ffiêrQ/ik lens finale in Schiedam Maasland winnaar EHBO - wedstrij den Map in het nauw Johannes Passion in Vlaardingse Grote Kerk POLITIE BRACHT WOESTE RIJDERS TOT STILSTAND i Caf-i-paviljoen in Sterrebos te in KERK EN SCHOOI 1 PPSC won tijdens wedstrijd van DVO ruwe VATERVEG bevalt u beter af LANGS Jaarvergadering A R. kiesvereniging B. A. v. d. Bos opende nieuw bedrijfspand Drie generaties aan het woord Modeshow in etalage n Hardhandige hondenbaas Filmavor-' Cefa Voorzieningen voor scholen Belasting-studie naar universiteit VOETBAL VAN ZATERDAG 2 TROUW Maandag 4 april I960 /~V~\ Illegaal Journaal Voorzitter Wagenaar treedt af Been gebroken Bromfietser viel Advertentie Beva, betere vakkleding S voor alle beroepen GED.MERK VLAARDINGEN Evenals vorige jaren hebben zaterdag avond onder leiding van Piet van den Kerkhoff drie gecombineer de koren een uitvoering in de Grote Kerk gegeven van Bachs Johannes Passion. „Gloria", „Toonkunst" en „Excelsior" vor men tezamen een numeriek sterk Inenting tegen kinderverlamming café heeft een prettig Interieur en Is omgeven door enkele terrassen. Aangereden Burgerlijke stand van Schiedam Beantwoording vragen over speeltuinwerk Nieuwe vorm van schoolmelkverstrekkins Metaalplastiek in research lab. ensemble, dat de grote dramati sche volkskoren, uit Bachs Johan nes Passion op indrukwekkende wijze weet weer te geven. Subsidie bouw r.k. kerk Advertentie Motor in brand Ds. Jan Wit spreekt op Herv* gemeenteavond Lekke schoorsteen Met motor tegen lichtmast PASTORALE JUBILEA Ds. P. A. v. d. Vlugt VLAARDINGEN MAASSLUIS Dcc] amatiewedstrij den SCHIEDAM. De Kring Schiedam van de Kon. Ned. Vereniging E.HJB.O. was zaterdagmiddag de gastvrouwe voor de finale van een serie EHBO- wedstrijden, die gehouden werd in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen. Er was een groot aantal aanwezigen, toen voorzitter Tuitel uit Maassluis deze erewedstrijd opende. De voorzitter vond het prettig, dat door deze wedstrijden het contact weer beter wordt tussen de onderlinge groepen. Bij de seniorenwedstrijden namen deel de groepen Maasland, Maassluis en Vlaardingen, terwijl de junioren verte genwoordigd waren door Maasdijk, Maas sluis en Vlaardingen. De wedstrijd was zo reëel mogelijk ge houden. Patiënt nr. 1 lag onder een zware kist, had pijn in de rug en kon zijn benen niet bewegen. Een gecompli ceerde botbreuk bij de enkel en een snelle polsslag verergerden de zaak. De tweede patiënt was uit een bestelwagen gevallen, zag bleek, had een wond aan het voorhoofd en vertoonde braaknei gingen. Tevens was hij bewusteloos. Ook was er een demonstratie, waarbij een patiënt onder een motorfiets met zijspan was terecht gekomen. Een echte /riotorfiets was hiervoor in de zaal aan wezig. 1 Iedere ploeg deelnemers kreeg 20 mi nuten om het ongeval op de juiste manier te behandelen. Tijdens deze demonstra tie was hgt muisstil. Er was voorlopig geen sehün van kans, dat ons illegale blad meer dan eenmaal per maand zou verschijnen. Rein kwam mei die teleurstellende mededeling, toen hel derde nummer gereed was. De landelijke Trouw-groep was erin ge. slaagd de krant te laten zetten en drukken. Dat ging op de meest primitieve wijze. Pagina voor pagina moest met de haml wor den -gezet CD daarmee was zeer veel tijd gemoeid. Op het eerste sein dat de oplaag voor Rotterdam gereed was, snelden wij naar „Ergens in Nederland". Onze trouwe koe- ^•riersters gingen mee en met tassen vol keerde de Rotterdamse groep terug. Hel was omstreeks midden maart. De Duitsers hadden juist het offensicl geopend tegen de Nederlandse artsen. De v j medici werden ver plicht lid te worden van de zg. „Artsen kamer". Nu, de artsen lieten een krachtig „neen" ho ren. Van de 7000 medici lieten er 6200 weten, dat zp geen belangstelling hadden voor die Duitse „vakgroep". In het maart-nummer van illegaal Trouw vverdr.