IH" BEVA grx 1 m Discussie over uitbreiding gunningen 'k Jaarlijkse wedstrijden Maasmond NGGV' KERK EN SCHOOI Zwaluwen en HBSS voor de beker uitgeschakeld ^D£v]WATERWEG _d£l. bevalt u In veilinggebouw te Maasland ACME oudshoornI Welpentoernooi voor Beatrixfonds Jaarvergadering Klein Babberspolder' Passiedienst Spaarcijfers Nieuwe leider voor clubhuis Feestavond Hollandia Gemeenteraad van Maassluis Begrafenis mej. Renzen J ubileum wedstrij den Zwaluwen Jaarverslag Roode Kruis C.H, Jongeren besloten vergaderseizoen M.V.V. won met korfbalcijfers Israël definieert het begrip „jood" Jongen aangereden Motor in sloot Oefenstof Aanrij ding verhoog uw weerstand Film voor bejaarden Vlaardingen j VOETBAL VAN ZATERDAG Maassluis Elektrische kraan te water 2 TROUW Maandag 11 april 1960 rvs l~* \f Bfeva, betere vak kleding ^t past iedere vakman GED.MERK Advertentie werk PLEEGZUSTER BLOEDWIJN Advertentie Dinsdag 12 april GEHELE DAG DEMONSTRATIES van de bekende wasmachines en centrifuges SCHIEDAM In veie steden van ons land zullen dit jaar Jeugdvoetbaltor- noolen worden 'gehouden, waarvan de baten ten gunste zullen komen van het Prinses Beatrix Poliofonds. De, commissie van het Schiedams Pu- pillenvoetbal, die reeds enkele, jaren de belangen van hetwèlpenvoetbal tn Schiedam i behartigt, heeft' de organisa tie van het tornooi in Schiedam op zich genomen. Deze commissie, bestaande uit de he ren W.' A.-v. di Most (Hermes-DVS), H. Zeeman (Martinit) en M. Vis (Schie dam), is speciaal voor dit toernooi uit gebreid met de volgende personen: Eer waarde broeder Hermano (Excelsior'20 J. de Groot (SW) en N. P. Poort (Her mes-DVS), Als secretaris-penningmees ter zal optreden de heer N. P. Poort, Het tornooi in Schiedam zai worden gehouden op donderdag 5 mei en wel op de velden van ..S.V.V.", sportpark „HARGA". Gespeeld zal worden van 9 uur tot 2 uur, terwijl verder is vastge steld, dat de spelertjes geboren moeten zijn op of na 1 september 1947. Het verheugt ons, dat alle Schiedamse voet balverenigingen zo spontaan met een of meerdere elftallen inschrijven. Op verzoek van het landelijk comi té is een plaatselijk erecomité in het leven geroepen, dat o.a. uit de vol gende personen bestaat; mr. J. W. Peek, burgemeester van Schiedam. K. Rijpma, commissaris van politie, ir. B Wilton en deken K. J. J. Reynen. SCHIEDAM Mevrouw D. P. I. reed gisterenmiddag om kwart voor vier een 7-jarig jongetje aan. De knaap die verwondingen aan het voorhoofd op liep werd door een verpleger van de G.G.D onderzocht. Mevrouw I. die erg overstuur was en niet meer achter het styur van haar auto plaats wilde ne men, werd door de politie in haar ei gen auto naar huis gereden. SCHIEDAM. De Schiedamse volks tuin vereniging Klein Babberspolder heeft ln het gebouw voor Chr. Soc. Be langen een jaarvergadering gehouden. Ook de dames van de leden waren hier voor Uitgenodigd. Na de vergadering volgde een filmprogramma, gedeeltelijk in de stijl van het werk van deze ver enlglng. Voorzitter J. v- Rosmalen betreurce de matige bezetting van de zaal. Hij wierp een blik terug op het afgelopen jaar en was daarover zeer tevreden. We zijn wel wat verwend geworden en de vereniging maakte een bloeitijd mee, aldus spreker. Naast deze gunstige mededelingen stond spreker even stil bij de gedachte aan de in het laatste verenigingsjaar overleden vrienden' Kooy, "Monté, v. d. Stelt cn v. Weert. De aanwezigen hieJ den een ogenblik staande stilte voor de ze ontvallen leden. JJpjr.