Judokampioenschappen in Vlaardingse Stadsgehoorzaal Najaarsshow door vijfduizend belangstellenden bezocht Bijzondere dienst in Oosterkerk Excelsior Maassluis leed opnieuw nederlaag KERK EN SCHOOI Reserve gemeentepolitie in Zuid-Holland tien jaar F Gevaarlijk ijs tussen herfstbloemen Arjos bijeen in Emmaüskerk Huldebetoon aan dr. J. Schouten Lustrumviering in Kampen Nek van sier- duiven afgerukt D B Schiedam Vegla feestavond Van fiets gevallen Kuitbeen gebroken Kachel sprong uit elkaar Het Zwarte Paard schaakte Leescij f ers te Schiedam Samenkomst Comité „Schiedam voor Christus Bevolkingscij fers Vlaardingen US Spirit won van D.I.0.3 Ds. Van Veldhuizen over „Uitvluchten" Burgerlijke stand van Botterdam Geslaagd jeugdappel besloot jeugdweek Spirit 2 speelde tegen Kwiek 2 Ds. Th. Swen voor de radio Zwaluwennieuws Overzicht haringvisserij Maasland Défilé voor stadhuis in Rotterdam Op Dierendag: B Chr. Geref. predikants vrouwen vergaderden TROUW Maandag 6 oktober 1958 Burgerlijke stand van Schiedam /-> In de najaarsvergadering van het Partij convent der Anti-Revo lutionaire partij, dat 25 oktober in Musis Sacrum te Arnhem zal wor den gehouden, zal aan dr. J. Schou ten, die erevoorzitter is van het Centraal Comité dier partij, wor den aangeboden ter gelegenheid van zijn aftreden als lid van de raad van state een bundel opstel len, handelend over onderwerpen, waarmee de heer Schouten zich tydens zijn politieke loopbaan heeft bezig gehouden. Deze bundel, waaraan onder scheidene personen medewerkten, bevat verzamelde studies uit het leven van dr. Schouten en is dus geheel aan hem gewijd. Jonge kerkavond Zendingsarbeiders terug AFSCHEID EN INTREDE HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur s BS; wzw w zo zo ós V. Di Ka SCHIEDAM. „Gevaarlijk ijs" dat staat op de waarschuwingsborden, die men momenteel m de gemeentelijke kwekerijen kan aantreffen. Niet dat tus sen de herfstbloemen het gevaar be staat voor de bezoeker dat deze plotse- SCHIEDAM. Het Schiedams Toneel zal op zaterdag 1*1 oktober in het ge bouw Musis Sacrum een opvoering ge ven van het toneelspel „De Voetbal pool" door Arnold Ridley. De avond wordt georganiseerd door de ontspanningsvereniging „Vegla". SCHIEDAM Zaterdagmiddag om streeks half vier is de 9-jarige J. B. in de Vondellaan van zijn fiets gevallen. Hij brak zijn rechteronderbeen en werd naar huis vervoerd. SCHIEDAM Tijdens een voetbal wedstrijd omstreeks 3 uur brak de 22- jarige G. H. op 't E. zijn rechter kuitbeen. Via het gemeente-ziekenhuis werd het slachtoffer naar zijn woning gebracht. SCHIEDAM In een woning aan het Broersveld is zondagmorgen bij het aan maken een kachel uit elkaar gesprongen. Er gebeurde gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Mevr. L„ die in de woning op visite was heeft het vuur met drie emmers water geblust De oorzaak van de ontploffing was een volle fles bier, die in de kachel stond. SCHIEDAM. Voor de huishoudelij ke wintercompetitie NRSB-competitie gespeelde wedstrijden luiden de uit slagen: SV Het Zwarte Paard: H. van der Kraan-W, Kerkhof I0. J. Moerer-P. van Kampen 10, J. Witloze-P. van der Kraan afgebroken. A. van Bemmel-A- de Bruin 01, C. van Meerendonck-C. Pneulus 01, A. van der Veen-T, J. Robbenregt 10. D. Smit-S. N. Gouka 01, P. Paeulus-K. Wester 01, H. Of- ferman-P. Meeuwsen 01. A. van der Wael-C. Groeneweg 10. SCHIEDAM In de maand septem ber werden bij de Openbare leeszaal 25.560 boeken uitgeleend tegen 24.505 in dezelfde periode van het vorige jaar. Van dit.aantal waren 11.432 romans, 6612 studiewerken en 7516 kinderboeken. Het aantal houders van leeskaarten bedroeg 5524 tegen 5261 in het vorig jaar en het boekenbezit steeg van 57.011 in het vorig jaar tot 57.893 nu. SCHIEDAM Op vrijdag 10 oktober zal in de Julianakerk een samenkomst worden -gehouden, georganiseerd door het comité „Schiedam voor Christus". Ds» P. Lugtigheid uit Den Haag zal spreken, over het onderwerp „Kun je God." wél* vertrouwen". Het muziekkorps van. het Leger des Hejls' en een zangkoor bestaande uit le- deVvaif-dc Schiedamse kerk en evan gelisatiekoren geven hun medewerking aan deze evangelisatiebijeenkomst. Aan vang 8 uur. 'ling in een wak zal stappen, maar dc gemeente moet op alles voorbereid zijn. Reeds nu moet zij denken aan de ko mende wmter en .misschien zal die win ter er weer een zijn van slecht ijs. De waarschuwingsborden, die dan ge bruikt moeten worden. dienen klaar te zijn. Vandaar dat men, hoe para doxaal het ook mag klinken, zich tus sen de herfstasters op de gemeentelij ke kwekerijen, midden in de winter waant. Onze fotograaf maakte van de borden onder deze bijzondere omstandigheden een opmerkelijk plaatje. SCHIEDAM. Op 1 september telde de gemeente Schiedam 78.785 inwoners. Dat waren er 81 meer dan op 1 augustus. Dit aantal werd verkregen doordat 126 geboorten plaats hadden. 39 personen overleden. 292 personen zich vestigden en 298 vertrokken. Het aantal echtschei dingen in de verslagmaand was 7. Ze ventig huwelijken werden voltrokken. Binnen de gemeente hadden 83 verhui zingen plaats. Van de gehuwden kregen 10 Daren een eigen woning. 