk noemen want het kapitaal van de organisatie is op het ogenblik meer dan een miljoen. Nadat de heer Daane de verschillende activiteiten 'van de bond had genoemd, kwam hij op het religieuze punt. Hij merkte op dat de mens niet alleen voor dit leven is, maar een eouwigheidsbe- atemming heeft- Het maatschappelijke is in dit licht gezien niet het belangrijkste. Deze avond was de eerste van het nieu we seizoen. SCHIEDAM.Woensdagavond werd er in een der zalen van .Chr. Sociale B-e- jangen een' praat-' en vertelavond, gehou- derfjï jfSórganiaeerd- door 'Üe Chr; Bedrijfs groepen Centrale. Hei wa* ongetwijfeld een. goed idee, om het eens anders te doen dart gewoonlijk. D« beer TJ. H. Daane, de districts!»- stoorder had namelijk een z,g. flanelberd meegebracht, aan- de hand waarvan hij sprak over; „Wat is en wat doet uw Bond." De belangstelling was groter dan men gewend was. Toch vroeg men zich af, of het nodig was, dat er van de 260 leden slechts 17 wapen. i De heer Daane zei, dat het in de or ganisatie gaat om het algemeen belang. De. arbeider is een producent en hij moet zich verenigen. Wij moeten ons veilig stellen en richting geven aan het maat schappelijk leven. Wat verstaat men on der het algemeen belang, zo vroeg hij zich af. -Natuurlijk het afsluiten van een c.a.0., de bedrijfsreehtspraak en de re geling van de arbeidstijden. Tegenover het algemeen staat het indi vidueel belang b.v. de kwesties over de sociale verzekeringswetten. De heer D3ane liet op het bord zien hoe de structuur van de organisatie is. De CJB.C. heeft op het ogenblik 23.500 leden. De organisatie bestaat uit verschil lende afdelingen. Hierboven staat de be drijfsgroep. Het hoofdbestuur is verant woording schuldig aan 'de Verenigings raad. Uiteraard wordt er een maal per jaar een Algemene vergadering gehouden. Spreker ging vervolgens graag in op een opmerking van een der aanwezigen. joves lie i Dr. B. A. Knoppers te Soest, em.- predikaat van de geref. kerk te Am sterdam, hoopt 6 oktober zijn 75ste verjaardag te vieren. Dr. Knoppers was een vooraanstaande figuur in de Ned. bond van jongelingsverenigingen op geref, grondslag; o.a, was hij ja renlang redacteur-van Het geref. jon- geüngsblad.' In 1941 promoveerde hij aan de universiteit te Munster -tot doctor in de filosofie op een proef schrift met een vergelijking tussen de Nederlandse en de Duitse jeugdbewe ging. Dr. Knoppers heeft zich ook aan het evangelisatiewerk gegeven en stichtte in Twente (hij diende na zijn vertrek uit .KapelleBiezelinge en voordat hij haar Amsterdam vertrok de kerk te Almelo)J de contactcom missie voor het- evangelisatiewerk; in Amsterdam was hij .voorzitter van de evangelisatiecommissie. Tal 'van jaren was dr. Knoppers archivaris en ac- tuarius van de classis Amsterdam. Ds.-J. li. Gunning E. Bzn. te Zeist, em.-predikant der Ned. Herv. Kerk, vierde gisteren zijn 65ste. verjaardag, Ds. Gunning diende de gemeenten te Leersum, Capelle a. d. IJsel, Numans- dorp, Ryssen, Oud-Beijerland, Schoon- rewoerd, Hcogeveen, Vuursche, Schoon hoven en te Kasteren, waar hij in 1938 met emeritaat ging. Ds. Gunning was enige jaren lid van het hoofdbe stuur van de geref. zendingsbond in de Ned. Herv. Kerk. brommer op 3 juli j.l. op de Harreweg in Kethel. Hij had daarbij echter niet goed uitgekeken want van de Veenweg kwam een motor aan wie v. S. voor rang had moeten verlenen. Een botsing was het gevolg van deze handeling en de motorrijder kreeg een teenfractuur, waardoor hij vijf weken verhinderd was te werken. Het ontstaan van dit ongeval was vermoedelijk te wijten aan het feit, dat v. S. nogal doof is en daardoor de motorrijder niet heeft horen aankomen. Mr. Schimmel eiste 50 subs twintig dagen hechtenis. De veroordeling luidde 40 of zestien dagen. Behalve verkeersovertreders kwamen ook enkele lieden, die opgebracht waren wegens dronkenschap voor de kanton rechter. Deze hoorden 15 of zes dagen hechtenis tegen zich uitspreken. SCHIEDAM. De verkeersovertre dingen vormden weer de hoofdschotel op de woensdagmorgen gehouden open bare zitting van het kantongerecht. De verdachten hoorden In het algemeen vrij zware straffen tegen zich eisen en vooral diegenen die geen voorrang had den verleend, kwamen er niet best af. Voor een dergelijke overtreding varieer den de straffen tussen de 45 en 55. Ook N. v. P. kreeg een zware straf. Op 29 augustus was hij bekeurd, om dat hij een vrachtwagen bestuurde en daarvoor niet in het bezit was van het vereiste rijbewijs. Was het daar nu maar bij gebleven, maar nee, de volgende dag werd hij wederom bekeurd, voor precies hetzelfde feit. De ambtenaar bij het OM. mr R. A. Schimmel achtte een dergelijk feit buitengewoon onverant woordelijk en eiste 120 subs, achten veertig dagen hechtenis. V. P. werd ten slotte