Verkiezingen Aan vooravond van geldsanering Maatregelen tegen grote kapitaalvlucht Autowrak bij Driebergen V ij f urgente zaken, meent het C.N.V. Geen witte kerst in Europa PRESIDENT COTY KREEG 1 MEESTE KERSTPOST Meer kapitaal beschikbaar Voorburgse aanslag opgehelderd Kerstrede lag in de goot Strafstelsel milder in Rusland Drie vliejrtuiuen verongelukt Frank inwisselbaar tegen dollar? iNEDERL. BANK IS PARAAT GENIE ZOEKT LN MERGELGROEVE Werkgelegenheid en weduwen- en wezenverzekering vóórop Geleide loonpolitiek een sta-in-de-weg Adenauer: veiligheid en rust verdwenen sinds 1914 NA VEEL SPEURD IS Vier daders en hun medeplichtige werden verhoord Actieprogram A.R.P. al vergevorderd ZATERDAG 27 DECEMBER 1958 ZESTIENDE JAARGANG No. 4181 r r Kortwieken? Koers van woensdag ..Niel voltooid' Slippende auto sloeg om op tegenligger Directeur General Motors Nederland met pensioen Twee Franse, één Brits VS-ieniiig voor India Directeur: 1-1. DE RUIG J Hoofdredacteur: Ür J A. fci J S. BKUINS SLOT (Van onze Paryse correspondent) OPNIEUW staat Frankrijk aan de vooravond van een munt- correctie, welke waarschijnlijk tot gevolg zal hebben dat de Nederlander en de Engelsman en elke andere Europeaan en Ame rikaan meer Franse franken voor zyn betaalmiddel zal kunnen krijgen. Op tweede kerstdag is generaal Charles de Gaulle naar Parijs gegaan om met de voornaamste financiële deskundigen uit zijn kabinet overleg te plegen over het hetgeen er gedaan moest worden tegen de enorme kapitaalvlucht, die de laatste dagen gaande is. Uiteraard doen in de Franse hoofdstad allerlei geruchten de ronde over de te treffen maatregelen. Er wordt gemompeld over een de valuatie met 10 a 15 f<maar de autoriteiten van het Internationale Monetaire Fonds in Washington, die in een devaluatie met meer dan 10 r'< gekend moeten worden, hebben nog geen enkele officiële mededeling van de France regering ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) De Verbondsraad van het CNV heeft in een buitengewone vergade ring zijn standpunt bepaald met betrekking tot de actuele sociaal- economische vraagstukken. Volgens de Verbondsraad van het CNV kunnen geen uitstel lijden: (Zie verder pag. 3, 7e kol.) V Door allerlei omstandighe den is er in het afgelopen jaar meer kapitaal in ons land beschikbaar geweest voor i nvesteri ngsdoeleind en Het gevolg was. dat de rente voet krachtig daalde. In de rubriek Economie en Finan ciën. op de voorlaatste pagi na van deze editie, publice ren wij een overzicht ovei de ontwikkeling 'op het ge bied van emissies van obli gaties en aandelen. A J (Advertentie) Kv'. NU - Foto-F: -..vvm' P'Csv..'-y-Vc-o'.1A d. Binnen een half uur Rotterdam: witte ae mui»ua«t .w »cici. hjiuv i» i.> Postbus 1112 - Postgiro No. 421518. Klachtendiciwt abonnementen: 18-1019 30 ma Zaterdags 17—18 uur. Telefoon 115700. •j-Gravenhage: Hujgensplein 1 - Telef. 183467 (3 lijnen.) Postbus 1091 - Postgiro No. 424867 Klachtendienst; 18.3019.30Ü Telef. 362569. Oofdreeht: Seheffersplem 3 - Postgiro No. 424208 Telefoon 45?