- V artsen opgeroepen zich te blijven verze De Duitsers kozen spoedig eieren voor i.v-.i geld en lieten de medische stand verder niet rust. Dat was een van de belangrijkste berich tten in dit nummer. We gingen snel aan de slag. want honderden gezinnen moesten in •Rotterdam van eën krant worden voorzien. De koeriersters brachten dikke pakketten onaar de „hoofdspreïders" en vandaar gin gen dc kranten naar de verspreiders. Onze koeriereter „Map" ontsprong de i-dans ternauwernood. De meisjes, veelal in verpleegstersuniform gestoken, werden sjneestal ongemoeid gelaten door de in de stad surveillerende „Grünc Polizei". Map beleefde echter het eerste treffen met dc vijand. Zij reed in verpleegsters uniform op de fiets iu het noorden van Rotterdam. Dc lassen op de bagagedrager zaten propvol met kranten. „Absteigen" bulderde het opeens en een „Grüne" zwaaide „dapper" met zijn pistool. Map vroeg wat er aan de hand was. De Duitser riste haar fiets op. Geen enkele ^Nederlander mocht immers meer een fiets hebben. De koeriereter liet zich niet intimideren, zii bracht dc militair aan het verstand, dat Verpleegsters een rijwiel hard nodig hadden. En de „Grüne" zwichtte na veel been en .weer gepraat voor dat argument. Hij vergat in de tassen te kijken Dit moest ook wel. want de jury, be staande uit dr. J. A. H. van den Berg, dr. L, C. Buysert en dr. C. Lzmbrechts, moest goed horen wat de deelnemeers <sters) tot de patiënten en elkander zei den. De rapporten van de jury werden na de wedstrijd overhandigd aan de cen trale jury, die bestond uit dr. Oostlan- der, K. de Vries en C. J. van Reede. De uitslag was bij de senioren: win naar Maasland met 396 punten, die de wisselbeker voor een jaar in het bezit kreeg en een grote beker als eerste prijs. De tweede en derde Prijs kwamen te recht bij Maassluis met 288 punten en Vlaardingen met 264 punten. Bij de junioren was het Maasdijk, dat de ereprijs behaalde met 336 punten. Vlaardingen werd tweede met 283 pun ten op de voet gevolgd door Maassluis met 282 punten. De heer Tuitel dankte na afloop alle deelnemers voor de ernst waarmede zij hun wedstrijd hebben gespeeld en sprak zijn blijdschap uit over het prima ver loop hiervan en de keurige organisatie van de afdeling Schiedam. SCHIEDAM De A.R. Kiesvereni ging te Schiedam houdt op 5 april om 8 uur in de grote zaal van het Geref. Jeugdhuis aan de Lange Haven de jaarvergadering waar naast de jaar verslagen een bestuursverkiezing zal worden gehouden. De voorzitter, de heer J. Wagenaar, zal aftreden en is niet 'herkiesbaar. Als kandidaat voor het voorzitterschap heeft het bestuur de heer J, van Katwijk aan bevolen. Voorts zullen aftreden de heren J. J. Knook (niet herkiesbaar) en W. van Schooneveld. Tegenkandidaten 'zijn de heren \V. Mak en M. van Veen. Ten slotte zal tijdens de vergadering de voetbaltoto in discussie komen. SCHIEDAM. Het 11-jarige meisje H. E. W. was zondagmiddag aan hel rolschaatsen op de Schiedamseweg te Kethel. Zij kwam hierbij te vallen. Met een gebroken rechter onderbeen is het kind per G.G.D. naar het zieken huis vervoerd. SCHIEDAM. Zaterdagmorgen heeft de heer B. A. v. d. Bor zijn nieuw bedrijfspand aan de Strickledeweg 19 in gebruik genomen. Deze fabriek van apparaten en pijp leidingen was voordien gevestigd aan de Hoofdstraat te Schiedam. Onder de aan wezigen merkten wij onder meer de heer Bambergen van de Buizen fabriek Excelsior op, diie eens kwam kijken wat er van zijn oud-werk nemer is geworden. De heer v. d. Bor stelde deze belangstelling zeer op prijs en heette zijn vroegere werkgex er dan ook van harte welkom. Het woord werd verder nog gevoerd door de heer A. Schuddebeurs, die na mens buren en vrienden enkele geluk wensen uitsprak. Hij over handigde hier bij een fraaie sigarettenkoker