^sprak de..voorzitter over het vol- gendsiaa'r-te vieren-25-jarig bestaan ei» hooptei 'dat de léden met goedé ideeën naar voren zullen komen. In ieder ge val zal men dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan- Een bijzonder woord van welkom werd'gesproken tot de afgevaardigde van het hoofdbestuur van het Algemeen Verbond- van Volkstuinverenigingen, de bondspenningmeester J. Mallon, die voor het eerst in Schiedam op deze ver gadering vertoefde. Het jaarverslag van secretaris J. L. Pluym luidde gunstig evenals het finan cieel overzicht van penningmeester T. G.. Robberegt.' Het ledental is toegeno men en men was zeer te spreken over de opbrengst voor Oostzaan, tw. 246,50. De aftredende bestuursleden J. L. Pluyro, M. G. Kars, A. Heiman en A. Hooge werden allen herkozen. Dcor bemiddeling van ir. C. L. W. Ruys, hoofd van de Rijkstirinbouw Voor lichtingsdienst werden de volgende films vertoond: ,,Taal der bloemen'', „Besmetting ia de tuinbouw",. „En de zee was niet. meer" en „Oogst en afzet van aardbeien". SCHIEDAM. In het Gemeente-zie kenhuis slaagde voor het- op 6.. april I960 gehouden examen voor de aanteke ning ktaamverpleging Zr. J. "Boutkan. MAASSLUIS. De Passiedienst, die zaterdagavond door de Interkerkelijke Evangelisatiecommissie in de Immanu- elkerk-is gehouden, was druk bezocht. Een kwartier voor de aanvang van de ze dienst was er samenzang, begeleid door het muziekkorps van het Vl-aarding- se Leger des Heils. Ook na afloop vaD de dienst, die, door. ds. H. F. Meijer ge- «opead en met dankgebed gesloten is, werd de samenzang herhaald. Ds. J. H. Mulder van Rotterdam-Charlois sprak over „Ben 'ik het?". Er was koorzang van het Ned- Hervormd Kerkkoor; het Christ. .Maassluis gemengdkoor en het Evangelisatie-zangkoor. De koren ston den onder leiding van mevr. Verhoelz- Torn. Koos Bons bespeelde het orgeL SCHIEDAM In maart werd bij de Spaarbank anno 1820-Schiedam 1.446.521,51 ingelegd en 1,323.325,59 terugbetaald. Het inleg-overschot van het eerste kwartaal kwam hierdoor op 1.037.501,87, een groter kwartaalover schot dan ooit bij deze spaarbank be reikt. Het inleggerstegoed bedroeg op 31 maart 1960 28.424.848,23 tegen op 31 maart 1959 24.825.532.42. Het aantal inleggers steeg sedert laatstvermeldc datum met 1522 tot 47.641. Alle afzonderlijke diensten van de spaarbank als afhaaldienst, bedrijfsspa- ren, premiesparen jeugdspaarwet kon den zich in een grote bloei verheugen. Voor de in de afgelopen maand in werking getreden premiespaarregeling rijksambtenaren kwamen reeds veel aanmeldingen binnen. Ultimo maart waren het tegoed van inleggers en de reserves als volgt be legd: Effecten 18.548.060,72 (v. j. 15.472.205,11) Onderhandse leningen 7.377.746,- (v. j. 7.282.337,36) Hypo theken 4.530.558,69 (v. j. 4.111.170,-) SCHIEDAM Aan de Kerkweg raak te een bromfietser in aanrijding met een motorrijder. De motorrijder L, A. J. H. uit Kethel en een 9-jarige duo- passagier kwamen in de sloot terecht, waar zij door de omstanders werden uitgetrokken. SCHIEDAM. Per 1 september Is de heer C. A. Henrion Vorpoorten (29) uit Gouda benoemd tot hoofdleider van het Clubhuis Sint-Jorls Doele. De heer Verpoorten was jeugdwerkleider in het clubhuis ,,De Mussen" te Gouda, Hij volgt de heer K. Scholten op, die overgaat naar het clubhuiswerk in Utrecht. De heer Scholten is twaalf jaar in Schiedam werkzaam geweest. Zijn opvolger zit acht jaar in het clubhuis werk Hij heeft dit werk gedaan op Schouwen en Duiveland. Dordrecht en Gouda. In laatstgenoemde plaats was hij de tweede man. Clubhuis ,.De Mus sen" bereikte ongeveer vijfhonderd jon geren. De heer Verpoorten is een enthousiast wandelaar. Zo was hij voorzitter van de Wandelkring Gouda van de Konink lijke Nederlandse Bond voor Lichame lijke Opvoeding. De heer Verpoorten heeft zich bijzonder verdienstelijk ge maakt voor de Doe-Open-Aktie. VLAARDINGEN, In de geheel be zette zaal Muzanda heeft de personeels vereniging „llollandia" zaterdagavond het tweede lustrum op waardige wijze gevierd met een feestavond, gepresen teerd door „De Toverfluit". In zijn openingswoord bracht de heer A. v.d. Menve een woord van dank aan de directrice voor de subsidies, die het mogelijk maakten van haar feestavon den belangrijke evenementen te maken. Een keur van artisten bracht een vro lijke rijk gevarieerde show, welke on der algehele leiding van Wim Verhagen de aanwezigen een gezellige awd be zorgden, Zaterdagmiddag hebben de Schie damse padvinders de jaarlijkse palmpasen optocht gehouden. Dit jaar werd aan mevrouw J. A. W, Sunderman-Wittkampf een palm- paastak aangeboden in verband met het vele werk dat zij voor de Schiedamse padvinders heeft ver richt. De tak werd overhandigd door Endrie Kamp van de Tonagroep. Advertentie Wulf wm V K - "hiijft in dé .maat''door krimpyrih Sanfor -'•Vi 'ri.'