Overkoepeling van jeugdwerk Schiedamse jeugd Raad opgericht Ook in Vlaardingen in maart „Doe open'-aktie COU1Y A. H. Leenheer 40 Meeting met moderne songs Middenstands Centrale ren Diploma's uitgereikt aan 2e Chr. Techn. School Rotterdam Uitstekende door Vox uitvoering Humana KERK EN SCHOOL Rijeenkomst zakenstudiekring Jaarvergadering Vereniging voor T.B.C.-bestrijding Sleuteldag op drie fronten J. Ligthart en E. Naujoks gehuldigd VI Bijna f 5.000 voor aktie 4 x Z... N Korfbalnieuws Simons koopt :amp Uiu griep kwijt! Vakantiereis van „Rotterdam Reglement Vrouwen-wereldgebedsdag Th. A. M. de Vette 40 jaar bij Loopuijt's Bank Cefa voorstelling Been gebroken HULDIGING DOOR BEDRIJF EN RELATIES Inenting Toonkunst-concert Ruitjes ingegooid Afval in brand Veilingberichten Hobby's en Toneelavond ODO m neus Auto reed in sloot DS. H. A. I,EENMANS OVERLEDEN Extra passagiers voor „Rotterdam Vervolg beursoverzicht TKOUW Dinsdag 1 maart 1960 SCHIEDAM Met een korte maar hevige hamerslag werd maandagavond de Afdeling Schie dam van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap (NJG) opgeheven en de Schiedamse Jeugdraad (SJR) opgericht. Deze hamer slag kwam van de voorzitter van deze jeugdraad, de heer R. J. S. Goettsch, die in het gebouw „Jeugdhaven" de vele vertegen woordigers (sters) van de diverse jeugdverenigingen hartelijk ver welkomde. Burgerlijke stand van Schiedam PHILIPS TELEVISIE en RADIO I960 een pracht sortering vindt U bij PASTORALE JUBILEA Ds. J. v. Veen Ds. J. R. Goris Advertentie Voor de sloop BINNEN UUR.. AFSCHEID EN INTREDE De voorzitter zette in zijn openings- woord uiteen, hoe men is gekomen tot deze Schiedamse Jeugd-Raad. Hij moest daarvoor eerst 15 jaren terug, toen de Wed. Jeugd-Gemeenschap, afd. Schie- v dam. werd opgericht. Het doel daarvan was de gemeenschappelijke belangen van de diverse jeugdverenigingen te dienen. In het begin ging dat goed, maar later trad er een verslapping in, - waardoor de vereniging formeel nog wed bestond, maar verder weinig acti viteiten aan de dag legde. Later richtte de Schiedamse Gemeen schap -de „Se-ctie-Jeugd" op, waaruit o.a. „Jeugd-Jolijt" is ontstaan. De werk zaamheden van deze beide groepen wa- ren eigenlijk van dezelfde aard, terwijl men onbewust wel eens langs elkaar heen werkte. Dit leidde tof een samen- spreking tussen de besturen van de NJG en SG, waaruit het reglement ont stond, dat op deze avond aan- de af gevaardigden werd voorgelegd. Dei sanering bleek dringend nodig en ook het kontakt met de Gemeentelijke overheid moet verstevigd worden. In dit verband sprekende verheugde de heer Goettsch zich in de aanwezigheid van de heer J. C. Bronneman die namens het gemeente-bestuur acte de presence gaf. Het plan van de SJR is, één over koepelende organisatie te vormen boveD alle jeugdverenigingen. Met veel genoegen liet spreker zich uit over het groot aantal afgevaardig den van de Schiedamse Jeugdverenigin gen. Hieronder bevonden zich o.a.: CJV, Ger. Jeugd-Centrale, Jonge Strijd, Luth. Jeugd-Org.,'NFV, Oranje Garde, Vrijz. Jeugd-Centarale, Zeekadetten, Jongeren- Gemeenschap en de St. Joris Doele. Het reglement werd vrijwel zonder op- of aanmerkingen aanvaard en tegen de verkiezing van het bestuur bestond ook geen enkel bezwaar. De voorzitter be dankte drie aftredende bestuursleden voor bun trouwe werkzaamheden. Dat waren mej. A. Pluym en de heren P. Boschman (die 3 jaar lang de pe-nnin- SCHIEDAM De Schiedamse Za- kcnstudie Kring heiegde maandag avond in zaal „Beyersbergen" een leerzame avond voor haar leden, waar in als spreker optrad de inspecteur voor de scheepvaart, de heer J. Ver hagen. Voor de pauze werden enkele dia positieven verytoondl over de zeesleep vaart aan de kust van Hoek van Holland .en over het Hospitaalkerkschip „De Hoop". De tweede helft van de avond werd ge vuldi met een spannend relaas van de heer Verhagen over de Urker vissers. Hij herinnerde aan de aanval op de Urkse nozems, die enige tijd geleden in ons land zoveel deinig veroorzaakte. Men beschuldigde deze jeugd van. alles en nog wat en sprak met bittere toon over de schanddaden van de Urkse jeugd. Spreker toonde-- evenwel aan, dat ddt alles in het licht gezien moet worden waarin deze jeugd opgroeit en leeft. Hij vertelde, hoe de Urker vissers maan dagsmorgens om 3 uur aan boord van hun scheepje gaan voor de visvangst. Hoe men dan eerst 's zaterdagsmiddags weer thuis arriveert en in die tussen tijd heel hard heeft moeten werken. De jongens van 16 en 17 jaar vallen daar ook onder en maken daardoor een kei hard leven mee. Zij moeten. 