Vrienden van Clubhuis vierden jubileum Raad verstrekt krediet van tien miljoen gulden L van Sijll blijft voorzitter Schiedamse scheidsrechters ®éIW J77» Wêt KERK EN SCHOOL Commentaar voorzitter wijkraad Hoek v. Holland bij Tuinbouw studieclub laasland bestond 5 jaar Vol waardering afscheid Zr. Butte Afd. ARJOS Voor voortgang houw ziekenhuis Installatie Zr. van Achterberg WATtRVt Lichtstoet 1960 Demonstratie voor Herv. vrouwen BEZORGDHEID OVER NIVEAU VAN VERPLEEGPRIJZEN ÉÉN WEEK 98.- Rapport commissie-Klaasesz Bijeenkomst ARJOS Excelsiornieuws Ongeval bij HVO Strandreddingboot kreeg krachtige motor Prof. A. W. Hamming overleden Inbreker aangehouden ervliet Zondag geen elektriciteit in Kethel Vertrouwen Spelleiders Specificatie Eenvoud 5 TROUW Vrijdag ly februari 1960 SCHIEDAM. „De Vrienden -an het Clubhuis" van de St. Joris Ooele hebben donderdagavond een jont programma aangeboden aan de ouders, vrienden en medewer kers van het clubhuis. Deze avond was één van de vele festiviteiten, die dezer dagen worden gehouden i.v.m. het 11-jarig bestaan van het clubhuis. Al die jaren is Karei Scholten de animator van deze ongeorganiseerde jeugd en de heer Scholten is het werken voor deze ïongens en meisjes nog lang niet moe. Avond aan avond is hij in de weer om alles goed te laten ver open. Inbraak in V.D.L kantine Adöérféntïë ROTTERDAM: Burgerlijke stand van Schiedam VLAARDINGEN Na een debat van ruim twee uur verstrekte de raad donderdagavond een krediet van 10 miljoen, in de eerste plaats voor de uitvoering van de tweede fase van de bouw van het nieuwe ziekenhuis, het plaatsen van een deel van de installa ties en andere werken. Het totaal-bedrag van de verleende kre dieten steeg daarmee tot 13 miljoen. Antivoord Advertentie VLAARDINGEN. Dankbaarheid om het werk, dat de schei dende heeft mogen verrichten, blijdschap om de begroeting van de komende, aan wie men in vol vertrouwen de teugels kan overdragen, dat waren de kenmerken van de uitstekend gestemde bijeenkomst donderdagavond in de grote zaai bij de Rehobothkerk in Vlaardingen. De leiding van de Hervormde kerk in Vlaardingen en van het Her vormde rusthuis namen afscheid van zuster A. Butte, die na bijna tien jaren heengaat als directrice. Men installeerde zuster M. M. van Achterberg uit Rotterdam als nieuwe directrice. Advertentie t Jaar „Gesteunde" kerkbouw in Rotterdam hebben de boerteiitilfin voor slacht- horontSoa «in geweldige ont- wikkeiingdoofgemaekt-Wijhebben deze ontwikkeling op de voet ge» vofgd en beschikken over de modernste en meest geperfektion- neerde boortoestellen, hoorbrVltn en oorhanger» van d« be»te fabri katen. Vraagt gratis brochureI m r mier «M i Aanrij dingen JNieuw instmctieschip y- voor a.s. schippers Advertentie GULDENS VOORDELIGER! Geref. zeri c] ïn gsarhei ders gaan en komen Ook op deze feestavond was hij weer le grote man, die overal zat en liep en .ceeds een toeziend oog liet gaan over Hes en nog wat. Het programma ver- .iep dan ook vlot en de aanwezigen heb- Jen genoten van het onschuldige spel van deze jeugdige jongens en meisjes. Een attractie op deze avond was wel •het optreden van de accordeon-vereni ging K.D.O., welk gezelschap veel bijval oogstte. Ook na de pauze trad K.D.O. naar voren en bracht enkele bekende nummers ten gehore. Het circus „Troelala" liet de zaal bulderen van het lachen. De clowns ontbraken niet en zelfs was er een spre kend „paard". Een eigen moondaccorde- onorkestje deed het ook heel aardig. Bijzonder interessant was ook het kin derspelletje Ik heb een mooie bloe menmand, aan