Grote spanning bij diverse Sehiedamse elftallen Grote belangstelling bij jubileum ds. P. Zijlstra Twee jubilarissen bij Doggermaatschappij Nieuw groot droogdok voor Verolmewerf KEEK EN SCHOOL Zr. Butte neemt afscheid van Herv. rusthuis Chefariaedi en begonnen over georganiseerd straatvoetbal Wijk gebouw Groene Kruis nog deze week opgeleverd Negen bunkers opgeruimd u.v.v. vergadert WATERWEG Voetbal op a.szaterdag Inenting tegen kinderverlamming H. J. J. van Drooge onderscheiden Receptie in Rehobothkerk Persoonlijk dam kampioenschap Koninklpke onderscheidingen Irenedok voor 33.000 tons schepen Schaaknieuws Zendingsavond Geen voorrang verleend Zr. H. M. van Achterberg opvolgster Griep?Chefarine„4" doet wonderen COMMISSIE AD HOC GAAT PROBLEEM BESTUDEREN Oude gebouw wordt woonhuis KOELKASTEN^ 450. TELEVISIE f 595.- De Geus Uitdenbogerd J TROUW SCHIEDAM. De spanning stijgt in de komende weken ten top bij onze zaterdagvoetballers. Stond HBSS bijv. enige weken ge leden zo goed als veilig op de rang lijst, de resultaten van de afgelo pen weken hebben ertoe geleid, dat de oranjehemden geenszins zeker zijn van prolongatie van het 3e klassersehap. I.v.m. de toekomst plannen van HBSS, o.a. het bouwen van een nieuwe kleedgelegenheid en/of het bewerkstelligen van een Protestants Christelijk Sportcen trum, is het van groot belang, dat de Schiedammers geen klas zakken, maar eerder een goede beurt ma ken in de afdeling waarin men speelt. Toespraken Votu lao 17 februari 1960 tmm In 12 weken is bij de Verolme werf op Rozenburg een 35.000 tons droogdok gebouwd, dat bestemd is voor de reparatie-afdeling van het eigen bedrijf. Met een gracieuze zwaai heeft de echtgenote van de directeur van het Rozenburgse bedrijf, mevrouw P. Bochert, dinsdagmiddag een champagnefles tegen de dokwand stuk gegooid en het dok de naam „Prinses Irene" gegeven. Ook de verdere ceremonie deed denken aan een tewaterlating, hoe wel het hier een uitdokken betrof. Volle kracht Toespraken Advertentie van zr. Butte als directrice van het Rusthuis der Hervormde Gemeente aan de Emmastraat, zal niet zonder meer geschieden. Het bestuur van het Rusthuis heeft een receptie aangeboden, welke zai worden gehouden donderdagavond van 8 9 uur in de bovenzaal van de Reho bothkerk aan de Bilitonlaan. Tij dens deze receptie zal men tevens kennis kunnen maken met de op volgster van de scheidende direc trice, zr. H. M. van Achterberg. VLAARDINGEN. Een commissie ad hoe zal worden gevormd, die tot taak heeft alle facetten van het straatvoetbal met spoed te onderzoeken en met een uitgewerkt voorstel te komen bij een volgende algemene vergadering. Dat was de strekking van het voorstel, dat de heer A. Huis (HVO) gisteravond indiende na een uitvoerige bespreking tussen afgevaardigden van het merendeel van de Vlaardingse voetbal verenigingen en het comité straatvoetbal onder voorzitterschap van de heer L, v. Slooten, dat een zeer ruime meerderheid verwierf. HOEK VAN HOLLAND. De bouw van het nieuwe wijkgebouw voor het Groene Kruis is thans zo ver gevorderd, dat de aannemer, de firma J. Kleywegt en Zonen, het no<r dgze week aan de opdracht gever hoopt te kunnen opleveren. De officiële opening van de nieu we behuizing aan de Cordeslaan za! dan ook in de eerste week van maart plaatsvinden. Voor enkele honderden meters straat Baldadigheid HOEK VAN HOLLAND. Om de Harwichweg enkele honderden meters te kunnen verlengen, moes ten negen betonnen bunkers wor den opgeruimd. De weg was name lijk dwars door het zgn. bunker dorp geprojecteerd. Verbeteringen Bevestiging ds. Tutuarima Advertentie Zr. Achterberg Feestavond voor bejaarden Bijeenkomst N.C.V.B. Ir. I. S. Zonneveld promoveerde met lof Advertentie Voor Vespa BEN MALTHA Burgerlijke stand van Schiedam van den"'^' w Associatie-examens J?;?;-.