w Amerika in Veiligheidsraad: Sow jet-resolut ie: binnen 3 dagen Belgen uit Kongo Polaris-raket onder water gelanceerd Koningin op premier op eiland Ceylon ETNA SPUWT WEER VUUR Politie -zorgen [een op Jodenhater Zind hield vakantie in Duitsland! Na zege Band rnet westen mogelijk slapper r Morgen debat over RB-47 in V.-raad 1 Prinses Beatrix uit Genève teruggekeerd Misdaden Arrestatie van twee Russen in Katanga In auto-trein over expositieterrein Nam wethouder in Bergen (L.) ook steekpenningen aan? WisseSyallig artij: RECHTER: „MAAK HET GOED MET EEN BOEK r Depot IlOMlllEK.ilAd 21 JULI I960 A J pirecteur: H. DE RUIG NEGENTIENDE JAARGANG No. 4656 A A_ _y Hoofdredacteur: Dr J. A H J S KKUINS SLuT ET standpunt van Amerika inzake mogelijke Russische militaire interventie in Kongo, is vannacht in een spoedzitting van de nit elf landen bestaande Veilig heidsraad door de Amerikaanse afgevaardigde Cabot Lodge duidelijk omlijnd. „De Ver. Staten zullen, samen met andere leden van de Ver. Naties, alles doen wat noodzakelijk is om het binnendringen van strijdkrachten, waarom niet door de V.N. verzocht is, in Kongo te voorkomen", aldus Cabot Lodge. „Dergelijke strijdkrachten, als zij het land ïinnenkomen, zouden niet alleen de Ver. Naties Deren maar zij zouden ook elke poging om evenwicht en orde in Kongo te scheppen in gevaar brengen", aldus de verklaring. Zie verder pa». 3, kol. 1 EENDEN STAKEN OVER: AUTO OVER DE KOP Koeperman eerste, Keiler negende in Moskou Verdachte leningen Voor baldadigheid deels voorwaardelijke straf Chroestsjew herhaalt zijn beloften aan Cuba Samenwerking Nationalisatie Witte de Witnstraat aa relet U3790 i0 U Po«tbu» 1112 Posteiro No 424518 KJacntendtenst abonnementen 18.301930 uut Zaterdags 1718 uusr Teletoon 110700. HuveenspIetB 1 Telefoon 1834S7 (3 llIn>Mi) Postbus 1091 Postgiro No 421867. Klachtendlenst 13.3019.30 Telefoon 362569. Snol wee 132 Telel 4570. Thomas A Kemplsstraat 6 s Telef. 65451. Ahonnementsorl1« «1 eent oer weelt 1 2.05 oer maand 1 1M oer kwartaal. Losse nummers 15 cent. Verschijnt dagelijks Botterdam! f^Jravenbage Dordrecht: Schiedam: (Geldig tot vrijdagavond) ONBESTENDIG. Vrij veel bewolking met aanvankelijk enige regen. Mor- gen overdag plaatselijk enkele buien. Matige, later af en toe vrïf krachtige naar west ruimende tvind. Weinig ver andering in temperatuur. Morgei: Zon op: 4.46 Maan op: 3.49 onder: 20.4G onder: 19-35 HET gaat niet best met de Neder landse politie. Wie de krant regel matig goed leest, kan dat weten. Er is vooral groeiende ontevredenheid over de salariëring. Het aantal vaca tures stijgt. Steeds meer politiemen sen kiezen een andere werkkring. Tegelijkertijd valt te constateren dat het aantal geschikte sollicitanten dat zich voor de politiedienst aan meldt, op geen stukken na voldoende is om de open plaatsen te bezetten. Dat is de vicieuze cirkel, waarin men ronddraait. Een ernstige ontwik keling dus. Er is een slinkend korps, terwijl het werk van elke dag toch ge beuren moet. Degenen, die in functie blijven, staan dus voor zwaardere ta ken. Dat'betekent o.a. ook moeilijkheden bij het opnemen van vakantie of ver lof. Als een ander vrijaf is b.v. tij dens het weekeinde of op feestdagen dan moeten juist bij de politie alle hens aan dek zijn. IE een functie bij de politie aan- met de bezwaren van dit beroep. Er zijn onregelmatige diensten. Er is nacht- en zondagsarbeid. Men loopt be paalde risico's. En de politie moet ook nog zorgen dat op bepaalde dagen de recreatie van duizenden medeburgers niet in het honderd loopt. Het politieberoep heeft zo zijn incon- vetiiënten. Wordt daar nu in de sala riëring voldoende rekening mee gehou den? Bepaald niet! Wie in een voor bij verleden een baan bij de politie aanvaardde, betekende wat. Het be roep was in aanzien. De vaste betrek