wie zal ik die geven. De meisjes waren gekleed in door eigen handen gemaakte kledij van crêpe pa pier en de bloemenmand ontbrak uiter aard evenmin. Ook het „Ik stond laatst voor een poppenraam" ging er nog best in, waaraan de leiding van To van der Zee ook debat was. Op vlotte wijze in strueerde zij haar meisjes, die in hun spel opgingen, alsof er niemand in de zaal toekeek. Twee meisjes met een gitaar - Anky en Rina - brachten enkele liedjes ten gehore, terwijl de avond ook afgewisseld werd met gymnastiekdemonstraties Vooral na de pauze kreeg de turnsport een goede beurt en vele rytmische dan sen werden uitgevoerd. Een creatief spel besloot het programma. In de pauze werden alle aanwezigen onthaald op koffie en limonade. SCHIEDAM. Gelet op het succes hiermede In de voorafgaande jaren be haald, heeft de Ver. nat. feest- en ge denkdagen (v.m. Oranjever.) In haar programma voor de feestelijke herden king van onze bevrijding, nu 35 jaar geleden, wederom een. lichtstoet opge nomen. Een commissie is reeds met de voor bereidingen begonnen. Zij hoopt bij de organisatie ervan meer nog dan voor heen te mogen rekenen op de deelne ming van zeer vele bedrijven, zowel grote als kleine, van middenstanders, van sport-, jeugd- en andere verenigin gen. Kleine kinderen zullen ditmaal niet in de stoet kunnen meelopen. Voor hen| komt op de vooravond van Koninginne- dag, op 29 april, 's avonds een speciale lampionoptocht, waarover later meer zal worden meegedeeld. Na afloop van de lichtstoet op 5 mei, zal er aan de Vlaardingerdijk, waar ook het einde van de stoet zal zijn, een j vuurwerk worden afgestoken. SCHIEDAM. De directeur van de Technische Bedrijven maakt bekend, dat ii verband met uit te voeren werkzaam heden, de elektriciteitsvoorziening aan Kethel op zondag 21 februari van 8 uur .ym tot ca. 4 uur zal "worden onderbro ken. V Het betreft hier het Bijdorp en het Tuindorp. MAASSLUIS Gistermorgen kwam de beheerder van de kantine van de voet balvereniging; V.D.L. tot de ontdekking, dat een ongenode gast een bezoek had gebracht aan hét" gebouw. Door een in gedrukte ruit is men binnen' gekomen en heeft alles grondig overhoop gehaald. Een radio-toestel, serviesgoed1 en ver bandmateriaal worden vermist. SCHIEDAM. De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging- heeft de heer L. van Sijll als voorzitter kun nen behouden. Tijdens de vergade ring in De Amstelbron gaf de heer Van Sijll nogmaals te kennen het plan te hebben tussentijds af te tre den. Alvorens echter over een nieuwe voorzitter werd gestemd voelden enkele leden zich geroepen woorden van lof tot de heer Van Sijll te richten, een ge baar waarbij zovelen zich aansloten, aat het tenslotte de heer F. P. Slingerlandt was, die aan de heer Van Sijll het voor stel deed niet af te treden, maar ten minste tot de vergadering in juli a.s. de functie te willen blijven vervullen. De heer Van Sijll bleef aanvankelijk op zijn standpunt staan, doch de over tuigende woorden van de heer L. Schot- ting deden hem tenslotte besluiten aan de wens van de aanwezigen toe te ge ven. is algemeen bekend. Men hoopt daarom, dat in deze nood aanstonds voorzien zal worden. Nog steeds zijn er wekelijks honderden junioren, die zon der „een echte scheidsrechter" moeten spelen. Soms worden er daardoor wed strijden afgelast, omdat geen spellei der aanwezig is. Bij de rondvraag werd een voorstel gedaan om voortaan in de wintermaan den een binnentraining te houden in een sportschool. De vergadering sprak zich hierover nog niet uit, doch dit zal ver der