Jubileum van C.J.V. wordt groots van opzet Zaterdagimddagelftallen speelden oefenwedstrijden Concert door leerlingen van Gijs de Graaf KERK EIS SCHOOI Collecte en bouwbord nieuw gebouw L. en Y. Ds. K. de Bel hield gedachtenis- rede in Hollandse Rading Schiedamse stedebouwer J. M. Horvath overleden VAUXHALl BEDFORD Bundeswehr wil A-wapens VATERWEG Geslaagde auditieavond HBSS en PPSC wonnen Prijsuitreiking liengelconcours Dit gebeurde in Schiedam In Grote Kerk te Vlaardingen SeJioolsportvelden aan Florislaan Gouden ambtsjubileum Dit gebeurde in Vlaardingen Wijkmarsenseizoen waardig geopend Afscheid ds. Zwarts gssLSSS,.1® keetman Ruiter mocht in ons land niet te paard 100.000ste badgast in Scheveningen Venlose vandalen gearresteerd Schoten gelost aan Koningstraat H. W. van G0RP ZONES H. W. van G0RP ZONEN TROUW Maandag 22 augustus 1960 Vertrek vluchtelingetjes Brandweerliedenvereniging jubileert De Zonnébloemen-cursus P.P.S.C. beter Burgerlijke stand van Schiedam Hoek van Holland Ongevallen in Hoek van Holland Excelsiornieuws O „In Koninkrijk Gods geen emeritaat Burgerlijke stand van Hoek van Holland Ruim f 2600 voor Poliofonds SCHIEDAM In het St. Fran- ciscus ziekenhuis te Rotterdam is, nadat hij een operatie had on dergaan, overleden de heer J. M. Horvath, stedebouwkundige van de gemeente Schiedam diamanisHjpen Bedrij fswoningen Orgelstudiereis beëindigd Tocht, in België voortgezet Taptoe Delft Advertentie Rotterdam,So«rweg21-25,Tal.176600 Zomerexpositie „De Kring" Auto verbrand op Rijksweg 4a Vernieuwde Chr. School wordt geopend Kapiteins, stuurlieden en telegrafisten beloond voor meteorologische diensten Schevenings vangstrecord opnieuw verbeterd Vluchtelingenkinderen verlaten Den Haag tT" A SCHIEDAM. De auditicavond, die de CJV zaterdag In gebouw Jeugdhaven heeft gehouden, Is bijzonder Interessant geworden. Niet aileen vanwege de opga ve voor deelname aan de in maart 1981 te houden revue t.g.v. het 75-jarig be staan, maar bovendien doordat Wim de Wolff als voorzitter vele festiviteiten van het jubileumjaar bekend maakte. De opkomst van de CJV'ers was voor deze auditieavond zeer bevredigend te noemen en de heer De Wolff hoopte, dat tijdens de in de komende maanden te houden repetities eveneens van een trouw meeleven met het jubilerende Verbond kan worden gesproken. De voorzitter had (terecht) heel wat noten op zijn zang bij zijn mededelin gen voor de op donderdag 2 maart te houden revue in het Passage Theater. Hij merkte op, dat men wel wat hoog gegrepen had bij de keuze van het Pas sage Theater, omdat men daar beslist iets goeds moet brengen. Er staat nog veel meer op het pro gramma tijdens de jubileummaanden. Op woensdag 1 maart zal in gebouw „Irene" een receptie worden gehouden; op 2 maart volgt dan de revue; op 2e jPaaisdag hoopt men de Provinciale -Bondsdag in Schiedam te kunnen hou den; een grote taptoe van „Harmonie" zal eveneens worden uitgeschreven, •evenals een concert van „Bravo". Voorts zal er een kampweek worden gehouden. De Pinksterdagen hoopt men door te brengen op de Ernst-Sillimhoeve. waar een grote Pinkster-jubilade zal worden gehouden. Ten slotte zal ook weer een groot festijn worden georga niseerd tijdens de volgend jaar te hou den vakantiefeesten. De heren Wim de Wolff, Piet de Rui ter en Jaap Barnouw vormen de com missie, die dit jubileum zullen voorbe reiden. Ten slotte zij nog