king en een redelijke beloning lokten aan. Die aantrekkingskracht is er niet meer. Op 't eerste gezicht lijkt de sa lariëring misschien nog niet zo gek, In een eerste klas gemeente komt een hoofdagent of wachtmeester le klasse tot boven de 500,— in de maand. Maar het duurt jaren voor men zover is. Men kan op zijn vroegst op 22-jari ge leeftijd tot agent worden aangestelt en dan doet men er tien jaren over om genoemd salaris te bereiken me jaarlijkse periodieken die nog geen tientje per maand' bedragen. Zulke pe riodieken mogen misschien vóór 1940 gangbaar zijn geweest, thans leven we onder andere verhoudingen. ,Na tien jaar politiedienst, haalt men dus een salaris dat in de industrie al veel eerder verdiend wordt INMENGING IN KONGO WORDT NIE'GEDULD De Veiligheidsraad van de Verenig de Naties zal morgen om 20 uur Ne derlandse tijd het debat over het neer schieten van het Amerikaanse RB-47- verkenningsvllegtuig door de Russen beginnen. De Sowj et-Unie stelt dat het vlieg tuig bewapend was en op zijn spiona- gevlucht boven Russische wateren is neergeschoten. De Verenigde Staten daarentegen zeggen dat het toestel een geografische onderzoekingsvlucht maakte en boven open zee is neerge schoten. De Sowjet-afgevaardigde in de Veiligheidsraad heeft een resolutie ingediend, waarin binnen drie dagen terugtrekking van alle Belgische troepen uit Kongo wordt geëist. Deze eis werd door de Russen gesteld na een heftig debat tussen de vertegenwoordigers van Kongo en België, die elkaar van wreed heden en gruwelen in Kongo beschuldigden. IAAT als gevolg van deze onbevre- digende toestand de belangstel ling voor een functie bij de politie tot het nulpunt daalt, zal niemand ver wonderen. Bij al die narigheid voegt zich dan ook nog de bittere ervaring, dat de politie-organisaties voor deze veront rustende ontwikkeling tot dusver wei nig begrip vonden bij de overheid. Van jaar op jaar slepen de salaris- besprekingen zich voort. Reeds in. 1953 werd de salarispositi van het lagere politiepersoneel aan de orde gesteld. Een jaar later slaagde men erin met het oog op de groeien de onrust onder het personeel een zeer beperkte salarisherziening to stand te brengen. Die herziening was niet veel meer dan een tijdelijk nood verband, dat weinig zoden aan de dijk zétte. Be salarisherziening zélf bleef dus aan de orde. In 1957 werd een rege ringscommissie ingesteld, die een on derzoek zou instellen naar de waarde van de lagere politiefuncties op grond van werkclassiiicatiemetboden. Het rapport is in mei 1960 klaargekomen. p H de Chr. Politiebond, zo viel on- langs- in ons blad te lezen, komen voortdurend klaagbrieven binnen van mensen die de touwtjes niet meer aan elkaar kunnen knopen. Dat blijkt ook uit de stijging van de uitkeringen van Je commissie sociale voorzieningen van de bond. In 1959 kwamen 271 aan vragen binnen om steurt en er werd in totaal 24.000 voor deze doeleinden toegekend. Dit tekent toch wel de situatie, Waarbij te bedenken valt, dat een po litieman ook geen bijverdiensten mag hebben. De politieman moet een onaf hankelijke positie houden. Nu, daar Juag dan in de salariëring ook wel re kening mee gehouden worden. Be politie heeft in ons staatkundig bestel tot taak het recht te handha ven. Overheid en volk van hun kant hebben de plicht en de roeping er voor z°rg te dragen, dat zij dat kan doen zonder veel zorgen over de Leeftocht. Wij hopen dat de besprekingen over het thans gereedgekomen rapport spoe Jig zullen beginnen en in snel tempo resultaat zullen - opleveren. Want het is hoog tijd de kwalijke ontwikkeling van thans te stuiten, wil het met de Personeelsvoorziening straks niet hele maal spaak lopen- De Kongolese afgevaardigde, Kanza, herinnerde de Raad er aan, dat zijn premier, Loemoembs. verklaard had, dat te«vU5 de Belgische