m Veel belangstelling voor zendingsbijeenkomsten A. Wessel nam afscheid „Klaar-overs" van Sursum Corda musiceerde voor het gebrekkige kind KERK EN SCHOOL Jongens ernstig gewond bij spelen met oude vaten Zware straffen voor te swsasss* VATERWEGt „jRifci Mata", boeiende film Schoolmelk op weekkaarten Van politie naar Vervoersdienst Goede afsluiting zomerseizoen Kleywegt bouwt meer huizen Kantongerecht te Schiedam Eind november brug open Schiedam Benzinepompen omver gereden rtiiBrand in Schiedam se - makreelstomèrij Reclassering Vlaardingen Reclasseringscollecte Korfbalprogramma Bustocht Zethameta Zendingsavond Hoek van Holland Volksuniversiteit Collecte voor Reclassering Hengelconeours Vechtpartij Bazaar voor de bejaarden Damcompetitie V.D.V. Rozenburg Bevolkingsaanwas COUZY... Maasland Raadsvergadering Kerkbouwactie Zaterdagvoetbal Bijzonder feest voor bejaarden Sluiting lentetuin Afscheid en benoeming Korfbalprogramma Ds. J. B. C. Rullmann naar Argentinië Zwaluwen speelt tegen Zwart-Wit '28 TROUW Donderdag 24 september 1959 Ruim 500 Twaalf scholen Burgerlijke stand van Schiedam Luistervergunning „Zielig" Advertentie m vooraan tn: vakkundige bediening i cn m jarenlange ervaring Getuigen gevraagd E.H.B.O.-cursus Damclub D.O.S. Burgerlijke stand van Rozenburg Middagdiensten '5eleJl ^Spirit a, Evangelisatieconferentie voor N.*Brabant en Limburg SCHIEDAM In het kader van de zendingsweek, uitgaande van het zendingscentrum der Gereformeerde kerk, werd woensdagmiddag een film middag gehouden voor de nog schoolgaande kinderen in gebouw „Irene". Er waren twee voorstellingen, om Z uur en om 4 uur. Beide keren was de zaal geheel bezet. Na het zingen van „Er ruist langs de wolken", sprak ds. J. E. Oorakes de kinderen toe. Hij was zeer verheugd, dat door hen, die elke week trouw hun centjes meebrengen voor de zending een bedrag van 700 a 800 gulden bijeengebracht is voor de aankoop van kinderbijbels bestemd voor de zending op Java. Na deze opening werden drie films vertoond, waarvan de eerste een teken film, genaamd „De kattenbel". Vervol gens werd vertoond de kleurenfilm „Riki Mata" en ten slotte „Trooping the Co lours", eveneens een kleurenfilm. In de Julianakerk werden 's avonds om 8 uur enkele zendingsfilms vertoond. Voor deze avond was de belangstelling zeer groot. Ook. deze avond werd geopend door ds. J. E. Oomkes. In zijn toespraak wees hij erop dat uitgezonderd op enige plaat sen op Java, Soemba en Sumatra de uit oefening van het zendingswerk in Indo nesië geheel te niet is gegaan. Men is nu., bezig om zendingsterreinen in Zuid- Amerika te krijgen. Daarna werd een film vertoond van het oude en nieuwe zendiragsgebouw in Baarcu Vervolgens ook de kleurenfilm „Riki Mata"' (lachende ogen). Het is een semi- speelfilm met in de hoofdrollen het Soem- banesdhe jongetje Jiwa en zijn vader. Na een prachtige indruk gekregen te hebben van de natuur en het leven op Soemba en vooral ook"van de godsdienst, komt het Soemibanese jongetje Jiwa in het beeld, die de Christelijke school bezocht heeft. Zijn vader wil niets met de christe lijke godsdienst te maken hebben en laast dit goed aan zijn zoontje merken. Als Jiwa xhet zijn vader feestelijkheden bijwoont op Oost-Soemba waar de Ma- rapoegodsdtenst sterk naar voren komt, ziet Jiwa dat hij zich uit deze gemeen schap moet losmaken. Het bloed van een geslachte karbouw kan hem niet ge- SCHIEDAM De 30-jarige Schiedam- se student W. v. H. uit de Rembrandt- laan reed met een vaart van 95 km tegen een benzinestation op de Rotterdamse weg bij Rijswijk. Het ongeluk ontstond, doordat K. aan het inhalen was en plot seling de macht over het stuur verloor. De onfortuinlijke chauffeur liep gekneus de ribben op en werd naar het St. Joan nes de Deo ziekenhuis te Den Haag ver voerd. Er werden niet minder dan drie benzinepompen vernield. De auto was na de botsing niet meer dan een wrak. ÏSCHIEDAM In de makreelstomerij W. G. op de Lange Haven woedde gis termiddag een brandje, dat om twee uur was uitgebroken toen een vonk een houten luchtpijp binnendrong. De brandweer was de brand na drie kwartier meester. De schade van 1500 wordt niet' door de verzekering gedekt. lukkig maken. Hij voegt zich daarom bij het koor dat door middel van het lied het Evangelie brengt aan de bevolking van Soemba. De bijeenkomst werd besloten met de vertoning van de film „Wat blijft". Hierin werd getoond het leven van de bevolking, zowel op het land als in de steden. De film vijst er op dat de kerkklok ken worden overstemd door het geluid van het orkest dat Javaanse mannen opzweept tot een extatische paarden dans. •Doch