.v- V-. c?,/' MAASSLUIS. Honderden hebben za terdagmiddag- de laatste eer bewezen aan de vrij plotseling overleden onder wijzeres van de Groen van Prlnsterer-j school, mej. F. A. S. Renzen, De baar werd gedragen door collega i en leden van het schoolbestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs. Aan de geopende groeve betuigde het hoofd van de school, de heer P. Wester- hof zijn deelneming aan de famibe. Hij noemde het verscheiden van dc bemir.de onderwijzeres niet alleen een zware slag voor de familie, ook de school, waaraan zij 33 jaar haar krachten gaf, is door haar ddod diep geschokt. De overledene nam in Öe school waar zij altijd tot heL- pen bereid was, een bijzondere plaats in. Schoolkinderen,'die in groten getale aanwezig wareh. zongen „Daar juicht een-toon. daar klinkt een stem en j.Want nu de Heer is opgestaan Ds. K. W. Dercks'en vertolkte als voorzitter gevoelens van het schoolbestuur en 'vr. Van 't Hof deed dit namens d_e Vrouwenvereniging. Ds. E. v. die als wijkpredikant m net rouwdienst geleid had, la a MAASSLUIS. Na een discussie van ruim een uur verwierp de raad van Maassluis het voorstel van burge meester en wethouders om aan de Kroon te verzoeken het maximum der vergunningen overeenkomstig artikel 6 van de Drankwet met ingang van 1 januari 1961 nader te bepalen op 13 (thans 8). Het college meende, dat verhoging van het 'maximum aanbeveling ver dient, mits de zekerheid bestaat, dat de nieuwe vergunningen inderdaad ten deel zullen vallen aan tapperijen en sluiterijen in de nieuwe wijken (Sluispolder en Maassluis-Noordwest). Het was juist het principe, dat bur gemeester en wethouders de uitbrei ding van het aantal vergunningen aan de nieuwe wijk bond, die het col lege deed struikelen. Mevr. Hamakers (Arb.) leidde het debat in met te vragen, waarom ihet college uitslui tend -in de nieuwe wijken vergunnin gen wil brengen. Wat wil het college doen met degenen, die al reeds vele jaren op de wachtlijst staan? De heer Ouwenbroek (VVD) sloot zich bij dit betoog aan, terwijl de heer Van Gel- deren (AR) een lans brak om bij eventuele uitbreiding van het aantal vergunningen de huidige wachtlijst te hanteren. De heer Heger (AR) vond -het moeilijk de nieuwe wijken droog te leggen, maar zou niet verder dan één vergunning voor Sluispolder-oost willen gaan. De. voorzitter motiveerde het stand punt van het college van B. W. Het college meent, dat in het centrum het aantal vergunningen geen uitbreiding behoeft. Vooral de nieuwe wijken denk aan het recreatiegebied Sluis polder kunnen in de toekomst be hoefte hebben aan een tap- of slijt- vergunnmg en om zekerheid te heb ben, dat de eventuele nieuwe vergun ningen ook daar terecht komen, wil len burgemeester en wethouders ge bruik maken van de bevoegdheid van de raad tot het instellen van wijk- maxima onder goedkeuring van Ged. Staten. Bij uitbreiding van. het aantal vergunningen komen degenen, die op de wachtlijst staan het eerst aan bod. doch zij zijn aan dc wijken gebonden om daar een localiteit te stichten, dat aan de te stellen eisen voldoet. Wen sen zij hierop niet in te gaan, dan tal vergunningen binden aan de nieu we wijken werd bet met 7—4 stemmen verworpen (er waren drie leden afwezig met één vacature), zo dat ook de voorstanders van een ver gunning in deSluispolder (recreatie gebied- voor vijf jaar geen gelegen heid" "méér hebben om uitbreiding van het aantal vergunningen te Vra gen, Tegen stemden mevr. Hamakers, Van 'Antwerpen, 'Smit en Boutkan (Arb.); Heger en Hoekveen (AR) en Ouwenbroek (VVD). Voor waren: de