LAm ^ejCyAT£RVE<k Excelsiors oud-voorzitter werd weer aangezocht Expositie Willem Reijers in Stedeliik museum éïm BULER Eerste week vol Jeugd-Jolijt tvas geslaagde manifestatie Discussie over ziekenvervoer in raad van Maassluis Harpe Davids sloeg met oude instrumentengoed figuur vana CROON CO Too^dagen van V Evangelische!! Kerkdiensten GRATIS TOEGANGSKAARTEN tvbpJan/Mdr! Dealer voor Rotterdam en omgeving TROUW Advertentie Politienieuws van Schiedam SCHIEDAM. De eerste week van het Jeugd-JoIijt-programma I960 is achter de rug en de orga nisatoren zien hierop met tevre denheid terug. Al was de opkomst bij het vreugdevuur minder dan werd verwacht, het geheel is toch zeker gestaagd. De opkomst bij de autopedwedstrijden was goed, vooral die, die woensdag in de Hagastraat werden gehouden. Maar ook in de Iepenlaan in Kethèl en in de Marconistraat in Schiedam-Oost was de deelname aan deze wedstrijden niet slecht. Volgens Karei Scholten moet het programma eerst een week draaien, alvorens alles op volle toeren zal gaan lopen. >--■ Tweede week Programma Z wal uwen won met 2-0 Bouw Geref. kleuterschool Ver. Geref. Schoolonderwijs in vergadering bijeen Damkampioenschap van Schiedam Hervormde vrouwen komen bijeen Advertentie Variant Gymnasium-eindexamen VERZEKERD KAPITAAL RUIM I MILJARD GULDEN SCHIEMOND ROTTERDAM SCHIEDAM Donderdagavond brak er een brandje uit aan de Lorentzlaan 58c. De bewaker C. N. kwam de kel der binnen en merkte, dat een plaat zachtboard te smeulen lag. De brand weer was het brandje spoedig meester. Men vond in de kelder een afgebran de lucifer. Mejuffrouw J.W. deed aangifte van diefstal van haar portemonnaie. Deze werd gestolen uit een kleedhokje van het Sportfdndsenbad aan de B.K.-laan. De .chauffeur S. G. liep donderdag bij het lossen van een vrachtauto eer. gebroken pols op. Het ongeluk gebeur de toen zijn arm tussen enkele spaan derplaten bekneld raakte. Het slachtof fer werd door de gemeentelijke genees kundige dienst naar de Noletstiehting vervoerd, waar hij werd behandeld. De tweede week staat voornamelijk in het teken van de „Ronde van Schie dam". De ..Rennersclub Schiedam" wil er een. echte ronde van maken. Er zijn diverse prijzen te winnen, beschikbaar gesteld door enkele met deze ronde sympathiserende winkeliers, en ook zal er om. een ..trui" gereden worden. Er zijn reeds enkele pelotons gevormd, o.a. van de Technische School, van het clubhuis St. Joris Doele en andere groepen- De renners zullen met rugnummers en al deelnemen. De Ronde van Schie dam komt in Kethel, Nieuwland, Schie&am-Zuid. Oosten en 'Westen. Men kan zich nog opgeven bij de heer Breur. V. Karnebeekstraat 54. bij Karei Scholten, Frans Halsplein 6b, in het clubhuis St. Joris Doele en ook bij de VVV in Schiedam-. Men rekent weer op een prettige Jeugd-Jolijt-week. Het programma luidt: Dinsdag 7 juni: Ronde van Schie dam. parcours Buys Ballotsingel. Auto ped-wedstrijden. Lange Achterweg: Woensdag 8 juni: Ronde van Schie dam, parcours Hagastraat—Nieuwe Ha venWillemskadeGroenelaanHaga straat; Donderdag 9 juni: Spelavond in Kethel, speelplaats Koningin Juliana- school, Vlaardingerweg; Spelavond speelplaats Erasmusschool, Huisman- Istraat, o-l.v. de C.J.V. Vrijdag 10 juni: Ronde van Schie dam. verzamelen Dr. Wibautplein. waar parcours bekendgemaakt zal worden. Hier is medewerking van een geluids