J KERK EN SCHOOI eÉ. 5 WATERWEG Plannen voor de bouw van 54 huizen en 24 garages Gebouw technische dienst PTT in gebruik genomen Nieuw perron Schiedam gebruik genomen m Het regende zondag- fruit voor zieleen en bejaarden Woningbouw Kethel Uit het Schiedamse ïrapport Delegaties naar Denemarken Afzwemfeest in bad Groenoord politici Eerste experimentele Opendeurdienst ietmna muna muna muna TROUW Maandag 14 september 1959 man Schiedam Eengezinswon i ngen Korfbal Odi leed zwaar verlies teiren Dio Vlaardingen Orgelconcert „Het Zuiden" bracht „Gieren op 't veilig nest Maassluis ;sfêsm mmï Gemoderniseerde zaak van Jae. van Soest Advertentie Hoek van Holland Burgerlijke stand van Schiedam ReconrdaantaT passagiers via Hoek van Holland IJoekse Boys leden nederlaag (0-2) tegen Oegstgeest Advertentie Nieuw belastingkantoor tegenover station Damsimul taan-séance burgerlijke stand Overzicht haringvisserij Za ter dagvleu gels vlogen niet tegen J. II. de Kluyver Korfbalperikeleii Ledenvergadering Basketboys Dick Bergwerf speelde 200e wedstrijd Door heiblok getroffen Nieuwe cursussen Rooile Kruis Ds. J. J. F. Franck komt niet naar Wassenaar Burgerlijke stand van Rotterdam ODO-twaalf tallen boekten winst Gouden bruidspaar V isserijberichten Roode Kruisactiviteiten Advertentie Advertentie en t vuurnaamstz is op beniüia HET WEER IN EUROPA Rapporten hedenmorgen 7 Maassluis t SCHIEDAM. In ons blad van 9 september meldden wij reeds, dat de bouwactiviteit in de particuliere sector in Kethet krachtig: wordt aangepakt. Het bouwbedrijf H. Hooghart en Zn., bet aannemingsbedrijf v.d. Wetering en van Dalen en de firma M. P. Klop pers en Zn. hebben van de gemeente Schiedam reeds enige tijd geleden grond toegeweren gekregen achter de Meeuwensingel en nabij de Fazantlaan. Energiek is men toen aan het werk gegaan om hiervoor plannen voor de bebouwing te maken. Voor het bouwbe drijf H. Hooghart en Zn. en het aan nemingsbedrijf v. d. Wetering en Van Dalen heeft architect D. Drüer uit Rotterdam een plan ontworpen voor de bouw van totaal 26 eengezinswoningen en 8 garages en voor de tirma M. P. Kloppers en Zn. architect' A. J. M. Buys uit Rotterdam 16 eengezinswo ningen en 4 garages. Voor deze bou werij hebben de bouwers, om alles vlot te kunnen laten verlopen, een combina tie gevormd, zodat dit trio spoedig zal kunnen overgaan tot de bouw van in totaal 42 eengezinswoningen met 12 ga rages. Men heeft om de bouw en indeling niet te eentonig te maken drie ver schillende typen huizen geprojecteerd. Er zijn 13 woningen waarin een open trap in de kamer is naar de slaapver dieping. Dit zijn ijzeren trappen met teakhouten treden. De benedenverdieping bestaat uit een vestibule van 1.80 x 1.80, keuken, toi let en woonkamer. De -woonkamer is lang 7.56 meter en breed 3.88 meter uititotpende in een eethoek van breed 3.09 meter. Onder deze woningen is geen kelder, doch daarvoor komt in de plaats een ijskast in de keuken. De bovenverdieping telt drie slaap kamers, toilet, douchecel of badkamer naar verkiezing en een balcon. Van 13 andere woningen zijn de eet kamers ruimer, de lengte hiervan be draagt 8.04 meter, en de breedte 3.88 meter eveneens is hier een eethoek van 3.09 meter breed. Onder deze panden bevinden zich wel kelders. Hier wordt de sla'apverdieping bereikt door een trap die achter de vestibule loopt. Er zijn vier slaapkamers, alsmede badkamer of douchecel en balcon. Tenslotte zijn er nog 16 woningen van een ander type. Onder deze woningen komen ook kelders. De eetkamers hier van zijn lang 7.60 meter en breed 3.88 meter, echter zonder een aparte eet hoek. Van deze 16 woningen bevatten er acht op de slaapverdiepingen, die even eens met een trap achter de vestibule bereikt worden, 4 slaapkamers. De an dere 8 woningen tellen 3 slaapkamers. Ook in deze 16 woningen zijn een bad kamer of douchecel geprojecteerd. De bovengenoemde 13 woningen worden ge bouwd in één blok van 5 huizen en 2 blokken- van 4 -huizen:' met op de hoe ken de garages. De andere 16 woningen worden ge bouwd in 4 blokken van vier woningen met eveneens de garages op de hoe ken. AUe panden hebben een voor- en een achtertuin. Zodra de rijkspremie is toegewezen, waarop thans nog het wachten is, wordt direct met de bouw een aanvang ge maakt. De verkoop van deze panden is in handen van woningbureau .Schiedam" te Schiedam. Reeds met een bedrag van ca. ƒ3.000 eigen geld, kan men een pand kopen. Ook het bouwbedrijf D. Baron gaat in het tuindorp