^kS/atervbg kr Rekest bewoners Emma- kade en Wilheminasingel KERK EN SCHOOI IjÏÏestook Gemeente geeft financiële waarborg voor hypotheken Jeugdeldorado in Volkspark Amsterdammers en Midden- Nederland zegevierden Gemeente neemt speeltuin van Maassluise Gemeenschap over Chr. Geheelonthouders-hotel aan de Delftsestraat Bevorderen eigen tvoningbezit Inzake vestiging scheepswerf Expositie over Eskimo's Centrale boekhouding Polo-wedstrijden in Haagseveer Onderdak gevraagd voor Engelse gasten Dief in (minder dan) zijn hemd gezet zomer-opruimmg QUDSH00RN 2 TROW Dinsdag 21 juli I959 1» V Schiedam Botsing met bromfiets Bibliotheek gesloten Vlaardingen ÈfMÈm Politie wandelt Hoofd gestolen Hoek van Holland Tot en met zaterang Maassluis Twee aanrijdingen Tegen truck gebotst Advertentie Met bromfiets gevallen Arm gebroken Postduif gered Twee aanrijdingen Behoefte aan kinderbox op het strand Aanrijding Victoria Amazonica vanavond in bloei Financieel-economisch adviseur bij de Rotterdauische Bank Mam in de pan Duik in ondiepe bad Coloradokevers gevonden Twee auto's in botsing Burgerlijke stand van Schiedam V isserijberichten Paard wilde mee in ruiterstoet Advertentie 10.000e bezoeker bij „40 jaar K.L.M."' „J. Henry Dunant" maan dag in Rotterdam Originele souveniers het weer m EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 uur Autobus tegen lichtmast; chauffeur tegen stuur zzw zzw Het college van B. en W. stellen de ge meenteraad voor haar te machtigen voor bedragen, die het totaal van één miljoen gulden niet zullen overschrijden over eenkomsten aan te gaan tot waarbor ging van de betaling van de hoofdsom en rente van hypothecaire geldleningen ter bevordering van het eigen woning- bezit. Het Besluit bevordering eigen-woning- bezit van 26 mei 1956 opent voor de ge meenten de mogelijkheid aan degenen, die een eigen woning willen verwerven, bijzondere faciliteiten te verlenen. Daartoe moet een gegadigde zich wem den tot een toegelaten bemiddelend or gaan, bv. dat van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten, met het verzoek voor hem die werkzaamheden te verrichten, welke uit de toepassing van genoemd besluit voortvloeien. Deze werkzaamheden omvatten o.a. het aanvragen by het Byk van een toe slag boven de gewone bouwpremie, het verschaffen van woon- en bouwtechni sche voorlichting, het regelen van de ad ministratieve voorbereiding van de bouw en het adviseren over en zo nodig con trole uitoefenen op de deugdelijkheid van het bouwplan, zoals dat blijkt uit bestek en tekeningen, op de grootte van de aannemingssom alsmede op de uit voering van de bouw. Dank zy deze bemoeiingen mag men aannemen, dat de gegadigde een solide en niet te dure woning krijgt. Wanneer deze, om de grondkosten en de aannemingssom te kunnen betalen, een hypothecaire geldlening moet aan gaan, die 60% van de netto-stichtings- kosten te boven gaat, kan het bemidde- -- lend orgaan te zijnen behoeve mits hij niet ouder dan 55 jaren, is aan het ge- meentebestuur vragen garant te zijn voor de betaling van hoofdsom en rente voor het daarbovenuitgaande bedrag. Die geldlening mag niet meer bedra gen dan 90% van de stichtingskosten en geen langere looptijd hebben dan 30 ja- ren. De gemeente blijft dan gedurende de gehele looptijd van de geldlening ga rant in dezelfde verhouding als bij het aangaan van de geldlening. Het Hyk kan toezeggen, dat het .50% van een eventu- eel door de gemeente te lijden verlies - voor zijn rekening zai nemen. Het gemiddeld orgaan moet geduren de de gehele looptijd van de gegaran deerde geldlening toezicht uitoefenen op de onderhpudstoestand van de woning. Uiteraard is aan deze regeling voor de gemeente wel enig risico verbonden, maar toch niet zo groot, dat het college deze gelegenheid om het eigen-woning- bezit te bevorderen niet zou mogen be nutten. Nu door enige aannemers gevraagd is of het gemeentebestuur bereid zou zijn aan eventuele kopers van door hen te bouwen woningen bovenbedoelde facili teiten te verlenen, menen B. en W. de Raad te moeten voorstellen daartoe over te