Werfactie G.N.V. verloopt bevredigend in Schiedam Aan Maasboulevard. Hartelijk afscheid van stuurman Roetman pas komend najaar gereed Bouw gestagneerd bij levering materialen m KERK m SCHOOI oma-ui Handelsavondschool Maasoever vana VATERVE é£L Op weg naar de 25.000 leden Bemanning van loodsboot Algol ziet hem node gaan Stagnaties Ligging „Luchtbode" hield dubbelvluchten l^feh. Burgerlijke stand van Viaardingen Oud-Vlaardingse - ds. A. Luteyn - vandaag tachtig Rhoon 2 TROUW Woensdag 13 juli 196q te -w is er Briefje gaat aan bezoek vooraf Rijdende tentoonstelling Bouwfonds in Rhoon Benoeming Burgerlijke stand van Rhoon Jaarvergadering Geref. schoolonderwijs: de 75ste In de bloemetjes Grasmachine Maasland Zoutgehalte gietwater Zwemdiploma's VLAARDINGEN Sinds november 1959 is de bouw aan de gang van de ambtswoning voor Vlaardingen's burgemeester. Maandag 2 november namelijk sloeg Jasper Heusderis de eerste paal voor deze bungalow, die in eerste instantie door zijn ouders bewoond zal worden. Na acht maanden werken is de bouw thans zeer ver gevorderd. De ruwbouw is gereed en men kan nu ter plaatse zien hoe straks de woning het op deze nog wat eenzame plaats zal doen. Toch zal het nog wel september of oktober wor den voordat de bungalow geheel gereed zal zijn. Advertentie Korte Vlaardingse visserij notities koelkasten cite poriezero De namen Burgerlijke stand van Schiedam Advertentie MÉÉR VAKANTIEVREUGD DOOR ANIMO-ZEGELS! Bij na f 5000 voor Roode Kruis Uitslagen SNAOG- hengelconcours Maassluis Verlaten bouwerijen Sterke koffie Overal muziek Variant Ruim ƒ7000 voor Roode Kruis LECTUURDEPOT Putsamenkomst Boekh. Van Dordrecht Honderd onderwijzers vrij van dienst Boottocht chronische zieken SCHIEDAM. De Christelijke Bestu renbond Schiedam is enige maanden ge leden ais plaatselijke centrale van het Christelijk Nationaal Vakverbond, een ledenwerf-actie begonnen. Deze actie had ten doel alle werknemers van Pro- testants Christelijke huize, die niet aan gesloten' zijn bij het CNV, te winnen voor de'Christelijke Vakbeweging. In samenwerking met het ditrictsbe- stuur in Rotterdam, werd in januari een algemene vergadering gehouden, waar voorzitter P. J. Stam het program van actie uiteenzette. De actieleider .was voorzitter P. J. Stam, het actie-comité bestond uit het dagelijks bestuur van de Christelijke Besturenbond, terwijl de actieleden uit de diverse afdelingen gekozen zouden worden, In maart volgde met een kern van actieve léden een bespreking in Chr. Soc, Belangen, waar bondsbestuurder Nieuw- land de plannen nader uitwerkte en de namen noteerden van hen, die in de ko mende maanden op huisbezoek zoudeh gaan. De opkomst viel enigszins tegen, want men had gehoopt bij de diverse afdelingen, van de 2212 leden 111 propa gandisten tè vinden. Deze afdelingen zijn onderverdeeld in: Bakkers en Slagers, CBC, CMB, Grafische Bond, Hout- en Bouwbewerkers, NCBB, Over heidspersoneel, Politie en Vervoersper- soneei. Ruim 30 leden gaven zich die avond op om enkele avonden in de week dit voor het CNV. zo belangrijke werk te doen. De secretaris, de heer P. v.d. Spek had intussen voor iedere propa gandist een aantal namen en adressen van hen, die bezocht zouden moeten wor- den, terwijl de actie door middel van een geluidswagen, folders en de pers grotere bekendheid zou worden gegeven. De be stuurders, de heien Leusnik en Nieuw- land werden bereid gevonden enkele .avonden met een propagandist mee op pad te gaan, waarna deze actie start te.