Kethel eengezinswonin gen bouwen, die voor de verkoop zijn bestemd. Het ontwerp van deze wonin gen is van architect Chr. van Kluyven uit Schiedam. Geheel afwijkend- van de andere bouw worden dit 12 eengezinswoningen, waar van de garages in de huizen zijn op genomen. Op de -begane grond komen dan de garages met daarnaast de voor deur en een slaapkamer. Het bijzonde re van deze huizen is, dat de woonka mer boven de garages ligt. terwijl daar boven dan weer de slaapverdieping komt. De panden, die worden gebouwd in twee blokken van zes stuks zuilen aan de Meeuwensingel en Kerkdaan verrijzen. Ook voor deze woningen is het wach ten op de rijkspremie. O SCHIEDAM. Zaterdag trok het eer ste twaalftal van Odi naar Rotterdam om de strijd aan te binden met Dio. Dio is deze competitie sterk verjongd en de verwachtingen waren hoog ge spannen. Odi zou het niet gemakkelijk krijgen tegen deze tegenstander. Direct na de aanvang bleek reeds, dat Odi alle zeilen bij moest zetten om eert debacle te voorkomen. Er werd flink tegenstand geboden, maar Dio was niet van plan halve maatregelen te nemen. De rust ging dan ook in met een 50 achter stand voor Odi. Na de rust bieef het peil waarop beide ploegen elkaar be- kampten gelijk, en Dio. wist uiteindelijk nogmaals de mand te vinden. Van Hoogdalem," die deze competitie voor het eerst zijn vaste plaats in het eerste twaalftal had ingenomen, wist voor Odi de mand eenmaal te doorboren. De eindstand werd 91. De junioren verloren met 43 van Odo a uit Maasland. SCHIEDAM. Op woensdag 16 september, '3 avondsom acht uur, geven de organist Jaeq. P. Bekkers. Janet Dawson, gamba en Henk van der Vliet, fluit, een concert in de G-rote Kerk in Schiedam. Het programma bevat werken van Amolt Schlick. G, Tartini, J. S. Bach, G. Ph. Telemann, G. F. Handel en John Stanley, SCHIEDAMDe christelijke toneel vereniging „Het Zuiden." gaf zaterdag avond in gebouw „Irene" een voorstel ling. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer C. Paardekooper. Deze deelde mede dat de volgende voor- steUing op 28 november a.s. zai plaats vinden in samenwerking met het CJMV, afdeling Zuid. Daarna werd opgevoerd het stuk „Gie ren op 't veilig nest", een blijspel in drie bedrijven van Mc Pherson, onder regie van de heer C. Paardekoper. De hoofd rol werd vertolkt door Piet van Heest. Verdere medespelenden waren: Maaike KorperaalBas, Jeanne van Santen - Meulstêe, Toos Planque, Koos Paarden- koper, Nico Abelskamp, Coriie Verlinde Basen en At. Korperaal. Het stuk werd verdienstelijk voor het voetlicht gebracht. mi VLAARDINGEN Voor de P.T.T. in Vlaardingen was het zaterdag een grote dag! Aan de Mcreuriusstraat werd een fraai, ruim gebouw voor haar Technische Dienst in gebruik geno men, Vrolijk wapperden de vlaggen van de voorgevel en een aantal ge parkeerde PTT-Dienstauto's deden en thousiast inee aan dit vlagvertoon. De directeur van het telefoondistrict Rot terdam, ir. J. C. Spakler, zei in zijn feestrede onder meer, dat de vol tooiing van dit gebouw slechts een in leiding vormt tot de grote verbouwing van het Centraal Postkantoor aan de Westhavenkade, die momenteel wordt voorbereid. Ir. G. Botman, adjunct- boofd van de Rijksgebouwendienst, had even tevoren de directeur de sleutel van de buitendeur overhan digd, die de heer Spakler op zijn beurt weer overhandigde aan de chef van deze Technische Disten, de heer L. Geluk. In deze dienstkring staan de mooiste gebouwen en deze gemeente heeft lange tijd de beschikking over één der fraaiste Postkantoren gehad, zei de directeur van het Teiefoondistrict Rotterdam zaterdag morgen tijdens de feestelijke openings plechtigheid. Vlaardingen, na de oorlog de snelst-groeiende gemeente van ons land, stelt ook aan de P.T.T. veel hogere eisen dan vroeger. Zo zal met deze ope ning van dit gebouw voor de Technische Dienst niet de moeilijkheden van de te krappe behuizing totaal opgelost zijn, al zal het Centraal Postkantoor wel een zucht van verlichting slaken, maar deze ingebruikneming vormt een inleiding tot een algehele verbouwing. Nu de tech nische Dienst eindelijk het Centrale Kan. toor verlaten heeft, zal vooral de aan dacht op het „Posf'-kantoor, dat het publiek altijd meer aanspreekt, gericht worden. Er zal een uitbreiding van de telefooncentrales plaats hebben, kortom na wat narigheid, die de verbouwing nu eenmaal met zich meegrengt, zal dit Postkantoor weer aan de gestelde eisen door het nieuwe Vlaardingen kunnen