( Klachtendienst na 17150 uur 7314. Schiedam: Lange Kerkstraat 24 b Telefoon 67882. Abonnementsprijs 61 cent per week 1 2,65 per maand, t 7,90 p« kwartaal Losse nummer» 15 cent Verschijnt dngeluk» (Geidis tot morgenavond) ZACHT WEER. Zacht weer met hier cd daar enige regen, maar ook tijdelijke opklaringena Matige tot krachtige wind tus sen noordwest en zuidwest. Morgen: Zon op: 8.48 onder: 16 35 Maan op: 19.37 onder: 9.48 E politieke crisis in ons land is JJ) met de totstandkoming van het nieuwe kabinet niet opgelost. Immers het kabinet is alleen opge treden om kamerontbinding en nieuwe verkiezingen voor te bereiden en in tussen datgene te verrichten wat het in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht. Deze laatste for mule is gelijk aan de formule die de Koningin gebruikt om aan een demis sionair 'kabinet te vragen de zaken waar te nemen tot de opvolgers er zijn. Het betekent dus dat het een kabinet is zonder een eigen politiek. Daarom is het kabinet-Beel dan ook geer. rechts kabinet, ook al bestaat het alleen uit ministers van de rechter zydc. Want een rechts kabinet zou een kabinet met een politiek program zijn. Dat neemt niet weg dat de partijen der rechterzijde dit kabinet, waar dat nodig is, steun zullen verlenen en er toe bijdragen dat de autoriteit ervan wordt erkend. Want het kabinet zal ettelijke maanden in functie zijn en dan moet het kabinet gezag hebben - ET kabinet is natuurlyk ook niet J—j een pailementair kabinet. Dat ts het om twee redenen niet. In de eer ste plaats met omdat het kabmet geen politiek program heeft waarover een akkoord ,zou kunnen zijii gesloten. En ia de tweede plaats niet omdat er geen parlement meer is dat het gezag bezit om aan een kabinet het parlementaire karakter aan te bieden. Immers de Tweede Kamer is ontbonden op ter mijn. Dat betekent dat de Kroon de kamer niet meer representatief acnt om tn de huidige politieke toestana mede de koers le bepalen. De oplossing van de huidige poli tieke crisis kan men derhalve eerst na de verkiezingen tegemoet zien. ET is van belang goed te zien f""1 waar het by de komende verkie zingen om gaat Daar gaat het allereerst om het be trachten van gerechtigheid jegens alle bevolkingsgroepen. Er is geen sprake van dat het punt waar het om gaat daar ligt waar de socialisten zeggen dat het ligt, nl. dat zy de armen willen steunen en dat de anderen het voor de rijken wiUen Opnemen. Gerechtigheid jegens allen, de ver geten groepen het meest. We noemen de weduwen en wezen, de trekkers van de Invaliditeitswet, de mensen met lage inkomens. Het gaat vervolgens om de vraag wat men wil: of samenwerking in een christelijke partij of de klassenstrijd. Het gaat erom of men in een kabinet democratische samenwerking wil of dictatuur van één partij. Het gaat erom buiten twUie! te stel len het recht op en de plicht tot een doelmatige defensie. En het gaat om het buiten twijfel stellen van Nederlands verantwoorde lijkheid voor Nieuw-Guinea en zijn WEER DEVALUATIE IN FRANKRIJK? De geruchten heb!: i nu-» a:in kracht gewonnen. toen de regering bekend maakte dat alle valuta- en effectenbeur zen, die nominal op tweede kerstdag ge opend zijn !n Frankrijk, ditmaal gesloten moesten blijven. Deze maatregel werd genomen om allerlei ongewenste reacties op eventuele beslissingen van de regering te voorkomen. De Parijse dagbladen hebben vrijdag met zware koppen melding gemaakt van de geruchten over de devaluatie van de frajik. Voorts wordt melding gemaakt van vroegere plannen van de 'mmistei van financiën, Pinay. die al eeider het pian heeft gekoesterd om een valutastelse! voor do buitenlandse handel te ontwikkelen, door instelling van een zogenaamde exportfrank. Die plannen moesten toen onder tn„. de Organisatie voor Europese Econo. mische Samenwerking en het Interna tionale Monetaire Fonds in de ijskast worden gelegd. Üit de geruchten is met goed