en een telefoonklapper. Onder de belangstellenden zagen wij verder de commissaris van politie te Schiedam, de heer K. Rijpma. de di recteur van Gemeentewerken, de heer S. Moesker en ir. B. Wilton. SCHIEDAM. Op de Rotterdamse- dijk kwam zaterdagmiddag om half twee de 29-jarige A. de .V met zijn bromfiets ten val. Per G.G.D. is hij naar het ziekenhuis vervoerd. blijft tin., dei maat doorkrimpvrij Sanfor Van Houwelingen jr. biedt aan de oprich ter van het restaurantbedrijf, de heer Van Houwelingen sr. een geschenk aan tijdens de opening van hel nieuwe gebouw. SCHIEDAM. Zaterdagmorgen werd een nieuw café paviljoen van Van Houwelingen in het Sterre bos aan de Julianalaan geopend. Het SCHIEDAM. De directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Ge zondheidsdienst deelt mede dat op woensdag 6 en donderdag 7 april in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80 en op vrijdag 8 april in het vm. Gemeentehuis te Kethel, gelegenheid zal bestaan tot inenting tegen kinder verlamming, uitsluitend voor de kinde ren geboren in 1959. Deze kinderen zullen drie injecties ontvangen in plaats van de tot dusverre gebruikelijke twee injecties met een maand tussenruimte. De 4e injectie zal plm. té jaaT- later worden gegeven. De inenting tegen pok ken voor de kinderen van deze jaar klasse wordt tijdelijk stopgezet. De oproepkaarten vóór genoemde kin deren zijn reeds verzonden. U gelieve zich'stipt aan de op de oproepkaart vermelde datum en tijd te houden. Spe ciaal wordt er de aandacht .op geees- tigd dat de oranje inentingsbeekjes van de kinderen moeten worden meege bracht, daar andersgeen inenting zal plaats vinden. Er zal op geen an dere dagen dan hierboven aangegeven worden ingeënt. Deze dag was het ook veertig jaar geleden, dat de heer M. van Houwelin- gen in het vak kwam. Dertig jaar is hij in de bestaande zaak werkzaam ge weest en tien jaar heeft hij daarvoor in een tent gewerkt. De heer Van Houwelingen deed de zaak over aan zijn zoon S. T. M. van Houwelingen. Zijn kleinzoon Harry verraste hem met een geschenk. Drie generaties Van Houwelingen kwamen zodoende op de ze feestelijke morgen aan het woord. werd Om SCHIEDAM. De Christelijke Film Actie (CEFA) Schiedam gaf zaterdag In gebouw „Irene" een druk bezochte filmavond. Ds. J, Couvé opende deze avond met zijn vreugde er over uit te spreken, dat de voorstellingen van de Cefa, ondanks de televisie en andere vermakelijkheden, toch goed bezocht blijven. Verder hoopte hij op een ge stadige groei van het ledental van de Cefa. Vooraf werden enkele korte filmpjes vertoond, waaronder het wekelijks Jour naal met o.a. dc opening van de „Flo- riade" in Roitterdam en de Nederlandse vissersfilm: ..Het schot is tc boord.'' Daarna volgde de hoofdfilm van deze avond: „Nachtwache" (Wachter wat is er van de nacht). In de hoofdrollen spe len Luise Ulrich. Hans Nielsen. René Deltger en Angélika Voelkner. Regie: Harald Braun. Het verhaal speelt zich af m een dorpje Burgdorf geheten. Daar komen een predikant, zijn dochtertje, een vrou welijke arts van een Diaconessenhuis en een losgeslagen toneelspeler met elkaar in contact. Zij maken een ernstige cri- sis door, maar het terugvinden van het geloof in God geeft het geheel een goed einde. Voor de etalage-show bestond een grote belangstelling. Velen stonden met de neus tegen de ruiten gedrukt. SCHIEDAM. Modemagazijn „Alja" aan de Broesvest heeft za-terdagmiddag een originele modeshow gehouden. Ori gineel, omdat zij deze show organiseerde in de etalage. Een groot aantal voorbij gangers werd tot kijken gedwongen. Acht mannequins toonden een serie len temodelletjes. Voor zover bekend wasj het de eerste keer, dat er m Schiedam: een dergelijke modeshow in de etalage: v._medemagazijn werd gehouden.1 SCHIEDAM. Zaterdagmiddag om half een reed een personenauto be