in het bestuur bekeken worden. De secretaris, C. J. Bel, kon nog eens laten horen, van welke grote waar de een scheidsrechtersvereniging is, ge zien de vele avonden, lezingen en spel regelwedstrijden, die de laatste maan- den werden gehouden. De vergadering verliep overigens zeer geanimeerd. ook Een echte Coïtor-stunt Is deze originele PARKA-regenjas met heerli jk warme plaidveering, zakken met ritssluiting, prachtige afwerking.. Dat er nog steeds een groot tekort aan spelleiders bij de junioren heerst, Voor het -voor-en -najaar! Voor deze schitterende PARKA narmaal,29.- tot 34.75, betaalt U slechts EÉN dag 5-8 jaar, ALLE MATEN 9-12 jaar, olie moten 19.75 13-16 jaar, alle maten 21.75 HERENMATEN 24.75 Korte Hoogitmt 11 Meent hk. Ooudi*- singei Katendr. Ugedijk tik. Doipeveg West Kruiikade 35 LEIDEN! Haarlemmerstraat 25 T SCHIEDAM De Ring Schiedam ifaii de Hervormde Vrouwenbond or- gani&èrdè'donderdag *eèn voorlich tingsavond in de grote zaal van gebouw „Irene". .De presidente, mevrouw A, Post, opende de vergadering en zette het doel van de avond uiteen. Op een laatstgehouden bestuursverga dering toad men gesproken ovèr -kleur en fleur en daarom was men op toet idee gekomen om een weverij een demon stratie te laten geven van kleurige en fleurige stoffen. De presidente wees er op, dat we ook in ons leven; kleur en fleur moeten brengen. We móeten niet met gebogen hoofden door het leven gaan, maar blij en dankbaar zijn, dat God ons in dit leven de kans geeft er kleur en fleur in te brengen. Mej. M. W. J. Hietbrinik hield daarna een lezing over de fabricage en toepas sing van stoffen. Met behulp van kleu rendia's kon men het gehele proces van wollen en katoenen grondstoffen volgen tot het eindproduct. In. de pauze konden de aanwezigen een keur van stalen op het gebied van gordijn- en meubelstoffen, kleding stoffen. en tafelkleden bewonderen. Het podium was voor deze gelegenheid om getoverd in een grote collectie van deze stoffen. De inleidster lichtte na de pauze een serie kleurendia's toe, die verband hiel den met de goede technische en aesthe- tische toepassing der stoffen. SCHIEDAM. -- Getrouwd: M. J. Deelen, 37 jr. en H. M. T. L. van der Meer. 33 jr.; H. M. IMrfcer, 32 jr. en. E. B. Hers- bach, 24 jr.; P. J. M. Daoter, 33 jr. en J. C. T. van der Meer. 31 Jr.; J. P. Win ketman. 27 jr. en N. Toussaint, 20 jr.; J. 3d. Homes, 2* jr. en -H. I. C. vail Son, 22 jr.; P. A. J. Appels, 2S jr. en C. J. Putters, 25 jr.; A. Bezemer, 23 jr. en Th. Smidh, 21 jr. Geboren: 17 Joannes W. z.v. J. P. de Ruiter en W. H. Rolaf; 17 Job an P. L. z.v. J,L. van der. Maas'en L. A. van Santen. Overleden: 17 C. van der Lee, 91 jr. Vreugdenhil, W.; 16 A. van Wieringen, TO jr.. Ondertrouwd: N. van der Beek, 60 jr. en S, van den Heuvel. 48 jr.; J. van der Burz 20 jr. en L. J. de Waard. 18 jr.; j M D. Kapells, 21 jr. en J. Vroegop, 19 1r.- G. A. Lanser. 26 jr. en J. M. van der Haar, 21 jr.; B, van Marion, 19 jr. en A. M. J. Krommenhoek. 17 jr.; J. P. M. Marrevee, 27 jr. en W. M. L. Svvartjes, 27 1r - W. F. Nooteboom, 23 jr. en B. J. M. Kalkman, 23. jr; C A. van Oudenaarde. 20 jr. en L. J. Meuistee. 18 jr.; G. Plooij. 