Vakantiefeesten van Schiedamse Gemeenschap weer attractierijk Parachutespringen skelterrace-evenement en een „Animo" nam geanimeerd deel aan wedstrijden in Naaldwijk Scholieren vulden Passage uitreiking verkeersdiploma KERK EN SCHOOL 8Ü PRETTIGER VAKANTIE DOOR ANIMO-ZEGELSÜ varia van Ierland ^"V£0£rv WATERVE Défilé Twee hoge flats aan Maasboulevard S.G. nieuws Interessante avond in Excelsior TROUW Dinsdag 21 juni 1960 De vakantiefeesten, georganiseerd door de Schiedamse Gemeen schap, zullen dit jaar hun hoogtepunt hereiken in de week van 6 tot en met 13 augustus. Ook deze keer staan er weer verschillende nieuwe attracties op het programma. Een bijzonder evenement wordt wel het springen uit een Dakota door tien parachutisten, die op het feestterrein in Kethel zullen dalen. Verder is een skelter race, een wedstrijd met kleine, eenvoudige auto's, die een flinke snelheid kunnen bereiken, iets geheel nieuws voor Schiedam en zelfs voor de wijde omgeving. Een vliegerwedstrijd is een nieuw element in het programma, terwijl ook het showzwemmen door een Amerikaanse groep in het Sportfondsenbad ongetwijfeld in het middelpunt van de belangstelling zal komen te staan. Opening 22 juli Jeugdvoorstellingen Fietstocht Puzzeltocht Jeugd-Jolijt kende weinig deelnemers Meisje handgemeen met brutale jongeman Burgerlijke stand van Schiedam Muizenstad ~]%ci SCHIEDAM. De Christelijke gen.uit de kring deel en tezamen Vereniging voor Lichamelijke j met 700 andere meisjes en.jon- gens hebben de adspirant-leden van Animo hun best gedaan om zo goed mogelijk de voorgeschre ven oefeningen aan ringen, rek stok, brug, mat en paard uit te voeren. De meisjes van Animo deden ook nog mee met een vrije oefening op muziek en maakten een goede indruk. voor Opvoeding „ANIMO" uit Kethel heeft zaterdag met de meisjes en jongens van 1013 jaar deel genomen aan de in Naaldwijk ge houden adspirant-wedstrjjden van de kring Maasmond van het K.N.C.G.V. Hieraan namen tien verenigin- Sluitingsavond Chr. Huishoudschool Drank en gezondheid Aan Kethehveg Eerste paal voor 4 huizen in de grond Gids voor Vlaardingen „Ungarische Bilder Audities beginnen iveer Rhoon Tocht voor Ouden van Dagen De Jonge Kerk Mooie openluchtbijeenkoimt Lanen en plantsoenen Motie Tans verworpen Poortugaal Verkiezingen en afscheid bij Boerenleenbank Maasland ODO-junioren wonnen eerste prijs Oude Geref. kerk wordt afgebroken Pernis Advertentie Variant belde ds. Zwier op Variant Vijf nieuwe hoogleraren in Groningen Confessioneel onderwijs voorkeur op N.-Guinea Berkel en Rodenrijs Orgelconcert Ridderkerk Barendrecht Wethouder Bavinck opent servicestation Doordat de vakantiefeesten zullen sa menvallen met de Oranjefeesten in Ke thel belooft het in. Schiedam bijzonder gezellig te worden in de eerste weken van augustus. De opening van de traditionele ten toonstelling in het Stedelijk Museum op 22 juli zal tevens de officiële opening van de feesten zijn. Deze tentoonstelling zal een beschei den karakter dragen, maar attractief genoeg izijn om vele belangstellenden te trékken. Naast een foto-expositie van werken van Johan v. d. Keuken over de jeugd en over Parijs, zal er een tentoonstel ling van kindertekeningen zijn uit The- resiënstadt. Op 28 juli komt een dansgroep uit Boedapest een uitvoering geven in het Passagetheater terwijl op 4 augustus in dezelfde zaal de ZdL NecL Opera een voorstelling komt geven van „Die Fle- dermaus". De S.G. revue, die ook dit jaar weer onder leiding staat van Lou de Groot „draait" weer op 8 tot en met 11 augustus in heit Passagetheater. Op 12 augustus komt daarna Willem O. Duys naar Musis Sacrum om op een exclusieve wijze een programma te presenteren waaraan o.m. medewerken Willy Alberti, Greetje Kauffeld en Ria Valk. In de Passage zullen ook enkele jeugd voorstellingen worden gegeven. Op 8 augustus is er een filmvoorstelling op 9 augustus het optreden van de toneel groep Circus Elleboog. Drie voorstellin gen zullen er per dag worden gegeven. Ook in de buitenlucht zijn er tal van gezellige .bijeenkomsten.. Op.6.augustus