stuurd door de vertegenwoordiger T, J. J. L., op de Nieuwe Haven tegen de 18-jarige bromfietser J. P. op. A. H. J. N.j die achterop de bromfiets zat, kreeg een gebroken rechteronderbeen en scheurde zijn linderschouder. Hij is naar de Dr. Nolets tlohting overgebracht. De bromfiets is zwaar beschadigd. SCHIEDAM. Zondagavond een kantoorbediende mishandeld, kwart voor zeven liep de heer G. Z aan de Maasboulevard te wandelen. Zijn zoontje was wat aan het ballen.. Op een gegeven moment kwam de bal in de buurt van een hond, die hem in de bek nam. Toen de heer Z, de bal uit de bek van de hond probeerde te krijgen, kreeg hij een harde klap in het gelaat van de eigenaar van het dier. G. Z. deed hiervan aangifte bij de po litie. VLAARDINGEN. Op 8 april hoopt de Staatkundig Gereformeerde Partij af deling Vlaardingen in het verenigings gebouw van de Geref. Gemeenten aan het Weslnieuwland. een ledenvergadering te houden. Aanvang 8 uur. Spreker op deze bijeenkomst zal zijn ir. C. de Jong uit Voorburg, met het onderwerp: „Traditie of reformatie?" SCHIEDAM Zaterdagmiddag I hebben twee jongelui met een vracht auto een dolle rit door Schiedam ge maakt. Het mag een wonder heten, dat deze rit geen dodenrit is gewor den. Door het vlugge optreden van de politie konden de jongens, de 19- jarige B. M. en de 15-jarige H. M. G„ beiden varensgezel, gedwongen worden te stoppen voordat slachtof fers waren gevallen. Om zes uur zaterdagmiddag reed een vrachtwagen in volle vaart op de lin kerzijde van de Rotterdamsedijk, te gen het verkeer in. De twee jongelui, die onder invloed van alcohol waren, hadden de vrachtauto, die voor de Ne- tam geparkeerd stond, gestolen. De te genliggers op de Rotterdamsedijk wis ten de vrachtwagen, door de vreemdst mogelijke caprioient e maken, te ont wijken. Een tramwagen van lijn 4 kon door met alle macht te remmen de wa gen ontduiken. Het is hier de tegen woordigheid van gees; van de trambe stuurder geweest, die erger wist te voor komen. Het bleef bij het over elkaar buitelen van de passagiers, die uiter aard op het krachtig remmen niet ge rekend hadden. Een politiewagen met loeiende sirene wist de auto tot stoppen te brengen. Een der bestuurders zag kans te ontvluchten. Hij werd even la ter aan-boord van zijn schip, dat in de Lekhaven ligt, aangehouden. De -twee knapen werden naar het hoofdbureau van politie overgebracht, waarna zij in de loop van vandaag haar Rotterdam zouden worden overgebracht.- Later is nog komen -vast te staan, ■dat -zij 'aan de Van Doelenstraat een verkeerszuil omver hebben;gereden, die op een geparkeerd staande personenauto terecht kwam. De personenwagen werd zwaar beschadigd. KOSTELOZE INENTING SCHIEDAM. Op dinsdag 5 april 1960 bestaat er des namiddags van 2 tot 3 uur gelegenheid tot kosteloze inenting in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80, tussen 2 en 2.30 uur: tegen pokken, behalve voor de jaarklasse 1959; en van 2,30 tot 3 uur. tegen difterie, kinkhoest en tetanus. Trouwboekjes der ouders en eventueel Inentingsboekjes van de kinderen mee brengen. VLAARDINGEN. Het college van b. en w. heelt thans een antwoord ge geven aan de heer C. v. d. Bergh (PvdA) op de door dit raadslid gestelde vragen over het speeltuinwerk. Daaruit blijkt, dat het overleg met het bestuur vau de Stichting Vlaardingse Speeltuinen nog niet is afgerond en het college van b. en w. daarom thans nog geen nadere voor stellen de raad kan doen. Ondertussen nadert de datum 7 mei, de dag van de officiële openstelling van de speeltuinen, terwijl het ook reeds de bedoeling is gedurende de Paasweek ten behoeve van de schooljeugd de tuinen te openen. Nadat in het antwoord van het college een overzicht is gegeven van de gevoer de besprekingen en wordt bevestigd, dat er afzonderlijke besturen zijn geformeerd voor de vierbestaanae