Ü$$^Er\fATERVE$ Ronde van Schiedam trekt vele toeschouwers VZC-wedstrijden in Kolpabad waren weer boeiend Onteigening van panden voor bredere Hoogstraat Feestelijke jaarvergadering chr. geheelonthouders 'itydtiïdméém, Wijkraad beraadde zich op precaire verkeerssituatie KERK EN SCHOOL CITROEN 1 ilt'im BULER i, SSV koos nieuwe voorzitter F. A. de Raaij door Orpheus gehuldigd Zestiende K.W.-mars Geen restaurant in Liesveldcomplex koop dm tmrf Duizend jongeren naar de Hoek Ds. H. E. Gravemeijer 50 jaar predikant 2 TiiOliW Donderdag 9 juni 1960 De door „Jeugd-Jolijt-1960" ge organiseerde Ronde van Schie dam" mag zich in een goede belangstelling verheugen. Welis waar had de heer Karei Scholten sr. op nog meer deelname ge hoopt, maar hij is toch zeer te vreden. De rennersclub „Schie dam" heeft de organisatie hier van keurig in handen en alles verloopt prima. Zowel dinsdagavond op de Buys Ballotsingel, als woensdag bij de Hagastxaat/Groenelaan/ Nieuwe Haven/Willemskade ston den vele toeschouwers om de afzethekken geschaard, om de jeugdige renners te zien strijden om de hoogste eer. Op de eerste avond was het Martin Scholten die als overwin naar door de finish ging en hij mochrt de oranjetrui aantrekken. Hij is echter nog geen totaal win naar, want dat is pas bekend wanneer alle vijf avonden voorbij zijn en men de eindstand heeft opgemaakt. Met de namen van een zevental firma's op de rug rijden de jon gens van 14 text 18 jaar soms met een vaart van meer dan 30 km per, uur, hetgeen voor deze leef tijd ongekend hoog is in een wie lerwedstrijd. Geen wonder dat sommige jongens de strijd moes ten staken en klaagden over grote moeheid. De anderen zetten even wel door en uiteindelijk kwamen de volgende resultaten uit de bus. Persoonlijk klassement. 1. Mar- Pierement van Schiedam Variant 'tin Scholten, 2. W. Lepolder, 3. T. Cino, 4. T. Duyvenbode, 5. P. v ,d. Akker, 6. R. Grotendorst, 7. J .de Raay, 8. C. de Ronde, 9. B. v. Munster, 10. G. Bruynzeel, 11. J. Kampbei, 12. J. Bakker, 13. A. v. d. Biezen en 14. J, Schot. In het klassement voor de ploe gen is de stand: 1. Sporthuis Ter Braak, met 9 punten; 2. Stem pelfabriek met 16 punten; 3. Foto Wamsteker 16 punten; 4. Coca- Cola 20 punten; 5. DES 25 pun ten; 6. C. Molenaar 27 punten en 7. HVY 40 punten. Geringe belangstelling voor orgelconcert Aankoop panden Straatvoetbalcompetitïe Planten in woord en beeld Interessant Spannend Burgerlijke stand van Schiedam Scheidsrechters spelen op de groene mat Vlag bij Vlug op het dak Kerkdiensten te Vlaardingen Spaarbanknieuws Wagenspelen van Evang. jeugdactie Orgelconcert door Feike Asma Hoek van Holland Rozenburg Brandweer in actie Voetbal Barendrecht Koerend Ons Genoegen" Vlaasland Zondagsrust Riskant kruispunt Verkeersplein Adttertenlie Geen verruiming toelage op buitenlandse beurzen E SCHIEDAM. De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging (SSV) beeft op de woensdagavond gebonden jaarver gadering een nieuwe voorzitter gekozen, n.l. de heer L. v. Raar ens. Voorzitter L. van Sijli heeft enige we ken geleden te kennen gegeven te wil len aftreden, zodat een jongere kracht zijn werk kon overnemen. Namens het bestunr was de heer L. v. Ravens voor gesteld, die met algemene stemmen werd gekozen. De bestuursleden C. J. Bel, Chr. Jacobsen en J. Schriele wer den in hun functies herkozen. De jaarverslagen "van secretaris C. J. Del en penningmeester J. Schriek werden met een luid applaus door de vele arbiters beloond. Zij luidden gun stig en benadrukten de goede gang van zaken bij de SSV. De nieuwe contactavond-commissïe bestaat uit de heren A. A. de Graaf, J. V. d. Have en L. C. Webers. De heer L. van Sijll wenste de nieuwe voorzitter veel succes toe bij zijn werk voor de SSV, waarbij hij opmerkte, dat de heer v. Ravens mee had, dat hij reeds jaren de spelregelwedstrijden or ganiseert en dus al „van wanten" weet. Kort voor het einde van de vergade ring trad het oudste bestuurslid, de heer H. v. d. Veer naar voren om de schei dende voorzitter namens de vereniging een lederen portefeuille te overhandigen voor het vele werk dat de heer Van Sijll voor de SSV heeft gedaan. SCHIEDAM. Het Koninklijk Schie dams Mannenkoor Orpheus" heeft tij dens de repetitie op woensdagavond in „Arcade" het lid F. A. de Raaij gehul digd i.v.m. zijn 25-jarig lidmaatschap op 22 mei jl. Tijdens één der pauzes was het voor- zitter F. Smit, die de jubilaris woorden van waardering toesprak. „Al die jaren beeft vriend De Raaij zijn beste krach ten gegeven aan „Orpheus" en mede dank zij zijn prettige omgang met col legae heeft hij waar gemaakt, dat Or pheus geen Orpheus zou zijn wanneer bet niet een vriendenkring zou wezen. Je bent één van. onze trouwste leden", aldus