24 uur per dag om de drie uur de netten ophalen en daarna nog de gevangen vis ('s nachts de zeetong en overdag een zeeschol) sorteren en in de ruimen bergen. Kü vergeleek deze jeugd met bijv. die van Den Haag en concludeerde, dat de „stadse jeugd" veel meer narigheid ver oorzaakt dan deze vissers van Urk. SCHIEDAM. Over de gehele aarde verspreid, geen werelddeel uitgezonderd, wordt op vrijdag 4 maart de jaarlijkse Vrouwen-Wereldgebedsdag gehouden. Ook in Schiedam en Kethel hopen weer vrouwen van allerlei gezindten bijeen te komen. De liturgie werd ditmaal samengesteld door enkele vrouwen uit Canada, waar heen tal van landgenoten zijn geëmi greerd. Maar ook zonder deze weten schap zullen wij ons door onze gezamen lijke gebeden verbonden weten met de vrouwen in Canada. Tot onderwerp kozen zij „Gods medearbeiders zijn wij". Gaarne wekken wij alle vrouwen op een der samenkomsten bij te wonen. Deze worden in Schiedam gehouden op de volgende plaatsen: Lutherse kerk, west- vest hoek Oranjestraat; Gereformeerde kerk, Franselaan; Bethelkerk, Nieuwe Maasstraat; Opstadingskerk, Nieuwland. In Kethel: De Geref. kerk „De Ark' Schiedamseweg. Aanvang 20 uur. «chiedam. Geboren: Johannes A, z V J A van der Schee «n A J van den Arend: Eva M, d v- A A de Boer en J Korpera- boek; Elisabeth, d v A P Hesselbertn en F X C Nooijen; Helena W, d v R A Dijk man* en E H W Rouss; Johannes, z v A J Barvoets en J Blom; Peter C, z v C Elshout en M L van der Stel; Eduaxd- z v A P Koorevaar en M C van Vliet, Lidul- na J M. d v H W Olsöioorn en A P M Bvüs-, Helena G M, d v H W OlsUworn en A P M Ruljs; Prisctlla A. d v J J Zorge en A de Boer; Rudolf, z v C S Krop en C M Romein; Rudolf, z v C Stout en W V OvwSlim' C Ch Dries, 74 jr. echtg van t Gommel; C J L Pagter. 70 jr, wed van L X Fijnaut; F. Akkerman, 73 jr, wed van K van JDtejen;P van- den Broek, 84 Jr. gen punctueel heeft beheerd) en A. Be- zemer, welke zijn aandeel in de werk zaamheden van de SJR zal blijven be houden door veel kontakten voor het jeugdwerk te blijven leggen en verste vigen. Het nieuwe bestuur bestaat nu (na de „indiensttreding" van mej. A. A. Bezemer en de heer C. D. Sehewe) uit: mej. A. A. Bezemer, en de heren: R. J. S. Goettsch, Karei Scholten, E. J. M. van Dijck, W. F. de Wolff, Ph. van Oordt. Na de pauze werden de praktische mogelijkheden van de SJR besproken en aan de vergadering ter bespreking voor gelegd. Vooral werd de actie „Jeugd- Jolijt" weer in de aandacht gebracht en de acties tijdens de vacanties, zoals de ruilbeurs, het vertonen van films. Ver volgens mogen de kadercursussen (zo als momenteel die van de handenarbeid vrijdagsavonds) niet uit het oog verlo ren worden. De Gem. Jeugd-Coznmissie zal blijven bestaan, want vele kontakten kunnen door deze groep gelegd- worden. De SJR is geen sectie van de SG, want men staat los van elkaar. Niettemin zullen er kontakten van praktische aard blij ven bestaan tussen deze twee instellin gen en zal een vertegenwoordiger in de bestuursraad zitting houden. De grote bereidwilligheid bij de SBLO tot samenwerking werd door de heer Goettsch gezien als een bewijs van waardering voor eikaars werk. Sa-men- sprekingen zullen ook worden gevoerd met het Gewestelijk Jeugdcontact Zuid- HoUand, met de vertegenwoordigende Jeugdraad van Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen. terwijl .plannen voor te houden weekeinden eveneens op het pro gramma staan. Een mogelijk kontakt met de vereniging „Pro Juventute" zal overwogen worden, dit op verzoek van laatstgenoemde. Het doorsturen van „.probleemkinderen" naar de juiste jeugdorganisatie is hierbij wel het voor naamste werk van de SJR. Het punt financiën verkreeg ook de nodige aandacht. In de laatste 3 jaar waren de ontvangsten (dank zij vele subsidies) 18.285, terwijl over die zelfde periode aan jeugdverenigingen werd uitgekeerd- 17.919. De begroting