£4 Nieuwe gemeentekwekerij in (feuqeot Ook in Vlaardingen extra steunactie KERK Ef SCHOOI SSMCA G.S.S. en werden Vlaardingen kam pioen 1 over Totale kosten bedragen 426.000 Slotavond Moeder cursus Chr. van Leeuwen onderscheiden Bouwvakkers als toekijkers Jaarvergadering CLJ*V. Schiedam Jubilarissen bij Wilton Staking bouwvakarbeiders Receptie van „Aggredior" do Hëër Ouderavond Prins Mauritsgroep III Maandag 21 maart 1% NIEUWE Kassen 403 DIESEL N.V. G.A.M. Woning Kleuter verdronken Viering bevrijdingsdag Tegen auto gereden Feestavond ENCK Jeugdeoncert Zakenstudiekring Jaarfeest Mirjam en Willem van Oranje VOETBAL VAN ZATERDAG Op weg gevallen Jüupgeriijke stand van Schiedam Ook G.SJS. kampioen Dl VLAARDINGEN MAASSLUIS Zendeling L. de Vries overleden Geen voorrang verleend Prof. dr. W. C. van Unnik naar Scandinavië Feestavond Hosanna Tien jaar zeekadetten 2 £- SCHIEDAM Op een terrein in de West Abtspolder nabij de Oudedijk zal de nieuwe gemeen telijke kwekerij worden geves tigd, zo delen B. en W. in een voorstel aan de gemeenteraad mede. De kosten verbonden aan de uitvoering van het plan zullen 426.000 bedragen. Advertentie Advertentie VAN KEULEN i AlO o w Het gewijzigde plan voor de bouw van het nieuwe gemeente-ziekenhuis gaat er van uit, dat de gemeente-kwekerij aan de Nassaulaan moet verdwijnen. Afge zien hiervan is reeds geruime tijd uit gezien naar een ander terrein, waarop deze kwekerij alsmede de elders in de stad verspreid liggende onderdelen daar van zouden kunnen worden onderge bracht, aangezien de bestaande kwe kerij ter plaatse niet kan worden uitge breid en de versprei-de ligging van een en ander aan d-e exploitatie niet ten goede komt. De keus is ten slotte gevallen op een terrein in de WestiAbtspolder nabij de Oudedijk, dat in verband met de daar aanwezige hoogspanningslijn niet voor andere doeleinden kan worden gebruikt. Een plan Is uitgewerkt voor de aan leg van een kwekerij met een opper vlakte van ca. 2 ha, welke zal vervan gen de bloemisterij aan de Nassaulaan, de kleine boomkwekerij aan de Stad houderslaan, de kwekerij Boshoek en de boomkwekerij in Nieuwland. Dit plan omvat de bouw van kassen en broeikassen met bijbehorende outil lage, het voor het kweken van bomen, heesters en vaste planten geschikt ma ken van het weiland, de bouw van ma gazijn- en opslagruimte, de bonw van een woonhuis voor de chef-bloemist, ter vervanging van de z.g. boswachterswo ning in Boshoek en de bouw van een kantoor voor de afd. Plantsoenen van Gemeentewerken, ter vervanging van het kantoor aan de Nassaulaan. nu leverbaar als personenwagen. Wilt, u zich oriënteren over de r(jkwaliteiten en de voordelen van dieselolie als brandstof? Tijdens een gratis proefrit verstrekken wjj n gaarne alle inlichtingen. (V&aGorp's Automobiel Mi}.) Rotterdam G&asbeekstra&t 98 - Tel; 72400 - 72300 Wijnstraat 84a-S8a - Tel.: 134816 SCHIEDAM Zoals de laatste tijd na afloop van de „Moedercursus" te doen gebruikelijk is, werd er vrijdag een slotavond van deze cursus gegeven in een der zalen van het gebouw Sur- surn Corda aan de Nieuwsfraat. Dr. A. L. van Wely, kinderarts, hield een causerie over het onderwerp „Kinder psychologie". Vele belangstellenden, waaronder voor deze slotavond ook de echtgenoten van de dames, waren toe hoorders van dr. v. Wely. Spreekster gaf te-kennen, dat het on derwerp (haar na aan het hart ligt. Bnlkele voorbeelden, werden aangehaald die bewezen," dat kinderen de liefde van de moeder niet kunnen missen. In Amerika heelt een onderzoek plaatsge vonden bij kinderen, die in kindertehui zen waren opgenomen. Deze kinderen kregen de beste verzorging, goed te eten en volop ontspanning. Toch groeiden zij matig op. Daarentegen was er ook een proef ge nomen met 'kinderen, wier moeder in gevangenissen, leefden. Deze moeders mochten enkele malen per dag hun kin deren éven bij zich hebben. Opvallend was, dat deze kinderen, wel goed op gloeiden. OHet ligt in de bedoeling 3 kassen met een verbindingselement te bouwen, die t.z.t. voldoende capaciteit zullen heb ben, wanneer