- Uiteraard ging het bij de huisbezoe ken. niet altijd* van een leien dakje. Men 'moet de Protestantse werknemers ter- 1 dege kunnen'Övertuigeö1 van de noodzaak van chr. Organisatie alvorens zij zich 1 als lid-aanmelden. Een groot voordeel is, dat alle 'propa- gandisten uit overtuiging hun werk doen. .De te winnen":leden bemerken daarbij de bittere jioodzaak van een lidmaat- schap van het. Christelijk Nationaal Vakverbond. - Er zijn ook-werknemers, die meerdere malén Dezpcht snoeten gorden., Niet,! dat zij niet thuis zijn, maar meii .wil. éérst de zaken eens rustig, overwegen. Vol goede moed trekt men ér een volgèndej avond dan weer op uit. Meestal kan men dan het nieuwe lid inschrijven. De mensen die bezocht worden, krij- gen vooraf een briefje in de bus. Heel frappant was :bet antwöordbriefje, dat secretaris v. d. Spek onlangs in zijn bus zag glijden: - „Mijnheer, Hierbij deel ik 1 u mede, dat ik uw briefje heb ontvan- f genp doch dat ik in geen geval bezoek wens te ontvangen van uw propagan- r disten. Verder, wens ik u en het CNV ,het allerbeste en veel succes toe!" Maar dit zijn uitzonderingen, zo deel- de de heer v. d. Spek ons dinsdag me- ';de, toen'wij een onderhoud met hem had den. Ook doen de propagandisten rijke ervaringen óp. Bij hun bezoeken komt ook weieens kritiek los op het CNV en op haar programma.Hiervan leert men en dit wordt weer doorgegeven aan het hoofdbestuur. Ondanks deze frappante briefjes en kritiek op het CNV, is. de afdeling Schiedam er in geslaagd om reeds 22 nieuwe leden in te schrijven. Op ver schillende adressen moet nog een tweede rof derde bezoek gedaan worden, en eerst daarna kan de totaalbalans opge maakt worden. Het CNV in Schiedam is voorlopig te vreden met dit aantal en zal na de va- RHOON. De wetenschap, dat het - .„eigen woning bezit" grote belangstel ling geniet heeft het BNG doen beslui- ten een rijdende tentoonstelling te or ganiseren. Deze rijdende tentoonstelling getiteld „de veilige weg naar het eigen huis" laat de belangstellenden door mid del van vele foto's zien, welke huizen door het BNG zijn gebouwd, terwijl te vens alle inlichtingen te verkrijgen, zijn. De tentoonstelling zal in deze gemeente te bezichtigen zijn in de Julianastraat op 14, 15 en IS juli van 's middags half drie tot 's avonds negen uur. RHOON. De adjunct-commies ter gemeente secretarie te Rnoon, de heer G. Evers, is benoemd tot adjunct-com mies le klas bij de Provinciale Griffie te Utrecht met de standplaats Utrecht. Geboren: Roland Arend Jan. zoon van Tromp, Jan Maurits en Latenstein, Anny Ma- 'Huwelijksaangiften: Van den Donk, Corne lls Henricus, oud 25 jaar en Moret. Jannetje ""Huwelijken: Blok, Pleter, oud 24 £»aren ladder. FokkeUna Pieternella, oudI 19 jaar. Overleden: Schaberg, Johannes, oud 77 jr. kantiemaanden de propaganda weer goed ter hand nemen. In totaal zalmen dan 250 adressen bezocht hebben waar aan 30 leden hun avonden hebben gege ven. In een stad als Schiedam moet het mogelijk zijn om het totaal aantal le den van 2212 minstens te brengen op 2500! Dat zijn voorlopig het parool van de Schiedamse afdelingen van het Chris telijk Nationaal Vakverbond, waarvan de Christelijke Besturenbond momen- teel deze actie voert. SCHIEDAM. De Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs zal vrij dagavond om 8 uur in het Gereformeerd Jeugdhuis haar 75ste Jaarvergadering houden. Op de agenda staat, behalve de ope ning. notulen en jaarverslagen, ook een bestuursverkiezing. De heer B. G. Hoo- gendam heeft te kennen gegeven af te treden, terwijl ook de heer J. M. v. Pelt aftredend is. Voor de vacature Hoogendam zijn twee candidaten door het bestuur ge steld en wel de heren W. H. Lagerwaard en E. Meerman. In de functie van de heer v. Pelt staan candidaat zijn naam genoot uit de Warande 174a en de heer L. Witkamp. Dr. Schaepmansingel 82. HOEK VAN HOLLAND. Stuurman Gerrit Roetman van de loodsboot Algol hoopt 26 juli 65 jaar te worden. Graag !j#u hij nog willen blijven varen, want hij voelt zich nog geen veertig, maar als je 65 bent, helpt er niets meer aan. Je moet van boord. Voor goed. Deze maand doet de stuurman nog dienst voor de pieren van dé Hoek, maar dan is het afgelopen. Niet alleen de stuurman zelf betreurt dit, maar ook de gehele bemanning van de loodsboot. Dat heeft men gisteren maar eens goed laten blijken. In tegen woordigheid van de gepensioneerde schippers vanhet Rijks Loodswezen, de heer Van Dalsum te. Hoek van Hol land en later ook van de commissaris van het Rijks Loodswezen zelf, de heer Kruizinga, Werd dinsdagmiddag op de loodsboot Betelgeuze aan de kade te