op te maken of de y'skast nu ge opend zal worden. Andere nipdedeiingen duiden er op. dat het plan zou worden gekoesterd om de franc zodanig te kortwieken, dat er een „zware" franc zou ontstaan, waarvan één franc gelijk zou staan aan honderd oude franken. Of dit nu werke lijk een zo ingrijpende maatregel is, dat daarvoor de Internationale financiële wereld op de kop moet worden gezet, ly'kt een beetje twijfelachtig. Echt: het V D»£ Hammarvkjoeld, de secretaris-gene raal van de Verenltde Naties, heeft kerst feest gevierd bij de strijdkrachten van de V.X. in het gebied van Ghaza. Op kerstavond Het Hammarskjoeld te midden van officieren van de V.N.-strijd- macht een vredesduif l<>« Gedurende dc kerstdagen heeft ecu intensief contact bestaan tussen de leiding der centrale bankeii in IVcst- Europa. Dit zou niet alleen betrekking hebben gehad op de te vefwachten maatregelen ten aanzien van de Franse trank, maar vooral over moge lijke tegenmaatregelen voor het geval het pond sterling inwisselbaar zou worden gemaakt. Naar wb' vernemen zou de directie der Nederlandschc Bank tegen drie uur vanmiddag een bespreking heb ben belegd met het bestuur van de Nederlandsche Bankicrsvereeniglng Ven einde de Nederlandse bankwereld op de hoogte te stellen van hetgeen er zal gebeuren. nieuwe jaar zal er niet rooskleuriger door worden ingezet als de Fransen voortaan niet meer met honderden en duizenden maar met enkele francs en tientjes zou rekenen. Eigenlijk is het vuurtje aangewak kerd door het blad „Le Monde", dat nogal drukte maakte met zijn bericht geving, blijkbaar omdat de internatio nale financiële wereld, die gedurende vier dagen op non-actief is, toch met zodanig op de geruchtenversprelding kan reageren als normaal zou zijn ge beurd. Het gevolg van de publikatie: is geweest, dat in Frankrijk alle valu tatransacties tot maandag zijn stopge zet. Van de psychologische invloed van de geldsanering, waardoor alle biljetten van duizend franc zouden moeten worden omgewisseld in biljetten van tien nieuwe francs, of De GauIIe-francs zoals zij al worden genoemd, zou men gebruik wil len maken om het betaalmiddel vrij in wisselbaar te maken tegenover de dol lar. Dat zou tegelijkertijd met het her stel van de convertibiliteit van het pond sterling moeten geschieden. Voorlopig hebben de wisselkantoren aan de grens nog opdracht om buiten- lenlandse betaalmiddelen, welke door toeristen worden aangeboden, te kopen tegen de koers van de franc van woens dag j.l. De minister van Financiën van de Duitse Bondsrepubliek heeft woensdag een bezoek gebracht aan zijn Franse ambtgenoot, waarschijnlijk om de ge volgen van de Franse kapitaalvlucht te bespreken. Blijkbaar Is dit bezoek de aanleiding geweest voor de stroom van geruchten en ook voor het overleg da,t door De Gauile en zijn medewerkers werd gevoerd. Volgens gewoonlijk welingelichte kringen wordt hedenochtend een voltal lige kabinetszitting gehouden, waarbij ook de president. Coty. aanwezig zal zim. Na afloop van deze zitting zullen de eventuele maatregelen door minister Pinay bekend worden gemaakt. Nadat vrijdag met enlceie onderbre kingen tot na middernacht vergaderd was, werd bekend dat premier De Gaulle zondagavond voor de televisie een rede zal houden, waarin de deva luatie, met geldsanering gepaard gaande, zal worden bekendgemaakt. In het kabinet zouden meningsver schillen bestaan over het versobe ringsprogramma. De drie socialisti sche ministers, onder