Koningin eert Van Dalsum met gouden medaille Kelner had het op ander gemunt HAGENAAR MET MES NEERGESTOKEN DODE EN ZES GEWONDEN NA BOTSING BIJ EDE Seen ^-wzzctcm „W, e gaan bouwen" F W L* I» J BOSCH Aspirin h Sf e jaar doo Huldiging om gouden toneeljubileum cast-A Dringend beroep op Christen democraten verhoog uw weerstand Luns tevreden over gesprek met Lloyd r ER VOORZErS BUREN MAANDAG 23 NOVEMBER 1939 TROUW Weelde van bloemen Geschilderd portret Pas gekocht in 't wilde weg 2 doden bij Schipluiden Intimiteit... gezelligheid... GOUDA kaarsenI Forse stapel Voorproefje Standplaats Goede naam Argus I TV-commentaar Ontroering en fanfares Lr. Geen Eurovisie van Olympische Spelen? PLEEGZUSTER BLOEDWUN kom p re s sor (Advertentie) hoort in huis hoofdpijn li f*SS3Bw&$ prijzen yanaf ƒ532.- N.V. Willem van Rijn relevisietrant Géén voetbal Request Vanavond Radio RADIO TFXEVTSÏE {Van ome kunstredactie) Bet hoogtepunt van de rrootse huldi ging. die **terdag*.vond Albert van Dkisutn bi) si)n vijftigjarig toneel- jubileum ten deel viel, was de uitrei king van de gouden medaille voor Kunsten en Wetenschappen, verboa- den aan de Huisorde van Oranje, waarmee H. M. de Koningin de se- ventlgjarlge acteur beeft geëerd. Na de feestelijke gala-jabllemnvoorstel- Ung die koningin Juliana heeft bij gewoond. beeft de commissaris van de Koningin in Znld-Rolland. mr. J. Kinases*. dit eerbewijs overhan digd. Voor de huldiging heeft men Albert van Dalsum in een fraaie creatie ge ilen van koning Saul, de hoofdfiguur uit het door hem ais jubileumstuk gekozen Nederlandse toneelwerk ..Sauls dood" van Abel J. Herzberg. Een stuk, dat de tragische geschiede nis verhaalt van Israels koning, die. geen meester over zichzelf, ook niet In staat is meester te zijn over zijn rijk, en in rijn ondergang land en volk, en ook zijn eigen zonen mee sleept <Op dit stuk, alsmede op de opvoering door de Haagse Comedie onder regie van Paul Steenbergen, hopen wtj nog uitvoeriger terug te komen.) Onder luide toejuichingen en met een weelde van fraaie bloemen, bracht men deze grote kunstenaar dank en hulde, voor wat hij in de afgelopen halve eeuw voor het Nederlandse to neel gedaan en betekend heeft Dat kwam dan ook heel duidelijk tot uiting in de vele woorden, die tot de jubilaris gesproken zijn. Woor den, die telkens weer op hetzelfde thema terugvielen, en die, zoals de commissaris der Koningin releveer de. betrekking hadden op wat ko ning Saul in het eerste tafereel van het stuk zegt „Ik heb in mijr» leven vele daden verricht, en in elke daad iets van mijn ziel gelegd". Van Dal sum heeft zijn leven voor een zeer groot deel aan het toneel gewijd. De staatssecretaris van O., KL en W., mr. y. Scholten, richtte zich vervol gens tot de jubilaris, memorerend hoe Van Dalsum het toneel als plicht en taak had gezien, daarbij een paar uitspraken van de kunstenaar zelf aanhalend, dat „kunst het levensbe sef wekt tot schoonheid" en „kunst deel is van het heelal zijn". De staatssecretaris zei, dat de kunste naar Van Dalsum gewerkt heeft niet los van ée maatschappij, wel met kritiek op die maatschappij, maar toch ook gestalte gevend aan wat in die maa^riiaprri Hij droeg vervolgens aan de Haagse burgemeester een in opdracht van zijn ambtsvoorganger door Kees Ver. wey geschilderd portret van Van Dal sum over, met de bedoeling, dat dit een plaats zal vinden in de Haagse Koninklijke Schouwburg. Nadat burgemeester Kolfschoten het portret had aanvaard, roemde hij de mem