dit alles blijft niet. Wat blijft is het Evangelie van Jezus Christus.. Het was een zeer bemoedigen de film. De weg terug is altijd moeilijk. De reclassering biedt daarom de helpende hand aan hen, die de weg terug naar de maatschappij zoeken. Byift gij afzijdig staan of helpt gij een medemens weer op te richten? De reclassingscollecte van a.s. zaterdag beveel ik van harte bij U aan. De Burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek. VLAARDINGEN Namens de Vlaar dingse melkhandelaren is bij het school- melkcomité een aanbieding gedaan om de schoolmelk te leveren, waaraan ver bonden een verkoopsysteem via de Vlaardingse melkhandelaren van week kaarten k 30 cent voor 4 flesjes melk per week. Als dit voorstel ingang zou vinden be hoeft de prijs voor de schoolmelk niet verhoogd te worden en kan aan de wens van de schoolhoofden om van de incasso van de schoolmeikgelden af te komen worden voldaan. Ook voor de ouders lijkt dit plan aan trekkelijk omdat de kinderen geen geld meer behoeven mee te nemen en de kaart op school kunnen inïeveren. Een beslissing hieromtrent is nog niet gevallen, maar zal waarschijnlijk op korte termijn worden genomen. SCHIEDAM. Op zaterdag 26 sep tember zal in Schiedam de jaarlijkse collecte worden gehouden voor de re- cla&s eringsarbeid Jongelui van 14 jaar en ouder worden uitgenodigd op vrijdag 25 september а.s. een bus te komen balen aan het Gebouw voor Christ. Sociale Belangen, Lange Haven 73 alhier des avonds na б.30- uur. Wie vrijdag verhinderd is kan ook za terdag 26 september een bus komen halen en wel des morgens na 8 uur. Iedereen die meedoet krijgt na het in leveren van de bus een aardige ver rassing. SCHIEDAM. Woensdagmiddag heeft de hoofdagent van politie A. Wessel In het gebouw voor Chr. Soc. Belangen afscheid genomen van „zijn" verkeers- brigadiertjes. Gedurende vijf jaar ia de opleiding en verdere controle van de Jeugdverkeers- brigades in Schiedam in handen geweest van dese politieman, die, na een dienst tijd van 26 jaar bjj het Schiedamse korps, nu de functie van oprichter' gaat be kleden bü de Gemeentelijke V ervoer-;- en Ontsmettlngsdicnst, Hoewel zaterdagmorgen eerst officieel afscheid van de heer Wessel wordt ge nomen in de kantine vaft het hoofd bureau, werd de Jeugdbrigades woens dag reeds een filmmiddag ten afscheid aangeboden. Het was de hoofdinspecteur, de heer H. Willems van Beveren, die een kort welkomstwoord sprak tot de aanwezigen en herinnerde aan het vertrek van de heer Wessel. Ook werd diens opvolger hoofdagent P. de Heer, voorgesteld. Het waren vervolgens de scholen, die hun waardering voor het werk van de scheidende functionaris uitdrukten in een aantal geschenken, zoals een foto-album en een fruitmand, die werden aange dragen door een aantal leerlingen. - „Jammer dat het afgelopen is", zei hoofdagent Wessel desgevraagd tegen ons. ,,lk heb wel veel voldoening van dit werk gehad, maar de nieuwe functie, die mij wacht, heeft in andere opzichten voordelen". Het veilig door de verkeersstroom lei den van de schoolkinderen bij het aan gaan en uitgaan van de scholen was voor de politie, enkele jaren geleden een toe nemende bron van zorg. In december 1954 werd dan ook besloten tot het op leiden en in dienst stellen van „Klaar- over's". Het is gebleken dat de jeugd- verkeersbrlgades het werk van de politie zeer hebben verlicht. „Omdat ik bij de administratie van de Verkeersdienst werkzaam was en dus geen continudiensten verrichtte, werd mij opgedragen de opleiding en controle ter hand te nemen", aldus de heer Wessel. Ruim 500 jongens en meisjes, leerlin gen van Schiedamse scholen, heeft de heer We3sel in de ioop van de tijd onder zijn hoede gehad. Nu is het korps „Jeugdassistenten" 104 „man" groot. Begonnen werd in 1954 aan de over steekplaats op de B.K.-laan ter hoogte van de Bosboomlaan, Daarna volgden het Edisonplein, de Warande en tenslotte de Burgemeester van Haarenlaan bij de Schiedamseweg. Twaalf scholen nemen aan het Werk deel. Er zijn nog wel plaatsen waar beveiliging noodzakelijk is, maar de moeilijkheid is, dat de scholen een beetje ver van die plaatsen liggen. De opleiding van de nieuwe brigadier- tjes. die worden gerecruteerd uit de leerlingen van vijfde of zesde klas, be gint reeds in april. Wanneer zij daarna in september in dienst komen, blijft de politie hun werk controleren, zodat wel gezegd kan worden, dat de politie het gehele jaar haar aandacht aan deze materie moet wijden. Behalve de Jeugdbrigades waren .ook de schoolverkeersexamens aan de hoede van hoofdagent Wessel toevertrouwd. Vooral dit laatste bezorgde hem bijzon