Wo Ds. Teutscher voor N.C.V.B. over telefonische hulpdienst a WASSEN Ds. W. A. Krijger sprak over „Gemeenschap in de Kerk" heren... en iet op! Vlaardingse elftallen hadden slechte dag Begrotingsbehandeling onnen kerk en SCHOOI 11 ?i 113 VATERWE SIEBEL l Sint weet er wei Aanrijding Geen voorrang verleend Excelsiomieuws A. Visser verlaat gemeentewerken Ph. Stoutjesdijk gepromoveerd Schiedam Uitslagen damclub „Schiedam" Winkels langer open op 4 december Brandweer had het druk 111 Zaterdagcompetitie goedgekeurde pasvorm op anatomische grondslag Vlaardingen Havenplan Contact Kon. onderscheiding voor Dirk van 't Oor Gedenkdagen predikanten ONZE 3 SINT NICOUAS VERRASSINGEN: Ie das 4. - 2e das halve prijs 2.- 2 dassen samen 6." 2 hemden samen ie paar ankiets 2e paar halve prijs 2 paar ankiets samen Giften voor Oegstgeest Herv- recreatiecentrum te Doora wordt herbouwd Ernstig ongeval op bouwterrein TROUW Brommer geslipt Advertentie Wmk- Advertentie Burgerlijke stand van Schiedam MAASSLUIS Vanmiddag is- de raad van -Maassluis begon nen met de behandeling van de begroting 1960 en het was opval lend, dat de fractievoorzitters ia hun algemene beschouwingen slechts de meest urgente vraagstukken aansneden. De nestor van de raad, de heer Joh. van Velden (A.R.) haalde, na aandacht geschonken te hebben aan de minder gunstige finan ciële positie van de gemeente, de overkluizing van de Zuidvliet weer uit de doeken. Een oud zeer, dat nu definitief van de baan is. Hij verheugde zich echter over de in het vooruitzicht gestelde ver betering van de kademuur aan de dr. Kuyperkade. „mister robiatsn" schoen met „fostline" binnenzool verkreeg, van de „Stichting Centrale Raad voor de Opleiding in Voetverzorging in Nederland", het praedicaet: „goadgakiurds pasvorm op anatomische grondslag" deze bijzondere onderscheiding wordt slechts toegekend aan schoenen van hoge kwaliteit en perfecte pasvorm. verdere bijzonderheden ever de „mister rebtnson" foot! Ine vindt a fn de advertentie op pagina 6 Dinsdag 1 december 1959 Advertentie fVERLOVINGS- RiNGENj Advertentie Ie VERRASSING: 2 DASSEN Trevira - Terylene - Rhodia. Moderne kleuren en strepen. 2e VERRASSING: 2 HEMDEN Ie hemd 2e hemd halve ppifs 1e kwaliteit poplin of no-iron. Uni - ton sur ton - moderne streepjes. 3é VERRASSING: 2 PR ANKLETS Stretch-Nylon. Sterke kwaliteit - Moderne dessins. ALLES IN GRATIS LUXE VERPAKKING Exclusieve Dames Ringeni SCHIEDAM. Ds. H. J, Teutscher Nederlands Hervormd predikant te Rot' terdam hield vrijdagavond in een over volle zaal van het Gereformeerde Jeugd huis voor de Nederlands Christen Vrou wenbond afdeling Schiedam-centrum een lezing. Mej, S. de Vries, presidente van de N.C.V.B. opende deze avond. De titel van het onderwerp van ds. Teutscher was: ,,.ZU die geen uitweg meer vinden, (de telefonische hulp dienst te Botterdam). De tijd ligt nog niet zo lang achter ons, aldus spreker, dat als wij het woord Diaconie hoorden, wij direct aan armenzorg dachten. De laatste jaren is dit gelukkig wel veranderd. Toch is er in deze tijd nog wei armoede. In Rotterdam geeft men nog altijd 800.000 per jaar uit aan ondersteuning. Het diaconale werk is wel wat ver anderd. Spreker daoht hierbij aan het Maatschappelijk werk, aan de bejaar denzorg, de jeugdzorg, de gerepatrieerde en de reclassering. Toch ontdekt men nog steeds ernstige gevallen die ver geten worden. Geruime tijd geleden las ik in de pers, zo sprak ds. Teutscher, dat eèn zekere dr. Thomassen in Berlijn er een telefo nische hulpdienst op na hield, om men sen die bijvoorbeeld op het punt ston den zelfmoord te plegen, hun zo snel 'mogelijk van dit plan te kunnen af brengen. Mensen dus, die geen uitweg meer zagen. - Spreker heeft tien dagen •bij deze