gaan in die gevallen, waarin het Rijk zich bereid verklaart de helft van het risico te dragen. i SCHIEDAM. De 22-jarige J. de K., die met zijn moeder achterop op een bromfiets reed, raakte maandag m de P. K. Onneslaan de macht over het stuur kwijt. De bromfiets reed tegen een gepar keerde auto en werd zwaar beschadigd. De beide berijders kwamen met de schrik vrij. SCHIEDAM. In verband met de jaarlijkse schoonmaak en de gedeeltelijke verbouwing zal de Gemeente-bibliotheek aan de Lange Haven gesloten zijn van 20 juli tot en met 15 augustus. De eerste uitlening na de vakantie zal dus weer zijn op maandagavond 17 augustus. De filialen zullen in de week, begin nende met 10 augustus, weer geopend zijn. De jeugdafdeling aan de Westmolen straat is in de maand augustus slechts twee maal per week geopend en wel op vrijdagavond en op zaterdagmiddag. SJ-v-XI SCHIEDAM. - Zeven agenten van het Schiedamse Politiekorps zijn onder lei ding van adjudant M. J. Geeratz naar Nijmegen om aan de Vierdaagse deel te nemen. SCHIEDAM. De 28-jarige P. A. cv. A. kreeg bij het zwemmen in het - 'diepe bassin in het zwembad Groenoord een flinke hoofdwond. Waarschijnlijk is hij onder water ergens tegenaan gebotst. De jongen werd door de G.G. en G.D. "maar de Dr. Nolet Stichting over gebracht. HOEK VAN HOLLAND - .RQckevorselschooI aan de '.straat wordt een voor deze dagen ronden. Het In de Van Colutnhus- ver- "frlssende tentoonstelling gehou Museum voor Laad en Volkende heeft namelijk al», onderwerp voor haar W(jk- 'tentoonslelllng, het „Leven der Eski- ino's gekozen. Het is de derde expositie die, in een ■poging de musea uit Rotterdam meer bij het Hoekse publiek bekend te maken, iwordi georganiseerd. Bij de openingsplechtigheid, die maan dagavond werd gehouden sprak de wijk- raadsvoorzitter, de heer D. v. d. Burg, dan ook van de kloof tussen Rotterdam en de stadswijken, die op deze wijze overbrugd kan Worden. Door deze tentoonstelling komt de burgerij in aanraking met het museum en wordt belangstelling gewekt voor de grotere stukken, die bt het museum zelf worden geëxposeerd- 1 Dr. Jansen uit Rotterdam hield ver volgens een interessante lezing over de Eskimo's aait "de hand van wat op de tentoonstelling is te zien. Na een bezichtiging van de expositie werden tenslotte twee films vertoond. De tentoonstelling is geopend tot en met zaterdag, elke dag tot elf urn 's avonds. ■.De toegang is gratis, terwijl er regel- matig deskundige voorlichting zal plaats hebben, 's Avonds worden films ver toond. SCHIEDAM Onder de naam Jeugd El dorado stelt de Schiedamse Gemeenschap mei een gewijzigde opzet van de traditio nele vakantieschool ook nu weer de Schiedamse schooljeugd in de gelegenheid in de vakantie enige tijd onder goede leiding buiten te sijn. Ging men andere jaren met bussen tot ver builen Schiedam, naar de Warande te Oosterhout of naar Wassenaar, in verband met de hoge kos ten en de vele tijd, die door het reizen verloren ging, wordt de vakantieschool deze keer in Schiedam zelf gehouden en wel in het Volkspark. Daar wordt de jeugd beziggehouden met wandelen en spelen. Onze fotograaf maakte een op name van het ringwerpen, ivaar maandag, op de eerste dag van Jeugd Eldorado, grote belangstelling voor bestond. MAASSLUIS. Het ligt in de bedoe ling van het gemeentebestuur met In gang van 1 januari 1960 over te gaan tot de instelling van een centrale boekhou ding, omvattende de fioamè'e admini straties der gemeentelyke-bedrijven; de woningstichting „Woningbeheer"; het be drijf voor gemeentelijke sociale werk voorziening; de gemeentelijke volkscre- dietbank; de gemeentelijke dienst voor maatschappelijke zorg en het gemeente lijk grondbedrijf De instelling van een centrale boek houding met eén centrale kas, schept in haar volledig doorgevoerde vorm naar de mening van deskundigen vele voor delen en mogelijkheden. Burgemeester en wethouders vragen de raad in principe tot de invoering van een centrale boekhouding te besluiten. Deze dienst zal dan worden onderge bracht in een gedeelte van de aange kochte panden Covert