voldoen. De heer Spakler stak zijn be wondering voor het prachtige geobuw. waar 60 man personeel te werd gesteld zal worden, niet onder stoelen of banken en feliciteerde de heer Geluk met zijn nieuwe domein. De directeur verklapte nog. dat deze Chef van de Technische Dienst dezer dagen 30 jaar in dienst is van de P.T.T. Na nog een kort dank woord tot de opzichter, de heer C. Eike lenboom uit Rotterdam, voor de prettige samenwerking, stelde hij de talrijke aan wezigen voor, het gebouw te bezichtigen. Het werk werd uitgevoerd door Aan nemersbedrijf Kwaaitaal uit Rotterdam de architect was de heer C. Caspers. Deze feestelijke bijeenkomst werd ondr meer bijgewoond door de heer J. P. van Pul, waarnemend-directeur van het Cen traal Postkantoor te Vlaardingen. Rest ons nog mee te dolen, dat de oude telefoonnummers van de Techni sche Dienst met de ingebruikneming van het: nieuwe gebouw vervallen zijn. De Technische Dienst is thans te bereiken onder telefoonnummer 7041. VLAARDINGEN. De heer J. van Soest heeft dezer dagen in de Pieter Karelstraat 54-56 zijn gemoderniseerde groentenhandel heropend.Voordien had hij zijn handel aan de overkant van de straat. De heer Vnn Soest heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om zijn zaak aan te passen aan het huidige stre ven het de winkelende huisvrouwen zo gemakkelijk mogelijk te maken. Daarom vindt men in de winkel een aantal mo derne machines, die de verschillende soorten groenten panklaar snijden en wassen. Verder is er een aanrdnppel- schilmachine die voorzien is van een silo waarin de geschilde aardappelen zodanig gekoeld en bewaard worden, dat de aardappelen in geschilde toestand nog 2 x 24 uur houdbaar zijn. VLAARDINGEN. Op zoveel fruit hadden de organisatoren van de gere formeerde jeugdweek gisteren niet dur ven rekenen: in de Emmaüs-, Ooster en Pniëlkerk waren de tafels afgeladen met fruit. Alleen al in de grote zaal van de Emmaüskerk stonden acht tafels vol met fruit. Een tiental luxe auto's was nodig om al dit fruit naai- de zie ken en bejaarden te vervoeren. Toen zieken en bejaarden uit eigen kring voorzien waren, begon men zieken en bejaarden van andere kerkelijke rich tingen te verrassen. Ook de rusthuizen zowel van de gereformeerde als her vormde kerk en de Bejaardenflat aart de Burgemeester Pruissingel kregen dooi; de jongeren de goede gaven toe bedeeld. Verschillende groentehandelaren uit Vlaardingen hebben fraaie fruitman den afgestaan. Dit was het resultaat van slechts enkele regeltjes in het plaatse lijke kerkblad om wat fruit mee naar de kerk te nemen. De jeugdzondag werd besloten met een zondagavondzangdienst, waar bijzonder veel belangstelling voor bestond. Zaterdagmiddag was de jeugd week officieel geopend met een puzzel- tocht. 's Avonds was er een groot kamp vuur op het terrein van de heer Oost hoek aan de Van Walsumlaan en Sport- laan. De heer P. v. Noort vertelde een verhaal, een gitaarensemble zorgde voor wat muziek en vanzelfsprekend werd er veel gezongen. Ds. G. Aalbersberg be sloot het samenzijn. Vanavond om S uur komt in de Em maüskerk de bekende verteller, Jan Oosterwelder, uit Amsterdam een avond voor de jeugd verzorgen. NED. IIERV. KERK Aangenomen naar Thalfang-Moorbach (Rhein. Landcskirche)H. Rietberg t„ Losdorp. s le Bedankt voor Houten: Jac. v. Dijk te Garderen; voor Wassenaar Ivac. dr, h J. Honders); J. J. F. Franck te Utrecht (nadere beslissing): Voor Ammerstoj' C. Nioboer. kand, te Hoogezand; vooi- liet beroep van de classicale verg. van Rotterdam-Zuid als predikant voor hei Delta-ziekenhuis: \V. S. Bakker, <jjr Centr. Soc. Cult. Vormingswerk te Rnt lerdam. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te 's-Gravenmoer, kand A. C. Langedijk te 's-Gravenhage. Benoemd ds. II. A. Munnik. em. pre(j te Zwolle, zal een jaar lang hulpdiensten verlenen aan de kerk van Kampen n„ een van de predikanten als legerpredi kant een jaar van ambtelijke wérk" zaamheden vrijgesteld is. CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Zwaagwesteinde: L Floor te Almelo en W. Hecrma te Vcencndaal BOND VAN VRIJE EV.' GEM Beroepen te Velp, Geld.: C. Zijlstm te Franeker REM. BROEDERSCHAP Benoemd tot pred. dir. van het Dia conessenhuis te Hilversum: dr L. J f.' d. Lof te Amersfoort, die deze benoemiiw heeft aangenomen en tegen 1 dcc ]<Ka ontslag gevraagd heeft uit de dienst van de broederschap. SCHIEDAM Zaterdagmiddag werd in het bad Groenoord een afzwemfeest gehouden onder leiding van de