Vluchtelingetjes hartelijk begroet Knappe kinderkopjes knikten Schiedamse pleegouders Alie Brouwer was schor van het vele praten voor Afscheid ds. E. J. Oomkes bij Geref. kerk te Schiedam VAUXHALL BEDFORD S. Schenkel won met 108 pt. Vlaardingse schietwedstrijd KERK EN SCHOOI Maasoever vana $Sm,. VATERWE Bij vertrek naar Leeuwarden Schiedams politierapport Korte Hoogstraat krijgt primeur Floriade's Victoria Regia bloeit H. W. van G0RP ZONEN H. W. van G0RP ZONEN MAZI'KS BOCKHANDEL ALLE SCHOOLBOEKEN TROUW Maandag 25 juli 1960 F*E ONTVANGST ZATERDAGMIDDAG van de groep vluchtelin genkinderen in Schiedam is een buitengewoon spontane, hartelijke begroeting geworden. Deze had een totaal ongedwongen karakter: liet waren allen blijde lachende kinderen, die tegen vier uur „Jeugd- -haven" aan de Lange Haven binnenkwamen. Verschillende pleeg- ouders waren bij de begroeting meer onder de indruk dan de jongelui zelf, die van verlegenheid gelukkig geen last bleken te hebben. Als er één geweest is, die zaterdagmiddag deze jeugd op „moederlijke" wijze een hartelijk welkom bereidde, dan was het wel Alie Brouwer, de presidente van de Schiedamse C.J.V., die de kinderen met een vriendelijke toespraak in hun eigen taal en een fris glas oranjekleurige limonade onthaalde. De groep bestond uit dertien jongelui, variërend van zes tot veertien jaar. Aan de flinke blos op de wangen en de stralende ogen was het hen aan te zien, dat zij het in Leusden, waar zij een week doorbrachten om wat te acclimatiseren en voorbereid werden op deze vakantie in een voor de meesten totaal onbekend land, uitstekend naar hun zin hebben gehad enigingen blijken van hartelijk medeleven hebben getoond. Zij stelt voor de jeugd de gehele Duits-talige bibliotheek, uiteraard wat de jeugdboeken betreft, be schikbaar. Met slecht weer kunnen Medeteven Ook de gemeentelijke biblio theek wilde niet achterblijven, nu verschillende instellingen en ver dus naar hartelust de jongelui lezen. Reacties Politienieuws uit Vlaardingen Advertentie Droefheid Slotdienst J oespraften Rotterdam, Soerweg21-25,Te1.176600 Konij nenkeuring Maassluis Kootte Kruis-boottochtje Jeugdhengelconcours Bedankt voor beroep Ds, A. Romein beroepen Middenstandsdiploma Maasland Zomerexcursie Tninbouwstudieclub Stoplichten in Vlaardingen Tweede huisconcert Hoek van Holland te klein voor zwembad Vakantieweek besloten Raadsvergadering Vlaardingse Brandweer: straks dertig jaar Burgerlij ke stand van Rotterdam Leendert Krimpens tienduizendste Niet met z'n driëen op een bromfiets Politie „ontdekte" vogelverschrikker Variant W/IE HAD GEDACHT, dat de begroe- W tingsbijeenkomst in Jeugdhaven een sentimenteel karakter zou dragen, had hpt volkomen mis. Het is een gezellig onderonsje geworden, waarin de kinde ren het middelpunt van de belangstelling •werden. Er waren voor de jongelui ver schillende verrassingen bedacht. Zo maak- tè verschillende vluchtelingenkinderen deze ontvangst mee, die al een weekje in Schiedam vertoeven en onder de nieuwe groep, vrienden en vriendinnetjes had- den. Geen wonder dat de' ontmoetingen voor de toeschouwers onvergetelijke staaltjes van aanhankelijkheid op leverden. Al voor drieën hadden zich ver scheidene pleegouders in de grote zaal van het jieugdgebouw verzameld om Hun gasten af te halen en even over drie was de zaal vrijwel tot de laatste plaats bezet. Zij moesten echter nog ruim een uur Jvun geduld bewaren, want pas iegeni vier Jew am de groep in Jeugdhaven Taan. - f 'V*V. 4 'Het was de .jongelui aan te zien, dat 'de week in Lcusöen hep. goed bevallen 'was. Overigens'stal deze ^roep zeer snel - de harten .van alle aanwezigen:,De jon'ge- lüi, waaronder verscheidene zeer knappe, donkere en zwartgetekende jongens en meisjes, maakten stuk voor stuk een zeer sympathieke indruk. Van gereser veerdheid, of verlegenheid - was vrijwel geen sprake.