wethouders Van der Snoek en. Slag boom; Van Gelderen (AR) en Ver- ploegh (CH). De overige agendapunten gingen onder de hamer door. De vergadering werd met een korte besloten zitting afgesloten. VLAARDINGEN De v.v. Zwa luwen bestaat op 5 september 25 jaar en ter gelegenheid daarvan lieeft het bestuur voor de komende zomermaan den een jubileum-programma samen gesteld. Alle senior- en juniorelftalien komen hierbij aan bod, terwijl ook voor de pupillen wedstrijden op het programma staan. Op 2e Paasdag zal op de drie velden i aan de Kethelweg een pupitlentoernooi worden georganiseerd; op Hemelvaarts dag zal een groots opgezet junior-tour- nooit plaatsvinden, waarbij ook gebruik zal worden gemaakt van het terrein van WIK; ieder lager elftal zal een jubileum- wedstrijd spelen, waarbij de elftallen zelf huh keus mogen doen uit de tegen standers. Wat het eerste elftal betreft, dat zal in de maanden mei en juni op don derdagavonden nederlaagseriewedstrijden spelen tegen zeer sterke tegenstanders. Zo hebben de reserve-elftallen van SVV, Hermes DVS. Sparta, Xerxes en Excel sior R. al ingeschreven, terwijl DHC waarschijnlijk nog zal volgen. Ook is er een wedstrijd gepland voor het kampioenselftal van 1951752, waar voor nog een tegenstander gezocht zal worden. Behalve bovengenoemde wedstrijden zai Zwaluwen op 30 april deelnemen aan het JAC-toemooi, waaraan verschillende buitenlandse clubs deelnemen. Zwaluwen is ingedeeld bij Ornas, SBS en Spielver. Schwarz-Gelb uit Gladbeck. Voor alle junioren en pupillen zijn wedstrijden georganiseerd en er is voor diverse toernooien ingeschreven op 2e Faasdag, Hemelvaartsdag en 2e Pink sterdag. Ook op Koninginnedag en Be vrijdingsdag zullen de jeugdige spelers van Zwaluwen in het veld komen. MAASLAND In de grote hal van de Coiip. Veilingvereniging „Maasland en Omstreken" heerste zaterdagavond een gezeilige en bedrijvige drukte, al was het niet de gebruikelijke drukte van dooreenkrioelende Westlandse tuin ders en stadse kooplieden. Deze keer was het de kring Maasmond van het Koninklijk Nederlandsch Christelijk Gymnastiek Verbond, die voor de drukte zorgde en wel door het organiseren van de jaarlijkse Kringwedstrij den waaraan door 10 verenigingen met ruim 500 dames, meisjes en heren werd deelgenomen. MAASSLUIS. Bij de afdeling Maas sluis, Maasland en Hoek van Holland van Het Nederlandsche Roode Kruis stonden op 31 december 1376 leden in geschreven. In 1959 werden 639 flessen bloed ingezameld. Alhoewel dit 5 flessen meer zijn dan in het topjaar 1956, zou, gelet op het inwonertal, het aantal flessen bloed veel ■groter-kunnen zijn. Dit is dringend no dig.' want. de Bloedtransfusiedienst heeft vorig jaar voorténkéfé'*amb"en,..in het buitenland y-célïtdbéöpiasmaHvefzOhdfin Sinds de indienststeUing wan bet Rust- kledingdepot in 1953 werden, tot 31 -de cember 1959 '98 schipbreukelingen van droge kleding voorzien en sedert 1951 door de colonneleden aan 1175 personen hulp verleend bij het overstappen tus sen Harwiéhboot en trein,. Vorig jaar konden niet meer dan 4 patiënten wor den uitgenodigd voor een boottocht van 6 dagen met het nieuwe rode-kruisschip „Henry Dunant", terwijl er één per soon een vakantieweek kon worden aan geboden in het Henry Dunanthuis te Zeist. De Trombosedienst heeft sinds deze taak op 15 januari 1959 ter hand werd genomen 23 patiënten behandeld met 432 prothrombinetijdbepalingen. De inkomsten gaven in 1959 een klei ne daling (ƒ367) te zien, doch het be stuur hoopt door een hogere opbrengst van de aanstaande jaarlijkse inzame ling in staat te zijn het minder ontvan gen bedrag weer aan" de reserve te kun nen toevoegen. Ongeveer een jaar geleden splitste zich. als gevolg van de voortdurende groei, een deel van de 'kringen Rotter dam en Den Haag van het (toen nog) N.C.G.V. af om gezamenlijk een nieuvve- we kring te vormen, de kring Maas mond. Deze kring omvat het Westland met als grens de steden Schiedam en Delft. Voor het eerst