geeft de Sportschool Huisker een judo- demonstratie in de Plantage. Op die zelfde dag is er een wielerronde voor nieuwelingen en onafhankelijker! op het circuit Tnislaan, Op 6 augustus wordt een hengelwed strijd voor de jeugd ge houden in de vijvers van het recreatie gebied in Kethel, gevolgd door een hen- gelwedstrijd voor volwassenen op 13 augustus. Een wedstrijd met zelfgemaakte vlie gers vindt plaats op het speelterrein be- T>«den. aan de Vlaardingerdijk. Naast een fietstocht georganiseerd door de Touringclub Rotterdam naar het Westland zal er op 13 augustus een vuurwerk worden afgestoken op de Vlaardingerdijk. De hoogtepunten van het feest zijn dan wel op 30 juli het parachutespringen boven het feestter rein in Kethel, door leden van de Ned. Parachutisten Club, waarbij de Schie dammer Compaan, als kampioen van Nederland wel een vooraanstaande plaat inneemt; pp 13 augustus de skelterrace op de Burgemeester Van Haarenlaan in de omgeving van de Technische school, die georganiseerd wordt door de Motor- SCHIEDAM. De deelname aan de Vaardlgheidswedsfcrijden en de Flets- puzxfti tocht van Jeugd-Jolijt Is zaterdag J. tegengevallen. De commissie had een aardig programma in elkaar gedraafd. Vanaf het Podium in de Plantage ver trokken de deelnemers en deelneem sters en via nagenoeg heel Schiedam arriveerde men weer bij de Plantage. Intussen moesten zij veie puzzels op lossen, die varieerden, van het vinden van straten en steegjes, tot zelfs het be kijken van bepaalde etalages van win keliers. Met de vragenlijst in de hand hebben de fietsers met genoegen deel genomen aan deze wedstrijd. De orga nisatie was bij de Rennersclub Schie dam wederom in goede handen. Dinsdag zal bij de Dwaxsschoolstraat ..Aladin en de Wonderlamp" opgevoerd worden, gevolgd door een gecostumeer- de optocht, waaraan wederom een Drum band zal medewerken. De bewoners van de Parallelweg zullen op het voormalige terrein van SVDPW getuige kunnen zijn van de ,,5-kamp volksspelen". Aanvang 7.13 uur. SCHIEDAM. De 17-jarige Mej. I. O kwam uit het belastingkantoor aan de Lange Haven en zag dat iemand haar fiets die op slot stond, meenam, Zij sprak hem aan en er ontstond een woor denwisseling. De onbekende, een onge veer 19-jarsge jongeman gaf niet toe. en het gesprek ontaarde m een "jandge meen. Tenslotte kwamen er echter te veel voorbijgangers die zich methege val gingen bemoeien. En de jongeman nam de benen. Een gealarmeerde poli tieagent heeft nog zijn best gedaan hem te vinden maar had geen succes. ,/viwuM. Geboren: Saskla M. A van fi L Coolen en C Ch G Koster; Johanna P, d van A Satari en A Dongehnans, Anita S h van F C Witteveene n. A Zuur; TJJuk* r 'd van B Bakker en b G Thaltm; Reinder 'i'p J van der Werft en A J F van vSiSn. Maria M d van A A van Buuren en J KpG van der Most; Bené. z van G H van ^Overleden: PBXm W^nburg, .73 jnecht; van Hebster. P W beda, 89 jr. club „Schiedam" en waarvoor de deel nemers uit alle delen van ons land naar Schiedam zullen komen en op 17 augustus in het Sportfondsenbad het zwemmen van een Amerikaanse show groep. bestaande uit studenten uit Napa in California. Een bijzondere attractie zal ook nog vormen de komst van de muizenstad van de heer De Man uit Scheveningen, die zijn grote tent in de omgeving van de Koemarkt zal opslaan. De C.J.V. tenslotte zal op de Lange Haven weer iets organiseren in de geest van „Parijs in Schiedam", dat vorig jaar zo succesvol is geweest. Deze keer draait het „spul" onder de titel „Ver tier in het Havenkwartier", Er zal o.a. een drijvend toneel komen in de Lange Haven zelf voor het gebouw „De Jeugd- haven". SCHIEDAM. Maandagmorgen ia op de H.A.V. Bank de heer A. Poolman onderscheiden met de gouden legpenning met getuigschrift tan de Mij. voor Nijver heid en Handel. Op de foto biedt de heer M. v. d. Gaag chef van de afd. Volks verzekering de heer A. Poolman een klok en een barometer aan namens het personeel. j-sj - SCHIEDAM. De N.V. Aanne- merscombinatie S.S.N. heeft de ge meente Schiedam verzocht twee per celen grond aan de