ïïI.yERsrrEiT te nijmeoen SCHIEDAM Dinsdagmiddag' om 2.45 uur is de heer P. J. Horn, klassi- ficeerder en wonende in de St. Maria- straat 94a" te Rotterdam, tijdens op ruimingswerkzaamheden op het m.s. Schiedijk van de H.A.L., dat in repa ratie ligt in dok 6 van de Dok- en werf maatschappij Wilton Fijenoord te Schiedam, dodelijk verongelukt. Het slachtoffer was bezig op een loop pad van het schakelbordbordes enige stukken hoekijzer naar de zeven meter lager gelegen bodem van het schip te gooien. Een stuk ijzer bleef steken in de zak van de overall van H., waardoor deze het evenwicht verloor en op de bodem van het schip terecht ikwam. Zwaar ge wond is het slachtoffer naar de Dr. Nolet- sticMing vervoerd, waar het in de loop van de middag is overleden. SCHIEDAM De directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige- en Ge zondheidsdienst alhier deelt mede, dat in de week van 22 februari tot en met 27 februari 1960 de derde inenting tegen poliomyelitis gegeven zal worden aan de kinderen geboren in 1945 1946 1947 1948 1949 en 1958. De inentingen zullen wederom plaats vinden in de Koopmansbeurs, Lange Haven. Tevens kunnen kinderen van de jaar klassen 1950 tot en met 1957, die ten- ..minste zes maanden van tevoren hun eerste twee injecties, tegen' kinderver lamming hebben ontvangen alsnog een derde injectie krijgen. De oproepkaarten Jvoor alle genoemde kinderen worden 'toegezonden. Voor een vlot verloop der inentingen is het noodzakelijk dat de ouders of verzorgers der kinderen zich stipt aan de op de oproepkaart aangegeven datum éii tQd houden. ,v- De inentingen in Kethel vinden plaats •:j in het v.m. Gemeentehuis op woensdag 2 maart van 9.30 tot 11.15 en van 2.15 tot 4' uur en donderdag 3 maart van 9.30 tot "-'11.15 uur. Voor inlichtingen wende men zich tot de administratie van de G.G. en G.D. Tuinlaan 80, telefoon 69290. Mede daardoor is het zaak, dat za terdag in Schiedam van Groote Lindt gewonnen wordt. De Zwijndrechtenaren zijn zelf ernstige degradatie-candi- daten, die echter drie punten achter staan op HBSS. Een gelijk spel zou voor HBSS vrijwel zeker betekenen, dat het gevaar van de lucht is. GTB zai na de nederlaag van zater dag geen illusies meer hebben op de bovenste plaats. SNS evenmin, zodat een rustige wedstrijd verwacht mag worden, die wellicht met klein verschil door GTB gewonnen zal worden. PPSC telt nog geducht mee en zal dit kunnen bewijzen door een overwin ning op RSM in Rotterdam. GSS krijgt de vuurproef te doorstaan. De Schiedammers gaan naar Nieuw Beyer) and om NBSW te bekampen. Relatief staat NBSW slechts één punt lager genoteerd dan GSS, zodat ver wacht mag worden, dat GSS een zware strijd staat te wachten. Aanvang van alle weHsrijden is vier uur. SCHIEDAM. Ann de heer H, J. J. van Drooge, wegens langdurige en trouwe dienst, toegekend de Ere-me- daille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. in zilver. De heer Van Drooge is expeditiechef bij de fa. W. Hasekamp en Co. te Schiedam, alwaar hij op 20 januari 1920 in dienst getreden is. De Burgemeester reikte deze scheiding uit. VLAARDINGEN Tijdens een receptie in de Rehobothkerk hebben zeer velen van de gelegenheid gebruik gemaakt, om ds. en mevrouw Zijlstra en hun kinderen geluk te wensen met het 25-jarig ambtsjubileum van de Vlaardingse predikant van de Her vormde Kerk. De bijeenkomst werd geopend door de seiba van de wijkgemeente der Rehobothkerk, de heer D. Kramer. Namens de Hervormde gemeente mocht de heer A. Polderman aan de ju bilaris een prachtige radio met pickup- onder-jinstallatie overhandigen, waar ds. Zijl heden bij de fa. Hasekamp jstra zeer mee ingenomen was. De heer Polderman wees op de een- VLAARDINGEN Het hoogtepunt van de huldiging dinsdagmorgen ten kantore van de firma A. Hoogendijk Jzn van de jubilarissen K. van Roon en M. A. van der SUkke beiden wegens hun veertigjarig dienstver band was de komst van wethouder G. Walstra, die aan. het einde van zijn waarderende toespraak de mededeling deed, dat zowel de heer Van Roon als de heer Van der Slikke zijn onder- scheiden met de eremedaille verbon den aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Hij speldde de jubilarissen vervolgens de Koninklijke Onderschei ding op de borst. De heer Van Roon trad