de stad haar maximale uitbreiding zal hebben verkregen. Aansluitend bij de kassen zijn zes z.g. dubbele broeikassen geprojecteerd, be nevens 12 enkele z.g. koude bakken. Voor de kweek en het behoud van de gewassen in de drie plantenkassen en de zes warme bakken is een centraal gestookte vol automatische oliestook-m- stallatie in het plan opgenomen. Deze installatie zal zodanig worden gemaakt, dat het mogelijk zal zijn in de winter ook het kantoor- en het schaftlokaal méde te verwarmen. Deze verwar mingsinstallatie zal worden onderge bracht in het ketelhuis, hetwelk is ge, projecteerd in het gebouw van het schaft-, kleed- en- waslokaal. Het voor het kweken van bomen, hees ters, enz. bestemde weiland dient door diepe grondbewerking, drainering, aan brengen van zavelgrond en meststoffen voor de cultuur geschikt te worden ge maakt. - - - Het te bouwen magazijn is bestemd voor de opslag- van gereedschappen, riet- en scherm matten. Voorts ligt het in de bedoeling de op de kwekerij Nas saulaan aanwezige ijzeren loods over te plaatsen. Deze loods dient voor de ber ging van grasmachines en tractoren SCHIEDAM". De heer Chr. van Leeuwen werd wegens langdurige en trouwe- dienst begiftigd met de ere-me- daille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, in brons. Betrokkene is als kraandrijver werkzaam bij de N.V. Werf Gusto, alwaar hij op 19 maart 1920 in dienst getreden is. De burgemeester reikte de. onderscheiding hedenmorgen in de cantirie van Gusto aan de (heer Van Leeuwen uit. SCHIEDAM. Vrijdagmiddag werd te Schiedam in Nieuwland-oost de eerste paal geslagen voor een nieuwe 7-klassige R.K. ,gJ.o.-school. Onder de talrijke aan- wesigen en toekijkers bevond zich een i vrij groot aantl bouwvakarbeiders, die aan het complex zouden zijn gaan wer ken, indien er geen, staking was. Tijdens en na het slaan van de eerste paal gingen vertegenwoordigers van een der bouwbonden met lijsten rond' voor steungelden ten behoeve van de stakers. SCHIEDAM Zaterdagmiddag is het 1-jarig dochtertje Josepha van het echt paar Fransen aan de Wouweg te Ke- thel spelenderwijs in de sloot bij het huis terechtgekomen. Dit gebeurde om streeks vijf uur. Pas een klein kwar tier later-merkte het 6-jarig broertje van het kind zijn zusje in de sloot op. De jongen sloeg onmiddellijk alarm. En kele' toegesnelde mensen brachten het kind op. het droge. Dokter Van der Kuy vvas binnen enkele minuten ter plaatse en paste kunstmatige ademhaling toe. Dit mocht echter niet meer baten. Ten einde verzekerd te zijn van door lopend toezicht op het uitgestrekte ter rein van de kwekerij en meer speciaal met betrekking tot de kassen, de be diening van de centrale verwarming in de wintermaanden, het dekken van de kassen' in de winter en het afschermen in de zomer is het noodzakelijk, dat de chef bloemist ter plaatse woont. De woning omvat een woonkamer, keuken, douchecel en vier slaapkamers.-Zij is als bungalow-type ontworpen en zal geen storend element vormen in deze groenstrook of ten opzichte van het kan toor. Tengevolge van de ontruiming van het terrein aan deNassaulaan dient een nieuwe kantoorruimte van dé afdeling Plantsoenen te worden gebouwd. In de ze ruimte zullen worden ondergebracht de tekenkamer, de kamer van de tuinarchitect, een archiefruimte en een kamer voor bïnnenwerkzaainheden van de oprichter. De totale kosen, die 426.000 bedra gen zijn onderverdeeld in 120.000 voor de bouw van kassen, 151.000 voor het cultuurrijp maken van het terrein, de bestrating enz., 90.000 voor de bouw van magazijn, ketelhuis, schaft- en was lokaal enz., ƒ.35.000 voor de bouw van het woonhuis en 30.000 voor de bouw van het kantoor. SCHIEDAM De C.J.V. heeft zon dagavond in het Gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven een ledenvergadering gehouden waaróp allerlei zaken van huisboude lijke aard werden afgedaan. De heer W. F. de Wolff had de lei ding voor de pauze, mejuffrouw Brouwer leidde het tweede gedeelte van de avond. Het C.J.V.-meisjeskoor bracht onder leiding van de heer J. v. d. Kruit op verdienstelijke wijze enkele liederen in I.J.E.