Havendijk en de Maasboulevard aan haar te verkopen ten einde daarop twee hoge woonge bouwen te kunnen optrekken. De gebouwen zullen 11 woonlagen krijgen, ieder van 4 woningen. Boven dien zullen bij en in eik gebouw 21 ga rages worden overgebracht. De prijs van eLk terrein moet 190.700 bedragen. Tegen de verkoop had het college van. B. en W. geen bezwaar, mits de koop ster zich verplicht alle verhardingen, groenaanleg e.d. op de te verkopen per celen ten genoegen van het college te maken en te onderhouden. De S.G. zal m samenwerking met een nationaal comité binnen afzienbare tijd komen met een aktie voor reinheid in de stad. De bedoeling is de inwoners aan te sporen, de straten schoon te houden en papier en afval in de daarvoor be stemde bakken te deponeren. Een nieuw initiatief zal de S.G. ne men door het brengen van een welkomst groet aan de nieuwe inwoners van Schie dam Het ligt in de bedoeling de nieuw komers schriftelijk in te lichten over de mogelijkheden, die Schiedam haar in woners biedt. Na de schriftelijke ken nismaking zal ook een persoonlijk be zoek volgen door leden van een dames comité. De vakantiedagschool gaat dit jaar niet door. Het aantal deelnemers, dat tot nu bij de S.G. werd opgegeven, is met voldoende om het jaarlijks gebeuren ook deze zomer te doen plaatsvinden. Wel zal men volgend jaar tot een nieuwe opzet trachten te komen, na vooraf met de oudercommissies van de Schiedamse scholen te hebben gesproken, De bestuursraad van de S.G. heeft een wijziging ondergaan. In plaats van de middenstandsafgevaardigde de heer Bertels, die de wens te kennen gaf af te treden, is gekozen de heer G. P. Ver- hulsdonk. 9 Er is een werkcommissie ingesteld, die nog dit jaar hoopt te komen met een advies inzake de bouw van een sporthal in Schiedam. In deze commissie hebben zitting de heren J. v. d. Berg, .T. C. Bronneman, A. de Jong, C. Rauws, A. Sluiters, J- J- v. Woerkom en R. J- S. Goettsch. VLAARDINGEN. Op woensdag avond 22 juni zal in de Chr. Huishoud school een sluitingsavond worden gehou den van het cursus seizoen van de Com missie voor Huishoudelijke- en Gezins voorlichting. De avond is toegankelijk voor alle cursisten van dit jaar. Kaar- ten hiervoor verkrijgbaar aan t cen trum, Westhavenplaata 17. Behalve een praatje van de presided- tc, mevrouw Th. A. Heusdens-Mansnolt u. en traciatic zullen twee films vertoond ISoHe^bejrf'KVoP j worden, waaronder één van Bert Haan- Na de gymnastiekwedstrijden trokken alle verenigingen met korpsen door Naadwijk en defileerden voor de burge meester van Naaldwijk. Daarna maakten de burgemeester in de hal van da groenteveiling de uitsla gen bekend. De vreugde bij Animo was bijzonder groot, toen bekend werd dat er twee prijzen waren behaald. n.L. de jongens le graad een 3e prijs, en de Jongens 2e graad een 2e prijs. Voor dit jeugdige gezelschap van Ani mo waren deze resultaten eervol, te meer omdat de keuze uiteraard ge ring was, omdat Animo nog maar een kleine vereniging is. De jeugd van Ani mo heeft het op deze met zon overgo ten middag hee! goed naar de zin gehad. VLAARDINGEN. Stampvol was de grote saai van Excelsior gister avond, toen daar de wethouder van On derwijs, de heer H, K. van Minnen, aan zesenzestig jongelui boekenbonnen uitreikte, omdat zij tot de prijswin naars behoorden van de grote kleurpla ten wedstrijd, die het Nederlands Comité tegen Alcoholisme het N.C.A. ook dit jaar weer heeft georganiseerd. Op de Vlaardingse lagere scholen werden drieduizend platen uitgereikt. Ruim dui zend gekleurde platen kwamen bij de jury binnen, die de moeilijke taak had daar weer de beste uit te kiezen. Het was geen gemakkelijke opdracht maar toch gelooft men er in geslaagd te zijn de beste zesenzestig tekeningen uitge zocht te hebben Vele trotse moeders en vaders had den deze avond vrij gemaakt om getui ge te zijn van dit jeugdfeest en door hun aanwezigheid hulde te betonen voor de geleverde prestaties aan hun zoon- of dochterlief. Het was voor de vijfde maal. dat Vlaardingen aan deze kleu- renwedstrijd deelnam, en