-,- "Toen Alie Brouwer de jongelui onder verdeelde bij de pleegouders bleek het 'voor verscheidene Schiedamse pleeg ouders een ontroerender moment te zijn, dan voor de jeugd zelf, die spontaan en onbevangen, de jongens met een beleef de buiging en de meisjes met het keurige knikje, met hun toekomstige pleegouders kennis maakten. Voordat de jongelui gearriveerd waren, maakte Wim de Wolff, voorzitter van de Schiedamse afdeling van het C.J.V., van de (één uur durende) wachttijd gebruik aai nog enkele belangrijke tips door te geven- Hij merkte zo onder meer op. dat in Schiedam veel meer vraag was naar meisjes, dan naar jongens. Dit leverde even moeilijkheden op, omdat ook deze Schiedamse afdeling het uiter aard niet voor bet zeggen heeft. Hij hoop te dan ook, dat de pleegouders, die op éen meisje gerekend hadden, zich niet teleurgesteld zouden voelen en vooral dit niet lieten merken aan bun pleeg kind. Twee jongens, die nog geen pleeg gezinnen in Schiedam hadden, kregen zaterdagmiddag viak voor hun aankomst nog adressen aangeboden. 1 De heer De Wolff maakte vervolgens de volle zaal deelgenoot van een aan- -tal verblijdende blijken van medeleven^ „Het medeleven in Schiedam" zo zei spreker „is zeer groot". De Schiedamse .Gemeenschap beeft voor de jongens en meisjes, alsook voor de pleegouders een groot aantal kaartjes beschikbaar gesteld voor verschillende evenementen in de komende vakantieweken. 2jj mogen naar niet minder dan zes attracties toe: een filmvoorsteiiing, een circus, toren beklimmen, sportwedstrijd, tentoonstellingbezoek en verder krijgen iij een gereserveerde plaats bij het grote Slotvnurwerk aan het einde van de vakantieweken toegewezen. De „Spïdo" biedt de jongelui in Schie dam een aantrekkelijke boottocht door de Rotterdamse havens en momenteel onder handelt men met het Rotterdams ge meentebestuur over het beschikbaar stellen van een tram voor een rit door de stad en naar de steigers van de •„Spido". "Voorts zal de C.J.V. aan alie pleegouders een lijst met namen van de vluchtelingenkinderen sturen met daar achter de adressen, waar de kinderen verblijven, zodat men kontakt op kan nemen met hun vriendjes. Ook voor de pleegouders is een kontakt met anaere pleegouders misschien wel aardig. Op 16 augustus belegt men in Schiedam een kontafctavond, waarop eventuele moeilijkheden besproken kunnen worden. De C. J. V. in Schiedam wordt werke lijk overstroomd met goede gevers.... Ook Jeugdhaven zal zoveel mogelijk geopend zijn. Bij slecht weer zijn hier mogelijkheden om te biljarten en te ten nissen. Wel is het aan te beveien van te voren even met de leiding kontakt op te nemen, omdat uiteraard ook de leiding van Jeugdhaven wel eens afwezig kan zijn. Tenslotte kon de heer De Wolff nog meedelen, dat van de groep, die nu ruim een week in Schiedam verblijft, zeer gunstige reacties zijn gekomen. Diverse pleegouders waren over hun gasten zeer enthousiast en spontaan had den zij de leiding van de C.J.V. dit laten weten. Vjjf tot zes weken zullen deze 26 jongens en meisjes, die nabij de Oost- Duise grens wonen en dagelijks veel el lende meemaken, in Schiedam alle narig heid vergeten. Daartoe in staat gesteld door Schiedammers van het beste soort, die soms eigen.vakanties daarvoor hebben opgeofferd. In ons land zijn momenteel 56# vluch telingenkinderen met vakantie. Dit kost veel geld en de heer De "Wolff vertelde, dat er nu reeds een tekort is van 8000. Hij hoopte, dat mensen, die graag een vluchtelingetje hadden willen hebben, maar door het gebrek aan slaapgelegen heid, daartoe niet in staat zijn op een andere wijze zullen reageren. Namelijk door wat geld op te staren, de Schie damse C.J.V. geeft dat dan graag door.'! VLAARDINGEN. In de afgelopen nacht is ingebroken in een woning aan de Schiedamseweg. Terwijl de bewoners sliepen nverd uit de woonkamer een be drag van 300 alsmede enige zilveren messen en lepels ontvreemd. Op de Van Hogendorplaan werd zater dagmiddag om vijf uur een elfjarige wielrijder H. A. door een auto aan gereden. De jongen was van het gias- gazon de rijlaan opgereden zonder op het verkeer te letten. Hoewei de auto bestuurder door remmen en uitwijken een aanrijding trachtte te voorkomen, gelukte dit niet. A. moest door de G.G.D. met een hersenschudding en een hoofd wond naar het Algemeen Ziekenhuis worden vervoerd. s soerweg 21-25. Tel. 176600 Rotterdam j Brjel8Claaa 142, Tel. 74317 Dealer voor Rotterdam en omgeving SCHIEDAM. Nabij het Bad Groen- oord te Schiedam deed zich zaterdag middag een aanrijding voor. De motor- rijder H. G. J. K- uit Rotterdam botste op een zandauto, bestuurd door C. L. G. A. K. eveneens uit Rotterdam. Zowel motorrijder als automobilist liepen schaaf- wondenwonden op. De voertuigen werden beschadigd. 