heer D. Peute. ter verkrijging van de diploma's één, twee en drie. Er waren 233 in schrijvers waarvan er 3 werden afge. wezen. De zwemfeesten werden opgeluisterd met een luchtbeddenrace en hindernis- zwemmen. Aan het hindemiszwemmen was een prijs verbonden die door de 16-jarige Bert, Komijn werd gewonnen met? een: tijd" van 54 -7/10 seconde,* SCHIEDAM. toen zaterdagmor gen om kwart voor twaalf een brom- tandem een vreemde manoeuvre maakte op het fietspad op de B.K.laan, kwamen twee wielrijders, een tromfietser en de berijder van de tandem ten val. De tan dem werd bij het inhalen van het fiets pad gedrukt. Een wielrijder kreeg het stuur van zijn fiets in de maagstreek en werd naar het gemeenteziekenhuis ver voerd. Na aldaar verbonden te zijn, kon hij naar zijn woning worden vervoerd. De wielrijdster J. M. G. wilde op de Harrevveg te Kethel een stilstaande be stelauto aan de rechterzijde passeren. Haar fiets werd ernstig beschadigd, toen een 9-jarige inzittende plotseling het portier opende. Ze liep geen noemens waardig letsel op. Toen mevrouw J. G. uit Rotterdam in bad Groenoord in het ondiepe bad sprong, brak zij haar linker kleine ten. Ze werd naar het gemeenteziekenhuis vervoerd en later naar haar woning. De 19-jarige militair J. K. reed zon dagmiddag vier uur op de Stadhouders laan. Hij kwam niet een auto m aanra king wardoor hij kwam te vallen. Zijn duo-passagicre, mejuffrouw J.W. be kwam hierbij een hersenschudding. Ze werd naar het gemeenteziekenhuis ver voerd Haar toestand liet het toe, dat ze naar het Bergwegziekenhuis kon wor den gebracht. SCHIEDAM. Dinsdagmiddag van vier uur tot half vijf bestaat in Kethel. ten huize van dokter P. v. d. Kuij aan het Noordeinde 5, gelegenheid tot koste loze inenting tegen pokken. Gistermorgen omstreeks tien minu ien over «even vertrok trein nummer 2112 van het nieuwe perron te Schie dam in de richting Vlaardingen, Hier mede werd het eerste spoor van de verbinding met Hoek van Holland over het nieuw gebouwde viaduct in gebruik genomen: Wanneer ook de verbinding in tegenovergestelde rich ting over veertien dagen tot stand ge bracht is, behoort de overweg aan de Overschieseweg definitief tot het ver leden. Dit betekent dan tevens, dat de oude perrons kannen verdwijnen, en een begin gemaakt kan worden met de aanleg van meer rechtstreekse ver bindingen met de nieuwe perrons. Onmiddellijk na het vertrek van de laatste trein van 23,55 uur van het oude perron werd zaterdagnacht zowel op het baanvak tussen het station en de spoor brug over de Delfstoavense Schie als op het baanvak tussen Schiedam en de Poldervaaitbrug een begin gemaakt met de aansluitingen cp het zogenaamde hoogspoor. Ook nu verliepen de werk zaamheden volgens plan, zodat ruim een half uur voor de gestelde tijd de nieuwe lijn voor berijding vrijgegeven kon wor den. SCHIEDAM. - Geboren; 11 Rollen d. v. M M. Rleuwerts en E. Koornwmder, 12. soohla J. H. d. v. J. van Collenburg en ivr M van Baarle. 12 Louisa J. M. d. v. 5f- j.Vaas en J. E M. Barbier, 11 Maria W d' v a. van Marion en M. W. Pronk, tt* Annetje, d. v. J. D. van Noort en A. smits 9 Johan A, z. v. A. van Dijk en t „an der Velde, 10 Gerarda C. d. v. J. Jin Mourik en M. B. Jung, 10 Poulina M. a K Visser en W. V/. van Wezel, An- dré z v L. P. Groeneweg en J* den Duik. HOEK VAN HOLLAND. Naar aan leiding van de mededeling wat betreft het vervoer van een record aantal pas sagiers in de maand augustus per dag dienst van de maatschappij Zeeland wordt ons bericht, dat ook in de nacht dienst van de British Railways in die maand dat aantal aan passagiers werd overschreden. Voor de Engelse Spoor wegen betekende dit weliswaar geen record, zodat hieraan geen bijzondere aandacht werd besteed. Niettemin bete kent dit, dat in totaal van en naar En geland in een maand meer dan 100.000 passagiers met beide diensten via Hoek van. Holland werden vervoerd. HOEK VA-N HOLLAND De voet balwedstrijd, die zaterdagmiddag werd gespeeld tussen de Hoekse Boys en Oegstgeest. was een harde strijd. De Hoekse Boys hebben niet één punt we ten te behalen. Voor de rust bleken de beide ploegen goed tegen elkaar opge wassen te zijn. De Hoekse Boys, die in een wanhoop-positie tspeelden, doordat enkele goede spelers niet aanwezig kon den zijn, deden felle aanvallen op het Öegstgeestse doel, doch de bal kwam meestal tegen de lat. Knipscheer sc-hoof op een gegeven ogenblik de bal over -de verdediging heen, doch 'het leder ketste tegen de