asw-jr-sas ■^turm u Polemiek Feïligheidsraad besluit: TELEFOON VOOR KONINGIN 0 BOEIEND GALA TONEEL Nog voor aanleg voltooid is WEG ZAKT WEG (goodwill Onvoorzichtige bromfietser botsing - drie doden FEL VERWEER VAN MOSKOU IBBBll Koopt op tijd uw zekerheid T BONTMODEHUIS Ontvluchte patiënt verdronk in vaart Bejaarde woekeraar veroordeeld Laotisclie minister: voldoende bewijzen Plantenweelde in schouwburg droog en zonnig weer houdt aan HALVE PRIJZEN verkoop in EDEE-BONTMANTELS2 Mijnwerkers krijgen volgend jaar 32 vrije zaterdagen Meevallertje voor weduwe DINSDAG 8 SEPTEMBER 1959 V_ Vandaag bekendmaking van Britse verkiezingsdatum? Staking in Winschoten duurde maar kort Weer minister afgetreden in Argentinië ZEVENTIENDE JAARGANG No. 4393 J NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK ERNSTIG ONGELUK BIJ BREDA 147,50 147,50 245,— 295,— 345- 590,— 195,— 245,- 345 545, 695, 747,50 Nieuwe Griekse partij wil Grivas aan de macht brengen KBSTSf.ViSrSfSS 11 Don.™** ÏSS"»S*; *"•'«- yr.i'Cieur: H. DB HUIG J Hl Veiligheidsraad van de Ver. Naties heeft maandagnacht na een lange vergadering, waarin hevig gestreden werd over pro cedure-kwesties, met tien tegen één stem (Rusland) besloten een commissie van onderzoek naar Laos te sturen. De groep is krach tens de Amerikaans-Engels-Fran se resolutie een subcommissie van vier leden, waarvoor Japan, Ita lië, Tunesië en Argentinië de functionarissen zullen leveren. Geladen sfeer Overbodig Vietnamezen terug? :js Hoofdredacteur: Dr. J- A. H- J. S. BRUINS SLOT (Van een onzer verslaggevers) DE gloednieuwe rijksweg 4a tussen Amsterdam en Den Haag is nu al zo erg verzakt, dat automobilisten gedwongen worden langzamer te gaan rijden. Chauffeurs, die regel matig dit traject berijden, hebben al de vrees uitgesproken, dat deze nieuwe weg binnen korte tjid hetzelfde beeld zal vertonen als de rijksweg Rotterdam—Den Haag, die berucht was om zün gol vende wegdek en nu geheel onderhanden genomen.moet worden. De verzakkingen in rijksweg 4a zijn vooral merkbaar bij de op en afritten van bruggen. Door de aanwezige slappe grond in de on derlagen zakt de weg namelijk als geheel hoewel niet helemaal gelijkmatig weg. Brugdekken, waaronder geheid is, zakken niet mee. Zo ontstaan ernstige oneffenheden. (Advertentie) BINNENVERfNGBED SCH U iM RU BBERBED IVOG DEZE WEEK!!! YEMEN M0UT0N D'ORÉ Z0BELFEH PERS. PATTES BISAM COLORÉ PERSIANER YEMEN PERS. PATTES NERTZ MURMEL NERTZ TETES BISAM RUG Kl»chtendi«ut abonnementen 18.30^-19.30 t Zaterdags 1718 our. Telefoon 115700. 8 ebt e dam: Thomas a Kempisstraat 6» 05451. Abonnementsprijs 01 cent per we«JcT f 2.03 n^r maarwL 7 90 tw*t k™ taal. U>« nummer, 19 c^nl ïÏÏS ÖSS Twum' POLEMISEREN is lang niet altijd een aangename bezigheid, maar niettemin wel een zeer noodzakelijke. Zolang de strijd der geesten voort duurt, zal ook de pennestrijd gevoerd moeten worden. Geen dagblad, dat in de strijd der beginselen een keuze heeft gedaan, kan zich daaraan ont trekken. Juist in de tegenwoordige tijd is de polemiek weer meer dan ooit noodza kelijk. De jongste ontwikkeling in ons staat kundig leven, welke ertoe geleid heeft, dat voor het eerst sedert de bevrij ding een kabinet werd gevormd zon der socialisten, heelt ten gevolge ge had, dat met name de socialistische pers zich met grote felheid keert te gen tal van maatregelen van het nieuwe kabinet en zich geroepen voelt telkens opnieuw te wijzen op punten, waarop het huidige kabinat verschilt van vorige kabinetten, waarin ook so cialisten zitting hadden. Natuurlijk is het in een democra tisch land ais bet onze het goed recht van de Partij van de Arbeid als oppo sitie-partijom op 't vinketouw te zit ten en het kan de socialistische pers niet euvel worden geduid, indien zij op behoorlijke wijzt haar lezers op de hoogte houdt van hetgeen naar haar oordeel door het