K Loco-burgemeester als eerste over de Sportparkbrug Gemeentebegroting 1961 van Vlaardingen sluitend KERK SCHOOI Geslaagde skelterrace in Schiedam VAUXFALL BEDFORD Slotavond van Havenkwartier Plezier in geslaagd Uitgaven en inkomsten stegen met 8.3 Dank zij hogere inkomsten uit gemeentefonds heetman WATERWEG Betere toegangsweg naar Harga complex feestelijk begroet J Défilé van jeugd- verenigingen Graotgyuurwerfc Cr-injSshiedam Matige vangst bij r hengelwedstrijd Grundig Televisie 1960 Grote activiteit door gunstig weer Dit gebeurde in Schiedam Veel belangstelling m Zwaluwen-Fluks 0—3 H. W. van G0RP ZONEN H. W. van G0RP ZONEN ouestookcfomahBMs >2 TROUW Maandag 15 augustus I960 Andere gastheer eteranenwedstrijd Uitgaven Kunst'/wemmen zal de 'vakantieweek besluiten 1H Slechts 165 woningen Sport Bedrijven Advertentie Scholen Personeel Dealer voor Rotteyjam en omgeving Advertentie Rotterdam,Soerweg21-25,Tel.l 76608 0D3ler voor Rotterdamen omgeving Burgerlijke stand van Schiedam Zonnneland V.D.L.Feyenoord S-4 diamantslijpen Na overleden ongeluk „Volle Evangelie"-samcnkomst VLAARDINGEN. Tijdens de „Volle Evangelie" samenkomst, welke mor genavond wordt gehouden in het ge bouw van de Christ. Besturenbond aan de P. K. Drossaartstraat hoopt voor te gaan de heer E. Schurrman uit Haar* lem. Zwakke wedstrijd Excelsior en De Hollandiaan t/m zaterdag 20 aug. en kolenhaardenshow j OUDSHDOBN Jubiïeum bij Metallicus --v CfirA SCHIEDAM. Vele vlaggen, een file auto's met autoriteiten, het muz'ekkorps -.van Gusto, een groot aantal junioren gestoken In voetbaltenue, en een paar hon- öerd toeschouwers, ziedaar de bewijzen, dat er zaterdagmiddag nabij de nieuwe Sportparkbrug Iets bijzonders stond te gebeuren. En inderdaad was dat het geval. Om half drie opende locobnrgemcester H. Sabel de brug met een korte speech én daarna nodigde de heer 3. v.d. Griend van 12 verenigingen de junioren uit die een grote erehaag vormden over de Sportparkbrug, waar aan weerszijden 6 tciubvlaggen werden gehesen. ©at was het moment, waarop de eerste auto, waarin zich de loco-burgemeester 11. Sabel en de gemeente-secretaris C. M. J. Post bevonden, over de brug reed. -.De andere autoriteiten en genodigden volgden en terwijl de muziek en de in -einbtenue verklede junioren zich gereedmaakten voor de mars naar het terrein - van Hermes ©VS, reed de Kethelse KET-bus lijn 40 statig de Poldervaart over (via de brug) en de opening was daarmede al weer voorbij. De verenigingen wier vlaggen Her wapperden boven de Poldervaart waren: .Hermes ©VS, SW, Schiedam, O Dl, DHS, Ursus, Demos, HBSS, DRZ, Succes, "GSS en UVG. AI deze verenigingen bespelen het Harga-complex, waartoe deze brug de toegangswegen verbeterd heeft. stemming. Sprekende over de nogal in opspraak zijnde grond langs de Polder vaart, hoopte hij, dat men bij voortduur nog lang over ons (de Poldervaart) zou blijven lopen. De aannemer O. Dijkstra, wiens be drijf met de werkzaamheden aan de brug was belast, sprak ook al over „een brok zorgen", waarmede het bouwwerk tege moet gezien werd. Het was een riskant objekt en we beschouwden dit als een gewaagde proef. „De werkers hebben met verstand en ijver gebouwd aan de brug en zijn fundatie en ik was blij, dat de brug het hield, toen u erover reed met de vele auto's", aldus de heer Dijk stra die eindigde met een pluim voor de directeur van Openbare Gemeente werken te Schiedam voor de prettige samenwerking. SW's voorzitter, de heer M. Elsing, was de tolk van alle sportverenigingen, die de velden achter de nieuwe brug be spelen, Hij noemde de opening van deze brug een uniek gebeuren voor onze stad en sprak waarderend over de noeste ijver, waarmede het werk was klaarge maakt. Spreker betreurde het. dat sommige verenigingen al een ledenstop moesten invoeren wegens gebrek aan speelvel den. Hij bracht recht hartelijk dank voor de aanleg van de nieuwe velden en voor deze brug. waarmede iets groots tot stand is gebracht. - Om 3 uur arriveerden de junioren op het nieuwe terrein van Hermes DVS en .