Maassluis op bijzonder hartelijke wijze van stuurman Roetman afscheid geno men. De collega's stuurlieden en de schippers hebben bij dit officiële af scheid het woord gevoerd en stuurman Roetman hulde gebracht voor de prach tige staat van dienst bij het Rijks Loods wezen. In de kleine conversatiezaal aan boord van de Betelgeuze is stuurman Roetman letterlijk in de bloemetjes ge zet. Die bloemen waren zijn vrouw aan geboden, die evenals de echtgenoten van de schipper en de stuurlieden aanwezig was. Schipper Ruseier gaf in een korte speech de gevoelens van de gehelebe manning weer, die haar stuurman maar node ziet vertrekken. Schipper Ruseier zei: „In de ruim dertig jaren, dat wij met eklaar geva ren hebben, heb ik U, stuurman Roet man, leren kennen als een goede colle ga en ook de laatste jaren, dat U als stuurman op de Algol vaart, is de sa menwerking tussen ons prima geweest. Voor de bemanning was U een humaan chef. Kortom, zoals ik het kan bezien, hebt U in de loodsdienst alleen maar vrienden, die U zich mede heeft verwor ven door Uw steeds zonnige humeur. Met U gaat een der laatste der kundi ge zeelieden van de oude stempel de loodsdienst verlaten en dat U dat bent bewijst U voor ons telkens weer op de manier, waarop U bij het binnenvaren van de lang niet gemakkelijke Maas- sluisse haven de loodsboot in één ruk op haar plaats weet te brengen. Schipper Ruseier overhandigde de scheidende stuurman namens de gehe le bemanning een grasmachine, die hij goed gebruiken kan voor zijn grote tuin bij zijn woning in Oostvoome De in 1958 gepensioneerde schipper Koetjes, de Vlissingse schipper van de loodsdienst. die de laatste jaren van zijn diensttijd met de loodsboten voor rie Hoekse pieren gezwalkt heeft, sprak stuurman Roetman en zijn vrouw in welgekozen woorden toe. „Wij hebben", aldus deze oud-schip- ,,nog gevaren op 'de. schoeners en Na-het verloj komt stuurman G. Roet. man niet meer aan boord van de loodsboot Algol terug. Na 41 jaren zit de -dienst er voor goed op. Voor het vertrek 'van-- het schip kwamen de schippers nog evenmet hun stuurman op de brug. Van links naar rechts: Schipper P. L. Ruseier, stuurman G. Roetman en de beide gepensioneerde oud-schippers, de keren H. Koetje en H. Burgers, de schippers, waarbij stuur man Roetman lange tijden heejt gevaren. voor hetgeen hij van zijn collega heeft geleerd. Met zijn onafscheidelijke pijp in de mond zei hij .in voorkomende moeilijkheden altijd: „Het komt best in orde" en dank zij zijn optreden, kwam het ook altijd in orde. Tenslotte wenste de heer Van Dalsum namens het loodscommissariaat het echtpaar Roetman een lang en geze gend pensioen toe. MAASLAND. Het zoutgehalte van het boezemwater opgenomen door het proefstation te Naaldwijk is onder de gemeente Maasland als volgt: Zuidbuurt 291, Bonervliet '284, Weverskade 234, Westgaag 234 en Oranjesluis 227 mg chloor per liter. MAASLAND. In het zwembad te Schiedam hebben Carla de Baan, Anneke van Eijmeren, Roetje Ham, Mieke van Hemert, Aad Everaarts en Leo Nagte- gaal het zwemdiploma A behaald. Het diploma B werd behaald door Hans en Piet Duimelaar. Geboren: Erik; z. v. P. Mosterd en M. W. van Vessem. Ondertrouwd: H. Huiskes, 26 j. en A. A. Korpel, 24 j. Gehuwd: Chr. Mooij, 23 j. en C. H. v. d. Berg, 24 j. er de oorzaak van zijn dat de ambts woning niet in augustus kan gereed komen. Men verwacht de voltooiing nu eerst in september of oktober, waar- schünlijk in de laatstgenoemde maand. Op 8 november 1958 besloot de ge meenteraad de plannen tot bouw van een ambtswoning goed te keuren. Het duurde nog bijna een jaar, voordat de bouw kon beginnen. Architect Rein H. Fledderus uit. Rotterdam moest namelijk de plannen wijzigen toen bleek, dat het aanvankelijk getekende huis niet voor de door de gemeenteraad gevoteerde anderhalve ton te bouwen zou zijn. Na deze wijziging kwam dus in november vorig jaar de eerste paal en begon het Vlaardingse 'bouwbedrijf M. J. Wouden berg en Zn. de ambtswoning gestalte te geven. Die gestalte is nu duidelijk te zien. De bungalow staat op -een opvallende plaats en vooral de bezoekers, die het Deltahote! uit alle windrichtingen krijgt, hebben veel belangstelling voor het bouwwerk. Na het aanbrengen van de plafonds kunnen zo langzamerhand de schilders hun werk gaan beginnen. Stagnatie bij de levering van diverse materialen zoals dus het glas zal Want in de zomer moet nu eenmaal rekening worden gehouden met factoren als de warmte en de bouwvakvakantie, die nu in volle gang is. De gemeenteraad voteerde indertijd een bedrag van 154.000 voor dit werk. Ondanks de beperkingen, die in het oorspronkelijke ontwerp moesten wor den aangebracht, kan toch nog van een zeer ruime woning worden gesproken. Zij bestaat uit een grote woonkamer, met daarnaast een terras, vier slaap kamers. keuken, bijkeuken, werkkamer voor de burgemeester en garage dit alles onder een plat dak. De aantrekkeljjkhfd van deze bunga low is de ligging aan en gedeeltelijk boven het water. Als de bouw in de eindfase verkeert zal worden begonnen aan de verbetering van de toegangsweg. Ook zal rondom de woning naar ver wacht mag worden enige tuinaanleg tot stand komen. VLAARDINGEN. „De Luchtbode" hield dezer dagen een öubbelvlucht en wel vanuit Orleans en vanuit Tilburg. Orleans: afstand 480 km. 104 duiven, gelost te 7.30 uur, le duif 14.14.37, laatste prijsduif 15.27.18. Uitslagen: G. van Vliet 1, H. de Willigen 2 7 15 17, J. Bel 3 11 14 21 22 23 26, M. Broek 44 12, A. van Tienen 5, A. Groen-eveid 6, B. van Beveren 8, L. de Clerck 9 13, W. Hofman 10, H. ède Vos 16 24, L. Poldervaart 18 19 25, M. Vallenduuk 20. Tilburg: 62 km. 326 duiven, gelost te 13:00 uur, aankomst le duif 14.32.18, laatste prijsduif om 14.55.07. Uitslagen: W. Eikelenboom 1 2 29 48 55 76 77, J. Jekel-3 4 17 19, W, Huiser 5 9, B. van Beveren 6 32 38 49, J. van Zelm 7, C. Verwey 8 36 53 79 80, J.. Salfischbergen 10 14, M. Vallenttuuk 11 12 33 56 64 72 73, A. van Tienen 13 34 54, P. Meyer 15 16 58 71, G. van Vliet-18 66 78, W. Hofman 20 74; G. Roodenburg 21, D. Roodenburg 22 26, M. Broek 23 31 41 60 61, H. de Vos 24 25 44 57 68 69, L. Moer man 27 42, A. Groene veld 28, A. van Toor 30. L. van Aken 35 40 43 50 82, S. van Vliet 37 45 46, L. Poldervaart 39 65 67, De Breems 47, H. de Willigen 51, M. Schippers 52 59 63, A. de Ruiter 62, L. de Clerck 70. J, Bel 75 en A. Struijs 81. Jhlkorven: Vrijdagavond inkorven voor Venlo van 19.30 tot 20.30 uur. klokken aanslaan om 20.00 uur. VLAARDINGEN. Vangsten: VI 14 kantjes, VI 56 40, VI 70 2, Vï 79 5, VI 85 3. VI 89 4, VI 97 2, VI 114 12, VI 172 4, VI 197 8. VI 199 6, VI 218 1 kantje. Maandagmorgen: VI 14 1 kantje, VI 56 7, VI 70 3. VI 78 1..V3 79 2, VI 85 10, VI 86 1, VI «7 2, VI 114 1, VI 132 12, VI 172 9, VI 197 5, VI 199 5 kantjes. Prijzen: maatjesharing groen 88,— tot 109,—, klein 60,— tot 65,—, groot 56,— tot 65,—, trawlharing groen 82.tot 83, 8 juli: Binnen van de haringvisserij: VI 190, Kon. Wilhelmina, K. Rog 21 last. Vertrokken ter haringvisserij: VI 78, Viaardingen, D. van Rijn. 10 juli: Binnen van de haringvisserij: VI 216 Hennie, H. van Roon, 27 last, 100 kisten verse. 20 kisten makreel. Aange voerd van VI 16, Voorloper, J. Spaans, 15 last. (•Vterlxg vla t»w handtladr imp. KÖNKS N.Y.-AMSTERDAM ROTTERDAM 'ALMELO VINLO HERV. KERK Assen (vac. F. H. var F. J. Antonides te Qb NED. Beroepen te Aalst) toez. C. dam. Aangenomen naar Urk, toez.: p. pos te Giessen. en Rijswijk. Benoemd tot vicaris te Amsterdam Watergraafsmeer: F. I. Verbaas, kans te Groningen. Toegelaten tot de evangeliebediening de heren W. S- Cuperus te Waddinx veen, C- M. van Ede te Utrecht, J a Hogervorst te Leiden. J. Mostert t' 's-Gravenhage, G. C. Post te Delft, a Romein te Viaardingen, A. Siedora ti 's-Gravenhage. D. Verhoef te Riiswii) Z-H., en G. Zonneveld te Kethel. Beroepbaars telling de heren G. C Post, kand. Nieuwe Plantage 71 t, Delft en A. Romein, kand. Peperstraa 9 te Viaardingen zijn beroepbaar. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Berlikum (by accl.) R van Reenen te Klundert; te Exmorra Allingawier en te Oostvoorne P. c Meijer kand. te Leiden. Beroepbaarstelllng. De classis Rot terdam heeft prep. geëx. en beroer baar verklaard overeenkomstig artike 6 van de kerkorde (bijzondere gaven de heer G. Clements, Noordsingel 2081 te Rotterdam-1- Do heer Clements is gaarne bereid de kerken te dienen en zal een eventueel beroep terstond in overweging nemen. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Aarlanderveen-Nieuw koop: J. van Doorn te Tholen; te D- Krim: J. Vogel, kand. te Wormerveer te Klundert: A. J. Otter, kand, té Apeldoorn- GEREFORMEERDE GEMEENTEN Beroepen te Boskoop: H. Ligtenbere kand. te Rijssen. Advertentie VLAARDINGEN. In Muzanda werd dinsdagavond de jaarlijkse promotie- avond gehouden van de Middelbare Handelsavondschool, uitgaande van de Vereniging voor Handelsonderwijs „Ken nis is Macht". Voor de 29 geslaagde kandidaten was het een gezellige avond. Zeven van hen ontvingen het diploma van de 3-jarige cursus, terwijl de 22 overigen in bezit kwamen van het be geerde diploma 5-jarlge cursus. De voorzitter, de heer G. F. Buis, opende het feestelijk samenzijn met een speciaal woord van welkom tot de oud-- directeur, de heer L. T. van Bree, die van 1932 tot 1959 de scepter zwaaide over de School. De directeur, de heer C. v; Toor zag in de diploma's een aanmoediging voor de geslaagden om hun studie voort té zetten. De heer J. Hage was de gelukkige leerling, die een boekwerk in ontvangst mocht nemen voor het feit, dat hij de beste cijfers van alle geslaagden had behaald. Hij was het ook,, die later na mens de leerlingen een woord van dank richtte aan het „college" "van leraren,! voor het voortreffelijk onderwijs, dat zij mochten'ontvangen. .Kerds Js Macht" heeftjnati het begin van dit jaarhaar igoudem'jnbileum..,;gé- vierd, OpVl0 febfuari-lSlü"lwërd'de'..yer-' eniging Vböx;;handel^n<ierwijsv «Kennis is Macht" f opgericht' Met '-als statutair doel „het stichten"* ener inrichting voor handelsonderwijs.' in: die zin, dat zou worden voorzien ih de in Viaardingen reeds lang gevoelde dringende behoefte om allen, ook de minst financieel draag- krachtigen, de gelegenheid te bieden zich te bekwamen in die vakken van handels wetenschap,. als door de gekozen of nog te kiezen werkkring zou worden ver eist". Was dé opzet van „Kennis is Macht" aanvankelijk bescheiden, allengs groeide zij uit tot een begrip in Viaardingen. Mede dank zij dit onderwijs zijn vele stadgenoten inmiddels opgeklommen tot bekwame burgers, die belangrijke posten op allerlei terrein bekleden. Aanvankelijk genoot „Kennis is Macht" subsidie van rijk, gemeente en provincie; tegenwoordig echter uitsluitend van het rijk. Na het officiële gedeelte bleef men in de „Serre" nog geruime tijd bijeen. Het 3-jarig diploma werd uitgereikt aan J. van Eyk. A, M. ter Haar, M. S, van 't Hof, E, T, L. Horn, H. van der Kooy, J, G. du Pré en H. C. J. Veth. In het bezit van het 5-jarig diploma kwamen: R. P. van den Akker, J. van den Berg, A. Berkhout, J. den Breems, J. H. Dijkshoorn, J. E. Fortman, C. de Groot; J. Hage, W. Klok, L. J. Ligtmans, SCHIEDAM.. Geboren: Carolina Edv p ;Ia Bokhorst en W M van la Av d v S H Guliger en J Bijloo; René ph 2 v E A Haverbeke en Pb van Omme ren; Geert M, s v G M Keulenaar v I Hoo P de en E van Betócum; Eduard J, gendam en A Keldermans; Dirk A C z v I .Krotiwel en I H van ïüui]ve; Karla, ...I, Rietdijk en j P van Tilborg. Oveöeden: Stolk, J M echtgon van N A van Touwen 61 jr; P Glesselbach 58 jr. A Trlel 72 It; C van der Sijs. wed van A BUJ- <toro 81 jr: W Rodenberg 83 Jr: A van den ffi ffl jr: C Th Spuij. echtgen van P C van Gelder 63 jr. per, het wij hebben de oude opleiding van varen gehad en bij de loodsdienst de sloep bediend met de roeiriemen. Zo zijn wij later op de stoom- en motor schepen gekomen en met de ontwikke ling van de loodsdiensten op zee hebben wij een mooie loopbaan achter ons lig gen. De eindpaal is nu ook bereikt voor stuurman Roetman". Ook stuurman Riepma sprak zijn har telijke dank uit voor de buitengewoon prettige samenwerking met stuurman Roetman. Hij toonde zich ook