kabinet ten on rechte wordt gedaan of wordt nagela ten. Maar het' is dan ook duidelijk, dat de pers, die zich verwant gevoelt aan de partijen, op welker steun het kabinet meent te mogen rekenen, tot taak heeft polemiek te voeren en haar kijk op de gang van zaken heeft te ge ven. VN-waarnemers AF en toe blijkt, dat de noodzakelijk heid van deze pennestrijd niet doo een ieder wordt ingezien. Toch menen wij, dat wij in onze taak te kort zou den schieten, indien niet telkens op nieuw werd ingegaan op hetgeen de pers van de tegenstander haar lezers voorzet. Dat wil dus zeggen, dat niet uitsluitend met de aan de Partij van de Arbeid verwante pers wordt gepo lemiseerd, doch in de huidige omstan digheden zal het toch wel vaak juist met die pers zijn. In onze dagen vormt de socialisti sche pers in ons land een grote macht. Honderdduizenden nemen dag aan dag kennis van 'hetgeen zij schrijft. Dat betekent, dat alom in den lande ook dag in dag uit gediscussi eerd wordt over hetgeen het socialis tische dagblad ten beste geeft Maar dan is het zaak, dat ook de niet-socia- list materiaal in handen krijgt en wordt voorgelicht over de voorstellin gen, welke van socialistische zijde wor den gegeven. in dit opzicht heeft de christelijke pers belangrijk werk te verrichten. Dit alles is niets nieuws. Groen van Prinsterer en dr. Kuyper hebben als journalist een levendig aandeel gehad in de strijd van hun dagen en hun polemische arbeid was niet gering. Indien men eens kennis neemt van de vele driestarren van dr. Kuyper, zo als die in het boek „Starrenflonke- ring" gebupdeid zijn, zal men zien, dat deze grootmeester in de journalis tiek niet het minst ook te vrezen was om zijn polemische artikelen. Ook in deze tijd kan en mag een dagblad, dat zijn roeping verstaat, niet afzien van polemiek. 11 ET is evenwel niet de hoogste roe- 1 ping van de christelijke pers. Zij zal ernaar moeten streven door the- tische artikelen haar lezers op aller lei gebied van voorlichting te dienen en in het bijzonder ook aan moeten geven wat naar haar oordeel op grond van de levensovertuiging welke zij Is toegedaan, eis is van een waar lijk christelijk staatkundig beleid. Te genover de afwijzing van hetgeen van socialistische of liberale zijde als ide aal naar voren wordt gebracht, dient gesteld te worden wat voortvloeit uit de reformatorische beginselen, ook voor het staatkundig leven. Zo kan het christelijk dagblad op tweeërlei wijze een belangrijke bij drage leveren in de strijd der gees ten, ook in onze dagen. -De Britse premier Macmillan is van middag teruggekeerd van zijn audiën tie bij koningin Elizabeth op het kas teel Balmoral in Schotland. Hij zou in de loop van de dag de ministerraad bijeenroepen en werwacht wordt, dat bij vanavond in een radiorede de pro clamatie van de Britse vorstin zal voorlezen, waarin de verkiezingsdatum is vastgesteld. In Engeland neemt men aan dat de Britter op 8 of 15 oktober naar de stembus zullen moeten gaan. Naar aanleiding van de recente ont wikkeling in Engeland hebben de La- bourleiders Gaitskeli en Bevan, die een bezoek aan de Sowjet-Unie brengen, besloten hun reis te onderbreken en naar Londen terug ie vliegen. Het be- zoek dat zij aan Polen zouden bren gen is uit het programma geschrapt. naar Zoals bekend had de regering van Laos om een internationale politie macht gevraagd om de „flagrante agressie van communistisch Noord- Vietnam" tot staan te brengen. Do sfeer van het debat werd van nacht zeer geladen toen de Russische afgevaardigde Sobolew betoogde dat de resolutie geen procedurekwestie was, maar een zelfstandige uitspraak, die onderworpen was aan de mogelijkheid van een veto. De Italiaanse voorzitter van de Veiligheidsraad, Ortona, be paalde dat het wel een procedurekwes tie betrof. In een stemming bleek dat alle leden, op Rusland na. het met deze beslissing