vermeld, dat op zon dag 26 maart de morgendienst in de Grote Kerk een speciale herdenkings dienst .zal zijn voor de dan 75-jarige C,J.lM.)V. In maandelijkse bijeenkomsten zal de jubileum-commissie alle programma-on derdelen nader uitwerken, om alles zo goed mogelijk te doen slagen. SCHIEDAM. - De Duitse vluchtelin getjes, die de laatste weken een pret tige vakantie in Vlaardingen hebben doorgebracht dank zij de activiteit van de CJV, afdeling Schiedam, en de spon tane medewerking van een groot aan tal pleegouders, zullen deze week ver trekken. Hun vakantietijd is dan om. Vrijdag morgen zal de heer P. Plaisier reeds een viertal van hen naar Rotterdam brengen, waarna de kinderen naar hun „vaderland" zullen terugkeren, Vrijdagmiddag om 4 uur volgt dan het vertrek van de overige 22 jeugdi, vluchtelingetjes, die vanaf het gebouw Jeugdhaven zullen worden vervoerd met een bus. Deze bus zal de kinderen naar Rotterdam brengen, vanwaar zij naar Leusden zullen worden gebracht. De pleegouders komen de kinderen vrijdag zelf brengen naar het gebouw aan de Lange Haven, waarna voor hen de pret tige herinnering bewaard zal blijven, dat zij een bijzonder goed werk hebben verricht. Voor het bestuur van ,de CJV geldt dit eveneens. SCHIEDAM. De prijsuitreiking van de door de Schiedamse Gemeenschap- in de vakantieweken georganiseerde hen- .gelwedstrijden, heeft' zaterdagmiddag plaatsgevonden en mocht zich verheu gen in een goede belangstelling. Geen wonder, want de eerste prijs bij 'de junioren bestond bijv. uit een com plete werphengeluirtusting en viel ten deel aan 'de vrouwelijke hengelaarster (F. Giesen. De Hengelvereniging - „Schiedam en Omstreken" had voor diverse prachti- .ge prijzen gezorgd, zodat aan de win- ,naar bij de senioren, de heer A. Kieie, «en uitschuifbaar schepnet kon worden -uitgereikt. ',V', De drie vrouwelijke deelneemsters aan deze hengelwe'dstrijden 'werden met bloe men gehuldigd, als bewijs van erkente lijkheid voor hét feit, dat zij hun krach ten met de heren hebben durven meten. Voorzitter A. Giesen merkte nog op, dat de klacht';over het andere viswa ter (vorigtjaax'de Delfshvense Schie en deze keer -het Beatrixpark), ongegrond is gebleken!. %th "Schiedam-werd-n.l^' nog meer vis gevangen dan in Rotterdam. Het was een gezellige middag, die ve le prijswinnaars tevreden huiswaarts deed gaan. Ook de niet-winnaars had den een genoeglijke middag. SCHIEDAM De Schiedamse Brandweerlieden Vereniging „Vriend schap zij ons doel", die 50 jaar bestaat, -zal op 3 september 's avonds half 8 in Musis Sacrum" een feestavond geven, Conferences en programmaleiding: Ru 'di Carrell, muzikale omlijsting. j SCHIEDAM Zoals wij zaterdag meldden begint half september de nieuwe cursus van de stichting „De 'Zonnebloem". De aanmeldingen hier- "voor kunnen tot en met vrijdag iedere ;avond gedaan worden in het gebouw van „De Zonnebloem" in Schiedam, Nieuwstraat 12. Van 7. tot 9.30 uur is hiertoe gelegenheid, terwijl telefonische 'opgave mogelijk is onder nummer 67792. SCHIEDAM. De oefenwedstrijden, welke de zaterdagclubs HBSS en PPSC resp. tegen „Schiedam" en Hermes DVS hebben gespeeld, zijn belden in overwinningen voor de zaterdagmensen geëindigd.HBSS gaf „Schiedam" met 3—0 klop en PPSC zegevierde met 3I. De strijd tussen HBSS en „Schiedam' heeft in zoverre niet aan zijn doel be antwoord. dat de oranje-hemden niet in de gelegenheid zijn