speletuinen, zegt het college nog geen definitief standpunt te hebben over de wijze, waarop de jeugd in de gelegenheid moet worden gesteld van openbare speelgelegenheden gebruik te maken. Over de rolsehaatsenbaan aan de Insu- lindesingel zeggen b. en w. dat niet de geschikte plaats te achten voor rol- schaatsclubs, die het vrije en in de aan vang beoogde gebruik van de baan ver hinderen. O VLAARDINGEN. Na de paasvakan tie zal er een wijziging komen in de wijze, waarop verstrekking van melk aan de schooljeugd plaats heeft. Het Plaatselijk Schoolcomité heeft nl. in overleg met burgemeester en wet houders besloten de levering van school- melk op te dragen aan de plaatselijke melkhandel, terwijl gebruik zal worden gemaakt van sehoolmelkkaarten, met systeem in andere gemeenten gunstige ervaringen zijn opgedaan. Het innen der wekelijkse bijdrage voor de schooïmelk door de klasseonderwijzer (es) komt hierbij te vervallen. In de plaats hiervan komen de sehoolmelk kaarten, welke wekelijks door de plaat selijke melkhandelaren aan de ouders der leerlingen verkocht zullen worden. De kinderen geven de mekkaart, na daarop hun naam en adres te hebben in gevuld, (nuttig bij eventueel verlies van de melkkaart) des maandags aan de klasse-onderwijzer (es) De komende dagen zullen de melk- kaarten te koop worden aangeboden, welke zullen gelden voor de week van 25 tot en met 30 april a.s., de eerste schoolweek na de paasvakantie. VLAARDINGEN. Ten behoeve van kleuterscholen en scholen voor gewoon lager onderwijs van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs vragen B. en "W. de" de raad kredieten tot een bedrag van ruim 3700,ten behoeve van de aanschaffing van een aantal klei ne voorzieningen. VLAARDINGEN. Het college van B. en W. vraagt de raad een krediet, groot 6100.voor de aanbieding van een metaalplastiek aan Unilever Research Laboratorium. Daarmee-gaat de gemeente een vroegere belofte inlossen. De aan bieding zal geschieden bij de in gebruik neming van het tweede deei van het laboratorium. De opstelling van Koor en orkest blijft in deze kerk. door de zich in het midden van het ruim bevindende preek stoel. altijd een minder gunstige factor. Des te meer waardering verdient het dat de samenklank een hechte eenheid vormt. Ook tijdens deze uitvoering viel het volle accent weer op de koorzang. In verhouding tot de Matthaus Passion is het aantal aria's geringer en het aan deel van het Koor, vooral in het tweede deel. groter. Met grote slagvaardigheid en dramatische bewogenheid zijn deze koren ten gehore gebracht, waarbij de samenzang steeds beheerst en fraai van klank bleef. Bijzonder expressief klonken de koralen. De interpretatie van de dirigent was hierbij gericht op een nauw verband tussen woord en toon, een opvatting die wij verre ver kiezen boven een maar al te vaak vlak en kleurloos ge-houden weergave. De instrumentale begeleiding berustte deze avond bij het Rott. Ph. Orkest, de claveciniste Lilly van Spengen en de or ganist Koos Bons. De goede zorg die aan deze begeleiding werd besteed was mede bepalend voor het goede gehalte van deze uitvoering. Van de vocale solisten zijn de beste prestaties geleverd door Annie Hermes (ait-aria's), Carel Willink (Christus-par tij) en Jan Waayer (tenor-aria's). Laatst genoemde heeft met zijn krachtige en heldere tenorstem de beide aria's „Ach mein Sinn" en „Erwage" bijzonder goed vertolkt. Ook de sopraan Dora Lindeman heeft, met name in de aria „Ich folge dir gleichfalls", fraaie zang doen horen, -hoewel de voordracht af en toe iets te voorzichtig was. Gerard Honig zong de Evangelistenpartij met wisselénd succes. Op verschillende plaatsen is zijn tekstuitbeelding te slap (ook niet -overal zuiver van intonatie). Bepaalde fragmenten weet hij echter bijzonder goed voor te dragen zoals b.v. recitatief no. 18 (na Petrus' verlooche ning). Jan van der Ree heeft clementie in moeten roepen voor een indispositie. Zijn prestaties kunnen dus niet wor den beoordeeld naar -het klinkend resul taat van deze avond. De zeer geslaagde uitvoering werd door een talrijk publiek bijgewoond. De kerk was zo goed als -geheel bezet. W. yLAARDINGEN. He'i college van B.;èo W. 