-stijl ten gehore. Op deze bij eenkomst werd nog eens op officiële wijze afscheid genomen van de heer Meyers, die tien jaar achtereen als voorzitter van het dagelijks bestuur zijn beste krachten aan het jeugdwerk in Schiedam heeft geeven. De heer Mey ers had énkele jaren gelden zijn func tie als voorzitter al neergelegd er. was toen opgevolgd door de heer De Wolff. In de jaarverslagen werden nog even de hoogtepunten van het afgelopen jaar in herinnering geroepen, zoals de fees telijke ingebruikneming van het gebouw voor het Hervormde jeugdwerk in Schie dam aan de Lange Haven ,,De Jeugd- haven" en ook de medewerking aan de vakantieweek, de Farijse week. Op deze huishoudelijke ledenvergade ring had vervolgens een bestuursverkie zing plaats. Het nieuwe overkoepelend centraal bestuur van de C.J.V. te Sc. dam ziet er tnans als volgt uit: W. F. de Wolff, voorzitter, mejuffrouw A Brouwer, presidente, P. Pleyzier, secre taris, J. Buskes, penningmeester. De vergadering heeft deze avond ook nog gesproken over de viering van het 50-jarig bestaan in 1961, die op grootse wijze zal geschieden. SCHIEDAM Bij de werf Wilton Fijenoord werden zaterdag weer een aan tal jubilarissen gehuldigd. Het waren de heren H. van Dijk, ijzer- werker-af teken aar uit Botterdam; J. v. d. Hengel, klinker uit Vlaardingen; A. Könemann, machinebrander uit Rotter dam; A. Terlouw, klinker uit Capelle a d. IJssel; A. v. Tilborg, verzinker uit Schiedam en J. Henzel. groepsleider- constructietekenaar (scheepsbouw) uit Rotterdam. De jubilarissen, die allen 25 jaar in dienst van het bedrijf waren werden toegesproken door de directeur ir. B. Wilton, die hen een enveloppe met inhoud overhandigde. MAASSLUIS. Het bestuur van de Maassluise Gemeenschap besloot het ac cent van de feestviering dit jaar op de 5de mei te leggen. Op Koninginnedag vindt 's morgens op de Markt de traditionele aubade van de schoolkinderen plaats. In de avonduren zal de Markt wederom in het teken van de belangstelling staan. Er wordt dan een grote taptoe gehouden, waaraan ruim 200 muzikanten medewer ken. De taptoe wordt uitgevoerd door de plaatselijke muziekverenigingen ,;Kunst na Arbeid", en „Maassluise Harmonie", alsmede „U.D.I." van Rozenburg en „Liora" van De Lier.-Ook de drumbands van deze verenigingen werken mee. Het programma voor de Bevrijdingsdag moet nog nader door de verschillende secties van de Maassluise Gemeenschap worden uitgewerkt. Aangenomen mag worden, dat een herdenkings(kerk) dienst er op voorkomt, alsmede zang- en mu ziekuitvoeringen. De kinderspelen in di verse wijken van Maassluis zullen even min ontbreken. Een voetbalwedstrijd tus sen de plaatselijke verenigingen Excel sior en V.DX,. zal de sportliefhebbers be zig houden, terwijl mogelijk ook een be- vrijdingsbai het programma zal com pleteren. VLAARDINGEN op het daaromtrent in. onze alge meen nieuws-kolommen reeds dezer dagen gepubliceerde, kunnen we om trent de gezamenlijke actie van het CNV, KAB en NYV om het verschil tussen de reglementaire uitkering aan de stakende bouwvakkers en het normale loon zo klein mogelijk te maken, nog het volgende mede delen; De actie werd onmiddellijk, nadat daaromtrent de voorlopige landelijk richtlijnen waren ontvangen, voorbe reid. Vrijdag werden de steunlijsten over de aangesloten organisaties uitge zet en vamteag reeds bezochten de vas te werkers een deel van de aangeslo ten leden om een sympathie-bijdrage voor de stakende 'bouwvakarbeiders, wier strijd toch wel wordt gezien ais één die de gehele vakbeweging interres- seert. Deze praktische werkwijze heeft ook het grote voordeel, dat de leden be zocht worden door hun eigen mensen. De locale voormannen van de drie gro te overkoepelende -organisaties hebben in een mededeling aan de pers nog eens nadrukkelijk gesteld, dat de via de so- lidariteitslijsten verkregen bedragen be doeld zijn als aanvulling op de regle mentaire Uitkering, die veertig maal de weekcontributie bedraagt plus de kin- In aansluiting i derbijslag, zodat