in zijn jonge be staan organiseerde de kring nu wed strijden en men heeft deze eerste keer bewezen, de zaken goed in- de hand te hebben. Ouder leiding van de heer H, Voor- bach, voorzitter van de Kring Techn. Commissie, werd het voorgenomen pro gramma na opening door kringvoorzit- tcr J. Erkelens in vlot tempo afge werkt. De talrijke bezoekers, die zich langs de wanden van de vrolijk versierde vei linghal hadden opgesteld, konden van verschillende nummers tegelijk genieten en herhaaldelijk hoorde men dan ook nu hier, dan daar het applaus op klinken voor een keurig verrichte pres tatie. Maar écht gejuicht werd er pas, toen aan het eind van de avond, dank zij het snelle werken van de jury, waar in onder andere het lid van de Bonds- Technische Commissie de heer Bijls- ma zitting had de voorlopige uitslagen konden worden medegedeeld. Het bleek toen, dat de jonge vereni ging Animo uit Kethel met niet minder dan 4 eerste prijzen uit de bus kwam, terwijl D-O.K. cn O.D.O. uit Schie dam er elk 2 en N.I.O. (Maasland) en Excelsior (Delft) er elk 1 behaalden. Maar gelukkig waren er ook deze keer weer 2e en 3e prijzen, zodat de overige deelnemende verenigingen (Ad- vendo te Maassluis)Excelsiort e Ro zenburg; V.E.S. te Monster; D.V.S. te Wateringen; en D.O.S." te Naaldwijk) ook een aandeel in de prijzen konden bemachtigen. Wat de gebrachte nummers betreft, de- VLAARDINGEN. Zaterdag heeft de Christ. Hist. Jongerengroep het seizoen besloten met een bijeenkomst in het Reedershuys. In tegenstelling tot de gewoonten van de C.H.J.G., om een spreker van buiten af uit te nodigen -hield de secretaris, de heer C.H.U. den Draak een inleiding naar aanleiding van. de Zondagsheili ging, zoals' die ter sprake is geweest op de onlangs gehouden vergadering van de Vlaardings'e Jeugdgemeer.teraad. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de vergadering hield men zich be zig met de vraag of men moet doorgaan met vergaderen of niet. Uiteindelijk werd besloten om in september opnieuw bijeen te komen ter voorbereiding van een nieuw seizoen. VLAARDINGEN Op de Delta-weg vond donderdagmorgen een aanrijding plaats tussen een bromfietser en een vrachtauto. Op het moment dat de 47- jarige R. A. uit Schiedam de voor hem rijdende fietsers wilde passeren, werd hij voorbij gereden door een vrachtauto komende uit dezelfde richting. A. werd door de auto geraakt en kwam te vallen. Met een hoofdwond en een hersen schudding werd hij naar een ziekenhuis gebracht. De bromfiets liep zware scha de op. ze vormden voor een belangrijk gedeel te de oefenstof voor de Bondsfeesten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het N.G.G.V., welke wedstrijden op 2e Pinksterdag in Coevorden worden gehou den. Zaterdagavond waren er o-a. rin gen voor dames (evenals brug en lange mat); brug, evenwichtsbalk en paard voor adsp. dames; hoog rek, hoge brug en paardspringen in de lengte voor be ren; laag rek, lange mat en kastsprin- gen voor adsp! heren. Vermelden we nog de aanwezigheid van mevr. L. Schlïnk-v, d. Berg namens het Bondsbestuur cn de heer H. J. J-- van Lummel namens het Zuidergewest en prijzen we tenslotte de beminnelijke gastvrijheid van het Maaslandse N.I.O., dat zo vermoeden wij ook een volgend jaar wel weer eens als gast vrouw zal mogen fungeren. Uitslagen: Dames le graad: 1. Ex celsior (D). 9644 en 2. DOK 88 pnt. Da mes 2e graad A: ODO 136,50; Advendo 136,23 en NIO 117,50. Dames 2e graad B: NIO 126,25; Animo 121,25 en Excel sior (D) 120,50; Dames 3e graad: Ani mo 176; Advendo I 170,75 en VES 164,25- Adsp. dames le graad: Excelsior (D) 147,25; DOK II 130,75 en DOK I 125,75. Adsp. Dames 2e graad: ODO 141,75; Ex cels. (D) 131,50 en VES 124,75. Heren: 1, Animo 132,80 en 3. DOS 109 (geen 2e pr.). Heren 3e graad: DOK 123,50; Advendo 112 en Animo 111. Jongens le graad: Animo 93.50; DOK 89 en Excels. (D) 83, Jongens 2e graad: Animo 115; VES 112,50 en Advendo 112. MAASLAND. De laatste competi tiewedstrijd eindigde voor het Maas landse MVV in een grote overwinning met niet minder werd gewonnen van Ermezo, welke laatste hier niets kon tegenoverstellen. Reeds in de eerste minuut' opende "W. Doelman -de score "en verraste de doel- <verdediger (10) Mosterd- plaatste 2 prachtige goals en even later maakte van Hemert er-40 van. Met deze stand ging de rust in, na de rust was het weer Mosterd en met een fraaie kop bal van van Hemert werd de stand 6—0. Spil ter Wal maakte er 70 van en 8. 