van Wijnkade 31/33. Om tevens te voorzien in de kan toorruimte van andere diensten zal het nodig zijn. dat vier van de negen wonin gen (drie 'panden op de begane grond en eén op de eerste étage) bescbikoaar ko men. De raad wordt eveneens gevraagd een krediet voor de verbouwing van deze panden beschikbaar te stellen. VLAARDINGEN. In de Landstra at te Vlaardingen reed een bromfiets tegen een pardoes overstekend kind. Het kind de zevenjarig? Cornells Volkens liep een gebroken redhter bovenbeen op, Na deze aanrijding botste de brom fietser tegen de 30-jarige mevrouw I. den Draak uit Vlaardingen, die een schaaf wond aan de linkerkuit bekwam. Het kind is in het Algemeen Ziekenhuis op genomen. VLAARDINGEN. Op de Riourarlaan te Vlaardingen sloeg een minitruck be stuurd door H. de B. uit Vlaardingen plotseling linksaf. De 24-jarige M. J. van den B. die er achter reed kon niet tijdig genoeg stoppen en botste er tegen op. Hij hep een gebroken rechter enkel op en een vleeswond. De voertuigen werden licht beschadigd. VLAARDINGEN. Er bestaan plan nen om de jachtwerf annex botenber- ging van de heer K, P. Oosterlee te verplaalsen naar een terrein langs de Wilhelminasingel. Dit bedrijf moet plaats maken voor de aan te leggen Rijksweg 20, waarvan het tracé juist over deze jachtwerf loopt. De heer Oosterlee met uiterlijk op 1 april I960 zijn bedrijf ontruimd hebben. Deze voorgenomen verplaatsing is voor een aantal bewoners en eigenaars van huizen aan de Wilhelminasingel en Emmakade aanleiding geweest zich met een rekest tot het college van burgemeester en wethouders te wenden. In dit rekest wordt een aantal bezwaren opgesomd tegen het vestigen van een dergelijk bedrijf langs de Wilhelminasingel. Het rekest is ondertekend door de heren J. Verschoor, M. W. Houfer en F. M. Beukers, mede namens 33 andere bewoners en eigenaars van percelen aan de Wilhelminasmgel en de Emmakade. In het rekest wordt gesteld, dat de ondertekenaren vernomen hebben dat het in de bedoeling ligt een scheepshel ling aan de Trekkade te bouwen, ver volgens een hoge houten loods van 60 meter lengte zal worden opgetrokken, in het verlengde waarvan, over een afstand van 40 a 50 meter, dus juist tegenover de huizen aan de Wilhelmina singel gelegen, een jacht-reparatiewerf annex open-botenberging gedacht is. De indieners van het rekst zijn door deze plannen ten zeerste verontrust, zo schrijven zij. De bovengeschetste ver plaatsing van het bedrijf van de heer Oosterlee zou her, met bijzonder ernstige lasten bezwaren. Van alle bezwaren, worden in het rekest vijf met name aangeduid. In de eerste plaats* gaat, naar de mening van de ondertekenaren, de bouw resp. repa ratie van bootjes gepaard met bijzonder veel lawaai. De werkzaamheden, op deze werf worden verricht door de eigenaren van de bootjes als vrijetijdsbesteding. Dat wil dus zeggen, dat in het bijzonder in de avonduren, zaterdagmiddag- en avond en ook op zondag, dus juist op de uren dat men na volbrachte dagtaak zijn rust zoekt, de Wilhelminasingel ver vuld zal zijn van het doordringende ge luid van deze werkzaamheden. Ook vreest men dat de werkzaamheden met de elektrisch aangedreven apparaten veel storingen zullen veroorzaken bij radio-ontvangst TV-ontvangst zal vrij wel onmogelijk worden, zo. meldt het rekest, dat vervolgt; „Te 'vrezen valt dat niet alleen de rust van de bewoners van de Wilhelminasmgel geheel zal ver dwijnen, doch dat het wonen daar zelfs tot een kwelling zal worden". Eenander bezwaar is, dat velen zich aan de Wilhelminasingel gevestigd heb ben op de conditie, dat het uitzicht blij vend vry za'. zijn. Het eventueel planten van bomen langs de open-botenberging vermag geen hulp te bieden, 's Winters zullen deze bomen kaal zijn en juist dan pleegt de open-botenberging vol te lig gen met allerlei soorten boten, nog afgezien van de boten in aanbouw. De ondertekenaren van het rekest menen, dat de Wilhelminasingel en ook de omgeving in sterk ongunstige zin van karakter zal veranderen, aan de voorgenomen verplaatsing van het be- bedrijf van de heer