veroordeeld tot ƒ90 subs, zesen dertig dagen hechtenis. J. v d. B. uit Den Haag wilde na bij Maasland een andere wagen passe ren. De bestuurder van deze wagen gal echter wat meer gas hetgeen tot gevolg had, dat V. d. B. zijn wagen het terug vallen. Daardoor moest echter een ach ter hem rijdende wagen remmen en aan gezien V. de B. zijn richtingaanwijzer liet uitstaan werd hij door een langs de weg staande wachtmeester van de rijkspolitie aangehouden en bekeurd. Even ontstond er gedurende de zitting een discussie over het feit, of V d B. de wagen wel of niet gepasseerd naci. V d. B. beweerde nl. van met, terwijl de vèrbaüssant het tegendeel beweerde. Ondanks het feit, dat de raadsman mr. Oosterhol hiervan profijt trachtte te trekken, baten mocht dit .niet, want mr. Cos veroordeelde V. d, B. tot 50 subs twintig dagen hechtcni.s, nadat mr. Schimmel 75 of dertig dagen geeist haG." v. S. uit Wassenaar draaide zijn Geboren; Marjoiijn d. van A. Bakker in C. M. Scheenloop, Annelies, d. .van F. A. van Rongen en C. Stuhlmuller, Gerrit C.. z. van H. W. Boekweit en W. J. Touw. Dirk R., z. van P. Wittebol en C. de Keizer. Eric O., z. van H. A. Oelrich en H. M. Roos. Maria J. L. E., d van J. L. J. Dries en E. M. L. B. Willemse, Johannes, z, van J. van Schaf ten en A. van Laarhoven. Oveileden: G. Ruseler. 43' jr., E. C. Vredenbregt, 62 jr.. echtg. van W. J. Fcelders. ROZENBURG. De leden van de Ro- zenburgse Harmonievereniging „UDI" waren j.l. woensdagavond in het vereni gingsgebouw ,,De Schans" bijeengeko men in een gezellig samenzijn, teneinde gezamenlijk het feit te herdenken dat de heren D. van der Meer, J. Quak Jzn. en H. W. van der Wilt gedurende 40 ja ren als werkend lid der vereniging hun partij hadden meegeblazen. In een dank woord op rijm bracht de heer J. W, Kleijwegt, voorzitter der vereniging deze leden hulde voor hun medewerking. Spr. overhandigde hen als aandenken een zilveren insigne met het opschrift ,.40 jaar UDI." Hierna sprak burgemeester Aschoff, die vergezeld was van zijn echt genote. de jubilarissen toe. Als attractie werden op deze avond een aantal foto's uit de geschiedenis van UDI op het witte doek geprojecteerd. De vertoning ervan veroorzaakte af en toe grote hilariteit. De secretaris gaf een overzicht van het wei en wee der vereniging vanaf de oprichting. Aan het slot van de bijeen komst werd een forum gevormd welke tot taak kreeg een aantal vragen te be antwoorden. De muzikale omlijsting van de vond was in handen van de heer K. 0 van der Knaap, accordeon. Ds. G. Visee, predikant van de vrijgem. gerei, kerk te Kampen, her dacht gisteren zijn 25-jarig ambts jubileum. Hij diende de geref. kerken te Nes en Wierum, te Emlichheim en te Leerdam; van 1045 af was hij pre dikant van de vrijgem. geref. kerk te Leerdam, tot hy in 1946 naar Kampen ging. Ds. Visee was scriba van de ge nerale synode van Amersfoort 1948). en praeses van die van Kampen (1951). MAASSLUIS.. Excelsior krijgt za terdagmiddag bezoek van Spijkenisse en kan bewijzen, dat baar betere vorm welke uit de kleinst mogelijke nederlaag tegen Zwart Wit zou kunnen worden afgeleid,inderdaad baan breekt, Eeo handicap tegen de stevig spelende be zoekers is, dat Hartog op de linker vleugel nog steeds verstek moet laten gaan, waardoor de voorhoede in kracht inboet. Wanneer daarentegen de achter hoede haar oude vorm handhaaft, is deze ontmoeting voor de Dijkpolderbe woners niet kansloos. Verder is vastgesteld: Zwaluwen 3 -- Excelsior 2; Excelsior 3 Zuidland 2 en Zwaluwen 5 Excelsior 4. Junioren: Hollandiaan a Excelsior al; Excelsior bl RK. Wik bi; H.B.S.S. b2 Excelsior b2; E.D.S.b Excel sior b3; Excelsior c2 V.F.C. c3 en Excelsior c3 Voorwaarts c3. VLAARDINGEN. In de afgelopen week hield bovengenoemde vereniging haar serieconcours in de wateren van Maasland. De vangst viel tegen: De uit slag luidt: 1. J. Koet» 206 gram; 2. Kramer 173,3. Kooiman 140; 4. J. de Hartog, 130; S. D. van Roon 128; 6. F. van Oosten, 124.; 7. H. Bijl 122; 8. P. Bijl 71; 9. W. Post 71; 10. D. Haddeman 55: 11. W. Bos 22; 12. T. Holster 20 en 13. J. v. d. Vaart, 2 gram Het concours stond onder leiding van de heer L. Verhey. Geboren: Maria Wilheltnina d. van J. van Vliet en P. Wcstöijk. Op de tentoonstelling Japanse Kunst, die verleden week in het Haagse Ge meentemuseum is geopend, is nog een speciale zaal ingericht, waarin kleuren dia's en films worden vertoond, als toe lichting op de Japanse tentoonstelling. Aan de wanden van deze zaal is een aantal Japanse muziekinstrumenten uit de eigen collectie van het museum op gehangen. ROZENBURG. De vorige week in deze gemeente gehouden collecte :cn ba te van de Reclassering heeft opge bracht 255.45. Vorig jaar bracht deze collecte 207 op.

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2