onder de bin nengekomen platen waren fascinerende exemplaren, waaraan met veel liefde en toewijding was gewerkt. Onder dr aanwezigen merkten wij ook verscheide ne onderwijzers op. die hun leerlingen tot deelname aan deze wedstrijd hadden aangespoord. Wethouder Van Minnen hield tot de jongelui een korte toe spraak. „De drank -blijft nog steeds on ze vijand", zei hij, „en kan vooral voor de jonge mens voor wat betreft de ge zondheid funest voor de toekomst zijn. Ook hebben we heus de drank niet no dig om echt vrolijk te zijn". De voorzit WHKCONCERT VLAARDINGEN Morgenavond wordt er weer een wijkconcert o.l.v. A. de Bruyn gegeven op de Kethelweg— Spalandlaan. Aanvang 8 uur. ZWALUWEN VERVOLGT NEDERLAAGWEDSTRIJDEN VLAARDINGEN De v.v. Zwaluwen vervolgt donderdag de nederlaag-serie wedstrijden. Om 7 uur zal dan het re serve-team van Excelsior R. partij komen geven op het sportpark 't Nieuwelant. De Rotterdammers zijn altijd moeilijk te kloppen tegenstanders geweest voor Zwaluwen en het ziet er dan ook niet naar uit, dat beide punten in Vlaardingen zuilen blijven. Voor Zwaluwen zal het een goede oefenparty kunnen worden voor de jeug dige spelers, die de elftal-commissie de laatste weken een kans geeft in het standaardelftal. Dinsdagavond speelt het tweede team van Zwaluwen tegen VFC 2 een oefen party. Deze wedstryd zal worden geleid door scheidsrechter W. Paalvast uit Vlaardingen. Dezer dagen is aan de Kethelweg de eerste paal geslagen voor een blokje van vier vrije middenstandswoningen. Ze worden door het Bouw- en Aanne mersbedrijf S. van Vliet, Mendelssohn- plein 27 a, gebouwd naast de Sport school Van Gorssel. Ze worden met de grond verkocht. De woningen, die ge bouwd worden naar een ontwerp van de architect Snijders en Roose uit Vlaardingen. bevatten een grote woon kamer en eethoek en drie slaapkamers. Op de ruime zolder kan eventueel een vierde slaapkamer worden gemaakt Momenteel is een nieuwe uitgave van de Gids voor Vlaardingen in voorberei ding. In 1957 werd dit boekwerkje voor de eerste maal uitgegeven, waarna in 19S9 een aanvullingsblad verscheen. De uitgave wordt in samenwerking met het gemeentebestuur verzorgd door de firma Pontier. Het ligt in de bedoeling zo ver nemen wij er een artikel over de historie van onze stad in op te nemen alsmede enkele wandelingen, nieuwe fo to's en een verbeterde plattegrond. Secretarissen van Verenivingen in Vlaardingen, die in deze Vlaardingse Gids opgenomen wensen te worden, die nen zich zo spoedig mogelijk met alle benotigde gegevens t» wenden tot de Afdeling Algemene Zaken op het stad huis. VLAARDINGEN. Vrijdag concer teert in de Stadsgehoorzaal voor de Stichting Culturele Kring het Rotter dams Philharmooisch Orkest. Het Stichtingsbestuur heeft de in Vlaar dingen wonende Hongaren voor dit con cert uitgenodigd. Voor de cauze zal namelijk het door Béla Bartók geschre ven ..Ungarische Bitder" worden uitge voerd. Aarrvang 8 uur. Het Passage-theater was vanmorgen tot in de nokken gevuld met Schiedam se scholieren. Het was de gemeentelijke Inspecteur van bet onderwijs, de heer Kamp zelf kdie deze norgen de verkeers- diploma's uitreikte. Maar voor dat het zo ver was, volgde er bij het hammond orgel een vrolijk samen zang program ma. Het ene populaire liedje na het an dere schalde uit de honderd kinderkelen. Dit jaar hebben 1623 Schiedamse kinderen verkeersexamen gedaan, zo vertelde de heer Kamp in een vlotte toe spraak. Van de 45 scholen die meede den behoorden 5 schiedamse scholen tot de besten. Van de Erasmusschool. Klaas de Vriesschool, Prinses Julianaschool. Ca- simirschooi en Visser-schoot slaagden alle leerlingen. Van de 1623 leerlingen die examen deden slaagden er 1259, dat is procentsgewijze heel wat minder dan vorig jaar. De heer Kamp bracht ten slotte dank aan de jeugd die de spelre gels op bijzondere wijze nageleefd had. Verder ook dankte hij het onderwijzend personeel dat de jongelui in de verkeers- vraagstukken onderwezen heeft, en ten slotte ook de Politie voor de uitstekende organisatie. Aan zijn toespraak ging