©en klein regenbultje was er de oorzaak -ban, dat zij hollend hun kleedlokalen op- -zochten. Intussen was de fraaie cantine -geheel gevuld met genodigden en gast- heren (op dat moment de gemeente Schiedam), die de ene toespraak na de .andere kregen te horen. Als eerste nam de loco-bugemeester, wethouder H, Sabel, plaats achter het spreekgestoelte en heette, alle aanwezi- gen hartelijk welkom. In het bijzonder rroemde 'hij de heer J. C. N". Ringeling, - directeur van de Provinciale Rijkswater staat, en de heer J. Ninsemius van het Hoogheemraadschap Delfland. ©e loco-burgemeester zette uiteen, dat de Sportparkbrug de gemeente al heel wat zorgen heeft gebaard, vooral in fi- Bandeel opzicht. Schiedam heeft in de laatste jaren al enkele dure bruggen la ten bonwen en door de nienwe stadswij ken zullen nog verschillende grote wegen aangelegd moeten worden. Hij was zeer verheugd, dat deze Sportparkbrug in zo korte tijd tot stand was gekomen. 1 "De heer J. C. N. Ringeling voerde als j, directeur van de Provi Rijkswaterstaat het woord en had woorden van lof voor de bijzonder prettige samenwerking met het gemeente-bestuur 'ven Schiedam. Namens het Soogheenf-aadschap Delf- - land hoopte rar dr J. N&semius, dat de Sportparkbrug tot in lengte van jaren _zal mogen beantwoorden.aan zijn be- SCHIEDAM."1''— „Fantastisch slot* - 'Vuurwerk", zo"-'luidde de aankondiging .•'van het officieuze besluit van Schie- dams 11de vakantiefeest 1960. De veie ;s duizenden 'toeschouwers, die zaterdag- ,-ipvond op het terrein aan de Vlaardln- „.gerdljk en op de dijk een plaatsje had- J -den gevonden, waren benieuwd of er dit jaar inderdaad gesproken kon worden van een fantastisch vuurwerk. „n Toen dan ook om klokslag negen uur de eerste pijl de lucht Invloog, kwam op deze vraag het antwoord. Met een 'jüid hoera werd deze pijl begroet en v" "daarna waren de aaa's en de óóö's niet van de lucht. Het werd inderdaad iets fantastisch. In een non-stop programma werd het ene stuk na het andere afgestoken. Het oorverdovende lawaai hoorde er natuur lijk-bij en zette-de vele sterrenregens .kracht bij. —-Het, hondje, dat kwispelstaartend een pirachtig lichteffect veroorzaakte, stak zijn" eigen vuurwerk aan. Er waren dit jaar zelfs vliegende en gierende scho tels bij. Het mannetje aan de rekstok, 'dat enkele malen overduikelde was ook - "grandioos en had een „knallend" slot. 'Het rode en groene Bengaalse vuur •bracht enkele seconden rust, maar daar na werd het vuurwerk weer levendig. Dat ook dit jaar weer het reclame-ob- jekt aanwezig was, om de onkosten te dékken, namen de toeschouwers wel op de koop toe. Voor deze gelden zijn wel licht andere nuttige uitgaven voor het vakantiefeest gedaan. ;;.,De muzikale omlijsting werd verzorgd ..door „Harpe Davids" en „St. Ambro- sjius". Nadat wethouder Sabel als plaatsver vangend burgemeester alle sprekers met een apart woord bedankte» kreeg j om tien minuten over vier de voorzit- ter van Hermes DVS het woord. De i heer A. Stouthandel begon met te zeg gen, dat vanaf dat moment de aanwe zigen niet meer de gasten waren van de gemeente Schiedam, maar van Hermes DVS. Hij noemde deze 13e augustus 1960 een ware feestdag en memoreerde ln het kort de periode van de 76 jaren dat zijn club aan de Damlaan speelde, waar bij hij de activiteiten van de bouw van het nieuwe terrein extra benadrukte. Hij hoopte, dat Hermes DVS op de 5 velden in het Harga-complex minstens nog 76 jaren zou mogen bestaan. In een geestige speech merkte de wet houder van Sportzaken, Mr. P. van Boc- hove op, dat de burgerzin in Schiedam zeker nog niet verdwenen is, ook al wordt dat weieens beweerd. Met de bouw van deze cantine is een brok mo derne burgerzin gemanifesteerd! Hij hooptedat vele sportliefhebbers „over de brug" zouden komen. Zowel de ac tieve als passieve sportliefhebbers kun nen zo een ware stadsgemeenschap be werkstelligen. Mr. Van Bochove dankte Hermes DVS voor de gastvrijheid en sprak tenslotte de wens uit. dat de Sportparkbrug tot in lengte van jaren zijn diensten voor onze stad zal bewijzen. Na dit gebeuren in de cantine vond de rest van deze middag op het nieuwe terrein plaats. De supportersvereniging