der veel administratief werk, maar het succes is groot. Werd in 1946 begonnen met 80 kandidaten, dit jaar waren er 1600 leerlingen, die het examen afleg den. VLAARDINGEN „Onze oprechte dank aan Vlaardingen en zijn prach tige muziekkorps voor de intens fijne middag, die u onze kinderen hebt ge boden." Aldus luidde het slot van de dankwoorden, die de geneesheer-direc teur van de Johanna Stichting te Arnhem sprak, tot het gezelschap Vlaar- dingers, dat op de binnenplaats van genoemde stichting stond aangetreden. Het 50 man sterke Sursum Corda, vergezeld van veie supporters, was een grote ervaring rijker geworden, nl. de wetenschap, dat het musiceren voor het gebrekkige kind een hartverwarmend iets is, dat zowel toehoorders als uitvoerenden dankbaar stemt. De reis, die de Chr. Harmonie Ver. „Sursum Corda" maakte naar het Goois kinderziekenhuis te Bussum en de Jo- bannastichting te Arnhem is een groot succes geworden. Hoewel men ervan overtuigd was, dat men veie blijde gezichten zou zien, was toch de werkelijkheid groter dan men zich gedacht haaf. Alles werkte mee aan het slagen van dit initiatief. In Bussum, waar ca. 150 kinderen ver pleegd worden bleef men ca. 2 uur op gewekt musiceren. De kinderen, die men dank zij het prachtige weer bijna alle maal naar buiten had gebracht, ontvin gen naast muziek nog enkele geschen ken. Na het houden van een collecte kon een aardig bedrag voor het werk in dit tehuis worden .aangeboden. Het optreden van Sursum Corda in de Johanna-stichting is werkelijk een open baring geworden. Deze stichting kreeg veel bekendheid door de radio-actie van Johan Bodegraven en het meisje Loesje, dat in deze inrichting verpleegd wordt. Alles was prima georganiseerd Bijna alle kinderen hebben buiten enkele uren naar Sursum Corda kunnen luisteren. Een dankbaar applaus klonk steedis weer op. Ook hier waren verrassingen in de vorm van geschenken. Na woor den van welkom en dank kreeg het ge zelschap gelegenheid het prachtige com plex gebouwen te bezichtigen. Toen na het blazen van een aantal vlotte marsen het einde van het optre den naderde en de klok reeds naar 6 uur toeging, heeft men de dank voor dit alles bezongen in 2 coupletten van het VLAARDINGEN Spirit I moet za terdag voor het eerst in deze kom petitie buiten Vlaardingen spelen en wel- tegen het Hoogvlietse ,,'t Water schip". Hoewel 't Waterschip niet een van de zwakste tegenstanders is. zien we het optreden van Spirit toch met vertrouwen tegemoet. De senioren worden bij dit uitstapje vergezeld door de junioren-b, die 't Waterschip a moeten bekampen. Of schoon het optreden van de b-tjes vori ge week moed gevend was, verwachten we toch niet dat zij nu kans zullen zien revanche te nemen voor de enkele we ken terug geleden 5—0 nederlaag. In het Oranje-park komen drie Spi rit-twaalftallen aan bod. Om 3 uur begint de wedstrijd Spirit aOdo a, waarbij we benieuwd zijn of de Vlaardingers hun overwinningenreeks zullen continu eren, Om half vier ontmoet Spirit 2 te genstander Koag 2. waarbij Spirit 2 op nieuw aan het kortste eind gaat trekken. Om 4.15 uur tenslotte volgt de wed strijd Spirit. 3Odo 3, wat een over winning voor de thuisclub betekent. lied- „Blijf bij mij Heer". Toen de klan ken van dit lied over de binnenplaats wegstierven, werd het stil. Niemand van de Jongens en meisjes applaudisseerde. Men had de bedoeling van dit lied be grepen. Een ieder ging weer naar zijn kamer, velen met behulp van een ver pleegster. Sursum Corda ging dankbaar heen. Men had het zomerseizoen op geen betera wijze kunnen afsluiten. VLAARDINGEN Met twee touring cars heeft het personeel van Zethame ta een mooie tocht gemaakt door enke le provincies van ons land. Allereerst ging men in de richting Brabant. Ter versterking van de Inwendige mens werd de reis al gauw onderbroken en In café-restaurant „De Postzegel" kof fie met Brabants gebak genuttigd, ter wijl een automatisch pierement voor de juiste sfeer zorgde. Na een tocht door het Brabantse lied was men al gauw weer bij de volgende pleisterplaats aangeland en wel het res taurant „Groot Speyk" te Oisterwijk, waar een uitgebreide en smakelijke Brabantse koffietafel gereed stond, diej alle eer wera aangedaan. Na de ach ter het restaurant gelegen vennen beke ken te hebben ging de tocht verder naar Gelderland, welke route prachtige pa norama's bood. De thee werd gedron ken in „De Postbank" bij Arnhem, waarna het gezelschap weer verder trok naar de volgende en tevens laatste pleisterplaats, hotel-restaurant „Eem- land" te Soestdijk. waar genoten werd va een zeer goed verzorgd diner. De voorzitter van de