een satnen- zangprogramma en vertonen van dia's over de praktische verkeersexamens vooraf. De feestelijke morgen in het Passage-theater werd besloten met de vertoning van de film „Mijn vriend Ka zan". Donderdagmorgen zal de rest van de verkeersdiploma's aan de scholieren uit gereikt worden. ter van het Drankweercomité. dat deze avond belegd had, de heer M. C. de Snayer, schetste in een kort woord hoe ons land en de wereld er momenteel voor wat de drank betreft voor staat. De hoogconjunctuur heeft ook een toe name van het drankverbruik met zich meegebracht. Vooral in Zweden is het aantal alcoholisten schrikbarend geste gen. In Nederland zijn er nog ruim dertigduizend met meegerekend de z.g.n. half-alcoholisten", aldus de heer De Snayer. VLAARDINGEN. Zeer binnenkort zullen de audities beginnen voor de deelncmiers aan de Parade van Vlaar dingse Amateurs, die op 22 en 27 juli gehouden wordt m het kader van de va kantiefeesten. Er kunnen nog enkele amateurs, die iets ten beste kunnen geven op het ge bied van zang. muziek, voordracht enz. geplaatst worden. Men wordt verzocht zich zo spoedig mogelijk aan te melden bij de heer J. Traas. p.a. Kolpabad. Het programma zai dit uitgebreid wor ■den met een muzikale quiz. Liefheb bers die daaraan mee willen doen, kun nen zich eveneens melden bij de heüf Traas. De in de gemeente Rhoon gehouden geldinzameling heeft het mogelijk ge maakt, dat do ouden van dagen uit de Gemeente op 29 juni a.s. het gebruike lijke jaarlijkse uitstapje weer kan wor den aangeboden. Iedere ingezetene van 65 jaar en ouder kan zich voor dit tochtje opgeven bij de leden van het comité, waarin o.m. de dames de Reus, Stationsstraat 2, en Kruythoff, Dorpsdijk 129 zitting hebben, en wel voor zaterdagavond 18 juni 1960. De eventuele dieetpatiënten moeten wei even bericht geven omtrent hun daeetvoorschriften, waar dan zeer zeker rekening mee zal worden gehouden. Dinsdagavond 21 juni 1960 des avonds om acht uur zal de Jonge Kerk, waartoe automatisch alle lidmaten, die in de laatste jaren belijdenis des ge- loofs hebben afgelegd, behoren, in het Hervormd Centrum bijeenkomen om aldaar otxier leiding van dokter Fon tein een bijbelgedeelte te behandelen. RAADSVERGADERING De gemeenteraad zal maandag 20 ju ni 1960 in openbare raadszitting bijeen komen om kwart voor acht des avonds. Zaterdagavond heeft het interkerke lijk contact Herv. Jeugdraad Geref. Jeugdverband een openluchtbijeenkomst gehouden, waar ds. Gabc van Duinen gesproken heeft. De predikant wees de (niet vele) belangstellenden op" het feit, dat niet de vraag wat de mensen doen, maar wat we zelf doen belangrijk is. Niet küken naar gebreken en vragen waarom toch. Als God ons in de wereld gebracht heeft, houdt dit in dat Hij ons allen wie dan ook een taak heeft gegeven. Jezus heeft ons vrijgekocht; het doet er niet toe wie je bent Hij acht je goed ge noeg. Het mannenkoor en mukiekkorps van het Leger des Heils uit Hotterdam-Kra- lingen verleenden aan deze mooie bU- eenkomst muzikale medewerking. Met de onthouding van de stem van de heer Van Laak (KVP) werd het voor stel tot verhoging van de wedden van de wethouders der gemeente tot ƒ1500,— per jaar aangenomen, zo ook de ver hoging van de presentiegelden, van de raadsleden tot 10,per vergadering Uiteraard behoudens goedkeuring van Ged. Staten. De raad heeft met algemene stemmen goedgekeurd, dat de namen van enige straten zullen worden gewijzigd en wei als volgt: Zwaluwstraat zal komen te heten Zwaluwlaan; De Arendstraat en Kievitstraat zullen tezamen de naam Kicvitsplantsoen komen te dragen. De Roerdompstraat wordt Roerdomplaan ter' wijl de Meiellaan de Merel- en Valk straat zal vervangen. De Lijsterstraal wordt Lijsterlaan. JONGE HERV. VROUWENKRING. De Jonge Hervormde Vrouwenkring zal donderdagavond 23 juni 1960 des avonds om acht uur bijeenkomen in het Her vormd Centrum. UITSTAPJE VAN CHR. SCHOOL. De leerlingen van de vierde en vijfde Idas van de Chr. School zullen vrijdag 24 juni 1980 het jaarUjks schoolreisje houden. Burgerlijke stand. Geboren; Barbera, d. van