en de kunstenaar Van Dalsum. Velen, theaterdirecteuren, toneel spelers en studenten huldigden in ve lerlei toonaard de man. die, welke rol hij ook had uit te beelden, altijd de mens zocht, om daardoor de mens te laten spreken. Telegrammen en brieven onderbraken de sprekers- en geschenkenstroom. Tenslotte dankte Albert van Dalsum alien, die hem met deze grootse hul de hadden geëerd. (Van een onzer verslaggevers) Eén messteek, bestemd voor een an der, heeft In de nacht van zaterdag op zondag het leven beëindigd van de 28-jarige Haagse loswerkman Hendrik de Vries. Toen deze te goeder naam en faam benend staande jonge Hagenaar, na zaterdagavond tnet een meisje uit ge. weest te zijn, 's nachts bij zijn pension in de Jacob van der Doesstraat in Den Haag de sleutel in het slot van de voor deur stak. werd hij onverhoeds met een mes aangevallen. Zwaar gewond rende hij weg, maar stortte bloedend neer op het trottoir van de Hugo de Groot straat. Twee late wandelaars, die dit zagen gebeuren, belden onmiddellijk ergens aan en waarschuwden telefonisch de politie. Deze vond het slachtoffer be wusteloos. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis overleed hij. De politie stond aanvankelijk voor een raadsel. De oplossing bracht zon dagavond een vrouw op wier aanwij zing zondagavond de 51-jarige kelner en broodbezorger J. C. de V. werd aan gehouden. Het bleek dat De V., die zenuwziek is hij is enige tijd in Woifheze ver pleegd geweest het gemunt had op de vriend van zijn vroegere echtgenote, de 46-jarige E. R. Zij woont in hetzelfde pension aan de Jacob van der Doesstraat. De kelner had het mes vrijdag ge kocht Zaterdagavond, toen de vrouw en haar vriend naar Rotterdam waren ge weest, wachtte hij het tweetal op. Toen zij omstreeks één uur thuiskwamen, ontdekte de vrouw haar vroegere echt genoot verborgen achter enkele auto's. Omdat hij haar vroeger dikwijls mis handeld had, raakte de vrouw in pa niek en rende weg. Haar vriend volgde haar. Daarop heeft de kelner met een loper de deur van het pension geopend. Hij liep naar de kamer van de vrouw, maar ders bieek op slot te zijn. Hij ging de trap weer af en verborg zich achter de deur, met het mes gereed. Toen hij merkte dat eia de deur ge morreld werd, stak hij in bet wilde (Tan onze correspondent) Bij een auto-ongeluk op Rijksweg 12 bij Ede kwam gisteravond om kwart over zes de 87-jarige mevrouw Strack van SrMjnde] nit Overveen om het le- ven. Zes andere personen werden ge wond r Advertentie j Tracht te bewijzen dat: 1. Erg -f- Voorzetsel -t- Gast Natuur kundig instrument; 2. Gereedschap Onbep. vnw. Bij woord Chemische oplossing. Oplossing vorige maal: 4S9. Het ongeval gebeurde toen een per sonenauto. die bestuurd werd door de rector magnificus van de Landbouw hogeschool te Wageningen, prof. ir. W. de Jong, door nog onbekende oorzaak de zuidelijke rijbaan verliet en via de tussenberm op de rijbaan voor het te gemoetkomende verkeer geraakte, waar het voertuig in volle vaart in botsing kwam met de personenauto van de fa milie Strack van Schijndel. Prof. de Jong werd zwaar gewond. Zijn toe stand is zorgwekkend. Zijn echtgenote, die zieh eveneens in de wagen bevond, liep ernstig letsel op. In de andere auto werd mevr. Strack van Schijndel op dag gedood. Haar man en twee zoontjes werden ernstig gewond. Een vriendje van beide jongens, Eddy Henneflink - eveneens uit Overveen kreeg min der ernstige kwetsuren. Beide voertui gen werden zwaar beschadigd. Onder de