de voorzitter tot de jubilaris. Daarna werd de heer De Raaij de oorkonde overhandigd en nadat het koor hem u»t volle horst: „Hij leve lang had toegezongen, werd hem namens het Koninklijk Nederlands Zangers Verbond de draagspeld aangeboden. jTJE heer A. Teunissen moet teel een man zijn, die tegenslagen weet te verdragenVariant schreef enige tijd terug cd over het Schiedamse draaiorgel de „Waterpoorter", dat het met tegen slag te kampen had, omdat de onder delen vanuit Duitsland met veel ver traging onderweg^ waren naar ons land. Eerst zou dit inmiddels beroemd ge worden draaiorgel, met zijn circa 5 75 pijpen, op 30 april concerterendaarna stond het op het programma voor de Bevrijdingsdag op 5 mei, maar het orgel was niet Maar en heel Schiedam wachtte min of meer op de komst van het zg. Gavioli-orgel, dal geheel opgeknapt uierd en keurig in de verf gezet. Driemaal is scheepsrechtdacht de heer Teunissen en op 28 mei jl- stond een feeslconcert op het Koolas op het programma. Maar wederom was de Waterpoorterniet gereed en nu, ja, nu is het dan eindelijk zover dat orgel bouwer Jacq Minning x\fn werk voltooid heeft en de Nederlandse Kring van Draaiorgelvrienden erin is geslaagd het prachtige orgel ah één der beste be waard le hebben. n Onlangs heeft de „Waterpoorler zijn eerste geluiden officieel laten horen en nadat een grammofoonplatenmij. enkele Opnamen heeft gemaakt van de schitte rende en 100 pet. zuivere muziek van dit orgel, zal de heer A. Teunissen straks in heel Schiedam bekend staan om zijn „Waterpoorter", dat straks de trots van Schiedam gaat worden en dat vele stadgenoten zullen gaan beschouwen als hun troetelkind. SCHIEDAM De organist Jacq. P Bekkers en. de hoboïst Gijs de Graaf uit Rotterdam hebben woensdagavond in de Grote Kerk te Schiedam een con cert gegeven, dat door een zeer matig aantal muziekliefhebbers werd bezocht De vertolking van het programma was evenwel mooi genoeg om een groter bezoek te wettigen. Vooral de manier, waarop de eerste uitvoering in Neder land van de Sonate in A van. de onbe kende Russische componist N. Platenov werd gebracht, wekte bewondering. De hobomuziek was hier toonaangevend, terwijl het orgelspel op de achtergrond de juiste klankweergave bracht De improvisatie over Gezang 78 1 „Daal Schepper. Heil'ge Geest, daal ai" werd eveneens fraai uitgevoerd. Zowel de organist Bekkers als Gijs de Graaf met zijn hobo speelden voortref felijk en hebben een goede indruk ach tergelaten. Het volgende concert is op 22 juni te beluisteren. Het college van B. en W. stelt de raad van Vlaardingen voor tot onteigening van twee winkelpanden over te gaan. Het zijn de winkelpanden aan de Hoog straat, de nummers 176—178 (J. E. Stah- lle) en 192 (modemagazijn Kornaat). Deze twee panden heeft de gemeente nog niet in eigendom kunnen krijgen en men heeft ze thans nodig om de plannen voor de centrumdoorbraak te kunnen uitvoeren. Verder ligt het in de bedoe ling, dat de Hoogstraat ter hoogte van deze nummers aanzienlijk verbreed zal worden. De Hoogstraat zal ter plaatse van de doorbraak tot twaalf meter verbreed moeten worden. Men krijgt hier één van de belangrijkste kruispunten van het nieuwe centrum. Spoedige eigendomsver werving van de beide nog ontbrekende panden is dan ook noodzakelijk. Men kan de beide eigenaren momenteel nog "biet laten dagvaarden, omdat een van beide tegen de goedkeuring van G.S. van de doorbraakplannen bij de Kroon in be roep is gegaan. Men moet dus eerst de onherroepelijke beslissing over de plan nen afwachten. Zoals bekend zijn in de doorbraak van de nieuwe brug over de Oude Haven, over de Hoogstraat met een viaduct over de Kuiperstraat. Liesveld enkele waren- huizencomplexen geprojecteerd en een hotel met een terras. B. en W. delen thans mee, dat over de bouw van enkele warenhuizen overeenstemming bestaat met gegadigden, zodat betrekkelijk spoe dige bouw te verwachten is. Kunnen bovengenoemde eigenaren nog niet gedagvaard worden, wel direct voor de rechter komt thans de onteigening van 5,18 ha grond aan de Broekweg van dr. C. Moerman en zijn broer, de heer J. Moerman. Deze onteigening is in november door de Kroon goedgekeurd. Het is echter sindsdien nog met gelukt tot enig overleg te komen met de heren Moerman. Nu zal dan ook de rechter orp moeten gaan treden, opdat de gemeente de grond "Inderdaad in handen krijgt. Gedeputeerde Staten hebben het voeren van een rechageding goedgekeurd. Op de komende gemeenteraadsvergade ring zal de raad voorts moeten besluiten over het aankopen van een groot aantal panden. Van J. Vonss wordt gekocht De Wetstraat 28, van A. Penning te Bilt- hoven Stationstraat 106108, van de N.V. Nederlandse Kabelfabrieken te Delft de Sohoutstraat nrs. 1 t.m. 