paal. Dit stimuleerde de Boys tot krachtiger daden, doch er was geen spelverband te bes pui'co en elke poging liep vast op de felle verdediging van Oegstgeest. Na de rust viel een wijziging in het spel te bespeuren. „Oegstgeest" wist de keeper te verrassen met een doelpunt. Ook de Hoekse Boys werden weer snel in hun aanvallen, doch deze strandden op de sterke verdediging van Oegstgeest In een geharrewar voor het Hoekse doel maakte v.d. Kraan gebruik van de verwarring en schoot de ba-I regelrecht het doel in. Hierna werden vele aan vallen gedaan op het doel van „Oegst geest", doch het mocht niet baten. De Boys keerden met een 0-2 verlies huiswaarts. VLAARDINGEN In de Immanuël- kerk aan de Van Hogendorplaan, die gisteravond tot de laatste plaats bezet was, werd de eerste van een serie ex perimentele Opendeurdiensten van dit seizoen gehouden. Deze bijzondere bij eenkomst, die een fris en opgewekt karakter droeg, werd geleid door ds. S. v, d. Bos, Nederlands Hervormd predikant van Vlaardingen. De heer F. J. W. Boogaard heeft deze avond op de hem eigen, spontane wijze de samenzang geleid. „Alles of niets" luidde het thema, dat voor deze avond boven het programma was geschreven. Tijdens deze Opendeurdienst werd een drietal gelijkenissen uitgebeeld, waarin men op drie verschillende ma len met het Koninkrijk Gods werd geconfronteerd. Eerst was het de boer, die bij het ploegen op een schat stuit. Een schat van enorm veel waarde, maar die helaas niet zijn eigendom was omdat deze akker aan zijn heer toebehoorde. Maar hij zouen moest deze schat hebben en het enige wat er dan ook op zat was om alles te verkopen en met dit geld deze akker te kopen en daardoor eigenaar van de schat te worden. De tweede man, die opkwam, moest de geraffineerde koopman voorstellen. Hij verkocht heel zijn handel om aan die speciale parel te kunnen komen. Ten slotte was daar nog de berger, die de aan wezigen voorgesteld werd. In deze drie gelijkenissen werden drie verschillende mensen, zoals er zovelen rondlopen, op verschillende manieren in aanra king gebracht met het Koninkrijk der Hemelen. Is het ons ook alles waard om dit koninkrijk te vinden? vroeg ds. v. d Bos de gemeente. Rusten ook wij niet eerder voor wij de schat gevonden hebben? Alles of niets; er zijn maar twee mogelijkheden. Of we moeten alles verkopen om Hem aan te han gen of we willen alles vasthouden. De boer, de koopman en de berger hadden niets meer en hadden toch tegelijkertijd alles. Deze gelijkenissen waren gekozen uit Matth. 13 4452. Ds. S. v. d. Bos heeft deze dienst met een pittige toespraak, die onder grote stilte wered aangehoord, beslo ten. Een belangrijk onderdeel deze avond vormde de samenzang. Enthou siast werd een groot aantal bekende liederen gezongen. Het moet de com missie voor het bijzondere kerkewerk goed gedaan hebben, dat zovelen deze eerste experimentele Opendeurdienst meemaakten. VLAARDINGEN Naar wij verne men krijgt Vlaardingen een nieuw Be lastingkantoor. Dit nieuwe Belasting kantoor zal verrijzen tegenover het Station-Vlaardingen aan de Parellel- weg, waar vroeger het bekende Han delsgebouw gestaan heeft. De archi tect is de heer C. Caspers, die op dracht gekregen heeft een ontwerp te vervaardigen. Advertentie VAN VLAARDINGEN VLAARiDINGEN. Geboren: Ingrid Maria, d. van J. M. Beenman en B. E.-M. Rognaans; Marc Denis, z. van J, M. Noordink en A. C. Vermeer; Robertas Petrus, z. van L. J. Rila en J. J. M. van der Linden, Herman Erich, z, van F. van Loon en G. B. Weih. Getrouwd: Arie Andries Gijsbertus Hoek, 39 jr. en Eelkje Boersma, 36 jr.; Cornells van den Bosch, 24 jr. en Jacoba van Roon, 21 jr.; Leen- dert den Boer, 25 jr. en Maria van Driel, 22 jr.; Coenraad Dijkshoorn, 27 jr. en Jacoba Adriana van Klink, 23 jr. Over leden: Susanna Johanna Willemse, 76 jr. wed. van H. H. Caspers; Gerritje Adema van der Houwen, 51 jr. echtgen. van B. Smit; Hendri-ka Brouwer, 72 jr. eohtgen. var J. A. Don. VLAARDINGEN. De *"vangstresulta- t"en in de afgelopen overzichtswerk zijn nu niet bepaald om over te juichen. Er werden weliswaar soms bijna honderd kantjes gemeld, doch door elkaar is het niet veel. De meeste haring werd gevan gen in de zinkvleten, niet omdat deze het grootst in aantal zijn, maar omdat van de schepen, waar met drijfvleet gevist ■wordt de meeste keren „geen vangst" klonk. Vrijdag was er veer storing in de lucht, waardoor verscheidene meldingen niet gehoord werden. De berichten, die wei door kwamen