1 Zaterdagmiddag reden de taom- -fietsers C. T. v, P. en J. A. V. om half viif OP het Broersvest te Schiedam tegen «Braaf op. P. iieP een hersenschudding op en een. wond boven bet linker oog. SCHIEDAM, De Gereformeerde kerk te Schiedam heeft zondag in al le drie kerkgebouwen een afscheids- predikatie beluisterd van de naar Leeuwarden vertrekkende ds. E. J, Oomkes. Opvallend hierbij was, dat ds. Oomkes drie verschillende predi katies heeft gehouden; 's morgens om 10 ui-V ging ds. Oomkes voor in de dienst in de- Oosferkerk, 's mid dags om 14.30 uur in „De Ark" in Kethei en om 17 00 uur in de Julia- nakerk. In de middagdiensten wer den enkele toespraken gehouden. De dienst in de Oosterkerk was ont roerend vanwege de predikatie, die de ze wijk te kennen gaf, dat de brenger van het Woord weliswaar naar elders vertrekt, maar dat Gods Woord blijft. Na afloop namen diverse gemeentele den persoonlijk afscheid van ds. Oom kes in de consistorie, waarbij de predi kant het moeilijk had om deze wijk vaarwel te zeggen. De beide middagdiensten waren aangekondigd als officiële afscheids- diensten, zodat daar diverse afgevaar digden aanwezig waren. In „De Ark" in Ketfiel had ds. Oom kes als tekst gekozen: 1 Corinthiërs 15 58. waar gesproken wordt over het standvastig, zijn, onbeweeglijk en altijd overvloedig in het werk des Heren, we tende, dat deze arbeid niet ijdel is in d-e Here. In deze dienst merkte de scheidende predikant op, dat hij met droefheid in het hart, Schiedam, als randstad van Holland, zal gaan verlaten. In deze plaats is een rijk arbeidsterrein. Men sen van allerlei rang en stand telt uw gemeente, ïoais vissers, zeelieden, boe ren en tuinbouwers, scheepsbouwers en vele hogere autoriteiten; kortom: hier ligt een prachtig arbeidsterrein voor een predikant. Maar God riep mij, om in Leeuwarden verder te gaan met Zijn werk. Na de predikatie sprak ouderling J. Hofstra ds. Oomkes waarderende woor den toe en huldigde de bijzonder pret tige samenwerking in de Kethelse wijk en de stimulerende activiteiten van do minee Oomkes ten opzichte van de bouw van „De Ark" en het gemeenteleven. Ds. J. E. L. Brummelkamp vertolk te namens Hervormd Kethei de dank aan ds. Oomkes voor de bijzonder goe de en hechte samenwerking. Hij prees in ds. Oomkes het oecumenisch werk, dat deze predikant in de jaren Jat hij in Schiedam werkte steeds heeft gezien als een opdracht Gods. Ten slotte verkreeg de Vlaardingse predikant ds, Aaldersberg het woord namens de Classis. Deze collega merk te behalve over het baanbrekend werk van ds. Oomkes op, dat hij bekend stond als een man van resoluut optre den op vergaderingen, vooral wanneer deze onnodig te lang gingen duren. De slotdienst van deze dag vond in de volle Julianakerk plaats, waar vele af gevaardigden aanwezig waren. Hier had ds. Oomkes als tekst gekozen: Ezechiël 12 3 en Cor. 4:1-5. De predikant vertelde over het volk Israels, dat het Woord van de profeet Ezechiël niet aanvaardde en dat God de profeet daarom bijzonder opvallend wegzond. t Hoev/el ds. Oomkes beslist geen ver gelijk wilde maken tussen zijn vertrek en dat van zijn tekst, stelde hij toch de vraag, of zijn heengaan misschien een vingerwijzing Gods is, die Zijn ge meente wil wijzen op het bewaren van het Woord en op de vraag, wat men met het'door Zijn dienaar gebrachte Woord beeft gedaan? Ontwaakt, voordat het teiaat is. Ds. Oomkes zei o.m.: „Wij smeken u van Godswege: laat TJ met God verzoe nen en heb Hem lief. Wij gaan heen, maar God blijft bij1 U" Na een ontroerend slotwoord van as, Oomkes, waarin hij gewag maakte van blijheid en weemoed iv.m. zijn ver trek naar Leeuwarden, zong de gemeen te staand» de zegenbede van Psalm 134 3. Na afloop van de dienst hebbe enke le afgevaardigden in de consistorie van de Julianakerk ds. Oomkes toegespro ken. Ds, Couvée prees de vele werk zaamheden van ds. Oomkes in Kethei en de wijk NIeuwland, waar hij een voor beeld is geweest voor velen. Namens de commissie voor noodlij dende studenten sprak ds. Visser van Strijen, die ds. Oomkes een goed colle- ga vond, die alle belangstelling voor dit noodzakelijke werk. Verder werden er geen toespraken gehouden. Onder de afgevaardigden bevonden zich namens B. en W.. ge meentesecretaris de heer mr. N. J. Post, en verder vele vertegenwoordi gers van zusterkerken, Leger des Heils en de kerken van Delfshaven, Ovferschie