op 16 februari 1920 in dienst bij de Comm. Venn. A. Hoogendijk Jzn. haringhandel en roke rij. Na de verschillende rangen door lopen te hebben, is hij thans belast met de leiding van de verkoopafdeling bin nenland. De heer Van der Slikke was twee weken eerder in dienst getreden» n.l. op 1 februari 1920. Ook hij bekleedde eerst verscihUende functies, totdat hij werd belast met de leiding van de ex port-afdeling. Beide functionarissen wer den beschreven als belangrijke en door de directie bijzonder gewaardeerde krachten. drachtelijke samenwerking tussen de kerkeraad en wijkgemeente 4 van de Hervormde gemeente. Dit ondanks het feit. dat as. Zijlstra tot de Geref. Bond behoort, terwijl hij zijn taak niet in een Gercf. Bondswjjk heeft. Ds. "W. J. Schouten legde de nadruk op het zegenrijke werk dat ds. Zijlstra niet alleen in zijn eigen wijk verricht, maar in de hele Hervormde gemeente van Vlaardingen. Hij deed zijn geluk wensen vergezeld -gaan van het aanbie den van de gramofoonplaat, waarop de zevende Symphonic van Beethoven. Namens de classis Schiedam sprak ds. P van der Vloed waarderende woor den tot de jubilaris. Hij vergeleek de diensttijd van ds. Zijlstra met een plaats in een voetbalelftal, waarin hij als rechtsback een veelbelovende start had. Toen hij in 1919 door de gemeente Hui zen werd afgevaardigd naar het zen dingsterrein van de Gereformeerde Zen- dingsboncf op Celebes, was hij al spoedig rechtsbuiten. Teruggekomen in Holland nam hij de plaats onder de lat In. Een doelverdediger is in ieder elftal onmis baar en datzelfde gold ook voor ds. Zyl- stra bij zijn plaats in de Hervormde gemeente. De heer A. v. d. Kaay bood de jubilaris namens de hele kerkvoogdij een enveloppe met inhoud aan. Het zelfde deed de heer Maarleveld, die na mens de diaconie het zegenrijk werk van ds. Zijlstra extra onderstreepte. Verdere sprekers waren ds. Schrooten uit Harmeien, in welke plaats ds. Zijl stra de moeilijke jaren van 1939—1947 meemaakte; ds. Boertje uit Moerkapelle. de laatste gemeente van de jubilaris, voor zijn komst naar Vlaardingen in ok tober 1958, en de heer C. van Schelven namens het Nederlands Bijbelgenoot schap. Ds. W. Zijlstra. de oudste zoon van de jubilerende predikant bracht de dank baarheid van de kinderen onder woor den. Tenslotte was het ds. P. Zijlstra zelf, die een bewogen dankwoord sprak voor alle gelukwensen voor hem en zijn i gezin. - I VLAARDINGEN. In Excelsior werd dinsdagavond onder grote spanning de tweede ronde van het persoonlijk dam kampioenschap van Vlaardingen ver speeld. Uitermate spannend was wel de partij tussen Biel en Buddlngh, die het eikaar niet gemakkelijk maakten. Biel speelde sterk aanvallend, maar i jcan() Emmen Aangenomen naar GF.RErOKMKERDi; KERKEN j Tweetal !o Leeuwarden (vac.-prof. Q tv. d. Woudei: E. J, Oomkes te Schiedam jen W. Diepersloot te Umuidon, Beroepen te Den Bommel: J. Jcuring de zwartspelcr kon steeds een goede tegenzet bewerkstelligen. Beide spelers kwamen echter in hevi-ge tijdnood en toen Buddingh een zwake voortzetting koos. profiteerde Biel daar onmiddellijk van, hetgeen hem de volle winst op leverde. Maat kwam tegen v. d. Kerk hof! al gauw in het nadeel en zag geen kans zijn stelling te reorganiseren. Het eindspel werd door v. d. Kerkhoff feil loos behandeld met verdiende winst als eindresultaat. In groep 2 leverde invaller Janssen de prestatie van de dag, door Van Voelen een puntje af te snoepen. Janssen ver dedigde bijzonder stug en er was voor Van Veelen geen doorkomen aan. Elke aanval liep vast op de strategisch goed opgestelde witte schijven van Janssen. Van Leeuwen bracht het tegen Vermeu len ook niet verder dan remise. Vermeu len bracht wel een offer, waardoor hij naar dam doorbrak, maar Van Leeuwen wist met zijn schijven dusdanig handig; te manoeuvreren, waardoor hij nog juist j remise wist te forceren. i Voor de huishoudelijke competitie van; VDV werden gespeeld: L. SmitsA. G. J. j v. Vliet I—1; W. H. Niestsdt—R. C. v.; Woerden 11: J, Leewis—J. Lucassen I1; S. M. KorverF. Dsssens 