Oosterlee doorgaat. Verdere hinder zullen de bewoners van de Wilhelminasingel nog ondervinden van het feit, dat deze singel gebruikt ,,Het is duidelijk dat, behalve de hier boven geschetste hinder- en overlast, tevens de konsekwentie van een en ander is, dat de waarde van de vaste goederen zeer nadelig beïnvloed zal worden", zo besluit de opsomming van de bezwaren. Het rekest, waarvan afschriften gezon den zijn aan alle raadsleden, eindigt met het verzoek een andere oplossing voor de noodzakelijke verplaatsing van het bedrijf te willen nastreven, VLAARDINGEN Zaterdag hield P.V. De Luchtbode een vlucht uit Weert, afstand 129 km. Dc 434 vogels werden om 12,30 uur En vrijheid gesteld bij Oosten wind. Het concours stond, ondanks het warme weer slechts een kwartier open, de eerste duif arriveerde n.l. om 1.57.04, de 109de om 2.12.07 uur. Uitslag; J. Jekel 1, 16, 33, 73. Gebr. v. Zelm 2, 60, 91. I. v. Keulen 3. 4, 31, 38, 108. L. v. Aken 5, 6, 15, 20. v. Eikelen- boomMeyer 7, 13, 18, 57. 62, 90, 105. J. de Ligt 8, 72, 96. M. Broek 9, 11. 22, 23. 40. 41, 64, 65, 63, 69, 104, A. J. v Koorn 10. 39, 45, 52, 56, 67, 74. 94. 103. G. v. Vliet 11, 55, 58, 59. S. v. Vliet 14. 61, 84, 97. Vrijdag inkorven van 7.30 tot 8.30 uur, klokken stellen om 8 uur. Rotterdam, Mttnt 124, Te/, 136834 Amsterdam, Den Hug, Utrecht, Arnhem. Hilversum VLAARDINGEN Zaterdag ontstond op de Westlandseweg te Vlaardingen een aanrijding ter hoogte van het pand naar de Vaartweg. Onder de brug in de rich ting Broekweg reed de 14-jarige Cornells G., die linksaf wilde slaan in de richting van de Vaartweg. Nadat hij de richting had aangegeven keek hij achterom en zag mevrouw C. op haar bromfiets vlak achter zich. Blijkbaar schrok hij hiervan met het gevolg -dat hij in plaats van linksaf te slaan rechtuit bleef rijden. De berijdster van de bromfiets kon hem met meer ontwijken en botste tegen de jon gen aan. Zij kwam te vallen evenals haar zoontje van vier jaar, dat op het zitje van de bromfiets zat. Het kmd liep een buil aan het hoofd op en vermoedelijk ook een hersenschudding. Hij is naar het Zie kenhuis aan de Hofsingel vervoerd. In het bader van de Vakantiebeste- ding 1959 heeft de commissie „Rotter damse Polo- en Zwemeveisementen" wedstrijden georganiseerd in het W3ter van het Haagseveer. Maandagavond speelden hier vier pïoegen, namelijk de Zwem bond voor Rotterdam en Omstre ken legen Amsterdam en het Midden van Nederland tegen Haarlem. In de eerste wedstrijd bleek al spoe dig, dat de Amsterdammers sterker waren. Toch wisten de Rotterdammers tweemaal de bal in het Amsterdamse net te werpen. De Rotterdamse doel- verdediger, de heer A. Lodders, had het drukker dan de Amsterdamse. Zes maal verdween de hal in het net. De heer Trimp van Amsterdam was dit keer de grote man. Viermaal wierp hij de bal in het net. De wedstrijd eindigde in een 26 nederlaag voor Rotterdam. Na een korte pauize doken de heren ivan Midden van Nederland en Haarlem in het water. Haarlem moest in deze wedstrijd het loodje leggen. Het eerste gedeelte van deze kamp was niet span nend genoeg. Midden van Nederland bleek stukken sterker te zijn. De heer W. Mbstert maakte niet minder dan vijf doelpunten en bleek een scherpe gooier te zijn, want van het midden van het veld uit wierp hij de ballen feilloos in het net. De heer Van Dorp maakte er nog vier doelpunten bij. Haarlem wist na 0X de stand op 1I te brengen. Veel kans kreeg dece ploeg echter niet in het spel. De Haarlemmers MAASSLUIS. Zaterdagmiddag vond op de Burg. v. d, Lelykade een ver keersongeval plaats, waarbij de 7-jange Greetje V. haar rechterarm brak en naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Zij kwam met haar fiets te val len doordat een tot nog toe onbekend meisje met een step plotseling vlak voor het voorwiel van Greetje kwam. HOEK VAN HOLLAND Op de 's Gravenzandse-.veg hadden maandag twee aanrijdingen plaats waarbij een brommer betrokken was De 18-jaiige bankwerker F. M. uit Hoek van Holland viel met zijn brom mer "na een botsing met een andere brommer. Hij moest zich