voor de plannen voor het komende jaar is goedgekeurd. SCHIEDAM De Nederlandse Ver eniging tot behartiging der belangen van TBC-patiënten hield maandag avond een jaarvergadering in gebouw „Sursum Corda" aan de Nieuwstraat. De voorzitter, de heer J. Elgers opende de vergadering waarna de jaarverslagen van de secretaris en penningmeester een gunstig 'beeld lieten zien over het afge lopen jaar. Momenteel telt deze afdeling Schiedam van genoemde vereniging on geveer 1000 leden, welk aantal niet lang gelden 800 bedroeg. De voorzitter memo reerde nog het typerende van deze ver eniging ni. dat men meer dan eens TBC- patiënten bijstand biedt die geen lid zijn. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de drie aan de beurt van af treden. zijnde bestuursleden herkozen werden, zodat het bestuur ongewijzigd bleef. Na de pauze en het kopje koffie wer den enige films vertoond, o.a. een film over -werken van „Rembrandt", over „Interpol" (een bijzonder spannende en interessant vertonen) en een leuke teken film. SCHIEDAM. Van-daag herdenkt de heer Th. A. M. de Vette uit Vlaardingen het feit, dat hij op 1 maart 1920 in dienst trad bij Loopuijt's Bank in Schiedam. De heer De Vette bekleedt bij de bank, die in 1940 Rotterdamse Bank Schiedam werd, de functie van boekhouder. Tij dens een samenzijn van directie en per soneel ontving de jubilaris enige -ge schenken. Be -heer J. F. W. Schell trad op als vertegenwoordiger van het per soneel. Uit handen van de heer H. W. G. Hoek, vice-voorzitter van ihet departe ment Schiedam, ontving d-e heer De Vette een vererend getuigschrift alsmede de zilveren legpenning van de Maat schappij voor nijverheid én handel. SCHIEDAM. De Cefa afdeling Schie dam zal op 5 maart in het gebouw Irene om 8 uur een voorstelling geven van de Franse film „Elke minuut teltDeze film, geregistreerd door Alex Joffe, is een der weinige Cinemascopefilms in zwart-wit. VLAARDINGEN Deze maand wordt ook in Vlaardingen de „Sleu telslag" gehouden, welke zoals bekend het aandeei vormt van de Nederlandse Jeugdgemeenschap in de Nederlandse bijdrage aan het wereld-vluchtelingen- jaar. De Nederlandse bijdrage is ge richt op de ontruiming van de vluchte lingenkampen Ohmstede en Friedrlchs- feld, de sleutelactie meer in het bijzonder op de bouw van een gemeenschapshuis voor bewoners van Ohmstede en een jeugdhuis voor Friedrichtsfcld. Deze actie van -doe open de harten, de beurzen, de kampen wordt in Vlaar dingen op drie fronten gestreden: a. De georganiseerde jeugdvereniginen in de Vlaardingse Jeugdgemeenschap, (met Clubhuis „De Haven); b. .De Vlaardingse bond voor liohame- lijke opvoeding; c. Het onderwijs. De Vlaardingse Jeugdgemeenschap heeft in haar bestuur de plannen vol ledig gereed en zal deze zeer binnenkort met de aangesloten organisaties bespre ken. De Vlaardingse bond voor lichamelijke opvoeding houdt een actie onder de spor.torgan isaties en zal b.v. bij voetbal wedstrijden het sleuteltje verkopen. De wethouder van onderwijs en cul turele zaken heeft zich schriftelijk tot de hoofden van alle onderwijsinrichtingen in Vlaardingen gericht en daarin do verkoopaetie warm aanbevolen. Ir, het schrijven van de heer H. K. van Minnen wordt gesuggereerd op alle scholen een werkcomité in het leven te roepen. De gehele actie „sleutelslag", die be doeld is voor en door de jeugd en waar van landelijk een opbrengst van de verkoop van de kartonnen sleuteltjes van 600.000,wordt beoogd, wordt in Vlaardingen op de afdeling onderwijs- en culturele zaken ter gemeentesecretarie gecoördineerd. VLAARDINGEN. Bij het overklim- men van een hek in de Richard Holst- straat kwam de 13-jarige T. J. V. maan dagavond ten val. Hij brak daarbij het rechterbeen. Terwijl de nieuwe gastanker „Fred H. Billups" gistermiddag nart de Parkkade te Rotterdam gemeerd lag, werd dit gloed- nieuwe vaartuig ten kantore van de Rot terdamse agent per telex overgedragen aan de opdrachtgevers, de Marine Carih- hean Lines Inc. te A'eit- York. Het tank schip werd gebouwd door Bijker's Aan nemingsbedrijf N.V. te Gorinchem en is het tweede vaartuig tan dit type. De Fred 11. Billups" is speciaal ingericht voor het vervoer van butaan, propaan en tmlervrije ammoniak. Daartoe zijn negen tien vertikale druktanks opgesteld. Het schip zal in charter worden genomen door dc Tropical Gas Company tc Miami en het zal de distributie ran gas in hel Caribische gebied verzorgen. Advertentie Zeer belangrijk is dat gediplomeerde monteurs, met Jarenlange ervaring: steeds tot Uw dienst staan. 