eens waren. Daarmee werd Rusland? veto over de resolutie krachteloos, Laos (Van ome correspondent) Een 25-jarige man uit de David- straat te Groningen Is. terwUl de po litie aan het Wlnschoterdlep lijn vis vergunning controleerde, In het water gesprongen ea verdronken. Dit voor val" h«eft zich reeds vrijdagavond doch zijn stoffelijk overschot is pas maandag gevonden. Op de bewuste avond omstreeks 10 uur, stond de jongeman te vissen aan het Winschoterdiep. Aangezien dit op deze tijd met mag, vroegen enkele agenten van politie hem om zijn vis vergunning. Daar de naam van de aangehoudene hun bekend voorkwam, stelden zij zich per mobilofoon in verbinding met het politiebureau, maar op dat moment sprong de visser over zijn fiets heen in het water en zwom snel naar de overkant. In het donker heeft de politie niet kunnen zien, of de man inderdaad de overkant bereikt had. Er is neg wel gedregd, maar. dit leverde tot maan dag geen resultaat op. Thans is gebleken, dat de man te vergeefs getracht heeft onder een voor de wal liggende ark door te zwem men. De man was een zenuwpatiënt, die in verband met een ontvluchting uit een inrichting door de politie werd gezocht. (Van onze Haagse redactie) De Haagse rechtbank heeft de 83- jarige J. de J., die als beroep opgeeft gedschieter, veroordeeld tot een boete van f4000 en een voorwaardelijke ge vangenisstraf van acht maanden. Be wezen werd verklaard, dat De J. zich schuldig heft gemaakt aan woeker. Hij leende geld uit, vaak tegen meer dan 200 procent rente. Veertien dagen ge leden éiste de officier van Justitie een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een jaar. De rechtbank sprak uit, dat eigenlijk een onvoorwaardelijke ge vangenisstraf op haar plaats was ge weest. Gezien evenwel de hoge leeftijd en de invaliditeit van verdachte wilde dc rechtbank nog volstaan met een boete, zij het een ongebruikelijk hoge, en een voorwaardelijke gevangenis straf. (Van onze correspondent) Bij de RAWI Matrassenfabriek te Winschoten brak een wilde staking uit, omdat een deel der werknemers ver schil van mening had met de directie over de uitleg van enkele passages in de nieuwe CAO. Na tussenkomst van vertegenwoor digers der vakbonden werd het werk hervat," in afwachting van het resultaat van de besprekingen over de gewraak te bepalingen in de CAO. De Argentijnse minister van Lucht vaart, generaal Abrahin, Is afgetreden, zo ts officieel in Buenos Aires bekend gemaakt. Hij zou ontslag hebben genomen uit protest tegen het feit dat de regering de vorige week is gezwicht voor eisen van het leger, hetgeen leidde tot het aftreden van de minister van Defen sie, generaal Anaya. President Frondizi heeft het ontslag van Abrahin echter geweigerd, zo heeft zijn secretariaat bekendgemaakt. De Laotische minister van Buiten landse Zaken, Kampan Panya, heeft in Bangkok verklaard, dat 4000 man communistische troepen Laos zijn bin nengedrongen Zü zijn volgens de mi nister met Tsjechoslowaakse commu nistisch Chinese en Russische wapens uitgerust. Kampan. die op weg is naar de V.N. in New York, zei voorts, dat h(j over „voldoende bewijzen" van communistische agressie beschikt. Minister Kampan heeft in Bangkok gesproken met de secretaris-generaal van de Zuidooslaziatische verdragsor ganisatie over de mogelijkheid van een beroep van Laos op de ZOAVO als de Ver. Naties geen hulp zouden bieden of te traag zouden reageren. Maar tot dusver is nog geen officieel verzoek om hulp van de ZOAVO ingediend, al dus Kampan maar Sobolew verklaarde na afloop van de vergadering, dat de Sowjet- Unie haar als niet-bindend en onwettig beschouwt. „Wij zijn zojuist getuige geweest van het begin der herziening van het handvest, de feitelijke herzie ning, zo niet de letterlijke. Het is een bijzonder gevaarlijk precedent gewor den," aldus Sobolew. De Russische afgevaardigde