van Hermes DVS bood alle terreinvlag- gen aan, die door een aantal junioren tegelijkertijd gehesen werden. Mr van Bochove verrichtte vervolgens de af trap voor een veteranenwedstrijd tussen Hermes DVS en Feyenoord, die door Hermes DVS met 4—3 werd gewonnen. Schiedam was weer een brug rijker en met deze brug zijn vooral de sportvere nigingen gebaat. Een groot parkeerter rein vlak achter de brug die 80 me ter iang is en 24 meter breed is in aanleg. <5- Zaterdagmiddag is door de loco burgemeester, de heer H. Sabel, de nieuwe Sportparkbrug te Schiedam geopend. Naast hem zijn klein dochtertje aan wie bij de opening in het programma eveneens een taak was toebedeeld. Geen wonder, dat dit evenement, dat een zo mas saal karakter droeg, de kleuter op het laatste moment deed terug deinzen Met de muziek van de Harmonie van Gusto trok de stoet na de plechtigheid met genodigden over de pas geopende brug. Zaterdag hebben de leden van de Vlaardingse gemeenteraad de gemeentebegroting 1961 aangeboden gekregen. Een sluitende be groting, zoals na de oorlog steeds het geval is geweest. Met een totaal inkonistencijfer van 16.938.788 en een uitgavencfófer van 16.747.845. En dus met een post onvoorziene uitgaven van 190.943. Sédert het begin der dertiger jaren hebben B, en W. van Vlaar dingen nimmer zo vroeg in het jaar en vóór de wettelijk vastge stelde datum van 1 september, de gemeentebegroting aangeboden. De begroting 1961 vermeldt een totaal aan investeringen van rond 29 miljoen gulden. Hiertoe behoren: bouw gemeentely ceum 1.5 miljoen, havenwerken f 1 mil joen. vervanging gasstraatverlichting 300.000, rioolgemaal wijk Holy 230.000, bouw kleuterscholen in West- nieuwland 25Ö.OOO. Christelijke biblio- i'.ieek en leeszaal 50.000. bouw van een Gereformeerde en een Hervormde ulo school, beide f 50.000. en Hervormde en Gereformeerde lagere school, beide 50.000. In vergelijking met vorig jaar valt een stijging van de inkomsten met een bedrag van 1.301,007 te constateren. Oftewel 8.3 pet. In bescheiden mate is dit te danken aan de betere resultaten van de energie- en waterleidingbedrij ven. Maar van doorslaggevende beteke nis is. dat de algemene en belastinguit keringen uit het gemeentefonds 582.629 hoger konden worden geraamd. Dit werd mogelijk gemaakt door de verho ging van de percentages van deze uit keringen, die gebracht werden resp. van 154 op 158 en van 144 op 156. De uitga ven zijn met 1.285.901 gestegen. Even eens een percentage van 8.3 pet. Een stijging, die enerzijds een gevolg is van de hogere salarislasten en anderzijds van hogere kapitaalslasten. Iu mindere mate hebben de subsidies tot deze stij ging bijgedragen. Om de druk van de saneringskosten >op de begroting wat te verminderen is voor deze kosten een be drag van 50.000 uit het fonds stads uitbreiding en recreatie uitgetrokken. 1 nS f* „.'.SCHIEDAM. Met een Amerikaanse jcunstzwemshow zal het 11de Schiedam- se vakantiefeest woensdagavond a.s. of- ""ficiëel gesloten worden. In het sport- ■•'-fondsenbad zullen dan om 8 uur een 15- --tal leden'van de Napa Swim Club uit i California gereed staan om de première •voor onze stad te brengen. L-.-Deze -groep is nl. op reis naar de Olympische spelen in Rome, maar 'maakt 'die reis via vele andere grote steden in Engeland, Denemarken, Zwe den, "West-Duitsland, uiteraard Italië en ons land. Schiedam is verkozen voor de primeur van deze show, die iets fantas tisch belooft te worden. SCHIEDAM.De hengelwedstrijd voor volwassenen, die zaterdagmiddag van 3 tot 5 uur in het Beatrixpark werd gehouden, is goed geslaagd. Er waren rrfet minder dan 116 deelnemers op de ze middag naar dit. prachtige park ge komen. Helaas was de vangst wee- -na- tig, evenals vorige week bij de jgd- hengelaars. Dat nam niet weg, dat met elan ge vist werd en in totaal toch nog 88 vis sen 'boven het watervlak zijn geweest, al verdwenen zij na meting weer in de diepte. Deze 88 vissen hadden een totale lengte van 1500 cm en wanneer men 15 meter vis achter elkaar ziet liggen (denkbeeldig) dan betekent dat toch 'één vrij goede vangst IDe heer A. Kiele was