28 paren trokken bij ouders in. 2 bij familie. Door onderhuur kregen 3 paren onder dak. Afzonderlijk vestigden man en vrouw zich in 13 gevallen, en veertien paren kregen buiten de gemeente een woning. Geboren: Alfred, x v van Nieuwenlliijze en-V I Kriek; Roeland JHM, zvSTL KtQos en C A - M Vollebregt; Maria E F, d .v G J Landsbergen en M P J Reherman: Veronica M, d v A G j van Vliet en A M J var. Tienen. Overleden: C 3 Kapel. 88 jr. VLAARDINGEN. De thuisclub ver koos met de wind in de rug te begin nen, wat echter niet belette dat het Spi rit was die onmiddellijk het initiatief nam om dit niet meer af te staan. De bezoekers waren beduidend beter al duurde het geruime tijd voordat dit in doelpunten werd uitgedrukt. Dit was echter niet in de laatste plaats te wij ten aan de invloed van de straffe wind, die op dit open terrein vrij spel had. Spirit hield echter het hoofd koel en het spel kort, met het gevolg dat de aan val handen vol werk had. Doelpunten konden dan ook niet uitblijven en na di verse vergeefse pogingen waren het achtereenvolgens Ane Teerds en Gonnie Leewis die voor vakwisseling zorgden. Ia de tweede opstelling was het Maarten van Kempen die met een goed doelpunt de ruststand op 0—3 bracht. In de tweede helft aam de wind snel m kracht af, maar het tempo vermin derde evenredig daarmee. Dio was na genoeg uitgespeeld en Spirit kreeg het •vat te gemakkelijk. Nadat Koos van Heijst de stand op 04 had gebracht, trad dan ook een vrij tamrne periode in, waarin Jaap Mooy nog voor het vijf de doelpunt zorgde. Eerst 10 minuten voor het einde kwam er een opleving, bekroond met een schitterende doorloop- bal van Wim Pulle, die hiermee de stand op 06 bracht, waarmee tevens de -eindstand wa£ bereikt. OPWEKKINGSSAMENKOM8TEN VLAARDINGEN. Dinsdagavond zijn er twee opwekkingssamenkomsten. Een voor de kinderen in zaal Keijzer aan de Wes-thavenkade en één voor de vol wassenen in de grote van de Harmo nie. De kinderbijeenkomst begint om naif zeven. Hierop hoopt de heer J. v. d. Meijden te spreken. In de Har monie spreekt de heer J. Maasbach uit Gouda. De heer Maasbach was de tolk van T. L. Osborn tijdens zijn campag nes in Nederland. Deze belangrijke bij eenkomst vangt om 8 uur aan. VLAARDINGEN. Zaterdagavond om tien uur werd de Najaarsshow gesloten. In de afgelopen week bezochtenruim 5000 bezoekers deze show. Deze laatste dag werden er verschelncde fraaie pra ten uitgedeeld onder meer de hoofdprijs: een televisietoestel. Het aantal bezoekers heeft de verwachting van de organisato ren verre overtroffen. Om tien uur werd zaterdagavond de grote Najaarsshow gesloten en werd het plotseling stil in de zaal Harmonie, waar het dagen achtereen gegonsd heeft van de drukte. De heer J. Ligthart, organisa tor, had niet durver, verwachten, dat de belangstelling zó enorm groot zou zijn. Hij is blij, dat men indertijd de plannen heeft doorgezet om tot deze show te komen. Van te voren had de heer P. v. Noort namens het Roode Kruis enkele hartelijke woorden gesproken. Hij ver ving de heer J. L. Donker, die niet aan wezig kon zijn. De heer Van Noort had op niet meer dan zo'n honderd gulden aan kwartjes gerekend. Het is echter heel wat hoger geworden. De heer Van Noort mocht voor het Roode Kruis elf honderd gulden in ontvangst nemen. Hij was dankbaar voor de opzet van deze tentoonstelling maar vanzelfsprekend bij zonder dankbaar, dat het Roode Kruis mee mocht helpen om bij de ingang geld te Innen en tenslotte had hij ook weer eens een methode geleerd ocm er, voor het Roode Kruis wel te verstaan, beter van, te worden. Drie Roode Kruismensen heb ben zo dagelijks de contróleposten bij de Ingang Betrokken. Een andere merkwaar digheid van deze show was, dat de win keliers aan de Schiedamseweg er wel bij gevaren hebben. De gang langs deze zaken was aanmerkelijk drukker en van de handicap: noodbrug, was deze week niets te merken. Het drukke bezoek is onder meer te danken aan de lucht- rekiame, die enkele exposanten in de afgelopen week verzorgd hebben. Om precies te zijn hebben ongeveer vijf duizend-en-twintig mensen deze show be zocht. Dit waren niet allen betalende bezoekers. Vierenveertig-honderd beta lende bezoekers kwamen naar de Harmo nie en zes-honderd kinderen. Achteraf is het goed geweest om een kwartje entree te heffen, anders waren zeer waarschijn lijk deze-getallen omgedraaid. De 3500e bezoeker arriveerde zaterdagmiddag. Het was de heer J. van Everdinge, Petunia- straat 22a. Hij mocht een snelkookpan in ontvangst nemen. De 4000e bezoeker werd de heer P. Boogaard, Emous 2. Deze ging met een pakket wol naar huis. De 4250e werd de heer J. v. d. Linden, Narcisstraat 16. Hij kreeg een mand verfwaren en schilders benodigdheden. De 4500e werd mevrouw Schilder, Zij kreeg een damespyama. De 5000e kwam even voor de sluiting bin nen. Hij kreeg de hoofdprijs. De geluk kige. die het televisietoestel in ontvangst mocht nemen, was de heer Kees Bel, P. C. Hooftstraat 18. Hij is verloofd met Ina de Heer, P. K. Drossaertstraat 