ErVATERVEöM éL C.J.V. in het bracht plezier Havenk war tier Vlaardingen stond opgenomen in Zwitserse vakantie gids IKERK EN SCHOOE i PDelinoj van en' Weinig spanning bij zestiende ronde van Sclvedam jeugd ving maar weinig vis BEDFORD VAUXHALL Toren-beklimmers kwamen zaterdag in actie Babv van tien maanden gered uit brandend huis Veel interessants PROPAGANDIST IN HART EN NIEREN Buitenlandse gasten aan Schiedamse dijk met vakantie B. en W. beantwoorden vragen o Politienieuws Cor Don bespeelde het carillon Schade bedraagt 30.000 Merkwaardige drenkeling Gevaarlijk spelletje Stapje verder Dubbel jubileum bij Scheffers Kampvuur tfBunter Abend77 Internationaal atletiek op „Vijf Sluizen" B. Zoet verdiend Gevangen vis weer vrij winnaar Wassenaarse bezwaren tegen streekplan H. W. van G0RP ZONEN UW.van G0RP ZGNEN Jarige De Man Maassluis Excelsior zegevierde over Y.D.L. Meisje vermist in Voorburg Vervolg beursoverzicht „Het venster" van de middenstand TROUW Maandag 8 augustus 1960 Burgerlijke stand van Schiedam Geen water Uit toeristisch oogpunt bezien, valt er in Vlaaardingen ioat het natuurschoon betreft niet zo heel veel te beleven. Dit mag dan een minder prettig geluid zijn voor allen, die bij onze Maas boulevard en het aloude Hof zwerenniettemin moeten wij consta teren, dat het bovengestelde een vaststaand feit is. Vlaardingen is riti eenmaal niet rijk aan uitgestrekte bossen of onafzienbare heide velden. Geen wonder, dat het ons daarom een beetje verwonderd heeft, dat Vlaardingen is opgenomen in een Zwitserse vakantiegids, icelke uitgegeven werd door de Jugendrat der Reformierten Kirche BasellandVlaardingen prijkt daar tussen allerlei klinkende namen op toeristisch gebied. Een groep van veertig jonge Zwitsers bracht in de afgelopen week de vakantie door in onze gemeente. Een terrein achter de Cincinnati, op de grens tussen Vlaardingen en Schiedam, werd als kampeerplaats ingeruimd. 4 Rotterdam, Soarweg 21 -25, Tal. 176600 Dealer Voor Rotterdam en omgeving O SCHIEDAM. De Schiedamse C.J.V. is- er in geslaagd om op het gedeelte van de Lange Haven vanaf het gebouw „Jeugdhaven" nabij de Westmolen straat tot aan de Korte Haven-brug straat tot aan de Korte Haven-brug voor enkele dagen veel plezier te bren gen, waarvan onze stadgenoten kunnen profiteren. Het Is niet alleen plezier dat In dit „Havenkwartier" wordt gebracht, maar ook veel Interesssants. Behalve de gezellige muziek en de vele attrac ties waarmede prijzen gewonnen kun nen worden, is er een aardige tentoon stelling van de werkjes, die door de groepen van de C.J.V. in de afgelopen maanden zijn vervaardigd. Om de aandacht op dit jeugdwerk te vestigen maakte „Jong Harmonie" o.l.v. de heer J. Veenman vooraf een wande ling door de stad, waarna om 3.30 uur dit CJV-tamboer- en pijperskorps de platbom» r bezette, die voor het gebouw „Jeugdha.en" een week lang zal blij ven liggen. Dit originele idee vond veel bijval, want aan de overzijde van het gebouw stonden vele toeschouwers om dit schouwspel te volgen. ..De heer W. F. de Wolff sprak een kort openingswoord, waarin hij de hoop uitsprak, dat Schiedam de belangrijk heid van dit CJV-werk zal inzien en van haar belangstelling blijk zal geven in de komende dagen. ••'Daarna speelde „Jong Harmonie" wegens de vele vakanties niet op volle sterkte, maar niettemin met 44 muzi kanten, trompetters en trommelaars enige pittige nummers marsmuziek en was het feest geopend. 's Avonds om 8 uur ging de zaak op volle toeren draaien en. een CJV-bandje zorgde voor gezellige gitaarmuziek en zang, ook al weer vanaf de schuit in de Lange Haven. Intussen trachtten de ve le medewerkers van de CJV hun waren aan de man te brengen en boven alles uit klonk telkens weer de stem van de heer De Wolff door de microfoon, die •de belangstellenden wees op deze ten toonstelling en de ontspanningsmogelijk heden. v -•Intussen waren verschillende toésehou- 'werd de werkstukjes aan het bezichti gen, die door de diverse groepen van het CJV gemaakt zijn. Er waren heel aardige en nuttige artikelen te zien, ge maakt door The'ofilus 'uit Zuid, David uit West, en de Pioniers en de Wigwam béide uit Nièuwland. Wat deze jongens met hun leiders hebben gepresteerd was beslist de moeite waard om bewoóderd te worden. Er waren schilderijtjes, hand werkjes, schemerlampjes, asbakjes, ve ie soorten vliegers, inlegwerk, figuur- ?.aagwerk,.,legpuzzles, enz. ■'xv»bT'>:4 