gemeente Schipluiden, op de weg van Delft naar De Lier, heeft zich een auto-ongeluk voorgedaan, waarbij twee jongens werden gedood en een jongeman ernstig werd gewond. Het drietal, de 22-jarige A. van der M., de 15-jarige H. van O. en de 16-jarige K, van B-, allen uit Monster, waren in Den Hoorn bij Delft werkzaam geweest bij het zogenaamde „kaskitten" op een tuin aldaar. In een auto, gemeenschap pelijk eigendom van de drie jongelie den, waren zij op weg naar huls, toen zij op de Woudteweg, tussen Den Hoorn en De Lier door nog onbekende oor zaak in volle vaart tegen een boom botsten. De auto. die vermoedelijk door de 15-jarige jongen werd bestuurd, werd geheel vernield. Van O. en zijn 16-ja- rige vriend Van B. werden levenloos uit de wrakstukken gehaald. Van der M. werd, ernstig gewond, overgebracht raar het St. Hippolylus Ziekenhuis te Delft. Gisteravond om halftien is een ern stig verkeersongeluk gebeurd op de Zutphensestraat te Brommen nabij het Bramersgat. Uit de richting Zutphen kwam de motorrijder A. Sangers, 35 jaar, met op de duo zyn dochtertje en een kostganger. Op nog niet opgehel derde wijze kwam de motor in botsing met een fiets die bereden werd door de heer Arendsen uit Oeken. De heer San gers werd bij deze botsing gedood. De beide duorüders werden ernstig gewond (het dochtertje kreeg een ern stige hoofdwond). De wielrijder werd alleen aan de hand gewond. f Advertentie) GRAND PRIX i Stnda >1842 Origineel Zwitsers fabrieksmerk* weg toe. Daarna, toen hij zag dat zijn slachtoffer wegliep, trok hij de deur van het pension achter xich dicht en gooide het mes in een gracht. De vrouw heeft uit vrees voor haar vroegere man de nacht bij een ken nis doorgebracht, zy hoorde pas gis termiddag van het drama en heeft de politie ingelicht. De nieuwe vriend van de vrouw had de gewonde man zien weglopen: hij meende ech ter dat het de vroegere man van zijn vriendin was. De kelner zelf wist bij zijn arrestatie nog niet dat hij de verkeerde gestoken had. Toen de politie hem ondervroeg, zei hij: „Ah ik nu maar de goede heb geraakt". Het huwelijk tussen de kelner en de vrouw was altijd slecht geweest. De man heeft In Duitsland eens gevange nisstraf gekregen omdat hij zijn vrouw met een bijl had geslagen. Na de echt scheiding in september jl. zocht de man zijn vroegere vrouw nog gere geld op. Het zeer gunstig bekend staande slachtoffer dat met de echtelijke twist in het geheel niets te maken had. was zaterdagavond met een vriendin in Scheveningen uit geweest. Hij had eersl het meisje naar huis gebracht en was toen rustig naar huis gegaan. Zeventig leden van de AR-parüj, de CHU en de KVP in Drente hebben za terdag een bezoek gebracht aan het Duitse plaatsje Meppen, om zich met leden van de CDU uit Nedersaksen te bezinnen op de eenwording van Europa. Mr. L. J. van der Burg uit Den Haag, lici van de buitenlandse commissie van het college van advies der AR-partij sprak over „Onze verantwoordelijk heid als christen-democraten ten op zichte van de eenwording van Euro pa". Mr. van der Burg zette uiteen, dat het uit sociaai-economisch en politiek oogpunt noodzakelijk is dat de Euro pese staten samenwerken en eventueel later samengaan in een federatief ver band. In'de huidige situatie in de wereld, waarin de grote machten Amerika en Rusland tegenover elkaar staan en an dere landen zoals China en India zich tot grote machten ontwikkelen, zullen de Europese staten zich moeten ver enigen, wanneer zij geen speelbal van