en Vlaardingen, SCHIEDAM. De 16-jarige brom fietser J. D. v. d. P. sloeg zondagmiddag om twaalf uur over de kop op het Hooft- plein. Het ongeluk gebeurde toen de bromfietser in volle vaart van de Maas boulevard naar het Hooftplein reed. Hij moest plotseling remmen voor een over stekende hond. Hij liep schaafwonden en scheuren aan zijn kleding op. Zijn brom fiets werd zwaar beschadigd. SCHIEDAM. De 91-jarige mevr, E. J. M. te Schiedam kwam gisteren bij het oversteken van het rijwielpad aan de B.K. laan te vallen. Zij brak daarbij haar pols. Advertentie Dealer voor Rotterdam en omgeving VLAARDINGEN. Tijdens het jeugd- hengelconcours tuist Gerard Stuifzand de grootste vangst op hel droge te slepen namelijk zijn hele lichaam. Gerard viel tijdens het geconcentreerde hengelen van zijn stoel, voorover in de vijver alsof hij te water gelaten werd. Met een overigens natte zakdoek probeerde hij zich aj te drogen. VLAARDINGEN. Achtenveertig jonge lui begaven zich zaterdag naar de muziek tent in het Hof waar zij hun zelf gefokte konijnen ter keuring aanboden. Het hoog ste aantal punten dat gegeven kon worden was 90. Beppie'vati'Es'T'U -'j.) behaalde met 83 punten de le prijs. Tweede werd J. P. Hogenaars 82 punten, 3e E. Hamming (81). 4e C. Verburg (81), 5e M. Boerdman 181), 6e W. Witsenburg (80), 7e C. Rolaff (79). 8e W. Schier (79), 9e P. H. Post (78) en 10e G. v. Vliet (77). De winnaars kre gen enkele waardebonnen. VLAARDINGEN. Tachtig jeugdige schutters hebben in de vorige week tij dens de door de schietvereniging „Wil- hclmina" georganiseerde schletweek in het kader van het Kindervakantiefeest, bij elkaar vierduizend schoten gelost, om daarmede te trachten de roos te treffen van de kartonnen schijf, die zich twaalf meter verderop bevond. Velen zijn daar in geslaagd, maar on der hen was toch één uitblinker en dat is S. Schenkel geworden, die het maxi- um van 108 punten op zijn naam VLAARDINGEN. Het Jeugdhengelcon cours dat zaterdag In het kader van de Vakantie-weken in Waardingen werd ge houden, is een enorm succes geworden. De toeloop voor dit concours was zo groot dat de organisatoren de mogelijkheid tot inschrijving vroegtijdig moesten sluiten. Ruim 243 kinderen hebben aan de wa terkant bijzonder veel plezier beleefd. Het concours werd gehouden in het vijver- park te Nieuwland. Piet Vink werd zater dag de held van de dag. Hij behaalde 51 punten en daarmee het hoogste aantal. S. Schaper bracht de grootste vis op de kant. Niet minder dan 85 jongelui gingen met een prijs naar huis. Het concours stond onder leiding van de hoofd-controleur F. Haddeman. Prijs: le F. Vink (51), 2e J. Knne (48). 3e J. de Ligt (40), 4e S. Scha per (35). 5e C. de Jong (28), 6e S. de Ruyter (27), 7e R. Boer (25), 8e H. Brou wer (24), 9e W. v. Pelt (21), 10e E. Ver- bade (20). VLAARDINGEN. Ds. P. Melse ('29) geref. predikant in Zonnemaire (Z.) die een beroep had gekregen van de geref kerk van Vlaardingen, heeft voor dit be roep bedankt VLAARDINGEN. Ds. A. Romein die enige tijd geleden toegelaten is tot de Evangeliebediening irr de Nederlands Hervormde Kerk. heeft een beroep ont vangen van de Hervormde Gemeente van Noordeloos. VLAARDINGEN Voor Het Midden standsdiploma Algemene Handelskennis slaagden dezer dagen de dames: E. N. Davidse. P. .van der Gaag, G, Sneek, H. H. Tit, M. Verhoeven en W. M. de Vette; en de heren: J. J. Bakker, H. Batenburg, H. M. C. van dg Berg, D. v. Bommel. G. N. Bouwhuis, J. A. Borsje. B. van de Broek. S. J. Hoek stra, J. Hoogendijk, W. J. Hoozemans, M. Kuiper. G. H. Lagerwaard, G. P. Meulendijk, H. Meijboom, M. Nobel, G. P. Odijk, G. J. van Polen, M. G. G. van der Pijl. P. K. M. Rieken, J. W. Ro denburg, J. van Rij, E. F. Schoema- ker, G. Sonneveld, R. Sternsdorff, F. van IJperen. Allen ontvingen hun opleiding aan de officieel erkende nt'ddenstardsopleiding te Vlaardingen, leraren A. de Weger, P, van der Vaa-t Gzn., en J. Reitsma. MAASLAND Hef vorig jaar heeft de Maaslandse tuinbouwstudiecluh een reis naar België gemaakt en dit jaar heeft men de tuinbouwstreek rond Em- men bezocht en vervolgens een groot tuinbouwbedrijf In Duitsland. Met 29 man werd woensdagmiddag de reis aangevangen cm vrijdagavond weer in Maasland terug te keren. De jonge tuinderij van Erica heeft in de laatste jaren nogal grote bekendheid verkregen door de