48. Allen, die in de afgelopen dagen een prijs in ontvangst mochten nemen kregen te gelijk gratis bij waardevolle artikelen een verzekering. VLAARDINGEN. Eén man was 15 jongens de baas zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal, waar de Judokam pioenschappen van Vlaardingen werden gehouden. Het was één der scheids rechters, de heer H. Essink uit Eind hoven, die het tegen vijftien jongens uit Rotterdam, Schiedam en Maasluis op nam. Dit onderdeel vormde ééi. van de vele attracties op deze Judo-avond. De heer J. van Gorsel. leider van de Vlaardingse Sportschool, opende deze avond en heette vooral ook hen. die niet zoveel van het judoën afweten, bij zonder hartelijk welkom. Ten gerieve van deze laatstgenoemden gaf de heer Van Gorsel hierna uitvoerig een uitleg van wat onder judo en jiu jitsu verstaan wordt. Korte en aantrekkelijke demon straties wisselden zijn instructieve inlei ding af. Hierna begonnen de spannende wed strijden. Het grote Gehoorzaaltoneel vormde het centrum, waarop de worste lingen plaats hadden. Het programma werd geopend met de halve finale jeugd tot en met 12 jaar. AI direct wisten zij de aanwezigen in spanning te brengen en deze spanning bleef er tot het laatste nummer in. Van de jeugd tot en met 12 jaar werd in de finale Tino Hoogendijk, kampioen, de tweede winnaar was Wim Verschuur, van 13 tot en met 16, Wapenaar en De Roo, van de lichtgewichten S. Katte- staart als tweede W. v. Klink. Als winnaars in de finale midden gewicht kwamen als eerste C. de Korte als tweede G. Handstede uit de strijd te voorschijn. In de finale zwaar gewicht werd H. van Oosten eerste en A. Mooy tweede. In de algemeen kampioenschap van Vlaardingen tussen de kampioen van 1957 (H. van Oosten) en de kampioen 1958. kwam de heer H. v. Oosten als algemeen kampioen van Vlaardingen voor de dag. Op de tweede plaats kwa men C. de Korie en S. Kattestaart, die aan elkaar gelijk waren. Eén der hoogte punten van deze avond vormde de Vier Maasstedenwedstrijd. Als winnaar kwam Vlaardingen uit de bus. Op de tweede piaats kwam Maassluis, op de derde Schiedam en op de vierde plaats kwam Rotterdam. Tijdens een tweestedenwedstrijd tussen de Maasstad en Vlaardingen won Vlaardingen met 30. De avond werd afgewisseld met heel aardige attracties. Een jong volkje bracht judodemonstraties en na de pauze vielen de jiu jitsudemonstraties bijzonder in de smaak. Een aardige vondst in het voorprogramma was het optreden van mevrouw Van Gorsel tijdens een judo wedstrijd. Zij werd twee mannen de baas. Een hoogtepunt in het programma was de wedstrijd tussen 15 man uit Rot terdam, Schiedam en Maassluis tegen de heer H. Essink uit Eindhoven. De heer Essink, die in de judosport geen onbe kende is. zag kans om alle vijftien in te maken. Scheidsrechters waren deze avond bui ten de lieer Essink, de heren W. A. B. Buchel uit Zandvoor'. en J. Seis uit Gouda. De algemene leiding had de heer J. van Gorsel. De leider van het Rotter damse team was de heer Reinier Huls. ker, van Schiedam de heer W. Bishoff en van Maassluis de heer J. Henneveld, VLAARDINGEN. In een stampvol Ie Oosterkerk aan de Schiedamseweg werd zondagmorgen een bij'zondere dienst uitgaande van de Gereformeer de Evangelisatiecommlssle gehouden. In deze kerkdienst ging ds. G. Aalbers- berg, gereformeerd evangclisatiepredi- kant voor. Het kerkkoor „Immanuël", verleende aan deze dienst haar mede werking. Ds. Aalbersberg vertelde de geschiede nis van Hiskia, Hiskia zette een schrap door zijn vaders werk. Hij ontsloot- de tempels weer en bracht de priesters te rug. De mensen in die tijd zullen hun hoofd weieens geschud hebben over die Hiskia. Ook in onze dagen zijn er men sen, die terug willen. Terug van een reeds eerder ingeslagen weg. Daar is moed voor nodig. Want zoals in Hiskia's tijd wordt er ook nu in de kerk gefluis terd: Zó is hij er óók weer. In de kerk mogen wij onze hand uitsteken. Onze lege hand, die om verzoening vraagt, maar die tegelijk ook trouw belooft. In de kerk vraagt God geef Mij je hand. Al zijt gij ontrouw. Ik blijf je tóch trouw. Die handdruk vergeet ik nooit. Er wordt zo vaak in de wereld be weerd: we zien zo weinig aan die christenen dat zij Christusvolgers zijn En vaak hebben zij gelijk. Men moet ook niet denken, dat aan de. Avond maalstafel brave mensen zitten. Het zijn verslagen mensen. Geeft de Here de handdruk en komt MAASSLUIS. ExcaUior heeft haax vierde nederlaag moeien incasseren» al] Aangiften geboorten Rotterdam 4 ofcL C de Vos-Potharst d C J Groothuijzen-van der Linden d N de Lang-van Vught d, M Veraart-Drahovzalova d. H J de Wit-van Tilburg z. J C Kusters-Lugthart d. W C J Bos-van Schie d, M C van Ravesteijn- Graaf d. E Janssen-HagenbeeSe d. M Bese- mer-Po!s d. A W Dekker-Dane d, 3 den Broeder-Roggeveen z. C van Kepbergen- Prevoo z. A L de Groot-van Kleef d. J A Korsten-Vrolljk d, C WeU-de Vos z. E W de Vaal-van der Vlugt i, L R A Lindhout- Blanken d. M H van Es-Spaan d, M van Pocigeest-Zuiddam d, L R Oomen-AIot z. Aangiften overlijden Rotterdam 4 okt- M Horst, vr v G Popovici 51 j, P