Den Haag: Piloten moesten wel worden vrijgelaten Londen en Cairo knopen weer betrekkingen aan Marine bracht bemanning van Friedi naar Den Helder PESQUET IN DE CEL Luchtreizigers te paard naar bewoonde wereld Weer Panamese rel tegen V.S. De wereld huldigt Churchill Straaljager raast schuur tegen Cipier bezorgde brieven (dertig gulden per stuk) Plafond viel op feestgangers Verras een kind zs r VENEZUELA GEGRIEFD Ambassadeur moet in Caracas rapport uitbrengen NOODLANDING IN RIMBOE „SüPERTAART VAN 34 KILO gesorteerd drie stapels Mysterieus S.O.S. opgevangen Piloot omgekomen koeien verbrand Gouverneur Platteel schorst verdediger r N BELGIË YEKHOOGT BENZINEPRIJS HELP DE SINT jtfAANDAG 30 NOVEMBER 1959 ZEVENTIENDE JAARGANG No. 4463 "A v_ J "N _y Directeur: H. DIü RUIG Hoofdredacteur: Dr. J. A. H. J. S. BRUINS SLOT De president van Venezuela, Romulo Betancourt, heeft een fel protest inzake de pilotenaffaire bij de Nederlandse regering aange kondigd. Onvriendelijk Zie verder pag. 3, 5e kol.) Herv. kerkbouwactie richt zich tot bedrijven Eigenaar kustvaarder liet niets van zicli lioren OIR WINSTON CHURCHILL 0 is vandaag 85 'jaar geworden en de yerjaardagscadeaux en schriftelijke gelukwensen stromen 1 (it de gehele wereld zijn huis binnen. Er waren er vanmorgen al zoveel, dat het huispersoneel zijn toevlucht moest nemen tot het sorteren op drie s ..intieme vrienden'", „persoonlijke vrienden" en ,.zij. die h un geluk, wensen aanbieden.". Drukke dagen V Ramp op oordzee Lutherse kerkbouwactie Zuidoostelijke wind Kedactie en Administratie; Haarlem en Noord-Holland (ben. net Gooi): Ged. Chad* Gracht 34, Haarlem, teL 20198; giro 4X4999, Gaai: N.A Voorburgwal 225. Amsterdam, tel. 37990— 39222, giro 412739; agent Hilversum: Scoouten- atraat 13, tel. 7896: agent Bussum: De Gen-estct- laan 13; agent Baarn: Trooiplaan 5; agent Hulzen Narcisstraat 29. tel. 1436. Aöonn.pr. 61 et. p. week; f 7.90 p. kw_ losse outrun, is et w v I «4A -i-i |-anfi«n (Geldig tot dinsdagavond) ZUIDOOSTELIJKE WIND Veel bewolking met op de meeste plaatsen enige regen. Matige, later krachtige oostelijke tot zuidoostelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Morgen: Zon op: 8.24 Maan op: 8.43 Onder: 16.33 Onder: 18.11 Vw (Van een onzer verslaggevers) ',vrA EEN WEEKEINDE vol geruchten en tegenstrijdige berichten i 4 0ver de betrekkingen tussen Nederland en Venezuela staat vast dat Venezuela ernstige grieven tegen Nederland heeft. Binnen enkele dagen kan een offi ciële bekendmaking worden verwacht over de hervatting van de diplomatieke betrekkingen tussen Engeland en de Ver. Arabische Republiek, aldus wordt uit gezaghebbende bron te Londen ver nomen. Voorlonig zal het diplomatiek con tact verlopen via de zaakgelastigden van beide landen, later zullen de ver- '"•i'iuvonrdigcrs een hogere diploma tieke rang krijgen. Voordat er in Caïro en Londen weer Engelse en Egyptische ambassadeurs gevestigd zijn zal zeker een jaar verlopen, aldus de zegslieden. Drie jaar geleden, tijdens de Suez- crisis. werden de diplomatieke be trekkingen tussen Londen en Caïro verbroken. Enige weken geleden zijn de onderhandelingen over het hervat ten ervan in Egypte begonnen. De Venezolaanse ambassadeur in Ne derland, dr. Julio Alfredo de la Rosa blijkt nog steeds een van de slechtst geïnformeerde personen te zijn. die in deze affaire een rol spelen. Zater dagavond laat wisten twee