centrale stookplaats en hier was dan ook het voornaamste deel van hél bezoek aan gewijd. Men werd hier te woord gestaan door de stoker en de heer Broekhaven, stook technicus van Wageningen. Achtendertig tuinders zijn op het ogenblik aangesloten op deze stook plaats. Vier ketels produceren elk vier en een half miljoen calorieën warmte, voldoende om a! deze tuinde»: te voor zien. Er zijn planne.: om een tweede centrale op te richten, temeer daar de eerste bijna zijn topcapaciteit heeft be reikt. Dit centraal samenwerken kweekt wel een grote saamhorigheid en zo wordt b.v. zoveel mogelijk getracht gelijk tijdig met de producten aan de markt te komen. De najaarssu wordt dan ook gelijktijdig gezaaid, zoals dat ook door de leden van de studieclub te Maasland is gedaan, en waarvian we spoedig de resultaten uit de verschillende ver gelijkingen zullen vernemen. Ook bracht men hier een bezoek aan een tuinderij van een oud Maasiander de heer C. Mulder. De algemene indruk van de bedrij ven was, dat de gewassen er goed voor stonden, men over prima tuinbouwgrond beschikt maar dat men niet zo vroeg aan de markt kan zijn als in het West- land wanneer er niet gestookt wordt. MAASSLUIS. Een half uur eerder dan verwacht werd, arriveerde de „Hen ri Dunant" zaterdagmorgen voor de havenhoofden van-Maassluis.. Familiele den van de zieken, en honderden be langstellenden waren ter begroeting aanwezig Omsteeks half twaalf meer- de het schip in de binnenhaven, waar burgemeester W. J. D. van EhJCk de zieken hartelijk welkom heette. Ook de drumband van de Maassluisse harmonie was aan de kade aanwezig, om de 7ü patiënten muzikaal te ontvangen. Naar ons werd medegedeeld hebben allen een prima reis gehad en werd er volop genoten van het gebodene. De Zeeuwse wateren werden o.m. beva- ren. De verzorging was op het schip prima verzorgd en alles werd gedaan om het de passagiers zo aangenaam mo gelijk te maken. Het debarkeren had een buitengewoon vlot verloop, in twee en «en half uur hadden 70 zieken het schip verlaten. Een bijzonder woord van dank is hier zeker op zijn plaats, voor de medewer king van de afdeling Maassluis, van het gemeentebestuur, de politie en van ge meentewerken. Om half drie vertrok de „Henri Dunant" weer naar Utrecht, om maandagmorgen weer patiënten in r te schepen van de afdeling JTtrecht. Van Maassluis hebben zes patiënten de tocht medegemaakt, van Maasland drie en Hoek van Holland een. Deze zieken res sorteerden onder de afdeling Maassluis- MaaslandHoek van Holland. VLAARDINGEN Tot zaterdag zijn twee ploegen, elk van circa tien leerlingen van het gemeentelyceum, in de afgelopen week druk bezig geweest met het houden van een verkeerstelling. Van acht uur 's morgens tot acht uur 's avonds noteerden zij nauwkeurig al het vorkeer, dat het kruispunt Korte Hoogstraat. Cronjestraat, Gedempte Biersloot passeert, evenals de richting waarin dat verkeer zich beweegt. Zij le veren daarmee de cijfers waarmee straks de verkeersintensiteit van uur tot uur kan worden bepaald, wat nodig is om de verkeerslichteninstallatie, die bin nenkort bij dit kruispunt zal worden aan gebracht, op de juiste momenten van groen op rood te laten verspringen. De Korte Hoogstraat krijgt daarmee een primeur. Het wordt de eerste volledige verkeerslichteninstallatie in onze stad compleet met voetgangerslichtjes, die zowel met de hand als automatisch zul len worden bediend. Over enkele weken hoopt dé dienst van Gemeentewerken met dit werk gereed te zijn. Het wach ten is momenteel nog op de schakel kastjes, die nog uit Duitsland moeten komen. VLAARDINGEN. In het kunstzaal tje van Cor van Dorp aan de Westha- vehkade 73 zal zaterdagavod het twee de huisconcert worden gegeven. Mede werking wordt verleend door Baukjen van der Burg viool, Rob van Hagen bas en Gerard Fasschier piano. Tijdens dit concert, dat om acht uur begint zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Faure, Mozart en Handel. BIJEENKOMST VLAARDINGEN. In de „Volle Evangelie" samenkomst,- die morgen avond in het gebouw van de Christ. Be sturenbond aan de P.K. Drossaartstraat 69 wordt gehouden, hoopt voor te gaan mevrouw A. Bouwmeester-van Lith van Utrecht. Aanvang acht uur. bracht. Deze prestatie valt te meer op, als men in aanmerking neemt, dat de scherpschutter als niet-lid van Wilhel- mina aan het