v Ha ren man geh gevf m J v d Hurk 75 J. p Aantjes zoon 1 d, E L Davidsz, man v j c Sreijman 68 i. A Boon man geh gew m W de Waard 73 J. S Konings, man v A M Korungs 63 J. G W Punt. man v P Komijn 37 J, M Schaap, vr geh gew m C Schroder 80 j, J P AveUng ongeh vr .2 J. W Hozeman. man v A C Polderdijk 49 i- MAASSLUIS. „Christus verwacht van hou, jongen, meisj, dat je alleen durft staan. Zijn kerk zal kleiner wor den, dat heeft Hij zelf gezegd. Verwacht het daarom In je jonge jaren niet van de grote massa die de lucht doet daveren van de psalmen. Verwacht het alleen van je Heiland. Zeg „ja" tegen Hem en „nee" tegen de wereld van ongeloof, de onverschil ligheid van het materialisme en de vij andigheid. Dan zal Christus tot je zeg gen: „Ik stond ook eens alleen, ze be spotten Mij en maakten Mij allemaal belachelijk, maar ais je het met Mij aandurft, dan sta Ik naast je." Ga het weggetje van het studeren in net Woord van God. van je eigen gebed, van je diepe liefde voor Christus. Geef je over aan de gekruisigde Heiland. Dan heb- ben we een toekomst en dan zul je zijn meer dan overwinnaar door Christus, Die jouw Vriend en Verlosser wil zijn. Kom tot die Heiland." Aldus ds. E. A. van Es, geref. pre dikant te Rotterdam, in zijn toespraak op het door de gereformeerde jeugdver enigingen georganiseerde jeugdappel za terdagavond in de Immanuclkcrk, De spreker ging uit van de geschiedenis van Daniël en zijn drie vrienden, die in een hen vijandige cultuur als jonge mensen niet wilden buigen dan alleen voor hun God. Daniel heeft later door zijn profetisch getuigenis de kerk mo gen bouwen. Jullie hebben misschien het voornemen om later, als je veer tig. vijftig of zestig jaar bent. te ge tuigen van je God, maar als je dat wilt, begin daar dan nu mee. in je jeugd, zo zei ds. Van Es. Onder het motto: Door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, voert Hij rrnj naar 't eeuwig licht, hebben enkele leden van de jeugdverenigingen in een kort spel, tevoren laten zien. hoe angstig een enkele mens het kan hebben in een we reld die geen belangstelling heeft voor de enkeling en nem aan zijn lot over laat. Maar ook iets van het Licht dat wij zien als we vluchten uit deze we reld vol show en onze ogen opslaan naar het gebergte in de verwachting van 's Heren Wederkomst. Er is op deze avc.nd veel gezongen, begeleid door de heren Adri Warnaar, orgel en Wim Vos. trompet, die zich ook solistisch lieten horen. Geestdriftig klonk de zang van het I.J.E. koor uit Rotterdam, dat veel bijdroeg aan het welslagen van dit jeugdappel, dat het besluit vormde van de Jeugdweek 19o8. het wederom met het kleinet mogelijke verschil. De wedstrijd kenmerkte zich. door vrij hard, doch fair spel. De thuisclub had een goede start, want binnen een kwar tier had zij door Verhaas en Van 't Hoff een 20 voorsprong genomen Spijkenisse was hierdoor niet ontmoe digd en verplaatste het spel. Voor een misser in de achterhoede van Excelsior kon Van der Hor door snel reageren de achterstand verkleinen, terwijl de zelfde speler even later, doordat de achterhoede bleef staan voor vermeend buitenspel, de stand op gelijke voet (22) bracht. In de tweede helft golfde het spel op en neer, waarbij de snelheid van Spijkenisse aanzienlijk hoger lag, dan het tempo van Je thuisclub. Doel man Verweel kreeg meer werk dan zijn invaller-collega Doelman aan de andere kant. Bijna een half uur bleef de score ongewijzigd, maar teen was het binnen enkele minuten 21 voor Spijkenisse. Linkbinnen Verweel en rechtbuiten Trip waren de makers van deze doel punten. Excelsior kon haar technisch overwicht wel tot uitdrukking brengen, doch de aanvallen waren te onsamen hangend en kort opgebouwd om veel succes te hebben. Vermeer zag zelfs kans alleen voor Verweel staande deze open kans te missen, doch maakte en kele minuten later iets goed door de bal uit moeilijke positie wel in het net te jagen (4—3). Het slot kreeg een spannend verloop, loon Excelsior alles op de aanval con centreerde. Linksachter Paalvast kwam bij het nemen van een corner eveneens naar voren en kopte de bal achter doelman Verweel. Scheidsrechter Steen stra, die deze middag een zwakke en onzekre indurk maakte, annuleerde dit doelpunt op appelleren van Spijke nisse. na eerst naar het midden te heb ben gewezen. Nog voor het eindsignaal klonk had Paalvast nu inderdaad met de band opnieuw uit een corner de bal in het Spijkenisse-doel gedeponeerd. Het bleef dus 34. waarmede de be zoekers zeer tevreder. kunnen zijn. Bij Excelsior ontbraken doelman Van der Gaeag en linksbuiten Hartog, waardoor zowel de achter- als voorhoede verzwakt waren. Excelsior ging ondanks enige in vallers op de ingeslagen weg voort en won te Vlaardingen met 1—0 van Zwaluwen 3 Excelsior 3 en 4 verloren resp met 3—1 van Zuidland 2 en 42 van Zv-a'- ven 5 tot Zijn Heiligdom, aldus de predikant. Heeft u ook weieens die pijn gevoeld, wanneer u op het punt staat iemand de hand toe te steken en te groeten en u worden egeerd. Kent u dan ook die wordt genegeerd. Kent u dan ook die bittere smaak. Hoe moet God zich wel niet voelen, wanneer Zijn hand telkens afgeslagen -wordt. Hoe zal Hij niet ver zuchten: ze hebben het zo drtik met dui zend .en. ^én.