het verschil tussen de 'normale weekontvangst en het thans ge- notene, hetwelk toch nog altijd tussen de dertig en veertig gulden ligt de bouwvakkers brengen dus bepaald wel een offer! kleiner wordt. De eerste indruk in Vlaardingen is, dat de niet-bouwvakkers zich evenals de stakers, zich niet onbetuigd laten. Stadgenoten, die sympathiseren met het doel, kunnen ook dat uiten door over schrijving van een bedrag op giroreke ning 55.40.25 ten name van de heer J. v. d. Linden, Vlaardingen. Vanzelfsprekend eindigt deze actie op hetzelfde moment, dat de staking wordt opgeheven. Zou dit werkelijk een lan ge strijd worden, dan kunnen zich uiter aard nog thans niet voorziene problemen voordoen, die men dan ook wel weer het hoofd zal bieden. In Vlaardingen verloopt de staking absoluut rustig. Het werk ligt geheel plat. Ook enkele heistellingen werken niet meer, omdat de hulpmiddelen gin gen ontbreken. Bij de Shell deze week nog werkende bouwvakkers hebben in middels zich ook op de stakingsbureaus gemeld. VLAARDINGEN. Zaterdag reed de 21-jarige motorrijder J. van 't H. uit Vlaardingen met zijn rijwiel tegen een hem tegemoet komende auto op, die bestuurd werd door J, K. uit Vlaardin gen. H. liep een hoofdwond op en is overgebracht naar het Algemeen zieken huis. VLAARDINGEN. Ter gelegenheid van het behalen van 'het afdelingskam pioen schap van het eerste dames- en het eerste herenteam van de volleybal club „Aggredior" -werd 'zaterdag-middag in de zaal ..Keyzer" aan de Oosthaven- kade een receptie gehouden, welke ge volgd werd met een gezamenlijke maal tijd. De trainer-coach van het damesteam, de heer J. L. de Heide ontving daarbij van Marja Esseveld een boek. ..Aggredior", dat destijds opgericht werd door enkele leerlingen van het Groen van Prinsterer Lyceum, hield daarna een gezellige bijeenkomst. MAASSLUIS. Het echtpaar J. Tuit en M. Tuit-van Assen viert vandaag het 65- jarig huwelijksfeest. In hun woning aan de Damstraat 26 sal het druk zijn. Variant schreef zaterdag in zijn Maasoevervaria over hen. VLAARDINGEN. Als afsluiting van een druk seizoen met verschei dene evenementen hield d,e perso neelsvereniging E.N.C.K. zaterdag avond in de Stadsgehoorzaal een feestavond, waarbij het programma werd verzorgd door beroepsartiesten. Nadat voorzitter, de heer H. van Selm een bijzonder woord van welkom had gericht tot de aanwezige directie leden, merkte hij op dat de ENCK met bijna 550 leden, de grootste personeels vereniging van Vlaardingen vertegen woordigt. Het bloeiende verenigingsle ven schreef hij toe aan het prachtige recreatiegebouw aan de Westlandseweg, waar het afgelopen-seizoen vele film en contactavonden werden gehouden, die vrijwel alle druk werden bezocht. Onder leiding van Henk Bukman, werd vervolgens een afwisselend pro gramma gebracht. NEB. HERV. KERK Beroepen door de generale synoa. predikant voor buitengewone werk™ heden om werkzaam te zijn als ««u- verzorger van het arbeiderskamp li Grote V/eergors" te HeHe-voetslui,- Ch. M. ten Kate te 's-Gravenhage jj pred. te Parijs. ual Aangenomen naar Ommeren J. van der Hoek, kand. te Rot& naar Boskoop; (vac. J. Pronk)- w u mans te Oudelar.de, Zeeland. t; Aangenomen de benoeming tot rfi,. teur van de Kerkelijke Sociale Arbe Utrecht: ds. C. W. de PlanqueTe h len, werkzaam als geestelijk vernw van de. gerepatrieerden in Limbury benoeming tot vicaris te Dongen- d Kroes. kand. te Apeldoorn. Bedankt voor Beek, Limburg- r - de Planque te Heerlen. GEREFORMEERDE KERKE* Beroepen te Zwijndrecht (a.s ture J.Visscher): H. M. Derckseif! Barneveld. UNIE VAN BAPT. GEM. Aangenomen naar Almelo II; a it,, scher te Rotterdam. 