schietfestijn heeft deelge nomen. Namens het comité Jeugdvakantie- vreugd bracht de secretaris, de heer J. Wapenaar zijn dank over aan het be stuur van Wilhtlmina van wie de le den de gehele week in touw zijn ge weest cm de organisatie vlot te laten verlopen. De waarnemend voorzitter van Wilhelmma, de heer H. Verboon die op zijn beurt woorden van dank bracht aan het Vakantiecomité voor het be schikbaar stellen van de prijzen voor de „ongeorganiseerde" schutters, was het opgevallen, dat zich onder hen be kwame schutters bevonden, die op de Wilhelmina-schietbaan een uitstekend debuut maakten. De prijswinnaars bij de leden van Wilhelmina zijn: 1, T. Maat (107 pun ten), 2. P. Maat (106). 3. S. Spybroek (106), 4. K. de Ligt (105), 5. mej. C. Spuybroek (105), 6. F. de Buck 7. H. Bezemer (100). 8. G. Scheffer (89) en 9. J. Scheffer met 88 punten. Niet minder dan 25 prijzem varieren- de in waardebonnen van 2.50 tot 15 heef- het Vakantiecomité beschikbaar gesteld voor de niet-leden. Deze wer den o.m gewonnen door: 1. S. Schen kel met 108 punten, 2. W. Keyzer, even eens 108 punten, 3. H. van Ekelenburg (107). 4 en 5. L. v. d. Steen en B. Vol lering (106). B. en W. van Rotterdam zien voors hands geen mogelijkheid op korte ter mijn een afdoende voorziening te tref fen teneinde in Hoek van Holland te ge raken tot een behoorlijke gelegenheid om te leren zwemmen. Zij hebben dit aan de gemeenteraad medegedeeld naar aanleiding van enige vragen van het V.V.D.-raadslid W. Baggerman over de ze aangelegenheid. De heer Baggerman had het college gevraagd, of het kennis genomen had van een publicatie in een van de Rotterdamse dagbladen, geti teld: „Hoekse-jeugd leert zwemmen in olie en modder", op welke vraag B. en W. antwoorden, dat'het hun bekend is, dat in Hoek van Holland geen aan vaardbare gelegenheid bestaat om de jeugd zwemmen te leren. Dit vraagstuk heeft reeds geruime tijd de aandacht van B. en W., aldus B. en IV. in hun antwoord, maar het bouwvolume, dat 'voor zweminrichtingen jaarlijks van regeringswege wordt toe gewezen, is nog niet eens toereikend voor de bouw van zwembaden in bevol- kingscentra, die aanzienlijk, groter zijn dan Hoek van Holland, Overdekte schoolzweminstructiebaden zijn uit fi nancieel oogpunt eerst verantwoord, in dien zij voor wijken van tenminste 40.000 inwoners worden gebouwd. Dit alles in aanmerking nemende zien B. en W. voorshands geen mogelijkheid op korte termijn een afdoende voorzie ning te treffen. Niettemin zijn ze bereid na te gaan of de bestaande gelegenheid kan worden verbeterd, dan wel, of in overleg met de wijkraad en de .besturen van. de omliggende gemeenten, een cen trale voorziening zou kunnen werden ge troffen. GEEN SPREEKUUR MAASLAND De burgemeester van Maasland is verhinderd op woensdag 27 juli en woensdag 3 augustus het ge bruikelijk spreekuur te houden. MAASSLUIS. De negende vakan tieweek, welke werd gehouden in de pe riode van 8" juli tot en met 23 juli 1960, werd zaterdagavond beëindigd met een goed amusementsprogramma, gebracht door Jan Blaaser, Joop Doderer, Dick Engebraeht, Sacha Denissent, The Wil- lanty's, Carla Lahnstein, met muzikale omlijsting door Leslie Davis. Het was jammer dat ook nu weer de belangstel ling zo gering was, slechts enkele hon derden toeschouwers vulden de tribune. De programma's, die door de Maas sluisse gemeenschap gedurende de va kantieweken waren samengesteld, ble ken niet die belangstelling gehad te hebben, welke men er had verwacht. Alleen middagvoorstellingen voor de jeugd trokken steeds volle tribune's, terwijl ook de sportevenementen goed werden bezocht. MAASSLUIS. De raad van Maas sluis komt vrijdagavond 29 juli a.s. n.m. 7.30 uur in openbar^ zitting bij een. De agenda bevat slechts enkele punten, o.m. het voorstel inzake benoe ming van een onderwijzer aan de Prins BernardschGol; voorstel inzake het ge- van van een, naam aan de openbare kleuterschool; het geven van een on derhandse opdracht voor het leggen van een wa'tertransportleiding; het beschik baar stellen van gelden voor herstel van de kademuur van de Burg. De Jonghkade; wijziging van, de gemeen tebegroting en bedrijfsbegrotingen en ten slotte voorstel van B. en W. inza ke: a. verhoging van het maximum aan tal vergunningen voor de verkoop van sterke drank: b. indeling van de ge meente in wijken. De Victoria