deze machten willen worden. De oud-bonds minister, A. Storch, die nu zitting heeft in het Europese parlement, pleitte voor één Europese arbeidsmarkt, waardoor b.v. werklo ze Italianen in Duitsland of Frankrijk te werk kunnen worden gesteld. Eerst wanneer Europa economisch sterk is. kunnen wij een rol van betekenis gaan soelen. kunnen wij onontwikkelde lan den gaan helpen, niet door ze alleen verbruiksgoederen maar ook technici te sturen. Volgens de oud-minister kan men eerst met kans op succes het christendom prediken, wanneer men ook in economisch opzicht helpt. Hij deed een dringend beroep op alle christen-democraten in Europa de tijd te verstaan. Wanneer de christenen, die nu een zo grote invloed in het Europese par lement kunnen hebben, hun beurt voorbij laten gaan, zullen anderen hun Ideeën proberen door te voeren. De twee referaten werden vervol gens in gesprekgroepen behandeld. De ze bezinningseonferentie is gegroeid uit reeds langer bestaande contacten tussen een commissie Europees con tact in Drente en een commissie Euro pees contact uit Nedersaksen, waar bij dit deel van Duitsland vertegen woordigd is door het Bezïrksverband Osnabrüek-Emsland. f Advertentie) Een ezel kopen lijkt me makke lijker dan voor zo'n dier een naam te bedenken. Men loopt absoluut geen gevaar dat men, uitgegaan zijnde om een ezel te kopen, met een kat-m- een-zak thuiskomt. Men hoeft er ik geef u dit ezelsbruggetje gratis slechts op te letten, of het dier waar van men vermoedt dat het een ezel is weigert zich, tweemaal aan de zelfde steen te stoten. Is dit het ge val, dan heeft men Inderdaad met een ezel te doen- In het andere ge val kan het van alles zijn tot een mens toe. Het is nuttig om, nu „Trouw" op het punt staat een ezel in dienst te nemen, bij deze dingen even stil te staan. En heel dank baar voor deze wetenschap zal my dr. A. Dekker zijn, de geneesheer directeur van de christelijke inrich ting voor minder-begaafden ,,'3-Heerenloo-Lozenoord" te Ermelo. Want hij gaat dezer dagen de bewus te ezel uitzoeken omdat het dier nu eenmaal voor zyn pupillen bestemd is en hij er dus dagelijks mee zal worden geconfronteerd, zoals dat heet. De naamgeving van het uit de Sint Nicolaasaetie te financieren dier, blijkt een veel moeilijker kwes tie. Dagelijks komen by myn colle ga die ae actie leidt briefkaarten en brieven Pinnen met suggesties voor een naam voor „Sint's ezel", zoals het dier voorlopig heet. Ik had net voorrecht, al vóór de jury er aan te pas komt deze inzendingen het is al een forse stapel door te ne men. Vandaar dat ik het 20 losjes weg stellen kon. dat een ezel kopen makkelijker Is dan een naam be denken. Suggesties genoeg daar niet van. Maar er is er, tot nog toe, géén by, waarvan ik zeg: „Hé, ja, dat Is de naam". Nu heb ik er helemaal niets over te zeggen dit zy uit drukkelijk hieraan toegevoegd, voor al ook ter geruststelling van de in zenders. De jury kan er best an ders over denken, en ik wil haar na- tuurlyk helemaal niet beïnvloeden. Daarom: alleen maar een voor proefje, zonder verder commentaar. Dan weten degenen die nog inzen den willen waar ze niet meer mee voor de dag hoeven te konim. Natuurlijk zfjn er veel afleidingen bi} van de namen Sint Nicolaas en Piet, Het wemelt van de Sinto's en 'de Sinta's (vrouwtjes-sinto's waar schijnlijk), Pieten, Klazen en Klazie- nen. Velen ook hebben deze namen ge combineerd: Sinpie, Sipie, Sippie. En natuurlyk inspireerde de natio naliteit van Sint Nicolaas velen