1 MAASSLUIS. De raadsvergadering, die aanvankelijk op vrijdag 25 maart gehouden zou worden, is nader vastge steld op vrijdag 1 april. Op de agenda voor deze vergadering zullen enkele be langrijke punten voorkomen t.w.: het voorstel van Gedeputeerde Staten inzake wijziging van de grens tussen Maassluis en Maasland; het rapport van de com missie Klaasesz, inzake feestuursvraag stukken in het Rijnmondgebied en vast stelling van het uitbreidingsplan in hoofdzaak „Maassluis Noord-west". MAASSLUIS. Donderdag, .24 maart morgens 10 en 11.15 uur zullen de eerste jeugdconcerten, voor de leerlin gen van de hoogste klassen der lagere scholen en voor de ulo-school, gegeven worden. Medewerking verlenen de he ren Henry Blackmon, bariton en Koos Bons, -orgel. MAASSLUIS. De Zakenstudiekring, die geruime tijd gesluimerd heeft, gaat na een reorganisatie in het bestuur, we derom activiteiten ontwikkelen Geruime tijd gingen er al stemmers op om de zakenstudiekring op te heffen. De levensvatbaarheid werd gelet op de geringe animo van de leden voor de avonden, die belegd werden in twijfel getrokken. .Ten slottehebben de ieder,, dieer anders 'over' dachten" het**-- pleit voorlopig gewonneri. Een nieuw bestuur wil 'opnieuw proberen de kring tot bloei brengen. Op woensdag, 23 maart komt ds. J. H. Mulder van Rotterdam een causerie hou den over „Koopman en Kuituur", waain spreker eerstgenoemde wil belichten van uit de historie tot op de huidige dag, In april volgt een avond, waarop ir. G. Langelaar de sleepdienst onder de loupe neemt. Ook de voorzitter de arts P. W. Helleman zal binnenkort een on derwerp voor de kring behandelen. Naast genoemde voorzitter wordt het bestuur thans gevormd door de heren P. Bergema, secretaris; H. Zevenhuizen, penningmeester; J. Spijker en A. P. Ver- ploegh. rj.5995.-. OOSTZEEDIJK 330 - ROTTERDAM - TEI.11Q4# VLAARDINGEN. De meisjes club „Mirjam" en de jongensclub „.Willem van Oranje", twee van de 21 afdelingen van de Gereformeerde Oudersvereniging, vierden zaterdag avond in de grote zaal van de Pniël- kerk gezamenlijk hun jaarfeest in aanwezigheid van ouders en belang stellenden. Op een originele manier werden dè bezoekers welkom geheten, door een samenspraak, waarvoor Trudi Polder vaart namens de meisjes en Bert Faassen namens de jongens het woord gfpórd'e.'-- - Eén apart onderdeel van het geva rieerde programma vormde het vraag- en antwoordspel, waarbij fraaie kleu rendia's werden vertoond. Bert. Faassen en Peter Bongers toon den zich bekwame pianisten, terwijl een eigen bandje enkele malen succes vol voor het Pniëlvoetlicht verscheen: Ook eigen krachten presenteerden en kele schetsjes. Het gezamenlijke jaar feest, dat onder leiding stond van de heer J. Maat, slaagde volkomen, VLAARDINGEN. Zondag ontstond een botsing tussen twee auto's op bet kruispunt Rotterdamseweg Johan dé Wittstraat, doordat één van de automo bilisten geen voorrang verleende. Bij het Schiedamse zaterdagvoetbal kwam er zaterdag één kampioen schap uit de bus, nl. dat van GSS, terwijl PPSC vrijwel zeker te weten kwam, dat het dit seizoen niet de zo zeer begeerde eerste plaats zal be halen. HBSS plaatste zich in de vol gende ronde voor de beker en GXB ontving een geduchte nederlaag. HBSS versloeg volkomen verdiend Oegstgeesrt met 02. Het was geen prettige wedstrijd, maar de doelpunten van v. Veen en Droge betekenden toch, dat de oranjehemden zaterdag in de vol gende ronde zullen spelen tegen Monster. GTB had bij de rust nog maar een 21 -achterstand bij Melissant, maar het hoge tempo van de gastheren was na rust voor GTB te machtig. Met een 71 nederlaag aanvaardden de gasmenscn. de verre reis terug naar Schiedam. Diezelfde verre trip maakte PPSC, dat door een nederlaag tegen SNS de laatste kans op een kampioenschap wel kan af schrijven. GSS speelde een nerveuse wedstrijd SCHIEDAM Mevrouw M. P. B.-S. -uit Vlaardingen kwam ^gistermiddagm het ziekenhuis terecht. Zij was in Schie dam op weg naar het sportveld, toen zij .op de. weg struikelde. De 30-]arige vrouw liep een wond op aan het scheenoeen en is per ziekenauto naar haar woon plaats vervoerd. 9CKLEDAM.Geboren. .W Huibertus E. 2 V A p. j. Hermus ene- Nelissen, 19 A E d v. I*. Th. .Lansbergen» en C. -Ma»a a. Ce. a. xr.N pater en J* ïioeiing: 18 Nicola as z- - C. OaM- Vaick: 17 Karei V z. v. V. riifc en H. Elberg; lö Anne M. J. d. v. gT %o£ren M. P. Schoeners. Overleden; 16 S. C. de Jong, 56 jr, A. M.. Huiir-.vaard,. 