'P\: Aert van Nesstraat 38, tel. 118811 1» Middellandstraat 70, tel. 30340-37434 Ook crediët-serWcë VLAARDINGEN Zoals we enige weken geleden, reeds schreven waren de plannen van de Evangelische Jeugd Aktic, tot het houden van meetings met moderne ritmische begeleiding in een vergevorderd stadium. De eerste bijeenkomst zal plaats vin den op zondag .13 maart, waarbij' de leiding in handen zal zijn van de be kende predikant ds. Julius uit Rot terdam. Deze Hervormde predikant is de man, die in Rotterdam enige jaren geleden is begonnen met het organiseren van jeugddiensten met moderne songs en begeleiding van een band. Het ligt niet in de bedoeling, dat alle E.J.A. meetings op deze wijze zullen plaats vinden, zodat ongetwijfeld nog vele meetings dezelfde vorm zullen - be houden, zoals tot nu toe het geval -is. De tweede meeting zal gehouden wor den 17 april (eerste Paasdag), gezamen lijk met de Hervormde en Gereformeer de jeugdverenigingen. De overige mee tings op 8 mei, 11 september, 9 oktober en 20 november. Evenals vorig jaar zal er in de maand juni een wagenspel wor den gebracht en wel op de zaterdagen 11. 18 en 25 juni. Verder loopt de E.J.A. reeds een jaar met plannen rond tot het organiseren van een „soos". Reeds eerder zou men er mee begonnen zijn, doch organisato rische moeilijkheden staken een spaak in het wiel. Voor informaties en vragen wende men zich tot het secretariaat: Valeriusstraat 1-51 te Vlaardingen. SCHIEDAM. De heer A. H. Leen heer is vandaag veertig jaar in dienst bij de N.V. Dok- en Werfmaatschap- pij Wilton - Fijenoord. Tijdens een drukbezochte receptie in een der lo kaliteiten van het hoofdkantoor werd dit feit vanmorgen herdacht. Een stroom van geschenken mocht de ju bilaris in ontvangst nemen; alle ver gezeld van woorden van waardering. Op 1 april zal de heer Leenheer, die als hoofd van de afdeling rekeningen reparatie werkzaam was, opge volgd worden door de heer S. J. Loos. Als eerste spreker voerde -de heer Meeuwisse het woord. Van de 106 ja ren, -die Wilton achter zioli 'ueeft, heeft de heer Leenheer het bedrijf veertig jaar gediend. Naast de ups waren er ook vele minder prettige jaren. Spreker memoreerde de moeilijke oorlogstijd. Er waren echter ook prettige herinne ringen, zoal® het grootse eeuwfeest en de fusie tussen Wilton en Fijenoord. De heer Meeuwisse sprak zijn bewonde- SCHIEDAM - Het Rotterdams Philharxnonisch Orkest o.l.v. Eduard Flipse zal in het kader van de Toon kunstconcerten op 3 maart in het Pas sage theater een concert verzorgen waarbij de pianist Hans Henkemans als solist zal optreden. Uitgevoerd zullen o.a. worden het Rondo Veneziano van Pizzetti, het Piano concert in G van, Mozart en de Symfonie in D van Cesar Franck, De uitvoering van de Matthaeus Pas sion in de Grote kerk zal dit jaar plaats hebben op maandag 28 maart te 19.30 UlUitvoercnden zijn het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest met het Rotterdams Philharmonisch Koor en het jongenskoor De Kleine Stem West. Het geheel o.l,v. Eduard Flipse. SCHIEDAM. In het weekeinde zijn vijftien ruitjes ingegooid van de ge meente smederij. Waarschijnlijk is drt kwajongenswerk. SCHIEDAM. Gisteravond brak brand uit in eepi koop afval langs de spoor dijk nabij de Dr. Zamenhofstraat. De brandweer onder leiding van comman dant D. de Jager heeft de brand met een nevels puit geblust. VEILING PIJNACKER. Sta I 25-34, idem C 10-16; kaskomk. I 123-134, idem II 106-112, idem IH 82-96, idem IV 50-54, komk. stek 95, alles per stuk; siofsla 75- 88; spruiten A n 36-41, idem B 30-35, idem C 20-26, idem D 26-30 en prei II 29 per kg. ring uit voor de'intelligentie en het aan passingsvermogen van de heer Leen heer. De stormachtige veranderingen, die zich in het bedrijf hebben voorge daan, kon hij steeds bijhouden. Overi gens fcad de jubilaris lang geen gemak kelijke taak. Hij moest immens steeds de klanten overtuigen dat tiet gevraag de