troepen onmid dellijk teruggetrokken worden, de hulp van de Sowjet-Unle gevraagd zal wor den. De af jevaardigde voegde er ech ter aan tot-., dat Konse nog steeds ver trouwen Leeft in de Ver. Naties. Terwijl bij aandrong op snel optreden van de Laad, stelde hij geen tijdslimiet voor de terugtrekking der Belgische troepen. Hij zei: „Dit rnpet zo spoedig mogelijk, ik zeg niet onmiddellijk, ge beuren". Kanza sprak nadat de secretaris generaal van de V.N., Hammarskjoeld, verklaard had, dat de strijdkrachten van de Ver. Naties het recht hebben, zich overal in Kongo te bevinden, ook in de afgescheiden provincie Katanga. Hammarskjoeld zei, dat hij premier Tsjombe van Katanga hiervan op de hoogte gesteld heeft. Tsjombe had er voor gewaarschuwd, dat de troepen van de Ver. Naties buiten deze provin cie moeten blijven, die door hem onaf hankelijk werd verklaard. De Belgische minister van Buiten landse Zaken, Wigny, legde de Raad een lange lijst voor van misdaden, waaronder verkrachting van en aan vallen op kinderen. Hij zei, dat hij de Belgische ambassadeur opdracht had gegeven de Ver. Naties te verzoeken een onderzoek in te stellen naar de daden die tegen de Belgen in Kongo zijn bedreven. Hij zei, dat België 10.000 deskundigen onderwijzers, ambte naren, administrateurs had gegeven en onder de soevereiniteit van de Kon golese regering had gelaten. Wij zullen zien, wat de toekomst brengt. Ik ge loof, 'dat er herinneringen zullen blij ven die verschrikkelijk zijn, maar in België heb ik gezegd dat een land grootheid verwerft door zijn lijden. Hij vroeg zich af, wat de regering, wat het volk van Kongo feitelijk denkt. Wigny verklaarde, dat België al zijn troepen zal terugtrekken, zo gauw de troepen van de Ver. Naties in voldoen de aantal aanwezig zijn. Alles wat wij willen, zo zei hij, is dat de veiligheid hersteld wordt, België was het recht gegeven garnizoenen te handhaven 'in Kongo, aldus Wigny, krachtens een de fensie verdrag. De Kongolese afgevaar digde had gesteld, dat Belgische troe pen alleen met toestemming van de Kongolese regering in actie konden komen, maar, zo zei Wigny, het ge lukte dé Belgische autoriteiten in vier dagen niet contact te krijgen met pre mier Loemoemba of president Kasa- voeboe. Het lijden van onze mannen is tot daar aan toe, aldus Wigny, maar de ontering van vrouwen rechtvaardigt Woensdagavond om zes uur is prinses Beatrix met een lijntoestel van de KLM op Schiphol teruggekeerd van haar achtdaags prlvébezoek aan Genève. Zij werd vergezeld door haar particulier secretaresse, mejuffrouw M. C. C. Wij nen en door twee vriendinnen. Een hofauto bracht de Prinses terstond na haar aankomst naar paleis Soestdijk. Foto: de Prinses bij de aankomst op Schiphol Een Amerikaanse atoomduikboot heeft gisteren ter hoogte van Cape Ca naveral onder water twee Polaris- raketten gelanceerd. De negen meter lange, veertien ton wegende projec tielen werden weggeschoten door mid del van samengeperste lucht. Boven water trad de eigen aandrijving in werking. De raketten hebben over" een afstand van 1800 kilometer hun doel bereikt en de proef het was de eerste maal dat een Polaris onder water werd gelanceerd is derhalve geheel geslaagd, aldus een bekendmaking van het Amerikaanse ministerie van Marine. De onderzeeër was de „George Washington", kortgeleden in dienst gesteld en uitgerust met zestien lan- ceerbuizen voor Folaris-raketten, die kunnen worden voorzien van een oorlogskop met kemlading. De marine noemde de proef van gisteren een mijlpaal In de drie jaar oude ontwikkeling van de Polaris, Bij de Lockheed-fabriek wordt in middels gewerkt aan een groter en krachtiger versie van deze raket. De onderzeebootbasis te Charleston in South Carolina heeft een speciaal depot voor het opslaan, onderhouden en verstrekken van Polaris-raketten