dankbaar VLAARDINGEN. Geboren: Gabriël Leonardus, z. van F. M. Hersbach en W C. M. Harimg, Karin. d. van H. S. Meeldijk en Y. C. M. Zwaans, Catha- rina Johanna Helena, d. van W. L. El- gers en H A. v. d. Poort Erick, z. van A. den Hóedt en H. J. Meerman, Peter, z. van L. Booister en W. Rijkee, Alice, d. van G. Koopmans en J. Mulder, Cor nelia, d. van A. M. van Oudheusden en J W. van der Ende, Maria Adriana, d. van J C. Beekman en H. A. Janssen, René, *z. van, L. C. Rietdijk en C. Smit. Getrouwd: Benraxd Bom, 35 jaar en Oaüharina Johanna de Wit, 33 jaar, Wil lem Rietdijk, 18 jaar en Johanna Bruin 16 jaar, .Tan Huizimga, 25 jaar en Anna van Bodegom, 23 jaar, Martien Bangma, 23 jaar en Elizabeth Jobse, 21 jaar. Overféden: Pieternella de Brum, jaar, echtgenote van M. Evers. 65 6,25 spoorgeld In N.S. coupons of f5,— In contanten..VRAAGT DE WINKELIERS! P. C. van-Letten van Rossen, N. van Linden, A. C. Markestein, A T. Mersch, N. A. Nieuwstraten, A. Onderdelinden. G. H. Tekienburg, A. M. Verbeek, J. Vermeer, M. Voogt, J. van Witzenburg i P. A. Zwaaaswijk. VLAARDINGEN. Vandaag bereikte ds. A. Luteyn, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Gemeente te Utrecht, de leeftijd van de zeer sterken, Ds. Luteyn werd op 13 juli 1880 uit een P.T.T.-ambtenaarsgezin te Zierikzee ge boren. Hl' bezocht eerst het Erasmiaans gymnasium te Rotterdam en studeerde daarna verder aan de Rijksuniversiteit te Utrecht Op 14 mei 1905 werd hij door zijii schoonvader,, wijlen ds; G. Nijhuis uit Rerikum, bevestigdtsals predikant van de. Hervormde "Gemeente van Benthui zen. Daarna- diende de jubilaris van 1928 mt 1930 cfe" Hervormde Gemeente van .YTaardiagèn 'én de oud-Vlaardingers zul- lerrzich de2e geziene predikant nog wsl kunnen herinneren. Ds. Luteyn was indertijd viee-voorzit- ter van het Nederlands Hervormd Ver bond tot Kerkhervorming en bestuurs lid van Jiet Hospitaalkerkschip „De Hoop". Ook in de gemeente Viaardingen heeft hü veel f ewerkt onder de vissers. Door Koningin Wilhelmina werd hij be giftigd met de RuytermedaiHe in zilver. VLAARDINGEN. Het Collecte-Co- mite van de gezamenlijke Plaatselijke Kruisverenigingen verzoekt ons mede te delen, dat de onlangs gehouden collecte voor deze verenigingen in totaal heeft opgebracht het 'bedrag van 4.840,67. VLAARDINGEN. Zaterdag hield de S.N.AO.G. haar derde serieconcours in de Vlieten en Maaslandse wateren. De uitslag luidde: N, N. 752 gram. zwaar ste vis 716 gram, H. J. Verbeek 740, A. Waardenburg 440. P. v. Velde 352, F. Plomp 298, W. van Wolferen 251, M. Aalders 171, J. van Beveren 136, W. Mulder 60. J. Verhey 52 en B. Kosten 35 gram. De leiding van het concours was in de 'bekwame handen bij de hoofdcontro leur, de heer G. BaL JpEN vreemde gewaarwording, die ver- laten bouwerijen in het stadscen trum en de Weslwijk. Variant werd vanmorgen niet gewekt door de dreu nende heiblokken, die met een onge kende regelmaat de grond doen sidde ren. Geen liedjes van werkende mensen in de nok van een betonnen geraamte. Nee, een diepe stilte-hangt rondom de bouwerijen. Een stilte, die slechts ver stoord wordt door de echo van een kinderstemmetje Het is alsof de werkers haastig hun houwelen of schoffels neergeworpen hebben. Óf zij de vlucht hebben geno men ver van deze monsterachtige bou werijen, die nu verlaten er dubbel guur en triest uitzien. Het lijkt ih die be klemmende stilte, in de schaduw van die pilaren en onder die grote grove spanten, net alsof het bouwwerk nooit meer afgebouwd zal worden HE mensen, die anders aan het Veer- plein of in de IVestwijk met stenen sjouwen of ladders beklimmen, zitten misschien nu wel in een zomerhuisje ergens in één onzer badplaatsen. Of ze picknicken ergens in den vreemde. Of misschien drinken ze nu heel gewoon een kop sterke koffie, omdat het weer zo bar slecht is. Variant vindt het op z'n tijd een prettig gezicht, die verlaten bouwerijen. Het is goed, dat de mens zijn tverk onbekommerd in de steek kan laten. Dat hij (nog) niet een slaaf is geworden van het beton en het heiblok. Zo'n verlaten