Gerrit Koster en Kleisje Zeil- mann, Hendricus Theodorus. z. van Mathheus Theodorus Heezen en Maria Jacoba Louwen. Antonia Johatma. d, van Floor Vyfbuizen eo Hendrika Bar- dina van Krugten, Huwelijksaangiften: Cornells Hemdri- kus Casteiy», 27 jaar en Lena Groenen boom 24 jaar. (Van onze parlementaire redacteur) De Tweede Kamer heeft vanmiddag met 78 tegen 42 stemmen de motie van de heer Tans, socialist, verworpen. In de motie werd gevraagd voor alle studeren den onder gelijke toelatingseisen tot het hoger onderwijs een wettelijke voorzie ning te treffen, waarin een bydrage uit 's rijks kas in de studiekosten wordt toegezegd, die afhankelijk is van de draagkracht der ouders. Voor stemden behalve de PvdA. de communisten en de pacifisten In een buitengewone ledenvergadering, maandagavond gehouden in „liet Wapen van Poortugaal", werd voorzien In en kele vacatures In het bestuur en de Raad van Toezicht van de Coöp. Boerenleen bank „Hoogvliet—Poorlugaal", Tot lid van de raad van toezicht werd gekozen de heer A. van Noordt Lzn en tot plaatsvervangend lid de hoer M. Vis, resp. in de vakatures E. J. Verhoeff en A. den Ouden. In de vakature E. J. Verhoeff werd de heer A. C. Taktor en in de vakature A. Warnaar werd de heer B. A. Steen bergen gekozen tot plaatsvervangende bestuursleden. In de vorige ledenvergadering was reeds afscheid genomen van de heer F. van der Poest Clement, maar de voor zitter, de heer M. P. Noordzij, kwam daar nog even op terug, omdat hem verzocht was aan de heer Van der Poest Clement een oorkonde aan te bieden namens de Centrale Bank in Utrecht. Deze oorkonde werd aangeboden a's blijk van waardering omdat de heer an der Poest Clement van 19241928 be stuurslid is geweest en van 1928—1960 secretaris was. Behalve deze oorkonde ontving hij van de Centrale Bank ^en fraai geïllustreerd boek over Nederland. Het bestuur bleef niet achter en de voorzitter overhandigde de heer Van der Poest Clement een wandelstok, die in een wip kon worden omgetoverd in een parapluie. Ook aan de aftreden heren L. van Noordt en A. Warnaar werd een passend aandenken geschonken. MAASLAND. Zaterdag jJ. namen de junioren van de c.k.c. O.D.O. te Maasland deel aan de seriewedstrljdcn, georganiseerd door de korfbalvereniging DSVP te Pijnacker. De A-junioren won nen alle wedstrijden in klas 2 A (met 1—0 van Blauvv Wit: met 3—0 van MO b; met 31 van DES b; met 3—0 van Fortuna b en met 20 van VBO b>. In de finale tegen de winnaar van klas 2 B, Ves A uit Den Haag, wist Odo A te winnen met 20. De B-junioren speelden met wisselend resultaat: gewonnen werd met 20 van NIO c, gelijk gespeeld et 0—0 tegen Ves c en met 1—1 tegen Des c, verloren werd van DSVP b met 1—0, van DKC a met 3o, van VEO d met 1—0 en met 3—0 van Fortuna d. Al met al beleefden de ODO-junioren een prettige middag op het mooie sport- komplex in Nootdorp, alwaar DSVP de wedstrijden orgniseerde. Met het afbreken van de oude Geref kerk in de Doelstraat is men thans begonnen. Deze kerk werd enige tijd geleden door de gemeente aangekocht in verband met een aldaar geprojecteerde doorbraak. Ongeveer anderhalf jaar, heeft de heer G- Vos deze kerk nog in buur gehad en. werd deze toen gebruikt voor kippenfokkerij, plm. 10.000 jonge kuiken} vonden toen m deze kerk hun onderdak. Thans is het einde van de kerk gekomen, deze wordt thans gesloopt door de heer N. van Dorp, alhier, welke de kerk heeft gekocht van de gemeente. NIEUWBOUW Door de N.V. Campus te Amsterdam, zullen aan de Huis te Veldelaan weer een viertal woningen gebouwd worden, en wel van het zelfde type als die welke thans in aanbouw zijn. NED. HERV. KERK Beroepen te Werkendam J. den Hoed te Tholen; te Waddinxveen G. M. van Dieren te Ede. Aangenomen naar Spijkenisse M. G. L. den Boer te Chaam; naar Leeuwarden R. Bos te Laagkeppel, laatstelijk predi- kant te Driebergen; naar Zandeweer-Ep. penhuizen (toez.) G. D. Harmsen, vica ris te Rotterdam Crooswijk. Bedankt voor Riissen J. Vermaas te Veenendaal; voor Hoevelaken P. J. F. Lamens te Kamerik. Aangenomen be noeming tot predikant-directeur Zcn- dmgshuis te Oegstgeest ds H. K. Jonk man te Nieuw-Beerta. GEREF. KERKEN Beroepen te Appingedam J. P. Kakes tc Makkum; te Grijpskerk A. Corporaal te Edam; te Wons cand. B, Koekkoek te Zwijndrecht. Benoemd tot hulpprediker te Benne- kom II. v. d. Elskamp, a.s. em. predi- kant te Bennekom. Bedankt voor Schiedam G. Hctjerman te Nijverdal. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Eemdijk B. Büleveld te Noordeloos; voor Musselkanaal C. Zijl stra te Franeker; voor London (Ontario) Free Chr. Ref. Church; L. Floor te Almelo. Beroepen te Zeist W. F. Laman te Hamilton. Ontario (Canada). VRIJE EVANG. GEMEENTEN Bedankt voor Musselkanaal C. Zylstra te Franeker. Advertentie ^toonaangevend in goud-, zilver- en horloge mode Kerkdienst. In de Geref. Kerk te Per nis wordt a.s. woensdagavond om hall acht een godsdienstoefening gehouden, waarin zal voorgaan ds. C. Smits uil Sliedrecht. MANNENKOOR ZANGLUST Het mannenkoor Zanglust te Krimper. aan de IJssel, dirigent Jan Groeneveld, behaalde op het groot nationaal zaalcon cours, dat voor zaterdag jl. uitgeschre ven was door het dubbelmannenkwartet „Ars Nova" Den Haag met 341 punten een le prijs in de superieure afdeling. De dirigent verwierf door deze prachtige prestatie een muziekboek (klavieruit- treksel) van Brahms. 6.25 spoorgeld in N.S. coupons (hiermede kunt U rechtstreeks naar het station) of 5.in contanten. Maasoever - ■•*«-■■■» -- - "i~nnnr>8niiAai yOALS GISTEREN in ons blad ver- meld werdviert de Christelijk Gereformeerde predikant ds. P. Zwier vandaag zijn zeventigste verjaardag. Zei en kruisjes achter je naam, dat is iets om eens extra bij stil te blijven staan. Variant vond dit wel een reden om ds. Zwier eens op te bellen en hem alvast een genoeglijke dag toe te wen sen. Hij bofte, dat deze predikant sedert kort telefonisch is aangesloten in V tanen. Uit dit gesprek bleek wel, dat ds. Zwier zijn oude gemeente. Schiedam, waar hij 12 jaren de Christelijk Gere formeerde gemeente heeft gediend, nog niet vergeten is. Het leuke u>as, dat de liefde van de andere kant evenmin ver minderd is. Nog steeds heeft ds. Zwier contact met Schiedam en hij verheugt zich er in, dat hij reeds enkele malen een preekbeurt in Schiedam mocht vervullen nu hij in Vionen staat. Hij vindt het prettig, dat daardoor de hand met zijn oude gemeente blijft be staan. In Schiedam telde de gemeente destijds ongeveer 360 zielen. In Vianen zijn dat er heel u>at min der, nL 160, doopleden inbegrepen. Niettemin heeft ds. Zwier veel werk le doen in Vianen. Ily vertelde Variant, dat hij het er best naar zijn zin heeft. Stellig zal het op de Hogelandseweg 58 in Vianen druk geweest zijn vandaag en zal telefoonnummer 566 nog menig maal gedraaid worden i.t .m. dit mooie jubileum. Voetbal. Het vroegere Excelsior B- elftal (de ji^iioren van 1948), dat op woensdag 22 juni 1960 om 7.15 uur op het terrein „De Madroei" een voetbal- wedstrüd speelt tegen de amateurvereni ging 4e klas „N.A.D.O.-Vooruitgang" uit Rotterdam is als volgt samengesteld: A Schakel (d), H. Berghout en J. Bal (a), B. Groenendak, J. Molendijk Jac. van Vliet (m). C. v. Dijk, P. Molendijk, J. Jongejan, P. Gouw, L. de Bruin (v). Op donderdag 23 juni om acht uur wordt in het clubgebouw de jaarlükse algemene ledenvergadering gehouden van de voetbalvereniging „Excelsior! Na de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester volgt bestuursverkie zing (aftredend en met herkiesbaar is de heer T. Rozendaal), alsmede voor de elftalcommissie. Daarvan zyn aftredend en niet herkiesbaar de heren J. Beukei- man, M. 't Hart en F. A. Riegman. Nieuw bestuur. Door het bedanken van J. 