23 jr en T. van Put, 23 jr.; J. Rosman, 22 jr. en P. van Vuuren, 16 jr.; J. G. Ruigrok, 25 jr. en A. M. J. van Mil. 22 jr.; Ch. Setori, 20 jr. en D.A C. DftI, 18 Jr J. S. H. Stoop, 24 jr. en Vervolgens werd het „bestuursbe leid" aan de orde gesteld. Enkele on belangrijke opmerkingen kwamen hier bij naar voren. Verder waren er niets dan waarderende woorden over het be leid van het bestuur, waaruit bleek, dat de vergadering het volste vertrou wen in haar bestuur stelde. Er werd ook gesproken over het or ganiseren van de junior-testwedstrijden. Duidelijk werd door de voorzitter ge steld, dat de uitgaven die hiervoor wor den gedaan, verantwoord zijn. De kos ten bedroegen jaarlijks liefst 170,, terwijl aan donaties 65 binnenkomt. Dat neemt niet weg, dat de scheids rechtersvereniging het bedrag van ruim honderd gulden graag bijpast. zijn verwondering over uit, dat bij die gelegenheid geer. volledige opening van zaken was gegeven. Voordat de raad zonder hoofdelijke stemming akkoord ging met de ge vraagde tien miljoen gulden had wet houder M. H. L. Weststrate, volksge zondheid, alle gelegenheid gehad licht te verschaffen in tai van details van dit voor Vlaardingen enorme project. Hij deed daarbij ook een ernstige poging de geuite bezorgdheid over het nog hoger worden van de thans gecalculeerde ge middelde verpleegprijs, zijnde circa ƒ23.- per dag, weg te nemen, doch kon dat uiteraard niet helemaal, want nie mand weet nog de uiteindelijke kosten van bouw en inrichting. Wel kon wet houder Weststrate verklaren, dat er thans een reële begroting ligt 21.7 miljoen- terwijl voorheen min of meer gefixeerde bedragen waren genoemd. Alvorens de wethouder zijn visie kon etaleren, hadden tal van raadsleden op merkingen gemaakt. Mevrouw L. v. Duijn-Spruijt (PvdA), die het debat open de, drong aan op handhaving van de thans genoemde totaal-kosten en even tueel te bezuinigen op andere uitgaven (inventaris b.v.), opdat de verpleegprijs niet nog hoger zou wordèn en misschien boven die van vergelijkbare inrichtin gen zou uitgaan. Andere raadsleden maakten dezelfde of soortgelijke opmer kingen, zoals b.v. de heer D, Niemants- verdriet (CHU). Omtrent het zusterhuis pleitte mevr. Van Duijn voor tien etages i.p.v. twaalf, waarin o.a. de heer Dubbeldam (WD) haar volgde. Ook wilde zij een geheel aparte leiding voor het zusterhuis. De heren K intsverdriet, Dubbel dam en ander, /roegen om een meer uitgebreide speciflcattie, opdat de te be steden bedragen juister kunnen worden beoordeeld. Ook de heer Van Vliegen (AR) drong aan op een duidelijke ge specificeerde raming. Hij wilde tevens weten of de financiering van het gehe le porject tot aan het einde verzekerd is. Nadat de heren Ligtbart (CHU) en Van der Pas (KVP) ook nog enkele in het financiële vlak liggende opmerkin gen hadden gemaakt, gmg de heer Buis (PvdA) uitvoering in op enkele details, die kennelijk niet waren genoemd in de vorige week donderdag gehouden bij eenkomst van raadsleden en sprak er Wethouder M. H. L. Weststrate ging uitvoerig op de gemaakte opmerkingen '"be twaalf etages voor het zusterhuis waren na rijp beraad e n bestudering van uitgebrachte adviezen gekozen. Hij verdedigde de bouw van 238 kamers, welke feitelijk nog maar voor de helft huisvesting verschaft aan het verple gend en huishoudelijk personeel. Gedi plomeerde zusters zullen, zeker niet worden verplicht inwonend te zijn. De samenwerking tussen de bij de bouw betrokkenen noemde de wethou der thans uitstekend. Ook de contacten met de specialisten zijn tegenwoordig van prettige aard- De heer Weststrate gaf een uitvoerig beeld over de tot stanrikoming van de begrotingscijfers. Er zijn offertes ge vraagd en voor bijzondere leveranties besprekingen gevoerd, maar definitief is nog geen enkele bestelling geplaatst. Wel moet thans spoedig worden overge gaan tot de bestelling van de appara tuur en een groot gedeelte van de in ventaris om er verzekerd van te kun nen zijn, dat bij het gereedkomen van het gebouw ook de installaties voltooid zijn. De genoemde gemiddelde verpleeg prijs van 23.