tot Spaanse ezelnamen: Pablo, Wurto dat is: Trouw, werd er bij vermeld), yra, Sancta en Sancto Pedro- Eén Inzender suggereerde: Franco, maar vond dit klaarblykelijk zelf wat twyfelachtig, want hij schreef er by: „belediging van een vreemd staatshoofd". Dan zijn er tal van namen die af geleid van de toekomstige stand plaats van Grauwtje of Langoor (ook dit zyn inzendingen): zo is er een Odo (de drie laatste letters van 's-Heerenloo-Lozer.oord-Ermelo), 'n Renlootje, een Fokko, genoemd naar Fokko Kortland, de eerste directeur van de Erroelose inrichting. Tot mijn verwondering trof ik onder letter greepcombinaties geen Lolo aan; dit lag misschien juist weer té voor de hand. De naam „Jentaan" zal niet iedereen duidetyk zijn, maar ik ver tel u er by dat de inzender hiervan eraan toevoegt, te hopen dat velen met hem zullen zeggen „Ga-Jentaan" en daarmee de naam heeft genoemd van de Amsterdamse dierenarts, die zeer nauw verwant is aan de Amster damse Sint-N icolaas. Tot slot vertel ik u, dat er tussen de stapel een briefje zit van een be jaarde Bussumse dame, die zij, zo- mm als zij mededeelde op de tast schreef en met een loep nalas, en waarin zy voorstelt het dier „Heiltje" te noemen, „niet omdat het mijn eigen naam is, want die vind ik niet mooi, maar omdat het ezeltje van Sint een stukje heil aanbrengt". Zij vertelde er by, dat haar financiële omstan digheden van dien aard zijn, dat ze geen geld kon missen om de actie te steunen. Maar ze wilde toch wat doen. En daarom sloot zy tien post zegels van 12 cent In; die had ze nog in huis. Heiltje. Voor haar ze ker een goede naam. Op Schiphol ij*6 ifc za- rcrdasmidtUg alij bcid genomen van d familie Doorn boa. Met het KLM-vllegtuig „Griftioen" reisde dit gezin, 11a vijf maan den verlof in Nederland, terug naar stoeimaaseUand in het binnenland van Suriname, waar dokter L. Doornbos het ziekenhuis van de Hernhutters leidt. Op de foto ziet u de zendingsarts zoet z|)n echtge note en kinderen: doosje (S, nog In Nederland geboren), Ida (3) en Nicolette (Z). Het vertrek was een week uitgesteld. Vorige week was Ida ziek. Nu werd kleine Nicolette met een erg verkonden gezichtje bet vlieg tuig ingedragen. „Het gaat m de tucht wel over", aldus do dokter. „We gaan zo gauw mogelijk bouwen", vertelde my de heer Doornbos. DU sloeg op de zie- kenhuiskapel waarvoor hij. zo als Ut een paar weken geleden vertelde, geholpen door de tante van zijn vrouw, mevrouw T. Nooltgedagt in Sneek, een acne voert. Het benodigde bedrag van zestienduizend gulden Is er weliswaar nog niet, maar, ver telde mij mevrouw Nooltge dagt toeu zmij zaterdagavond opbelde: „Er konten weer flin ke bedragen binnen. Op nw „Klelnbeeld" kreeg ik 129 reac ties en 703 gulden 3fi, tot nog toe". Weigemoed vertrokken de Doornbossen naar Stoelnuuss- eiland: de actie in Nederland (giro 8272S9 van Klngma's Bank te Sneek, motto: Kapelactie Stoelmanseiland; gaat door, de ziekenhuiskapel zal er komen: „We gaan zo gauw mogelijk bouwen". Advertentie! ■ki rs IK vind hem de koning onzer toneelspelers,* zei Magda /an iens zaterdagavond toen de KRO- televisie met een korte uitzending aandacht schonk aan het gouden jubileum van Albert van Dalsum. Daarmee gaj zij een rake typering. En zij voegde er nog een aar dige opmerking aan toe. Zij zei: „Als hij Engelsman zou zijn dan was hij al lang Sir Albert van Dal sum". Een vrouwelijk-spontane op merking, voortvloeiend uit oprech te bewondering voor de toneel speler en de mens Van