39 (oneven). Van de erven M. Niemants- verdriet en de heren J. D. A. Sneep te Oosterhoek, C. Snoep te Rotterdam en S van der Velden te Wassenaar wordt gekocht een stuk grond tussen de Alge mene Begraafplaats en de zuidzijde van SCHIEDAM. De straatvoetbalcom petitie is dit jaar in goede handen van het ciubhuiswerk St. Joris Doele terecht gekomen. Ondanks het feit, dat in de laatste acht jaren dit voetbal door een voetbalcomm&ie werd georganiseerd en dit nu niet kon doorgaan, mag Karei Scholten zich er in verheugen, dat ge bleken Is, dat ook zijn organisatorische talenten ertoe hebben bijgedragen, dat de jongens van 11 tot 14 jaar toch hun balletje kunnen trappen. De gemeentelijke plantsoenendienst is zo bereidwillig geweest om op het voor malig SVDPW-terrein aan de Parallel weg enkele doelpalen in de grond te slaan, enkele lijnen te kalken en verdere •werkzaamheden te verrichten, die voet ballen mogelijk maken. Sedert 27 mei zijn de jongens avond aan avond bun partijtje voetbal aan het spelen. De nog resterende wedstrijden ziio' 10 juni: Aleida BoysOSDO; 13 juni- KI Real Madrid—Clubhuis; 14 juni: WWW—SER; 17 juni: Victoria— OSDO; 20 juni: ClubhuisAleida Boys; 21 juni: SER—KI. Real Madrid; 24 jum: OSDO—WWW; 25 juni: KL Real Ma drid—Victoria: 27 juni: SER-Glubhiuis; 1 kuilt KI. Real MadridOSDO: 4 juli: WWW—Aleida Boys; 5.juli: Victoria— Clufbhuis; 6 juli: OSDO—SER; 7 juli. Aleida Boys—KI. Real Madrid; 8 juli: ClubhuiswWW. Op zaterdag 9 juli za' als eindstrijd om 's middags 3 uur gespeeld worden een wedstrijd tussen de kampioen van deze kompetitie en een selectie-elftal van de beste spelers van de rest van de deelnemers. Daarna volgt dan de prijsuitreiking. SCHIEDAM. De aquariumvereni ging „Natuurgenot in huis" heeft woens dagavond haar maandelijkse bijeenkomst gehouden in de benedenzaal van de Amstelforon". Voorzitter J. F. Bakkeren belichtte in zijn openingswoord het doel van deze avond waarop het aspect gelegd was op de planten. Hij noemde de vertoning van de dia's: „Eenmanscxpeditie naar Ceylon11 dan ook een specifieke Planten* lezing. Via de bandrecorder klonk het gesproken woord naast de vertoning van een aantal prachtige diapositieven, be schikbaar gesteld door de vereniging Pro A qua uit Amsterdam, in samenwer king met de Nederlandse Bond „Aqua Terra". De dia's gaven prachtige opnamen te zien. De leider van het aquarium van Artis, de heer F. de Graaf, voerde met zijn gesproken woord op dit klankbeeld mee naar de schat van koraal vissen on der de zeespiegel van de Golf van Aden en het Suezkanaal, waar de mooie kleu ren het geheel tot iets grandioos maak ten. Deze expert op dit terrein heeft de aanwezigen met zijn opnamen lange tijd weten te boeien en daardoor een leer zame avond geboden. de Julianalaan, groot 6170 ha. Van mevrouw L. Poldervaart-Molenaar en de heer J. Poldervaart worden ge- kocht de winkel plus bedrijfsruimte Weeshuisplein 24 en Gedempte Bier- sloot 178180, van G. Sloot De Wet straat 14. De gemeente heeft het pand L&ndstraat 78, waarin diverse woon- en bedrijfsruimten, ter veiling voor ƒ23.050 voor zich doen afmijnen. Van W. van Vliet te Gouderak wordt gekocht de „IJisselhoevc" HcJyweg 57 met de daarbij behorende bedrijfspanden, landerijen en twee woningen. Men verkrijgt door deze aankoop 21.84.21 ha. voor het uitbrei dingsplan Holy. VI,AARDINGEN. In het Kolpabad is woensdagavond een aanvang gemaakt met de onderlinge clubwedstrijden van de Vlaardingse Zwem Club VZC, Reeds op deze openingsavond slaagde de zes tien-jarige Joke de Zwart er In het club record over de 400 meter te verbeteren. Bü de heren zorgde de veertien-jarige Chris Aartaen voor de verrassing, door de favoriet Leo Don naar het tweede plan te verwijzen. De deelname aan de eerste series viel wel wat tegen, maar de spanning vergoedde veel. Hét VZC-meisje Joke de Zwart nam m haar sene meteen de leiding om die met meer uit handen te geven. Haar clubge note Ria Vermaat kreeg zelfs geen kans haar te benaderen, want de nieuwe re- ccrdhoudster vergrootte haar voorsprong regelmatig Om de derde en vierde plaats werd een interessant duel uitge vochten tussen Laurens Rietveld en An neke de Korte, Na de gehele afstand vrijwel gelijk op te hebben gezwommen, tikte Anneke de Korte als derde aan komende aan. Toen de tijd werd bekend gemaakt, bleek dat het record van Anneke de Korte 9.9 sec. was verbeterd, hetgeen het weinige publiek met een hartelijk ap plaus beloonde. De fraaie tijd van Joke de Zwart bedroeg 5.37 5. Anneke de Korte en Laurens Rietveld deden ruim zes minuten over de 400 meter vrije stag- Bij de heren die dezelfde afstand af moesten leggen, was de strijd wel bij zonder spannend en was vooral de eind spurt het aanzien volkomen