- is een indicatie thans liggen de verhoudingen aln volgt: derde klasse 21.-, tweede klasse ƒ28.- en eerste klasse ƒ33.- (begrotingscijfers). De verpleegprijs wordt belangrijk beïn vloed. voor ongeveer 45 pet. door de personeelskosten. De wethouder deed de toezegging zo snel mogelijk meer gedetailleerde cij fers te zullen verstrekken. Oproepen voor een nieuwe directeur- geneesheer zijn reeds geplaatst- Wan neer deze zal zijn aangesteld, moet in overleg met hem worden bepaald of verdere uitbreiding van de staf reeds tijdens de bouw noodzakelijk is. Voor de financiering kan een beroep op de minister worden gedaan. Na nog enig heen en weer gepraat in tweede instantie, waarbij geen nieu we gezichtspunten naar voren kwamen, ging de raad met het gevraagde kre diet akkoord. NED. HERV. KERK Bedankt voor Oudshoorn: H. K. van Slooten te Onstwedde. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Eetde-Gorssel: J. van Dalen te Nieuw-Loosdrecht. CHRIST. GEREF. Beroepen te Mijdrecht te Noordscheschut. GEREFORMEERDE KERKEN F. N. Bibbers Beroepen te Meliskerke te 's-Gravenhage. GEMEENTEN- K. de Gier alle overjassen Lama, Crombie, Kynocb e.a, A. Adams. 19 jr. burgerlijke stand HOEK VAN HOLLAND Geboren: dr, van W. P. Dingemanse en A. F. Bedaf. Ans van MAASLAND. Woensdagavond sld de tuinders-studieclub «aar -trvergadering in het Trefpunt. Bij aanvang van de vergadering sprak orzltter J". C. J. v, d. Hoeven over wat op tuinbouwgebied, in de loop V de vijf jaren dat de studieclub laasland werkzaam is, bereikt is. - r: noemde de grote toename van de opstand, het opkomen van de stook- en in het bijzonder de vroege stook, verschuiving en de meerdere op- -ri aan dc veilingen, dc productie y-»dnbhrld. er stuur dat de zich gigantisch ontwikke lende tuinbouw heeft gesteund door ver betering van de electriciteit en de wa tervoorziening. De medewerking van leden en com missies is steeds' zeer voortreffelijk ge weest. Begonnen met een ledental van even 30, is dit in de loop der jaren uitgegroeid tot 79, zodat op het ogen blik gezegd kan worden, dat bijna elke Maaslandse tuinder lid van de studie club is. Bij de bestuursverkiezing ;;r huidige voorzitter met R' •1 herkozen. rd de stem- De dankbaarheid jegens zuster A. But te werd in talrijke treffende woorden, in geschenken en later tijdens de recep tie in vele handdrukken tot uiting ge bracht. Eén uiting sprong daar wel zeer uit: de muzikale hulde die het korps bazuinblazers van „Liefde en Vrede" de scheidende zuster Butte kwam brengen. Een even onverwacht als blij intermez zo. Er was dankbaarheid ook jegens zuster Van Achterberg. In Rotterdam gaf zij de leiding aan het kolossale Dia- conessenhuis op. Dat zij daar goed heeft gewerkt dat vertelde dr. Fort- gens wel. Ze heeft de stap willen doen naar het eenvoudige Vlaardingse rust huis. Slechts liefde voor de mens is daarbij drijfveer geweest. Men weet dat zij het huis, óók het nieuwe, dat straks gebouwd wordt voortreffelijk zal weten te leiden. De voorzitter van het rusthuis-be stuur. de heer W. H. Roodenburg, was de eerste die tijdens de smakelijke broodmaaltijd het woord voerde. Hij herinnerde eraan, dat op de dag van de intrede van zuster Butte in Vlaar dingen, op 7 augustus 1950 dc vlaggen in i de stad wapperden (bij het koninklijk j bezoek op die dag). Ook op de af- j scheidsdag waren er vlaggen (vanwe- ge de verjaardag van prinses Marijke), j voud, blijmoedigheid en geloof