met zijn vis van 84 cm. de winnaar van deze middag. ."yMet 79 cm. eindigde W. G. van Dijk op de tweede plaats. De overige win- '"riaars bij de eerste tien waren: 3. J. v. d. Hoeven 52 cm, 4. B. Visser 52 cm, 5l fiuizinga 52 cm, 6. Vredebrecht 50 cm, 7. J. Verbiest 50 cm, 8» C. v, d. Slot 48 'cm, 9: N. v. d. Kroon 48 cm, 10. Goor- berg 47 cm. Omkwart over vijf trokken de vis- sers voldaan huiswaarts, want zij had- den in het prachtige Beatrixoark een fijne middag gehad, waarin zij hebben genoten van de door henzelf verkozen hengelsport. ik Op de uitgavenlijst slorpt onderwijs een percentage op van 25,9 pet, maat schappelijke zorg 17.2 pet. algemeen beheer 15.3 pet. volksgezondheid 6.7 pet, brandweer, straatverlichting enz. 6.3 pet, volkshuisvesting 7.4 pet en openba re werken 17.8 pet. Daarbij steeg het percentage volkshuisvesting, in vergelij king tot 1960, van 5.9 pet tot 7.4 pet. Bij de subsidies is voor de Stichting Medisch Opvoedkundig Bureau voor Vlaardingen en omstreken een bedrag opgenomen van 11.156 en voor de stic'.i- ting van een Nationaal Visserijmuseum een bedrag van 17.000. De vlottende schuld bedraagt thans 4.9 miljoen, waarbij, in vergelijking tot vorig jaar een aanmerkelijke verbe tering valt te constateren. Het leeuwendeel, van de investeringen wordt opgeëist door de woning- en zie- kenhuisbouw. Voor de bouw van de Lar- sen-Nielsenwoningen. staan posten ver meld van 1.979.800 en 4.020.200, voor de bouw van Dura-Coignetwoningen 3.000.000, ziekenhuisbouw 5.000.000. Voorts voor aankopen sanering binnen stad 1.500.000, aankopen en bouwrijp- makea gronden 3.090.090, winkelbouw ƒ1.620.000 en viaductbouw 750.000. lange tijd dit spectaculaire uitbreidings plan tot uitvoering komt. Nog steeds is geen vervangende school voor de Van Kampenschool aan de Fransenstraat in uitvoering. Dit zal een belangrijke ver traging bij de sanering van de binnen- stad en de bouw van hot Liesveldcom plex teweeg brengen. Op korte termijn hopen E. en W. een begin te kunnen maken met een gelei delijke ontruiming van de Transvaal- buurt voor de viaductbouw. In voorbe reiding zijn de volgende saneringsplan nen: partieel saneringsplan voor het ge bied tussen het Westnieuwland en de Maassluissedijk; partieel saneringsplan voor het gebied tussen Markgraaflaan, Joubertstraat, Van Riebeekstraat en Cronjéstraat; saneringsplan voor het gebied, begrensd door Westhavenkade, Parallelweg. Stationsstraat en Zomer straat; saneringsplan Emaus en omge ving: saneringsplan voor het gebied, be grensd door Eendrachtstraat, Bleek- straat, Oosthavenkade en spoorbaan. In 1960 zullen slechts 165 woningwet woningen gereed komen. Van 1 juli 1959 tot 1 juli 1960 kwamen in totaal 464 wo ningen gereed. Op 1 juli 1960 waren in uitvoering 774 woningen. In uitvoering komen 523 woningwetwoningen Larsen- Nielsen, 52 woningwetwoningen Dura- Coignet, 90 woningwetwoningen bouw vereniging Samenwerking en 150 huur woningen in de particuliere sector. Een totaal van 1380 woningen. Dit getal doet verwachten, dat in 19611962 het aan tal gereed gekomen woningen de 2000 zal benaderen. Met de tijdige afremming van de vestiging in Vlaardingen van elders ko mende gezinnen is, ondanks het gering aantal gereed gekomen woningen, het woningtekort in tiet afgelopen tijdvak 19591960 niet gestegen. komstig de wens van het betrokken de partement zal de uitbreidingsbeboefte aan het Groen van Prmstererlyceum niet worden opgevangen door de bouw van een nieuwe school in de Westwijk, zoals B. en W. voorstonden, maar met de uitbreiding van het huidige getrouw aan de Van Hogendorplaan. Bij het gymnastiekonderwijs hebben B. en W. zowel met een tekort aan vak bekwame leerkrachten als aan voldoen de lokaliteiten te kampen. Op de urgen- tieverklaring voor een nieuwe turnzaal. Waarop B. en W. reeds in 1959 hadden gehoopt, wachten zij nog steeds tever geefs. Op korte termijn zullen B. en W. de raad een krediet vragen voor de bouw van een gemeentelijke bibliotheek a_an de Fransenstraat. Bij de Christelijke openbare bibliotheek is een plan in be werking voor een definitieve huisves ting