geweest hun nor male spel te spelen. Bij Schiedam wa ren enkele felle spelers, die hun heil zochten in ruw spel, waardoor HBSS zich ging ontzien en niet meer in haar spel kon komen. Dat neemt niet weg, dat de mannen van Scheffers de meerdere bleven over „Schiedam". Een doelpunt van mid- voor Rijnbende zorgde voor een 10 voorsprong en kort voor de rust was het rechtsbuiten Dröge, die er 30 van maakte. In de tweede helft heeft HBSS voor zichtig gespeeld, omdat de spelers zich wilden sparen voor de naderende com petitie. Niettemin kon Daaf Dröge we derom doelman v. d. Poel passeren en kwam de overwinning met 30 ver diend bij HBSS terecht. Scheidsrechter L. J. de Block had het niet gemakkelijk met enkele Schiedam- spelers, maar hij heeft toch uitstekend geleid en hield het heft goed in handen. Bij PPSC ging het er prettiger aan toe in de wedstrijd tegen een sterke combinatie van Hermes DVS. De Bos- hoekbewoners voelden zich bij Hermes DVS best thuis en hebben met een ver jongd elftal goed partij gegeven. Bij de rust had PPSC een verdiende 10 voorsprong, doordat het iets fep' Ier op de bal had gezeten en daardoor •- SCHIEDAM Geboren: 20 aug. Johanna M. d. v. B. D. L. Rijkuiter en A. T. van Deursen, 19 aug. Irene M. d. v ,C. Rij sd ijk en A. van oer Werf. 20 aug. Frans J. L. z. v. L. Witkamp •en A. H. Schalkwijk. 19 aug. Barend z. v. J. J. Bijisma cn R. Paroa, 2U aug. Arja cl. v. H. Polak en J. van Dijk. 19 aug. Lieuwe z. v. ->A. J. Kraüshsar en H. M. Tuitjer. 20 aug. Robertas M. K. z. v. G. J. Landsbergen en M. P. J. Reherman. Overleden: 18 aug. J. J. van Geest, 81 jr. aw aug. A. de Lange, 81 jr. HOEK VAN HOLLAND. Op het vrije strand te Hoek van Holland stap- te de 8-jarige J. de H. uit Pijnacker met zijn voetje in een stuk glas. De jongen is met een diepe vleeswond op genomen en naar dokter Van Lonkkuy- zen. overgebracht die hem de eerste hulp verleende. Ten slotte was het de 6-jarige J G. K. uit de Hoek die plotseling de Tas- manweg overstak en door de motorrij der J. V. uit de Hoek werd aangere den. Het jongetje liep enige schaafwon den op aan het hoofd. De motor van 'de heer V. bekwam enige schade. Dok- 'ter Lonkhuyzen verleende de jongen eerste hulp. Twee jongens van 10 en 8 jaar hebben zaterdag een diefstalletje gepleegd in het pakhuis van de Fa. Boger, importeurs van suikerwaren. Zij hebben een doos meegenomen, die 144 rollen drop be vatte. Van de inhoud hebben zij 20 rol len verorberd, waarna zij het resterende gedeelte thuis hebben verstopt. De litie heeft de doos na verhoor in beslag ge nomen. Uit de Buys Ballotsingel is een da mesrijwiel merk Douglas opgevist. Het rijwiel had een lekke achterband. Zaterdagmiddag omstreeks 17.30 uur vond op de Blauwe brug in Schiedam een aanrijding plaats tussen een volks wagen bestuurd door H. W. uit Amster dam, en een Solex bestuurd door me vrouw M. M. J.Y uit Schiedam. Het ongeluk gebeurde omdat de volkswagen ineens moest remmen, waardoor de So lex die direct achter de auto reed geen botsing kon voorkomen. Het 4-jarige zoontje van mevrouw J. viel van de Solex en liep een scheurwondje aan het linkeroog op. Door de bestuurder van de volkswagen is hij naar het ziekenhuis gebracht. Na verbonden te zijn mocht hij weer naar huis gaan. De heer C. V. deed zaterdag aangifte van diefstal uit zijn auto van drie zonne brillen, waarvan één het merk Imbaul draagt, 3 vistuigen. 