wagen van de Coca Cola-fabriek; Auto-' pedwedstrijden in de Prins Bern- hardlaan. Ai deze festiviteiten en spe len zullen om kwart over zeven be ginnen. HAV LEVENSVERZEKERINGEN - SCHIEDAM - TELEFOON (010) 6 93 04* HAV LEVENSVERZEKERINGEN Advertentie Moerman, de heren J. P. Hendriksen en G. v. d. Houwen zitting, terwijl de ter rein-commissie werd aangevuld met de heer G. v. d. Gaag. Aan het einde van de vergadering werd op voorstel van het bestuur de heer M. A. Bosman, thans wonende te Middelburg, in verband met z'n grote verdienste voor Excelsior, met algemene stemmen tot ere-lid benoemd. Uit de jaarverslagen, die op deze ver gadering de revue passeerden, bleek Excelsior wederom een bevredigend ver enigingsjaar achter zich te hebben. Voor at in de junior-afdeling houdt de ge stadige uitbreiding van het aantal leden aan. SCHIEDAM. De Christelijke Mu ziekvereniging Harpe Davids" heeft danderdag tijdens een te Sassenheim ge- honden concours een kranige prestatie geleverd door de tweede prijs weg te balen met 250 punten. Deze prestatie is daarom zo bijzonder, omdat „Harpe Davids" reeds geruime tijd met totaal versleten instrumenten speelt en omdat men momenteel nog niet over die geldmiddelen beschikt, die de aanschaf van nieuwe instrumenten mo gelijk maakt. Het concours was uitgeschreven door de Bond van Christelijke Muziekvereni gingen in Nederland en werd gehouden in één van de bedrijfsgebouwen van de N.V. Gebr. Van Zonneveld en Philippo. Op dit' nationaal concours van de Chris- Advertentie beeldhouwer, maar van 19311933 tevens tekenaar van cartoons, van 19351937 - aquarelleerde hij in het Zuiden van Frankrijk en van 1934 1939 schilderde hij te Parijs, Florence en Bergen (N.H.). Eerst na 1939 begon hij zijn loopbaan als beeldhouwer. De expositie is van 3 t/m 10 juni te bezichtigen in twee benedenzalen van het Stedelijk Museum. SCHIEDAM In het Stedelijk Mu seum heeft conservator P. L. A. Jans sen vrijdagavond de tentoonstelling geopend van de in 1958 overleden beeldhouder Willem Reijers. De heer Janssen vond de capaci teiten van deze beeldhouder zo bij zonder, dat hij het op prijs stelde, dat de heer v. d. Mark van het Arnhems Gemeente Museum deze tentoonstel ling heeft willen opbouwen. Hoewel spreker het ogenschijnlijk gemis opsomde in de beeldhouwwer ken van Willem Reijers, zoals bijv. het beminnelijke charme wat men bij andere beelden wel tegenkomt, vond hij daarentegen de altijd even origi naliteit van Reijers een groot voor deel. Opgegroeid in de sfeer van Zad- kini vond Willem Reijers later zich zelf en brak er een'episode aan, waar bij hij tot een hoogtepunt, van zijn kunst kwam. Deze beeldhouwer heeft altijd goed ruggegraat gehad, aldus de heer Janssen, die de kunstenaar een hoogst begaafde man noemde, die we in de beeldhouwkunst node zullen missen. Willem Reijers was niet alleen Advertentie Avondvierdaagse kunnen zich wenden tot de volgende adressen: Bureau van Politie. Delftseveer van 9 tot 18.00 uur. J. Bijl, Sportiaan 43 en mevrouw Poldervaart-Noordijk, Van de Palmstraat 7, allen te Vlaardingen. VLAARDINGEN. In nauwe samen werking met de Wandelkrixig Rotter dam zal de (Taardingse politie Sport en Ontspanningsvereniging evenals voorgaande jaren het geval was, ook ditmaal de Avondvierdaagse organiseren Als startplaats koos men opnieuw het park 't Nleuwelant en wel