leiding van Mol- let. zouden volgens geruchten aan af treden denken. (Van onze correspondenten) Sen ernstig ongeluk op de snelweg UtrechtArnhem heeft op tweede kerst dag aan één man het leven gekost, ter wijl twee personen i erwondingen oplie pen. Het ongeluk had omstreeks tien fur plaats in de buurt van Driebergen. De 22-jarige J. A. Snijders uit Arn hem reed met z(jn personenauto snel in de richting Utrecht, toen zijn wagen on verwachts slipte, over de kop sloeg en via de middenberm op de andere rij baan terechtkwam, precies bovenop een tegenligger. De bestuurder van deze laatste auto. de 44-jarige H. van der Laan. die in Engeland woonde en met vakantie In Boskoop vertoefde, werd op slag gedood. De 20-jarlge G. J. Kranenburg uit Bos koop, die naast hem zat, werd levens gevaarlijk gewond. De bestuurder van de uit Arnhem komende auto kwam er met een gebro ken rib en verscheidene kneuzingen af. De beide gewonden werden naar het Stads- en Academisch Ziekenhuis te utrecht overgebracht. Eerste kerstdag 's middags is te Rot terdam de 78-jarige heer A. H. Bouter het leven gekomen. De man stond de Hillevhet met zijn rug naar de Weg naar de vogels te kijken. Toen hy paar stappen achterwaarts deed, Na hei ernstige ongeluk op cle rijksweg bij Driebergen ontstond een grote ravage. De foto toont een van de vol komen vernielde auto's kwam hij op straat terecht, waar hij door een juist passerende auto werd aan. gereden. De 67-jange landbouwer G. J. Drop pers uit Meddo by Winterswijk is bjj het oversteken van de Groenloseweg door een auto overreden. In het zieken huis te Winterswijk is hy aan zijn ver wondingen bezweken. Het reddingswerk in de Mergelgroeven van Tongeren wordt door Belgische genietroepen voortgezet. Het werk was donderdag gestaakt, omdat zich nieuwe Instortingen voor deden. Men heeft weinig hoop, dat de dertien vermisten ooit gevonden zullen worden, doch mannen van de genie zuilen probei en van boven at een gal te graven naar cte ondergrondse op slagplaats van champignons, die een betonnen dak heeft en waar zich mo gelijk nog enkele arbeiders kunnen be vinden. Als het dak van de opslag plaats hei gehouden heeft, kan men in die ruimte wel een dag of tien n het leven blijven, zo geloven deskundigen. Een hoge ambtenaar van het minis terie van Financiën deelde vrijdagavond mede, dat de plannen voor de getdher- vormmg nog met voltooid zijn. „Wij zijn niet alleen en in andere hoofdste den moet ook overleg worden gepleegd" De Nederlandse monetaire autoritei ten zullen opgelucht zijn als de Fransen eindelijk de knoop doorhakken. De laat ste weken zijn er enorme bedragen Franse francs door De Nederlandsche Bank uit de valutamarkt overgenomen. Aan dit feit was voor een belangrijk deel de grote deviezenaamvas van de laatste weken toe te schrijven. f Een voortgaande bemoeiing van dc overheid terzake van de bevordering van de werkgelegenheid: wezenverzekcring; 4 van de werkgelegenheid: Verdere behandeling van de weduwen- en Bcstriidirc van het woningtekort. Voortgegaan moet worden met de bouw vsmi woningen, waarvan de arbeiders dc huur kunnen betalen; Rechtvaardige verdeling van de toeneming van het nationale inkomen; Onderzoek nemtng. naar de structuur en de rechtsvorm van de moderne onder- Reeds geruime tyd was de Verbondsraad van het CNV bezig niet het bepalen van /.yn standpunt ter zake van de sociaal- economische problematiek. Hangende de kabinetscrisis leek het de leiding van de chr. \abbeweging