bouwerij doet miezerig aan. Het is om medelijden le krijgen met de stoere, machtige hei machine, die zonder zijn baas tot niets in staat is. Even besef je de knapheid van de mens. Wanneer de mens eigen lijk helemaal nergens zin in heeft en zich alleen maar gelukkig voelt in een zomerhuisje, tussen de bloemen, bij een sterke bak koffie, dan staat zo'n ma chine alleen maar te staan. En dan besef je plotseling weer de betrekkelijkheid van dit alles, ook tan die boutcerij, zelfs in het zo snel groeiende Viaar dingen.... Variant wil nu hij toch een beetje over de valcantie aan het filosoferen is graag nog een wenk geven! Ga dezer dagen ondanks hel minder gunstige weer de stad eens in.' Het is bijzonder prettig om te wandelen in een vakantiehoudende stad. Al dat dynamische waar we het o .zo graag over hebben dat slopende tempo, is plotseling nérgens meer De mensen schijnen op straat plotseling weer tijd voor elkaar te hebben. Men stelt vragen aan elkaar, die men sedert Kerstmis niet meer gesteld heeft. Zo maar een beetje rondslenteren in de stad brengt toch ook een echte vakantiestemming. Let ti eens op de postbode met armen vol groten van hier en. gunder. En mocht u dan nog niet echt geroken hebben, dat Viaardingen midden in de vakantie zit, slentert u dan eens langs de bouwerijen. Dan zal het u allemaal wel duidelijk worden, hoe Variant zich gistermiddag op zijn middagwandeling voelde. Mogen ten slotte de bouwvak arbeiders beter weer hebben dan giste ren de komende dagen, dat is een wel gemeende wens van Variant. 1\]U we hét toch over valcantiestem- ming in de stad hebben: P. Broerse uit Vlissingen zal vrijdag speelse caril. lonktanhen over Viaardingen strooien, in de toren van de. Grote Kerk brengt hij een afwisselend en vrolijk klokken- spelprogramma. Een uitgebreid reper toire van volksliederen gaat hij deze avond spelen, zoals Holland ze zeg- gen", Jk zeg adieu" en „Mooi Holland". Wie in deze hopelijk zomerse avonduren zijn hart niet tot het carillon voelt aangetrokken, kan terecht aan de Van Limburg Stirumstraat, waar de accordeonvei eniging Concertino mor genavond een vrolijke accordeonklan- kenregen gaat brengen. Vele vrolijke wijsjes staan op het repertoire en een wandeling naar deze wijk is zeker de moeite waard.... MAASSLUIS. De laatste fase van de collecte van het Roode Kruis is thans ten einde en het stemt tot voldoening, dat de opbrengst in de gehele afdeling ten opzichte van vorig jaar een stijging te zien geeft. Dit prachtige resultaat is mede te danken aan het vele werk van de vrij willige medewerkers. De opbrengst is: Maassluis 3.575.16; Maasland 1.767.20 en Hoek van Hol land 1.895.72; totaal 7.238.08. MAASSLUIS. Nogmaals wordt de aandacht .gevestigd op het lectuurhuis- je, dat verplaatst is van de Haven naar de P. C. Hooftlaan. Regelmatig kwamen verzoeken uit de nieuwe wijken van Maassluis binnen om lectuur af te halen. In de nieuwe wijk xs een nieuw lectuurhuisje. Zij, die ge wend waren hun lectuur op de Haven 111 huisje te deponeren, kunnen dit - by grote partijen ook afgeven op het Bureau van Politie op de Markt. De aanvragen om lectuur door zieken en instellingen is nog steeds groot. ELK BOEK VOOR ELKE STUDIE' GymnasiumH.B.S.—Lyceum5IXS, BESTEL ZE Nü REEDS MET UW TEKENARTIKELEN, CAHIERS, ent. Benthulxerstraat 84a, tel. 43426, ft'dam Aan ongeveer honderd onderwijzers, die het afgelopen schooljaar uitstel van eerste oefening hebben genoten voor het vervullen van een betrek king bij het onderwijs, «al nu op be paalde voorwaarden vrijstelling wor den verleend, zo heeft minister Vis ser meegedeeld aan de staatssecre taris van O., K. en W„ de heer Stuben- roueb. De voorwaarden voor vrijstelling zijn, dat het uitstel in de eerste plaats moet zijn verleend, omdat de betrok kene bij het onderwijs een plaats vervulde, die beslist niet onvervuld kon worden gelaten. De desbetreffende onderwijzers moeten voorts ook nu nog onmisbaar zijn, zodat ze op generlei wijze kun nen worden vervangen en daarbij moeten deze onderwijzers nog niét la werkelijke