aan de Ged. Biersloot. Een commissie uit de gemeentelijke spartcommissie heeft, met instemming van B. en W., de taak tot nadere pre cisering te komen van de eisen, waar aan een te stichten sporthal zal moeten voldoen. Deze commissie heeft reeds in enkele plaatsen bestaande sporthallen bezichtigd. In voorbereiding is de aanleg van twee sportvelden m de groenstrook tus sen de Zuidbuurtseweg en de Marmx- laan. Daarbij wordt ook gedacht aan de aanleg van een parkeerterrein en rij wielstalling. Op de wachtlijst van het bejaarden centrum aan de Biilitonlaan prijken rond 700 echtparen of alleenstaanden. In 1959 konden slechts drie echtparen en zeven alleenstaanden worden ge plaatst. Het plan tot de bouw van een tweede gemeentelijk bejaardencentrum in de Westwijk staat op stapel. Met de diaconieën van de Hervormde- en Gere formeerde Kerken zijn B. en W. in ge sprek over de bouw van rusthuizen voor deze instellingen. Het ziet er naar uit, dat zonder belangrijke bijdrager, van de gemeentelijke instelling voor maatschap pelijke zorg aan verzorgden, die de ge raamde pensionprijzen niet kunnen be talen, deze bouw niet gerealiseerd kan worden. NED. HERV. KERK Beroepen te Oud-Vossemeer.: G. c Posl, kand. te Delft. Bedankt voor Amersfoort als predi- kant directeur ziekenhuis ,.De Lichten berg": M. L. W. Schoch, jeugdpredikani te Rotterdam. GEREFORMEERDE KERKEN Beroepen te Blacktown, Australië, Re. formed Church: H. L. Hoving te Harmh ton. Nieuw-Zeeland. Aangenomen naar Makkum-Kornwerd J. A. Wapenaar te Hantum; naar Zwar tebroek: D. Passchier te Oosterzee* Zwijndrecht (vac. J. Visscher): S, v»n der Veen te Arum. Bedankt voor Scheveningen (vac, G O, Donner): G. Heijerman te Nijverdal GEREF. KERKEN (vrijgemaakt) Beroepbaars tel ling. De classis Kam pen heeft prep. geëx. en beroepbaai verklaard de heer D. Deddens, Soonr kade 7 te Kampen. CRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Murmurwoude: W. van 't Spijker te Drogeham. Aangenomen naar Steenwijk; J \'o gel. kand. te Wormervecr. Bedankt voor De Krim-Lutjcgast en voor Onstwcdde: J. Vogel, kand te Wormerveer; voor Murmurwoude- j W. v.d. Gronden te Enschede. DOOPSGEZ. BROEDERSCHAP Beroepen te Balk-Woudsend: M. T Heijnes te Oude-Bildtzijl. BIJZONDERE AANBIEDING Gratis toezending af. beeWing en beschrij. Westerstngel *z Rotterdam Telefoon 13502J SCHIEDAM. Dank zij het gunstige weer van zaterdag zijn de slotfeeste- lükheden van Schiedams Vakantiefeest allen bijzonder goed geslaagd. Het was dan ook prettig te vernemen, dat i.v.m. het minder goede weer van vorige week enkele attracties ook vandaag nog ge opend zouden zijn. Hieronder valt ook de „Muizenstad" op het Emmaplant- soen, zodat velen biervan hedenavond nog kunnen profiteren. De door de Tourclub Rotterdam ge organiseerde Fiets-Tocrtocht telde wel iswaar niet zoveel deelnemers (een kleine 50) maar is toch geslaagd. Om precies 2 uur werd gestart bij het Beursgebouw, waarna eerst via de Lange Nieuwstraat, Maasboulevard, Ru benslaan en B.K.-laan onze eigen stad werd verkend, waarna de rijders rich ting Vlaardingen op hun route zagen staan. Via de tunnel ging men naar Maas land en in de naaste omgeving van De Lier hield men een korte rust bij een tuinderij, waar iets echt Westlands werd aangeboden. Het deed prettig aan. dat de geel-zwarte Schiedamse vlag daar fleurig wapperde. De terugv/eg ging naar Schipluiden en zo over Kethel en Blijdorp terug naar het Beursgebouw, waar de finish was. Alle deelnemers ontvingen een lepeltje met inscriptie en waren best te spreken over deze Westlandtoertocht. Advertentie Soerweg 21-25. Tel. 176600 Brielselaan 142, Tel. 74317 Rotterdam Hei experiment voor Schiedam om een „skelterrace" te organiseren mag volkomen geslaagd heten. Vele hon derden toeschouwers omzoomden het afgezette gedeelte van de Burgemeester van Haareniaan, nabij de Nieuwe Dam laan. De Motorclub „Schiedam" had de organisatie goed in handen en onder supervisie van de KNAC heeft Schie dam een evenement beleefd dat enkele uren spanning heeft gebracht. De skelters kannen een vaart van 100 km per uur ontwikkelen, zodat