niet wenselijk haar ge voelen tot uiting te brengen, omdat dit de schijn zou hebben kunnen wekken van een onoorbare bemoeienis van een ONGETWIJFELD heeft president Coty van Frankrijk de meeste kerstpost ontvangen. Ongeveer ander half miljoen Fransen hebben hun pre sident geschreven op voorstel van een radio-station. Zij dankten hem voor de diensten, die bü Frankrijk tijdens zijn ambtsperiode van vier jaar heeft be wezen. Zoals bekend volgt generaal de Gaulle Coty op S januari op. West-Europa heeft dit jaar geen. „witte kerst" gehad. Van Rome tot Stock holm, van Londen tot Parijs vertoon den de straten het beeld van een ge wone winterse zondag, stiller dan gewoonlijk, een beetje mistig en vochtig-koud. Alleen in de bergstre ken ligt sneeuw. In de Dolomieten en sommige delen van de Alpen sneeuwde het tijdens kerstmis. De Westduitse kanselier Adenauer heeft op Eerste Kerstdag in een kerstbood schap tot de natie gezegd, dat alleen het geloof in God de mens uit de duisternis van zijn dagen kan voe ren. „De vrede is ons slechts beloofd, zij zal ons eerst deelachtig worden, als wij eerst God dienen", zei de 82-jarige r.k. staatsman in een radiorede. Adenauer zei vervolgens: „De vrees blijft. Veiligheid en rust zijn sinds 1914 uit het leven van de mensheid verdwenen en de vrede, de ware vrede, is ons Duitsers sinds 1914 niet beschoren geweest". Koningin Elizabeth van Engeland heeft op Eerste Kerstdag in een boodschap tot het Britse gemenebest de geza menlijke krachtsinspanningen om te komen tot een hogere levensstan daard geprezen. Zii sprak van uit haar residentie to Sandnngham in Norfolk voor radio en televisie. De vorstin richtte zich speciaal tot de burgers van het gemenebest, die in Groot-Brittannie werken. Vervolgens kondigde de vorstin een reeks be zoeken aan. die leden van de konink. lyke familie in 1959 aan gebieden van het Gemenebest zullen brengen. Duizenden pelgrims uit de gehele we reld hebben in Jeruzalem de ge boorte van Christus gevierd. Een groep van 1800 gelovigen, geleid door de r.k. patriarch Alberto Gori, trok door de Mandelbaumpoort. tussen prikkeldraadversperringen en bun kers door, naar de St Catherina kerk in Betiehem. later naar de kerk op de plaats waar Christus moet z(jn geboren. De Jordaanse autoriteiten hadden de pelgrims toegestaan 36 uur in het land te blijven. Een cre- escorte van bereden Jordaanse poli tie begeleidde de processie. Voor vele inv#oners van Jeruzalem was het de enige gelegenheid ui het jaar hun verwanten in J&rdanië te zien. Dtr roomskatholieken "en protestanten in communistisch China hebben het kerstfeest in hun kerken en wonin gen gevierd, zo heeft radio-Peking omgeroepen. Aartsbisschop Josephus Yao Kwang-Yu van het diocees Peking heeft de mis opgedragen in een kathedraal in de hoofdstad. In de protestantse Tengs- hingkou-kerk leidde ds. Chao Su-San een gebedsdienst. In de december-afievering van „Kom- munist", het theoretische orgaan van de communistische party van de Sowjet-Unie, werd aan de vooravond van kerstmis opgeroepen voor meer en beter atheïstische propaganda. „De menselijke'geest te bevrijden van de overblijfselen van religie is een moeilijke en gecompliceerde taak. Religieus vooroordeel en bijgeloof zijn ondanks de talrijke overwinnin gen van het atheïsme in ons land nog veel verspreid. Om de religie voor eens en voor altijd le overwinnen dient de grote massa van ons Volk systematisch wetenschappelijke en politieke kennis