11: N. VovgtP. Ipema 20; G. Vos—C. L. den Boer 0—-2. VLAARDINGEN Voor de huishou delijke competitie van het Vlaardings Schaak Genootschap werden de volgende partijen gespeeld. J. VisserP. Kornaat 01; W. RoodenburgW. Korpershoek 10: C. MaarseveenJ. v. d. Berg 0—1: C. v. d. MarkP. Moerman 1—0; G. HermseF. Mooy 1O; J. MaandagA. de Vette 1—0: J. v. d. Lugt—W. A. Leerdam 10; J. WormsC. Goedknecht 1—0: F. Petray—J. de Vette 1—0; K. DubbeldamE. Lahaye 10. Erica: J. do Hoop kand. te Harderwijk, Bedankt voor Eern'ewoude: J. de Hoop kand. te Harderwijk. GEREF. GEMEENTEN IN NED. Tweetal: te Bruinisse: H. Lmtrnbcrg Ie Rotterdam-West en Chr. van de Woestijne te BamcvUd. SCHIEDAM De Zendingscommis- sle van de Gereformeerde kerk (vrij gemaakt) alhier belegt op donderdag 25 februari een zendingsavond in samenwerking met het bestuur van Mesoz. Deze avond zal gehouden wor den in het kerkgebouw van de vrij gemaakte Gereformeerde kerk aan de Wéstvest. Op die 'avond zal ds. K. Deddens van Leerdam enige dia's van het zendings- terrein laten zien, terwijl tevens een paar films over Nw-Guinea zullen worden ver toond. De zendeling voor Nw.-Guinea, ds. C. A, Versluis zal op deze avond enkele woorden spreken i.v.m. zijn vertrek. Het ligt in de bedoeling, dat ds. Versluis een filmapparaat aangeboden zal worden na mens de gemeente Schiedam van de vrij gemaakte Gereformeerde kerk. De avond staat onder leiding van de plaatselijke predikant, Ds. C. Vonk. SCHIEDAM. Op het Rubensplein •erleende dinsdagmiddag een vrachtauto icstuurd door W. J. de W. uit Reeuwijk teen voorrang aan een bromfiets, be- ituurd door de 35-jarige monteur A. V rit Rotterdam. De vrachtwagenbestuur der sloeg rechtsaf en wilde de Rubens laan inrijden. V. werd per G.G. en G.D. met een hoofdwond en een kneuzing aan het linkerbeen naar het Gemeentezieken huis en vervolgens naar huis vervoerd. Het nieuwe machtige dok is namelijk gebouwd in het gegraven dok van het bedrijf en dreef reeds! zij het binnen de betonnen dokwanden, vóór mevrouw Boehert met het gebruikelijke zilveren bijltje de draad doorhakte waarmee „de laatste beletselen werden weggenomen". Om het geheel iets levendiger te ma ken, viel op hetzelfde moment achter van het dok, met veel lawaai, een boei in het water. Toen begonnen drie havenslepers met volle kracht aan de 5000 ton staal te trekken. Eerst met weinig zichtbaar resultaat, omdat het dok achter nog met stalen kabels vast lag. Het geweld van de sleepboten won ten slotte en met een snelheid, die alle aanwezigen even de adem deed inhou den, schoot de drijvende massa daarna uit het betonnen bouwdok. waar het nauwelijks inpaste, naar b riten, de ri vier op. De harde winc es tegen de zijkant van het Irened dat een op pervlakte heeft van 204 Dij 15 meter, en drukte zo het gevaarte tegen de wand van het bouwdok, waar inmiddels aangebrachte stalen afhouders, als stuk ken oud ijzer in elkaar werden gedrukt. De stalen kolos dreef echter voort en na nog een platform aan de bouwdok- deur te hebben verpletterd, bereikte het open water, waar sleepboten het opvin gen en later behouden de reparatieha ven, waar het een vaste plaats krijgt, binnen brachten. In de cantine van het bedrijf kwamen de gasten na afloop -van de plechtig heid samen. Daar gewaagde een der hoofddirecteuren van het concern de heer A. de Booy. ervan dat de repara- tieafdelinge erst kort geleden pp gang gekomen is. In een paar maanden tij cis bleek echter het aanbod voor repara ties "groter dan men kon verwerken. Ook véle opdrachten voor het reparé ren van* zeer grote schepen" moesten worden afgewezen. Met het in gebruik nemen van het Irenedok, waarin sche pen tot 33.000 ton kunnen worden drooggezet, kunnen nu ook deze op drachten worden aanvaard. De order portefeuille voor dit dok is dan ook nu reeds goed gevuld. De heer De Booy wees tenslotte nog op de korte bouwtijd van dit dok. Hij bood de doopster een gouden broche aan. De directeur van de Rozenburgse werf, de heer Bochert, herinnerde er aan, dat Dat gebeurde