er zaterdagmiddag leven genoeg in de brouwerij was. Een zestigtal deelne mers waren van de partij en het ge heel vormde een groots schouwspel. De post lonen en salarissen is van f 4.500.789 in 1956 gestegen tot 6.522.841 in 1961, per personeelslid van 5.683 tot 7.006, terwijl het aantal per soneelsleden steeg van 792 tot 931. Met het personeel bij het onderwijs en in het ziekenhuis bedraagt de huidige sterk te 1369 met een geraamd salarisbedrag van 9.056.615. De personeelsbezetting baart nog steeds grote zorgen. De trek naar het vrije bedrijf, maar ook het vertrek naar andere gemeenten houdt nog steeds aan. Het grote werknemerstekort in het Wa terweggebied maakt het uiterst moeilijk in de personeelsbehoefte op bevredigen de wijze te voorzien. In 1959 verlieten 72 personen de gemeentedienst, van wie er 11 met pensioen gingen. Toch is het tekort iets geringer geworden. Bij een organieke sterkte van 101 man bedraagt het aantal vakatures bij de politie 10. Voor tiet uitbreidingsplan Maasboule vard zijn twee bouwplannen ingediend. Verwacht wordt, dat binnen niet al te Wat de voorziening aan schoolruimte aangaat: voor kleuterscholen is het heel moeilijk toestemming tot bouwen te ver krijgen. Voor de openbare kleuterschool en. de kleuterschool van de Vereniging voor bijzonder Christelijk Schoolonder wijs in buurt Wetering is nog geen rijksgoedkeuring verkregen. Wel is daar een school voor Gereformeerd kleuteronderwijs in aanbouw. Voor de afgebroken kleuterschool aan de Lies- veldselaan is een urgentieverklaring ge kregen. Dit is «veneens ihet geval voor de bouw van uloscholen voor het Herv. en Gereformeerd onderwijs. Het defini tieve plan voor de nieuwe b.l.o.-schoo! aan de Delftseveerweg wordt thans be- stekklaar gemaakt. B. en W. hopen de raad voor de bouw van deze school spoedig de nodige kredieten te vragen. Op korte termijn verwat'.iten B. en W. de rijksgoedkeuring voor de bouw van een nieuw schoolgebouw voor bet ge meentelyceum in de Westwijk. Overeen- Voor het elektriciteitsbedrijf en het gasbedrijf wordt een batig saldo ver wacht van resp. 187.312 en 102.310 tegen resp. 129.897 en 46.975 op de vorige begroting. Helaas, zo constateren B. en W.. heb ben de onderhandelingen met Rotter dam, om samen te werken op het ge bied van de aanvoer van verse vis di rect uit zee, geen resultaat opgeleverd. In 1959 beperkte dc aanvoer zich tot een bedrag van 246.000. B. en W. ver wachten niet, dat dit bedrag in de naas te toekomst zal stijgen. Maar zij menen toch de exploitatie van de zecvishal voorshands niet te moeten beëindigen, temeer waar met deze omzet een slui tende begroting wordt verkregen. Van het industrieterrein in de Grote Vettenoordsepolder resteert nog slechts 1-7 ha. wanneer alle gronden, waarover momenteel besprekingen gaande zijn, uitgegeven worden. Er mag niet op wor den gerekend, dat het opgespoten indus trieterrein tussen spoorbaan en Maas sluissedijk voor eind 1961 gereed Daardoor doet zich de beboette aan meer grond voor industriële doeleinden sterk gevoelen. Wij blijven op het standpunt staan zo besluiten B. en W. in de toelichting op de gemeentebegroting 1961, dat slechts met het indienen van sluitende begrotingen, in financieel opzicht de beste waarborg wordt verkregen voor de totstandkoming van vele plannen, die nauw verbonden zijn met de groei en bloei van onze gemeente. SCHIEDAM. In d- nacht van za terdag op zondag is op de kermis een man van een hoogte van 4 meter Be vallen De heer I. C. E. uit de Hoflaan klaagde over pijn aan het linkerbeen. Nadat hij naar de Nolet-Stichting was overgebracht bleek, dat hij dc linker en- kei had gebroken. Zaterdagavond om 7 uur vond op het Rubensplein een aanrijding plaats tus sen een door J. V. M, bestuurde auto en een bromfiets, die door E. A. L. V. werd bestuurd. V. liep schaafwonden aan het Imkerbeen op, terwijl de duo-passa- giere. rnej. E. B., voor behandelins van de wonden, die zij aan het linker ónder- been had opgelopen, naar het Gemeen- telijk Ziekenhuis moest worden ver- voerd. Na behandeling kon zij echter naar huis terugkeren. I.P A. uit de Dijkstraat vermiste op zondag zijn rijwiel, dat hij op de Nieuwe Haven had gestald. 