te worden bijge bracht", aldus Kommunïst. E'v'M'z.Mr"tl B Vtaaol vfi|kli|>vnd lelie Schouten-Kraak, ex: i x Herren v»u»r» Orjchl «f! Jv Op 31 december a.s. zal de heer H. van der Kwast, directeur van General Motors Continental te Rotterdam, na een ruim dertigjarig dienstverband, afscheid nemen. De bouw van een groot nieuw kantoor- en magazijn complex met een oppervlakte van 22.000 m2 in Rotterdam was er de oor zaak van, dat de pensioengerechtigde leeftijd tie heer Van der Kwast is 67 jaar oud werd overschreden. In 1956 bereikte de Nederlandse af deling van General Motors onder lei ding van de heer Van der Kwast een omzetrecord van meei dan 25.000 automobielen. Voorburgse pniitM is etui geslaagd de ..moordaanslag" op te helderen die zondagavond op de Koningin Jultana- laan aldaar met behulp van een alarm pistool en een plas dmveblned in scène werd gezet. Hierdoor is een einde geko men aan .el wat moeizaam speuders- werk, dat veel tijd rn geld heelt gekost; maar daarvan hadden de vier daders en de Haagse kroegbaas, die er hg betrok ken was. nrnrwelnks notie Aanleiding tot deze lugubere „grap" was de aanslag m Amsterdam op een Hardertvijkse s-lagerszoon. De stunt werd uitgebroed m een café in de Paulus Potterstraat te Den Haag, waarvan de eigenaar, de 26-jange L.G., in het bezit is van het grijze bestelwagentje. dat voor de operatie wezd gebruikt. Woensdag had de Voorburgse recher che een spoor in handen gekregen, dat naar dit Haagse kroegje leidde. Men toog er 's avonds heen. en nam de eige naar mee naar Voorburg om hem daar aan de tand te voelen. Aanvankelijk loog hij, dat de stukken eraf vlogen, maar verder in het nauw gebracht, be gon hy uit een ander vaatje te tappen. Hij begreep tenslotte wel. dat de vier daders, onder wie „Pat de slager" en ,Ab de loodgieter", op de proppen moes ten komen, tenzij hij de voorkeur zou geven aan een verblijf in een politiecel. Als slachtoffer bhjkt „Ab de loodgie ter" gefungeerd te hebben, een grote zware vent, die een half uur voor de etalages heen en weer heeft gelopen. Na afloop was men weer naar het café ge gaan: de kroegbaas heeft in de „over val" zelf geen werkzaam aandeel gehad. Op de vraag of tot vervolging zal worden overgegaan, kon de politie nog geen definitief antwoord geven. Hij kieeg daarop de gelegenheid zyn cafe op te bollen en binnen het half uur zaten de daders toen alie vier op het bureau: de 30-jarige loodgieter A.T.. de 40-jange knecht W.G.. de 26-iarige ios- arbeider M.P.. allen uit Den Haag, en de 34-jange slager P. yan H. uit Voor- tatrg. £EN 20-jarige Loudens e buffetbedien- de maakte op Eerste Kerstdag een ochtendwandeling door Londen, toen hij een dikke bruinieren aktentas in de gooi zag liggen. Hij raapte haar op. keek erin, haalde er een bundel papieren uiten begon te lezen: ..De rede van de koningin De vinder haastte zich naar de politie, die de tas per auto ijlings bezorgde op Sandringham, het buitenverblijf waar de koninklijke familie kerstmis doorbracht en waar de koningin haar kerstrede zou uitspreken. De tekst, die de buffetbediende gevonden had. was voor de televisie bestemd Hij ivas verloren door e.en BBC- employê, die bij de tekst allerlei aan tekeningen had gemaakt voor de camera-instelling en de geluidssterk te. Weliswaar moest de koningin deze niet zelf gebruiken, maar zonder de tekst had er nog enige keren gerepe teerd moeten worden. De vinder icerd beloond met vijf shilling. Bij de Nederlands-Belgische