persbureaus (4FP en UPI) uit Caracas te melden dat de heer de la Rosa naar zijn land sou moeten komen om rapport uit te brengen. Zondagavond werd daaraan toegevoegd dat hij vandaag of morgen in Caracas verwacht werd. Maar zondagavond zei de heer oe la Rosa zelf nog niets te weten van een ontbieding naar Caracas. ..Het is echter niet uitgesloten dat ik nog ontboden zal worden", voegde hy hieraan toe. De Nederlandse ambassadeur in Ca racas, de heer H. N. Boon. is zondag morgen per vliegtuig naar Curacao ge reisd om over de affaire overleg te plegen. Aan journalisten in Caracas zei hjj dat hij uit Curacao wilde op bellen naar het ministerie van Buiten landse Zaken in Den Haag. In Caracas zou hij geen verbinding met Neaerland kunnen krijgen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag daarentegen zei zondagmiddag dat Ve~ nezueia het telefoonverkeer met Ne derland helemaal niet boycot. De am bassadeur is alleen naar Curacao ge reisd om daar de .situatie te bespreken. Hij komt overigens wel vaker op Intussen komen er uit Caracas voort durend berichten over hoge regerings personen en woordvoerders van het ministerie van Buitenlandse Zaken, die geen geheim maken van hBn grote ontevredenheid over wat be schouwd wordt als „een onvriende lijke houding van de Nederlandse re gering," die in de zaak yan de Cu baanse vliegers „de traditionele be trekkingen tussen de twee landen ver geten scheen te zijn". De Venezolaanse president zei in een radiotoespraak: „Wij zullen niet toe staan bat Aruba en Curacao operatie basissen worden voor buitenlandse vij anden en tegenstanders van het demo cratische proces van onze natie". De Venezolaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Ignacio Luis Ar- caya zei: „Het gebeurde toont dui delijk aan dat de overblijfselen van de koloniale rijken gevaarlijk zijn voor de ontwikkeling van de demo cratische instellingen in Latijns Amerika". De voormalige Franse afgevaardigde Robert Pesquet, die een belangrijke rol heeft gespeeld in de aanslag (of schiju- aanslag) op de Franse senator en oud- minister Mitterrand, is in de Fanjse gevangenis opgesloten. Zijn arresta is geschied in verband met een bom aanslag die bijna twee jaar ge e plaatsvond In de Franse Nationale Ve gadering, en dus niet m verband me de geruchtmakende zaak-M'tterrand. Pesquet werd zaterdag in P| arresteerd. De politie heeft zijn womn» in Parijs en zijn landhuis in Normal dië doorzocht. Zijn advocaten hebben later bekend gemaakt, dat Pesquet in hongerstaking is gegaan en weigert zich te laten on dervragen over de zaak-Mitterrand o over de bomaffaire. De verdedigers voegden eraan toe, dat zü zelf ook m staking waren gegaan en niet langer voor FesqueCs verdediging konden in- staan. ■Pesquet was een poujadistische af gevaardigde ten tijde van de bomont ploffing in het gebouw van de Nat.o- nale Vergadering, die op 5 februa 1958 grote schade aanrichtte. Qe ont ploffing vond plaats in een tone onder een kamer waar een socialisti sche commissie vergaderde. Er war .t geen gewonden. In theorie kan voor een gedeeltelijke of totale vernieling van een bewoond gebouw met ontplofbare stoiren doodstraf gegeven worden. In de zaak-Mitterrand .wordt Pes quet beschuldigd van „het m bezit he ben en vervoeren van oorlogswapen» Toen Pesquet naar de cel overge bracht werd zei hij tegen verslagge vers: „Ik ben het slachtoffer van een verschrikkelijke