80 jr. Mu- P 18 tegen concurrent Rhoon- Toen Smits een goede pass gaf aan Imm-erzeel, kon laatst genoemde voor l-i-O zorgen. Na de rust werd er niet veel beter gespeeld. De verdedigers waren in vorm en het was min of m-eer een (blunder van de Khoon- doshnan, dat GSS op 2—0 kwam. Immer- zeed gaf een voorzet, waarbij de keeper de bal liet glippen en Putters het laatste tikje kon geven, (20)Kort voor het einde konden de gasten een verdiend tegenpunt scoren "(21). In de loop van dé avond vernamen de GSS'ers, dat Sunlight voor een verras sing had gezorgd door in Nieuw Beyer- land met 1—4 van NBSW te winnen, waardoor GSS het kampioenschap van deze afdeling behaalde. Met kampioen Vlaardingen zullen' nu binnenkort twee wedstrijden gespeeld' moeten worden om te bepalen, wie dit seizoen promoveert naar de hoogste klasse van het afdelings- voetbaL De andere uilslagen luiden: Baren- dreefct 2—GTB 2 6-0; PPSC 2—H«nen- oord 2 2—2; TSB 3—HBSS 2 2-0; WOR 2GSS 2 5—2; ZWSH 3—PPSC 3 2—4; GTB 3—MW 2 3—0; HBSS 5—Zwaluwen 7 0—2; Rozenburg 5PPSC 4 1—0; MVV 3GSS 3 22 en HBSS 6Unicum 4 1—2. SCHIEDAM. Het Schiedamse GSS is er saterdag in geslaagd het kampioenschap van de tweede klas A van de afdeling Rotterdam van de KJ'i.V.B. te behalen. GSS werd in 1938 opgericht. Het is vele jaren geleden dat het vorig kam pioenschap -werd behaald. Dank zij een goede training iedere woensdagavond in de sportschool van Ber lanse zyn deze voetballers die voortkomen uit de personeelsvereniging van Gusto cr in geslaagd de hoogste eer voor zich op te eisen. Het elftal dat dit seizoen slechts één nederlaag leed en op eigen ter rein ongeslagen bleef, luidt: doel: P. v. d. Heiden; achter: A. Sckol en Lüke; midden: F. Ooms, Sjef v. d. Heide en P. Koevermans; voor: A. Immerzeel, Bunte, Putters, ASmits en Scholten. Als reserves moeten nog genoemd worden Den Ouden en Zandbergen, welke laatste door mili taire dienst verhinderd was maar overigens een prima kracht bij GSS blijkt te zijn. Aanvoerder Smits en zijn mannen, hopen dit kampioenschap nog deze week intiem te herdenken, terwijl een receptie zeer binnenkort ie wachten staat. e zaterdagvoetballers bekaaiden in het algemeen goede resultaten, want o.a. kwam Vlaardingen met een kampioenschap voor de dig en stelde Sunlight zich vrijwel veilig door uit van NBSW te winnen. DVO viel tegen en nadat men lange tijd een goede voor sprong bovenaan de ranglijst heeft ge had, gaat het er nu naar uitzien, dat de Vlaardingers met de haven in zicht zui len stranden. Immers er zijn andere kapers op de kust gekomen, nX Baren- drecht en Meltesant, The Bed Stars be haalden een goede 14 zege op Stedos. Tegen lrtsulinde kon DVO niet op dreef komen, al dient gezegd te worden dat de Uoydmensen. een goed elftal bezitten waarvan het geen schande is te moeten verliezen. Het werd 2—1 voor Insulinde. Sunlight versloeg de kanshebber voor de bovenste plaats NBSW op eigen grond en wel met 13. GSS uit Schie dam voer bier wel bij, wanit dat werd hierdoor kampioen, Vlaardingen begon tegen GOZ uitste kend, want reeds in de zesde minuut vond A Voogt het net van GOZ, na een goede pass van Verbrugh <10). Daarna ■was het echter niet veel bijzonders wat aan voetbal werd geboden, waaraan het slechte veld zeker ook debet was. Ook de gasten konden geen gevaar stichten voor het doel van Van Deventer, hoewel het tegen het einde nog even benauwd werd. Het was en bleef 10 wat voor de groen-witten voldoende was om een vreugdedans te maken voor het behaalde kampioenschap.. Voor de twee promotie-wedstrijden tegen kampioen GSS uit Schiedam zal men eerst nog enkele weken goed moeten trainen, anders kan promotie naar de eerste klas wel afgeschreven worden. Het ■was een zeer sportieve wedstrijd, die door een voor „Vlaard/ingen" ongekend groot aantal toeschouwers werd bezocht. The Red Stars drukten Stedos vaster op de onderste plaats door met 14 te winnen. De overige uitslagen waren: Excelsior P 2—TSB 2 2—2; DVO 2—Vlaardingen 2 00; TSB 3HBSS 3 20; Zwaluwen 4 ■Hoogvliet '3 5—0; HVO 3Zuidland 3 11; Rozenburg 2Zwaluwen 