waard. De favoriet voor deze afstand Leo Don moest met lede ogen toezien, hoe hij een ruime voorsprong geheel teloor zag gaan door een oppermachtig zwemmende Chris Aartsen. Leo Don ging snel van start en lag meteen in het voorste gelid. Wim van Dijk en Chris Aartsen streden een fel duel uit om de bezetting van de tweede plaats. Zo fel was de strijd, dat beide de afetand tussen de op kap liggende Leo Don allengs korter maakten. Een fan tastische eindspurt in het laatste rechte eind bracht de veertienjarige Chris Aartsen tenslotte gelijk met Don, om hem daarna raag juist de eerste plaats te ontnemen. Ongetwijfeld zal VZC van deze veel belovende knaap in de toekomst succes sen mogen beleven. Zijn tijd was 5.25.2, VLAARDINGN. Geen stoel was on bezet gisteravond in de grote zaal van de Rehobothkerk te Vlaardingen, waar de Nationale Christelijke Geheel Ont houdersvereniging, afdeling Vlaardingen, haar feestelijke jaarvergadering hield. Een groot aantal genodigden, waaronder vertegenwoordigers van het Vlaardingse verenigingsleven en deputaties van de N.C.G.O.V. uit naburige plaatsen, woon den deze avond bij. Op enthousiaste wijze opende de voor zitter van de N.C.G.O.V., de heer W. M. "W. Don, deze vergadering. In een korte toespraak memoreerde hij de vele acti viteiten, die de geheelonthoudersrvereni ging ook in Vlaardingen het afgelopen jaar weer ontwikkeld heeft. Vaak blij ven de vruchten van deze activiteiten verborgen, maar ook zijn er feiten, die met dankbaarheid vermeld mogen wor den. In Vlaardingen bijvoorbeeld zijn er maar 38 vergunningen voor alcoholische drahkverkoop uitgegeven. Dit aantal is zeer laag, want deze gemeente mag 109 vergunningen hebben. In dit verband wees hij op plaatsen met een even groot SCHIEDAM Op zaterdag 2 juli a.s. hoopt het Vendel Schiedam van de Oranje Garde de 16e Koningin "Wilhel- mlna Mars te organiseren. Maandenlang is de ijverige secretaris en leider, de heer Ph. van Oordl bezig geweest om de organisatie hiervan klop pend te krijgen en eindelijk la het zover, dat de laatste stappen ondernomen kun nen worden. Helaas kon men nog niet vertellen, waarheen de route zal gaan, maar dat komt, omdat nog geen definitieve toe zeggingen konden worden gedaan en men niet eerder de route durft te publiceren, alvorens zekerheid van de officiële in stanties is verkregen. Niettemin verwacht het bestuur een grote deelname en men doet ieder jaar waar de uiterste best om de K-W-Mars van het vorige jaar te overtreffen. De K-W-Mars groeide m de loop der jaren tot één van de grootste evene menten op wandelgebied van het seizoen maar het groeide het Schiedamse vendel niet boven het hoofd. Men acht het als een eer deze mars weer te mogen orga niseren en al het mogelijke wordt ge daan om het de deelnemers (sters) naar de zin te maken en alles naar wens te doen verlopen. Een Ere-comité, met burgemeester mr. J. W. Peek aan het hoofd, beveelt deze mars ten zeerste aan en terecht rekent men er op, dat dit weer een feest zal worden van duizenden wandelaars (sters). Wanneer de Bondsvoorzitter van de NederlandseChristelijke Wandelsport Bond, de heer C. H. Smaling opmerkt: „Wie een goed voorbeeld wil zien van juiste wandelsportorganisatie zal naar Schiedam hebben te gaan op 2 juli 1960", dan zegt dat toch wel genoeg. Men zal lopen over de afstanden 12, 18 en 25 km. Opgaven vóór 28 juni krijgen zelfs nog reductie. Vele prijzen zijn wederom beschikbaar gesteld, o.a. voor de diverse groepen en verenigingen. Deelnemers (sters) kunnen zich op geven bij de beren M, Faasse, Groene- laan 50 en Ph. van Oordt, Nic. Beets- straat 28a, Schiedam. Telefonisch even tueel onder nummer 6 33 09. In de Plantage vinden de start en finish plaats. Om 15.00 uur zullen de wandelaars (sters) vertrekken na een vertreksein van de algemeen leider, de heer Fh. van Oordt. Wanneer het weer niet tegenwerkt, dan zal Schiedam op 2 juli a.s. weer een ware propaganda kunnen leveren aan de wandelsport. SCHIEDAM. Geboren: Johanna d v, A. Nieuwland en P. J Meerburg. Maria A. d.v. D. Hamerslag en A. Gerrcts; Ingeborg L. d.v. M. van Brugge en J. J Visser; Hans z.v. J. Aarssen en M. Webers; Pauli ne M. d.v. T. H. Smits en C. Roelols; Ja cob B. z.v. J. J Donkers en S. Jongerius: Enk z.v. M. G. b. de Regt en van der Hoeven; Joyce A. d.v. H. Kaufmann en C. de Jong; Johannes J. z.v. J. J. van der Graaf en T. Maglelse; Marijke d.v. C. K Prins en J, S Wehrmeijer; Belinda S. d.v. E. N. Koster en E. G, Kluit. Overle den: J. Ham, 17 jr.; A. W. A. van den Heuvel, 78 jr. wed van J. W. van de Kop pel: H. M. de Haan, 84 jr. echtg van G. van der Velden: J, B. Ketelaar, 6 Jaar; L. Diepenhorst, 7S Jr.; L. Krulsiflkx. 