bedrag redelijk was. Vooral zijn rus tige manier van benaderen van de vaak wild tegenspartelende klant _en zijn on verstoorbaarheid waren benijdenswaar dige eigenschappen. „Wanneer de heer Leenheer je aankijkt, geneer je je ge woon om de post verlaagd te krijgen" zo reageerden relaties. Naast zijn werkzaamheden op het be drijf heeft de heer Leenheer ook v-ele hobby's. Hij is een liefhebber 'van sport en heeft in verschillende besturen zit ting, zo -onder meer in de Charloise IJs club, zwembad en de voetbalvereni ging C.V.V. Namens het personeel bood de heer Meeuwisse een scheerapparaat, tafelmodel sigarenaansteker en. een se rie klassieke grammofoonplaten aan. Ir. J. Zantvoort, die namens de seheepvaartreiaües sprak, beschreef op humoristische wijze de veelomvattende en veeleisende taak van de jubilaris. De klant eist alles. Gedachtig het volks recht „De klant is koning" denkt hij op elke service recht te hebben van de eenvoudige sigaret tot sight seeing van de bloembollen. Het eenmansbedrijf groeide uit tot een afdeling met een res pectabel aantal medewerkers. Voor de heer Leenheer bij Wilton in -dienst trad was hij werkzaam bij de Esso. Namens de vriendenkring bood de heer Zant voort een televisietoestel aan. Aan deze receptie was een intieme bijeenkomst met de directie voorafge gaan. VLAARDINGEN. Op donderdag 3 maart 1960 van 1.302 uur zal er ten huize van de Vlaardingse artsen ge legenheid worden gegeven voor kosteloze inenting tegen dc pokken voor kinde ren, die de leeftijd van twee jaar nog niet hebben bereikt, en tegen difterie, kinkhoest en tetanus voor kinderen tot zes jaar. Men kan zich zondervoorafgaande aanmelding vervoegen bij de huisarts. De inentingskaart of boekje dient over gelegd te worden. Inentingskaairten zijn, voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de afdeling Bevolking, Stadhuis ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen twee jaar geleden volledig lieten inenten tegen difterie-kinkhoest-tetanus .of difterie-teta- nus, worden er aan herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aanmerking komen, waardoor de immu niteit weer met ongeveer twee jaar wordt verlengd. Voor zover deze kinde ren de leeftijd van zes jaar nog niet hebben bereikt, kan de herinenting wor den gegeven op bovengenoemd tijdstip door de huisarts, eveneens op vertoon van de inentingskaart. VLAARDINGEN Het koperen ju bileum van de Vlaardingse Midden stands Centrale en Middenstands Aktie werd maandagavond in de Stadsge hoorzaal gevierd met een revue-caba ret programma, gepresenteerd door het gezelschap Jan Blaaser. Voorzitter, de ,heer L. A. M. Bracco Gartner.releveerde vooraf in het kort de geschiedenis van de Middenstandscen trale, die thans bestaat uit vier midden standsverenigingen. De secretaris, de heer J. Ligthart en penningmeester E. Naujoks werden ge huldigd voor het feit dat zij al die tjjd onafgebroken als bestuurslid de belangen van de vereniging behartigen. De Gehoorzaal, tot de laatste plaats toe bezet met middenstanders en hun echtgenoten, hebben zich geen moment VLAARDINGEN Het Aktie-comi- té van de Christen Vrouwen Bond en de Gereformeerde Vrouwenvereniging hoopt donderdag op de -N.C.R.V. Ster avond te Venlo het ingezamelde be drag, ten bate van het te bouwen Diaconessenhuis te Paramaribo, aan Johan Bodegraven te overhandigen. Het comité deelt mede, dat op een kleine honderd gulden na het bedrag van 5000,is bereikt. Toch -hoopt men alsnog diat ronde getal te bereoken door het alsnog inzamelen van gelden. Elke gift, wordt dankbaar in ontvangst ge nomen aan de onderstaande adressen: W. J. Don-U-ittenbroek, Hofsingel 46, W. M. v. d. Griend-Trouw, Valerius straat 110 en J. Koedijk-Maat, Wilhel- minasin-gel 16. MAASLAND Zaterdagmiddag ging van dc vastgestelde kompetitie wedstrijden alleen de uitwedstrijd van ODO c tegen Kwiek b door. Het ge lukte de jongste ODO-leden in deze wedstrijd met 10 de overwinning te behalen op üe Rotterdamse jeugd. Komende zaterdag speelt ODO een thuiswedstrijd tegen de aloude rivaal Spirit 2; de Vlaardingers zullen dit keer de eer aan de thuisclub moeten laten. ODO 2 heeft in SSV 2 te Siniorishaven een niet te onderschatten tegenstander. ODO 3 "verliest in 