5 42; DVO 3—Vlaardingen 3 1—2; TOGR 4— TSB 4 82; The Red Stars 2Rozenburg 4 25: Zwaluwen 6—TOGR 5 3—0; TSB 5—HVO 4 40; Excelsior M 5DVO 4 41; HBSS, 5Zwaluwen 7 02; Vlaar dingen 4—The Red Stars 3 4—0; SDV 2 Zwaluwen 8 21 en Zwaluwen 9Mul- lereo 2 Muil n.o. Excelsior 3 en.5 wisten dit weekeinde opnieuw overwinningen te boeken resp, met 2—1 van NtS.V.V. 3 en 4—1 van D.V.O, 4. Excelsior 4 verloor'met 20 van M.FJJ. 3. Junior-uitslagen: Excelsior b2—D.F.C. b3 03; Excelsior b3Excelsior '20 b6 0—0; Excelsior cl—V.F.C c2 2—0 en Ex- VLAARD1NGEN. Het voetbal.' eljlal van Vlaardingen is er zaterdag in geslaagd om met ruime punten- voorsprong het kampioenschap van de tweede klas B van de afd. Rotterdam op zijn naam te brengen. Onder serieuze training van de oud- Fortitnaspeler C. v. d. Berg heejt men dit seizoen een team weten op te bou wen waarin saamhorigheid heerst en dat slechts één nederlaag leed en ver der alle wedstrijden won. „Vlaardingen." heelt de laatste ja ren bewezen, dat het meetelt in het zaterdagvoetbal. Twee jaar geleden werd het derde elftal kampioen, vorig jaar het tu-eede en dit jaar hel slan- daardteam. De kampioenen hebben sinds hun oprichting (op 1 april 29 jaar gele den) al met keel wat moeilijkheden te kampen gehad, inorul de ten ei- nennood heeft Vlaardingen danig parten gespeeld. Het elftal, dat dit kampioenschap op zijn naam heeft gebracht bestaat uit de volgende spelers: E. v. Deven ter, D. Krommenhoek, B. v. Loon, P. v. d. Leeden, L. v. d. Windt, F. Ver burgh, W. v. d. Linden, P. v. Zevenbergen, J. de Heer, A. Voogd en L. v. d. Leeden. Van Deventer en v. d. Linden maakten reeds in 1949 deel uit van het kampioenselftal van toen. Voorts waren P. v. d. Mark, J, Oostveen en H. v. Haften goede reserves. De foto toont het winnende team van Vlaardingen. VLAARDINGEN. In dé boven zaal van „De Oude Markt" werd za terdagavond op gezellige wijze de ouderavond gehouden van Prins Mau ritsgroep III, van de Nederlandse Padvinders Verbond. Eigenlijk was de zaal veel te klein om alle ouders, welpen, verkenners en voortrekkers een plaats te bieden, maar ook hier vonden de Vlaardingse padvinders het juiste pad. Nadat de feestelijke bijeenkomst op originele pa'dvinaerwijze; plechtig- .was geopend, nam groepsleider, de heer -J Breederveld de gelegenheid te baat om het bijzonder de districtstaf, wel kom te heten. .- De jeugdige padvinders brachten een programma met eigen krachten onder het motto; „Amateurs zetten hun bes te beentje voor". Natuurlijk ontbraken daarbij niet verscheidene padvinderslie deren, terwijl tevens leuke schetsjes werden gebracht. In de ouderdom van 80 jaar is ts Hilversum overleden de heer L ds Vries, een van de oudste Nederlandse zendelingen. De overledene, die te Neukirchen in Duitsland zijn opleiding ontving, was van 1904 tot 1928 op Java als zendeling werkzaam. Met zijn echtgenote werkte hij in het noordelijk gedeeits van midden-Ja va in dienst van de Salatiga-zending. In deze pe riode van 24 jaar is hij slechts eenmaal met verlof geweest. Ook als zieken, verpleger heeft de heer De Vries in Indonesië gewerkt. De begrafenis is vanmiddag om één uur op de nieuwe algemene begraaf plaats te Hilversum. VLAARDINGEN. Zaterdag reed de 51-jarige A. H. van R. uit Vlaardingen met een brpmtandem op het kruispunt van Hogendorplaan mr. Kesperwe° zonder voorrang te verlenen, voor een tankauto langs. De bestuurder van de tankauto, een trekker met oplegger remde uit alle macht en kon zodoonöé een aanrijding voorkomen. De trekker met oplegger schaarde echter door het krachtig remmen, waarbij de cabine ernstig werd beschadigd. De politie on derzocht de bromtandem. Daarbij bleek dat het voertuig in het geheel niet ge remd kon worden. Het is in beslag ge- nomen. Advertentie compressorkoelkast 12 maanden huur, met recht van koop, 17,50 per maand. Levering door het gehele land. KOELTECHNISCH-BUREAB Ni«uwe Binnenweg; 13tel. 32165, R'dam Jaap Bakker, Ernst Casimirstraat 15 te Delft, heeft zaterdagmiddag op het wei land van de heer Bukman tussen Rijks