samenzwering die een ter spoedig ontmaskerd zal worden. De autoriteiten zijn erin geslaagd mi in de cel te krijgen, maar dat zal me. lang duren". De leden van de Nederlandse lucht- vaartdelegatie. die dezer dagen in Rio de Janeiro besprekingen hebben ge voerd met een delegatie van Brazilië over de voorwaarden, waaronder de diensten van de KLM naar Zuid-Ame- rtka worden gevlogen, hebben na af loop van de conferentie een vreemd luchiavontuur beleefd, dat echter dank zij de knappe prestaties van de Brazi liaanse vlieger wonderlijk goed is af gelopen. De delegatieleden, prof. dr. G. Goed huis, de heer 3. L. Voute en dr. H. A. Wassenbergh waren in een militaire Beechcraft gestapt, die hen van Rio naar Brazilia. de nieuwe hoofdstad van het land zou brengen. De drie Nederlandse delegatieleden werden begeleid door een Braziliaanse autiriteit, terwijl de bemanning van het tweemotorige toestel uit drie per sonen bestond. Een half uur na het vertrek moest de schroef van een der motoren in vaanstand worden gezet. Het vlieg tuig bevon zich toen op 3300 meter hoogte. Uit de aarde der zaak. kórt de andere motor niet het vermogen op brengen om op die hoogte te blijven vliegen. In de buurt van Bela Horlzonte dook de Braziliaanse gezagvoerder door een gat in het wolkendek omlaag. De Beechcraft bevond zich toen in een wijde kom op 1300 meter hoogte. Aangezi ende temperatuur van de tweede motor opliep besloot de piloot een noodlanding te maken. Na 45 mi nuten cirkelen meende hy een ter- reintje ontdekt te hebben waarop zon der al te veel risico geland kon worden. Zeer knap zette de Braziliaanse vlie ger het toestel tegen de heuvel op, op de grond. Het terrein bleek in werkelijkheid nogal oneffen te zijn door termietho- pen en stronken van afgeknapte bomen. Het gevolg was, dat het vliegtuig bij de landing zwaar beschadigd werd aan de vleugel en de staart, terwijl een der motoren verloren ging. Alle zeven In zittenden van de cabine kwamen ci zonder een schrammetje af. wel een bewijs, dat de gezagvoerder, een def meest bekwame straaljagerpiloten -van Brazilië, in moeilijke omstandigheden een meesterstukje had uitgevoerd. In dit deel van Brazilië, een zeer ontoe gankelijk gebied, wonen geen mensen. De zeven inzittenden moesten twee uur lopen alvorents een boerderij te ont dekken. Daar konden paarden worden gehuurd. De drie drie Nederlanders werden nu ruiters en na enkele uren draven bereikte men een verkeersweg, waar een autobus langs kwam. Zo kwamen de zeven mannen ten slotte in Bela Horizonte aan. Grote groepen Panamezen hebben zaterdagavond opnieuw geprotes teerd tegen de aanwezigheid van Amerikaanse militairen in de zone van het Panamakanaal. Een menigte betogers trachtte de zone. die Ameri kaans territoir is, binnen te dringen en leverde slag met de Panamese Nationale Garde, die de zonegrens be waakte. Ook Amerikaanse soldaten namen aan de strijd deel. Gummi knuppels, geweerkolven en traangas brachten de demonstranten niet tot staan, een inderhaast op Amerikaans gebied opgeworpen barricade echter wel. In Panama City werd ook tegen de Ver. Staten gedemonstreerd. Hier gooiden Panamezen de ruiten van enkele Amerikaanse gebouwen in en verbrandden betogers poppen die „Uncle Sam" en William Potter, df Amerikaanse gouverneur van de ka naalzone, moesten voorstellen. Voor zover bekend zijn er geen slachtof fers gevallen. De meeste betogers