'de' uitwedstrijd tegen het stérkere 'Maassluis 2. Van de junio ren speelt ODO b inHoogvliet tegen 't Waterschip a én ODO c thuis tegen 't Waterschip b. MAASLAND. De jaarlijkse feest avond van de ch. korfbalclub ODO vind, plaats op zaterdagavond 12 maart, in Het Trefpunt. Kaarten zijn reeds in voor verkoop bij de leden en bij de fa. Meijer verkrijgbaar. Bij het 10-jarig bestaan van ODO heeft men beslag weten te leggen op een bijzonder goede klucht, getiteld: „De tante uit Dollarland". In de hoofdrollen komen de meest sukses- vole spelers van de laatste jaren uit, ni de heren Broekman, Mosterd en Louter. "VLAARDINGEN. Bij werkzaam heden nabij de mr. L. A. Kesperweg kreeg de 2o-jarige opperman G. J. M. maandagmorgen een tak in de neus. Met een inwendige verwonding in het voor hoofd is hij naar- het Algemeen zieken huis overgebracht. VLAARDINGEN. —.By de rijksweg verdween maandagavond een personen auto in de sloot tegenover het Kolpabad1. De bestuurder, de 49-jarige vertegem- wwjrdiger J. K. uit 's-Gravenhage, kwam met de schrik vrij. K. verkeerde vermoedelijk enigszins onder invloed van alcoholhoudende drank. De auto is later op de avond door een kraanwagen op het droge gebracht. Maandagavond waren in de Ireneka- pel aan de Oudelandstraat te Rotter dam-Zuid de leerlingen uit de vierde klassen van de Tweede Christelijke Technische school te - Rotterdam-Zuid, bijeen. Bij ontstentenis van de direc teur, de heer H. van Harten, reikte de heer J. Rosenbrand, een der leraren, de diploma's uit. Van klas 4 M.B. slaagden G. Ba- rends, A. Bastemeyer, J. G. van Eyk, H. J, Groenenboom, G. L. de Groot, H. M. Schuurman, B. de Jong, A. G. van Kaam, W. Kamerman, W. van Kam pen, P. Kok, C. Kool, P. de Lange, F. Meyboom, N. J, Mulder, J. Prins, C. D. Roest, A. van Ruiven, H. H. Rijs- dijk, H. Schouten, A. Sneep, Jacob Stolk, HOEK VAN HOLLAND Als wij schrijven dat de feestavond van het Hoeks Dameskoor Vox Humana bij zonder geslaagd is mag zonder meer worden aangenomen dai het een avond was die uitblonk boven vele voor gaande feestavonden. Het typische van deze Vox Humana- avonden is de enorme grote belangstel- ling die er altijd voor bestaat en nu was het al niet minder. De zaal van Hotel America was totaal bezet en dat wil ontzettend ^eel zeggen in deze tijd en vooral op De Hoek. Die grote belang stelling heeft het Hoeks Dameskoor ze ker verdiend als men in ogenschouw neemt welk een enorme voorbereiding er plaats heeft gehad. Elk programma punt was tot in de finesses afgewerkt en daarom werd elk optreden op zichzelf reeds een succes. Reeds lang heeft men afgedaan met een lange feestrede dus werd onmiddellijk gestart met- een prachtig dansje. Mevr, Stolze bracht ter afwisseling een aria en direct daarop volgde een parasoldans en het bezoek aan artis. Dit bezoek heeft wel de no dige hilariteit verwekt en is een der meest succesvolle nummers geworden. Het eerste gedeelte van de avond be stond verder uit solozang van goed ge schoolde leden uit het koor en enkele schetsjes terwijl nog voor de pauze een zeer gezellige quiz werd gehouden. De heropening van de feestavond be gon met een aceordeonpotpouri die de gezellige feeststemming alleen nog maar verhoogde. Wat als laatste volgde de zg.n. finale van de avond ondervond garote bewondering. Het toneel was ge heel omgetoverd in een markt. Tussen de lachwekkende markttafrelem werd telkens weer uit de bezoekers een groepje gevormd dat een dansje "of een schetsje bracht. Ook werd solo gezongen of gedeclameerd. Jan Stolk, J. G. Touw, W. van Turen- hout, G. C. Vogel en A. H. van de Wulp. Van de klas 4 E. J. slaagden: B. Burger, W. v. d. Dries, H. van Dij ken, J. Hekkert, C. J. Kiela, W. Klei ne, H. Kleinjan, N. Kok, A. C. van Kralingen, A. Noordzij, W. C. Noorlan- der, A. Pieterson, H. Risse, F. A. v. d. Steeg, P. G. v. d. Doel, L. A. Dijkers, C. Feddes, J. Gunter, G. D. van Heemst, P. Kalkman, M. Koster, J. Kreling, P. Meindertsma, B. Molengraaf, S. van Nood, A. G. M. Rexwinkel, B. van Reij, M. Roobol, C. van St. Maartensdijk, L. J. Valk, H. J. Verhey en M. Voogt, Uit de klasse 4 T behaalden de vol gende leerlingen het diploma: M. C. van Dongen, J. P. van Dijk, B. E. Elsinga, K. JKegel, D. G. van