personeelsvereniging, de heer C. van der Vlies, dankte alle aanwezigen, in het bijzonder de chauf feurs, voor hun medewerking, om deze dag te doen slagen. NED. HERV. KERK Beroepen te Ommelanderwijk (loez.): H. G. Oostinga, kand, te Groningen. Bedankt voor Rotterdam (wijkgem. Prinsekerk): dr. G. Huis te Gouda. Beroepbaarstelling: Ds. G. Hamoen. die zich beschikbaar had' gesteld om een jaar lang te arbeiden onder de vluchte lingen uit Oost-Duitsiand in het Hollan- derheim te Berlijn, hoopt naar Neder land terug te keren en zich in oktober beroepbaar te stellen. VLAARDINGEN. De 13-jarige A. H. en de 12-]srlge W. 0. hebben woens dagmiddag een naar avontuur beleefd. De jongens, die omstreeks half twee op het terrein van de Zethameta aan de Koningin WUhelmtaahaven waren ge gaan, vonden enige vaten. Van een vat werd de afsluitdop ver wijderd, waarna de knapen met een goeter water in het vat lieten lopen, Een verschrikkelijke nevel onstond en VLAARDINGEN Vanavond om 8 uur wordt, in samenwerking met. het, Zëndirigscehtfum te Baam de onlangs in Indonesië opgenomen zendingsfihns vertoond in de Pniëlkerk. Er zullen op deze avond drie film» worden ver toond en wel: 1. ZendingscentrumActiecentrum. 2. Wat blijft 3. Riki Mata (lachende ogen). HOEK VAN HOLLAND. Het aan nemersbedrijf de firma J. Kleywegt en Zonen is in het bezit gekomen van ver gunningen voor bouw van een aantal particuliere woningen. De firma beeft üimiddels een begin gemaakt met het bouwen van acht vrije woningen aan de Midden Scheepvaartstraat hoek Kleine Schoolstraat. Deze week is ook door haar het bouw terrein uitgezet aan de De Rijpstraa- hoek Harwichweg voor het bouwen van twaalf particuliere woningen. Binnen af zienbare, tijd is te verwachten dat Hoek van Holland weer een aantal van 20 koopwoningen rijker is geworden. Aan genomen mag worden dat althans deze woningen voor de zomer van. het volgend ja ar bewoond zullen zijn. HOEK VAN HOLLAND. In de loop -an de volgende week zal het nieuwe 'interprogramma van de plaatselijke at- ieling van de Rotterdamse Volks-Um- ersiteit worden verspreid. Het.is ook Etmaal weer een buitengewoon ïnteres- ant programma wat zich onderscheidt n veelzijdigheid van ontspannmgsavo len en populair-wetenschappehjke lezin gen. Beginnende oktober tot en met 'orii wordt per maand een avond ge- •èven in de zaal van hotel America. Het Sizoen zal ditmaal aanvangen met de pvoering van het toneelstuk „Van de rug af gezien" van Arthur MiUer het- een zal worden opgevoerd door de ae- .cende toneelgroep „Magna Pete HOEK^VAN HOLLAND. -— Een in de -rm van de weg geparkeerde personen- ito nabij de Berghaven is volgens de genaar van deze wagen door- een a re personenauto aangereden welke na aanriidir.e is doorgereden. De po.itie i eft een onderzoek ingesteld daar door d aanrijding nogal, wat schade was ver- c irzaakt. Geboren: Cornelia dr. van W. van abben en Th. J Pansier; J^tridG-D .r. van A. C. Bakker en Th. L. van '^Gehuwd: K. F. A. Rockland 30 j. en ^Onde^ouwd:' F. E. Stone 27 en H. Muller 16 jaar. VLAARDINGEN. Zaterdag a.s. wórdt in Vlaardingen gecollecteerd voor de reclassering. Ook hier geldt, dat het succes der inzameling in zeer belangrijke mate afhankelijk is van het aantal collectrices en collectan ten. Wie eens voor een keer zijn za terdag of enkele uurtjes daarvan voor dit nobel doel wil afstaan, -wordt ver zocht zich aan te melden op de vol gende adressen: Jac. van Dijkstraat 7. Julian&singel 15 en Wm. Beukels- zoonstraat 89. VLAARDINGEN. Dezer dagen hield Kengelaarsvereniging Ouwenbroek haar 5e serie in het Hartelkanaal. Het weer en de vangst waren prima. De uit slag was: 1. J: Verkade 124 gr; 2. J. den Ouden. 904 gr; 3. P. v. d. Velde. 74 gr; 4. W. v. Wolferen. 538 gr; 5. J. Blom, 523 gr; 6. K. Struys 383 gr; 7. J. de Bruin, 368 gr; 8. A. Pleyzier, 358 gr; 9. A. A. Wammes 298 gr; 10. M. Mosselman, 186 gr. 11. L, de Raaf, 83 gr. Het concours stond onder leiding van controleur de heer J. Beekman. VLAARDINGEN. Op de Parallel weg vond woensdagavond een vechtpar tij plaals tussen een Nederlandse zee man, de 20-jarige P. v. A. en enige onbekend gebleven buitenlandse zeehe- den. Van A. werd hierbij aan* de arm ge wond en moest in het Algemeen Zie" kenhuis worden behandeld. Een deur; van een café werd vernield. HERV. GEREF. COMITÉ VLAARDINGEN. Vanavond 8 uur hóópt in de voormalige gereformeerde kerk Kuiperstraat 21, vocu. het her- vormd gereformeerd comité voor te gaan, ds. H. K. van Wingerden. Neder- lands Hervormd predikant te Harder wijk. VIS8ERIJBERICHTEN VLAARDINGEN. - Woensdagmor- een gevangen: VL W 2 kantjes, VL 112, 17 VL 153 