in enkele toespraken in aanwezigheid van vele familieleden van de tegelijk hun jubileum vierende afde lingschefs en ook in aanwezigheid van het voltallige personeel van de C.V. en van de N.V. Doggersmaatschappij. Uiter aard werd dinsdagmorgen het werk ten kantore van de bekende haringhandel en rokerij voor dit dubbele jubileum onderbroken. Op het kantoor waren vele bloemen bezorgd. Na de uitreiking van de Koninklijke Onderscheidingen door wethouder G. Walstra, werden de j jubilarissen door de directie en het per- jsnneel geschenken, aangeboden, j Op de officiële huldiging sloot direct een arak bezochte receptie aan. De heer Marinus Arie van der SUkke 5 iwerd op 5 juli 1894 in Vlaardingen ge- c boren en is altijd Vlaardinger geweest. 3 Evenals de heer Komelus van Roon, die vandaag ook zijn 65e verjaardag vierde. Laatstgenoemde heeft in de Christelijke vakbeweging diverse functies vervuld. Hij is nog administrateur van het ge bouw van de Christelijke Besturenbond en enkele tientallen jaren ouderUng van de Gereformeerde kerk in Vlaardingen geweest. VLAARDINGEN. Het afscheid vankelïjk kon zr. Butte in Vlaardingen Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen eikeer en doen wonderen I Elk tablei Cbelarine „4" bevat 4 genees middelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en millioenen mensen al baat brachten. De vier middelen tezamen werken nóg beter en helpen ook vaak dan. wanneer andere middelen (alen. 4 BEROEMDE CENEESNIDDEIEN IN ÉENTABltT Trjin ponen en gnap. Stschiki mor os jsvoslijite rosij, want dis wordt tmichsrmd door het besUnddsei Chifiret. 20 tabl. 10.80. Vosrdiiije jHirry#f(Ukkm( 100 labl. 13.50 het dok oorspronkelijk op 1 april te wa ter zou worden gelaten. Dabk zij de in spanning van aUe medewerkers werd de bouw echter in recordtijd volbracht. Tenslotte sprak nog de directeur van de reparatieafdeling, de heer L. de Blois. Hij deelde mee dat begin volgend jaar het tweede in aanbouw zijnde gegraven dok in gebruik zal komen. Met het Prinses Irenedok mee, be schikt de Verolmewerf op Rozenburg over drie drijvende „reparatiewerk- plaatsen" van resp. 4500, 20.000 en 33.000 ton. Vanaf 7 augustus 1950 was zr. Butte aan het Rusthuis in de Emmasrtaat verbonden. Die dag vergeet zij nooit, want het was niet alleen een feestelijke dag voor de bewoners van het Rust huis, maar heel Vlaardingen verkeerde toen in feestelijke stemming. Het was toen namelijk juist de dag waarop H.M. Koningin Juliana Vlaardingen met een bezoek vereerde. Reeds op 13-jarige leeftijd was zr. Butte in de verpleging werkzaam. Het was in haar geboorteplaats Tiet, waar zij in het ziekenhuis „Bethesda" als meisje hulp verleende. Op 16-jarige leeftijd was zij volop in de verpleging werkzaam en zij deed alles met grote liefde, want zij deed het dolgraag. Aan- In deze werkgroep kregen zitting: een vertegenwoordiger van het comité straatvoetbal, een door Fortuna te be noemen lid, een door VFC en HVO, een door De Hollandiaan en een door een uit de jeugdorganisaties „Liefde en Vrede" en „Jonathan" aan te wijzen lid. Een en ander vormde het positieve resultaat van de bespreking tussen het comité straatvoetbal en de Vlaardingse voetbalverenigingen, welk gesprek was gearrangeerd door de Vlaardingse Po litie Sport- en Ontspanningsvereniging en onder het neutrale voorzitterschap stond van de heer L. v. Slooten. Het Het vinden van een bestemming voor ...i. 4-> Schoolstraat is overigens niet zo snel gegaan, als de bouw van het nieuwe. De oude behui zing is namelijk niet geschikt gebleken om er kantoor of winkelruimte van te maken. Het verbouwen zou te veel kos ten. Ook de Rotterdamse politie heeft be langstelling voor het p md getoond om er het bureau voor Hoek van Holland In onder te brengen. De verbouwlngs- k os ten zouden echter zo groot zijn, dat daarvoor een geheel nieuw pand zou kunnen worden gezet. De bouwer van het nieuwe gebouw heeft nu het oude gebouw overgenomen en zal het geschikt maken voor bewo ning. Straks zullen er twee gezinnen in kunnen worden