dienst zijn of zijn geweest. De vrijstelling dient bij dé burge meester te worden aangevraagd. Tot en met het schooljaar 1962-1963 zal de vrijstelling een tijdelijk karak ter dragen, daarna zal zij voorgoed worden verleend en zullen deze onder wijzers niet meer behoeven te voldoen aan de eis van het werkzaam blijven aan de school, ten behoeve waarvan hun uitstel werd verleend voor bet schooljaar 1959-1960. Voorts heeft de minister van Defensie meegedeeld, dat voor bet schooljaar 1960-1961 aan een beperkt aantal on derwijzers uitstel van eerste oefening kan worden verleend, indien de be trokkene een vacature vervult of gaat vervullen aan een twee- of driemans- school bij het gewoon, voortgezet of uitgebreid lager onderwijs in Zee land, op de Zuidhollandse eilanden of in een afgelegen gehucht ln het overi ge gedeelte van het land. De verzoeken, waarin het aantal leerkrachten en het aantal leerlingen der school moeten worden vermeld, be horen te worden ingediend bij de bur gemeester van de gemeente, waarin de school is gelegen. Aan in werkelijke dienst verblijvende dienstplichtigen zal geen uitstel worden verleend. VRIJE UNIVERSITEIT AMSTERDAM. Geslaagd voor het dmrto- raai examen natuurkunde: H Hokman (Me nen), B Dijkhuis (Zaandijk) en J van Bsr- neveld (Amsterdam). Geslaagd voor het doctoraal examen scha- kunde: S Bait (cum laude) (Zwolle). en R van Harde veld, Amsterdam. Geslaagd vooi het kandidaatsexamen (a) wis- en natuurtuin- de: J Fransen (Assen), J W de Bakker (Den Haag), A J A Verveen (Ermelo). H M W Booy (Yerseke) en J H P van Weeren (Schiedam). Geslaagd voor het kandidaats examen (d) wis* en natuurkunde: H A i-arn- me (Haarlem), D W Lammers (Bredenbroek- Gld.) en D R van der Meulen (Rotterdam). Geslaagd voor het kandidaatsexamen (e) en natuurkunde: G A J Klein Sprokkelhorsi (Amstelveen). J Noordhoek (Serooskcrke- Walch.), H Knibbe (Amstelveen). Geslasgo voor het kandidaatsexamen (f> wis- en na tuurkunde: L Wals (Zulderwoude) en G r Schuets (Haarlem). Geslaagd voor bet kandidaatsexamen reep ten: W Rombout (Zeist), S L Donker (Alk maar). G G A den Duik (Hilversum), me) C E van Es (Rotterdam), F J: Naudin ten Cate (Den Haag) en L van der Wlldt (Am stelveen). BOEKHOUDEN M.O. AMSTERDAM Geslaagd voor het axp men boekhouden m.o. G. P. Boddeke U'1 hoorn. VRIJE UNIVERSITEIT AMSTERDAM Geslaagd voor het kar/ daatsexamen wis- en natuurkunde a: Klelln (Hilversum), H. Bavïnck (Amsterdr acht MAASSLUIS. Zondagavond uï» egt interkerkelijke commissi^ „Maassluis voor Christus", evenals vo- z-8-n- „Putsamenkomst;" Ds. P. H. Quartel, voorheen te Maas- sluis en thans Ned. Herv. predikant te Rotterdam spreekt op 'deze meeting over „Alles of niets." Er is massazang, die wordt begeleid door het korps van het Leger des Heils- uit Schiedam o.l.v. kapelmeester Van Gulik. Een mannen- xour verleent eveneens medewerking. ajs de weersomstandigheden ongunstig zijn vindt deze samenkomst plaats in de Immanuelkerk. MAASSLUIS. In het kader van dc 'boottochten 1960 vindt van 18 tot 23 ju de „Westlandtocht" plaats, waar b: Maassluis de plaats van vertrek er aankomst is. Het prachtige nieuwe schip „J. Hen ry Dunant" biedt plaats aan 70 zieken afkomstig uit het Westland, Maassluis, Delft en Viaardingen. Uit Maassluis- Maasland en Hoek van Holland gaan dit jaar 10 personen mee. Als scheeps arts treedt op de colonne-commandant van de afdeling Maassluis-Maaslaoa- Hoek van Holland, de arts E. W. Mel- chior sr. uit Maassluis, terwijl verschil lende helpsters en helpers uit de afde ling de tocht eveneens meemaken. Het schip komt zaterdag, 16 juli ba nen en vertrekt maandagmorgen II uur. De tocht gaat eerst naar Hellevoet- sluis, dinsdag naar Middelburg, woens dag via Vlissingen naar Wemeldingea, terwijl de volgende dag via de Bergse Maas naar Aalst wordt gevaren. Vrij dag gaat het dan via Vreeswijk naar Jutphaas, waarna zaterdag weer naar Maassluis wordt gevaren. Het schip zei ligplaats kiezen in de Binnenhaven aan de Govert. van Wijnkade.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2