Lee- nen, D. den Ouden, B. van Velzen en J. v. d. Weyde. Vier leerlingen uit de 4 M.B. klasse kregen bovendien nog een prijs, te we- van ^aa*n met een gemid- aela cqfer van 85/18 een derde prijs, t; S gemiddeld 8, derde prijs, ■A' 1^Iuider een tweede prijs met ge middeld een 8%, terwijl G. C. Vogel met een gemiddeld cijfer van 8 5/18 een derde prijs in de wacht sleepte. Deze prijswinnaars ontvingen boekwerken. De heer J, Rosenbrand wees erop, dat op school vakkennis is gebracht, .doch o°rc een christelijke opvoeding is geno- ten. Hij hoopte, dat de leerlingen oók thuis en ui de kerk van het Evangelie hoorden. Hu drukte de geslaagden op net hart, dat zij zich niet behoeven te schamen in de maatschappij, omdat zij christen zijn. Voorts wees hij op het belang van de Christelijke Vakorgani- saties. De heer A C. VreugdenhU, bestuurs- hd van de Vereniging Christelijke Nij verheidsscholen sprak hierna woorden van dezelfde strekking. Na dit min of meer officiële gedeelte werd een inte ressante film vertoond over de bouw van het trotse vlaggeschip „Rotterdam", een filmdocumentaire van de Rotter- damsche Droogdok Maatschappij. verveeld met de zeer vlot gebrachte revue „Eurovisite", die door het gezel schap van Jan Blaaser werd gebracht. Na afloop van de bijzonder prettig ver lopen feestavond bleef men in de wandel gangen van de Stadsgehoorzaal nog wat bijeen, waar de heer Piet Broersma op zijn fraaie Hammondorgel de stemming er nog enige t|jd inhield. NED. HERV. KERK Beroepen te Zevenhuizen Z.-H.: W. F. v. d. Staat te Bierum. Bedankt voor Brakel (toez.)E, F. Vergunst te Rijssen. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Roden: J. P. van Veen te Nieuw- Amsterdam, die deze benoeming ook aannam. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Ferwerd: A. Corporaal te Edam; te Dunedin, Nieuw-Zeeland: P. H. Pelücaan te Melbourne, Australië, voor heen te Maassluis, die dit beroep ook aannam; te Eernewoude: D. C. Firet, kand. te Bergambacht: te Dirkshorn: W. Bakker, kand. te Amsterdam; te Munne- kezijl: J. v. Loo. kand. te Sneek; te Zwartebfoek: C. v. d. Giessen te Tzum. Aangenomen naar 's-Gravcland: H. Th. v. Reenen tc Lichtenvoorde. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Bedankt voor St. Catharines, Ontario, Canada: C. Hegeman tc Genemuiden. Aangenomen naar Hendrik Ido Am bacht: D. Visser to Rotterdam-Zuid: naar Velp Gld.: H. F. Huson te Musselkanaal. Bedankt voor Gouda: H. F. Huson te Musselkanaal. UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Almelo II: A. Visscher te Alblasserdam. Op bijna 73-jarige leeftijd is over leden ds. H. A. Leenmans, em.-predi- kant der Ned. Herv. Kerk. De begra fenis zal plaatsvinden woensdagmiddag 2 maart op de algemene begraafplaats tc Ede. nó een dienst in de hervormde kerk aldaar, welke cm twaalf uur be gint. Ds. Leenmans diende de gemeenten te Schoonebeek, Oudemirdum, Bode graven, Delft, Ede, IJsselmuiden, Hou ten en te Bleskensgraaf. waar hij in 1952 met emeritaat ging. Ds. J. v. Veen te Rijswijk (Z.-H.), em. predikant der Ned. Herv. Kerk. herdenkt 5 maart dat hij 55 jaar ge leden in het ambt bevestigd werd Hij stond te Hensbroek, Renesse en Noord- welle Dokkum en te Tzummarum en Firdgum, waar hij in 1945 met emeri taat ging. Nadien was hij o.a. nog pre dikant-voorganger van de afdelingen Zoetermeer, Loosduinen en Delft van de ver. van vrijz. hervormden. Ds. J. R. Goris te Apeldoorn, em.- predikant van de geref. kerk aldaar, hoopt 7 maart 70 jaar "te worden. Hij diende 'eerst ruim drie jaar de geref. kerk te Schoondijke én daarna tot zijn emeritaat in 1957 de geref. kerk te Apeldoorn. Ds. Goris is bij herhaling afgevaardigd naar de gene rale synode en was o.m. lid van het hoofdbestuur van het geref. traktaat genootschap „Filippus''. 