het terrein van Hollandiaan. De cantine aldaar zal als startbureau worden ingericht. Zoals bekend wordt de Avondvier daagse dit jaar gehouden van 13 tot tn met 17 juni aanstaande. Deelnemen kan ieder die de leeftijd van 8 jaar heeft bereikt. Het inschrijfgeld bedraagt tot en met 14 jaar 0.75, terwijl ouderen 1,25 betalen. Vorig jaar waren er 656 wandelaars, waarvan 91) pet. jeugdigen. Er liepen toen 24 groepen mee. Dit jaar wordt op een nog grotere inschrijving gerekend. Vooral op de scholen is ten intensieve propaganda gevoerd. De weihouder van Onderwijs, de heer H. K. van Minnen heeft een aanbeve ling aan dei Schoolhoofden doen toeko-' men om mede te werken aan. het wel slagen van dit grote wandelfeest voor de jeugd. Als bijzondere attractie zal aan de school welke met de meeste deelnemers inscsrijft, een beker worden uitgereikt. Dit zal dan cp de laatste avond geschie den door de heer Van Minnen. Diverse muziekkorpsen hebben mede werking toegezegd, zodat die laatste avond zal klinken als een klok. Een ieder herinnert zich de enorme drukte aan de Holyweg en Wilhelminasingel. teen duizenden Vlaardingers orig jaar gereed stonden om de tippelaars binnen te halen. Er heerste, toen .een echte Vierdaagse stemming.' Ook dit jaar verwachten de organi satoren een zeer grote belangstelling van de zijde van het publiek. Temeer omdat het aantal inschrijvingen steeds groter schijnt te worden. Allen die in willen schrijven voor de VLAARDINGEN —Van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs heeft het College van B. en W. ecu verzoek ontvangen om erfpachtsuitgifte van een perceel gemeentegrond aan de Van der Werfritraat. ten behoeve van de bouw van een drieklassige kleuter school. Aangezien het in de bedoeling ligt de te bouwen kleuterschool te zijner tijd uit te breiden met een speellokaal, komt het B. en W. gewenst voor de hiervoor benodigde grond gelijktijdig met de thans aangevraagde grond in erfpacht uit te geven. B. en W. stellen dan ook voor. de ge meentegrond aan de Van der .-Werff- straat, ter oppervlakte van 1460 m2, aan de Vereniging voor Gereformeerd School onderwijs met ingang van een nader te bepalen datum voor de duur van negen ennegentig jaren in erfpacht uit te ge ven onder verplichting tot betaling van een jaarlijkse bijdrage van ƒ2.010.- GORT -OPTIEK LEVERING AAN ALLE ERKENDE ZIEKENFONDSEN TELEFOON 60S (K 1SSS) FLANTAGEWEG 31 ALBLASSEADAM VLAARDINGEN In de aula van de prof. dr. V. H. Rotgeraschooi heeft de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs donderdagavond haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secreta ris, de heer JT, van Lindonk bleek, dat de personeelsbezetting voor de scholen een aanhoudende zorg betekent. De schoolverenigingen, die kunnen adverte ren dat een huis ter beschikking staat genieten'op dat gebied een ruime voor sprong.- In het 'algemeen bleef het leerlingen aantal goed op peil. De voorzitter van de Schoolvereni ging, de heer Chr. van Roon kon de verheugende mededeling doen,' dat vol gende weken reeds de eerste paal zal geslagen worden voor een kleuterschool de Westwijk (Wetering). Voor de bouw van een nieuwe L.O.- school in de Westwijk (Zuidbuurt) lig gen de plannen in Den Haag en het is gen de plannen in Den Haag en is het wachten op de rijksgoedkeuring. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat de financiële basis van de vereniging gezond is. De bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De aftredende be stuursleden. de heren G. de Man en J. van Lindonk (secretaris) werden beide herkozen. Advertentie VLAARDINGEN. Het winterseizoen mag dan voorbij zijn. de hervormde vrouwengroepen hebben hun maandelijk se bijeenkomsten nog niet besloten. Wijk 7 en 8 van de Hervormde Vrouwenclub komen dinsdagavond in vergadering bij een in het lokaal Oost Havenkade 15. In de navergadering komt mej. L. de Bruyn spieken over het onderwerp; „Kent u ons wel? De vrouwen van wijk 1 houden hun vergadering in het kerkeraadxkantoor aan de Maassluissedijk. Aldaar hoopt de heer P. v. d. Veer een causerie te hou den over: „Kerkewerk bij de Binnen scheepvaart". Beide bijeenkomsten be ginnen om acht uur. of televisie inclusief D.D.B. (Bankers Dienst Betoon)? BankersCoolsingel 47. Televisie zonder meer dat, wanneer het korps Iunits marcheert er aan materiaalu-aarde zo n f 28.000, voorbij trekt, ivil dit teel iets zeggen. De Pijpers zijn er in geslaagd dit be drag bijeen te sparen en zodoende jteur en kleur aan hun optreden te geven. Nu het materiaal allemaal is vernieuwd heeft men de gedachte om ook het uniform de nodige verandering te laten ondergaan, niet van zich afkunnen zettten. Ook dit zal met stukjes en beetjes moeten gaan, vanwege de financiële draagkracht. Toch zijn „De Pijpers" er in geslaagd binnen een kort tijdsbestek ru zeer doelmatige en tegelijk zeer fraaie uit breiding van het uniform aan te schaf fen. Op de Pijpersdag in Hilversum op Hemelvaurtsdug werd voor het eerst hiermede in het openbaar opgetreden wat toen aan het duizendkoppige pu bliek daar herhaaldelijk applaus ont lokte. De Pijpers zijn echter tun mening, dat ook de Vlanrdingse burgerij met deze vernieuwing moet kennismaken, '/.ij hebben dan ook besloten om in de namiddag een uitgebreide mars door de stud te maken om zich in hun nieuwe uniformen aan de burgerij te presen teren,. Het eindexamen van het Stedelijk Gymnasium le Schiedam sverd afgeno men onder toezicht van de rijksgecom mitteerden prof. dr. P. J. G. A. Ilen- drlx te Dordrecht, dr. I. van der Velde te Driebergen, dr. J. Bouman te Delft en dr .J J. A. Blekkingh te Eindhoven. Voor diploma A slaagden: de dames Louwerse te Schiedam en mej. M. N. C van Bochove. I. S. Joppe en Y. C. Moot te Vlaardingen: de heren J. A. de Koning te Vlaardingen en D. J. Noor- dam te Rotterdam. Afgewezen geen. Voor diploma B slaagden de heren M. de Bruijn, W. Rip en T. Y. Tjia te Schie dam; W. H. L. Jurgens en K. Kraak te Rotterdam en M. Oversluizen tc Vlaar dingen. Drie kandidaten werden afge wezen. TJEF.DS jaren is men bij het Vlaur- ding.se C.J.V. tamboers- en pijpers korps „De Pijpers" bezig hel aanzien tan het korps te vernieuwen. Zo teerden in de hop der jaren na de tweede wereldoorlog al tal van ver nieuwingen aangebracht. Variant denkt hier bijvoorbeeld uan de nieuwe trommen, trompetten, flui ten, slagwerk, trompetvlaggen, enz. Uiteraard waren hier grote uilgaven mee gemoeid. IVanrtccr men bedenkt GESLAAGD In het Academisch ziekenhuis te Lei den is geslaagd voor apothekersassis tente mejuffrouw L. L. Berghout, wo nende Ring te Pernis. Zij ontving haar opleiding van drs. H. D. van. Loencn, aj/stheker te Pernis.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2