-kleip-e dingen ,en .Mijn Hand zien ze niet eens. Strekt uw hand toch uit en levert u geheel aan Hem uit. Om Gods JVil-óm'Uwfis--levens'wil, grijpt (och die hand, aldus ds. Aalbersberg in een boeiende prediking. Het gereformeerd kerkkoor „Immanuël" onder leiding van de heer W. Polderman besloot deze bij zondere dienst. Na de preek zong het koor „Wandel maar stillekens achter Hem aan". De kerk was zó vol, dat verscheidene kerkgangers de dienst staande hebben moeten volgen. VLAARDINGEN Zaterdagavond heeft de Arjos-Ambacht een geslaagde en goedbezochte vergadering in één der zalen van de Emmaüskerk gehouden. De heer Collé, gemeenteraadslid van de C.P.N. te Schiedam, heeft daar een rede voering gehouden. De Arjos-Ambacht is haar activiteiten weer begonnen. Er staan voor het komen de seizoen weer verschillende politieke avonden op het programma. Zaterdag avond sprak de heer Collé over het on derwerp: „Toekomst en werkeloosheid". Na zijn redevoering volgde er een zeer felle discussie. De heer Collé noemde de werkeloosheid vandaag aan de dag een ernstig gevaar. Hij ziet er nog geen stil stand in komen, nee het wordt steeds erger. We leven op het mament weer in een crisis, óók al wordt dat door de regering ontkend. De hele toestand, die er op het ogenblik heerst komt door de algehele bewapening van het Westen. Denk eens aan de kapitalen, die nodig zijn om kazernes te bouwen, soldaten te onderhouden, legerauto's en tanks aan te schaffen. Op 1 november aus. komt de Arjos- Ambacht weer bijeen. Men hoopt dan op een evengrote belangstelling als zater dagavond VLAARDINGEN. De Spirit reser ves behielden in deze wedstrijd hun on geslagen thuisrecord door een vlotte 11 4 overwinning op het Rotterdamse Kwiek. Spoedig na het beginsignaal werd het 10 voor de thuisclub, maar even later werd het gelijk, 11. Hier na kwam de tweede Spirit-aanval, die soepel liep en de stand spoedig op 31 bracht. Hoewel Spirit in de derde op- «telling nog een strafworp miste, was de ruststand toch 51. In de tweede helft liep Spirit uit tot 71. waarna een tegendoelpunt volgde. Spirit reageerde prompt en voerde de stand op tot 102. Met twee meester lijke afstandtreffers kwam Kwiek nog op 104. maar kort voor het eind bracht de thuisclub de eindstand op 114. De doelpunten werden voor Spirit gescoord door: Arie v. Tienderen. Engel Roza, Wim Gille, Frits Wijnbeek en Wil Vrij- vogel (elk 2 x) en Ada Stoik. De SPIRIT-junioren deelden niet in het succes, want beide teams verloren hun thuiswedstrijd met 3—1. Spirit a moest volgens de verwachting de eer aan Bolnes a laten, maar Spirit b had tegen stadgenoot Oranje-Nassau b een beter resultaat kunnen behalen VLAARDINGEN. Ds. Th. Swen. ge reformeerd predikant te Vlaardingen. die momenteel met het Hospitaai Kerk schip „De Hoop" meevaart, hield zon dagavond de eerste kerkdienst aan boord. Deze kerkdienst werd over de visserijband uitgezonden. De ontvangst was bijzonder goed. Na de dienst zon gen de vissers speciaal voor de kinde ren aan de wal „Daar boven is een heerlijk oord". Achtentwintig loggers meldden gisteravond na de uitzending goede luisterrapporten. Woensdagavond om kwart voor zeven is ds. Swen weer te beluisteren. VLAARDINGEN. In de Binnenstn- gelkerk werd zondagmiddag om 5 uur een bijzondere Jeugddienst gehouden, waarin voorging de bekende predikant uit Rotterdam-Chariots, ds. G. van Veld huizen. Zijn onderwerp voor deze jeugd dienst was getiteld: Uitvluchten. Ds. Veldhuizen haalde de geschiede nis van Mozes op. Bij het brandend braambos riep God hem tot zijn taak. Mozes had m zijn jonge leven veel mee gekregen. wat hij later zo hard nodig zou hebben. In de eerste plaats kwam hij niet om, zoals ,zijn andere leeftijdsge nootjes. Daarna* kreeg Mozes een prima opvoeding gan het Hof. Kon zich daar helemaal ontwikkelen. Verder had hij nog meerdere talenten en gaven. Zo was hij innemend. Maar toen God hem rijp vond om Zijn plan te volvoeren, was Mozes plotseling niet present. Mo zes kwam met uitvluchten. Moet ik dat doen heer, kan er niemand anders voor mij gaan. Hoe is Uw Naam en hoe moet ik U noemen? Zullen ze mij dan gelo ven? Achteraf blijkt dat later niemand van he volk van Israël ooit naar de naam van de God vraagt met wie Mozes gesproken heeft. Kortom Mozes krijgt de uitvluchten aanéén, zoals ook de mens in deze tijd telkens klaar staat met uit- vluchtjes, als hij voor een taak geroe pen wordt. Spreker haalde dit aan met enkele voorbeelden. Ds. Van Veldhuizen drong er bij da jongeren op aan om vra gen schriftelijk naar hem toe te sturen of naar het Kerkeraadskantoor in Vlaar dingen. Het ligt in de bedoeling om nog verschillende diensten te organiseren, waarop over Mozes gesproken zal wor den. VLAARDINGEN Zwaluwen haafi legen „Noordwijk" z'n eerste thuisover winning in dii seizoen behaald en vooral de wijze, waarop deze zege Is bevochten geeft reden tot voldoening. Ondanks lichte