'acht een gemeentèlijke subsi die" voor' dë '(inmiddels Teeds la^g -vol tooide) bouw van de R.K. kerk aan de Van Hogendorplaan gemotiveerd en stelt de raad voor aan de hand' van de vastgestelde verordening daartoe over te gaan. Het subsidiebedrag kan worden geraamd op 63.360, waarvan door .de gemeente dit jaar 25 pet. zal moeten worden betaalbaar gesteld. NED. HERV. KERK Bedankt voor Oudshoorn, toez. (vac, A. J. Jorissen): J. den Besten te Dirkslaiid' GEREFORMEERDE KERKEN Bedankt voor Amsterdam-Slotervaart: D. van Swigchem te Kampen. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Tweetal te Dordrecht: J. W. Kersten te Scheveningen en A. Vergunst te Rot terdam-Centrum. Beroepen te Gorinchem en te Oost- kapelle: C. Hegeman te Gencmuiden. com presso r koelkast (inct. jrotntmhsjl) 12 Maanden huur, met recht van koop, 17.50 per maand Levering door het gehele land KOELTECHN. BUR. VAN KEULEN NIEUWE BINNENWEG J37 TELEFOON 32165 ROTTERDAM VLAARDINGEN. Op het kruispunt Julianasingel-Schiedamsedijk geraakte zaterdagavond het motorrijwiel van de 41-jarige J, C. M. uit Rotterdan in brand. M. zag geen kans zelf het vuur te blussen. De politieauto verscheen ter plaatse. Men wist met enige schuim- blussers de brand meester te worden. Het rijwiel is zwaar beschadigd. VLAARDINGEN. Op maandag 4 april wordt in de Immanuelkerk een ge meenteavond gehouden, waar zal spre ken ds. Jan Wit. Ds. Jan Wit. die behalve predikant ook dichter is, werkt mee aan het tot stand komen van een nieuwe psalmberijming. Van de 150 psalmen zijn er enkele jaren gelden 110 gereed gekomen; die gebun deld ter beproeving zijn aangeboden aan de Hervormde Kerk. Ds. Jan Wit komt nu iets vertellen over de werkzaamheden, verband houdende mét deze nieuwe be rijming. De bijeenkomst begint om 8 uur. VLAARDINGEN. Een Ielska schoor steen was zondagmiddag oorzaak van een sterke rookontwikkeling in een wo ning aan de Ooststraat. Er werd brand alarm gemaakt. De situatie was daar na spoedig bekeken. Er is geen scha de aangericht. HOEK VAN HOLLAND In Hoek van Holland op de Harwich- weg is vanmorgen de 42-jarige portier N. v. d. Zwaan uit Den Haag met zijn motorfiets tegen een lichtmast gereden. Met een hoofdwond en een schedelbasis- fractuur is hij naar het ziekenhuis aan de Zuidwal in Den Haag overgebracht Dezer dagen is het rapport gepubli ceerd, dat de „Commissie universitaire studie belastingwetenschap" aan de ministers van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen en van Financiën heelt aangeboden. Uit dit rapport blijkt on der meer, dat het in de bedoeling van de minister van Financiën ligt om dé irijksbelastingacademie mettertijd op tS heffen, indien de nieuwe universitair* studie naar zijn oordeel de academie zal kunnen vervangen als opleiding voor de hogere functies in de belas tingdienst. De commissie heeft een tweeledige i opzet aanbevolen, waarbij een juri dische richting van de belastingstudie 'in de juridische, en een economische richting in de economische faculteit zal worden ondergebracht. De commissie stond onder voorzit- terschap van prof. mr. L. J. M. Beel. Zij werd in 1958 ingesteld en zij was samengesteld uit een aantal hoogle raren in het belastingrecht en andere deskundigen op het gebied van de be lastingen: - rr- V a De Mel-rèeks valf het criminologische Instituut der rijksuniversiteit te Utrecht zal dit jaar worden gehouden op de DINS DAGEN' 3, 10. 