dr, Thomassen in Berlijn gelo geerd en. heeft daar alle moeilijkheden meegemaakt. Teruggekeerd in Nederland heeft hij onmiddellijk contact gezocht met ds. Heule, Gereformeerd predikant te Rot terdam, waarvan hem bekend was, dat deze een. telefonisch spreekuur eens in de week hield. Er is toen ook in Rotter dam de telefonische hulpdienst geko men. Het nummer hiervan is 121414. -Dag en nacht kan men dit nummer draaien. Dertig vrijwilligers hebben deze zware taak op zich genomen om de SCHIEDAM., Zaterdagmorgen om streeks 11 uur slipte de bromfietser L. A. op de kruising ParallelwegOver- schigseweg. Met'een lichte hersenschud ding werd hij in het'gemeenteziekenhuis "opgenomen; vanwaar hij per G.G.D. -naar het Bergwegziekenhuis werd ver voerd. Vesten, we hebben wei honderd verschillende modellen. Reuze ge zellig Is dit warme mohair-vest in een heerlijke zachte kwaliteit babydons. Maten: small, medium en large. Kleuren: paars, lila, cognac, olijf en linde. Voor deze superkwaliteit héél voordelig 75 SCHIEDAM. Maandagmorgen om streeks kwart over zeven ontstond er een aanrijding op het kruispunt Nieuwe Damlaan Burg, van Haarenlaan, doordat de automobilist kapitein L. v. L„ geen voorrang verleende aan de be stuurder van een zandauto, D. K. P. De luxe auto van L. kwam door de aanrijding tegen een lantaarnpaal te recht en werd zeer zwaar beschadigd. L. liep een kleine slagaderlijke bloeding op. SCHIEDAM. Uitslagen van de dom derdagavond gespeelde wedstrijden bij Damclub „Schiedam": Groep 1: J. de Wilde—J. Vrijland 1—1; L. Breevoort— ,T. C. On ink 0—2; J. de WildeC. Sleeu- wenhoek 1—1; J. Vrijland—A. v. CKter- loo 2—0; A. RisseeuwL. Vrijland 02; D. v. d. Spek—J. v. Walsum 2—0. Gr. 2: J. v. Straaten—A. Kouwenhoven I— 1; C- Schouwenburg—E. H. Breman 1 1; sj. v. Straaten—A. R. Visser 2—0; C.-«en HartogM J- Goedhart 0—2; A. KoiiwenhovenA. R. Visser 20; A. R. VisserE. H. Breman 02. SCHIEDAM. Burgemeester-en wet houders van Schiedam hebben besloten om op vrijdag 4 december a.s. het avondsluitingsuur voor winkels te bepa len op 10 uur, onder - voorwaarde, dat de winkels tussen 6 ea 7 uur nam. voor het publiek gesloten zijn. Pantalons, hoe V ze maar hebben wilt. Deze in originele plefvrije, kreukherstellende tinneroy heeft» öns hart gestolen. Leuk modem model met strakke pijpjes en split- jes. Maten 34 t/m 44. Fantastisch mooie kleuren: zwart, mos, lila en koren. £n -ols grote surprise, slechts JO KJTTEHDAMi "City Centrum* Binnenweg, tel. 13 9375 - Dotpjweg bk. KMendrechae Ugedijk. tel. 74 25 9 DEN HAAG: Spel bk. Kdvemuikt, tel. 182148. telefoon te bedienen en de mensen te kunnen helpen. In het eerste jaar van het bestaan van deze hulpdienst hebben 1600 ver schillende mensen opgebeld en zijn er 16.000 gesprekken gevoerd. Vijftig men sen hebben wij in het eerste halfjaar kunnen helpen, die werkelijk geen uit weg meer wisten. SCHIEDAM. Opnieuw moest zaten dagavond de brandweer uitrukken voor een brandje bij de Gimanex aan de Westvest. Het brandje, dat waarschijn lijk door resterende vonken is ontstaan werd met een nevelstraat bedwongen. De brandweer keerde net terug van een brandje bij het V.V.V. gebouwtje, waar een juffrouw de kraan van de gashaard te ver had opengezet. Een oververhit ting was de oorzaak van het brandje. Zondagmorgen moest de brandweer uitrukken naar de Burgemeester van Haarenlaan. De bewoner van dit pand had bij het vullen van de oliehaard een scheut olie gemorst. Toen de brand weer arriveerde was het vuur reeds ge doofd. SCHIEDAM. De Zuiderwïjk van de Gereformeerde Kerk hield maandag avond in de grote zaal van de Herv. Kerk aan de Nieuwe Maasstraat voor de vrijken 17 en 18 een contactavond. SCHIEDAM. Op de kruispunten Aleidastraat-Westfrankelandsestraat