blessures, waarmee som mige zwaluwen-spelers tobden, werd er vaak, speciaal in de tweede helft, prima spel te zien gegeven en moesten de kust bewoners, die beslist sterker speelden dan de vorige tegenstanders der zwart-wit- ten, de vlag voor hun gastheren strijken. Zonder de andere spelers tekort te wil len doen, kan geconstateerd worden, dat dit de wedstrijd van v. d. Weyden en v. d. Reyden is geworden: Koos, die alle drie de doelpunten voor z'n rekening nam en daarmee dus de hattrick verrichtte en Dick, die zich weer een keeper van klasse toonde en onverbiddelijk elke poging van Noordwijk om tot scoren te komen, be lette. Laatstgenoemde moest reeds in de eerste minuten een paar maal in uiterst moeilijke positie ingrijpen, maar al spoe dig werd ook de zwart-witte voorhoede in het spel betrokken. De aanvallen waren echter vooralsnog te tam en misten verrassend element. Het duurde zodoende ,ruim een half uur eer v. d. Weyden een goed door invaller Vleugel aangegeven baf onhoudbaar in. de touwen wist te plaatsen 1—0. Een uitstekend doelpunt De roodgebroekte Noordwijkers deden verwoede pogingen om gelijk te komen, doch zonder resultaat en met onveran derde stand kwam de rust Na de thee scheen Zwaluwen zo spoe dig mogelijk de overwinning veilig te willen stellen en 't gelukte v, d. Weyden zowaar binnen 5 minuten na stug door zetten de stand 20 op het scorebord te brengen. Vlak hierop voorkwam Sloots aan de overzijde een zeker schijnend doelpunt, maar vervolgens zette te thuis club een reeds flitsende aanvallen op, die een doorlopend gevaar voor het N.-doel vormden. De gasten trachtten tevergeefs te spel te verplaatsen en moesten 10 mi nuten voor het einde opnieuw capituleren. Nadat Vogler een schot tegen de paal ge lost had., werd de terugspringende bal door v. <L Weyden langs de doelman ge schoten. P. de Jong werd op de rechter- halfplaats uitstekend vervangen door A. Vleugel. VLAARDINGEN. In tegenstelling met de vleetvissers waren de vangsten van hun treilende collega's in het be gin van de afgelopen week vrü slecht. In de tweede helft waren het deze laatst genoemden, die in de vangsten de bo ventoon voerden. De drijfvleetvissers die thans even onder de 54e graad NB, in de buurt van de „Silver Fit" en de „Weii- bank" hebben deze week weinig onder gedaan voor de zlnkvleetvissers. 37 last van drie vleetvissers en 79 last van drie treilers vormden de aanvoer. Tot de eerstgenoemden behoort de VI. 208. die donderdag aan de afslag was, de eerste zinkvleetvisser, zowel wat betreft vertrek <op 3 sent.) als binnenkomst en tot de .laatste de VI. 85, één van de eer ste treiiloggers, die aan de zg. zomertreil meedoen. De VI. 142 van de Doggermaatschappij, die dinsdagmiddag in aanvaring kwam met een baggerbak en daardoor vertra ging door beschadiging had (wie de schuld van deze aanvaring heeft is nog onbekend) zou vandaag voor de eerste maal weer met de drijf vleet aan schot gaan. Het schip is inplaats van woensdag nacht pas zaterdag vertrokken. Zij gaat evenals de anderen naar de visgronden gelegen tussen de Silver Pit en de Well- bank, twee banken (even ten zuiden van de 54e graad) vanwaar het dan (naar ge lang de vangstresultaten) in zuidelijke richting naar de bekende, hoewel de laat ste tijd niet om zijn goede vangsten, bin nenzee vertrekt. Vier vangstberichten, die vrij goed waren werden vrijdagmorgen doorgegeven. Door de andere schepen werden geen vangsten opgegeven, door dat zij niet hadden gevist vanwege de stijve bries, die heerste (windkracht 10). De VI. 70, 78, 142 en 203, die wel gevist hadden, lagen dicht onder de kust. Za terdag en maandag meldden de vleet vissers, zowel drijf als zinkvleters be hoorlijke vangsten, het resultaat bij de treilers was toen nihil. Dinsdag kwam de omschakeling en vingen de treilers aardig, maar ongelijk en de vleetvissers minder,- Woensdag en donderdag waren resp, de VL 78 met 68 kantjes en nog 80 netten te halen en de VI 115 met 60 kant jes in de halve vleet de beste vleet vissers. De treilers gaven grote vangsten op, de overige vleetvissers meldden slechts enkele kantjes. Zoals we reeds schreven meldden de treilers grote vang sten. Dc VI 197 ving 140 kantjes. De prij zen waren ongeveer gelijk aan voor gaande weken. XEDERLAXSE HERVORMDE KEEK Beroepen te 's Heer Hendnkskinderer- kand. G. J. T. van Dijk te Meppel. Benoemd lot hulppred, te Utrechi (wijkgem. Marieudnal): J. A. van Nie" cm. pred. te 's-Gravenland; tot voor ganger van de Herv. Evang. te Ruurlo J. Th. Roth, em. pred. en hulppredikant te Hoogmade. Aangenomen naar Kreekstone, Canada- J. van Nie te Koudum: naar Muiderben uoez.): kand. N. J. M. Hoogendijk te Zoeterwoude. GEREFORMEERDE KERK Beroepen te Ooestgeest: J. P. Boer te Rotterdam; te Maasdijk: K. Snoeij u Dinteloord. Beroepen te Groningen/West: L. Blii dorp te Aaltcn; te Steenwijk: C. Mak Azn te Roden. Aangenomen naar De Glind: p, j Suurmond, laatstelijk pred. te Soron- op Nieuw-Guinea, die bedankte voo; Garijp en Gorredijk. Bedankt voor Bleiswijk en Culem- borg: D. Bouwknegt te Wolf aartsdijk. Examens. Aan