't Hart wegens huwelijk, is tot voor zitter van de Christefijke Jongemannen- .vereniging „Jonathan" gekozen J. Mole naar, terwyl secretaris M. P. Noordzij voortaan het penningmeesterschap zal gaan waarnemen. De andere functies zijn als volgt: A. J. Molendijk, secreta ris, (Ring 374), P. Noordzij, 2e voorzit ter, A. v. d. Kuil, le bibliothecaris, K. den Ouden, 2e bibliothecaris en D. Hof man, alg. adjunct. De heer 't Hart is 11 jaar bestuurslid geweest. Concierge „Behoboth". Na het bedan ken van de heer J. Sekeris, die nadien nog tiideiyk in functie is gebleven, zai op 1 juli a.s. in de vacature van con cierge van het verenigingsgebouw Reho- both worden voorzien door de benoeming van de heer Apeldoorn uit Rotterdam. Hem is een woning toegewezen in de nieuwbouw aan de Vermaetweg. Adspiranten. De juniorlcider van Ex celsior, de heer J. Molendijk. Ring 374, meldt de volgende voetbalwedstrijden: Woensdag 22 juni Excelsior-adspiran- ten tegen C.K.C. „Samuël", aanvang 7 uur. Vrijdag 24 juni driemaal Excelsior- adspiranten tegen C.V.V.-adspiranten, aanvang 7 uur. Zaterdag 25 juni groot adspiranten- tomooi op het Doto-terrein, aanvang 2 uur. Aan de rijksuniversiteit te Gronin gen zijn vijf nieuwe hoogleraren en een lector benoemd. In de faculteit der geneeskunde zun benoemd: dr. C. R. Ritsema van Eck te Groningen (om onderwijs te geven in de anesthesiologie), dr. W. G. Wal ter te Leiden (zenuw- en rintuigen fysiologie), dr. W. G. Zijstra (chemi sche fysiologie), en dr. H. O. Nieweg te Groningen (tot lector, hematolo gie). In de faculteit der ietteren en wijsbegeerte dr. B. J. Kouwer (was buitengewoon hoogleraar te Gronin gen, toegepaste psychologie). In de faculteit der rechtsgeleerdheid: dr. M. H. van Rooy O.F.M. (criminolo gie). (Van onze parlementsredactie) Confessioneel onderwijs verdient In het eerste stadium van hét ontwikke lingsproces op Nieuw-Guinea de voor keur. Van dit standpunt geven minis ter Toxopeus en rijn staatssecretaris, mr. Bot, zich rekenschap in de memo rie van antwoord op de begroting voor Nieuw-Guinea, die ze bü de Eerste Kamer hebben Ingediend. Dat de primitieve mens nieuwe geestelijke waarden vindt, achten de bewindslieden van het hoogste belang. Een vrijwel onmisbaar hulpmiddel laartoe is nu huns inziens het confes sioneel onderwijs. Immers, de overheid tan via het openbaar onderwijs ia •enmaal niet die geestelijke waarden .nbrengen, welke een zich ontwikfce- iend volk nodig heeft, om zich een aieuwere, hogere levensbeschouwing te verwerven. Is in meer ontwikkelde streken de behoefte aan openbaar onderwijs dui delijk aan de dag fetreden. dan zou den de bewindslieden daaraan zeker een plaats naast het confessionele wil len geven. GEM UNIVERSITEIT VAN AMSTERDAM AMSTERDAM. Geslaagd voor het doet examen economie de heer T E M Scfclat- mann (Haarlem). Onder auspiciën van het Nederland! Orgelcomité, gevestigd te Rotterdam, zal op zaterdag 25 juni a.s., des avonds om 8 uur in de Gereformeerde kerk te Berkel een orgelconcert worden gegeven door de organist Feike Asma. Zijn pro gramma vermeldt werken van de con certgever (inleidend koraalspel), Vivaidi- Baeh (Concerto I in G dur), Aria mit variationen*(G. F. Handel), Jan Zwart geestelijke liederen (Ga niet alleen door 't leven. Scheepje onder Jezus Hoede Neem Heer mijn beide handen). S. Landsman (Andante, berusting). Jan Zwart Psalm suite (Psalm 146, Psalm 84 en Psalm 68). Samenzang. ZATERDAGAVOND CONCERT Zaterdagavond van half acht tot half negen hoopt „Barendrechts Fanfare" een concert te geven in de muziektent o.l.v. de heer Abr. Paasse. ZILVEREN JUBILEUM Vrijdag a.s. wordt een receptie gehou. den ter gelegenheid van het feit, dat de heer P. van der Jagt te Barendrecht op N1 juni jL 25 jaar in Overheidsdienst was. JEUGDAVOND RIDDERKERK. Op zaterdag 25 ju ni, houden de Gereformeerde Jeugdver enigingen van IJsselmomie Oost. hun sluitingsavond, in de electrozaal te Slik kerveer. Het programma vermeldt o.a. een toespraak van ds. A. Heuzenveldt. Opgevoerd wordt het komische toneel stuk „Jodocus op glad IJs." ROTTERDAM. Op 27 juni zal de wethouder van Openbare Werken van Rotterdam, mr. H. Bavinck, het groot ste Caltex service station openen, dat deze maatschappij tot dusverre in Ne derland heeft gebouwd. Het is geplaatst op de Stadhoudersweg. uitvalsweg voor Amsterdam en Den Haag, en heeft een capaciteit vap 74.000 liter.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2