ver leende de automobilist B. v. d. B. geen voorrang aan de 28 jarige scooterberij der A. J. B. Laatstgenoemde werd door de aanrijding tegen het wegdek gewor pen en bekwam hierbij schaafwonden aan het gezicht. Ook was zijn linker arm uit de kom geschoten. SCHIEDAM. Geboren: Petrus L, z v M Hoodenrijs en M A Burgering: Corne lls T z v W J Koudenburg en E vaa der Graaf: Paulus I M z v W G Kienhuis en j j van der Mespet: Arts z v J Panne- koek en X, Strijbos; Willem v P Touw en K Trouw; Pieter x v P Joustra en J M de Mol; Wilbelmina H Md v H A Winkel en A W M van der Stam; Ronald v G Christensen en W A Venzelaar; Margaretha T F J A v H J Verdel en I Overleden: R P de With, 7 maanden: A Jongbloed, 71 jr; E S Heij, 59 jr. wed van P de Bruin. ROZENBURG. Evenals in de thuis wedstrijd scoorde Rozenburg tegen MFB zaterdag 7 doelpunten met dit verschil, dat er ditmaal een Inzet to eigen doel bij was. De uitslag werd dus 1—6. Reeds na enkele minuten had de Roaea- burg-midvoor succes toen hij pU een scrimmage inschoot en. de MFB-doelman het uitzicht was ontnomen CC1). Rozen burg bleef in hetoffensief en vooral linksbuiten Gonst gaf prachtige passes aan z'n medespelers, maar lat en paal voorkwamen enkele analen zekere doel punten. De uitvallen van de gastheren bleken niet ongevaarlijk en toen na on geveer 20 min. spelen de mid/voor in schoot kon doelman Aiberson in eerste instantie redding brengen, snaar tegen het schot van de linkshalf in de uiterste bovenhoek had hij geen verweer (1—1). Even werd het benauwd voor de Rosen- burg-veste, maar al spoedig sprintte de R-imidvoor op een pass van z'n linksbui ten door de verdediging en rakelings langs de henen van de'MFB-doeLman de poneerde hij de tel in het net (1* *2). De zelfde speler had nogmaals succes (1—3) en een keiharde kopbal van rechtsbuiten van 't Hof scheerde langs de paal juist naast het doeL Na rust probeerde de thuisclub de ba kens te verzetten en de in buitenspel- petitie staande linksbuiten kreeg een goede kans, maar de R-doeiman kon de bal nog juist uit z'n doei houden. Prompt daarop was het de Rozenburg-rechtsbin nen, die doorbrak en onhoudbaar in schoot (1—4), MFB trok naar voren, maar het gevolg hiervan was, dat er grote zaten in de verdediging vielen, waarvan de Rozenburg-linksbuiten pro fiteerde om op aangeven van z'n mid- voor keihard in te schieten (X—-5). Een foutieve uittrap van de doelman der gast heren stelde de rechtsbinnen in staat de bal in het verlaten doel te schieten (l8). MFB bdeef volhouden om de score een gunstiger aanzien te doen krijgen en doelman Aiberson moest nog enkele malen languit om de bal uit z'n doel te houden, hetgeen gelukte. De Rozetfburg-voorhoede 'kon ook nog enkele malen gemakkelijk doorbreken, maar deze kansen bleven onbenul Rozenburg 5, op bezoek bij het Schie- damse HBS 5, deelde de buit (22), hetgeen ook de Rozenburg erjuniores presteerden in de thuiswedstrijd tegen RKWIK c2. Rozenburg b overwon ander maal Excelsior M b2, ditmaal met 32. Op de Paul Krugerlaan te Den Haag sneed zondag een 12-jarige wielrijder een motorrijder, die tegen een wielrijd- ster, de 43-jarige G, J, G. S. uit de Fro- nemonstraat, opbotste. Deze kreeg een beenwond. Deze avond stond onder leiding van de wljkpredikant ds. W. A. Krijger. Het onderwerp van deze avond handel, de over „De Gemeenschap in de Kerk" De gemeenschap met Christus, aldus ds. Krijger, is het mooiste wat er is. iedereen moet hierin worden opgeno men. Jammer is het, dat velen slechts een nummer zijn. De Geestelijke zorg voor elkander is er maar bitter weinig. De Kerk heeft veel van haar gemeen schap verloren. Heel onze samenleving lijdt trouwens onder de verschijnselen van Massaliteit en desintegratie. De we reld om ons