onder dokters behandeling stellen De 17-jange K. K., eveneens uit Hoek van Holland viel, na een aanrijding met een wielrijder. Hij had schade aan kleren en voertuig. HOEK VAN HOLLAND De politie e Hoek van Holland beeft dringend be hoefte aan een kinderbox voor het op nemen van vondelingetjes op het strand. Bjj grote drukt® i* het getal kinderen, dat in de politiepost op °udere zit te wachten soms meer dan tachtig. Het nieuwe posthuis, dat zateroag werd ge opend, is daar niet op oerekend. Een afgerasterd stuk strand zou in dit verband een uitkomst zijn. MAASSLUIS. Zondagmiddag zag een agent van politie, dat een postduif niet uit het water van Haven kon komen. Met behulp van een schipper heeft hij de duif op het droge gebracht. De eigenaar van het dier is door tussen komst van de plaatselijke postduiven vereniging met het gebeurde in kennis gesteld. MAASSLUIS. Zondagmiddag reed op de Prinses Julianalaan een bromfiet ser een wielrijder, dia een 3-jarig kindje op zijn fiets vervoerde, aan. Zowel de bromfietser als de wielrijder kwamen te vallen. Gelukkig hep alles met enige schaafwonden en wat schade aan kleding en voertuigen af. VLAARDINGEN. Donderdagavond 29 juli komt do Norman Silver Youlh Band uit de Engelse plaats Blackpool naar Vlaardingen. Dit gezelschap, dat uil circa 5Q leden bestaat, zowel dames als heren, zal tweemaal in Vlaardingen overnachten, nX van 29 op 30 en van 30 op 31 juli. Het betreft hier hoofdzakelijk meisjes en jongen van 13 tot 19 jaar. Op het eerste verzoek om huisvesting ontving het coniité al menige reactie. Niettemin zou bij de huidige aanmel ding een groot gedeelte van de leden van deze sympathieke band nog geen onderbomen hebben. Daarom doet het comité nogmaals een dringend beroep op de burgerij om één of meer leden van de Norman Silver Youth Band twee nachten huisvesting te verlenen. Men kan dit melden aan één van de volgende personen: H. K. van Minnen, Hofsingel 3, tel. 2983; J. Wapenaar, Mendelssonplein 45b, tel. 4466; B. v. d, Brink. Van Beethovensingel 125b, tel. 2806, of na woensdag in het bureau van het comité in de Visbanlc (tel. 6666). Er kan hieromtrent nog medegedeeld worden, dat de band donderdag 30 Tïïli na een mars door de stad enige num mers ten beste zal geven op de Markt vóór het Stadhuis. Hierna zal de mars door de stad worden voortgezet met als eindpunt het Kolpabad. Hier zal het gemeentebestuur da Engelse gasten op het dakterras een maaltijd aanbieden, 's Avonds geeft de band dan nog een openbaar concert in de muziektent in het Hof. zetten meer dan eens goede aanvallen zal worden als parkeerruimte "ten be- d°ChJ?,l hoeve van bezoekers en gebruikers van I g eindstand van deze de werf. strijd was 91 voor Midden-Nederland. Hedenavond om half acht speelt Haarlem tegen Den Haag en Amster dam tegen Midden van Nederland. Woensdagavond speelt Den Haag tegen Amsterdam en Midden van Nederland tegen Zwembond voor Rotterdam en Omstreken, Wegens het bloeien van de Victoria Aanazonica (Victoria Regia> zal Dier gaarde Blijdorp vanavond de tropische kas openstellen voor belangstellenden tot half elf. De eerste avond is de bloem van deze plant wit, de tweede avond, dus morgenavond, kleurt de Victoria Aanazonica zich rose Des avonds na zes uur geldt het avondtarief van 0,50. NE». HERV. KERK Bedankt voor Oud-Beijerland: R i Bruin te Barneveld; c GEREF. KERKEN Beroepen te Domburg-Westkatwtn. J. A. A, de Boer, kand. te Naarder t' Harmeien: G. van der Veere, kand' Den Haag; te Westeromden H. HelW kand. te Beverwijk. Aangenomen naar Gorredijk: J rw ger te Kootwykerbroek; naar Maaasw (vac. H. Vollenhoven): J, Duursraa1 Woerden: naar Zweelo: J. C. W J: 't Hoff, kand. te Den Bosch, die bedaim voor Dirkshorn Giessenburg, ottolasd en Wolphaartsdyk. CHR. Geref. KERKEN Beroepen te Amsterdam-Nd: M RcHpt kand. te Hilversum; te Oud-Beiierhmi I'. Harder, kand. te Leeuwarden- te i i burg-Doornspijk: P. van Zonnevet* kand. te Bussum. Aangenomen naar Haarlem-Noord- j J. Rebel te Murmerwoude. Bedankt voor Werkendam: G. Blom t. Meerkerk. EV. LUTH. KERK Beroepen te Stadskanaal: J. HaDEn, te Groede (Z). ppee BAPT. GEMEENTEN Beroepen te Enschede: R. Reyimg t, Rotterdam. 