80 jr.; P. Th, van der Maat, 40 Jr. Geboren: Bouke M. z.v, J. B Saraas en A. Berg- huys; Franclna M. d.v. J. B. Barnat en A. Berghuys; Eric R. M, z.v. J. H. Bou wer en J. M. Rolling; Yvonne d.v. J, Ch. M, van der Boor en M. E. Verhaal: Ma- rinus z.v. B. Hesselberth en J. Putters: Jo hanna H. d v. A. Hoogendam en P. van Veelen; Maria M. d v. F. Nijs en S. Pil- ler. Overleden: Ch. Noordljk, 68 jr. Ch. J. Verkade, 51 Jr. inwonerstal als Vlaardingen. waar het aantal vergunningen veel hoger ligt. Maastricht bijvoorbeeld, ongeveer even groot als Vlaardingen, heeft maar liefst 180 vergunningen. Ten slotte wees de heer Don op het mooie van het werk om iets te doen voor en ander. Vervolgens was het de heer M. de Snayer, die flink in de bloemetjes werd gezet. Deze actieve administrateur van de onthoudersvereniging, die al 25 jaar dit werk doet, mocht enige tijd geleden een koninklijke onderscheiding ontvan gen. Namens de „COJO", de jeugdorga nisatie van de geheelonthoudersverem- gïn. bood Joke Janson op haar beurt het bestuur een ruiker bloemen aan. De toneelvereniging: ..O.T.G." uit Gouda vulde de avond verder met de blijspelen: „Dat gaat alle perken te buiten" en „Jonas weet het wei", die op uitstekende wijze voor het voetlicht -werden gebracht. Vooral de heer C, J. IJsselstljn en me}. A. Slinger, alsmede de dames Van Willi gen, Doggenaar, Groenendijk en Boogert zorgden voor de lachsalvo's. De heer Alex de Kroon voerde de regie. SCHIEDAM. De Schiedamse Scheids rechtere gaan a.s. vrijdag wederom hun voetbaltalenten tonen en wel tegen de veteranen van SVDPW. De eerste ont moeting van dit seizoen, tegen SFC, eindigde in een 32 nederlaag voor SSV, maar deze keer zijn de arbiters van plan hun huid zo duur mogelijk te verkopen en men rekent zelfs op een overwinning. De wedstrijd wordt gespeeld op het handbalterrein van DWS aan de Oude- dijk. Aanvang 7 uur. SCHIEDAM. Het uitzicht vanaf het platte dak van het toekomstige pand van bakkerij Vlug aan de Broersvest is magnifiek. Dat bleek gisteren ter ge legenheid van het plechtige hijsen van ..De vlag in top". Het hoogste punt van het betonnen dak van het in aanbouw zijnde pand was namelijk bereikt. En op dit dak zagen vele belangstellenden toe, hoe Thea, dochtertje van de fami lie Vlug die feestelijke vlag hees. Het zes verdiepingen hoge pand zal omstreeks oktober 1961 gereed zijn. waarmede hy 0.8 sec. boven het club record bleef. Met 5 26 8 moest de ont goochelde Leo Don met de tweede plaats genoegen nemen. Wim van Dijk werd derde met 5 53 8, tenvijl Ettlenne de Neef als laatste aantikte met 5 55 Vrijdagavond om half zeven worden de wedstrijden voortgezet met de 100 m vrije slag voor dames en heren, 50 meter rugslag en 50 meter vlinderslag voor jongens en meisjes van 12 tot 16 jaar en de 200 meter schoolslag voor dames en heren. VLAARDINGEN. Naar wij vernemen zal ook in het tweede gedeelte van het Liesveldcomplex geen café-restaurant komen. Een bierbrouwerij uit Rotterdam heeft er vanaf gezien om op de hoek van de Fransenstraat en Gedempte Bier- sloot een „zitje" te vestigen. Men geeft de voorkeur aan een vestiging in het winkoloomplex, dat wordt gebouwd aan de overzijde van het geprojecteerde Veerpleln. Een reden is, dat de ver pozingsgelegenheid pal tegenovar café- restaurant De Waal komt te liggen. Een bierbrouwerij uit Amsterdam heeft ook van haar plannen af moeten zien van wege vergunningsraoeiliJkbeden. Ook banketbakker De Ridder, die zich in het Liesveldcomplex aan do Fransenstraat zou gaan vestigen, heeft ervan afgezien „beide" daar te bouwen winkelpanden te betrekken voor de exploitatie van een banketbakkerszaak annex cafetaria of lunchroom. Naar wij vernemen, zal in het tweede winkelpand namelijk een zaak in elec- trische apparaten komen, terwijl, -waar het café-restaurant zou komen, de N.V, v/h A. M. Krol drie winkelpanden heeft aangekocht voor de vestiging van een bedrijf in schoenen, lederwaren, sport artikelen en kampeerbenodigdheden, ge zelschapsspelen enz. De dertien winkelpanden in het tweede deel van het Liesveldcomplex alsmede de twee winkels met bovenwoningen aan betrokken. De 40 flatswoningen boven betrokken. De 40 flaswoningen boven deze winkels hoopt men nog m de loop van dit jaar te betrekken. De bouw daar van vordert bijzonder sneL In de laatste drie maanden kwamen er zestig flats in ruwbouw gereed, dat is ongeveer een flat per dag. In de dertien winkelpanden va» het tweede deel van het Liesveld complex komen negen zaken. N.V. v/h Krol komt daar met drie panden onder de naam Kuypers, foto Boer, Van der Meer Schoep, boekhandel Den Braak, chocolaterie Marei, Simon de*"Wlt met twee panden, schoenenmagazijn Kruinin- gen, gebrs. Bracco met twee panden en C. Jamin. Op deze winkels aan het Lies veldplein sluit het derde deel van het Liesveldcomplex aan met acht winkels en 26 flatwoningen. Dit derde deel loopt tot in de Kuiperstraat, tegenover de oude Kuiperkeik, door. VLAARDINGEN In de Emraaus- kerk aan de Kethelweg zal zondagmor gen om half elf een speciale „Evange- lisatiedienst worden gehouden. De gere formeerde evangelisatiepredikant ds. G. Aalbersberg zal in deze dienst een toespraak houden over het onderwerp: „De leugen in de kerk", naar aanleiding van Handelingen 5 vers 1 - II. In de Grote Kerk op de Markt wordt zondagmorgen om tien uur een Jeugd dienst gehouden. De hervormde predi kant ds. J. Bouterse zal spreken over: „Leve de- Vrijheid". De C.J.V.