heen hunkert dan ook naar gemeenschapsbeleving, maar ook de buitenstaanders zien in de Kerk weinig van echte gemeenschap en ontvangen er nog minder van. De Kerk mag en moet het voorbeeld geven van een ware en ge meenschap. Wij behoeven maar even het Nieuwe Testament op te slaan om te zien hoe de Here zelf wil, dat de ge meente zich openbaart. Wat men dan wel moet doenom de gemeenschap te bevorderen? aldus spre ker. Heel eenvoudig, men gaat de zie ken eens bezoeken, bij zieken of ouden van dagen eens iets voorlezen of bood schappen voor hen doen. Maar vooral vor elkander bidden. Met elkaar ver gaderingen bezoeken, en afgedwaalde mee naar de Kerk nemen. Bij mensen die Christus niet kennen op bezoek gaan hen mede nemen naar evangelisatia samenkomsten. Ook moet men de men sen die als nieuwe bewoners in de wijk komen wonen, ook al zijn deze niet Ge reformeerd, in de wijk verwelkomen. Zo ziet men. zo eindigde ds. Krijger, dat de gemeenteleden zelf veel kunnen doen gemeente betekent immers ook gemeen schap. Na de pauze werd er nog een bespre king gehouden over de nieuw te bou wen Zuilerkerk, waarvan ongeveer half december de eerste paal zal worden ge slagen. .*1.11*445 VLAARDINGEN. Het was zater dag geen beste dag voor onze elftallen. Het vertoonde spel was over de hele linie genomen zeker niet onverdienste lijk, maar van de 6 te behalen punten kwam er maar één binnen en wel die van de blanco uitslag van Zwaluwen. Zowel T.S.B. als H.V.O. speelden een goede wedstrijd, doch verloren beide met het kleinst mogelijke verschil. Voor T.SJÏ. betekende dit definitief, dat de Boys ook dit seizoen nog niet terug zuilen keren naar de 3e klas. H.V.O. zit nog wel dicht bij de onder ste plaats, maar kan toch voorlopig nog geen kwaad. De met spanning tegemoet geziene wedstrijd tussen de 's-Grav S.V, en Zwaluwen leverde geen groots voetbal op. Met vier bussen arriveerden de Vlaar- dingers in 's Gravenzande en de aan moedi gingen zijn niet van de lucht ge weest. Toch konden de spelers daaruit niet voldoende inspiratie putten om een doelpunt achter Molenaar te plaatsen. Vooral mkïwoor Visser kreeg enkele mooie kansen, maar reden tot juichen was er niet. Hij hoopte, dat de partijen die bij het doortrekken van de Noodgeer zijn be trokken tot een gunstig vergelijk zullen komen. Het Havenplan betrok de heer Van Velden ruimschoots ia zijn. be schouwing. Hij was, wat de uitvoering van deze plannen betreft, zeer pessi mistisch. Indien rijkswaterstaat meent, dat de bochtafsnijding moet doorgaan, dan kan Maassluis' zijn nieuwe haven wel afschrijven. Laten we ons na eens voorstellen, aldus spreker, dat de nieuwe haven er niet komt, hoe gaat het dan met het vloedvrijmaken van het buiten dijks gelegat gedeelte van Maassluis? De hoge waterkereade dijk, die van Hoek van Holland via Maassluis en ver der langs de Waterweg moet worden aangebracht, zal onze bestaande haven toch niet afsluiten? De woningbouw en realisering van de krotopruiming, even als de ontwikkeling van het onderwijs ea de scholenbouw worden met voldoe ning vastgesteld. Het plan voor het creëren van recreatie-gebieden in de Sluispoider-Oost zag spreker met be langstelling tegemoet De heer Verploegh (chu) stelde vast, dat in het komende jaar de uiterste zuinigheid zal moeten worden betracht. De gemeente, die aan het begin staat van een gróte ontwikkeling, zal er naar moeten streven de touwtjes aan elkaar te knopen en in de toekomst met jaar rekeningen te komen zonder negatieve resultaten. Evenals dit in de afgelopen 12 jaar het geval was geweest, moest spreker opnieuw het Havenplan in zijn algemene beschouwingen betrekken. Niet alleen Maassluis, ook Delfland heeft er belang bij, dat thans op korte termijn met de zee- en