4d»(*rtent(e SCHIEDAM. Leny d.v. P. Ph. van' Dijk en L. de Ruiter; Antonius Th., z. v. P. D. Heesbeen en A. J. Saarloos; René D., z. v. D. J. Kreuger en H. M. van Lindt; Dick J., z. v. J. J. Bakker en P. van Dorp. SCHIEDAM, De laatste dag van de activiteiten van de CJV voor ge bouw „Jeugdhavcn" aan de Lange Ha ven en van het vermaakcentrum „Zon neland" in de zaal van de Opstandings- kerk, hebben de organisatoren hiervan volkomen verrast. In tegenstelling met de vorige avonden was het weer zater dag bijzonder gunstig voor deze acties en aan de publieke belangstelling was dat wel te zien. Voor het gebouw „Jeugdhaven" heers te een drukte van belang, waaraan de musici van „La Bella Musica" voorna melijk debet waren. Dit zang- en mu- ziekensemble uit Vlaardingen bracht o.Lv. C. J. Bayens een vlot en fris pro gramma naar voren, dat door de vele aanwezigen zeer gewaardeerd werd. Nog nimmer zal voor de jeugdgebouw van de CJV een zo grote groep toe schouwers aan de waterkant hebben ge staan. Er was echter geen gevaar, want aan de kant van de Lange Haven lag de schuit, waarop het gezelschap haar zang en spel uitvoerde. Dat was met recht „Veel plezier in het Havenkwartier". Ook de werkgroep van de CJV kreeg haar handen vol en secretaris P. Plaisier had nauwelijks tijd om ons te vertellen hoe de stand van zaken was. Het gaat goed, zei hij en hij vertelde verder nog, dat men al leen al op de zaterdagavond meer baten had dan op alie overige dagen samen. Zo moest net ook, want alles moest uit verkocht worden en er mocht niets overblijven. In ieder geval was de CJV gezien de weersomstandigheden van de afge lopen week met het slotresultaat best tevreden en gaat men met her nieuwde krachten de feesten voor het 7ö-jarig bestaan op touw zetten. Het vermaakcentrum „Zonneland" trok eveneens zaterdag een record-aan tal toeschouwers, Vooral na het vuur werk liep de zaal van de Opstandings- kerk goed vol en kregen de werkers aan de verschillende stands volop werk. Zij deden dat vol ijver en al met al was dit een gezellig en succesvol be sluit, waarvan de baten ten goede zullen komen aan het winterwerk van dc Zon dagsscholen in Nicuwiand, Het streefbedrag van 500 netto is weliswaar niet bereikt, maar penning meester A. Plaisier kon ons kort voor de sluiting zaterdagavond toch medede len, dat er ongeveer 300 schoon ver diend is en met dat geld zal de com missie straks het benodigde materiaal kunnen aanschaffen en gaat Hervormd Nieuwland weer vol ijver de winter maanden tegemoet om het zondags schoolwerk weer ter harte te nemen. MAASSLUIS. Zaterdagavond kwam V.D.L. in haar nederlaagserie uit tegen een Feyenoord-combinatle uit Roiicrdam. De Rotterdammers, die technisch de meerderen waren, konden slechts een be scheiden 43 overwinning boeken. Voor V.D.L. opende G. van Gijzen de score, die een schot van Kap, dat van de lat in het veld terugsprong in een doel punt omzette (10). Felleman wist vrij spoedig de partijen op gelijke voet (11) te brengen. Een klein misverstand in de VJD.L.-verdediging stelde Van der Hei de in staat om Feijenoord de leiding te geven (12). Vijf minuten in de tweede helft verhoogde Kleinjan de voorsprong van de Rotterdammers tot 1—3. Het zag er naar uit, dat V.D.L. met haar indivi dualistisch spel een grote nederlaag te gemoet ging. maar een kwartier voor het einde was het geluk aan de zijde van de thuisclub en uit een strafschop bracht Kap de stand op 23. Even later kopte één der gasten in eigen doel ert was de stand toch nog gelijk (3—3) ge komen. De Rotterdammers wisten desondanks de overwinning te behalen, want even voor het laatste fluitsignaal passeerde Van der Heide invaller-doelman Hennc- veld kansloos (34). Advertentie DINSDAG 16 aug. van 2—5 uur DEMONSTRATIE Lijnbaan 92 vrij toegang Wethouder R. Langerak uit Rotter dam begroet de eerst aangekomene van de strandzesdaagse die de afge lopen weck van Den Helder naar Hoek van Holland werd gelopen. Onder geweldige belangstelling kwamen zaterdag, vrolijk lachend en zingend, de