1 bakosleutel en 2 schroevendraaiers. Hij had zijn auto ge parkeerd op de parkeerplaats van de Rembrandtlaan. de blauwwitten telkens te vlug af wa ren. Na de rust zagen Liebeek en Veen- stra kans om nog twee doelpunten te scoren, nadat evenwel Hermes DVS eerst had gelijkgemaakt. De grote man bij PPSC was midhalf Piet van Veen. die op een uitstekende wedstrijd kan terugzien. Arbiter Weeda sloeg de plank een en kele maal mis bij buitenspel, maar leidde verder zeer verdienstelijk. De wedstrijd had een sportief verloop en was voor PPSC een goede oefening voor het nieuwe seizoen. VLAARDINGEN. Nico van der Bos en Jaap van der Heul hebben zaterdag avond op het machtige orgel van de Grote Kerk op de Markt het eerste van een serie orgelbespelingen gegeven. Bei de leerlingen van de vaste organist. Gijs de Graaf lieten een goede Indruk na bij het helaas niet zo talrijk opge komen publiek. De ware orgelliefheb- bers hadden na afloop zeker geen spijt van hun komst. Het betrof hier een leerlingenconcert en in dat raam gezien, werd dan ook aan de verwachtingen volkomen beant woord. Van der Heul opende met „Ciacona in d". Dit lang niet gemakkelijke werk van Joh. Pachabel zette de organist wat voorzichtig in. Al spoedig bleek echter dat hij het stuk goed in de vingers had en na zich wat ingespeeld te hebben, getuigde zijn spel van een goede scho ling. Tijdens het uitvoeren van „Pre ludium und fuge", van J. S. Bach door weefden zijn spel enkele schoonheids foutjes; wellicht een gebiek aan routi ne. Soms klonk het tempo wat onregel matig, maar storend was dat niet. Kij besloot zijn bespeling met de „Suite Gothique" van Boëllmann. Dit werk, dat uit vier delen bestaat blijkt altijd voor iedere organist moeilijkheden op te leveren. Vooral de overgangen moeten daaronder bjden en ook daarbij veroorloofde Van der Heul zich enkele slippertjes. Het slotgedeelte, de toccata kwam er goed uit en daarmede besloot hii zijn eerste uitvoering op waardige wijze. Nico van der Bos begon fijn aandeel met een tweetal koraal voor spelen van J. S. Bach. Het kwam ons oaarbij voor, dat zijn spel wat c 'ertuiging miste. On getwijfeld bezit bij capaciteiten om de koralen: „Durch Adam's fill ist ganz veiderbt" en „Da Jezus an dem kreuze stund", op gevoelvoller w'jze te vertol ken. Waarschijnlijk miste de organist het nodige zelfvertrouwen. Het werk van Max Reger, „Wie ivohl ist rnir o freunJ der seeïen", werd voortreffelijk ge speeld, al vonden wij de registratie wat aan de al te sombere kant Anders was het gesteld met bet slotnummer van het programma: „Toccata" van Monni kendam. Hierin toonde Van der Bos zijn klasse en kon hij zich geheel uitle ven. Met soms alle registers open deed hij zulks dan ook gretig en de enkele r.Taien dat hij een klein misgreepje maakte, werd hem door het orgelmin- W-d publiek zeker niet kwalijk geno men. De organisten, die beurtelings achter de speeltafel plaats namen zullen in de toekomst zeker nog meer van zich la ten horen. MAASSLUIS. De regen was zater dag bij het voetbal speibreker, want slechts in Katwijk bleek het terrein be speelbaar. De wedstrijd I'.xeelsior A.D.O. 2 en de twee wedstrijden tegen Zwaluwen-elftallen te Vlaardingen moes ten worden afgelast. Quick Boys 2 bleek ook nu weer sterker dan Excelsior 2 dat met een 40 nederlaag hujstoe kwam. De nuttige oefenwedstrijden tussen een zestal juniorelftallen van