waren, voor zover het de zinkvleters betreft, goed. Zaterdag was voor de drijfvleet beter, de VI. 70 meldde toen liefst „zeventig kantjes nog twintig netten", terwijl de hoogste zinker vijftig kantjes opgaf. Maandag waren de berichten over alle linies minder, toch waren er nog drie meldingen van meer dan dertig kantjes. Namelijk de zin-kvleet vissers VI 89. VI 172 en VI 216, die respectievelijk 45 en tweemaal 34 kantjes meldden. Dinsdag en woensdag gingen weer de zinkers vooraan, hoewel beide dagen bij de ande ren ook goede vangsten werden gemeld. De VI 142, die thans onder commando van Piet van Embden vaart (tijdelijk), meldde zowel dinsdag als woensdag „40 kantjes nog 30 netten", terwijl de VI 112 woensdag 60 kantjes uit de drijfvleet haalde. De schepen, die de zinkvleet ge bruiken kwamen deze twee dagen tot gemiddelden van 20 en 30 kantjes. Don derdag hadden alle zinkvleters wel iets, van wie de VI 216 het meest. 85 kantjes nog 36 netten. De drijfnetvissers hadden minder resultaat, want slechts „weer" de VI 142 kwam tot en vangst en wel van 25 kantjes. VLAARDINGEN. Zaterdag hield P.V. De Luchtbode met 282 duiven de laatste wedvlucht van dit seizoen. De duiven werden om 12.10 uur te Sittard gelost met zeer zwakke wind en een vrij hoge temperatuur. De eerste duif arriveerde om 2.25.38, de laatste om 2.46.02 uur. Uitslag: H. de Willige 1 17 13 55; J. M. v. 't Oor it 10; L. v. Aken 3 14 15 19 21 29 30 35 39 40;I. v. Keulen 4 22 27 43; J. Kroos 5 12; C. Verhey 6 20 36; G. A. v. Vliet 7 38 61; S. v. Vliet 8; L. de Clerck 9; A. de Ruyter 11, 58; H, J. de Vos 16 44; Saifisehberge 18 55 60 63; B. v. Beveren 23; 25; 34; 37; J. Jekel 24 31 50; A. de Ruiter 26 28 32 66 70; A. v. Houwelinge 33, 62; J. Bel 41 49 56; W. Eikelenboom-Meyer 42 57 59; A. v.d. Hoeven 47; J. Coolen 48; M. Broek 52; P. Ritter 64; P. v.d. Borden 65; P. Roodenburg 67; M. A. Vallenduuk 68, 69; A. Struys 71. Kampioen navlucht: 1. J. Kroos 1223 pnt. 2. H. de Willigen 1117 ptn. 3. J. Bel 869 ptn. 4. Saifisehberge 824 ptn. 5. J. Jekel 811 ptn. i VLAARDINGEN. De Vlaardingse Damvereniging opent het nieuwe sei zoen met een grote simultaan-seanee. die in de eerste plaats voor niet-ledert van V.D.V. bestemd is. AUe damlief hebbers van Vlaardingen. die hun krach ten willen meten met J. H. de Kluyver zijn dinsdagavond hartelijk welkom in de bovenzaal van gebopw Excelsior aan de Oosthavenkade. Oorspronkelijk zou deze simultaan seance worden gegeven na afloop van het toernooi om het open-kampioenschap van Vlaardingen. Toen was het seizoen evenwel zover gevorderd, dat het raad zamer werd gevonden de seance te reserveren als ooening van het seizoen 1959-1960. De, Kluyver, die zoals bekend, het Vlaardings kampioenschap op zijn naam bracht, is bereid tegen veertig a vijftig borden te spelen. Naast de niét-leden van V.D.V. komen als aanvulling in aan merking die leden, die niet hebben mee gespeeld tegen De Kluyver in de prijs uitreiking-seance (toen De Kluyver een select gezelschap tegenover zich had). Ingeval de toeloop voor de seance erg groot zou worden, komen in de eerste plaats in aanmerking die personen, die zich hebben vóór-aangemeld. Men kan dit doen bij de bestuursleden van V.D.V.: C. Biel, Primulastraat 14b, J. Lucassen, Joz. Israëlstraat 24 en/of W. H. Nie- stadt. Hofsingel 56, tel. 3652. Voor zover er plaatsruimte over is, ook nog mor genavond in de bovenzaal, vóór half acht. VISSERIJBERICHTEN VLAARDINGEN. VI. 14, 20; VI. 56, g.v.VI. 78, 6, nog 40 nt.; VI. 79, 5; VI. 84, 160; VI. 85, 75; VI. 39, 20; VI. 97, 60; VI. 112. 5; VI. 114, 100; VI. 115, 8; VI. 132, 25; VI. 142, 10; VI. 172, 20; VI. 190, 125; VI. 197. 50; VI 199, 100; VI. 203, 12; VI. 208, 30; VI. 216, 2. VLAARDINGEN. Bij een overzicht van het nieuwe competitiejaar zijn de eerste resultaten van Oranje Nassau zeer wisselvallig geweest. Het eerste twaalftal, dat iets gewijzigd was, zag kans om op eigen terrein in een stevige wedstrijd met 7-—5 te zegevieren op het sterke KOAG uit Krimpen a. d. IJssel. Het tweede en derde twaalftal brachten het er minder goed af, zij verloren met respectievelijk 6—0 en 8—2 van Blauw Wit uit Rotterdam en van 't Waterschip uit Hoogvliet. Gelukkig, dat de junioren het beter deden, waardoor het leeuwen aandeel van de te verdelen punten toch in Vlaardingen bleef. Oranje-Nassau A versloeg KOAG met 32 en Oranje Nassau c werd met 30 de meerdere van KOAG c. Van middag zou de ontmoeting TOP 2Oran je Nassau 1 te Rotterdam