9 en 10 waren weer voor rekening van Mosterd. W. Doelman deed er nog een klein schepje op en scoorde het elf de doelpunt, met 110 kwam dus het einde van deze wedstrijd. MW heeft nu 12 wedstrijden gewon nen en 2 verloren beide tegen Egelan tier Boys, beide hebben thans '-4 pun ten Egelantier Boys moet echter nog een afgebroken wedstrijd spelen. Het is echter, zo goed als zeker dat Egelantier Boys met het kampioenschap gaat schuiven. MW volgt dan met een eer volle tweede plaats. Egelantier Boys heeft een doelgemiddelde var. 6310, MVV van 8614, Het is jamr«r dat het kampioenschap niet is behaald, doch het stemt tot dankbaarheid dat ons kranig elftal uitstekend heeft ge speeld in deze competitie. Ermezo, dat verloor, heeft een gemiddelde van 19 90 en heeft slechts 2 punten behaald. De uitslagen van de lagere elftallen zijn MW 3 verloor van DVO 4 met 3—1. MW junioren a won met 42 van WRW junioren a. Bij Koninklijk besluit is aan de heer H, M. C. A. Staal op zijn verzoek eer vol ontslag verleend uit zijn functie van hoofdcommissaris van de gemeentepoli tie te Rotterdam met ingang van 1 de cember 1960 met dankbetuiging voor de vele en goede diensten als zodanig bewezen. NED. HERV, KERK Aangenomen het beroep van de gene rale synode tot predikant voor bijzondere werkzaamheden, als secretaris van de Raad voor de Arbeid der Verbreiding van het Evangelie en directeur van „Kerk en Wereld": dr. A. Th. van Leeuwen voorheen zendingspredikant, wonend te Driebergen: het beroep van de generale synode tot predikant voor bijzondere werkzaamheden; geestelijk verzorger van' het leger: J, C. Greive, kand. te Bérgen- op Zoom. Bedankt voor Gouda: J. van der VeU den te Dordrecht. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Oegstgeest: J. H. Kappers: te St. Jacobi-Parochie; te Westercmden: G. J. van den Pol kand. te Nijkerk, Bedankt voor Zwartebroek; T. Kam-, pér te Scnarendljkc. Benoemd tot., hulpprediker-te Breskens: G. J. Griife, laatst, pred. te Epe. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Amsterdam-Centrum: Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid; te Dor drecht: A. Vergunst te Rotterdam-Cen trum. UNIE VAN BAFT. GEM. Bedankt voor Haarlem: F. E. Huizinga te Hengelo-O. (Advertentie) mot do ECHTE Uitsluitend bij apotheken en drogisten Dvturse* "sterfhuis een S Geloofshui:] broer van d vele beviijxenf mP'e in dèzjj Ontr berd ve.J VLAARDINGEN'. De „VoUe Evan gelie; Beweging"- houdt dinsdagavond ee samenkomst in het gebouw van de Chr. Besturenbond, P. K. Drossaartstr. 69. In *o-io dienst welke om acht uur begint, Holt voor te gaan dc heer J. Verstcegh j radiotrompetist uit Haarlem m nan gedeelte en eindigde met de •nis. De heer T- Renzen, yjferledene, dankte voor de van deelneming, die de fa- droeve dagen ontving, iet mc 'e dodenakker. WEDEROM VIELEN enkele belang rijke beslissingen bij de voetbal wedstrijden van zaterdag. HBSS werd door het sterke Zwart Wit uitgescha keld voor de beker, PPSC bleef op het goede pad door een goede zege op RSM cn GTB verioor na een onpret tige strijd tegen ZWSH. Bij HBSSZwart Wit is het peil var. het spel iets tegengevallen, maar span ning was er genoeg. In de eerst» helft konden de Rotterdammers maar een- worden zij van de lijst geschrapt. Ook maal tot scoren kornen en wel door v. d. Pols (0—i). Voor echter de rust inging had Droge de partijen op gelij- in tweede instantie kwamen de par tijen niet dichter tot elkaar. De dis cussie was soms enigszins