waren jongelui, die schreeuwend en rennend de brede straat overstaken die de grens aan geeft tussen Panamees en. Amerikaans «ebied. De Panamese Nationale Garde wist de toestand meester te blijven totdat de jongelui versterking kregen van enkele volwassenen, die in Pana ma City een protestbijeenkomst had den bijgewoond. In Panama werd zaterdag de be vrijding van Panama van onder de Spaanse heerschappij in 1821 herdacht. Dit feest is een nationale feestdag. Reeds enkele weken is het onrustig langs de grenzen van de kanaalzone. Men heeft' al een keer geprobeerd de Panamese vlag in de zone te hijsen. (Van een onzer verslaggevers 1 De stand van de hervormde kerk bouwactie 1959 was zatc-dpg gekomen op 8.651.146. Sinds vrijdag kwam er een bedrag van 40.000 bij. Zoals wij reeds gemeld hebben, zijn duizenden bedrijven in Nederland aan geschreven door de commissie, die de kerkbouwactie leidt. Aan de bedrijfs leidingen is gervaagd voor elke her vormde, die bij het bedrijf in dienst is, een bepaald bedrag te 'storten. Het bestuur van de Amsterdamse Vrouwelijke Studenten Vereniging is voor 1959-1960 als volgt samengesteld: praeses: mei, M. Prakke, ab-actis I- mej R. A. M. Strating, quaestrix: mej. M. A. Onnes, viee-praeses: mej. R. P. Bartels, ab-actis H: mej. H, G. potman (Vata onze correspondent) Om kwart voor een zondagmorgen zijn in de haven van Den Helder de onderzeebootjagers Drente en Lim burg binnengelopen met aan boord opvarenden van het 250 ton metende kustvaartuig Friedi uit Delfzijl. Ruim drie weken geleden werd de Friedi met machinesohade London derry binnengesleept. Met de eige naar, de heer Zweep uit Delfzijl werd toen contact opgenomen om de machine te kunnen laten repareren. De heer Zweep liet echter niets van zich horen en de bemanning bracht de dagen in ledigheid door en maakte Aan het. ontbijt vond Churchill van morgen een getypte lijst van alle te legrammen. brieven, cadeaus en an dere groeten. Later op de dag had de eigenlijke viering van de verjaardag plaats: het was een rustige familie- aangelegenheid, met een twintigtal gas ten. Hoogtepunt van het feest was de aanbieding van een vier verdiepingen hoge verjaardagstaart van 34 kilo, een symbolisch geschenk van miljoenen vrienden uit de gehele wereld. De in grediënten waren namelijk aange voerd uit alle hoeken der aarde: noten van ,de Filippijnen, fruit uit Italië, li keur uit Finland, cognac uit Frankrijk en zelfs gedestilleerd water uit het Panamakanaal. De taart, die de vorm heeft van een bol, is versierd met'de nationale post zegels van 120 landen, die er als vlag getjes opgeprikt zijn. Mevrouw Churchill is de laatste Sir Winston' en Lady ChurchlU werden dezer dagen in hun Londense woning ge fotografeerd ter gelegenheid van de 85ste verjaardag van de heroernde staatsman. A hun aankomst in Den Helder drukten de vier zeelieden, die dank zU de marine uit Londonderry naar huis konden terugkeren, do eerste officier van de „Drente" de hand als dank voor de goede zorgen. Van links naar reehts: de heren A. Roosien, D. 