17 en 24 mei. Als onderwerp is gekozen: „HET BEWIJS". De inleiders zijn: op 3 mei: prof. dr. W. Froentjes, op 10 mei. mr. A. Murman. op 17 mei: mr. w. H. Overbeek en op 24 mei: prof. mr. W F. C. van Hattum. Alle voordrachten worden gehouden om 8 u-ur 's avonds in dc grote collegezaal van het botanisch laboratorium, Lange Nieuw- straat 106. - Donderdag 7 april a.s. zal het 25 jaar zijn geleden, dat ds. F. A. van der Vlugt uit Terneuzen werd bevestigd ;als predikant in de Ned. Herv. Kerk. :HiJ stond eerst te Nieuwe Pekela (standplaats Nieuwe Pekela Boifen) en daarna te Stadskanaal-West, Sinds 1949 dient de jubilaris de herv. ge meente van Terneuzen. Hij is voorzit ter van de classicale commissie voor Gezinszorg in oost Zeeuws Vlaande ren. Ds. Van der Vlugt zal zondag 3 april in zijn eerste gemeente 'Nieuwe Pekela een herdenkingsrede uitspre ken. ER HEERSTE zaterdag grote vreug de na afloop van de belangrijke wedstrijd tussen PPSC en DVO. Immers PPSC had met 2I gewonnen, waardoor de kampioenskansen aanzienlijk zijn ge stegen. GTB gaf ZBVH met 2X klop, terwijl GSS tegenviel door met 4—1 van NBSVV te verliezen. De wedstrijd op Boshoek was niet fraai, maar wel spannend. Langzaam maar zeker verkreeg PPSC een over wicht en dat resulteerde na een half uur in een doelpunt. Een keurige aanval gaf PPSC een goede kans. maar een ver dediger van de Vlaardingers drukte de rechtsbinnen ruw van de bal af en hier voor mocht Piet van Veen een penal ty nemen. Feilloos werd deze in een doelpunt omgezet (10). Tien minuten later was het midvoor J. Liebeek, die met een keurig schot zijn jongens met SCHIEDAM. Geboren: Fené G J z v J PJoolj en N van der Ent; Jenneke W d v A P Vergouwe en J Cohon: Paul z v C van Eek en E van der der Wilt, een 2—0 voorsprong de rust liet ingaan. De tweede helft was erg rumoerig en vooral de gasten toonden zich slechte verliezers. Met ruw spel trachtten zij de thuisclub tot capituleren te dwingen, hetgeen slechts eenmaal gelukte. Mid- half van Eyk was midvoor gaan lopen en kort voor het einde kon deze veteraar met een fraai doelpunt de stand op 2 1 brengen. GTB steeg een plaats op de competi tieladder door een verdiende 21 zege op ZBVH. GSS verkeerde blijkbaar nog in kam pioensstemming of de receptie zat de spelers nog in de benen. In ieder geval was de 4—1 nederlaag tegen NBSW een tegenvaller, al was dit van weinig be lang meer. De andere uitslagen luiden: GTB 2—Vlaardingen 2 1—0, HBSS 3 —Hoogvliet 3 0—1. PPSC 3—DVO 3 4—1. DOTO 4—HBSS 4 5—4, DVO 4— GSS 3 4—1, PPSC 4—Vlaardingen 4 2— 0, MW 3—HBSS 5 5—5, WHR 2—HBSS 6 1—3, PPSC 5—RSM 4 0—1. DE KANSEN op het kampioenschap zijn voor DVO vrijwel verkeken. De Vlaardingers in Schiedam moesten een 21 nederlaag accepteren. Ook HVO deed het niet best en verloor In een matte wedstrijd met 30 van TOGR. Sunlight leed eveneens een ne derlaag en wel met I3 tegen Rhoon. Alleen kampioen Vlaardingen kwam tot een overwinning. Deze was niet mis oolti want DOS werd met 8—1 gere vancheerd. Het is aan HVO niet gelukt om de laatste wedstrijd van het seizoen in een overwinning om te zetten. De Vlaardin gers speelden zeer matig en moesten toe zien hoe Boonstra en Gelderblom voor de rust voor TOGR doelpuntten en Gel derblom in de tweede helft nummer drie hieraan toevoegde (30). Het was een slechte wedstrijd van beide kanten. Sunlight verloor met 13 van Rhoon en een kleine troost hierbij is, dat ro de lantaarndrager Goudsw. Boys even eens verloor en dus onderaan blijft staan. Vlaardingen kende geen genade met VLAARDINGEN. Op donderdag 7 apri) I960 van 1.30-2 uur nm. zal cr ten huize van de Vlaardingse artsen gelegenheid wor den gegeven- voor kosteloze inenting tegen de pokken voor kinderen geboren in 1956 en I960, en tegen difterie, kinkhoest en tela- nus voor kinderen tot zes jaar. Kinderen ge boren in 1959 zullen in april een oproep ont vangen voor de inenting tegen