80. VL 172 30. VL 190 30, VL 203 1. VL 208 20 kantjes, de rest veen vangst. Marktprijzen; Maatjesha ring 34 60-35,40, volle haring 43,70 44,10; steurharing ijlen 23,30—25. SCHIEDAM. Geboren:Cer»rdui zn vn j Monté en J F Zagwijn, Geertruida dr vn J A van Lint en M J Holtkamp, Adriana dr vn M Voorberg en A M Noordenneer, Mar- J aVÏ K Buisman en T T Meijer. SCHIEDAM Het was een bonte ver zameling van wetsovertredingen, die de Kantonrechter deze keer te behandelen kreeg. ZU varieerden- van het oneer lijk Invullen van tel Av isle aangiften tot het le# laten Iepen van een penny op de Rijksweg. De dagelijkse kost ont brak gistermorgen evenmin. Zo stonden er-ook nti weer vele overschrijders" van de maximum snelheid in de be- bouwde kom terecht.- Ruim twee uur had de rechter nodig om de „rijstebrij berg" van overtredingen door te komen. Da zwaarste boete deze morgen was voor de heer C. J. F. te S. Hij had zijn zoon met zijn zojuist tweedehands ge kochte auto laten rijden. De wagen bleek verre van. in arde te zijn, en zat vol oude breuken. De gevolgen bleven dan ook niet uit en een aanrijding bracht de zoon in aanraking met de politie. De vader, die uiteindelijkde verantwoor ding voor zijn minderjarige zoon M. F. draagt, hoorde 75 gulden boete pf 25 da gen hechtenis tegen zich eisen, zijn zoon kreeg 50 gulden boete, de auto werd in beslag genomen en verder wacht te het tweetal nog een flink schade- postje van 50 gulden. Met de Schiedamse heer W. G. de D. was het deze morgen ook niet mis. Hij veroorzaakte een aanrijding, waarbij de politie ontdekte, dat de heer de D. niet in het bezit was van zijn rijbewijs. Hij bleek wel „op" te zijn geweest, maar is zowel voor de theorie als voor de prak tijk gezakt. „Maar rijden kan ik wel. edelachtbare", was de reactie van de beer De D, Dat de rechter en het slacht offer, dat door de heer De D. werd aan gereden daar anders over denken behoeft geen uitleg. De rechter eiste tweemaal 30 gulden -boete, één boete voor het rij bewijs en één voor de aanrijding en ver zocht de verdachte zo spoedig mogelijk de aangerichte schade van 25 gulden goed te maken. „Er mag maar weinig in Nederland" vond de heer A. v. N. te M., die zijn zes-jaar oude ponny eens de vrijheid gunde. Voor het los laten lopen van de ponny op de Rijksweg eiste de rechter 10 gulden boete of 4 dagen hechtenis. De her J. M. te V. kreeg een tien tje meer boete, maar die had dan ook een baal van maar liefst eventjes 100 kilogram op de openbare weg van zijn vrachtwagen af latei duikelen. Geluk kig bleven ongelukken uit. maar de rechter vond het een ander maar een griezelige bedoening. De balen waren niet goed gebonden en een goede straf was hier wel op zijn plaats vond hij. Radio en televisie waren 's morgens goed vertegenwoordigd. Zo had de heer H, de K. te S. niet voldoende zegel tjes op zijn luistervergunning geplakt. Voor het luistergenot moest hij nu tien gulden of vier dagen hechtenis voldoen. Met de heer v. d. W. was het hetzelf de geval. Ook ondanks zijn „doorslag gevende?" reden: „De radio van mij speelt zo zacht, hij geeft haast geen asem meer". Om nog even in de radio en t.v. wereld te blijven: de heer C. S. te V. was door drukte zijn televisieaan gifte ia te vullen. Dit vond de rechter, niet zo -erg, maar dat op de aangifte een verkeerde, latere datum is ingevuld dan op welke het toestel in huis geko men is, vond de rechter wel erg. Hoe wel de heer S. met nadruk er op wees, dat dit geheel onbewust gebeurd ia, was het -gerecht toch van mening, .dat de P.T.T. benacieeld is en eiste hij een be drag van 30 gulden of 12 dagen, Voor eep „zielige" noot zorgde deze morgen' de heer J. H. v. D. Toen hij uit lijn 4. kwam, wilde hij oversteken naar de' Hema. Het stoplicht was groen en volgens de heer Van D. was er niets aan de hand geweest, had hij op zijn route niet een oud moedertje; -ontmoet, dat twijfelend midden op de weg stond. De heer Van D. zag het plotseling als zijn plicht dit mo'edertje, zoals hij zei, over te brengen. Toen de heer Van D. echter aan de overkant arriveerde was het stoplicht al lang op rood en liep hij met zijn metgezellin in de, open armen van een politieagent, die -ook zijn plicht deed en hem een bonnetje gaf. De heer Van D, kon dit gebaar maar matig waarderen.' „Ik heb die oude dame het leven gered" zo zei hij verdrietig. Een aanvankelijk opgeiegde straf van tien gulden boete liet de rechter wijzigen in 2 gulden boete of 1 dag hechtenis. VLAARDINGEN. —In het flatgebouw voor bejaarden bestaat een recreatie- fonds waaruit geregeld geput wordt om de bewoners van dit terecht alom be wonderde bejaardencentrum de nodige ontspanning te kunnen bezorgen. Dank zij dit recreatiefonds hebben da bejaar den al menige fijne avond gehad en konden er ook heel wat artikelen nodig in de recreatiezaal, aangeschaft wor den. Het is duidelijk, dat dit fonds ook op geregelde tijden gevoed moet wor den. Eén. van de bronnen van inkom sten voor dit fonds is de jaarlijkse ba zaar. In de afgelopen maanden hebben de bewoners van het flatgebouw bepaald niet stilgezeten. 