'P. Cazemier, D. Aarden en J. Akker. Geheimzinnige noodsignalen van een onbekend schip, dat zondagavond per radio meedeelde dat het zinkende was, hebben deskundigen op het ge bied van de scheepvaart langs de Noordzeekust voor een raadsel ge plaatst. Fragmentarische oproepen, in het Duits, werden zondagavond door Nordeich Radio ontvangen. Andere luisterposten langs de kust en vele schepen hebben eveneens meegedeeld tussen 21.03 en 21.29 uur Ned. tijd SOS-signalen te hebben opgevangen. „Schip zinkt snel.... help ons", waren de enige woorden, die herken baar waren in een zwaar verminkte boodschap, aldus Nordeich Radio. Sommige luisterposten seinden, dat het schip zich kenbaar maakte als „Fasan", maar het enige Duitse schip van die naam heeft meegedeeld, dat alles in orde is en dat het niet in nood heeft verkeerd. "Van officiële zijde verklaarde men, dat men niet gelooft met een „grap" te doen te hebben. Met ingang van vandaag is de prijs van benzine in België met ongeveer 6 ct. per liter verhoogd. In Brussel kost gewone benzine nu 7.72 frank (bijna 58 cent) en super-benzine 8.12 frank (ruim 60 cent). De verhoging is een gevolg van de extra belasting op benzine en olie- produkten, waartoe de Belgische rege ring heeft besloten, ondanks enige pro testen van de weggebruikers, die het vorige weekeinde met een „staking" uiting gaven aan hun misnoegen over deze maatregel. de voorraad etenswaren en het eigen i zakgeld op. Totdat er na 20 dagen geen geld en voedsel meer was. Kapitein La Main die in Londonderry is gebleven nam contact op met de Noordierse zeelie denorganisatie en vroeg om onder dak en voedsel wat spontaan werd verstrekt. Drie dagen hebben de vijf zeelieden op kosten van de Ieren ge leefd. inmiddels was het smaldeel 5 van de koninklijke marine de haven van Londonderry binnengelopen. De oor logsbodems waaronder Hr. Ms Karei Doorman hadden deelgeno men aan de Navo-oefening „Sharp Squell 4". En de aankomst van-de- Nederlandse oorlogsschepen zagen de zeelieden van Friedi hun kans. Via de vice- consul te Londen en de marine-atta ché te Londen werd toestemming ga- kregen met de oorlogsbodems-naar Nederland terug te keren. De matrozen. D. Aarden en J. Akker werden aan boord van de Drente ge plaatst. De stuurman D. P- Cazemier en de machinist A. Roosien aan boord van de Limburg. Zij sliepen in de ziekenboegen van de onderzeeboot jager. Toen de zeelleden gistermorgen aan wal stapten werden zij opgewacht door de oud-kapitein van. de Friedi de heer Roossien. In zijn auto heeft hij zijn zoon, de matroos Aarden en stuurman Casemier naar Delfzijl ge bracht. Matroos Akker is per trein ■naar zijn woonplaats gereisd. Begrijpelijkerwijs zijn de zeelieden zeer ontstemd over de ondervonden behandeling. Vooral daar de heer Zweep evenmin als de heer Brock- sebmidt, de mede-eigenaar, zich ook niet bij de aankomst in Den Helder lieten zien. De opvarenden van de Friedi hadden namelijk nog een stille hoop dat een der eigenaren met de gage in Den Helder zou zijn. Zowel de machine als de Friedi zeli - is schoon op, vertelde ons een van de bemanningsleden. Begrijpelijker wijs hadden de zeelieden veel lo» voor de marine die het de mannen tijdens hun verblijf aan boord van de jagers aan niets heeft laten ont breken. Vanmorgen omstreeks haiftle» is bij Nïspen onder Roosendaal een Hunter- straaljager van de vliegbasis Woens- drecht verongelukt. De piloot is om het leven gekomen. Het toestel vloog tegen een boerenschuur op. Een nabijgelegen (Van onze correspondent) Gouverneur Platteel van Nieuw-Gui- nea heeft mr. H., die aanvankelijk mr. De R. zou verdedigen tegen wie zoals zaterdag gemeld werd tijdens zitting van het landgerecht te Hollan- dia vier maanden geëist werd wegens valsheid in geschrifte