rj'i'ri" daar de miniatuur spoorwegbaan. be schikbaar gesteld door de ta. Lengkeek. Via een stuurinrichting rijden de trein tjes door tunnels en langs diverse spoor wegstations. Het geheel is verlicht en getuigt van vakmanschap bij dit prach tige stuk miniatuurwerk. De heren W. F. de Wolff en P. Plai- sler hadden met hun vele medewerkers dit „Havenkwartier-plezier" gaarne nog grootser opgezet, maar i.v.m. de komst van de Duitse vluchtellngetjes ontbrak daarvoor de tijd. Niettemin is het ge heel nog bijzonder interessant en staan voor de komende dagen weer enkele nieuwe attracties op het programma, waardoor de aandacht opdit CJV-werk bijzonder wordt gevestigd. Zo zal de ju do-school van Relnier Hulsker dinsdag avond een demonstratie van judo geven en zaterdag zal „La belle Musica" haar medewerking verlenen. Deze week duurt dit onderdeel van de Schtedamse va- kantlefcesten iedere avond nog voort wel voor het gebouw Jeugdhaven, Lan ge Haven 129. Met de heer De Wolff hopen we, dat nog vele Schiedammers blijk zullen ge ven van hun belangstelling, zodat voor het komende winterwerk de financiële basis veilig zal zijn. SCHIEDAM. De zestigjarige ha venbeambte G. D. hoorde zaterdag avond om half elf om hulp roepen, aan de Voorhaven. In het donkere wa ter bleek een man wild rond te spar telen. Zonder zich te bedenken sprong de bejaarde Schiedammer geheel ge kleed het water in, en haalde de dren keling naar boven. Dit ging niet zo heel eenvoudig omdat men eerst nog langs een ijzeren trapje omhoog moest klau teren naar de walkant. Toen de dren keling bóven was zette hij het op een rennen. Met grote moeite zag de 60-ja- nge redder kans zichzelf uit het water te werken. Hierbij liep hij flinke ont vellingen op. Zijn kleding zat zwaar onder de oiie en ook zijn horloge bleek stuk te zijn. VLAARDINGEN. Zaterdag reed de 10-jarige P. S. uit Vlaardingen zonder het stuur van zijn fiets vast. te houden van de Maassluisdijk over een voet pad naar beneden. Hij botste met een vaart tegen een boom en kwam te val len. Met een zeer zware hersenschud ding is hij in het algemeen ziekenhuis opgenomen. gevoelige wijze gloedvol enkele van de ze graag gehoorde liederen. Roland de Groot bracht een program ma van bekende Amerikaanse songs. Hij begeleidde zich zelf op de gitaar. NED. HERV. KERK Beroepen te Amersfoort, als predikant- directeur van het ziekenhuis „De Lich tenberg": M. L. W. Schoch te Rotter dam. Bedankt voor 's-Gravenhage Cwijkge- meente 31): H. J. van Achterberg te Leiden. Zaterdagmiddag 'is de markt aan de Lange Haren geopend onder het motto; Plezier in 't Havenkwartier. De markt staat onder leiding van de haast 75 jaar oude CJ.V. •Loopt men een stapje verder, dan is SCHIEDAM De firma H. J. Schef fers N.V. aan de Jan van Riebeeckweg 15 (apparatenbouw) heeft jl. zaterdag de heren J. M. Berman en G. M. van de Heuvel gehuldigd, i.v.m. hun 40-ja- rig jubileum bij dit bedrijf. De heer Bergman is baas in de afdeling Koper werken en de heer v. d. Heuvel is ko perslager. De jubilarissen werden in het bijzijn van het voltallig personeel door de voor zitter van de Kamer van Koophandel, de heer Boesman, toegesproken namens de Maatschappij voor Handel en Nij ver heid. Zij ontvingen beiden het vereren de-getuigschrift met de legpenning "uit handen van de heer Boesman. >De oudste directeur van de N.V.. de beer H. J. Scheffers, heeft de jubila rissen-hartelijk toegesproken en hen vëel waarderende woorden toegezwaaid. Ifij noemde de feestvierenden een voor- heeld voor de jeugd voor hetgeen zij hebben bewezen in de afgelopen 40 ja ren van trouwe en actieve dienst. •De heer Scheffers overhandigde de heer Bergman daarna een cadeau on der couvert. De heer v. d. Heuvel was reeds eerder iu een kleine kring gehul digd. -Ook het kantoor- en fabriekspersoneel liet van zich horen en wel bij monde van de heer C. L. de Groot, die even- Sens veel lof uitte voor de heren Berg- rhan en v. d. Heuvel. Zij ontvingen van hem enkele fraaie cadeaus en verfiei nog vele bloemen. -SCHIEDAM. Het driejarig jongetje Peter Stenis werd zaterdagmiddag in de Edisonstraat aangereden door een fietser toen hij plotseling tussen twee (geparkeerd staande auto's vandaan schoot, en de rijweg overstak. Het jongetje 'brak zijn rechterbeen en Werd naar het ziekenhuis overgebracht. tpe onbekende wielrijder is doorgereden. SCHIEDAM. De Schiedamse Bond voor Lichamelijke Oefening (SBLO) deelt ons mede, dat haar secretaris, de heer N. Spit hoven. ziek is. Alle verenigingen worden daarom verzocht hun correspondentie tot na dere aankondiging te richten tot de heer Th. Janse, Hoogstraat A3, aihier. Telefoon tot 6 uur: 67679 en na die tijd 62983. SCHIEDAM. B. en W. van Schie dam hebben naar aanleiding van de door het raadslid W.Kok gestelde vra gen over de op 21 jnli jl. plaatsgevon den brand in een bedrijfspand aan de Noordvestsingel, geantwoord, dat de omvang der ondervonden tegenslagen bij deze brand bij de Gebr. Buytenhek voldoende duidelijk blijkt alt bet door de Brandweer .uitgebrachte rapport. In- dit rapport van de Brandweer wordt o.m. medegedeeld, dat op donder dag 21 juli te 22.25 uur door een perso neelslid van de Klinknagelfabriek mel ding werd gemaakt van een brand ach ter het perceel van de firma J. J. Mcl- chers. Naar aanleiding van een vraag door de telefonist (alarmcentrale) om nadere gegevens over deze brand volg de te 22.26 uur het bericht, dat er brand woedde op de zolder en de ver dieping van het pand. Te 22.27 uur kwam de mededeling binnen, dat de vlammen uit het dak en de ramen van het perceel sloegen. De dienstdoende wachtdienstploeg werd gealarmeerd om 22.25 uur, groep B (middelalarm) om 22.26 uur en om 22.28 uur werd groot alarm gemaakt. De nevelspuit rukte uit om 22.28 uur, de autospuit met motorspuit om 22.30 uur, de stalen ladderauto en autospuit Ma- girus om 22.32 uur en de gereedschaps- wagen om .23 uur. Bij aankomst stond het pand reeds in lichterlaaie, zodat gevaar voor over slag naar de nabijgelegen percelen dreigde. De r.evelspuit en een motor spuit werden derhalve onmiddellijk aan de lijzijde van het brandende perceel ingezet. De Magirus-autospuit met groot vermogen werd opgesteld aan de Noordvestsingel, voor het bestrijden van de brand aan de zijde van het open terrein. Daar deze pomp geen water leverde, moesten de toevoerslangen, welke reeds op deze pomp waren aangesloten, wor den overgebracht naar een andere, In middels bij het water opgesteld, auto spuit. Het in bedrijf stellen van een'an- dere spnit, alsmede het overbrengen van de nodige leidingen hebben uiter aard vertragend op de blusslngswerk- zaamheden gewerkt. Naar het onvol doende functioneren van de 30 jaar oude Magirus-autospuit is direct een onderzoek ingesteld. Gebleken is, dat de conische frictiekoppeling, welke de va- cuumpomp moet aandrijven, bleef slip pen. Het is de vraag, of bij goed functio neren van de Magirus-autospuit de gro te omvang van deze brand zou kunnen zijn voorkomen, gezien het feit, dat bij aankomst van de brandweer de brand zich reeds in een dergelijke fase be vend. dat in eerste instantie gedacht moest worden aan het tegengaan van overslag naar de nabijgelegen percelen. De oude Magirus-autospuit is thans vervangen door het daags na de brand voor gebruik gereedgekomen brand weervoertuig, dat daartoe is aange kocht. zodat verwacht mag worden, dat dergelijke voorvallen in de toekomst worden voorkomen. korte tocht. Hier waren het de molens, die de bijzondere belangstelling trok ken, evenals de gebrandschilderde kerk ramen in Gouda dit even later deden. Vrijdagavond organiseerden de Vlaar- dingers en Zwitsers in het kamp aan de Dit programma, dat een sterk interna tionaal karakter droeg en dat bijge woond werd door ds. S. van den Bos, Nederlands Hervormd predikant van Vlaardingen, de districts-commissaris van de padvinderij, de heer Van Driel, alsmede afgevaardigden van Vlaarding- so jeugdorganisaties, duurde tot heel diep in de nacht. Waren het eerst de Zwitsers, die op verdienstelijke wijze iets van hun kunnen in liedjes en sket ches ten beste gaven, ook een groep Indische-Nederlanders liet zich niet on betuigd. In fraaie kostuums voerden zij, op mysterieuze muziek enkele tempel- dansen uit. Op uitstekende wijze bracht een Zwitsers groepje aan het einde yan Het is nu weer rustig op het terrein achter de Cincinnati vlak langs de oevers van de Maas. Rondom midder nacht zal geen gejodel meer opklim ken en flakkerende kampvuren zullen geen rose gloed meer tekenen aan de avondlijke hemel. Zaterdag hebben ze hun koffers gepakt, de gitaren zijn zorgvuldig opgeborgen en slechts ge scheurde roosters aan db muren van de Padvindersverblijven, die voor de ze vakantiegelegehheid zijn afgestaan, vormen stille getuigen van allerlei ver slonden zomergeneugten. Een groep van