rivierwaterke- ring wordt begonnen. Spreker sugge reerde in dit verband de verschillende belangen te coördineren en met Delfland en alle gemeenten langs de Waterweg Rotterdam inbegrepen een gezamen lijk verzoek te richten tot het ministerie van Financiën en Waterstaat, ter ver krijging van medewerking om tot reali sering van de plannen tot het aanbren gen van een waterkering langs de Wa terweg te komen. Met voldoening had deze spreker de voortvarendheid van het college van burgemeester en wet houders vastgesteld met betrekking tot het uitbreidingsplan in hoofdzaak Maas sluis-Noord/West. Het zal inderdaad nodig zijn om met bekwame spoed te beginnen met de ontsluiting en het bouwrijp maken van het resterende ge deelte van de Kapelpolder, Nieuwlandse- en. Steendijkpolder. Spreker vroeg of er reeds een kans bestaat deze gronden langs minnelijke weg In bezit te krijgen. Tenslotte zei spreker het in het be lang: van een bedrjjfszekere en goede drinkwatervoorziening van Maassluis nodig te achten een spoedige aanslui ting op het leidingnet van een groot bedrijf te bewerkstelligen, het geheel aan burgemeester en wethouders over latend, op welke wijze de wel zeer trage onderhandelingen óm tot aan sluiting te komen vlot en veilig kun nen worden afgesloten. De heer Smit (pvda) bepleitte de noodzakelijkheid van een voortdurend contact tussen burgemeester en wethou ders en de raad. Maassluis verkeert in een gezond stadium van ontwikkeling en mede daardoor wordt deze eis ge steld. Niet door de raad, maar door de omstandigheden. Het huidige stadium waarin het Havenpian verkeert Is niet duidelijk. De raad is de grond onder de voeten kwijtgeraakt door de gebrek kige communicatie tussen het college van B. en W. en dte raad. Ditzelfde feit, meende deze woordvoerder ook te moe ten constateren met betrekking tot de uitbreidingsplannen van de gemeente en de stadia, waarin, deze plannen moeten worden, verwezenlijkt. De heer Smit kon geen aanleiding vinden om op de wo ningbouw fa te gaan en beperkte zich tot de stedebouwkundige fecetten van dit vraagstuk. Hij betoogde, dat belang rijke groepen deskundigeen uit ervaring bjj grote steden menen te;kunnen vast stellen, dat met de huidige stedebouw- kundige ontwikkeling, de mensen meer en meer vaa elkaar verwijderd en ver vreemd raken. Onze stadsontwikkeling zal daarentegen de mensen tot elkaar moeten brengen en spreker deed een beroep op het college van dit principe te willen uitgaan. Hij was gelukkig met het recreatie-plan voor de Sluispolder- oost, doch vroeg niet te veel tijd ver' loren te laten gaan. De huidige organi satie in de gemeentelijke rwemtarichting kon spreker niet bewonderen. Hij schreef dit niet alleen toe aan de outillage van de inrichting, doch ook aan tekortko mingen. Met klem deed de heer Smit een beroep op het college toch vooral naar verbetering van de zwemmogelijk- heden te streven. De gastheren waren zeer actief en de verdediging van de Vogels kreeg het dik wijls zwaar te verduren. De achterspelers Don en Stauthandel kregen banden vei werk en ruimden alles op, soms pp zeer nonchalante wijze. Vleugel daarentegen speelde een rustige party en was een groot struikelblok voor de 's-Gravenz. S.V. Boven hen. allen uit stak doelman Dick v. d. Reyden, die wel de ster van het veld te noemen was. Eenmaal juichte alles wat 's Graven zande was, maar de goedleidende arbiter Steenhoek moest het doelpunt wegen buitenspel annuleren. Het bleef derhalve 0—0, waarmede Zwaluwen het meest te vreden kon zijn. Speltechnisch gezien speelden zij nJ. minder goed dan de sportvereniging uit 's Gravenzande. T.S.B De Sportpark-bewoners begonnen tegen het sterke Zwervers goed, want binnen 3 minuten had linksbuiten v. Zevenbergen de