hadden hem diep getroffen. Bij dit afscheid past slechts dank aan God. Ook ech ter, bij de installatie van zuster Van Achterberg. Haar overkomst achtte ds. Kolkert zeer verblijdend. De heer Roodenburg sloot zich hier bij volkomen aan. „Het is een grote eer. u als directrice van ons rusthuis te mogen installeren" aldus de voor zitter. Hij bood haar een sleutel aan van het rusthuis en voegde daar een Desgevraagd heeft de voorzitter van de Wijkraad, ae heer B. Kleywegt, ons het volgende commentaar gege ven op de in het rapport Klaasesz inzake de „Rijnmond" gestelde voor waarde van Hoek van Holland weer een zelfstandige gemeente te maken. De eerste reactie was die van een verrassing; want uit de voorwaarde blijkt dat het initiatief door de Wijkraad ont wikkeld, in de praktijk niet die bevredi ging geeft, die het zou moeten hebben. Met deze zienswijze kon de heer Kley- wegt het overigens volkomen eens zijn. Echter zullen aan de andere kant ook onder ogen gezien moeten worden, de consequenties, die het zelfstandig Iworden voor Hoek van Holland zal heb ben. De moeilijkheden in economisch op zicht zijn niet gering. Er zijn vele problemen waaronder die van de zeewering. Delfland, de terrei nen van het Ministerie van Oorlog en het opruimen van het trancit-camp, die nauw samenhangen met de ontwikkeling van Hoek-van Holland.-Men vraagt zich af of Hoek van Holland deze .problemen zelfstandig kan oplossen m.a.w. dat over- wicht kan opbrengen, dat noodzakelijk zal zijn. VLAARDINGEN. De anti-revolutio naire jongeren-organisatie heeft voor zaterdagavond een bijeenkomst belegd in zaal 1 van de Emmauskerk. Als spre ker hoopt op te treden da in A.R. krin gen wel 'bekende heer J. F. T. van der Laan uit Voorburg, dte als onderwerp heeft gekozen: „Het A.B.C. der politiek". 'Alle jongeren, die interesse hebben voor de politiek worden uitgenodigde de vergadering, die om acht uur 'begint, by te wonen. MAASSLUIS ExcelsiorSportlust (4 uur) betekent een ontmoeting tussen twee elftallen, die op papier even sterk zijn. Beide elftallen prijken met 16 pun ten uit 16 wedstrijden op de ranglijst, zonder nog enig belang bij de uitslag te hebben. Voor Excelsior geldt echter, dat zij verplicht is de in Woerden geleden 52 nederlaag te revancheren. Dit be hoort zeker tot de mogelij khéden. erts zijn vastgesteld: Zwaluwen 3 Excelsior 2 en Excelsior 3Ercelsior P 3. Junioren: Excelsior b3Excelsior '20 b6; Excelsior clV.F.C. c2 en Fortuna c5 Excelsior c3. VLAARDINGEN. Op het havenbe drijf Vlaardingen Oost geraakte vrijdag morgen de 54-jarige arbeider C. B. be kneld tussen een loopkat en het kraan huis. Met ernstige inwendige kneuzingen is de man naar het Algemeen ziekenhuis gebracht. Een moeilijkheid is ook dat Hoek van Holland als gemeente niet „selfsuppor ting" zal kunnen zijn. Hoek van Holland is in de eerste plaats een recreatiegebied met alle con sequenties daarvan in financieel opzicht. Men zal zich grote uitgaven moeten getroosten om het enorme aantal bezoe kers in de zomermaanden te kunnen op vangen, waartegenover weinig of geen inkomsten staan. Aan de andere kant zou eon zelfstan dig Hoek van Holland bepaalde pro blemen, zoals hierboven geschetst, op dat zij de lange ambtelijke weg in Rot terdam moeten volgen, eenvoudiger kun nen oplossen. De heer Kleywegt was dan ook een voorstander van een bijzondere status voor Hoek van Holland, waarbij bepaalde onderwerpen, inzake beleid, door Hoek van Holland zelf afgewikkeld zouden kun- blemen, zoals hierboven geschetst, op nen worden, maar voor de grotere pro- de