verward en leikenmale domineerde de vraag waar om geen uitbreiding zonder wijk- maxima. Het college van burgemees ter en wethouders bleek echter niet bereid zijn ingenomen standpunt te wijzigen en toen het voorstel van B. en W. in stemming kwam dus aan- VLAARDINGEN. Het bestuur van de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg organiseert voor haar ciubhuisleden een fUmmiddag in Luxor op dinsdag 26 april aanstaande. Kaarten hiervoor lijn verkrijgbaar in het clubhuis Emma- straat, op woensdagmorgen 20 april van 10—12 uur. ke voet gebracht (11). Tot ver in de tweede helft bleef de stand gelijk - en men dacht al aan de noodzakelijke verlenging. Toen schoot Zwart Wit echter plotseling driemaal raak. De spanning was er daarna af en de wedstrijd ging uit als de bekende nachtkaars (14». geen beste indruk achtergelaten. Mid- voor ,van Leeuwen kreeg zelfs een offi ciële'waarschuwing van de scheidsrech- ter. GTB verloor met 1—0. j De uitslagen waren verder: PPSC 2— DVO 2 3—0; HBSS 3—NSW 3 1—1. i PPSC 3—Vlaardingen 3 3—0: Zwart Wit 5—GTB 3 5—2: Exc. M 5—HBSS 5 4— 3: PPSC 4—GSS 3 3—2 en PPSC 5—1 MW 4 4—2. j DE TWEE WEDSTRIJDEN die zater- j dag voor de Vlaardingse elftallen werden gespeeld, laten beide een on- j prettige indruk achter. Zwaiuwen werd j door RVVH voor de beker uitgescha- j kelö, hetgeen niet werd verwacht, DVO 1 speelde wederom een rommelige wed- strijd, welke helaas gestaakt moest worden na veel onenigheid met de arbi- j te, Het spel van de Vlaardingse Vogels (Van onze joodse medewerker) Het in Israël al jaren voortslepende conflict dat zelfs aanleiding heeft gegeven tot een kabinetscrisis en dat zijn invloed had op het joden dom in de gehele wereld is opge lost. De Israëlische regering heeft het vraagstuk „wie is jood", waar voor zij o.a. de Nederlandse opper rabbijn S. Rodrigues Pereira van het Portugees Israëlitisch Kerkge nootschap om advies vroeg, uit de weg geruimd door voor de burger lijke wet precies hetzelfde te bepa len als wat reeds eeuwenlang in de joodse religie geldt. Oorspronkelijk wilde de regering ais jood beschouwen ieder die opgeeft dat te zijn, ongeacht of dit ook geldt voor het jodendom als gods dienst. Thans heeft zij bepaald dat jood alleen hij of zij is die is gebo ren uit een joodse moeder, ongeacht welke godsdienst de vader heeft. Is de vauer jood doch de moeder niet dan:»zal"Ook<?het kind niet =als s jood worden beschouwd. Ook~«aij die op wettige wijze voor een ge- autoriseerde rabbijn tot het joden dom zijn overgegaan zullen als jood worden gerekend. Van deze laatsten zijn er echter maar weinigen, aan gezien het jodendom geen proselie ten maakt en eventuele kandidaten tal van beperkende bepalingen in de weg legt. De Israëlische regering heeft voort» bekendgemaakt, dat een ieder die met een beroep op de Wet tot Terug keer, die voor joden ongelimiteer de immigratie voorstaat, gratis huisvesting gedurende een bepaalde tijd, gratis geneeskundige behande ling, omscholing enz., het iand bin nenkomt, doch achteraf geen jood blijkt te zijn, niet alleen al zijn rechten, op deze wet verliest doch tevens voor het gerecht zal worden gedaagd, waar zal moeten worden beslist over uitwijzing. MEENT 22-24 - TEL. 116440 PPSC heeft tegen RSM weer bewe- tegen het pas gedegradeerde RWH is zen een goed elftal te bezitten. Het jon ge team versloeg geheel volgens de ver VLAARDINGEN. Onder van het Gereformeerd Jeu'/dv Hervormde jeugdvereniginc en Vrede" zal op zondag I; Grote Kerk aan de Markt auspiciën rijand. de :i ..Liefde '1 in de houding in hei veld de Mercurianen met 0—4i. De vele aanwezigen uit Baren- drecht stonden versteld van het goede jeugd-S spel van PPSC en zien met angst de paasviering worden gehoude.;. nn deze grote wedstrijd van zaterdag (PPSC dienst, waarin ds. D. Noordrm. .4 za! I Barendrccht) tegemoet, Ltebeek, Van voorgaan, wordt medewerking verleend Veen en Boertje scoorden de doelpun- docr het E.J.A.