gekregen. Tegen het eind van dit jaar wil de Amerikaanse marine de Polaris geheel operationeel hebben. Deze raketten zullen dan worden mee genomen door de patrouillerende on derzeeboten die voor-.de lancering zijn uitgerust. Twee van dergelijke onder zeeërs doen reeds dietjst. Op het vliegveld van Elizabethstad in Katanga zijn vanmorgen twee Rus sen gearresteerd, zo is door het mini sterie van Binnenlandse Zaken van deze afgescheiden Kongolese provincie meegedeeld. Volgens dewoordvoerder van het ministerie waren zij afkom stig uit Moskou en kwamen zij naar Elizabethstad met een straalvliegtuig. Zij werden voor een verhoor mee genomen naar het hoofdkwartier van politie en zullen waarschijnlijk wor den uitgewezen,- aldus de woordvoer der van het ministerie. Hij wist niet, of het diplomaten waren en of het hun bedoeling was ixï. Katanga binnx- gelaten te worden. (Van een onzer, verslaggevers) De heer J. Quelle uit Amsterdam is gisteravond op de Haarlemmerweg met rijn auto tweemaal over de kop gesla gen toen een voor hem rijdende auto mobilist plotseling .uitweek voor een overstekend koppel: eenden en de heer Quelle dezelfde manoeuvre wilde uit halen. De heer Quelle liep een hoofdwond op, twee andere inzittenden eveneens lichte verwondingen. Allen zijn op ei gen gelegenheid naar huis gegaan. De eenden bleven ongedeerd. Wereldkampioen Iser Koeperman is winnaar geworden van het grote in ternationale damtoernooi in Kievr, waaraan werd deelgenomen door de Nederlander Keiler. Koeperman be reikte een score van 22 winstpunten uit 14 partijen. (Van een. onzer verslaggevers) HJVI. koningin Juliana heeft gister- middag de „Floriade" in Rotter- dam bezocht. Met een auto-treinstel maakte de vorstin een tocht over het tentoonstellingsterrein, dat zij ge deeltelijk al eens eerder gezien had. Gisteren was zü echter in de gele- genheidom van büna alle inzendin gen, die zij bij haar eerste vluch tige bezoek niet gezien bad, ken nis te nemen. Op de foto naast de vorstin de algemeen voorzitter van de „Floriade", dr. A. J. Verhage. De belangstelling van het publiek voor het (van vier tot zes uur durende) bezoek van de vorstin was bijzonder -groot: koningin Juliana, die gekleed was in een geel-groene deux-pièces met bijpassend hoedje, werd overal luid toegejuicht. Bij haar aankomst bracht de Koningin eerst een bezoek aan de beeldenten toonstelling in het museum Boy mansVan Beuningen en bezichtig de zij het borstbeeld van Churchill dat in de museumtuin staat opgesteld De Koningin sprak er haar vreugde over uit dat het rosarium ook na de tentoonstelling voor Rotterdam be houden zal kunnen blijven. Verder bezocht de vorstin de tomaten- kas, het proefstation Aalsmeer en de fresiakas. Per kabelbaan ging het verder naar het park, waar eerst de Koningshof bezichtigd werd. Tijdens de rondrit met het auto-trein stel bezocht de Koningin ook het paviljoen van het Konvent van Ker ken in Rotterdam, waar zij begroet werd door Ds. J. D. Hoekstra, de voorzitter van het Konvent. De vorstin toonde zich zeer geïnteres- B$ het bezoek dat koningin Juliana gisteren aan de Floriadebracht, maakte H.M. gebruik van de kabel baan, toen zij zich van het ene naar het andere terrein begaf. Naast haar de algemeen voorzitter van de Floriade, dr. A. J. Verhage. seerd in de kerkelijke samenwerking in Rotterdam. Ten slotte zag de vorstin nog de tuin dervolken en de tropische kassen. In het herenhuis bood Dr. Verhagen de vorstin een grote mand met bloemen, groenten en fruit aan, die nog gisteren op paleis Soestdijk bezorgd werd. De tVestduitse onderwijzer Louis Zind, die vorig jaar naar Cairo vluchtte om zich aan een gevangenisstraf we gens antisemitisme te onttrekken, blijkt kortgeleden een vakantie in West- Duitsland te hebben doorgebracht. Een Amerikaanse fotograaf heeft te