-bazuin- groep zal aan deze dienst medewerking verlenen. Advertentie VLAARDINGEN. De Spaarbank Vlaardingen heett de maandcijfers over mei bekend gemaakt. Het totale tegoed steeg met ƒ665 185.51 en bectaagt thans 26.115.649.55. Dit cijfer is aanmerkelijk hoger dan het bedrag aan tegoed op 31 mei van het afgelopen jaar, toen be droeg dit namelijk 22.8(HS.777,08. Het aantal m omloop zi'nde boekjes steeg eveneens aanzienlijk, en wel met 145. waardoor momenteel 37192 Vlaar- dmgers een spaarbankboekje bezitten. Op de scholen werd gedurende mei voor 5.743,aan spaarzegels verkocht. Het aantal in omloop zijnde spaarbusjes op 31 mei bedroeg 11.188. He; bespaard be drag laat de nog aitijd aanzienlijk som ma zien van 22.776,82. VLAARDINGEN. De „Evangelische Jeugd Actie", zal evenais vorig jaar, ook dit seizoen op drie verschillende pun ten in Vlaardingen een' wagenspel bren gen, en wei op drie achtereenvolgende zaterdagavonden. De openingsavond zal zaterdagavond plaatsvinden op het Bo tha plein; Na afloop van de voorstelling zai de Evangelisatiepredikant ds. G. Aalbersberg een slotwoord spreken. Op zaterdagavond 18 juni treedt de EJA op, op het plein voor de Rehoboth kerk aan de Billitonlaan. alwaar de Her vormde predikant ds, P. van der Vloed het slotwoord zal spreken. De siotavond wordt gehouden op 25 juni op het plein voor het Groen van Frmsterer Lyceum aan de Rotterdamseweg. Deze avond zal door majoor Bergsma van het Leger des Heils worden besloten. Het spel dat ge speeld zal worden, ontleent zyn gege vens aan de hedendaagse tijd en wel aan de stad Vlaardingen. Het gaat over het „gelukkig zijn" in deze stad en tijd. Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur. De organisatoren verwachten veel belangstelling voor de wagenspelen. PERNIS. Op maandag 13 juni te acht uur wordt door Feike Asma een orgelconcert gegeven in de Geref. Kerk te Pernis. De precaire verkeerSsttualie bii de brug over de Hoogvlletse haven heeft de Wijkraad voor Hoogvliet woensdag avond anleidlng gegeven het Gemeente bestuur te verzoeken, vooruitlopend op de oplossing die reeds thans in uitvoe ring is, tijdelijke maatregelen tol be veiliging van dit kruispunt te nemen. De vergadering, waarin de neren C. OPBRENGST COLLECTE De vorige week in deze gemeente ge houden collecte ten bate van het Neder landse Rode Kruis heeft opgebracht 972,06. Dinsdagmiddag werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in een m de Zeehondpolder staande landbouw-hangar, welke in verband met de vordering van de werkzaamheden van het Europoort- project, werd afgebroken. Dank zij het doortastend optreden van de brandweer bleef de schade beperkt tot enkele ver brande balken e.d Het le elftal van Rozenburg speelde 2e Pinksterdag te Loosduinen tegen de club van dezelfde naam. Tegen de ver wachting in keerde Rozenburg met een 01 zege terug. Een verzilverde beker was de beloning voor deze overwinning. Zaterdag a.s. speelt om 2.45 uur een welpenelftal tegen de Zuidland-welpen. Om 4 uur komt Rozenburg -a in het veld tegen SVDPW-a uit Schiedam. ORANJECOM1TE In de loop van deze week wordt door het Oranjecomité weer een huis-aan-huis collecte georganiseerd, waarvan de op brengst o.a. bestemd is voor de jaar lijkse autotocht voor bejaarden, welke op 11 juni a.s. zal plaats hebben. Burge meester Aschoff beveelt deze collecte gaarne bij het Rozenburgse publiek aan. BARENDRECHT. - Uitslag wedvlucht Pt. St. Maxence (Fr.i. 315 km. 1. 19 en 36 D in 't Veld; 2, S en 23 F J van Doesburg; 3 en 18 J de Fonkert; 4 en 32 L van der Ree; 5 en 8 F A van Nle: 6. 