2e hebben een prach tige collectie voorwerpen vervaardigd .die straks, n.l. op vrijdag 2 en zater dag 3 oktober te koop zijn op de ba zaar, die in de recreatiezaal zal worden ingericht. Deze voorwerpen zijn „voor elck wat wils" en een ieder zal er dus wel iets van zijn of haar gading kun nen vinden. Dan zijn er voorts natuur lijk de nodige attracties die het bezoe ken van een bazaar altijd zo aantrek kelijk maken. Daarbij is gezorgd voor de nodige verrasingen, In de bal van het gebouw is gelegenheid een lekker kopje koffie met een versnapering te gebruiken. VIAARDINGEN. -7-.In de-Wetuaal, Van. gebouw Excelsior "werd gistèriut dè eerste ronde gespeeld van de nieuwe bordenwedstrijden, voor de huishoude lijk e competitie. De uitslagen waren: Groep 1: P. Ipema—L. Smits 0—2; Verburgh—D. v. d. Kerkhoff 20; C. L. den Boer—J. Schoite 2—0; A. van Vliet J. Leeuwis 11; -Achterberg—Van Woerden 20; W. H. NiestadtD. Mast 1—1; Groep 3: P. BuddingbN. Voogt 02; J. Vermeulen—Lansbergen 11; Wijnia—J, J. v; Leeuwen 0-2: L. Dou- dewijnsS. UL Korver 2—0; G. Jansen C. J. Elenbaas 2—0; G. Tigchelaar— C. Biel 0-2. Dinsdag a.s, speelt VDV haar eerste competitiewedstrijd van het nieuwe seizoen tegen Pernis. Het aanvangsuur is op half acht gesteld, eveneens in Ex celsior, waar belangstellenden van har te welkom zijn. vloeistof spatte weg. A. H. werd ernstig aan het gezicht verwond. De andere jongen kreeg brandwonden aan handen en armen. De G.G.D. bracht beide jon gens naar het Algemeen Ziekenhuis. Aanvankelijk wist men niet wat de inhoud van deze oude vaten was. Dank zij de medewerking van ir. IV. Mak van de E.N.C.K. kwam men spoedig te we ten dat het hier een oleumvloeistof be trof, afkomstig van ds Duitse marine uit de oorlogsjaren. Tevens is door het korps hulpverleningsdienst van het Mi nisterie van Binnenlandse Zaken een onderzoek ingesteld. Over de toestand van de 13-jarige A. H. kon men donder dagmorgen nog geen inlichtingen ver strekken. VLAARDINGEN. In tegenstelling tot voorgaande maanden is het inwoner tal van Vlaardingen in augustus maar zeer matig toegenomen. In deze .maand kwamen er 41 mannen en 44 vrouwen, tezamen 85 inwoners, bij. Er. werden in deze maand 125 kinderen geboren, 32 mensen kwamen te overlijden. Het geboorteoverschot bedraagt dan ook over augustus 93 personen. Tweehondervijfen twintig mensen kwamen zich in Vlaar dingen vestigen. Daartegenover vertrok ken 233 personen uit deze gemeente Het vertrekoverschot bedraagt dus 8 Sedert 1 Januari groeide Vlaardingen met 1028 inwoners. SHOWROOMS: M AEUT VAN NeSSTSAAT SB TEL 11M11 j§ nlDOELLANOST*. 70 - TEL W340-37LM 3 MAASLAND Vrijdagavond 25 sep tember, 't avonds 7 uur, komt de raad dezer gemeente in openbare zitting bij een. De agenda voor deze vergadering vermeld 21 punten. Hieronder ia een voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel grond 'aan de CoSp. Spaar- en Voorschotbank, alhier, voor dé; bouw van ëen nieuw bankgebouw. .v Een voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet aan het bestuur der Chr. Kleuterschool i.v.m. de huur van een lokaliteit in het Herv. verenigings gebouw het Trefpunt' een voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur der Chr. kleuterschool i.v.m. de aanschaffing van meubilair en leermid delen voor de inrichting van een darde klaslokaal; een voorstel tot het beschik baarstellen van een krediet voor ver beteringen aan het electriciteitsnet aan de Oude Camptweg. VLAARDINGEN Naar wij verne men zullen de werkzaamheden aan de tandhoofden ten behoeve" van de nieu we brug over de Oude Haven eind no vember zover gevorderd zijn. dat naar alle waarschijnlijkheid op 28 novem ber deze brug opengesteld kan worden.' De openstelling van deze brug zal ge paard gaan met enkele festiviteiten. VLAARDINGEN. Op maandag 21 september omstreeks kwart over twaalf vond op het kruispunt Waalstraat-Kui perstraat een aanrijding plaats tussen een wielrijdster en een bestelauto. De bestuurder van de bestelauto had een stopbord genegeerd. Zij die getuige wa ren van deze aanrijding worden verzocht zich in verbinding te stellen met de po litie, Delftseveer 6, afdeling verkeerspo