wandelaars van de Strand-Zesdaagse, bij de Noorder- pier te Hoek van Holland aan. Zie voor verslag pag. 6 VLAARDINGEN. Zaterdag 30 juli werd de 64-jarige mevrouw J. C. Eve> raars met haar rijwiel door een vallen de bromfietser geraakt. Zij moest met inwendige kwetsuren in het Algemeen Ziekenhuis worden opge nomen. Hier overleed het slachtoffei zondagmorgen aan de opgelopen kwet suren. MAASSLUIS. De oefenwedstrijd tussen Excelsior/M en het Vlaardingse De Hollandiaan was geen ontmoeting, waarin overtuigend spel te zien was, Aan beide zijden werden opgelegde kansen gemist. A. de Graaf opende voor Hollan diaan de score, maar in dc 25ste minuut was de stand door toedoen van Schip pers weer gelijk (11). Deze stand bleef tot aan de rust gehandhaafd. In dc tweede helft waren de partijen volkomen tegen elkaar opgewassen.' Na enige tijd kwam Excelsior er beter in en linksbinnen Van Witscnburg wist met twee doelpunten de score op 31 te bren gen. Vijf minuten voor het einde ver kleinde De Graat de nederlaag van de Vlaardingers tot 32. GEBOUW SPES Dordtsestraatweg 25-27 (bij da Pielnwag) Dagelijks van 10-10 uur. M«BtK.*4,T«i.ItS448, Omsta. DersHtr1X,T<1.4t2tt VLAARDINGEN. De eerste oefen wedstrijd, die Zwaluwen zaterdag op haar eigen veld tegen het Dordtse Fluks speelde, heeft niet aan de ver wachtingen beantwoord. Na een wel zeer matige wedstrijd gingen de gasten met een 30 zege huiswaarts, waar tegenover Zwaluwen niets anders kon stellen dan pover voetbal, van alle fan tasie ontbloot en van zeer weinig en thousiasme getuigende. Het was te danken aan het goede doelverdedigen van v. d. Reiiden, dat Fluks voor de rust slechts eenmaal het net kon vinden en wel door rechtsbui ten Prins CO1). Zwaluwen kwam met verder dan enkele uitvallen, die helaas door de verdediging van Fluks dikwijls met de hand onderbroken werden. Deze onnodige handsballen ontnamen bij de gastheren de lust om er nog een scheD- je op te gooien en zo kwam het, dat Fluks het heft in handen nam en Zwa luwen nauwelijks gevaarlijk kon wor den. Bij deze stand floot arbiter Mo lendijk voor rust. In de tweede helft kon de thuisclub ook niet veel presteren. Verschillende soelers gaven duidelijk te kennen, dat zij gebrek aan tempo hadden, terwiu anderen zo individueel speelden, dat ju telkens vastliepen op de hechte verde diging van de bezoekers. Van een her stel na een verloren duel was geen sprake en vooral Mellema maakte zien hieraan schuldig. Het viel dan ook niet te verwonderen, dat Fluks door twee goede doelpunten van midvoor Sanner tot 30 kwam. Linksbuiten Hoogerboort moest zien daarna laten vervangen, maar de tijd was te kort om alsnog de eer te reü- den. De zege kwam verdiend bij het met enkele invallers spelende Fluks te recht met 30. Zwaluwen 2 speelde een oefenwedstrijd tegen het Rotterdamse DOS'32 en won met 32, nadat de rust stand met 21 was gekomen. Scheids rechter J. van Heyst leidde deze wed strijd prettig. VLAARDINGEN. Op 3 mei van dit jaar was Willem Johannes Boons- ma (60), Van der Spiegelstraat 69a te Vlaardingen. veertig jaren in dienst van de N.V. Metallicus te Schiedam. Zaterdagmorgen is hem voor dit aienstiubileum de eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op de borst gespeld. De huldi ging geschiedde bij hem thuis en hier van waren getuige, behalve familiele den. de topfunctionarissen van genoemd bedrijf, directeur Hartgers, procuratie houder Spruit, bedrijfsleider Van Scho ten en hoofdbaas Ladema, alsmede de heer De Nijs als afgevaardigde van het personeel. Van zijn directeur mocht de jubilaris de draagmedaille, behorende bij de koninklijke onderscheiding, in ontvangst nemen. De heer Boomsma oefent geen alle daags beroep uit. Hij is forceur. Een zeer oude functie, die bij Metallicus door nog slechts één andere werknemer wordt verricht. Een forceur vervaar digt metalen voorwerpen in hoofdzaak met de hand. De heer Boomsma is als foreeur een ware kunstenaar. Maar ook zijn nauwgezette plichtsbetrachting werd door de directie geroemd en anderea ten voorbeeld gesteld.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2