stand op 01 gebracht Twintig mi nuten later werd het door midvoor Van Dijk zelfs 02 en de Boys dachten op rozen te zitten. Zwervers dacht daar an ders over en kwam nog voor de rust op 2—2 door doelpunten van linksbuiten 't Jong en linkshalf De Groot. Deze stand bleef na de thee geruime tijd gehand haafd en iedereen hield de 22 stand al voor de einduitslag. Een foutje van de TSB-doelman werd de gasten noodlottig 't Jong kon er een paar minuten voor tijd 3—2 voor Zwervers van maken, het geen voor TSB een lelijke tegenvaller was. De eerste helft hadden zij bijzonder goed gespeeld, hoewel het spelpeil na rust een klasse minder was. H.V.O. HVOUnicum was ook van goed voet bal te genieten en volkomen volgens de verhouding wist HVO door rechtsbuiten v. d. Toom een 10 voorsprong te ne men. Deze benutte een goede kans uit een pass vaa MieheL HVO 'bleef het beste van het spel houden, al mocht men niet klagen, dat Unicum tegen de staander schoot. In de tweede helft kregen de Vlaardfagers de wind mee en het had er alle schijn van, dat de voqrsprong wel vergroot zou worden. De gasten kwamen er echter steeds toeter fa en kwamen door Vermeer op gelijke voet (11). Acht mi nuten voor het einde viel de beslissing. Internationaal Van Putten kreeg de bal in vrije schietpositie en Dettingmeijer had het nakijken (1—2). Een slotolfen- sief van HVO baatte niet meer, waar door Unicum geflatteerd won. MAASSLUIS. In Den Haag heeft Excelsior op bet zwakke Die Haghe twee kostbare winstpunten veroverd. Het spel van onze stadgenoten kwam ook deze middag niet tot grote hoogte, alhoewel er meer verband in het elftal zat als vorige week. Van Strijen stond linkshalf en Van "t Hoff en Hartog hadden op rechts en links wederom de buitenplaatsen inge- nomen. In de 17e minuut nam Excelsior de leiding, toen Van 't Hoff in een vrije kans zelfs de Haagse doelman omspeelde en de bal in het net neponeerde (f>—1. Het laatste kwartier van deze eerste helft bouwde Die Haghe een zwaar of- fensier op, maar de voorhoede van de thuisclub slaagde er niet in Van der Gaag te passeren. Zelfs niet uit een toegekende strafschop. De bal kwam juist aan de buitenkant van de paal te recht; Na de thee nam Excelsior het spel geruime tijd fa handen. Schoten van Hartog en Vermeer, die ditmaal weer eens de centervoor-plaats bezette, werden door de Haagse doelverdediger onschadelijk gemaakt. Hij vergiste zich echter in een schot van Hartog en re ageerde niet toen het leder nog juist binnen de palen in het doel verdween (02). Er waren toen 65 minuten ge speeld en 10 minuten later stelde Van 't Hoff met zijn tweede doelpunt de overwinning van Excelsior zeker (03 Het spel werd nu tamelijk fors en scheidsrechter Taal moest verschillende vriie schoppen uitdelen, maar de stand onderging geen wijziging meer. Excelsior 2 en 5 wonnen hun wed strijden, resp. met 2—1 van Capelle 2 en 3—1 van Vlaardingen 4. Junioren: Rozenburg b-Excelsior b2 3—2 en SW c4-Excelsior c4 12—0, VLAARDINGEN Met ingang van 1 december 1959 zal de heer A. Visser, technisch hoofdambtenaar bij de ge meentewerken te Vlaardingen, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst verlaten. Ruim 27 jaar geleden trad de heer Visser als opzichter- tekenaar in gemeentedienst. Al spoedig werd hij belast met het toezicht en de uitvoering van rioleringswerken en straataanleg voor verbeteringen in de binnenstad. Daarnaast heeft hij zich beziggehouden met het uitwerken van uitbreidingsplannen en het gereedmaken van bestekken en tekeningen voor de uitvoering van riolerings- en bestratings- werken. Ook in de bouwkundig sector zijn door de heer Visser vele plannen voorbereid en uitgevoerd, zowel voor nieuwbouw als voor verbouwingen aan scholen en openbare gebouwen, waarbij onder meer het voorman ge politiebureau op de Markt. Ondanks de sterke uitbreiding bij de dienst van gemeentewerken en de veel vuldige personeeelswisselingen is de heer Visser een van de oude getrouwen ge bleven, die in ijver en plichtsbetrachting bij velen tot voorbeeld kan worden ge steld. INENTING TEGEN POKKEN VLAARDINGEN. Op donderdag 3 december 1950 van 1.30 tot 2 uur n.m. zal er ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee Joar nog niet hebben bereikt en tegen difte rie, kinkhoest en tetanus voor kinderen tot zes jaar. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huisarts. De inentfagskaart of boekje dient over- gelegd te worden. Inentmgskaarten zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar by de afdeling Bevolking, Stadhuis ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen pl.m. twee iaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie,-kinkhoest-tetanus of difterie- tetanus, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een hennentmg in aanmerking komen, waardoor de im muniteit weer met ongeveer twee jaar wordt verlengd. Voor zover deze kinde- ren de leeftijd van zes jaar nog met hebben bereikt, kan de herinenting wor den gegeven op bovengenoemd tijastap door de huisarts, eveneens op vertoon van de inentingskaart. VLAARDINGEN. Tijdens een feeste lijke bijeenkomst la de grote zaal van gebouw Excelsior aan de Oosthavenkade speldde de burgemeester van Ylaardin- gen, mr. J. Heusdens, maandagmiddag de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Naussan op de borst van de beer Dirk van 't Oor, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de Gemeentelijke Energie en Waterleidingbedrijven met Ingang van vandaag heeft verlaten. De burgemeester liet zijn daad ver gezeld gaan van een toespraak, waarin hij zijn grote waardering voor het werk en de persoon van de heer van 't Oor uitsprak. De burgemeester tekende hem als een rustige opgewekte figuur, ijverig en be trouwbaar. Na de toespraak en het uit reiken van de bronzen eremedaille door de burgemeester, voerden de heer M. H. L. Weststrate, wethouder vap perso neelszaken, de heer G. v.d. Stoep, na mens de directie van de Gemeentelijke Energie en. Waterleidingbedrijven, die de draagmedaille overhandigde, de heer A. van Minnen, namens de chefs, die een electriscfi scheerapparaat namens het personeel aanbood en de heer C. Rooden- burg, namens^de collega's het. woord. VLAARDHTOEU "25 if.V:Installatie bedrijf Boogaard te Vlaardfageh heeft in Tilburg een groot karwei in uitvoe ring genomen,- De Tilburgse opdracht omvat het leveren, monteren en hedrijfs- vaardig opleveren van de electrlsche In stallatie van de in aanbouw zijnde Stads schouwburg. N.V. Boogaard heeft deze opdracht ontvangen van het gemeentebestuur van Tilburg. De architect van de Tilburgse schouwburg is prof. G. N. M. Holt (BN.A.) te Haarlem. Met dit werk is een bedrag van twee ton gemoeid. Met de opdracht van het Tilburgse gemeente bestuur is de orderportefeuille van Boo gaard voor het komend jaar tot bijna acht ton uitgegroeid. NED. HERV. KERK Beroepen te Annerveen (toez.): W. A. G Meeuwsen, kand, te Rotterdam: tc Bovenkarspcl: W. J. Fournier te Goutum. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Scheemda: R. Petersen te Oudemirdum; te Vriezenveen: W. Struys te Krommenie, Bedankt voor Bovensmilde: J. N. Nam- mensma te Roodcschool. CHRIST. GEREF. KERKEN' Beroepen te Midwolda. Old: H. U. Wes- terterp te Wormerveer. Bedankt voor Eemdijk: G. Blom te' Meerkerk. UNIE VAN BART. GEM. Aangenomen naar Alkmaar: N. J. van Beek te Delfzijl. Ds. O. D, Bleeker te Baarn, era. pre dikant der Ned. Herv. Kerk, herdenkt 7 december dat hjj 40 jaar geleden werd geordend als predikant bij de Evang. Luth. Kerk. Hij diende eerst de luth. gemeenten te Wildervank en te Edam, was vervolgens predikant der prot. kerk in het voormalig Ned. Oost- Indië (waar hij stond te Palembang Bondowoso, Magelang en Soerabaja) en werd na zijn terugkeer naar ons land hulpprediker der herv. gemeente te Groningen. Toegelaten tot de evangelie- bediening in de herv. kerk werd hi) predikant der herv. gemeente te Wes- teremden, waar hjj in 1957 met emeri taat ging. Te Baarn is ds. Bleeker (die tg.v. zjjn Jubileum niet zal recipiëren) nog werkzaam als geestelijk verzorger van gerepatrieerden. Ds. D. Vreogdenhil, vrljgem. geref predikant te Zwolle, herdenkt 9 de- cember rijn 25-jarig ambtsjubileum. H(J diende de geref. kerken te Ap- pelscha Hardenberg en Zwolle en sinds 1945 de geref. kerk (vrljgem. 1 te Zwolle. De jubilaris is o.a. bestuurs lid van het landelijk verband vaa evang. commissies der geref. kerken (vrljgem.). secretaris van het cura torium der theol. hogeschool dezer ker- vfP„ algemeen bestuur eter NCRV en lid van het hoofdbestuur van het Ned. Bijbelgenootschap. Ds. Vrcuv- denhil zal woensdagmiddag 9 december van vier uur tot kwart over zes reci piëren in „Eigen Haard" aan de Bad- huiswal te Zwolle. 'STADHUISPLEIN 24-261 'C00LSINGEI 50 <3e.,i)j «.BINNENWEG 22?-*Om*0AM j LANGE P0UN tl - OEN HAAG KAlVEKSTtAAT 123 - AHSTEKOAK Als bijdrage in de kosten van de bouw van een theologische hogeschool te Oegstgeest, heeft het zendingsbu reau te Oegstgeest dezer dagen een gift ontvangen van f 12.000,De raad voor de zending heeft voor de bouw van deze hogeschool 100.000,— toege zegd, Thans is in de hiertoe ingezette actie „Het begon in Vroomshoop" in to taal reeds 1 63.114,— ontvangen. Met een campagne die In de komende maanden op scholen ingezet zal wor den hoopt men het resterende bedrag bijeen te krijgen. Het administratiegebouw van bet recreatiecentrum der hervormde kerk te Doorn, dat zondag 22 november is afgebrand, zal ten spoedigste herbouwd worden: men verwacht omstreeks Pa sen 1960 gereed te zijn. By de ruïne van het gebouw hield men vorige week zondag nog een kor te kerkdienst In een j J. zondag door wika Leen van Ginkel geleide „Open Deur"-zang- dienst in de Victoria-bioscoop te Am sterdam is het nieuwe Hammondorgel van het recreatiecentrum in gebruik genomen. Dit orgel is n& de brand aan gekocht Advertentie f4 JtsFMts govê met prachtige reeét vanaf 11.50 NW. BINNENWEG 289-Rb AM Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde maandagmiddag de heer Fh. Stoutjesdijk, te Oostvoorne, tot doc tor in de wis- en natuurkunde op een proefschrift getiteld: „Heats and inland dunes of the Veluwe". In dit proefschrift werd nagegaan, welke relatie er bestaat tussen de ve getatie van de heide en de stuifzanden van de Veluwe en het milieu, dat wü zeggen de bodem en het microklimaat Promotor was prof. dr. J. Lanjouw. VLAARDINGEN, Een ongeval op een 'bouwterrein aan het Liesveld hl Vlaardingen, waarbij twee arbeiders on der een neerstortende silo -bedolven raak ten en in zorgwekkende toestand naar het Algemeen Ziekenhuis zijn overge* ■bracht, was er maandag de oorzaak van dat zes van de aanwezige arbeiders he» werk wilden staiken. Zij waren de nte* ning toegedaan, dat de beveiligingsvoor* schriften niet nageleefd werden. De ar beidsinspectie. die direct een onderzees instelde, constateerde dat het aanne mingsbedrijf Reym, dat hier de bouw van een winkelgalerij onder handen heeft voor dit ongeval niet aansprakelijk g«' steld kan worden; daar er voldoende maatregelen genomen waren. Men ver moedt, dat de eigenlijke oorzaak van ongeval ligt in een ontstane werking vaö de grond. Dc werknemers hebben hei werk later hervat.

Trouw / De Rotterdammer | 1959 | | pagina 2