veertig Zwitsers heeft ruim een weck zijn vakantie doorge bracht in Vlaardingen. Zij had zich in laten schrijven vcror deze buitenlandse tocht, een vakantie, waar zij beslist geen spijt van had. En mét gerecht vaardigde trots vertelde één van de or ganisatoren, dat het volgend jaar ze ker Vlaardingen weer opgenomen zal worden in het „Programma der Fe- rienlager". Tot hei slagen van deze vakantie in onze gemeente, heeftzeer zeker een groot aantal Vlaardingse jongelui van de C.J.V, meegewerkt. Het begon al di rect zondagmorgen, de eerste dag van de Zwitsers in Vlaardingen, toen ge meenteleden de jongelui een gasfrmj onthaal bereidden. Overigens heeft de Zwitserse groep, die over goede zan gers en zangeressen beschikte, voor een tegenprestatie gezorgd. Tijdens de kerkdienst zongen zij en kele ingestudeerde liederen, zoals „Die Guldne Sonne", „In Dir ist Freude" en All morgén is ganz frisch und neu". Maandag" brachten de jongelui de he le dag op tiet water door. Een uitgebrei de boottocht voerde door de, vooral voor de buitenlanders, indrukwekkende ha vens uit de oijigeving. Dinsdag werd doorgebracht aan de wal. Eerst bezocht de groep jongelui het centrum van Vlaardingen en daarna begaf het ge zelschap zich naar Rtterdam. Ook Hier werden verschillende bezienswaar digheden in het centrum van de stad bezocht. Woensdag vertrok de groep, in gezelschap van een aantal Vlaarding se C.J.V.-leden, naar het" eiland Texel. Dit bezoek werd 'onvergetelijk, en daar het weer vrij gunstig was en in de reis, die'per bus'afgelegd werd.nogal "wat uur.tjes wazen .gsan^ïitten..besloot men maar om ook een gedeelte van de don derdag er bij te nemen, 's Nachts sliep men bij een boer. Donderdagmiddag bezocht het gezel schap Amsterdam en werd een rond- vaarttocht door de havens gemaakt. Vervolgens ging het weer op huis aan Schiedamsedijk een ..bunter Abend", en veel is er die avond op het Cincin- natiterrein niet meer gezegd, omdat de tocht allen slaperig had gemaakt. Vrij dag was Kinderdijk het doel van een de avond enkele bekende negro-spiri- tuals ten gehoren. Vooral Hansruedi Hartmann uit Arlesheimm vertolkte op SCHIEDAM. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", zegt een bekend spreekwoord en de Jeugdhengelaars, die zaterdagmiddag in het Beatrixpark deelnamen aan de Hengetwedstrijd in het kader van onze vakantieweken, hebben getoond voor de toekomst goe de en voorbeeldige hengelaars te we zen Zelfs hadden enkele meisjes inge schreven en ging de eerste prijs naar één van hen, n.l. Fien Giesen. Als geroutineerde hengelaars zaten de 96 deeinemertjes keurig op nun I fat sen aan de rand van de westelijke viiver van het met zon overgoten Bea trixpark. Als volleerde hengelaars za ten de jongens op hun stoeltjes en. wierpen zij vakkundig, hun herigei? uit. Het werd een sportieve mi-id ie. die helaas veinig vis te zien gaf. De vis •--. aan de. haakjes kwam. 'k. y -e overkwam .Nadat de jury de maten had genomen, wer den deze vissen weer in het .valer ge worpen. Ondanks deze matige vangst (er wer den 43 vissen gevangen, waaronder een karper van liefst 42 cm) hebben de jongens en meisjes een fijne middag gehad Van' de 96 deelnemers waran er 29 die „beet" hadden op deze gezellige middag, waarbij de volgende uitslag uit de bus kwam: 1. Fien Giesen, 2. L. Bokshoorn, die o.a. de 42 cm lange karper heeft gevangen, 3 P. Nns, 4. J. Bogerd, 5. T. Lelieveld, 6. Frans Gie sen. 7. J. Loman, 8., M. Blomsteel, 9. Anja Heystek, 10. G. Nijs. De datum en plaats van de prijsuit reiking worden nader bekendgemaakt. Ook voor de hengelaars, die ge vangen. hebben, zal er dan een kansje zijn op een prijs, zodat straks alle hen- gelaars aanwezig zullen zijn. Zaterdag krijgen de volwassen hen- het beter kunnen. SCHIEDAM. De 16e Ronde van Schiedam, die zaterdagmiddag rond het parcours Lange Nieuwstraat-Tuln- laan werd verreden, heeft niet datgene gebracht, wat ervan verwacht werd. Het aantal toeschouwers was minder dan in vorige jaren en tijdens de wed strijd ontbrak de ware spanning, die bij wielrennen de strijd levendig houdt Dit neemt niet weg, dat dé Ren nersclub „Schiedam", die deze wieler ronde had georganiseerd onder auspi ciën van de Schiedamse Gemeenschap geen spijt zal hebben van de voorbe reidende werkzaamheden, want bet gunstige weer heeft er toch toe bijge dragen, dat alles ordelijk en zonder ernstige ongevallen is verlopen. Om 1 uur vond de start plaats van de Amateurs (25 km), waaraan 50 ren ners deelnamen. Hoewel de renners tij dens de 22 ronden een enkele maal werden aangemoedigd door bun sup porters. was de finish massaal, 'waar door alle spanning verdween. Dit het. grote peloton kwam ten slotte J. van j Wijk uit Vught als winnaar uevoor-I schijn met de tijd van 40 minuten en 1 5 seconden. Hij ontving uit handen van de voorzitter van de RC Schiedam een bos bloemen. De overige eerste negen waren; 2. H. v, Piere (Uithoorn), 3. J. v. Veen (Werkendam), 4. J. v. Driel (Werken dam), 5. J. Riensema (Amsterdam), B, F. van Schie (Den Haag). 