4 NE». STUDENTENRAAD De Ned. Studentenraad heeft een nieuw dagelijks bestuur gekregen d-t als volgt is samengesteld: H. J. Muller president; K, B. Meyer Swantee secre taris; G. L. van Hoogstraten, pennlnz- meester; H. W, Unger, secr. buitenland; Rossenberg, perssecretaris mej. M, Drabbe, adj.-secretaresse; a F. Holleman, adj.-secretaris; R, h reith, adj.-secretaris. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT DELFT. Aan de Technische Hogeschool te Delft zijn geslaagd voor het propaeiieu- usch examen voor geodetisch ingenieur- J Kovacs (Delft), J. Timmerman (Ommen) C Toth (Deifti: voor het propaedeutiseh examen voor werktuigkundig ingenieur: B. B. Piroker (Amsterdam); voor het propaedeutiseh examen voor scheikundig ingenieur" D Hogervorst (Arnhem); voor het ingenieurs! examen voor bouwkundig ingenieur: A J Starrevold Amsterdamvoor het ingenieurs-' examen voor mijningenieur: A. s. C Biiman (Spanbroek), L. Leopold (Rotterdam)? De heer A. C. Winninghoff oorheen chef van de financiep'.-acu omisehe redactie van ,,De Maasbo e" en sedert de fusie van. deze courant j - ,,De Tijd" verbonden aan de redactie van'„De Tijd- De Maasbode", zal met ingang van 1 sep. t ember a.s. in dienst treden bij de Rot- terdamsche Bank N.V. als financieel- economisch adviseur. De scheepswerf Oosterlee aan de Vlaar- dinger Vaart zal verhuizen. De werf moei plaats maken voor de aanleg van Rijksweg 20. Overigens wordt het gehele rijtje panden aan de Vlaardinger Vaart afgebroken. Onze tekenaar maakte een prent ven de bebouwing, waar inmiddels de slopershamers bij de hooibergreeds hun werk doen. Het pand geheel links op de tekening is een loods van de betref fende scheepswerf. VLAARDINGEN. Zondagmiddag sloeg de vlam in de pan in het patat kraampje aan de Derde Spoorstraat. Met emmers water is de brand geblust. De brandweer kon zonder dienst te doen terugkeren. Er is enige materiale schade. VLAARDINGEN. De 40-jarige Turk se zeeman E. Durman dook zondagmid dag in het ondiepe gedeelte van het Kolpabad. Hij kwam daarbij met zijn ge zicht op de bodem tereoht. Hij liep enige sefceurwondjes aan neus en lippen op. MAASSLUIS. De raad heeft in het draagt de naam „Stichting Maassluisse In de donderdag a.s. ie houden raads-l bouwlagen bestaan. Het ligt in de be- vergadering van Rotterdam zal een voor- doeling op de begane grond een grote siel van B. en W. aan de orde komen recreatiezaal te doen bouwen voor uit lof mgebrnikgeving van grond aan de voeringen van zang. en muziekverenigin gen e.d, Het hotel zal verder uiteraard talrijke grote en kleine vergaderzalen krijgen en eenvoudige, doch degelijke accomodatie bieden voor veertig bedden. De vereniging wacht nog op een bouw vergunning en goedkeuring van rijks wege, welke beide zijn aangevraagd. Het ontwerp voor dit nieuwe christelijke ge heelonthoudershotel is gemaakt door het Architectenbureau Hooijkaas en Van Veen. Delftsestraat voor de bouw van een hotel-restaurant van de Nationale Chris telijke Geheelonthouders Vereniging. De N.C.G.O.V. heeft voor de oorlog aan de Oppert het hotel-restaurant „Het Blauwe Kruis" geëxploiteerd, dat door oorlogsgeweld verwoest is. Het hotel aan de Delftsestraat zal het vroegere „Blauwe Kruis" dus moeten vervangen. Het nieu we gebouw, waarvoor de plannen zo goed als gereed zijn, zal uit totaal zes HOEK VAN HOLLAND Een groot aantal Coloradokevers werd op het strand aangetroffen. De schadelijke die- r«i zijn bijeengebracht en vernietigd^ VLAARDINGEN. Op het kruispunt Kethelweg-Van Linden van den Heuvel singel botsten 2 auto's tegen elkaar. Bei de auto's werden beschadigd. Er waren geen persoonlijke ongelukken. Geboren: Gerardus T. z. v. G. T. Spijkers en M. A. 3. Kramer: Corn ei is z. v. w. C. van den Broek en M A. Rijsdijk; Johannes H. A. z. y. 3. 