44 Simon's scheepsslooperij N.V. te Rotterdam heeft, naar wij vernemen in Amerika voor de sloop het vlieg tuigmoederschip, de „Saginaw Bay" gekocht. Het schip is vandaag uit Boston ver trokken, gesleept door de" Zeeland van de firma Weismuller, te IJmuiden. De sleepreis zal ongeveer drie weken duren. Het is het eerste vliegkampschip, dat de firma Simons onder handen zal krij gen. Zaterdag is het s.s. ROTTERDAM, het vlaggeschip van de Holland-Ame- rika Lijn, van het 200 bewoners tel lende eiland Tristan da Cunha ver trokken met enige tientallen, keu rig in een zwarte smoking gestoken, passagiers meer aan boord. Het zijn een aantal pinguïns, die d-e vier dagen durende reis van het schip vanaf dit eiland naar Capetown in Zuid- Afrika meemaken. Daarna worden de dieren, die bestemd zijn voor Tilburg's Dierenpark, per vliegtuig naar Amster dam vervoerd. Zoals bekend maakt de ROTTERDAM momenteel een speciale vakantiereis van 75 dagen, de z.g. vier-eontinenten reis. Het schip wordt op 26 april weer te rug in Rotterdam verwacht. De lokale markt was voor sommige fondsen onhder de indruk van dividend declaraties en speciale mededelingen. Zo was Proost en Brandt 6 punten hoger op 168 in verband met de dividendverho- gmg van 7 tot 9 procent. Daarentegen werd Spanjaar 8 punten lagër op 118 tevergeefs aangeboden en'aangekondigd is. dat het dividend wederom zal wor den gepasseerd. Aandelen Van Vlissin- gen Katoen waren 12 punten in reactie op 513 in verband met een mededeling fnii i dire?tie' dat kat dividend voor i960 lager zal worden dan dat over 1959 Voor het overige was de lokale markt nogal kalm. Carps Garenfabriek was 8% punt lager op 285Vi en Wijers daalde ca. 8 punten tot 310)4. Daarentegen waren 7 5J2UEtr?n hoger ENOT 280, Lucas Zwanenberg Organen 520 en Hagemeijer 249. Voor het eerst werden vandaag verhandeld claims Lindeteves- Jacoberg 8,10. Daar men .10 claims ?in£, f 001 kunnen inschrijven op 1U00 5 pet. converteerbare obligaties 108pcten ergeUjkc okkgatie te staan op Ds. H. D. Homan zal op 6 maart af scheid nemen van de herv. gemeente van Altforst-Appeltern-Maasbommej en Alphen en op 13 maart te Schager- brug intrede doen als predikant van de herv. gemeente te Zijpe. Ds. I. van Wijck zal op 20 maart afscheid nemen van de Vrije Evang gemeente te Gouda en 3'aprii intrede doen te Oude Pekela. Kand. H. Kuiper te Arnhem, die de Evang. Reformierte Landeskirche van Leopoldhöhe in Lippe als hulpprediker heeft gediend en daarna hulpprediker was geweest bij de Ned. (geref.) kerk te Keulen, zal 6 maart worden beves tigd als predikant van de Altrcfor- mierte Kirche van Nordhorn - (cL Graafschap Bentheim). Kand. A. van der Zwaag te Gronin gen zal 20 maart worden bevestigd als predikant van de geref. kerk te Stad aan 't Haringvliet. 0 De bondsdag van de Nederlandse bond van (vrijgemaakte) gereformeer de jongelingsverenigingen wordt dit - jaar op Hemelvaartsdag in Zaandam gehouden. Ongeveer 2000 jongeren uit geheel Nederland zullen die dag naar Zaandam komen. De bondsdag wordt gehouden in de hervormde kerken Oostzijde en Westzijde. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN. Geslaagd voor het doet. ex. Ned. recht de heren L. C. Lelieveldt (Rot terdam) en C. J. Zwarts (Amsterdam). Voor het cand. ex, Duitse taal- en letter kunde de heer M. H. .Wurzner (Leiden). Geslaagd voor het oand. ex. gen. n de heer M. Osse (Den Haag) voor het doet. ex, gen, II maf. E. Gosschalk (Den Haag) en mej. I. R, van. Herwijnen (Rot terdam) voor het semi artsex. de heren W. J. de Jong (Den Haag) en A. J. Salome (Leiden) voor het artsex. mevr. E. Schol- te-Mans (Den Haag; en de heer H. P. ®t- zema (Leiden). VRIJE UNIVERSITEIT. AMSTERDAM. Geslaagd voor het kan didaats examen economie de heren C. Haasbeek, Alphen a-d Rijn, A. Bruinsma, Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraal examen economie: A. Jelsma, Den Haag. J. Verboom, De Meern, Bevorderd tot arts: H. R. Kriek, Amster dam, C. Versluys. Hillegom. GEMEENTE-UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM AMSTERDAM. - Geslaagd voor het kan didaatsexamen soc. aardrijkskunde mej. A. Ch. Adriaahsen en de heren 3. Bouma (Am sterdam) en K. Bant (Groet). y> De „Rotterdam", van de Holland- Amerika Lijn maakt van 2 tot 7 augus tus een vijfdaagse vakantiereis naar Oslo. Als eerste haven wordt Londen (Tilbury) aangelopen. Daarna vaart het schip door naar Oslo, de bekoorlijke hoofdstad van Noorwegen, het land van de fjorden en de bossen. Voor vele Nederlanders Is dit eett goede gelegenheid om met het nieuw ste en grootste passagiersschip van de koopvaardijvloot kennis te maken.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2