litie. ROZENBURG. De afd. Rozenburg van de Kon. Ned. vereniging E.H.B.O. organiseerd a.s. winter weer een nieu we cursus. Deze begint a.s. woensdag 30 september in de kleedkamer van „De Schans". Aanvang nam. 7.00 uur. Nieu we leden zijn hartelijk welkom en kun nen zich bij de aanvang van de cursus opgeven. ROZENBURG. De grote landelijke Hervormde Kerkbouwactie 1959, die ook in de Herv. gemeente te Rozenburg wordt gevoerd, nadert zijn hoogtepunt. Te Rozenburg is men thans ver gevor derd met de voorbereiding van de ver zending van de brief, die in een aantal van 760 exemplaren de deur uitgaat. De bezoekploeg bestaande uit 47 personen zal daarna bij elk adres waarop de brief is bezorgd een bezoek brengen en ieder die nog niet op andere wijze aan de ac tie heeft bijgedragen, aansporen haar of zijn gilt te geven. Daarbij gaat het niet aüeen om de gezinshoofden, maar ook om Inwonende gezinsleden, die een eigen werkkring hebben. Natuurlijk doen juist ook deze jonge mensen mee, want er wordt immers gebouwd aan kerken voor de toekomst! Het is te verwachten, dat ieder die bezocht wordt volledig op de hoogte is van de wijze waarop de ac tie wordt gevoerd. Door het richten van de activiteit van de Herv. Kerk op de werving van 16 millioen gulden is een golf van enthousiasme en goodwill los gebarsten in de gemeenten, waarrjpor de kerk in het middelpunt van de be langstelling is komen te staan, ook hier te Rozenburg. „Geeft éénmaal een half procent" blijkt geen loze slagzin te zijn. De bezoekactie, als laatste ronde begint omstreeks 29 september. D Herv. ge meente te Rozenburg zal in een ge zonde wedijver mei de andere gemeen ten (en kerken) deze actie gaan voeren. ROZENBURG. In verband met haar promotie naar de hoofdklasse zal het eerste tiental van de Damclub DOS he den (donderdagavond) 8 uur officiee] door het gemeentebestuur op het raad- huis worden ontvangen. ROZENBURG. Rozenburg 1 gaat naar Waddinxveen om te 4.15 uur Be Fair te bestrijden. Een onbekende te genstander, die op eigen terrein wel iets mans schijnt te zijn getuige het gelijke spel tgen Jordan Boys. Het is te hopen dat Rozenburg har eigen speelwijze her vindt, pittig en open spel, dan geloven m een kleine zege, Rozenburg 2 ont- ontvangt Unicum 3 om 4.15 uur en als de tegenstander niet wordt onderschat moet hier een duidelijke overwinning voor de reserves zitten. Rozenburg 3 gaat naar Insulinde 2. Rozenburg 4 en o spelen ook uitwedstrijden tegen GTB 3 resp. DVO '32-5. Geboren: Marianne d van A, van der MAASLAND De kerkeraad der Geref. kerk heeft besloten om met in gang van 4 oktober de avondkerkdienst te laten vervallen en een middagdienst hiervoor in de plaats te houden. MAASLAND. Deze week werd op de bejaarden sociëteit een heuglijke ge beurtenis herdacht, De heer en mevr. Nouwt vierden hun 60-jarig huwelijks feest. Een niet alledaagse gebeurtenis, zo sprak mevr. Groot Enzerink het dia manten echtpaar toe. Zij zei o.a. dat, hoewel het bruidspaar a.s. maandag officieel receptie hoont te houden, de leden van de sociëteit heel blij zijn dit zeer bijzondere feit in vreugd en dank in deze intieme kring van vrienden te mogen herdenken. Met hartelijke wen sen bood mevr. Groot Enzerink namens de leden van de sociëteit het gelukkige echtpaar een fruitmand san. Onder leiding van de heer Solleveld werd een vrolijk lied gezongen. De heer Solleveld declameerde een gedicht ter ere van het bruidspaar. De heer Nouwt sprak woorden van dank tot de vele be jaarde vrienden, die dit feest tot een heel blijde dag voor zijn vrouw en hem hebben gemaakt. Doordat de heer Nouwt jarenlang in gemeentedienst werkzaam was, waren ook de burgemeester en de gemeentesecretaris uitgenodigd om de ze huldiging bij te wonen. Nadat de aanwezigen van de traktatie hadden genoten werd het verdere ge deelte van deze feestmiddag doorge bracht met het bewonderen van kleu rendia's, die door dr. Vermin vertoond werden. MAASLAND De lentetuin, waarin de jeugd dag in dag uit het gehele sei zoen door, volop heeft genoten, zal 3 ok tober gedurende de wintermaanden wor den gesloten. MAASLAND Mej. E. v. d. Berg heeft afscheid genomen als handwerk- onderwijzeres der Ned. Herv. school. In haar plaats is benoemd Mej C. Voogt, alhier. P 1164 reserve-twaalftal van THOR uit Rotterdam is voor ODO een onbekende tegenstander. Profiterend van het voordeel van eigen terrein THoên2dïeMwdend€rS Sta8t Va« ODO 2 heeft na de grote zege van week ook, 8°eóe verwachtingen gewekt, voor wat betreft de wedstrijd JKwiek 2 Ult Rotterdam, Beide on4®oetingen beginnen, te 4.15 uur, 3 speelt in Vlaardingen tegen ?pi"> 2 uü zal ,het wel "Vet zo gemak- nnr a i' i'; a}„ laatste keer tegen 1 tal lnmiddels uit de competitie is teruggenomen). Op 25 en 26 september zal in ,D» Heikamp" te Aalst-Waalre een confe rentie worden gehouden van geref. werkers in de evangelisatie in Noord- Brabant en Limburg. Vrijdagmiddag zal ds. K. Tolsma uit Breda de con ferentie openen. Op die dag kotmen ook de werkrapporten in bespreking en wel onder leiding van ds. O. van Noort uit Nieuwendljk. 