11, 13 en 27 D Ver zijl; 7, 29 en 30 A Koedood; 10 en 28 W J Hendrlksen; 12 A A van der Ree; 14 Andr Rijken; 15 en 20 A Smaal; 16 A van Dijk: 17, 31 en 31 S A de Waard: 23 en 33 M C Nuls: 24 W Dubbeld; 25 Noordljk en Zn. Aankomst le duif 3.10 uur. Aankomst 33e duif 4.24 uur. HOEK VAN HOLLAND. De Ne derlandse commissie van organisatie Jeugddag 1960 der Apostolische Geloofs gemeenschap te Utrecht heeft ditmaal het oog gericht op Hoek van Holland om hier -de jaarlijkse ioogdag te houden. De VW te Hoek van Holland heeft een schrijven ontvangen om zoveel mogelijk voorbereidingen te treffen voor de ont vangst. Het WV-bestuw heeft getracht de duizend jongeren komende uit lan den van Westelijk Europa hier de nodige afwisseling te bezorgen. Het is echter onmogelijk de duizend jongeren een warme maaltijd aan te bieden. De res- taurantaccommodatie in de Hoek is na melijk na de oorlog nog niet op zulk een ontvangst berekend. Ook heeft de Hoek geen zaalruimte om zo een aantal te kunnen herbergen. Het heeft deze commissie dan wel betreurd de gehete dag niet op Koek van Holland te kun nen verblijven. Men wil toch de Hoek niet overslaan maar dan in de middaguren van de 12e juni naar deze kustplaats aan de Waterweg te trekken. De jongeren die met speciale buitenlandse treinen na#- Hoek van Holalnd worden vervoerd zul len zich bij gunstig weer vermaken op het strand. Nog weer meer wordt de behoefte ge voeld aan een groot verenigingsgebouw. Er word; aan het plan weliswaar hard gewerkt maar of het plan tot bouw van zulk een object eens zal verwezenlijkt worden, blijft voor de Hoekenaar nog een open vraag. ZOUTGEHALTE GIETWATR Het zoutgehalte van het gietwater op genomen door het proefstation te Naald wijk is onder de gemeente Maasland als volgt: Zuidbuurt 340, Bonervliet 340, We verskade 241, Weïtgaag 255, en Oranje sluis 284 mg chloor per liter water. De eerstvolgende bejaardensociëteit is op 14 juni a.s. des n.m. 3 uur in het Trefpunt. Op deze middag zal men zich op kunnen geven voor het uitstapje op 5 juli. Zoals reeds gemeld gaan de bejaarden dan naar Soestdijk, waar ze aan het défilé voor H.M. de Koningin zullen deelnemen. De jeugd van de speeltuin werd zeer verrast door de heer De Gier welke deze week een zaak in Maasland heeft ge opend, want ter gelegenheid van deze opening ontvingen allen een zak met lekkers. van Keulen en J. Tennekes met kennis geving afwezig waren, besloot op een desbetreffend verzoek van het Comité Sportweek een bedrag van 100,be schikbaar te stellen voor prijzen aan verschillende groepen deelnemers. O.a. wordt gedacht aan de beschikbaarstel ling van een wisselbeker. Uit de burgerij was een klacht binnen gekomen over het door de Speeltuin vereniging Hoogvliet gehouden Lunapark dat zoals de briefschrijver kenbaar maakte, de zondagsrust van de bewoners heeft verstoord. In de bespreking welke op deze brief volgde bevestigden de he ren W. H. van Vliet en P. Spreeuwen- berg dat deze kermis inderdaad zeer hinderlijk voor de bewoners is geweest, voornamelijk omdat de plaats waar zij gehouuen werd, in de onmiddellijke na bijheid van de woningen, ongeschikt was. Mr. M. A. B. L. van Meetelen, voor zitter van de Wijkraad, lichtte toe dat ernaar gestreefd is een plaats buiten de bebouwde kom te krijgen; door bouw werkzaamheden is dit echter niet gelukt. Hoewel de Wijkraad het gewenst achtte dat dergelijke evenementen in het ver volg op een meer daarvoor geëigende plaats zouden vinden, moest hij beslui ten de adressant te berichten dat de zondagswet de overheid niet het recht geeft vermakelijkheden op zondagen na 13.00 uur te verbieden. Twee ongevallen met dodelijke afloop waren voor de heer J. Pons aanleiding tot het voorstel aan te dringen op een spoedige beveiliging van het kruispunt Aveling—Groen Kruisweg. In zijn toe lichting merkte de heer Pons op dat het voor de voetganger ter plaatse praktisch ondoenlijk is over te steken van de Westpunt naar de Meeuwenplaat Daar dit kruispunt in de toekomst toch bin nen de bebouwde kom van Hoogvliet zal komen te liggen, vroeg spr. zich af of het met mogelijk zou zijn reeds nu een maximum snelheid van 50 km te laten gelden voor 't gedeelte Groene Kruisweg van de Spijkentsse brug tot voorbij de Dorpsstraat, De heer Spreeuwenbcrg suggereerde een voetgangers tunnel, maar de voor zitter deelde mede dat dit laatste zeker niet voor verwezenlijking vatbaar zal zijn omdat de thans gereedgekomen zwevende dam, (die overigens nog niet voor het verkeer geopend is) slechts een zeer tijdelijk karakter heeft. Momenteel is men volop bezig aan de voltooiing van dit precaire kruispunt. Daartoe wordt midden In de Groene Kruisweg een vierkant verkeersplein aan gelegd met een opstaande rand. In dit Jein, dat vooral de functie van snel- teidsbreker zal hebben, zijn voetgangers- oversteekplaatsen geprojecteerd. Men verwacht dat deze oplossing over drie maanden gereed zal zijn. Daar de Wijkraad unaniem van oordeel was dat de situatie op dit moment reeds bevei ligende maatregelen vereist, zal bij het Gemeentebestuur op een voorlopige voorziening worden aangedrongen. Ook In het Ruigeplaatbos zullen maat regelen tot bescherming van de wande laars van kracht worden. Daartoe zullen de