en Oranje Nassau 2Thor 2 en Oranje Nassau 3— Spirit 1 in het park 't Nieuwlant.plaats hebben. VLAARDINGEN Tijdens de algeme ne ledenvergadering van Basketooys werd het bestuur als volgt samenge steld: J. Lans, voorzitter, Br. Sprij, se cretaris, W. Riedijk, penningmeester, T. Verwey, 2e voorzitter, C. v. d. Windt, wedstrijdsecretaris, mej, A. Berkepeese, 2e secretaresse en W. Born, commis saris-materiaal. Er werd besloten met drie heren- en twee damesteams aan de competitie deel te nemen. Het aantal damesleden is door verschillende om standigheden iets terug gelopen. Dit ver schijnsel is echter van tijdelijke aard, zo wordt verwacht. Wie aar, de compe titie wil deelnemen moet ten spoedig ste een pasfoto, voorzien van naam, adres en geboortedatum, inleveren bij Bram Sprij, Karei de Grotelaan 177. Half oktober begint de competitie. De trairtingsav-ond is vastgesteld op woens da? van 8.11 uur. VLAARDINGEN In verband met de voorgenomen bouw van circa 1009 Deense woningen van het systeem Larsen-Nielsen in de gemeenten Vlaar dingen en Maassluis zai woensdag avond a_s. per vliegtuig een delegatie uit beide gemeenten alsmede enige vertegenwoordigers van de Aanjae mings-Mfaatschappij Panagro N.V. te Warmond voor een 3-daagsbezoek naar Denemarken vertrekken. De delegatie uit de gemeenten Vlaar dingen en Maassluis bestaat uit de heren: wethouder Th. de Bruyn (wethouder van Openbare Werken); M. Both .Chef Stadsuitbreiding); h. T. Veithuizen (chef afd. Bouw- en Woningtoezicht) P. J. v. d. Ling (Hoofdopzichter); P. Nelema (Chef Woningbureau). Uit Maassluis: W. J. D. van Dijck (burgemeester) J. H. Kloet (Directeur Gemeentewer ken P. Drop (Hoofdopzichter). Het ligt in de bedoeling niet alleen de fabrieken van. Larsen en Nielsen te Kopenhagen te bezoeken, maar ook enige bouwplaatsen te bezichtigen. VLAARDINGEN, Dick Bergwerf van Zwaluwen. kreeg zaterdagmiddag van voorzitter Smit een boekwerk ter ge legenheid van zijn 200ste wedstrijd in het eerste elftal van de Zwaluwenclub aangeboden. - - VLAARDINGEN. BU werk aan een heistelling in de Zuicibuurt. viel door een nog onbekende oorzaak het heiblok onverwacht omlaag. De 37-jarige J. O. uit Reeuwijk raakte met de rechterhand onder het vallende blok; het gevolg is, dat hij twee vingers zal moeten missen. Na in het ziekenhuis behandeld te zijn is het "slachtoffer naar zijn woon plaats vervoerd. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. VLAARDINGEN. Ook voor de co lonne Vlaardingen van het Rode Kruis is de tijd aangebroken om weer met frisse moet aan de win tercursussen te beginnen. Inlichtingen kan. men ver krijgen aan het Rode Kruisgebouw in de Emmastraat. Voor zover nodig ves tigt het Rode Kruis er nog even de aandacht op, dat elke dinsdagavond van negen tot tien uur een gedeelte van het Kolpa gereserveerd wordt voor de deel nemers aan het „invalide-zwemmen". Op 8 oktober gaan de leden van de Vlaardingse colonne een dagtocht maken naar de Philipsfabrieken te Eindhoven. Om strikt persoonlijke redenen heeft ds. J. J. F. Franck te Utrecht aan de kerkeraad van de hervormde wijkgt- meente het dorp te Wassenaar verzocht hem zijn woord, waarmede hij het beroep naar deze vvijkgemeente aanvaardde, te rug te geven. De kerkeraad heeft dit verzoek ingewilligd. Ds. Franck was, zoals bekend, beroe pen in de vakature, ontstaan door het emeritaat van dr. H. J. Honders. staathuishoudkunde en statistiek MO. UTRECHT, 14 Sept. Geslaagd voor het examen MO. staathuishoudkunde en sta tistiek de heren J. G. J. Buijs te Rotterdam en M. P. Buisman te Utrecht. Aangiften geboorten, 12 sept; J M te Duits-van Huizen, z; A C van Vliet-de Haas. J Pauwels-Gol, d; M Haveman-Kouwe- naar, z; J A Ros-de Bodt, z; W E van Trijffel-Bodbijl. z; E L van Wingaarden.de Koning, d; J C de Vos-Rietveld, z: J Kloot- vvijk-de Graaf, z;- H Hubers-Sehwarz, i; E 3 de Jager-Fahmeï, z; H A B Giezen-Heu- veling, d;. E Bastiaans-Jeltes, z: M E Tin- dal-Stevens, d: M Marz-v. d Laar, d* c A Huisman-Kool, z;. W de Haan-van Leeu wen. z: M C Eijselendoorn-Vlier, d; A M F Kouwenhoven-Putkamer, d. Aangiften overlijden, 12 sept.: p Reedijk man-van M A Andeweg, 58 jr; N IJssel) stein, vr, geh gew met K van Wingerden jr; C Kamps, vr van J H Bouten, go jr; J van Boven, man van M A Suiker, 77 jr; W G Meijer, vr, geh gew met W van Agteren, 82 jr: C Stuik, man. geh gew met M <1 Holtmann, 81 jr: L de Jong, man ran R P Buisman, 56 jr; K v. d. Voorde vr van A C v. d. Biit, 60 jr; M C v