7. A. Naakt geboren Cs-Gravendeel), 8.' D, Valk (Schiedam), 9. C. P. Smit (Rotterdam), 10. G. Minneboo (Heenvliet). De 100 km telde 105 deelnemers en bestond uitsluitend uit Amateurs en Onafhankelijken. De heer A. de Groot van de Schiedamse Gemeenscnap los te even na 3 uur het startschot en de renners begonnen aan hun 87 ronden. Ondertussen hadden in de omgeving van het politiebureau, waar dichtbij de finish geplaatst was, heel wat meer toeschouwers zich een plaats gegeven dan in de voormiddag. Toch ontbrak ook hier de ware spanning en na meer dan 2'A. uur rijden verlangde men naar de laatste ronden. De liefhebbers gaven zichzelf enige ontspanning, door de naar het politiebflreau rijdende agenten toe te juichen, als waren het de winnaars van deze ronde. Om ongeveer kwart voor zes ging de bel voor de laatste ronde, waarin drie renners geruime tijd „op kop" hadden gelegen en .wel v, d. Leer, Stolk en Zoet. Tussen deze drie werd het nog een felle kamp. die uiteinde lijk aan de Sassenheimer B. Zoet de overwinning schonk. Deze jeugdige knaap had inderdaad uitstekend gere den en een hartelijk applaus viel hem ten deel tijdens zijn ererondje. Even tevoren had de heer A. de Groot hem in de bloemen gezet en mocht hij van mej. Joke Brugman uit Schiedam de traditionele kus ontvangen. Dat betekende het einde van de 16e slag van de Amateurs en Onafhanke lijken luidde: 1. B. Zoet met de tijd van 2.33.42. De overigen werden als volgt geklasseerd: 2. J. Stolk (Zwijn- drecht), 3. L. v. d. Leer (Rotterdam), 4. H. v. Gent (Leiden). 5. M. Breure (Rotterdam). 6. P. Verwey (Gouda), 7. H. de Ruiter (Alblasserdam), 8. W. Swaneveld (Dordrecht); 9. P. v. As (Roosendaal), 10. F. v. Lachterop (Am sterdam). De renner P. Verwey uit Gouda, die op de zesde plaats eindigde, verkreeg door diverse prestaties niet alleen de leidersprijs, maar nog twee andere prij zen. Hij werd op deze middag liefst 3 fototoestellen rijker. Het was een ge slaagde middag die zeker meer be langstelling had verdiend. VLAARDINGEN Op het fraaie Sportpark „De Vijsluizen" van de Shell Pemis aan de Vlaaidingerdijk, zijn za terdag internationale atletiekwedstrijden gehouden die meer dan 1000 toeschou wers naar dit fraaie complex hebben getrokken. Teneinde de atletieksport nog meer onder de aandacht te brengen was de entree gratis. Onder zeer gunstige weersomstandig heden hebben in Groep 1 negen atle ten hun kunnen getoond en in Groep 2 vijfentwintig. Om 3 uur werd begonnen met de 100 meter hardlopen en vervolgens werd tot kwart over zeven het programma afge werkt, bestaande uit verspringen, ko gelstoten, hoogspringen en 400 meter hardlopen. "Wedstrijdleider was de heer A. Lee- wis, scheidsrechter C. Bassant, start- commissaris Th. Lindaart en seingever E. Meeuws. Verder werd er meege werkt door een aantal tijdwaamemers, een jury bij aankomst en, vele ande ren. In groep 1 werd het een wedloop" tus sen de prominenten E. Kamerbeek van PSV en H. Timme van Kimbria. Ka merbeek begon met het hardlopen al opmerkelijk door de 100 meter in de tijd van 10.9 te lopen, hetgeen slechts 2 se conden meer is dan het huidige Euro pees record, dat op naam staat van de Rus Kuznyetsov, Bij het verspringen was het H. Tim- me die de aandacht op zich vestigde. Hij sprong 6.96. wat 10 cm, verder is dan het Nederlands record, dat op naam staat van Kamerbeek. Deze twee atleten behaalden de vol gende resultaten. H. Timme: 100 m hardlopen in 11.-. vèrspringen 6.96 m, kogelstoten 14.67 m, hoogspringen 1.86 m en. 400 m hardlopen in a 1.1. E. Ka merbeek: 100 m hardlopen 10.9, vèr springen 6.90, kogelstoten 13.82, hoog springen 1-75 en 400 meter hardlopen 50.8. De totaalstand werd: 1. H. Timme met 4131 punten, 2. E. Kamerbeek 3966, 3. J. Doornbosch 3593, 4. H. Fischbuch (Minerva) 2832, 5. H. Joacim (HAV) 2871, 6. W. Krijnen (VIF) 2832. 