steun van Rotterdam gerekend kan worden. Overigens is een status als hier ge noemd, reeds enkele jaren in discussie. Mocht een dergeiijke status echter niet mógelijk zijn, dan prefereert de heer Kleywegt de volledige zelfstandigheid voor Hoek van Holland. herenkleding voor ieder Rguur MEENT 33 (hosk Blnninratte) Til. 11,50.50 fraai handboeket aan toe. Ook de voor zitter van het college van diakenen droeg een boeket bloemen voor de direc trice aan. Tevoren sprak hij een tref fend speechje tot zuster" Butte. Ds. W. Schouten (centrale kerkeraad) de arts van het rusthuis dr. H. Has- per en een broer van zuster Butte voer den nog het woord. Daarop volgde van acht tot negen uur een receptie, die een aanzienlijk aantal bezoekers trok. Bij de platenspe ler, de platen (van de diaconie), voeg den zich nog talrijke geschenken van dankbare Vlaardingers voor zuster Butte.- I Het afseheidnemen vervult echter met weemoed, want zuster Butte heeft met zoveel vriendelijkheid, bereidwilligheid en vooral liefde haar taak waargeno men, dat men haar erg missen zal. De heer Roodenburg bood de schei dende zuster een platenspeler aan. Ut Ctr V HOORAPPARATEN VAN OUD 1910 Kolkor! had als gee; HOEK VAN HOLLAND. De strandreddingboot van Ter Heyde de Prinses Margriet is deze week voor zien van een nieuwe en krachtiger motor. Het is «en 64 pk dieselmotor die door een Hoekse firma in de boot is ge plaatst. Voor het proefdraaien moest de reddingboot in het water. Ter Heyde heeft geen haven terwijl toet te riskant was om de boot met de nieuwe motor voorzien al direct via het strand de zee ia te torengen. De reddingboot moest dan maar over de weg naar Hoek van Hol land worden vervoerd, hetgeen dan ook is gebeurd. Men heeft de strandreddingboot, die altijd op een lange wagen staat opge borgen in een grote loods in de avond uren eenvoudig act der een tractor naar de Hoek vervoerd en bem. nabij de Sein post te water gelaten. Het eerste kerkgebouw in Neder land, dat voor een deel zal worden ge- financierd uit de landelijke hervormde kerkbouwactie, die tot nu toe ongeveer^ tien miljoen gulden heeft opgebracht».? zal het kerkelijk centrum aan het Lis-r,-. plein te Rotterdam zijn. Op donderdag 25 februari zal hiervoor de eerste paal worden geslagen en hiervoor is uit- genodigd de voormalige praeses van de generale synode der Ned. Hervorm-' de Kerk. ds. H, J. F. Wesseldyk, di« de kerkbouwactie heeft geleid. Op 54-jarige leeftijd is gisteren te Utrecht overleden prof. mr. An ff. Hamming, hoogleraar in de staathois^. hondknnde en statistiek aan de rijks-.. universiteit te Utrecht. Prof. Hamming werd op 31 oktober 1905 te Den Heider geboren. Na de,', toenmalige Nederlandse,Handelsschool? te Rotterdam doorlopen te hebben stu. deerde hij rechten aan de rijksuniver siteit te Leiden; Óp 4 maart 1949 werd. by benoemd -tot gewoon hooglerzaï» in. de rechtsgeleerdheid aan de rijksuni- versiteit te Utrecht. Prof. Hamming was jarenlang werk-' zaam op het departement van Econo-":'.' mische Zaken. Tot zijn benoeming tot gewoon hoogleraar te Utrecht op 4' maart 1949 was h(j werkzaam als di- recteur van de economische voorlich tingsdienst. V* MAASSLUIS. Door de politie te Maassluis -werd hedenochtend aangehou den de 26-jarige H. H. uit Maassluis, die zich aan een groot aantal diefstallen bleek te hebben schuldig gemaakt. Reeds is vastgesteld, dat hij in de nacht van 15 op 16 januari op verschillende plaatsen in de SI u Lipoid er buiten hangend was goed heeft gestojen en in de nacht van 23 op 24 januari verscheidene huishoude lijke artikelen en levensmiddelen van tor,Icons van woningen in de Siuispolder. Op 29 januari ontvreemde hij een fiets en het afgelopen weekeinde pleegde hij een inbraak in de V.D.L.