wandelpaden, even als dat in het Kralingse bos het geval ts, iets worden verhoogd; dit geeft het voordeel dat de plaatsing van een groot aantal onsierlijke verbodsborden over bodig wordt. Op de rijwielpaden zullen NED. IIERV- KERK Beroepen te 's-GravenhngeLoosdui nen <5de pred. pi. voor werk onder de vrijzinnigen): P. E C. Blom te Veendam Aangenomen naar Rotterdam <\ac W L. Tukker): N Kleermaker te Nun- «poet: naar Tilburg: J. H. H. Jansen te Poortugaal. Bedankt voor 's-Gravcnhage (2deprcd pi, wijkgem 31P. J. do Geeter tc Hilversum: voor Genemuiden: P. de Jong te Kootwykerbroek; voor Assen: J. H. H. Jansen te Poortugaal. Beroepen door de afdelingen van de Ver van Vryz. Herv. te Hock van Hol land, De Lier en Maasdyk: C. C. Pijpers te Den Haag GEREFORMEERDE KERKEN Aangenomen naar Den Bommel: J. Noordhof. kand. te Wildervank. Bedankt voor Dinteloord, voor Rutten NOP. en voor Tzum: J. Noordhof, kand. te Wildervank. GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepen te Ottawa. Ont Can Cana dian Reformed Church: H. Krabbendam, kand. te Philadelphia, V.S. GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Kalamazoo, Mich. V S L. Kieboom te Artesia, Cal. V S. UNIE VAN BAPT. GEM. Beroepen te Delfzyl: E. P. den Boer te Sittard. 85r ^8.» Hooi<3«g«nt voer Citroen PenherJ eutomobiele v o r Rotterdam an omtlriliii DYNAMQSTK. 16 - TEL. 010 I7S700 Athttr het »emm«lg«tiou* FiJira Aid Zondag 12 Juni za! bet vijftig jaar geleden zijn, dat ds. H. E. Gravemeijer werd bevestigd als predikant in de Nederllands Hervormde Kerk. Hij werd op 20 oktober 1878 !n Wijmbnt- seradeel geboren en studeerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht. Na eers! ongeveer vier jaar te Utrecht. De Bill en te Bloemendaal werkzaam te zijn geweest als hulpprediker werd ds Gravemeijer op 12 juni 1910 bevestigd als predikant van de hervormde ge meente van Schipluiden in de classis Delft. In 1915 verwisseld® de jubilaris deze gemeente met die van Steen wijk en ten slotte diende hU tot 1 januari 1949, toen hem op ruim zeventigjarige leeftijd emeritaat werd verleend, nog ruim dertig jaar de hervormde ge meente van Amsterdam-Centrum, waar hü werkzaam is geweest tn de wijkge- meenten rondom de Oranjekerk, d» AmstelVerk en de Willem de Zwijger- kerk. Na zijn emeritaat vestigde d« jubilaris zich metterwoon te Hilver sum. waar hij thans nog leider van een paar biibelkringen is. Ds. Gravemeijer was ongeveer tu»n jaar voorzitter van de Nederlands» Zeemanscentrale. Verder washü on- geveer twintig jaar voontitter-van.de Hervormd Gereformeerde Staatspartij, waasvan hij in 1921 een van de oprichters was en twintig jaar hoofd redacteur van „Staat en Kerk", het orgaan van de Hervormd Gerefor meerde Staatspartij (HGS). Na de oor log was ds. Gravemeijer voorzitter van de Protestantse Unie en mederedac teur van „De Vrije Natie" het orgaan van de Protestantse Unie. In de oorlog nam de lubllsris actlei deel aan het verzet en werden dooi hem vete joden gedoopt Hoewel ds Gravemeijer nog wei preekbeurten vervult, ligt het niet In zijn bedoeling om een herdenkinesreda uit te spreken en ook niet om te reci piëren. HU hoopt de dag van 12 Juni sa. elders door te brengen. (Van onze parlementsredactie) In bijzondere gevallen geeft minis ter Cals. naar hij op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Tans (P. v. d. A) heeft geantwoord, een aan vullende toelage aan studenten die hun universitaire opleiding geheel of gro tendeels in Nederland hebben voltooid, en die een niet toereikende stu diebeurs van een buitenlandse instantie hebben gekregen. De financiële conse quenties laten niet toe, In dit opzicht ruimere voorzieningen te treffen, al moet de bewindsman toegeven, dat in derdaad deze buitenlandse beurzen vaak niet omvangrijk genoeg zijn, om alle onkosten te dekken. RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN. GRONINGEN Aan de rijksuniversiteit te Groningen zijn geslaagd: voor het docto raalexamen godgeleerdheid- B Jager (Gro ningen). doctoraalexamen sociale wetenschap pen. B. S. I. Witte (Groningen). Advertentie compressor koelkast 12 maanden huur met recht van koop 1750 per maand. Levering door het gehele land. Koelteehnisch Bureau VAN KEULEN NIEUWE BINNENWEG 137 TELEFOON 32165 ROTTERDAM slechts bromfietsen met uitgeschakeld; hulpmotor mogen rijden. De heuvel var het bos, die momenteel veel ais race baan wordt gebruikt, zal van langgerekte trappen worden voorzien. De Wijkraad heeft op deze vergadering verder de rekening van het jaar 19i' goedgekeurd en de begioting voor 196 vastgesteld. Er is een bijdrage van Gemeente Rotterdam van 2"' groot; voor activiteiten is ec" van 500 uitgetrokken.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2