Regia op de Floriade bloeit. Dat is een succes voor kweker I. L. Mark want daarmee bloeit voor de eerste keer in de geschiedenis een Victoria Regia in de buitenlucht. De plant, die uit de diergaarde Blij- dorp afkomstig is, is namelijk ontwik keld in de, weliswaar verwarmde, buitenvijver bij de Tropische kas op de Floriade. De bloem van de Victoria Regia is slechts een vacht in volle luister te zien. Daarna verwelkt zij t veer. Tijdens de bloei wisselt de kleur van de bloem van wit naar rdse,- in rood. Waarschijnlijk door het donkere weer, kwam de Victoria Regia die anders alleen 's nachts bloeit, reeds vanmorgen in bloei. Vanavond is de bloem, rood gekleurd, nog te zien. NED. HERV. KERK Aangenomen naar Drachten, 4de pred. pl.: F. J. Veldman te Colijnsplaat; naar 's-Gravenhage-Loosduinen, 6de pred. pi.; W. van Beem te Badhoevedorp. Bedankt voor Oud-Vossemeer: J. Groe nenboom te Lopikerkapel. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Zwijndrecht a.s. vac. ds. J. Visscher: S. van der Veen te Arum. Aangenomen naar IJlst: J. C. van Loon. kand. te Groningen. Bedankt voor Vlaardingen (8ste pred. pl.): P. Melse te Zonnemaire. M.O. BOEKHOUDEN EN HANDELSWETENSCHAPPEN Geslaagd voor hel examen M.O. boekhou. den en handelswetenschappen: J. J. Reinen (Grevenbicht), J J B Oeldriehp (Amster dam), J J Ris (Oegstgecst), H Rip (Amster- dam), L L W M Renne (Den Bosch), E J Roerdink (Doetinchem), E S Sewberath Kis ser (Amsterdam), B Room (Groningen), F J Scholten (Deventer), J L A Sedee (Delft). Voor het examen handelswetenschappen M.O. zijn geslaagd: M J A Straver (Den Bosch), D Stigter (Leiden), J M Vervoort (Geldrop). EXAMENS LICHAMELIJKE OEFENING Geslaagd voor het examen middelbaar on derwijs lichamelijke oefening: H. Kolkman (Deventer), W, J. van der Ley (Amsterdam), J. C. Lindenbergh (Wolfhaartsdijk) L. Th. Sehmpenjn (Santpoort), J. Veenis (Koog a d Zaan). W. van der Wertf (Haarlem), B. A. Wijders (Uttrecht). W. Wortel (Amsterdam). K. van Zutphen (Diemcn). D. Swaan (Hil versum), P. G. A. Versteeg (Veenendaal), A. AJderiieste (Den Haag), J. Alma (Den Haag), J. J. J. van Beek (Voorscoten) (ZH). J. P. Boot Den Haag), C. J. Boslander (Den Haag), J. de Bruijn (Rijswijk) (ZH. J. W. W. ter Dolle (Winterswijk), H. P. Huizer (Den Haag). E. J. van Koningsbruggen (Rijswijk) (ZH) W. C. Baarda (Groningen) D. Beerda (Groningen), R. J. Eerland (Groningen). J. R. Jeronimus (Groningen). A. Karenbeld (Gro- mgen), S. J. Kooi (Groningen), G. D. Lief hebber (Groningen). F. J. A. Meijer (Gro ningen). J. G. Palma (Groningen). J. C. Post- ma (Groningen). A. T. den Akker (Weert) P. A. Andriessen (Tilburg), J. J. M. van Beers Cs-Hertogenbosch), G. A. M. Berendsen (Vught). J. H. F. Bovend'eerdt (Sittard), J. L. J. Bremer (Utrecht), H. J. F. Büchnsr (Niimeeen). H. W. C, Donker (Utrecht). L. C J. Frijters fUlvenhout), C. M, Gelens (Til burg) L. W. A. Helsen (Venlo), P. A. M. van Mr. an er. (Arnhem). M O BOEKHOUDEN Geslaagd voor het examen boekhouden mo: C G van Stralen (Rotterdam) A Steen (Leeuwerden) J W M Simons (Rotterdam) W v d Veen (Utrecht) J A J Verveld (Am sterdam) J E Papman (Mijdrecht) Tjm A Ton (Amsterdam) A Trap (Heemstede). Advertentie SCHIEWEG 11 - VIERAT'/IB.STRAAT S TEL. 1.73.36 ROTTERDAM TEL. 3.31.S5 VLAARDINGEN. Voor de Vlaar- dingse Brandweer is zaterdag 10 sep tember een belangrijke dag. Dan zal het dertig iarig bestaan gevierd worden. Er zullen die dag landelijke wedstrijden ge houden worden, waaraan ook operatie ve ploegen van de dienst Bescherming Bevolking zullen deelnemen. De leiding hierva - zal in handen zijn van de com mandant van de Vlaardingse Brand- weer, de heer H. Groeneveld. Aangiften geboorten Rotterdam. 23 juli: J Wessing-Ntpius z; A Dentro v. d. Velde z; G Heijmans-Hauser z; E v d Have-Burg z; N Fennexna-v Oostenbrugge z; A S Adriaanse- Gelens z; H J Ceelen-Versteeg z\ G Haat- Lans z; J Groen-Huisman d; M v Herk-Dek- kers z; C J Akkerman-Oliemans d; W Schiesser-Koodenburg d; J H de Léon-Dw- mant d; N Donkervoort-Romers d: B A Ver- meulen-Verlaan zG Barendrecht-Hol d; S E BastJaans-Broese van Groenou z; L W Noijons-v Schie z; P Berends-de Lezenne Coulander d; P Gerritse-de-Hoog z; C v Praag-Eikens z; C M v Grondelle-v Mullem z; J Moree-v Leenen d; M J Luinge-Eijber- sen d; A M Ketting-Schmidt z; J Metz-Kat d; J P Swart-v d Broeke z; G A de Beer- de Jong z; N J A Kleijn-BIom d. Aangiften overlijden, Rotterdam, 23 juli: R v d Wim, vr geh gew m G L Oskam 82 j; A M Kalkhoven, vr v T v d Griend 69 3; H de Jong, dochter 12 d; J Varenhout vr v A T v Wijngaarden B8 j; W C Eberle, on- geh man 19 j; H Wiering, man v K JF Ha- bicht 34 j. A--- Vrs 'jiT --:V 7'-M,>. ->v.