de Theologische Hoo. geschoo! te Kampen zijn geslaagd voo- het kand. examen de heren Th. P. va-, Belzen te Arnemuiden, W. F. Bolt té Groningen, J. H. Nawijn te Harderwi'ï J. Niemantsverdriet te Barendrecht en G. de Vries te Kampen. Aan de V.U. te Amsterdam: o'e heren C. H. van der Berg te Hilversum en P. Wamelink te Apeldoorn (cum laude). GEREFORMEERDE GEMEENTEN* Bedankt voor Moercapelle: K. de Gier te 's-GGravenhage. GEREF. KERKEN onde. art. 31 Aangenomen naar Deventer: J. vat der Haagen te Stadkanaal. Bedankt voor Sliea'recht: J. Keizer u Brouwershaven. Examens. Geslaagd voor het kand examen aan de theol. hogeschool it Kampen: K. H. de Groot te Leeuwar den. MAASLAND Donderdag 9 oktober wordt et- voor de jonge kerkers der Ned. Herv. gemeente des avonds om 8 uur in het Trefpunt een bijzondere jonge kerkavond gehouden. Mej. Jansen van de stichting filmcen trum te Hilversum zal komen spreken over „de Bijbelse en religieuse film". Er zullen ter illustratie 2 films worden ver toond en wel „Het evangelie in steen" en „Een zekere hoveling". PJ.T.-COLLECTE MAASLAND Deze week zal de jaarlijkse htiis-aan-huisccllecte voor het Protestants Interkerkelijk Thuisfront ge houden worden. De collecte voor dit doel gehouden in de Ned. Herv. kerk bracht 195,62 op. Zaterdag waren te Rotterdam 783 vrij. willigere bijeen, die deel uitmaken van de reserve-gemeentepolitiediensten van 23 gemeenten van Zuid-Holland. Dit ter gelegenheid van het feit, dat tien jaar geleden de eerste vrijwilligers een dienst verband bij de reserve-politic in deze provincie aangingen. De viering van dit tweede lustrum werd geopend met een défilé voor het stadhuis te Rotterdam, waaraan behalve de 783 man werd deelgenomen door de drumbands van de reserve-politie uit 's-Gravenbage en Gouda, alsmede door het politiemuziekkorps „Hermandad" van de Rotterdamse gemeente-politie. Het défilé werd afgenomen door de commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland, mr, J. Klaasesz, de Rot terdamse hoofdcommissaris van politie, H. M. C. A. Staal, de loco-burgemeester van Rotterdam. J. U. Schilthuis, en gade geslagen door een aantal genodigden, onder wie burgemeesters van verschei dene Zuid-Hollandse gemeenten en de vrouwen van de reservisten. In de „Glazen Zaal" van het Ahoy- gebouw kwamen allen vervolgens bijeen om te luisteren naar een rede van mr. Klaasesz, die opmerkte dat het gewest Zuid-Holland 1467 reservisten telt, veer tig procent van het toegestane maximum. „Misschien maakt men in uw gemeenten spottende opmerkingen, wanneer u erop Op Dierendag heeft de Haagse politie de 39-jarige loswerkman E. T. aange houden, omdat hU tien slerduivcn de nek omdraaide. De man werd na zijn arresta tie opgesloten. Bij de visafslag te Scheveningen zagen arbeiders zaterdagmorgen een man. die Grenoble een vis wilde stelen. Zjj zetten een achter volging in. maar konden hem niet aan houden. Bij de visafslag trof men wel zijn rijwiel aan. In de zijtas zaten de lichamen i zürich van tien dode sierduivcn, zonder koppen. I Genève De politie, van een en ander in kennis! Locarno gesteld, wist de man des middags aan tel houden. Het bleek, dat hij de sierduiven J R0me gehaald had uit het hok bij de school aan Ajacclo het Verhulstplein te Den Haag en ter plaatse had hij. na het omdraaien van de nekken, de koppen neergesmeten. uittrekt om de oefeningen mee te ma ken. zo zeide spreker tot de mannen. De afstand tussen het publiek en de politie wordt evenwel steeds kleiner en men gaat uw werk steeds beter waarderen. U bent mannen, op wie we kunnen bou wen, die een vrij groot deel van hun vrije tijd beschikbaar stellen om als het eens nodig mocht zijn de openbare orde te helpen handhaven." De commissaris noemde de taak zwaar, omdat men zich moet voorbereiden op situaties, die, zo hoopt men. zich nooit zullen voordoen. Daarna stond een boottocht door de Rotterdamse haven op het programma welke tevens het besluit was van de tweede lustrumviering. Van 8 tot ip oktober zal het studen tencorps aan de Theol. Hogeschool te Kampen „Fides Quaerit Intellectum" zijn XIX lustrum vieren. Hoogtepunten in de feestelijkheden zijn o.a. een ten toonstelling van belangrijke archief stukken betrekking hebbend op het leven van Corps en Hogeschool, een culturele avond voor de burgerij van Kampen en kinderspelen voor de Kam per jeugd. Vrijdag is er een officiële ontvangst door de senaat op de sociëteit Celle- broederspoort van de reünisten van F.Q.I. Officieel wordt het lustrum vrü- dagsmiddags besloten met een receptie van de senaat in de sociëteit, nadat eerder op die middag een disputatie is geweest tussen dr. J. A. H, J. S. Bruins Slot en de heer Fedde Schurer over het atoomvraagstuk. De president curator van de Theol. Hogeschool, ds. P. D. Kuiper, zal bij dit openbaar debat als discussieleider optreden. De studenten sluiten de lustrumvie ring met een voordrachtsavond van Otto Sterman, na afloop waarvan een groots slotfeest zal worden gehouden. Dezer dagen keerden in ons land terug van het zendingsveld: mej. B, Biersteker, verpleegster op Soemba, dokter J. P. Kuiper, arts op Soemba, met zijn gezin, en de heer en mevrouw Popma, die het onderwijs op Soemba dienden. Op 29 september arriveerde ds. P. van Vliet met zün gezin uit Poerwo- kerto. Kand. H. Dijkslag te Epe zal 28 oktober worden bevestigd als predikant van de geref. kerk te Meeden (Gron.). Vicaris P. C. 