V.D.L. en Ex celsior konden zaterdagmiddag op het terrein van V.D.L. doorgang vinden. De uitslagen waren: V.D.L. alEx celsior al 32; V.D.L. b 1—Excelsior b 1 2t; V.D.L. b 2—Excelsior b 2 30; V.D.L c 1Excelsior c 3 41; V.D.L. c 2Excelsior c 2 04 en V.D.L. c 3Excelsior c 3 24. NED. HEKV. KERK Bedankt voor Uithoorn (toezeerinj en Bronkhot! A. Mol te Steenderen VLAARDINGEN Het aktiecomilé, dat zich als doel gesteld heeft gelden bijeen te zamelen, teneinde te komen tot de bouw van een nieuw Jeugdcen trum, ten behoeve van de C.J.V. „Lief de en Vrede", heeft thans een nieuwe actie ontplooid. De C.J.V. heeft name lijk toestemming van B. en W. ontvan gen om zaterdag aanstaande een straatcollekte te houden. Om nog wat meer aandacht te geven abn het doel van deze coilekte zal woensdagavond om zeven uur op het toekomstige Zondag was bet 59 jaar geleden, dat ds. K. de Bel, thans te Hollandse Rading, door zijn broeder' ds. G. J. G. de Bel, te Heer jansdam in zijn ambt werd bevestigd, Voor deze dienst was grote belangstel ling. De voorganger releveerde zijn grote dankbaarheid jegens God, dat hij na ernstige ziekte nog in staat was gesteld het woord van God uit te dragen. Spr. wilde zijn persoon niet op de voorgrond -plaatsen,--doeh-vóór-ailes het Evangelie prediken. Het was Gods ontfermende liefde, dat hjj 50 jaar lang heeft mogen getuigen in het ontvouwen Van Schrift en Belijdenis. Predikant zijn is een wonderlijk ambt. Van hem wordt o.a» verlangd, dat hij een oplossing weet voor de moeilijke vraagstukken en een vraagbaak is. Hij woont in een glazen buis. Gelukkig ech ter dat hij kracht kan putten uit de wetenschap, dat tenslotte God de Heere regeert. Evangeliedienaar zijn is een heerlijk werk en Gods Woord keert niet ledig .weder. Meermalen werd spr. zelf getroost door de Goddelijke boodschap die hij aan zieken en stervenden bracht. Heerjansdam was zijn eerste gemeente. De kerkeraad bestond daar uit acht personen, die tezamen meer dan 500 jaar telden. Wat moet dan een jong predikant beginnen bij zulke opzieners die zeer conservatief waren en alles bij het oude wilden laten. Gelukkig hebben we elkaar kunnen vinden, zei spr. Van Heerjansdam ging ds. de Bel naar Ambt-Vollenhove. Er heerste door de slechte vangsten van de Zuiderzeevisserij destijds grote nood en het mocht spr. gelukken veel sociaal werk te verrich ten. Toen ging hij naar Friesland. Voor vijf kleine gemeenten was er slechts één predikant, hoewel er toch drie ker ken waren. Groot leed werd hem daarbij niet gespaard. Zijn vrouw werd ziek en moest in een Sanatorium worden op genomen. Daarna diende de predikant de gemeente Steenwijk, waar op kerkelijk gebied nogal strijd was, doch door ge brek aan belangstelling van beide zijden, werd de strijdbijl begraven. De volgende gemeente was Schiedam, waar het eerst moeilijk was. De kerkvoogden vulden hun college o.m. zelve aan, zonder dat de gemeente daarin gekend werd. Toen de oorlog uitbrak was hij reserve-veldpre diker en werkte hoofdzakelijk in de Peel. Geboren: Adrianus R. zu van G. Ot- tevanger en W. M. Komijn; Teresa M. dr. van K. E. Heil en P. Wilkinson. - Ondertrouwd: C. J. Camiens 19 jr. en G. G. v. d. Ree 19 jr. Overleden: A. Klootwijk echtgenote 'van' A. de Bie, oud 77 jaar. M. Mc. Cormell echtgenote van R- S. Mason •(Eng.) oud 70 jaar t HOEK VAN HOLLAND. De activi- teit van de Hoekse aldeling van het Po- Uofonds