ondergebracht. is niet in het minst te danken aan de zeer tactische, leiding van laatstge noemde, dat er toch nog een basis voor gesprek is gevonden na de aanvankelijk nogal ver uiteenlopende standpunten. De meeste verenigingen zagen en zien na melijk helemaal niet het nut van een straatvoetbalcompetitie, sterker nog: men vindt die helemaal overbodig en zelfs, zoals die in het verleden werd georganiseerd, schadelijk voor de ge zondheid van de jeugd. Alleen in de heer D. Haddeman (Fortuna) vond het comité straatvoetbal een warm verde diger. Zoals bekend, gingen eerst de voet balverenigingen akkoord met een straat voetbalcompetitie en werd deze ook in Vlaardingen georganiseerd met mede werking van de clubs. Allengs veran derde dat, waaruit voortvloeide, dat in het vorig seizoen de competitie ge heel buiten bondsverband werd georga niseerd. De werkzaamheden zijn nu zo ver ge vorderd, dat nog twee bunkers voor op ruiming resten. Deze zullen evenals de andere worden opgeblazen en daarna worden weggeruimd. Het definitieve doortrekken van deze voor Hoek van Holland zo belangrijke weg wacht nu nog op een beslissing van de Britse militaire autoriteiten, daar het de bedoeling is haar te verlengen over een Voorzitter L. v. Slooten heeft in zijn openingswoord aan de korte historische ontwikkeling van het straatvoetbal en de gerezen controverse aandacht bi- steed. Daarnaast liet hij naar voren i komen, aan de hand van een duidelijke statistiek over de jeugdbaldadigheid in Vlaaridngen en van een tabel over het aantal gevallen vorig jaar waarin de politie moest optreden tegen het voet ballen op straat, dat de politie er alle belang bij heeft, dat de jeugd op ver antwoorde wijze wordt bezig gehouden. Eike spelgelegenheid, die de jeugd mist. ontaardt uiteindelijk in cirminali- teit. De politie en daarmee ook de po- htiesportvereniging staat positief tegen over elk initiatief tm de jeugd van de straat te houden. Toen dan ook het comité straatvoetbal een beroep deed op het bestuur van de Politie Sport en ontspanningsvereniging om als in termediair te fungeren om de kloof tus- den het comité straatvoetbal en de Vlaardingse bestuur -die mogelijkheid aan om eer, bijdrage te leveren tot oplossing van een algemeen voorkomend jeugdpro bleem. Uitvoerig werd over het punt ge discussieerd. Feitelijk steunde alleen de voetbalvereniging Fortuna van harte het streven van het comité straatvoetbal. Om uiteenlopende redenen waren de an dere verenigingen hiervoor helemaal niet zo enthousiast hoewel ze het wel degelijk ook als hun taak zien op ver antwoorde wijze de jeugd bezig te hou den. Daarvoor zijn zijzelf evenwel. We hebben onze eigen leiders, die erop toe zien, dat op verantwoorde, hetgeen ook wil zeggen: op medisch verantwoor de wijze, de jeugd aan sport doet, me nen zij. Een aantal bezwaren waren onder de noemer: gemaakte fouten door het comité straatvoetbal (in het verleden), onder te brengen. Al pratende, kwam men, mede om dat de heer Van Slooten op tactische wijze naar punen van overeenstem ming zocht, althans een basis voor een verder gesprek te vinden, dichter bij el kaar, mede omdat men het wel met elkaar eens was, dat men met elkaar een vorm moet vinden om de jeugd van de straat te houden. Zwaluwen vooral .kon het niet anders zien dan een duidelijke taak voor de verenigingen zelf om hun jeugdige leden op verant woorde wijze te leiden. Toen tenslotte de heer Huis met zijn voorstel om een commissie ad hoe te te benoemen die bedoelt te zijn een werkgroep die een aanvaardbare basis voor een jeugdcompetitie moet zoekeu kwam, vond dat in principe geen te genstand bij de aanwezige representan ten van de verenigingen, uitgezonderd van Zwaluwen. Fortuna meende, dat het comité straatvoetbal, gehoord hebbende de bezwaren en verlangens, dat dan maar moest doen, maar hier wilde men in het algemeen niets van weten. Wel werd duidelijk naar voren ge bracht, dat niet vertegenwoordigde or ganisaties als de beide in Vlaardingen bestaande twee grote christelijke jeugd