's Avonds zul len ds. W. van Boeijen, geref. predi kant te Eindhoven, en de r.k. rector A. Verheggen uit Echt spreken over het onderwerp: „Vragen en proble men rondom de christelijke ascese". Zaterdagmorgen zal het onderwerp; „Het samenleven van rooms-katholie- ke en niet-rooms-katholieke christenen in het zuiden" worden behandeld door de heer A. Kerssemakers (r.k.) uit St. Anthonis en ds. P. Visser, geref. predikant te Tilburg. De slotsamen- komst wordt gehouden in de geref. Petrakerk te Eindhoven, waar ds. G, van Loenen, geref. predikant te Moer dijk, zal spreken over ,Onze kerk- jeugd". Generale zendingsdeputaten der Ge reformeerde kerken hebben ds, J. A. C. Rullnvann, emeritus missionair, predi kant van de Gereformeerde .kerk van Rotterdam en momenteel hulpprediker te Soest, aangezocht voor de tijd van maximaal drie jaar naar Argentinië te gaan met standplaats Buenos Aires, teneinde de Gereformeerde kerken al daar te adviseren bij de opzet van het zendingswerk en om de mogelijkheid van samenwerking tussen de Gerefor meerde kerken in Argentinië en die in Nederland nader te onderzoeken. Ds. Rullmann heeft dit aanzoek aan vaard en zal zondagmorgen 4 oktober afscheid nemen van de kerk van Soest. Ds. en mevrouw Rullmann zullen zich drie maanden te Nunspeet vestigen, om zich op hun taak In Argentinië voor te bereiden, en zullen begin 1960 scheep gaan naar het nieuwe arbeids terrein. Ds. Rullmann was tevoren predikant te Batavia en tal van jaren docent aan de opleidingsschool te Dja karta. THEOLOGISCHE HOGESCHOOL KAMPEN KAMPEN. Aan d« Theologische Hoge school (Broederweg) te Kampen daagde voor het kandidaatsexamen de heer H. Kdgge uit Groningen. PROMOTIES DELFT. Aan de Technische Hogeschool te Delft rijn gepromoveerd tr. K. Teer en ir. Ong Sing Poen. De promotor» waren respectievelijk prof. ir, M. P. Breedvtid en prof. dr. ir. J. B. Ie Poole Ir. Teer verdedigde het proefschrift: Some investigations on redundancy and possiöle bandwidth compression in television trans mission, en ir. Ong Sing Poen: Micropro- Jectiou with X-rays. EXAMENS UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht zijn geslaagd voor het kandidaats examen Germaanse letteren: J. Th. G. Dulfer Doorn), doctoraal examen Germaan se Jetteren A, M, P. Kaashoek (Boskoop), kandidaatsexamen klassieke letteren J. H. T. Lambooy (Utrecht), doctoraal examen klassieke Ietteren W. C. J. van Geel (Coe- vorden). RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN. Geslaagd voor het' doet, ex. Ned. recht de heer L. J. K, ran Spengler te Dordrecht, voor het doc. ex. scheikunde de de heren P. Luljk te Den Haag en O. Gebhard te Voorburg, voor het doet. ex. wiskunde de heer Th. Lambers te leiden, voor het kand ex. a wis- en natuurkunde mej. M. Godijn te Leiden, voor het kand. ex. a wis- en natuurkunde de heren S. H. Goedemoed te Den Haag. P. Das te Lei den en B. van Eijnabergen te Den Haag, voor het kand. ex. f wis- en natuurkunde de heer Pb. A. Vermaas te Leiden, voor het Kand. ex. I wis- en natuurkunde de heer B J van Goor te Rotterdam. VLAARDINGEN Zaterdag zal riwaluwen op bet sportcomplex „Var- Kenoord te Rotterdam de strijd aanbin den tegen Zwart Wlt'28. De Rotterdammers behoorden vorig seizoen tot de sterkste clubs in de 2e Klas. Thans zijn zij met twee nederla gen gestart, maar afgelopen zaterdag jachten zjj uit-spelend de 's-Gravenz. u eerste nederlaag toe. Hoewel zwaluwen deze tegenstander ai diverse malen in bekerwedstrijden ont- moet heeft, wordt dit de eerste compe- Pitiewedstrijd tussen beide ploegen. Ge zien de schotloosheid van de voorhoede staan de kansen voor een Zwaluwen- succes niet hoog genoteerd, maar wel licht zorgen de Vogels voor een pretti ge verrassing. De spelersbus vertrekt om 3.15 uur van de Vlsbank. Zwaluwen 2 doet het tot heden uitstekend en het elftal is dan ook favoriet in de zaterdag te spelen thuiswedstrijd tegen S.S.S. 2 uit Klaas waal. Het derde elftal der zwart-witten krijgt het in Zwijndrecht tegen V.V.G.Z. 2 ongetwijfeld moeilijker, maar met het nodige enthousiasme is waarschijnlijk wel een gelijk spel te bereiken.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 2