weg 13 en Delfbauw een kievitsei ge vonden, waarschijnlijk het eerste, dat in onze gemeente werd aangetroffen. Prof. dr. W. C. van Unnik, hoof- leraar in de theologie aan de Rijki- urüversiteit te Utrecht, is naar Scan dinavië vertrokken om voordrachien te gaan houden aan de theologisch# faculteiten van de Zweedse universi teiten te Lund en Uppsala in het ka. der van de Nederlands-Zweedse cul turele uitwisseling. Ook zal hij nog enkele voordrachten in Oslo voor de theologische faculteit houden. In de tweede helft .van april zal prof. Van Unnik enkele colleges geven voor de theologisch faculteit der Wal- densische kerk in Rome. De raad van Rozenburg kwam don- derdagavond in vergadering bijeen. Bij het voorstel van b. en w. tot het beschikbaar stellen van een krediet voor .de aanschaffing van een vuilnisauto, be pleitten de heren P. eh J. W'. KleijweZt en de heer Van Seters de inschakeling van de huidige ondernemer van de rei nigingsdienst in de toekomstige organi satie. De wethouderdeed dan ook de toezegging dat b. en w, daartegen, geen bezwaar hebben mits de heer. van Balen ze.f wil. Overigens kon men zich met het voorstel verenigen en kreeg b en w; het gevraagde krediet van ƒ22.000. Bij de verschillende grondtransacties welke op de agenda voorkwamen, ont lokte de aankoop van de grond en de woning van de heer J. de Waard uitge breide discussie. De heer Lievaart zou het huis willen sparen; de heer J. W, Nleijvvegt vindt de aapkoopkosten van 60X00 hoog, alleen om een weg te verleggen. celsior 4—RK. Wik c4 1—2. Zaterdag a.s. speelt Excelsior een beker-ontmoeting te Den Haag tegen Sche veni ngen-Holland-Sport. HOEK VAN HOLLAND. Op woens dag 30 maart geeft de Ned. Herv. Zang vereniging Hosanna te Hoek van Hol land een feestavond in de. zaal Harmo nie. De avond is. georganiseerd speciaal voor de leden, donateurs der vereni ging en introducé's. MAASSLUIS. Het-. Zeekadetkorps Maassluis bestaat tien jaar. Dit twee de lustrum wordt zaterdag, 2 april in de -kantine van de Verenigde Touwfa- brieken gevierd. Aan deze jubileum avond werkt het cabaret „Florida" mee. .De heer P. Kleijwegt vraagt zich af ot hét niet mogelijk is de weg anders te leggen en de naast het pand van de heer Waard gelegen grond aan -te ko pen, wat wellicht voordeliger is. Spr. ad viseert dit eerst te onderzoeken en in een volgende vergadering met een nieuw voorstel te komen. Wethouder Goedendorp wijst er op, dat de nieuwe kleuterschool op dit ter rein is gepland. Spr. achtte uitstel dan ook niet gewenst. Ook de voorzitter be pleitte afhandelingvan dit voorstel. In tweede instantie drong de heer Lievaart aan op verlegging Van de oostelijke weg, zodat de grond van de heer Waard spaard Zou blijven. De voorzitter wees er echter op, dat dan een wijziging van het uitbreidingsplan aanhangig gemaakt zou moeten worden, waardoor we nog verder achter raken in het tijdschema. Na de uiteenzetting kon de heer P. Kleij wegt zich, zij het schoorvoetend, neer leggen bij het voorstel van b. en w. De beer Lievaart bleef echter op zijn stand punt .staan en zou daarbij gesteund door de heer J. W. Kleijwegt het voorstel nog aan.willen houden. Met de stem van de heer Lievaart tegen werd vervolgens het voorstel van b. en w. aangenomen,. Met de overige grondtransacties kon de raad zich z.h.s. verenigen. Ten aanzien van het voorstel om een verzoek bij de Kroon in te dienen het maximum van de vergunningen ingevol ge de Drankwet met 5 te verhogen, in formeerde de heer J. "W. Kleijwegt et het mogelijk was van gemeentewege in vloed uit te oefenen op h"t -mil van et in het Botlek en EuropV: --jrd te ves tigen café's. De heer Van Seters vV zien. in principe tegen hét ver;.- -r ton niet tegenstemmen gez.'wikke ling van Rozenburg. B; va- klaarde respect te hebbui t prin cipiële standpunt van de an Se ters. Tenaanzien van de ducr de heet Kleijwegt aangeroerde kwestie merkte de voorzitter op, dat in overleg met d® gemeente Rotterdam er een verantwoor de gelegenheid zal komen.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2