Dalsum. En die bewondering sprak uit de woorden van alle tot oordeten be voegden, die deze niet alleen in enkele regels op zyn unieke plaats in het Nederlandse toneelleven, ■maar vooral op zirn roepingsbesef wees. De jubilaris heeft daarop het was een filmreportage twee fragmenten opgevoerd uit Saul's dood" van Abel J. Herzberg dat diezelfde avond bij de Haagse Comedie in première ging. Hierna kwam het optreden van de gevierde Catarina Valente, wier ster, na afgedaald te zijn tot de Nederlandse T.V„ door de cm- roepster en een adorerend publiek als een satelliet de ruimte werd ingeschoten. De fanfares rondom dit overigens olijke en in haar genre begaafde zangeresje hebben bij ons de ontroering om Van Dalsum's diep peltende creaties «it .Saul's dood" niet kunnen wegspoelen. „Zoals de zaken nu staan zullen de Olympische Spelen niet op het scherm van de Eurovisie verschij nen." Met deze woorden omschreef de algemeen secretaris van het or ganisatiecomité, Marcello Garroni (Advertentie) met de ECHTE Uitsluitend bij apotheken en drogisten „Zeer bevredigend". Zo noemde mi nister mr. J. M. A. H. Luns zaterdag voor zijn vertrek alt Londen het resul taat van het overleg met zijn Britse collega Selwyn Lloyd. De ministers waren het erover eens dat een economische en politieke ver deling van Europa voorkomen moet worden. Minister Luns Is zaterdagavond uit Londen naar Nederland gevlogen en zondag naar Straatsburg gereisd voor een bijeenkomst van de raad van de EEG. die vandaag begint. Advertentie) onmisbaar voor U en Uw gezin verkrijgbaar bij de bonafide handel Alleenveriegenu-oordiging Amsterdam, Haarlemmerweg 475, tel. 185222 (10 lijnen). de toestand, zoals die nu negen maanden voor de opening is. De moeilijkheid is een geld-kwesfc'e. Rome vraagt voor een directe uit zending van een uur ongeveer 66.000. Dat is hetzelfde bedbrag dat de Amerikanen zullen betalen. Al tien maanden is niet met Eurovisie onderhandeld omdat de standpun ten te ver uiteen liggen. Tot dusver is alleen overeenstemming bereikt met Japan en Amerika. Radio-nieuws kan gedrukt nieuws nooit vervangen. Dit blijkt uit een bericht uit Zweden dat een ver eniging van scheeps-officieren heeft voorgesteld Zweedse schepen die naar andere werelddelen varen met een „tv-krant" te bedienen. Door middel van „Telefax-ontvangers", die al gebruikt worden voor het overbrengen van weerkaarten, zon den de schepen kleine kranten van 50 by 40 centimeter kunnen repro duceren. Het uitzenden van twee televisie-edities per dag zou naar schatting niet meer dan 15.000 per jaar kosten. De Franse Voetbalbond heeft be sloten alle rechtstreekse uitzendin gen van voetbalwedstrijden, die bin nen bet machtsgebied van de Bond vallen, via de Franse tv te verbie den, Tot dusver stond de Bond op beperkte schaal uitzendingen toe. De maatregel fs bedoeld om te voor komen dat de sportkykers voor hun tv-toestel zouden gaan zitten in- plaats van naar de wedstrijd van hun club te gaan, Bij de Staatssecretaris van K en W. is een rekest ingediend waarin gevraagd wordt het de om roepverenigingen te verbieden de ledenwerving te voeren In een vorm waarin primair reclame wordt ge maakt voor de door die verenigin gen uitgegeven omroepblades. Het rekest is afkomstig van de heer P. de Ruwe, hoofdredacteur van het weekblad TV, die optreedt namens de uitgever „Expiicalor N.V.", te Doetmehem. Ook wordt de staatsse cretaris in het rekest- verzocht de omroepverenigingen bet maken van ongeoorloofde