genover de 'politie van München ver klaard, dat Zind van 1 tot 4 juli in West-Duitsland is geweest. Bovendien beschikt de politie over door Zind ge tekende brieven en kaarten die van uit München zijn verzonden. Een van deze brieven is een verzoek aan presi dent Lübke, waarin Zind' om gratie verzoekt. Een andere brief is geadres seerd aan de correspondent van. het Westduitse persbureau in. Cairo en be schrijft hoe Zind van,zijn vakantie in Duitsland heeft genoten. Zind werd wegens antisemitische pro paganda tot een jaar gevangenisstraf veroordeeld. Hij vluchtte naar Cairo en Is thans onderwijzer aan een school in Tripoli (Libië). (Van onze correspondent) De 45-jarige G.' S., wethouder van ae Noordlimburgse gemeente Bergen, die in voorarrest heeft gezeten onder verdenking van valsheid in geschrifte*; wordt nu ook verdacht; van een steek-; penningen-affaire. L Wethouder S., die een dokters praktijk heeft in'het onder Bergen behorende plaatsje Well, kreeg geldnood en er werden tegen hem faillissementsaanvragen ingediend. Hij kreeg echter enige geldleningen aan geboden waardoor hij - zyn schuld-^ eisers kon stilhouden. Gebleken is dat degene, die S. het geld ter hand stelde, later optrad als tussenpersoon van een on-tgrindings- maatschappij, die dank zij de steun van wethouder S. een miljoenen contract met de gemeente Bergen kon sluiten voor zand- en grindont- ginningen. De bepalingen in het contract lijken voor. de maatschappij zeer voordelig en niet erg winstge vend voor de gëmèente Bergen. .Wethouder" S. wordt er nu. van ver dacht onjuiste verklaringen ten aan zien van de grpjadea'in zijn. gemeente te hebben afgegeven. Wethouder S. heeft echter te kénnen gegeven niét te hebben geweten dat zijn geldschieter ook tussenpersoon' was van de maat schappij. Achter de randstoring, die woens dag veel buien veroorzaakte breidde zich een rug van hoge luchtdruk over onze streken uit, waardoor tegelij kertijd een gebied met opklaringen meekwam. Hierachter volgt een oceaanfront met een regenzone, dia intussen tot de Ierse Zee is doorge drongen. Verwacht wordt dat dit front vanavond de Nederlandse kust bereikt Morgen zal na de frontpas sage de wind naar zuidwest tot west draaien en maritieme lucht blijven aanvoeren, waarin, naast opklarin gen, ook weer enkele buien voorko men. De temperaturen bereiken on geveer dezelfde waarden als vandaag. 9 Zesentachtig landen zijn defini tief ingeschreven voor de Olympische spelen. Woensdag accepteerde de or ganisatiecommissie alsnog de (te) late aanmeldingen van Kenia, Haïti en Vietnam. Mogelijk zal ook Somali- land nog tot de spelen worden toe gelaten. De Etna, op Sicilië, is woensdagavond om zeven uur voor de tweede maai binnen vier dagen tot uitbarsting ge komen, na de afgelopen twee dagen zwavelgaswolken te hebben uitgesto ten. Er vormde zich'een hoge rookkolom boven de centrale krater, terwijl stenen en ander vulkanisch materiaal onder donderend geweld de berghelling afrolden. Volgens onbevestigde berichten zou- ii VIER Drentse jongelui moeten vier meisjes, wie zij in het begin van deze maand zó de schrik op het lijf gejaagd hebben dat een van hen een zenuwschok opliep, als vergoeding voor deze onheuse bejegening ieder een boek over de provincie Drente geven. Deze bijzondere voorwaarde stelde de politierechter in Assen toen hij het viertal tot (gedeeltelijk voor waardelijke) gevangenisstraffen ver oordeelde. De jongelui waren door café-bezoek in een „vrolijke" stemming gekomen, toen bij hun de gedachte opkwam de vier meisjes, die afkomstig zijn uit een andere provincie, een bezoek te brengen. Voor de meisjes werd deze „visite" echter een angstig avon tuur De hoofdschuldige van de baldadigheid werd veroordeeld tot zes weken ge vangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk. De