3. A. Uppenkamp en J. C. Tabink; Teunis z. v. H. Kloosterman en 3. I. van Bree; Bertinus J. A. z. v. J. J. va» Hees en B. Blom: Christina d. v W in 7 Veld en M. Floryn; Ronald z. v G. Mulder en M. P. H. van Waas. Overleden: C. van Gink, 69 J. Speeituinen" en in overleg met de Maas sluise Gemeenschap'is bereids een aan tal ingezetenen verzocht in het bestuur van genoemde stichting zitting te willen nemen. Naar aanleiding van dit raadsvoorstel mag dus verwacht worden, dat de speel tuin „Goesting" binnenkort werdom ge opend zal worden opengesteld. verleden herhaaldelijk gesproken over de aanleg en exploitatie van speeltninen ten behoeve van de Maassluise Jeugd. Binnen het raam van de mogelijkheden zijn in de loop der jaren enkele beschei den speelgelegenheden gecreëerd, waar jonge kinderen zich op hun eigen wijze kunnen vermaken. De mogelijkheden zijn uiteraard in de onderscheidene ivy- ken in de gemeente sterk verschillend. In een wijk met compacte bebouwing is het uitermate moeilijk geschikte ruim te te vinden, terwijl het in de nieuwe woonwijken eenvoudiger ligt, omdat de bebouwing in verschillende lagen naar evenredigheid meer open binnenterrein vereist, dat dan ais groenstrook of ge meenschappelijke tuin wordt aangelegd en onderhouden. De tegenwoordige speel- aanleg is volledig in beheer bij de ge meente. Pogingen om in de gemeente be langstelling te wekken om de exploitatie en het beheer van de speelgelegenheiden op andere wijze te regelen hebben schipbreuk geleden. In de zomer van 1958 heeft de Maas sluise Gemeenschap op een terrein in de Sluispolder-west de speeltuin „Goesting" ingericht en voor de jeugd opengesteld. De M.G. zal deze speeltuin niet meer exploiteren en heeft thans de gemeente verzocht de gehele inrichting van „Goesting" tegen kostprijs (stichtings saldo) over te nemen. Burgemeester en wethouder achten dit ovorstei redelijk en vragen de raad een krediet voor dit doel beschikbaar te stellen. De voordeur wordt uitgesproken om het beheer en Verwachte aanvoer voor woensdagmorgen: de exploitatie te doen geschieden. Zy j ongeveer tien kustvissers. 'S-GRAVENHAGE, 21 juli. Besomming spar,vissers: U.K. 5 en Ü.K. 52 met 1 3800. Voorts waren aan de markt drie kustvis sers met in totaal 1315 aan verso vis. Notering per kilo: grote tong 5.08 f 5.12. groot middeltong 3.39—3 49: klein middeltong 3.283.40; tong 1 3,293,50, tong 2 3—3,30. Notering per 40 kg: groot middelschol 36—50; middelschol 32—34: kleine schol 23,60—27; schar f 13.80—20. Een Rotterdammer heeft gisteravond de weg naar huis moeten afleggen inzwembroek. De omstandigheid, waarin hij verkeerdehad hij echter aan zichzelf te wijten. De losse werk man. die hem op die avond namelijk zijnbovenkleding had ontnomen, bleek de rechtmatig eigenaar hiervan te zijn. De schaars geklede Rotter dammer moestvolgens de werkman, de dief zijn van zijn kleding, die hem vrijdag, na een bad in hst Kralingse Strandbad, was ontstolen. Toen de beide mannen elkaar gisteravond te genkwamen op de Westersingel her kende de werkman zijn kleding. De reactie van de dief op een eerste aan maning bestond uit een ijlings uittrek ken van het gestolen goed. De zwem broek, die de man onder de kleding droeg, mocht hij aanhouden. Hierin maakte hij zich zo snel uit de voeten, dat de politie hem niet meer heeft kunnen ontdekken. BBRKEL EN RODENRIJS. Toen zaterdagmiddag een zoon van da familie J. C. van der Arend te Berkel en Roden rijs als neomist feestelijk werd inge haald in de parochie van de R.K. Kerk om zondag zijn eerste heilige mis op te dragen, volgden in de stoet ook de Van Oldenbarneveldruiters". Een broer van de jonge priester verkoos in plaats van als ruiter in de stoet mee te gaan, in een der auto's mee te rijden. Toen de stoet met het ruitervolk de weide met het paard van de broer van de neomist passeerde» ging het dier, omdat het niet meekon, zo te keer door over sloten te springen en tegen hekken te lopen, dat het als gevolg van zeer ernstige ver wondingen moest worden afgemaakt. EXAMEN ENGELS M.O.-A AMSTERDAM 20 juli. Voor het exa men Engels M.O.