geschorst om dat hij betrokken zou zijn bij een po ging tot omkoping van een getuige. Mr. H., een vooraanstaande rooms- katholiek, was gouvernementsambte naar voor hij advocaat werd. Zijn schor sing heeft in missiekringen grote ver slagenheid gewekt. Mr. De R., die terecht staat, zou vals heid in geschrifte hebben gepleegd om te voorkomen dat één van zijn cliënten alimentatie moest betalen. Voorst verluidt op Nieuw-Guinea. dat de president van het Hof van Justitie vervroegd zal aftreden en naar Ne derland terug zal keren, o.a. in ver band met de censuurkwestie. voorbereidingen voor het feest. Onder meer had zij er voor gezorgd, dat een aantal flessen. Pol Roger 1943, de favo riete champagne van de jarige, tijdig in het ijs kwam te liggen. De meeste Britse dagbladen brach ten Churchill vandaag warme hulde. De Daily Telegraph schreef^ „Moge zijn levensavond gelukkig zyn en laten wij hopen, dat hij eens dat zal zien wat hijzelf „de laatste prijs die ik n— winnen kan" noemde: vrede." De Daily Mail vertolkte de gevoe lens vanmiljoenen met de woorden: „De wereld groet hem vanmorgen met eerbied en. achting en het Britse volk met bewondering endankbaarheid. Met eenvoudige genegenheid wenst het hem: nog vele jrren." Ook het bedrag dat binnenkomt voor de kerkbouwactie der evang, lutherse kerk wordt geregeld groter. De eind stand is thans: 74.194,76. Deze actie is bescheidener van op zet dan die der hervormde kerk: de actie der lutheranen richt zich met name op de nood van een aantal be paalde gemeenten. (Van een onzer verslaggeversj De Amsterdamse politie heeft een 34-jarige cipier gearresteerd, werk zaam in het Huis van Bewaring aan het Kleine Gartmanplantsoen. Hij wordt er van beschuldigd geffftrende een maand briefwisseling tussen een gedetineerde en diens vrouw mogelijk te hebben ge maakt. HÜ liet zich royaal betalen dertig gulden per bcstetüng en streek zo in één maand tijds een be drag op van 240. Vorige week is V. gearresteerd, toen een kennis uit de onderwereld na zijn aanhouding werd verhoord. De bestel dienst was met onvoldoende discretie uitgevoerd, zodat het nieuws al vrij spoedig in de onderwereld bekend was. De kennis van V. liet tijdens zijn ver hoor duidelijk blijken, dat hij van de correspondentie op de hoogte was, waarna de politie een onderzoek in stelde. V. bezorgde regelmatig brieven van de gedetineerde bij diens echtgenote en nam dan brieven van de vrouw mee terug. Toen hij vorige week tijdens de lunchpauze op weg was naar de vrouw, werd hij geschaduwd en gearresteerd. Hij had twee brieven bij zich: een van dagen druk in de weer geweest met de het Dco-zlekenhuis opgenomen. (Van onze correspondent) Tijdens een feestavond van het personeel van het Haarlemse Gemeentelijke Energie Bedrijf, die zaterdagavond in de zaal van de Haarlemse Kegelbond aan de Tempeliersstraat plaatsvond, en waar het toch echt niet wild. toeging, is een stuk van het plafond (6X175 m.) met denderend geraas op de feest vierenden gestort. Slechts een 39-jarige kraandrijver en een 54-jarige opzichter werden door 't valiamle puin gewond. Zij werden met een hersenschudding «n de actie tegen de Chinese kleinhande- de man en een van de vrouw. Tegen over de politie verklaarde hij uit geld nood tot corruptie te zijn gekomen. Tussen de Azoren en de Bermuda eilanden strekt zich een groot- gebied van hoge luchtdruk uit. Langs de noordelijke rand