7. H, Lammers (Festina) 2507. In groep 2 werden deze dag de vol gende atleten onder de eerste tien ge teld: 1. J, Luykx met 3083 punten, 2. P, Blommiësteyn (DOS) 3040" pt, 3. R. Knol (THOR) 2957 pt, 4. S. Wij sen (Kimbria) 2903 pt, 5. C. Lagendijk (HAV), 6. A. v. d. Pol (Tempo) 2770, 7. F. v. d. Heyden (AAC) 2764, 8. C. v. Venetiën (AV. Holland) 2723 pt, 9, D. Krijnen (SCR) 2896 pt, 10. J. de Heus (HAV) met 2672 ^punten. Deze dag, waarop de afd. Vlaardin gen van het Rode Kruis zonodig haar assistentie verleende, was volkomen ge slaagd. De leiding van dit kamp was de heer H. P. Wisselaar, die vroeger hier woon achtig is geweest, maar later door werkzaamheden naar Zwitserland Is vertrokken. In den vreemde, blijkt hij een goed ambassadeur van onze stad te zijn en wij veronderstellen zo, gezien het enthousiasme, dat deze groepen nog wel wat groter zullen worden volgend jaar. Bij alle plezier en uitstapjes werd veel gediscussieerd over het thema van deze week: „Communisme, een wereld macht tegen God". De jongelui hebben intensief aan de gesprekken deelgeno men. 9 De heer G. H, B. uit Rotterdam sloeg op de Koemarkt met zijn fiets over de kop toen zijn voorvork brak. Met een hersenschudding en gebroken neusbeen- tjes Is hij naar de Noletstichting over gebracht. Voor de Schiedammer J. S. begonnen de vakantieweken in Schiedam slecht. Toen hij zaterdagavond de kermis be zocht cn hij aan een van de attracties wilde deelnemen miste hij zijn porte feuille met een bedrag van 65. 9 Tijdens de voetbalwedstrijd A.V.O. Demos brak zaterdagmiddag de 21-jarige speler H. W. zijn rechterbeen, Hij werd in het Gemeenteziekenhuis behandeld. Op het kruispunt Singel-Lange Kerk- ontstond zaterdag een botsing tussen de de motorrijder J. N. en de automobilist C.B. Beide bestuurders liepen lichte ont vellingen op. WASSENAAR. De Wassenaars ge meenteraad zal zich in zijn eerstvol gende vergadering, op woensdag 10 augustus o.m. bezig houden met het ontwerpstre :kplan, dat op het ogen blik in de betrokken gemeenten ter in zage ligt. B. en W. hebben een uitvoerig ont- werp-bezwaarschrift opgesteld, dat aan de raad ter goedkeuring is voorgelegd. De bezwaren van Wassenaar tegen het streekplan hebben vooral betrekking op twee punten: de voorgenomen aanwij zing van bepaalde gedeelten van de ge meente tot waterwingebied en de plan nen voor een z.g. centrale weg, die ge projecteerd is tussen de Haagse Was- j senaarseweg en de Wassenaarse Zijde weg. UNIE VAN BAPT. GEM. Bedankt voor Muntendam: J. Broer tjes te Utrecht. Advertentie Dealer voor Rotterdam en omgeving. EXAMENS TEKENEN M.O. Aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag zijn geslaagd voor het examen tekenen MO A de heren J. Seldenthulx (Utrecht). H. Jager (Delft) en C. C. de Kloet (Gouda). EXAMENS DUITS M.O. Zwolle. Geslaagd voor het examen hoogduits M-O. A (schoolakte)H. Hucse (Hecrenvcen). W. A. Hillen Cs-Grsvenhsgc), Th. F. J. Spook (Uithoorn), "mej. C. S. Groe- neveld (Rozendaal). 3. W. Boelcns (En schede). J. Koekkoek (Hardinxvcld). mej. F. W. de Vos ("s-Gravenhage). J. P. W. Ble- Ung (Amsterdam). J. Dijkstra (Hoogeveen). mevr. H. J. M. Gloudemans (Doetinchem). A J. van Erk (Waddinxveen), mej. C. A. A. M Aarts (Voorburg), mej. H. A. Bloem (Utrecht). M. van Vuure (Winterswijk). J, Tb. F. Roelofs (Veldhoven), mej. G. M. SU- get (Leeuwarden), mej. J. G. M. Stoet (Lomm), W. C. Zijdeveld (Delft). De huisakte behaalden: G. J. Jaspers (haalte), mej. J. G. A. Janssen (Amsterdam), ine). J. v. d. Bosch (ZwiSndrecht). H. A, Mgllpaard (Vlaardingen), mej. W. J. de Ja ger (Amsterdam). J. A. H. Walschot (Roer mond), J. C. H. A. Vermaeten tutrecht), rr.ej. E. P. H. Simons (Utrecht). PAARDEMARKT UTRECHT UTRECHT. 8/8. - Op de Utrechtse paarde- marttt werden vanochtend 365 dieren aange voerd De prijzen waren als volgt: Luxe Paarden 925 tot J 1275; werkpaarden f S75 tot 11300; oude,paarden 525 tot ƒ725 3- jarige paarden (00 tot 1000; 2-jarlge paar den f 623 tot 850: veulens 325 tot 1600; hitten ƒ325 tot fT2S. Slachtpaarden f t.90 tot f 2.10 per kg ge slacht gewicht; Jonge slachtpaarden 2.10 tot (2.45 per kg geslacht gewicht. 