betoogde dat een optreden van de Veiligheids raad overbodig was en alleen maar de internationale spanningen zou doen toenemen vlak voor de uitwisseling van bezoeken tussen de Russische en Amerikaanse staatsleiders. Het hoofd van de Amerikaanse VN-delegatie. Henry Cabot Lodge, had er bij de raad op aangedrongen met bekwame spoed de vierlandencommis- sie in te stellen als het beste middel om olie te werpen op de golven die het koninkrijk Laos dreigen te verzwelgen. Hy waarschuwde dat een in gebreke blijven van de raad om de commissie van onderzoek in te stellen tot een an dere koers zou leiden die „veel ingrij pender, moeilijker te leiden en ge vaarlijker zou zijn". Inmiddels doen in het hoofdkwartier van de Ver. Naties geruchten de ronde, dat de communistische Noord-Vietna- mezen, die de opstandelingen steunen, zich uit Laos terugtrekken. Dit ge beurt blijkbaar met het oog op de koms' van de VN-waarnemers. In VN-kringcn is men ervan overtuigd, dat het zeer moeilijk zal zijn de Vietnamese agres sie in Laos te bewijzen. In gezaghebbende bron in de Laoti sche hoofdstad Vientiane is vernomen dat de regering van Laos Amerikaanse wapenzendingen verwacht. Maandag zijn twee vliegtuigladïngen handgra naten aangekomen. Lichte wapens en bijbehorende munitie, enkele vliegtuig ladingen in totaal, zouden volgen. De toestand rondom de door de com munisten bedreigde stad Sam Neua, zou volgens de laatste berichten'wat minder kritiek zijn. (Van een onzer verslaggevers) HARTELIJK heeft Amsterdam gis termiddag de Koningin en prins iiernhard ontvangen, die hun tradi tionele driedaagse september-bezoek aan de hoofdstad brengen. Leden van de Koninklijke Studen ten Schietvereniging (links) stonden :tram in de houding, toen het koniuk- !ijk paar (rechts) op de Dam aan kwam. Op de achtergrond stond een uichende menigte Amsterdammers in 'e najaarszon toe te zien. Nog geen kwartier later vertrokken 'Coningin en Prins naar het Nederlands nstitunt voor Nijverheid en Techniek, vaar.''hét hoge gezelschap de belang- ijkste communicatiemiddelen van de ""TT kon bewonderen. Op de afdeling elektrotechniek werd de Koningin opgebeld door de voor zitter van het museum, ir, J. T. Duy- vis. Deze bevond zich weliswaar op slechts twee meter afstand, maar het Tesprek werd door heel Nederland ge leid (foto boven). Even later wierp de Koningin een lik op een telexapparaat waarop juist het ANP-verslag van de aankomst van het koninklijk gezelschap in de hoofd- 'ad werd doorgegeven. In de prachtige ambtswoning van Amsterdams burgemeester hadden Ko ningin en Prins gistermiddag een on gedwongen ontmoeting met leden van het hoofdstedelijk stadsbestuur en ci viele en militaire autoriteiten. (Geldig tot morgenavond) WEINIG VERANDERING •Droog, zonnig en vrij warm weer. Overwegend zwakke wind. Morgen: Zon op: 6.03 Maan op: 13.45 Onder: 19.11 Onder: 22.53 Advertentie) ion Op Zon oncfer Het verzakken van de rijksweg 4a had knnnen worden voorkomen, aldus deelde de Rijkswaterstaat ons mee. De weg is aangelegd dwars door het Zuidhollandse polderland, waar zich vaak een veenbodem van 15 meter dikte bevindt. Men had alle slappe grond kunnen weggraven, maar dan zouden de aanlegkosten van de nieu we weg veel (e hoog geworden zijn. Nu is bij de wegaanleg slechts wei nig grond weggegraven. Het gevolg is, dat de niet weggegraven veengrond onder de druk van de weg en het zwa re verkeer gaat zakken. Het verzakken van de weggedeelten had ook voorkomen kunnen worden, door pas enkele jaren na de aanleg van de aarden baan het eigenlijke wegdek aan te brengen. Het snel toenemende verkeer liet echter niet toe de aarden baan gedurende die tijd te laten in klinken. De verzakkingen zijn duidelijk in het wegdek zichtbaar. De wegbeheerder in casu Rijkswaterstaat heeft al waarschuwingsborden laten aanbren. gen, o.a. de borden „Langzaam rijden" en „Uithollingen overdwars". In het volgende-Voor j a ar zal op de op- en afritten van de bruggen een nieuwe laag worden aangebracht, waardoor de verzakkingen niet meer zichtbaar zullen zijn. Rijksweg 4a is de weg tusen Den Haag en Amsterdam waaraan op het ogenblik 'gedeeltelijk nog gewerkt wordt. Slechts een deel van de weg (in zuidelijke richting ongeveer tot Ypenburg bij Leiden) is voor het ver keer vrijgegeven. In dit stuk komen de verzakkingen voor. HAZEI^fABRiEHtN ZEVENaEBOEN. (Van een onzer verslaegevers) DE entree en de wandelgangen van de Amsterdamse Stadsschouw burg waren met vele honderden cyclamen en talrijke planten tot een ware tuin omgetoverd, toen gister avond, als besluit van de eerste dag van het koninklijk bezoek aan Amster dam, de Nederlandse Comedie een galavoorstelling gaf van Reginald Bose's toneelstuk „Twaalf gezwore nen". Te midden van de plantenweelde deden in geïmproviseerde kooien van visnetten parkieten zich horen. De zaal leek als geborduurd met grote rozetten van veelkleurige anjers. Op de feestelijke avondkle ding van de aanwezigen schenen de juwelen in glinstering met elkaar te wedijveren, Toen Koningin en Prins om kwart over acht de zaal betraden hoorden alle aanwezigen onder in drukwekkende stilte het „Wilhel mus" aan. De Twaalf Gezworenen (wij schre ven over het stuk reeds eerder) werd door twaalf acteurs onder regie van Henk Richters groots gespeeld. Het was fascinerend op welk een overrompe lende manier in de jurykamer van een Amerikaans gerechtsgebouw een dozijn mannen beslissen over het leven van een jongen, die beschuldigd is van moord. Hoe bij de aanvang allen op één na het schuldig uitspreken en die ene, de architect (prachtig gespeeld door Han Bentz v. d. Bergh) niet door zijn geloof in onschuld, door zijn niet zeker zijn van schuld, langzaamaan ook de anderen overtuigt van de twijfel. Het grandioos ensemblespel gaf het stuk naast een grote spanning een stem van menselijkheid, waardoor, wat op het toneel zich afspeelde, werkelijk heid scheen. In dé pauze onderhield de vorstin, die gekleed was in een goudkleurige robe, zich geruime tSjd met de acteurs Han Bentz v. d. Bergh, Henk Rigters, Paul Huf, Bert van der Linden, Philippe Lachapelle, Louis Borel, Johan Fiolet, Joan Rerr.meUs, Eli Blom, Jan Ver koren, Jaap Maarleveld en André van den Heuvei. HET hogedrukgebied, dat deafge lopen 24 uur in omvang toenam, is langwerpig van vorm en strekt zich uit van de Balkan tot Engeland en Schotland. Aan zyn westfïank voert uit zuidwestelijke stroming warme lucht tussen Schotland en IJsland door in de richting van de Noorse kust. Aangezien de luchtdruk boven Spanje en Zuid-Frankrijk wat daalt, komt het centrum van het hogedrukgebied ten oosten van ons .land en draait de wind naar richtingen tussen zuid oost en zuid. De temperaturen kun nen hierdoor nog iets hoger worden. Overigens blijft het droog en zonnig. Boven Canada heeft zich een krachtige westelijke stroming ingesteld, die zich boven de oceaan zal voortzet ten. f Advertentiei Onvoorzichtigheid van een bromfietser was er de oorzaak van, dat maandagavond omstreeks halfzeven op de Antwerpse weg te Rijsbergen een ernstige autobotsing plaatshad, die aan drie personen het leven heeft gekost. De bromfietser R. uit Rijsbergen kwam uit de richting Zundert en sloeg toen plotseling linksaf de weg op. De bestuurder van een Belgische auto, die uit de richting Rijsbergen naderde, zag deze onverwachte manoeuvre en trachtte door uit te wijken een aanrij ding met de bromfietser te voorkomen. Bij deze uitwijkmanoeuvre ontstond een aanrijding tussen de Belgische wagen en een uit tegenovergestelde richting komende Franse wagen, waar in drie Nederlanders waren gezeten. Door de botsing werd een van de inzittenden van de Franse wagen, de 49-jarige heer Vollebrecht uit