organisaties. die in de zomermaanden zelf ook voetbalcompetities organiseren, bij het overleg betrokken dienen te wor den. Daarom werd besloten hen uit te nodigen £?czamenlijk een vertegen- woordiger in de werkgroep aan te wij zen. niet zo best wennen, maar dat veran derde al gauw en nu heeft ze haar hart verpand aan het Rusthuis. Onder haar stuwende leiding zijn veel verbeteringen in het tehuis aange bracht. Toen zij arriveerde sliepen de bejaarden in zogenaamde hemelbedden. Zr. Butte heeft net zo lang met het bestuur gepraat, tot zij het voor elkaar kreeg, dat voor iedere bewoner een siaaphox werd gebouwd met ledikant, nachtkastje en klein wandkastje. Door een actie van het bestuur onder enkele ingezetenen van Vlaardingen, kreeg het rusthuis in oktober 1957 de beschik king over een televisietoestel, wat voor de bejaarden een verrijking betekende, aldus zx. Butte. Tevens kwam er tijdens het directri- ceschap van zr. Butte een pick-up met platen, waardoor de vreugde nog meer werd verhoogd. Onder haar leiding wordt iedere mor gen na het ontbijt een morgenwijding gehouden, waarin lief en leed worden herdacht. Ook bij deze plechtigheid zijn alle bewoners van het rusthuis aanwe zig en zelfs het personeel dat soms verlof beeft, komt dan toch even de dienst bijwonen. Bij verjaardagen e.d. worden de bejaarden toegezongen en dat vinden ze een heerlijk moment. De grootste verbeteringen tijdens haar verblijf in het Rusthuis aangebracht, vindt zr. Butte echter de huistelefoon. Zij vond het jammer, dat deze er pas enkele weken geleden kwam. maar daar kan baar opvolgster erg veel plezier van beleven. Zr. Butte heeft thans 38 dienstjaren en het liefst zou zij de 40 vol willen maken. Reeds vorig jaar had zij de pen sioen-gerechtigde leeftijd bereikt, maar zij wilde het haar zo vertrouwde werk niet uit handen geven. Op medisch ad vies echter, moest zij toch afscheid van haar werk nemen. Met goedvinden van het bestuur uiteraard heeft zij haar op volgster zelf aangewezen. Zondagavond 21 februari om zeven uur zal in de Koepelkerk (Leidscbosje) te Amsterdam de bevestiging plaats vinden van ds. W. H. Tutuarima. tevo ren predikant te Buiksloot, als predi kant voor buitengewone werkzaamhe den; hij is namelijk benoemd tot voor zitter van de synode der Molukse Evangelische Kerk in Nederland De bevestiging z3J geschieden donr ds. P. G. van den Hooit te Hilversum, assessor van het rttoderamen van de generale synode der Ned. Hervormde Kerk. Na de bevestiging zal ds. Tutua rima in dezelfde diens*, zijp intrede doen. De v.g.l.o.-groep van de Prot. Chr. Onderwijzersvereniging houdt op 27 februari de jaarvergadering in „Espla nade te Utrecht, Dr. L. J. Menges zal spreken over: „Enkele psychologische aspecten van het v.e.l.o." LINDE BOSCH FRIGÏDAIRE Compleet vanaf Vele bekende merken. 43 cm. beeld compleet geplaatst met gratis antenne en gratis tafel v.a. Het goedkoopste adref In Nederland Rotterdam Ben. Oostzerdlik 105 Tel. 128902 Dordtselaan 13» Tel. 170177 Vlaardingen: KortedIJk 71, Tet. 4479 Zij koos daarvoor zr. H. M. van Ach terberg die al 22 jaar werkzaam is ge weest als diacones in de Nederlands Hervormde Diaconessen inrichting aan de Westersingel te Rotterdam, waarvan fiVé jaar als besturend zuster. Zr. Achterberg komt wel voor het eerst onder de bejaarden, maar het zal haar taak zijn om als moeder van een groot gezin waakzaam te zijn. Een taak die heus niet zo gemakke lijk zal zijn, want het Rusthuis heeft 52 bewoners en dat betekent 52 verschil lende karakters, zoda er wel eens wrijvingen kan ontstaan. In Rotterdam had zr. Achterberg echter de leiding over 275 bewoners en ze bezit dan ook veel tact en liefde om ook de bewoners van het Rusthuis aan de Emmastraat een onbezorgde levensavond te geven. VLAARDINGEN. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. afdeling Vlaardingen, houdt op maandag 22 fe bruari In De Serre haar algemene le denvergadering. Op de agenda komt o.m. voor de wijze van viering van het derde lustrum. VLAARDINGEN, De Volksbond te gen Drankmisbruik biedt de bejaarden op 19 februari in zaal Excelsior een feestavond aan. MAASSLUIS, Dinsdagavond om 8 uur zal de N.C.V.B. afdeling Maassluis haar jaarvergadering houden in een lo kaal van de Immanuelkerk. Op de agenda komt o.m. voor een inleiding door mej. C. A Lub en de opvoering van het to neelstuk „De praktische vrouw". Een zangkoortje o.l.v. mevr. Verhoeff—Torn verleent medewerking. WAGEN1NGEN. Ir, I. S. Zonneveld, ge- boren te Alphen aan den Rijn, Is met lof bevorderd tot doctor in de landbouwkunde, n.a.uVerdwltgini! van proefschrift met stellingen getiteldDe Brabantse Biesbosch, een studie van bodem en vegetatie van een zoetwatergetijd mdelta. Als promotor fungeerde prof. dr. Ir. C. H. Edelman. hoog- leraar in de bodemkunde en prof. dr. H. J. Venema, hoogleraar in de plantensystema tiek, dendrologie en plantengeografie. ™EXAMENS R V- TE UTRECHT UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht zijn geslaagd voor het cand. exa men psychologie: J. C. C Rupp (Den Haag), notariaat examen deel 2: C. Struijk (Am- hem), cand. examen klassieke letteren; mej. E. Wiersma (Utrecht), doet. examen geschiedenis: C. B. Weis (Zeist), doet. examen rechtsgeleerdheid: H, j. Pos (Om men), doet. c-ramen kunstgeschiedenis: me- yrouw E. I. Resnicek-Burik" (cum laude) (Büthoven). semi-arts examen: F. K. E. C. SoM (Maastricht), A. J. Verbeek (Utrecht), arts-examen: mevr. A. B. Koselka-Amir Utrecht), mevr. A. A. M. de Pagter (Utrecht). A. G. F, de Pagter (Utrecht)» F. Blok (Soest). PROMOTIE te utrecht UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde de heer J. G. Smith, je Utrecht, tot doctor in de wis- en na tuurkunde. op een proefschrift getiteld: The influence of antagonistic fungi on thiel-avt- opsis basicola (berk et br) ferraris. L G* Smith voltooide zijn studie universiteit van Stelienbosch. 2uïd« Afrika, waarna hij benoemd werd tot lec tor aan die universiteit. In de jaren 1950 en 1959 bracht de heer Smith zijn verlof 0*r te Baarn, waar hij op het phytopatho- logisch laboratorium Willie Commeiin Schol ten onderzoek verrichtte. Promotor was mevrouw prof. dr. L. C. P. KerJing. Meent 80 - Tei, 12 02 07 - Rotterdam rijksuniversiteit te leiden LEIDEN. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het kerkelijk voor bereidend examen de heer A. Sleders (Den Haag). verenigingen, die in meer- derheid niet willen meewerken aan een iff? waar°P nu nog het Transit competitie door genoemd comité te or- p ligt. Iganiseren, te overbruggen, greep het DiSPf: Geboren: ZegsUna, d.v. J. Dijksmaan J. J.^an derJTouw^ ï>iet?r, z. v. F de Regt en T. A, Stip; CorneliaT f,'v'DPVde. Regt 1? T" A' Stip; Maartje, d. v. P. Koster i n K, van Heest Overleden: C. P. J. Heijsjer. S8 jr P P.' MAASSLUIS. Voor het Associatie- examen Nederlandse handelscorrespon dentie slaagden: mej. G. Bakker en de heer K. Gerdes; voor de Ver. v. leeraren mej. N. Marsman; Stenografie: mej. R. Feyen; Kantoortypiste: mevr, Bijl—Gro tendorst, mej. L. v. d. Gaag, mej. J. Ver doorn, mej. G. Vermaat en mej. T. de Zeeuw. Zu werden opgeleid door de heer Aevertmnzen. NIJMEGEN, Geslaagd voor doctoraal examen Frans: de heron W. M. M. Spa pens (Venlo) en A. .Evers (Eindhoven). „r, N J v E R si TE IT NIJMEGEN NIJMEGEN. Geslaagd voor kandi daatsexamen Duits: de heer MAG Kicken (Wahlwlller Wittem). »™AIJK8L'*V1VERSITE1T utrecht UTRECHT. Aan de rijksuniversiteit te utrecht zijn geslaagd voor het: kand. exa men diergeneeskunde: P. Fontiine (Haar lem). Dierenarts examen: L. H. Hetsma (Leeuwarden), G. H. Huisman (De Bilt) J. J. de Kaper (Schiedam), J. Th. G. van Loon (Ossï. G. van Nie (Aalst). M. A. B. van Oosterhout (Utrecht), G H. Wessels (Utrecht), mej. F, M. Hagens (Rotterdam). „-„„„PROMOTIE TE UTRECHT trtVJïF Aan de rijksuniversiteit te Utrecht promoveerde de heer J. W. M. schonk te Boxmeer tot doctor in de genees- £S op eeri Proefschrift getiteld: „Het pnaryngo-oesophageale divertlkel". Promotor was prof. dr. J. F. Nnhner

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2