4-f uerfpntte SCHIEDAM, Begunstig# door (ken. Het spel op andere dagen prachtig zonnig weer met een heerlijkzchledt n,t, automatisch, fris wbtdje heeft de stad Schiedam ga- Het vakantie-treintje trok weer veel terdag j.l. volop gemeten van de vele [belangstelling. Het treintje maakte de- festiviteiten es bezienswaardigheden, die jze keer een reis naar Schiecfarn-Zuid het comité vakanflebesfedlng ia sa-jen naar Ae Maasboulevard, Via de menwerking met de Schiedamse Ge-[Oranjestraat. Nieuwe Haven, School- meenschap dit jaar naar vore» heeft straat en Willem de Zwijgerlaan rijdt gebracht, pr ws» tigenlifk teveel om f hef gezellige en met vlaggetjes ver te één dag af te werken en vele stad-[gierde treintje langs het Volkspark nanr genoten zullen In de komende dagen!de Maasboulevard, om vandaar via de volop kernnet) genieten van het Interes- i Rijnstraat, Lekstraat en Hoofdstraat santé, dat «n» te deze vakantiewekenv/eer terug te keren tot het beginpunt ge- geboden wordt. In de eerste plaats was er ée gele genheid tot bezichtiging van de toren van de Grote Kerk, waarvan zaterdag middag tassen 2 en 4 uur liefst 269 bezoekers gebruik hebben gemaakt. Voor de ouderen viel hét niet mee, om de 204 treden te beklimmen, maar eert maal bovengekomen hadden ze daar toch geen spijt van Wat men daar van onze drukke siad ziet, is werkelijk de moeite waard. Van de drukte en spanning in het ver keer is niets te merken en Schiedam lijkt vanaf deze hoge toren als een (miniatuurstad, gebouwd met een blok kendoos. De bezoekers kregen ook gelegenheid onze stadsbeiaardier, de tieer Cor Dor), aan het werk te zleil achter het carillon. Bij tussenpozen bespeelde Cor Don het carillon en vooral van.de jeugd had hij veel belangstelling. Hoewel ook de heer Dort meer dan 230 treden moet beklimmen om op zijn zitbank te komen, hoog in de toren, speet het hem, dat hij alleen maar tijdens de vakantieweken zoveel gele genheid krijgt om de klanken van het Ronde van Schiedam, waarbij de uit- carillon over onze stad te laten klin- bij de Broersvest. Voor verder vertier ulond de „Mul- zenatad" van de J.l, zaterdag <14 jaar geworden heer Hendrik de Man voor iedereen apen, Hoewel alle bezoekers niet afwisten van de verjaardag van deze makmkmSne, zijn er sedert de opening van dit feest rolm 2246 kin deren binnen ae poorten van de tent geweest en 13S6 volwassenen. Hieruit blijkt du» wel, dat Mulzenstad een zeer gestaagd experiment voor de organisa toren Is geworden. Naast de genoemde feestelijkheden en bezienswaardigheden, was er nog gelegenheid voor een beZock aan bet stedelijk Museum, de 16e Wielerronde van Schiedam, de JeugdhengelwedstrlJo in het Beatrixpark en de CJV-activl* teilen aan de Lange Haven: „Plezier in het Havenkwartier", Al met al te veel om np één mid dag en avond af te werken, zodat in de komende dagen nog volop gelogen- held zal zijn om alle programmapunten in deze vakantieweken af te weirken. De 33-jarige heer K. van der Meer heeft gistermorgen kans gezien een tien maanden oude baby te redden uit een brandend huis. Hij moest zich een weg banen door rook en vuur om de woonkamer te hereiken. De vader van het kind, de heer A. F. van Ge- mert, had tevoren vergeefs getracht zijn kind te redden. De voorkamer en de keuken van de woning, gelegen op de tweede verdieping aan de Brede HiUedijk 62a te Rotterdam, brandden geheel uit, ondanks het snelle optre den van de brandweer, die het vuur op twee fronten (aan de voor- en aan MAASSLUIS Zaterdagavond werd onder matige belangstelling voor deze serie, de -wedstrijd VDLExcelsior R.- combinatie gespeeld. De Rotterdammers wisten met 5-4) te winnen en hierdoor maken ze een goede kans in het bezit van de Molen te komen, daar VDL eni ge tijd geleden met 7—2 van VFC uit Vlaardingen verloor en het doelgemid- delde van Excelsior R. beter is. De eerste speelhelft deed niet ver moeden, dat de bezoekers zo'n gro te overwinning zouden behalen, daar de rust met blanke stand inging en het spel van beide teams te kort werd ge houden en niet produktief was. Na de thee een herboren Excelsior R, met snelle aanvallen, voornamelijk over de rechter vleugel geleid, waarbij midden voor Hoesbeen een goede aanvalsleider bleek. Deze speler wist na 12 minuten Groenendaal het nakijken te geven 0—1. Twee minuten later was het alweer raak door van Heesbeen 0—2. Rechts buiten; Verveer maakte er 0—3 van. VDL speelde nu een verloren wedstrijd. A. Kap ging In de voorhoede spelen. J, v. d. Burg moest zich na een bot sing laten vervangen door Brouwer, waardoor het geheel er niet beter op werd. G. v. Gijzen probeerde het enige malen met verre schoten