kinderver lamming en kunnen, daarom niet worden in geënt tegen pokken. Men -kan zich zonder voorafgaande aanmelding vervoegen bij de huisarts. De inentingskaart of -boekje dient overgelegd te worden. Inentingskaat-ten zijn. voor zover nog niet verstrekt, gratis verkrijgbaar bij de afde ling Bevolking, stadhuis, ingang Paterstraat, alhier. Ouders, die hun kinderen twee jaar gele den volledig lieten inenten tegen difterie-, kinkhoest, tetanus of difterie-tetanus, wor den eraan, herinnerd, dat deze kinderen nu voor een herinenting in aanmerking komen, waardoor de immuniteit weer met ongeveer twee jaar wórdt verlengd. Voor zover deze kinderen de leeftijd van zes jaar nog niel hebben bereikt kan de herinenting worden gegeven op bovengenoemd tijdstip door de huisarts, eveneens op vertoon van de inen tingskaart. DOS en bleef de Rotterdammers met 81 de baas. Voorts is nog vermeldenswaardig, dat Zwaluwen C 3 een 20—0 overwinning behaalde op VDL C 2. De Zwaluwen benjamins zijn nu uitgespeeld en heb ben van de 16 wedstrijden 131 doel punten vóór en slechts 15 tegen. Dit is niet alleen een lubrecord, maar tevens is een dergelijk resultaat de laatste 15 jairen in de afdeling Rotterdam niet voorgekomen. De andere uitslagen waren: Zwart Wit 3—HVO 2 1—0. TOGR 3—DVO 2 0—2, GTB 2Vlaardingen 2 10, Zwaluwen 4TSB 3 4—1, DOS 2—Sunlight 2 2—4, HVO 3—Unicum 3 0—2, PPSC 3—DVO 3 4—1, ZWSH 3—TSB 4 1—3, RWH 5 Vlaardingen 3 71; HVO 4MW 2 2 85, TSB 5—The Red Stars 2 0—5, DVO 4—GSS 3 4.1, The Red Stars 3Rozen burg 5 24, PPSC 4Vlaardingen 4 2— 0. Zwaluwen 7Exc. M. 5 31, Zwa luwen 8Odi 5 20 en Zwaluwen 9 HSCZ 2 5—4. Ken moment uit de wedstrijd P.P.S.C.— ld - V-O., die zaterdag op het terrein Bos- hoek werd gespeeld. ZATERDAGMIDDAG heeft Excelsior een oefenwedstrijd gespeeld te Hoek van Holland, tegen Hoekse Boys. De Ma&sslulsers konden het niet verder brengen dan een 1—1 gelijkspel. Verdere uitslagen: Excelsior M. 3— Excelsior P 3 24; Zwervers 3Excel sior M. 4 0—2 en Zwaluwen 7Excel sior M 5 31. Junioren: Excelsior Al—S.V.D.F.W. A 1 3—0; Excelsior B 1—R.K. W.I.K. B 2 130; Excelsior B 3Zwaluwen B 4 0 5; Excelsior C 1Fortuna C 2 51; Excelsior C 2Hollandiaan C 2 07; en Fortuna C 7Fortuna C 4 40. VLAARDINGEN. Op 14 april zal in de Harmonie de declamatiewedstrijd voor de schooljeugd plaatsvinden. Het is verheugend, dat deze wedstrijd, die nu al gedurende een reeks van ja ren wordt georganiseerd steeds weer zo'n grote belangstelling ontmoet. Ook dit jaar is het aantal deelnemers weer zo groot, dat het noodzakelijk is een voorselectie te houden. De deelnemers, die bij de slectie de beste prestatie le veren zullen op 14 april in het strijd perk mogen treden. De slectiewedstrija. vindt plaats op 6 april, 's middags om 2 uur en 's avonds om 7.30 uur in de sociëteitszaal van de Harmonie. De wedstrijden vinden plaats onder auspi ciën van de commissie jeugdvoorstellin gen. Op 27 april zal de traditionele decla matiewedstrijd voor volwassenen en niet meer schoolgaande jeugü wederom plaatsvinden in de hall van de dr. A. Plessmanschool aan de Ambonlaan, Zij, die aan deze wedstrijd willen deel nemen kunnen zich schriftelijk of mon deling. opgeven aan de afdeling onder wijs en culturele zaken, stadhuis. Btj aanmelding als deelnemer de moge lijkheid daartoe is geopend tot uiterlijk 13ü april dient een afschrift van de declamatie, waarmee aan de wedstrijd wordt deelgenomen in duplo te worden overgelegd.. De wedstrijd vindt plaats onder auspiciën van de commissie jeugdvoorstellingen. VLAARDINGEN. De N,.V Bouw fonds Nederlandse Gemeenten te Den Haag heeft om erfpachtsuitgifte van ge meente grond aan de Roemer Visschsr- straat verzocht ten behoeve van de bouw van zestien eengezinswoningen en twee flats, elk bevattende acht woningen.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2