-carvüne in de Kapel- polder. De man is in verzekering gesteld en zal voor de Officier van Justitie te Rotter dam worden geleid. TOT NIEUW I960 !N VIJFTIG JAREN MOO***#»* 124 A MM HAM. MAASSLUIS. - Donderdag werden weer twee aanrijdingen gemeld op het bureau van politie te Maassluis, waarvan de gevolgen bij beide tot materiële schade werd beperkt. De eerste was te 10.20 uur op de krui sing WipHaven met HoogstraatZuid- dijk. H. Mulder uit Rijswijk reed met zijn personenauto van de Hoogstraat het kruispunt op terwijl C. van Dam met een andere personenauto vanaf de Haven het kruispunt opreed. De laatstbedoelde autc werd aan de linkerzijde aangereden door de eerstbedoelde. De tweede aanrijding vond plaats te 15.15 uur op de Noorddijk. M. J. Carstens uit Wageningen reed ,er met een per sonenauto en bracht déze aan de rechter zijde van de weg tot stilstand. Kort ach ter hem reed J. van Reeuwijk uit Maas dijk met een truc met oplegger. Vermoe delijk zag deze te laat, dat Carstens ging stoppen. In ieder geval reed hij diens auto van achteren aan. MAASSLUIS Dc voorbereidende besprekingen, waarvan wij onlangs melding maakten, zijn thans zover ge vorderd, dat de oprichting van een afdeling Maassluis van de AJl. Jon geren Organisatie Studieclubs de-r week een feit geworden is. i Verschillende vraagstukken op genie,- telljk terrein en onderwijsgebied zii" reeds aangestipt. Op de eerstvolgend vergadering, die tegen maandag, 21 maar.' is vastgesteld, zal het bestuur worden gevormd en zal men zich bezig houden met het vraagstuk van de industrialisatie. I Tydens een proefvaart rondom het-'1* eiland IJsselmonde is bet instructie-"' vaartuig „Prinses Beatrix" overgedra gen aan de stichting Koninklijk On derwijsfonds voor de Scheepvaart in Amsterdam. Dit onderwijsfonds leidt jongens van dertien tot zestien jaar,-,- op voor de Rijn- en binnenvaart enië geeft een vooropleiding voor de kusté. vaarL :-v De praktische opleiding geschiedde'* tot nu toe aan boord van de instruc-L - tievaartuigen „Prinses Juliana" (een.-,,, schip type kustvaartuig) en de „Prir«' Hendrik", een binnenvaartschip, DaarK ts dan nu bijgekomen de „Prinses,.: Beatrix", éen uitgesproken Riinschip,'1 geschikt voor de vaart tot Bazel. Daar J naast zal het op de Zeeuwse stromen;L en het Uselmeer worden gebruikt, féf Daar in Delfzijl een nieuw internaat; 1 voor 240 leerlingen in aanbouw is fde -' bestaande school heeft 120) en de"7 plannen voor uitbreiding van de scho-;:> len In Amsterdam en Rotterdam in eenJ: vergevorderd stadium zijn, ziet de" stichting het er wel van komen, dat nog eens een vierde schip nodig zal^ zijn. Het 53,50 meter lange nieuwe schip biedt naast een bemanning plaats aan 28 leerlingen. s* -'fi Dokter A. C. de Ronde, tot voor kort zendingsarts aan het bekende zieken huis „Labuang Badji" in Makassar, is met zijn gezin om gezondheidsredenen :n Nederland teruggekeerd. Hét is niet de bedoeling, dat dokter De Ronde naar Indonesië terugkeert. .Zijn adres is voorlopig Kapeilerlaan 18 te Roer mond. Met de „Oranje" Is naar zijn stand-1-- ts op Soemba afgereisd ds. H. Baar-é :i;. Ds. Baarlink werd uitgezonden:" ■>r de Soemba-zending. Onlangs werd bevestigd in de geref. kerk ie Veldr "sen. welke kerk sr"-"" '—e: de fiere geref. kerke- '"f raafsehap Re-" deelneemt aan hr: Soemha-re e dn -

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2