directe af indirecte reclame voor commerciële onder nemingen te beletten. O „Tweestrijd", een oorspronkelijk hoorspel van de zeesleep vaart, dat bekroond werd in- de NCRY-Jubi- leum-hoorspelprysvraag, zal van avond om 820 uur ten gehore wor den gebracht. De tweede sym fonie van de vrij onbekende Noorse componist B, Brustad zal worden uitgevoerd door het Filharmonisch orkest van Oslo ol.v. 0ivin Fjelstad. Brustad, die in 1895 geboren werd, en die naast zijn compositie» ook bekendheid verwierf als violist en dirigent, componeert meestal In een beknopte, moderne stijl, zo ook deze tweede symfonie. DINSDAG - HILVERSUM I UZ m. KROs 7.00 Nw* 7.15 Gram. 7.30 VA jeugd 7.40 Gram 7.45 Morgengebed, ea overweging 8.00 Nws. BUS Gram. (L20 V-tf. vrouw 9J35 Waterst. 940 Schoolradio 10.00 V.d. kleuter* 10.15 lichtbaken, lezing 10.25 Gram. 11.00 Vd. vrouw 11.30 Gram 11.50 VoXaanvooruit, praatje 12.00 Middagklok-noodklok 12.03 Gram. 12.30 Land. en tuinb-meded. 1223 Chansons 1250 Act. 13.00 Nwi 13.15 Zonnewijzer 1320 Platennieuw* 1335 Lichts mus 13.55 Zang en piano 14565. Vd." platte landsvrouwen 14.43 Gevajr.progr. 1550 Gram. 2 6.00 V.d. rieken 1630 Zieïenlof 17.00 V.d. Jeugd 17-40 Beuraber. 17.45 Hegeringsultr.: Rijksdelen Overzee Australisch Nieuw-Guinea, d. f.> 3. van der Laan 13.00 lichte muz. 18.20 Po! praatje 1830 Radio Volksuniversiteit: Klimaat-wisselingen op aarde la ver band met de Ijstijden, d, prof de, G L Smit Sibinga 19.00 Nws 19.10 Act. 19.23 Memoi&ndum 19.30 Gram. 39.30 Gram 20.30 In het begin schiep God hemel en aarde, lezing .20-50 Dialogue* des Car melites, opera 2153 Li het begin achiep God hemel en aarde, lezing 22.15 i3r*m. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22AO D© ar men zult gij altijd bij n hebben, praat je 22.50 Radio Phi.ihann.ork. en so list 23.53-24.00 Nws, HILVERSUM IJ AVRO: 7.00 Nws 7.10 Gym. 720 Gram. VPRO: 730 Dag opening AVRO: 8.00 Nw*. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 De groen teman 9.15 Gram- 9.40 Mor genwijding 10.00 Gram. 10.50 VA. kleu ters 11.00 Pianospel 11.15 Val. zieken 12.00 Lichte mm. 12,20 RegeriagsuiU Landb-rubc. De pluimveetentoonjteliir.' in Utrecht 12.3Q Land- en tuidb-medec 12.33 Orgel en alt-sax 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 1320 Metropole oxk 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio 15.00 V.d. vrouw 15 30 Pia noduo 16.00 Van geven en krijgen en nog wat. praatje 16.15 Gram. 16.30 V.d jeugd 17.30 Amateursprogr. 18.00 Nws 18.15 Pianospel 18.30 Lichte mar 19.00 V.d. kleuters 19.05 Paris vous paris 18.10 Gram. 19.40 Journ. 19.55 Hang het aan de grote klok, propaganda-act!? 20.00 Nws. 20.05 Gevar.progr, 22.00 Lie deren en pianowerken 22.30 Nws., en beursber. v. New York 22.40 Altviool es piano 23.90 Voorde. 23.15 Jazzmuz. 23-35- 24,00 Nws. NEDERLAND NTS 20.0© Journ. en weeroverz. 20.20 Een poëtisch* film- fantasie 20.30 Filmdocumentalre 21.00 22.30 Speelfilm. DUITSLAND 17.00-17-43 V-dj jeugd 17.45-18.05 Progr. over hpt leven) er> werk v.e. Amerik. sehlldere* (Healr- naatprogr.: NDR: 18.43 De Noedèchau WDR: 18.45 Hier und Heute. NDBÊ: 19.23 Vrolijke dressuur. WDR: 1923' Popul mus.) 20.00 Nwa. 2020 Een plaate v dieren 21.00 Rep. Europ, kampioenscb v. beroepsdansparen 21.40 film rep. VLAANDEREN 19.90 De Social!», tische gedachte en actie 1920 Nw*. 20.00 Luchtvaartkron, 20.30 TV-feuill. 20,53 Amerlkmuz. 2135 I'ilraprogr. 3ÏJ53 UW* en jouzn. f

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 3