-koor en dc bekende ten voor PPSC Harry Scvenstem uit j Bij ZWSH—GTB ging het hard toe en van'! acht uur. vooral de Schiedammers hebben weer tegengevallen. De Ridderkerkers speel den met 2 junior-spelers en bovendien nog twee spelers, die dezelfde middag al een zware wedstrijd hadden gespeeld. Niettemin waren zij de Vlaardingers de baas. vooral in de tweede speel'aelft. Hierbij bleef het, zodat Zwaluwen uit geschakeld werd met 20 voer de beker en RWH in de volgende ronde tegen Heerjansdam mag uitkomen. De wedstrijd DVOHeinenoord had een onprettig verloop. Evenals vorige week kon DVO ook nu niet tegen verlies (het stond met 12 achter) en toen ar biter De Graaf een kwartier voor hef einde een DVO'er verder spelen ontzeg de en ook een Heinenoord-speier van tiet veld verwijde-de, ontstond er een hevige ruzie. De arbiter was niet bij machte de wedstrijd in handen te hou den en staakte deze toen. Dit muisje zal stellig nog een staart je en misschien wel twee verliespunten voor één der partijen tengevolge heb ben. De andere uitslagen zijn HVO 2 TOGR 2 1—4, TOGR 3—Vlaardingen 2 20. PPSC 2DVO 2 30, Spijkenïsse 3TSB 3 03, Rozenburg 2HVO 3 2 2, PPSC 3Vlaardingen 3 3—0, VVOR 3—TSB 4 0—5, Exc. P. 4—HVO 4 2—0, Rozenburg 4—TRS 2 4—2, Zwaluwen 6 —TSB 5 4—1. MW 3—DVO 4 1—3, Rozenburg 5—TRS 3 1—0, Vlaardingen 4Zwaluwen 7 05, Zwaiuwen 8—Onit 2 7—2 en Zwaluwen 8—RSM 4 0—2. OP een effectvol terrein, dat meer op een welland dan op een voetbalveld leek, heeft Excelsior heb ontvangende Spirit een 10 nederlaag kunnen toe brengen, zij het dat dit enige doelpunt eerst ln de verlenging tot stand kwam. Deze beslissing viel in de 119e minuut dus in de vierde verlenging van 714 mi nuut. Schippers kreeg toen een hoge bal vanuit de achterhoede, speelde deze over het hoofd van Spiritspil Ooms om ver- Ben opname tijdens de wedstrijd H.B.S.S.Zwart Wit, die zaterdag middag in Schiedam werd gespeeld, volgens de uitgelopen doelman De Hoop beheerst te passeren (0—1). In deze wedstrijd vormden de ver dedigingen het sterkste deel van beide elftallen. De eerste helft bracht wisse lende kansen, terwijl na de rust Excel sior het meest aanvallend was. De voor hoede was echter niet in staat de kan sen te benutten, totdat midvoor Schip pers succes had en Excelsior in de vol gende ronde van de K.N.V.B.-beker plaatste. Excelsior 4 verloor met 31 van In- sulinde 2, terwijl Excelsior 5 een 43 overwinning boekte op H.B.S.S. 5 Junioruitslagen: Fortuna a2—Excel sior a2 0; Fortuna b2—Excelsior bl 0—3: Excelsior b2Rozenburg b 3—1; T.S.B. bl—Excelsior b3 4—2; Excelsior c2RK.Wik c3 61; Excelsior c3Ae- Ius c3 1—7 en Excelsior c4—V.F.C C1U 2—0. MAASLAND. Twee van de vier twaalftallen, die O.D.O. zaterdagmiddag in het veld bracht, kwamen tot de voi le winst, de overige moesten met een nederlaag genoegen nemen. O.D.O. 1 ontving op eigen terrein het Vlaardingse Oranje-Nassau 2 en nadat reeds bij de rust een voorsprong was be reikt. zegevierden de Maaslanders ten slotte met 81. O.D.O. 2 dat tegen T Waterschip speelde (uit Hoogvliet) wist wel eerst een -voorsprong te nemen en tot de rust de stand gelijk te houden (1—1). maar verloor tenslotte toch met grote cijfers: 93. O.D.O. 3 dat onvolledig opkwam- bracht het in Rotterdam tegen het jeug dige N.I.O. niet verder dan een 53 ne derlaag. De junioren tenslotte kwamen tot vol le winst: O.D.O. b won met 20 van 't Waterschip b in Hoogvliet. Komende zaterdag, de zgn. Stille Za- terdag, ligt de kampetitie van de Chr. Korfbal Bond geheel stil en zijn er dus geen wedstrijden. Toen zondagavond het Amerikaan*" schip „Ocean Evelyn" in de Nieuw Waterweg op weg naar zee was, krec het ter hoogte van het Deltahotel 1 vlaardingen een defect aan de stuur inrichting. Het botste tegen de steigc- van een chemisch bedrijf aan de Von delingenplaats, waardoor een elek trische kraan viel en in het water te recht kwam. Het Amerikaanse schip moest naar Rotterdam terugkeren.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2