-A zijn te Amsterdam geslaagd: de dames: C V. Poolman s-Gravenhage), I. Verhoeven (Leider.), E. M. A. Vriend (Bergen-N.B.), J W A. Corssmit (Dongen), W. Huizing (Em- men). De heren: F. A. van der Kroe( (Haarlem), J. de Zinger (Amsterdam), H. Alting (Zuidlaren), A. van Huis (Eindhoven), M. Maassen (Venlo), G. H. G. van der Zee (Harlingen), M. C. A. de Hoogt (Utrecht), L. H. de Priester (Amsterdam), A. Raspe (Utrecht). alleen deze week neg van 10 uur ,'s' morgens tot 10 uur 's avonds, alle békende merken -baanden (brandend) in het Doofstommen Instituut Hofplein.- MEEST 22-30 TELEFOON 116440 QVESSCH. DORPSSÏR. 12 TEL 41228 M.O. LICHAMELIJKE OEFENING OVERVEEN, 20 juli. Voor het exa men middelbaar onderwijs lichamelijke oefening zijn te Amsterdam geslaagd; mej. A. C. Hoogkamp (Heiloo), P. Blok dijk (Amsterdam), S. Damer (Amster dam), J. N. van Doorenmaalen (Mon ster), J. Y. Kuit (Zutphen), J. B. Si- beijn (Amsterdam), H. Statema (Amster dam), R. Stoel (Amsterdam), H. Wen- nink (Den Helder), C. J. Ivl. A. Bovs (Halsteren), J. H. A, Frantzen (Kexkra- de), E. C. A. J. Heiligers ('s-Hertogen- bosch), A. H. M. Hoevenaars (Dongen), H- A. M. Knaap (Helmond), D. C. M. Kommeren (Tilburg), A. W. de Laat (Schijndel), M. G. A. Pesgens (Suste- ren), H. N. M. Kozemeijer (IJzendijkeh C. F. H. M. Verhagen (Veldhoven), B A. Wink (Hengelo), J. F. M. van de Wouw (Zundert). EXAMEN HANDELSWETENSCHAPPEN M.O HILVERSUM. Geslaagd voor het exa men boekhouden M.O.: C. van Raad, s-Gravenhage en H. Roosdorp. Amsterdam EXAMEN BOEKHOUDEN M.O. HILVERSUM. Voor het examen boek houden zijn de volgende kandidaten ge slaagd: J. C, Roelandse (Breda), J. A. Buysen (Rotterdam), A. P. J. v. d. bast (Amersfoort), H. L. Kuipers (Groningen), P. Geertsema (Groningen), J. T. M. de Vet Cs-Hertogenbosch). F. A, V. Ooster- wijck (Breda). Notering per 50 kg: 14,50. Pilchards 11,50— Aangevoerd 3.220 kantjes gezouten haring. Notering: maatjes rout, klein 37—43.50. maatjes zout, groot 4449. beide per kantje. De tentoonstelling „40 jaar KLM", die in het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart wordt gehouden, heeft heden haar 10.006ste bezoeker verwelkomd. Het was Jan Koet Bilderdijkstraat 46, Am sterdam W., die tezamen met zijn kame raden een schoolreisje maakte. Jan bofte, want hij kreeg twee retours Schiphol—Brussel van het Instituut voor Scheepvaart en Luchtvaart aangeboden; hij behoeft dus niet alléén van zyn mee valler te genieten maar mag een van zijn ouders meenemen. Het wachten is nu op de 15.000ste be zoeker of bezoekster die eveneens twee retours naar Brussel aangeboden krjjgt. Maandag 27 juli a.s. zal het mus. J Henry Dunant" zyn jaarlijkse week- boottocht om half elf aanvangen met zeventig bedlegerige chronisch zieken en invaliden uit Rotterdam en omgeving en uit het Westland. De inscheping begint otn 9 uur aan de Gemeentesteiger van het voormalige Maasstation, tegenover het Havenzieken- huis aan de Oosterkade. VLAARDINGEN. De politie zette te middernacht 5 dronken zeelui van Engel se nationaliteit op de veerboot. Zij ble ken in het bezit te zijn van een reclame bord en twee zonneschermen, die zij weggehaald hadden van winkels aan de Westhavenkade te Vlaardingen. Op de hoek van de Waidorpstraat en de Eerste van der Kunstraat te Den Haag reed zondagmiddag een H.T.M.- bus tegen een lichtmast. De bestuur der, de 37-jarige J. W. van de Lijn baan, sloeg tegen het stuur en kreeg inwendige kneuzingen. Helsinki Stoekh. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parys goraeaux Grenoble Nice Frankf, München Zürich Genève Uoparno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaecio Madrid Majorca Lissabon orzbew. geh.bew. geh. bew. geh. bew» 1. bew, onbew. onbew. onbew, onbew. mist onbew, onbew, onbew, regen onbew. 1. bew. geh. bew. onbew. onbew. gen. uew. 1. bew, zw. bew. onbew. onbew, Z-W. bew. zw. bew. onbew. onbew. stil 14 0 UNO 2 26 0 4 29 0 NNW 4 21 0,4 stil 22 0 KW 2 26 0 NNW 2 23 0 NNW 2 25 0 NNO 5 28 0 N 2 29 0 N 1 32 0 sta 30 23 0 uw 3 0 NW 4 22 0,2 UNO 4 31 0 2 26 0 stil 27 0 sta 28 0 O 2 30 0 NW 4 21 21 W 2 24 0 ZW 2 27 0 W 3 0 ONO ONO 2 NO 4 stil NNW 0 34 29 35 29 3.3

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 2