Mon-' ster, onmiddellijk gedood. De bestuur der van de Belgische wagen, de heer Pauwels uit Mechelen, en een andere inzittende van de Franse auto, de heer Van Beek uit Wassenaar, werden zo ernstig gewond, dat zij in de loop van de avond in het ïgnatiusziekenhuis te Breda zijn overleden. De overige inzittenden van de beide auto's werden licht gewond. De brom fietser bleef ongedeerd, Prinns Aschwin von Lippe Biester- feld, de broer van prins Bernhard, heeft gistermiddag een langdurig be zoek gebracht aan de oude kunst- en antiekbeurs in het stedelijk museum „Het Prinsenhof" te Delft. De prins, die was vergezeld van zijn echtgenote, is conservator van de afdeling Aziati sche kunst van het Metropolitan Mu seum te New York. U weet het schriftelijke langdurige garantie a keuze uit honderden, de nieuwste modellen de mantel uwer keuze wordt veilig en gratis bewaard tot a.s. winter elke bontmantel gegarandeerd motvrij ALLES VAN EIGEN ATELIER Enkele voorbeelden MODELLEN van 295,NU van 295.NU van 595.— NU van 590.NU van 790.NU van 1180.NU KOOP NU... LANGE MODELLEN SHANTUNG KID van 390.— NU van 490.N U van 790.NU van 1090.— NU van 1390.— NU van 1490.NU EN BESPAAR VEEL, ZÉÉR VEEL GELD Ferd. Bolstraat 32 Tramlijn 16-24-25 AMSTERDAM Tel. 798981. REISKOSTEN WORDEN VERGOED. 1 De verordening, die de invoering van-- een tweede fase van dearbeids tijdsverkorting in de Limburgse steen-s kolenmijnen regelt, is maandag in Heerlen door de Mij nindustriéraatLtóët algemene stemmen vastgesteld. Zij zal na goédkeuring door de betrokken ministers per 1 oktober to werking treden. Voorts stelde de raad voor het lopen de jaar en voor 1960 het aantal vrije zaterdagen voorlopig vast op 12 per jaar. Na goedkeuring van de verorde ning door de ministers zullen de Lim burgse mynwerkers in I960 32 zater dagen vrijaf hebben. - Drs. Rottier, - directeur der staats mijnen, heeft verklaard dat de kosten van de werktijdverkorting niet in de prijzen doorberekend mogen worden. Dit zou ook niet mogélijfc zijn in ver band met de huidige concurrentieposi tie. Een nienwe Griekse partij, de.-„de mocratische beweging voor nationale opstanding" heeft bekend gemaakt, dat zij haar program aan een volksstem ming zal onderwerpen. De beweging streeft naar het aan de macht brengen van generaal Grivas, de vroegere lei der van de Cypriotische ondergrondse organisatie EOKA. In vlugschriften -waarin het program van de nieuwe partij wordtuiteengezet, heet het dat de regering van Grieken land in handen van de besten moet zijn, die het vertrouwen van het volk bezitten. v In Athene is aangekomen Photis Fa- pahotis, die van plan. is generaal Gri vas een bezoek te brengen. Papahotis is uit het centrale comité van de EDMA (de politieke organisatie die in de plaats is gekomen van de EOKA) ge treden omdat hij van mening verschilt met aartsbisschop Makarios, f By de werkzaamheden, verbonden aan de uitvoering van de nieuwe al gemene weduwen- en wezenwet, heeft de Raad van Arbeid te Maastricht een zeldzaam uitkeringsgeval ontdekt. Een weduwe, wonende in het gebied van deze Raad van Arbeid, heeft, zoals nu is gebleken, aan wezenrente plus kin derbijslag nog een bedrag van 6360 gul den te goed. Zy zal dit bedrag ook volledig uitbetaald krijgen indien ten minste blijkt dat zij geen ondersteu ning van gemeentewege heeft genoten. In 1955 overleed haar echtgenoot. Er waren toen nog zeven kinderen on der de 16 jaar. Bij de Raad van Ar beid werd destijds geen aangifte ge daan van het overlijden. Het is voornamelijk de kinderbijslag bij de rente die de weduwe een zo onverwacht meevallertje bezorgt. Het geval is uitgekomen (doordat de weduwe een aanvraag om weduwen- pensioen indiende. Ingaande 1 oktober krilgt zy bovendien1 nog een pensioen ingevolge de Algemene Weduwen en Wezenwet (AWW), -

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1