van dit gebied is over de gehele breedte van de oceaan zowel in de onderste als in de hogere luchtlagen een 'zeer krach tige overwegend westelijke stroming ontstaan. Op ongeveer 5500 meter hoogte wordt een smalle zone met windsnelheden van 200 tot 225 km per uur aangetrof fen zich uitstrekkend van Florida naar New Foundland en vandaag eerst in oostelijke, later in oostzuidoostelijke richting naar de Golf van Biscaje. Met deze stroming is een kleine sto ring meegekomen, die zich nu tot een actieve depressie ontwikkelt en van avond in de buurt van Bordeaux de Franse westkust zal bereiken. Waar schijnlijk koerst de storing daarna in de richting van Noord-Frankrjjk. Dit zal tot gevolg hebben, dat in onze om geving de wind geleidelijk naar zuid oost tot oost zal gaan krimpen en iets krachtiger wordt. Het regengebied van de depressie zal morgen ook tot Nederland doordringen. boerderij raakte in brand. De be woners konden zich in veiligheid stel- len. De straaljager raasde nog ongeveer vijfhonderd meter over de grond langs een aantal boerderijen voor de schuur geraakt werd. Verscheidene paaltjès en bomen knapten af. De uitgebrande boerderij is gelegenaan de Brem- i straat te Nispen. Een aantal koeien, kwam om. De plaats waar het ongeluk gebeurde is niet dicht bevolkt. "Het vliegtuig is kort na de' start verongelukt. Het is acht kilometer van. de vliegbasis, in het verlengde van de startbaan, neergekomen. Mogelijk heeft de piloot, omdat er iets aan zijn machine haperde, of omdat het toe stel geen hoogte heeft kunnen krijgen, geprobeerd een noodlanding te maken. Doordat het vliegtuig niet ver van de grond is geweest, heeft de vlieger waarschijnlijk geen -gebruik kunnen maken van de schietsoel. Het toestel was opgestegen voor een weertesl- vlucht. De militaire autoriteiten te Djakarta hebben de Indonesische hoofdstad tot „gesloten stad" voor vreemdelingen ver klaard „in het belang van rust en orde". Eenzelfde verbod werd ingesteld voor enige andere steden in West-Java. Deze maatregel houdt verband met DOZEN en kisten stapelen zich op in de geschenkenkamer voor „2037 kinderen", het aantal pakjes nadert de duizend. Een greep uit de briefjes: Hierbij twee dozen met speel goed enz., bijeengebracht door de leerlingen van de zesde klas van de Groen van Prinstererschool in Barendrecht", aldus schrijft de heer C. H. Tinke, onderwijzer. „Op woensdagmiddag en za terdagmiddag mogen vriendjes en vriendinnetjes van de familie Buyze in Maasland naar het T.V.-kinderprogramma komen kijken. Toegangsprijs: vijf cent. Voor de opbrengst zijn twee nieuwe steps gekocht voor .,2037 kinderen", aldus bericht men de Sint. Mevr. G. H. v. d. Berg uit de VlenpasstraatDen Haag, tele foneert: „Mijn man heeft in zijn vrije tijd een grote houten brug gemaakt Het is onmogelijk, vrienden en Vriendinnen, alle blijken van daadwerkelijke belangstelling, zowel van kinderen als van oude ren. te noemen. Maar ze zijn alle hartverwarmend en vormen een prachtig bewijs van offervaardig heid, van werkeiykc belangstel ling voor de ander, voor het kind, dat zoveel moet missen. We gaan dóór, hulptroepen. Op naar de finale! Pakjes blijven bijzonder wel kom, giften niet minder. Pakjes, via postbus 2200 Amsterdam-C. Giffen via giro Trouw Amster dam: 41 27 39. Nog even de schouders eronder; Help Sint, verras 'n kind. laren.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 1