bracht, een bedrag op van ruim ƒ2600. De heer Horvath, die op 18 maart 1907 in Budapest werd geboren, werd, nadat hij achtereenvolgens bij de ste debouwkundige diensten van de gemeen ten Amsterdam, Haarlem en Den Hei der had gewerkt, op 15 mei 1950 be noemd tot stedebouwkundige A in de Gemeente Schiedam. Op 1 januari 1960 werd hij bevorderd tot hoofdingenieur. De heer Horvath heeft in de loop der jaren voor Schie dam bijzondere verdiensten verworven o.m. door de uitbouw van de stad en de sanering van de binnenstad. Vooral op de nieuwbouwwijk Nieuwland, heeft de heer Horvath zijn stempel gedrukt. Van de oorspronkelijke plannen, die voor zijn komst werden uitgewerkt is niet veel overgebleven. Hij paste deze plannen aan bij de hedendaagse wen sen en verlangens. Daarnaast heeft de heer Horvath een groot aandeel gehad in de uitbouwplan nen voor Kethel, de aanleg van de Maasboulevard en de bouw van het restaurant Europoort. Ook in het maken van de plannen voor een nieuw stadhuis en die van het nieu we N.S.-station, met het daarvoor gele gen plein en de daarop aansluitende ver bindingswegen, had hij een groot aan deel. De heer Horvath was een bijzonder sympathiek mens, die leefde voor zijn werk en niets liever deed dan anderen er deelgenoot van maken. Voor vele Horvath lezingen over de stedebouwkun dige problemen in de stad gehouden en deskundige rondleidingen door de stad verzorgd. Zijn heengaan wordt dan ook allerwege diep betreurd. Schiedamse verenigingen heeft de heer digd. Op de gedempte Biersloot nabij de afrol reed de 22-jarige meubelmaker T. V. met zijn scooter tegen een over stekende hond. V. kwam te vallen en liep verwondingen aan hoofd en heup op. Door een verkeerde manoeuvre bij het achteruit rijden geraakte de 21-jarige tekenaar L. J. E. uit Rotterdam zaterdag nacht met zijn personenauto in een sloot langs de Broekweg. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Een takelwagen bracht de drenkeling op het droge. De 65-jarige Jacobs S opvarende van het M.S. Hilda liggende in de Oude Ha ven kwam zaterdagmiddag van genoemd schip te vallen. Zij liep een hoofdwond op. De 6-jarige L. IJ., de 9-jarige M. H. en de U-jarige A. IJ. werden zondag middag in het Kolpabad aangehouden omdat zij werden betrapt bij het stelen van geld uit badtassen. De 6-jarige L. IJ. werd reeds eerder naar het bureau ge bracht voor soortgelijke diefstallen. De 20-jarige bromfietser N. S. reed zaterdagmiddag op de Billitonlaan tegen een overstekende voetgangster op. Deze de 33-jarige N. P. de R. liep een hersen schudding op, de bromfietser een bloed neus. De brommer werd ernstig bescha- Nadat de oorlog voor Nederland ten einde was, week ds. De Bel mét een aan tal Hollandse militairen naar België uit. vanwaar hij tenslotte in Duinkerken te recht kwam. Daar heeft hij de verschrik kingen van de oorlog mede beleefd. De reglementen van de Herv. Kerk (onder regiem van Koning Willem I) waren van kracht. Dit had tot gevolg dat diverse kanselboodschappen moesten worden gebracht, welke gevaarlijk waren voor de predikant Gelukkig werden door de Nieuwe Kerkorde wijzigingen ge bracht in de verouderde reglementen. Vijftig jaar heeft spr, nu de boodschap van Gods genade'mogen -brengen en hij hoopt dit zolang mogelijk te doen. In Gods Koninkrijk bestaat geen emeritaat. Te getuigen van Hem, dat is wat zijn hart begeert Tof "slot werd gezongen