't Hooft te Amersfoort zal 26 oktober worden bevestigd als predikant van de Herv. gemeente te Kantens en Stitswerd. Ds. J. M. Vlaming zal 18 oktober atscheid, nemen van de geref. kerk te Gouda en J november (ntrrdc rioen to Gm-Unsfew-Viria EXAMENS KAMPEN, 4 okt. Aan dc Theologische Hogeschool (Broederweg) Kampen is voor het kandidaatsexamen geslaagd de heer K. H. de Groot, Emmakade 111 te Leeuwar den. RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN GRONINGEN, 4 oktober. Aan de rijks universiteit te Groningen is geslaagd voor het kandidaatsexamen geneeskunde: H. W. Welvaart, Amsterdam. Voor liet kandidaatsexamen tandheelkun de. P. A. H- Wijnands. Schinveld: E. W. Her der. Wassenaar: H. B. J. Groothuis, Dene- kamp: H. H. Molenberg, Groningen. Helsinki Stockh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeaux Nice Berlbn Frankfort München Madrid Majorca Algiers h* ti S O H g- mist ZO 2 12 motregen w 1 14 regenDul 2 2 15 h. bew. ZO 6 17 onbew. stil 15 onbew. stil 16 regenbul WNW 6 16 zw. bew. W 5 18 regenbul 4 16 onbew. 2 17 zw. bew. NNO 2 20 regen stil 19 zw. bew. NNW S 22 zw. bew. O 1 19 geh. bew. stil IS geh bew. ZW 2 16 regen O 1 17 regenbui stil 18 geh. bew. stil 18 regen 5 21 regen stil 18 zw. bew. 2 25 onweer O NO 2 24 geh. bew. stil 18 ■weerlicht N 2 regen ZW 4 27 Z5 Tijdens de elfde jaarvergadering van de Chr. Gereformeerde Predikants vrouwenvereniging, gehouden te Amersfoort, heeft mevrouw Bilkes— Smoker uit Amsterdam een referaat gehouden over „Catharina van Bora". ZU wees erop, hoe het boeiende leven van Luthers echtgenote, die de eerste evangelische pastorie stichtte, nog steeds een voorbeeld is voor iedere predikantsvrouw. Tijdens de middagvergadering hield de heer J. Heeringa, arts te Utrecht, een lezing over „Geloof en genezing". Met grote aandacht beluisterden de aanwezigen dit actuele onderwerp, dat nu eens door een medicus in plaats van door een theoloog werd belicht. Bij de bestuursvergadering op deze, door een grote opkomst en een pret tige sfeer gekenmerkte vergadering, werd in de plaats van mevrouw Van Marrumten Kate, die zich niet her kiesbaar stelde, mevrouw Bikker— Pellikaan sekozen tot vice-nresidente. o 0.4 4 0 o.s 10 6 4 1 3 0 0 9 0 o.s 1 18 O.S 0.4 SS o.i 0.4 0.1 EXAMENS VRIJE UNIVERSITEIT Amsterdam. Geslaagd voor het kandi daatsexamen geneeskunde aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam: mej. B. H. BlewenSi Garsthuizen; C. Blok, Rotterdam: mej. E. F EUfcrich, Delft: mej. C. Herstel, Haariw. (cum laudej: P. C. Hoornstra. Hoofddorp. J. C. Kense Jr.. Amsterdam: W, G. C. KoK. Kerkrade; mej. P. A. Kuyken, Badhoeit- dorp; L. C. van Otterlo, Amsterdam: Paul, Zevenhuizen: J. G. Streefkerk. Okk* broek: Tjao Tong Seng, Amserdam; A. Ver meulen, Amsterdam: W. C. F. de Vnö. Heemstede: H, C. S, Wallenburg, Sneek. En voor het kandidaatsexamen theolog» C. H. v.d. Berg, Hilversum en P, Wamelink Apeldoorn (cum Jaude). DIPLOMA INSTITUUT OF SOCIAL STUDIES 's-GRAVENHAGE, 4 okt. Op 2 okto ber heeft de reetor van het Institute Social Studies te Den Haag proL dr. t- de Vries aan de student Sergio de la Fen* Trevino uit Mexico na het beëindigen vi» de cursus in economie planning het diplom' met eervolle vermelding uitgereikt. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Lelden. Geslaagd voor het doet. es. hTt!® recht de heren A. H. Hoogendijk te Hec!p' stede. E. Jansen te Den Haag. W. M. M- v*" Herwaarden te Leiden, A. W. M. v.d. Bos Voorburg en F. Kalshoven te Rljvwijk(Zm Cand. ex. geschiedenis mej. E. M. Frej1*; te Den Haag en de heer T. van der wal 'f Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de gene»' kunde op proefschrift getiteld „Studies Pj pulmonary shadows associated with ïnR-v tion with respiratory viruses in miliUh servicemen", de heer'j. C. Gans. geboren Djombang (Ned. Indie) cn thans wonen" te Amcrfoort. Geslaagd voor het doet. ex. ned. recw mej. J. Dooren te Dordrecht. Gepromoveerd tot doctor in de wis- natuurkunde op proefschrift getiteld dieiectrlsche constante van binaire menl- seis van niet-polaire vloeistoffen", de F. V,'. Pijpers, geboren te Rotterdam en tbs115 wonende te Lelden. Rjr pai 1 I Ou dat toe dai I aai ger pai glo kla gaa 800 ner ma dat dig reft pie> Out kal: alsc val her of feit prii er i naa D dui( niet stri. „pri Slot zeg En prir pric de 1 D gaat gem den de alm loer A.R Slot ,a X' P.v. was de 1 de i Vi In v siev gel Z! vam de der de i M kom lis te de 1 wij spre tod wim Chr Het De kwe maa pes' D Chr begi begi gesc cipe Ei met begi dam was staa tus D, ver dali van Di Lev bast gins anti Ti VOO] ij gevi W nog libe. zij niet dwi, van gez< Di *too ingt tont Dom Ken ken E' ook «ik

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 2