anderen kregen vier weken, waarvan drie voorwaardelijk en een paar geldboeten. Met de ge noemde bijzondere bepaling. lit den. zich op het tijdstip van de uit barsting enkele buitenlandse journalis ten aan de rand van de krater hebben bevonden. De Russische premier Chroestsjew heeft zijn toezegging herhaald dat de Sowjet-Unie alles in het werk zal stel len om Amerikaanse militaire inmen ging tegen Cuba te voorkomen, aldus bericht radio-Moskou. In een communiqué over de bespre kingen tussen Chroestsjew en de Cu baanse minister van Defensie, Raul Castro (broer van premier Fidel Cas tro), wordt gezegd dat „de strijd krachten van - het socialistische kamp nu zo sterk zijn en hun economisch po tentieel zo groot is, dat zij Cuba steilig kunnen voorzien van de noodzakelijke produkten die de Verenigde Staien en bepaalde andere landen thans niet wil len leveren". Mevrouw Sirimavo Bandaranaike, de 44-jarige weduwe van de ia sep tember van het vorig jaar vermoorde premier vn Ceylon, Solomon Ban daranaike, is vandaag door de gou verneur-generaal van het eiland be noemd tot premier, zij is de eerste vrouwelijke minister-president ter we reld. Mevrouw Bandaranaike heeft bij de algemene verkiezingen op Ceylon met haar Sri Lanka (vrijheids) partij een verrassende zege behaald. Premier Senanayke is afgetreden na dat zijn Verenigde Nationale Partij, slechts 30 van de 151 zetels in het par lement had weten te veroveren. Hoe wel de volledige uitslag nog niet be kend is, staat het vast dat Sri Lanka een werkmeerderheid heeft. De party heeft in elk geval 75 zetels gekregen en kan zonder coalities regeren, daar de premier volgens de Ceylonse grond wet persoonlijk zes extra parlements leden mag aanwijzen buiten de 145 die door het volk worden gekozen volgens het districtensysteem. Mevrouw Bandaranaike kan boven dien rekenen op de steun van Trotz- kisten en eommunuisten, die respectie velijk twaalf en vier zetels hebben behaald en die zich bereid hebben ver klaard zitting te nemen in de nieuwe regering. Deze twee marxis tische partijen hebben tijdens de ver kiezingscampagne samengewerkt met de Sri Lanka-partij. van mevrouw Bandaranaike. Tot deze samenwerking ambt van eerste minister. werd besloten om de Verenigde Na tionale Partij het hoofd te kunnen bie den, die de afgelopen vier maanden een minderheidsregering heeft ge vormd, nadat algemene verkiezingen, op het eiland onbeslist waren geëin digd. De huidige premier, Senanaayke, was zeer westers gezind Zijn nederlaag wordt nog groter door het feit dat hij het grootste aantal kandidaten in het veld had gebracht: 128 voor de 145 Kandidaten. Van hij wonnen er slechts dertig. De Sri Lanka of vrijheidspartij heeft tudens de verkiezingen nationalisatie, van het bank- cn verzekeringswezen en overneming van alle bijzondere scho len in het vooruitzicht gesteld. Zij heeft ook een progressieve nationalisa tie van buitenlandse thee- en rubber plantages beloofd en het is te verwach ten, dat de Britse en Amerikaanse oliemaatschappijen die nu het mono polie hebben van de import en dis tributie van olieprodukten nu te ma ken zullen krijgen met Russische con currentie. Waarnemers menen, dat Ceylon hoe de samenstelling van de nieuwe re gering ook mag zijn, nauwere aan sluiting zal zoeken met de communis tische landen en dat de banden met net Gemenebest en de westelijke we reld wat zullen verslappen. Officieel heeft de vrijheidspartij zich uitgespro ken voor handhaving van de nputralis- tische buitenlandse politiek Mevrouw Bandaranaike heeft altijd, geijverd voor de verbetering van het lot van de vrouw. Zij kwam »>oora2 naar voren toer, haar man in 1956 pre mier werd. Nog in 1958 verklaarde, mevrouw Bndaranaike dat zij een vrouw minder geschikt achtte voor het

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 1