d' Wende, zoon, 3 dgn; P C Kleboom. vr. geh gew met J G van Wijk, 78 jr; J F Lou- wers, man van M C v. d. Mijn, 55 jr. MAASLAND. De- tweede competitie middag in het seizoen 1959-1960 is voor het Maaslandse O.D.O. bijzonder succes vol geworden: alle twaalftallen, die bin nen de lijnen kwamen wisten hua wed- strijd te winnen. ODO 1 speelde tegen het toch niet te onderschatten KOAG 2 een snel en pit tig partijtje. Bij de rust was de stand al 12 voor ODO. De eindstand werd 12—5 in het voordeel van Maaslanders. Het derde twaalftal ontving ODI 3 uit Schie dam op bezoek, Nadat de stand al spot- dig, 20 'voor ODO 3 was, duurde, het tot na qe rust voóc dcze verder kon..wordcu opgevoerd. De eindstand was 62. In de wedstrijd ODI a ging het bij ODO a spannend toe: tot kort voor iet einde was de stand 3—3 gelijk. In de laatste minuten gelukte het ODO a ech ter nog het winnende doelpunt te maken: 4—3. ODO b speelde de eerste echte com petitiewedstrijd tegen Maassluis-junioren óók een nieuwe ploeg. Hier wisten de Maaslanders te winner." met 20. De heer en mevrouw J. P. van der HaagenRoodenburg, wonende aan de Columbusstraat 292 te Den Haag, vieren op dinsdag 22 september hun gouder, huwelijksfeest. De bruidegom is In brede kring een bekende persoonlijkheid. Hij was werkzaam bij de gemeente-apotheek te Den Haag. Daarnaast had hij een actief aandeel ut het kerkelijk en politiek leven. Tal van jaren was hij voorzitter en thans is "ij nog vice-voorzitter van het provin- ctaah bestuur Zuid-Holland van de SGF, voorzitter van de Staatkundig gerefor- meerde kiesvereniging „Willem de Ztvij- ger en vice-voorzitter van de Kamer- en Statenkring Den Haag van de SGP. Aan de arbeid van het comité tot ver- breidine van het Evangelie neemt hij actief deel. Voor de theologische hoge school te Kampen en het schoothulp- iotlds beijverde hij zich zeer. De heer van der Haagen was tal van jaren pen- mngmeester en tweede secretaris van ae Gereformeerde ziekenverpleging Ook was hu voorzitter van het Verband van Mnsteiijk Gereformeerde mannenver. emgingett in Den Haag. Het echtpaar Van der Haagen heeft vijt kinderen Een der zoons is predikant bij DevSter kerk (VrliSem') te VLAARDINGEN, a. Op 11 septem ber a.s. zal des avonds om 8.Ö0 uur, Emmastraat nr. 38, de nieuwe cursus van het Rode Kruis beginnen. Die avond zal ook de gelegenheid bestaan tot aan melding van een nieuwe E.H.B.O.-cur- sus. Allen, die hiervoor belangstelling hebben, zijn hartelijk welkom. b. Op 6 oktober a.s. zal door de le den van de Vlaardingse Colonne een dagtocht naar de Philipsfabrieken te Eindhoven worden gemaakt. e. De aandacht wordt er voorzover nodig nog eens op gevestigd, dat er elke dinsdagavond van 9.00—IO.OO uur een gedeelte van het Kolpabad gereser veerd is voor de deelnemers san het „invalide-zwemmen". 's-GRAVENHAGE. 14 sept. Besommingen trawltoggers: Seti 118 mei f 4350, Sch 64 met 15.640, Söh 125 met 14.000, Sch S) met 9.980. Besomodn-K vleetlog-gers verse haring: Sch 39 met 1.530. Notering per 40 kg: middelsohelvis 19.80- 23, schelvis I 15.80-20.80. schelvis II 16-20 wijting (gestript) 11.60-18, Notering per 50 kg; verse haring 11-14 makreel 6-14. Aangevoerd 4000 kantjes gezouten haring Notering: maatjes groen 60-65, maatjes zout klein 34.20-36.20, maatjes zout groot 36 80- 39.50, volle haring 39-41, steunharing 22-36 ijle haring 24-26, alles Per kantje. Verwachte aanvoer voor dinsdagmorgen- uit de Noord de Soh W. Voorts circa adht kustjvissers. MAASSLUIS. Zaaiweek 1959. Van avond start de Zaaiweek 1959 „Kom aan boord-' met de straatprediking in Maas sluis, Om half acht vinden samenkom sten plaats op het Da Costaplein, Jou- bertstraat en Weverskade. Daarna om kwart over acht in de Willem de Zwij gerstraat, G. A, Brederoiaan en Hel- dnngstraat. Dinsdag wordt op het parkeerterrein aan ,devS.avenL het wagenspel „Inwoning verplicht gebracht. Bij ongustig weer plaats opdring in de Zuiderkerk Helsinki Stoclch. Oslo Kopenh. Aberdeen Londen A'dam Brussel Luxemb. Parijs Bordeau« Grenoble Nice Berlijn Frankf. .München ZÜrich Genève Locarno Wenen Innsbr. Belgrado Athene Rome Ajaccio Madrid zwk bew. zw. bew. h. bew, onbew, zw. bew. 1. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. mist zw. bew. zw. bew. 1. bew. onbew. onbew. mist zw bew. zw. bew, zw. bew, onbew. onbew. onbew. zw. bew. regen, b bew. 1, bew. ^bew. NNW 8 NW 5 NNO NT stü NNO NNW NNO NNO NNO stiL

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 2