grens post in Putte heeft de douane de avond vóór Kerstmis de 28-jarige J. V. uit Zeen wsch-Vlaanderen aangehouden. Uit een aantal geheime bergplaatsen in zijn auto kwam ongeveer 200 kilo Nederlandse boter te voorschijn. V. is faaifciipuiii -i-i ia—Mi Het Sowjet-parlement heeft nieuwe richtlener voor de wetboeken van straf recht goedgekeurdwuardoor het straf stelsel wordt geliberaliseerd. De doodstraf kan nog slechts m een beperkt aantal gevallen worden toege past en de maximum-gevangenisstraf is verlaagd van 25 tot 10 jaar voor zeer ernstige feiten 15 jaar. De regering achtte de tot heden gel dende wetten, die dertig jaar oud zijn, verouderd „aangezien de klasse der uit buiters is geliquideerd en er dus geen behoefte meer bestaat aan wetten tegen deze elementen". Recidivisten zullen krachtens het nieu we stelsel strenger worden gestraft. Zij die wegens ernstige misdaden zyn ver oordeeld behoeven niet te rekenen op vervroegde invrijheidstelling wegens goed gedrag. De doodstraf wordt gehandhaafd voor spionage, subversieve en terroristische, activiteiten, moord met voorbedachten rade onder zeer ernstige omstandighe den, banditisme en hoogverraad. Als hoogverraad wordt ook beschouwd een weigering om uit het buitenland naar de Sowjet-Unie terug te keren met het doel de belangen van de Sowjet-staat nadeel te berokkenen. Ook zyn de wetten aanvaard volgens welke alle scholieren en studenten om streeks hun zestiende jaar een drietal jaren in industrie of op het land moeten werken. Hun onderwijs zullen zij in die tyd krijgen op avondscholen of via schriftelijke cursussen. i Een Bristol „Britannia" verkeers vliegtuig van de Engelse luchtvaart maatschappij BOAC is woensdag tij dens een proefvlucht nabij Bourne mouth neergestort. Vau de twaalf inzittenden, allen per soneel van de maatschappij, kwamen negen om het leven, de drie anderen werden gewond. Woensdagavond is bij het Weense vliegveld Schwechat een Lockheed Constellation van de Air France neer gestort. Alle 36 inzittenden, van wie zes leden van de bemanning, wisten het toestel tijdig te verlaten. Het wrak brandde geheel uit. De piloot en de mecanicien hebben betrekkelijk ern stige verwondingen opgelopen, maar verkeren niet in levensgevaar. Op het vliegveld van Salisbury (Ro- desia) is vrijdag een viermotorige DC~ 6B van de Franse Union Aeromari- time de Transport" by 'n noodlanding verongelukt. Drie van de 70 inzitten den zijn om het leven gekomen Twin tig passagiers werden gewond. Het mot: -mm van centiaal co mité van de Anti-Revolutionaire Partij heeft met het oog op de kapdicia l- hn- -ervroegde kamc- -ei kir-..n- gen een verkort reglement ontworpen, waarover het centraal coin.te in zvn ver gadering van aanstaande maand-- een beslissing zal nemen, In het kader van deze toebereidselen Is het program vaij actie in een verge vorderd stadium i voorbereiding. De kiesverenigingen ts ver-~~^>t voor of op zaterdag 10 januar' te vergaderen om te stemmen over de adrip?.^-" tenüjst. Ook aan de kam"—- - voorstellen gedaan met betrekking tot deze materie. Het partyconvent komt 17 januar' te Utrecht by'een en de d- rinz- nn De Amerikaanse regering lieett India een lening van 100 miljoer '<l';u ver strekt voor de uitvoering van particu liere en staatsprojecteu onder het vijf jarenplan voor de economische ontwik keling van het land. De lening was In september j.l. reeds toegezegd. maar ii thans beschikbaar

Trouw / De Rotterdammer | 1958 | | pagina 1