maar keeper Janssen toonde zich uiterst betrouwbaar. Excelsior bleef de toon aangeven en bracht de score door T. Jansen op 0—4 en middenvoor maakte met een schit terende kopbal de 0—5 vol, met welke itand het einde aanbrak. de achterzijde) aanviel. De oorzaak van de brand is onbekend. Toen de brand uitbrak waren de ouders en de oudere kinderen van net gezin van tien personen afwezig. De baby en een vierjarig jongetje waren slechts aanwezig. Het ventje kwam gis termorgen het lokaaltje van de duiven- sportvereniging, waar zijn vader btzlg was, binnenstruikelen' om stotterend zijn vader te vertellen, dat het huis voi rcok was. IJlings renden de heer Van Ge- mert, gevolgd door de heer Van der Meer, naar de woning. "Waar de veróvrsj- feide vader geen kans toe zag. lukte aan de heer Van der Mter wel. Hij wis: de brandende woning binnen te dringen en de baby, die nog in de woonkamer leg. te redden. De brandweer had een flink karwei aan deze felle uitslaande brand, doch zij wist het vuur te lokaliseren tot de voorkamer cn keuken, dia geheel uit brandden. De schade, die op 30.000 wordt geraamd, wordt door de verzeke ring gedekt. Sinds donderdag 4 augustus wordt te Voorburg de 24-jarige Johanna van der Wilden vermist. Zij heeft die dag om half zes 's 'avonds de ouderlijke woning verlaten en is daarin tot op heden niet teruggekeerd. De commissaris van poli tie te Voorburg heeft een oproep doen uitgaan, waarin hij verzoekt namens de ouders te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van het meisje. Een ongeluk wordt gevreesd. Haar signalement is: lang ongeveer 1.40 meter, fris rond gelaat, blauwe ogen, donkerbuin golvend haar, gekleed m rood toppertje, lichtblauwe jurk met klein wit ruitje, rode leren schoenjn met driekwart hakken en wit vetertje. Zij loopt heel slecht door een grote wond aan haar rechter hiel. Haar roep naam is Tineke. Aan ieder die inlichtingen kan geven wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de commissaris van politie te Voorburg, telefonisch te bereiken on der netnummer 070, abonneenummer 748550, of met de politie in zijn of haar w-oor- of verblijfplaats. Iri de lokale markt ging de belangstel- llng uiteraard in dc eerste plaats uit nanr aandelen cn 5% converteerbare obligaties Zuldhollandse Bierbrouwerij Geadviseerd werd voor de aandelen een koer» van 440 dut Is 80 punten hoger dan de laatste koers cn voor de 5% obliga ties 315, dat 1» ongeveer 100 punten beter. Aandelen en 8% conv, obligaties waren praktisch onveranderd op 465 resp. 214 Verder ta een stijging ingetreden van 21 punten voor Zwanenberg Organon bij een koers vurt 700, Centrale Suiker noteerde 300, Dit fonds werd vrijdag tevergeefs gelaten 6 380. Verder was Leidse Wol 7 punten beter op BIS evenals Albert Heijri op 4B0. Motoren Thomassen steeg 85-i punt tot' 208% en Kemo was 8 punter) hoger op 540. 4 ii 5 punten ste gen Havenwerken 197, Brocades en Sthceman 405 en Dc Kondor 305. Zwltgal moest 7 punten prijsgeven op 302 en Koninklijke Zout daalde 9 punten tot 760. DELFT. Nadat er enkele jaren op het middenstandstentoonstellingsfront een ietwat gezapige rust heeft geheerst, heeft een groepje Delftse zakenlieden thans de hoofden bij elkaar gestoken voor de organisatie van een grote ten toonstelling die van maandag 29 augus tus tot en met vrijdag 2 september onder de naam „Venster" vrijwel het gehele Stads Doelencomplex zal vullen. Wanneer de expositie slaagt en dat betekent dat er zo'n, vier a vijfduizend bezoekers moeten komen wil men van dit evenement een jaarlijks terug kerend gebeuren maken. De naam •Venster" spreekt voor zichzelf. Er is naar gestreefd dat op de expositie alle branches vertegenwoordigd zijn. Om het geheel nog meer te variëren zullen er stands zijn met kaarten en maquet tes van de uitbreidingsplannen van Delft, een stand, van de Delftse po litie op het gebied van veilig verkeer cn van de „crime prevention" (het voorkomen van misdrijven) en voorts zullen in de grote Doelenzaal films worden vertoond, o.a. van Taptoe Delft. De expositie wordt voorts opgefleurd door diverse demonstraties. Deze ten toonstelling welke elke avond van ze ven tot elf uur te bezichtigen zal zijn, is de voorloper van een reeks manifes taties van de middenstand, waaronder de St. Nicolaas-actie en een ongeveer vijf maanden durende actie van da Centrum Parade.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2