•■óib. V-- Dit is Leendert Marinus Johannes Vogelenzang in de armen van zijn moe der. Zijn vader en zijn moeder hadden er geen weet van, maar op het gemeen tehuis van Krimpen aan den Ussel hadden ijverige ambtenaren uitgerekend dat Leendert de tienduizendste inwoner is geworden. TTRIMPEN AAN DEN IJSSEL heeft vanmorgen zyn tienduizendste in woner kunnen begroeten. Of eigenlijk zaterdagavond al. Want toen werd het gezin C. Vogelenzimg-L. Vogelenzang- de Haij, wonende aan de fVaalsingel 7, verblijd met de geboorte van zijn vier de zoon. Maar de verheugde ouders wa ren op dat tijdstip nog onkundig van het feit, dat hun borelingske een voor Krimpen aan den IJsset zo belangrijk persoontje zou worden. Van dit belang rijke feit werd de onthutste vader eerst vanmorgen omstreeks negen uur op de hoogte gesteld in het gemeentehuis. Hij kwam zoals alle vaders trots en blij de geboorte van zijn zoon melden. Na de mededeling, dut de kleine Leendert Marinus Johannes Vogelenzang de tienduizend had volgemaakt, was de blijdschap des te groter. Van vele zijden werd de gelukkige vader gefeliciteerd en burgemeester J. Aalburs deelde hem medei dat hij in de middaguren zijn gelukwensen aan de Waalsingel zou komen aanbieden. TWEE, er mogen niet meer dan ttvee personen op één bromfiets zitten. Zo luidde kort en krachtig het antwoord op de vraag, die Variant vanmorgen aan de Verkeerspolitie voorlegde. Een bromfiets wordt overigens iceliswaar in alle opzichten gelijk gesteld met een gewone fiets s- men mag er bijvoor beeld alleen maar mee op rijwielpaden rijden en niet door de auloverkeers- tunnel maar er is één ding, dat met een gewone fiets wel en met een brom fiets niet mag en dat is: ttvee kinderen meenemen. Alleen op een andem met hulpmotor mogen meer dan twee personen ver voerd worden, voegde de verkeerspolitie als om Variant te troosten aan haar antwoord toe. Maar je kunt voor kleine kinderen toch moeilijk een tan dem aanschaffen, dacht Variant, die dus weinig troost vond in die toevoeging over een tandem. Hij zal voortaan op zijn brommer maar één kind meenemen en het andere kind moeten zoet houden met beloften of snoep. Een moeilijk probleem, vindt Variant. Hij heeft er even over gedacht de motor van zijn brommer maar op de autoped van zijn dochtertje te monte ren, maar in de fVegenverkeerstcet las hij, dat een gemotoriseerde autoped zonder voortbewegingsmechanisme door middel van een samenstel van pedalen en ketting) een motorrijtuig is, waarop art. 9 W.V.W. geheel van toe passing is. Intussen kwam Variant tot de ontdek king, dal het helemaal niet nodig was geweest de Verkeerspolitie zijn vraag voor te leggen. In de IWegenverkeerswet art. 80a sub 3 had hij het antwoord op zijn vraag kunnen vinden. Hij las hier nï. hetvolgende: ,Jïestuurders van rij wielen met hulpmotor mogen niet meer dan één persoon medevoeren; deze moet op een doelmatige zitplaats zijn gezeten en z{jn voeten aan weerszijden van het voertuig doen rusten op voet steunen." Dat is duidelijke taal. die voor zich zelf spreekt. Variant zal deze regels aan zijn dochtertjes voorlezen en haar trachten duidelijk te maken, dat ze nooit meer samen op pappie's brom fiets mogen zitten, 't Zal wel een grote desillusie zijn, maar „dura lex, sed lex", d.w.z. „de wet is hard, maar hel is wet". ZATERDAGAVOND rinkelde de tele foon op een politiebureau in de Maasstad. Een stem aan de andere kant van de lijn vertelde de politieman, dat hij een bewoner was van pier 8 aan de- Waalhaven en in het avondlijk duister schoten hoorde knallen. De Rotterdamse politie werkt snel en weinige ogenblikken na de melding was reeds een agent op weg naar de aange geven plaats. Ook de agent hoorde de schoten en om de dader, die dit lawaai veroorzaakte op te sporen, moest hij een met kool beplante akker betreden. Daar trof hij de „geweerschatter" uan: een vogelverschikker die elke vijf minu ten een knallend geluid produceerde.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2