Ps. 119:53. Na de zegenbede sprak allereerst de tegenwoordige predikant van Steenwijk, daarna een afgevaardigde van de Friese gemeente, vervolgens een vriend uit.Slie- drecht en tenslotte een kerkeraadslid van Schiedam. De voorzitter van- de ker keraad van Hollandse Rading vertolkte de gevoelens der gemeente, en op zijn verzoek werd de leeraar toegezongen Ps. 92 9. Van de gelegenheid om de familie De Bel te complimenteren, werd in een naast de kerk gelegen gebouw druk ge bruik gemaak, VLAARDINGEN Het had er zater dagmiddag alle schijn van, dat er iets bijzonders te doen was, zo druk was het In alle delen van de stad. Niet al leen was het de aanhoudende regen, die alle hulsmoeders 's morgens er van weerhouden had, het pad op te. gaan. maar in de middaguren zouden Sur- stun Corda en De Pijpers een rond wandeling door dc stad maken, zoals dat officieel heette. Juist in de middaguren had de re gen plaats gemaakt voor een verkwik kend zonnetje en dat betekende, dat complete huisgezinnen de Vlaardingse straten bevolkten. Behalve voor de ge bruikelijke zaterdagse inkopen toonde men veel belangstelling voor beide muziekkorpsen, die in hun keurige uni formen hun mizikaie marsen door en kele stadswijken maakten. Vooral De Pijpers hadden over be langstelling niet te klagen. De jeugd trok in grote getale achter de musici aan en dit had tot gevolg, dat het ver keer menigmaal oponthoud ondervond. In hét centrum deed zich dat het meest gevoelen. Sursum Corda, die de Vettenoordse- poider voor haar rekening had geno men kreeg eveneens een schare sup porters achter zich aan, die wel eens goed de marsen in zich op wilden ne men. Al met al werd op deze wijze het „wijkmarsenseizoen", dat onder auspi ciën staat van de Federatie van Vlaar dingse Muziekgezelschappen, op waar dige wijze geopend. VLAARDINGEN. De vrijgemaakt Gereformeerde kerk van Vlaardingen zal deze week afscheid nemen van haar predikant, dsf. H. J. Zwarts. Ds. Zwarts heeft n.l. een op hem uitgebracht iie- roep aangenomen en dat betekende, dat hij met ingang van 1 september legerpredikant in Den Hang zai wor den. Dit legerpredikantschap bestaat uit het geestelijk verzorgen van de patiën ten van het Centraal Militair Hospitaal in Den Haag. Ds. Zwarts zal niet zijn vrouw en twee kinderen aan de Binnen singel gaan wonen in Den Haag. Voor Vlaardingen betekent dit niet al leen een heengaan van een herder en leraar, maar tevens van èen warm voor vechter van de vrijgemaakt Gerefor meerde school, waarvan de scheiden de predikant voorzitter is. Met vier leerkrachten is men een Gereformeer de lagere schooi van zes klassen be gonnen (de Rehoboihschool, waarin ook kinderen van omliggende plaatsen zit ten) en volgend jaar zal deze school een nieuw volwaardig onderdak krijgen. De gemeente is vomemens om woens dagavond -afscheid te nemen van ds. Zwarts en zijn gezin en wel in een ver gadering, die in het kerkgebouw van de vrijgemaakt Geref. kerk gehouden zal worden en die om 8 uur zal begin nen. Zondag hoopt ds. Zwarts tijdens de middagdienst zijn afscheidspredikatie te houden, welke dienst om 5 uur aan vangt. VLAARDINGEN De stadsparken, die met hun speelvelden en sportaccom modaties een welkome recreatie-moge lijkheid bieden, waarmede de jeugd zich gelukkig mag prijzen, vragen drin gend om uitbreiding. Wat Vlaardingen nog niet heeft, maar er wel zal komen is een schoolsportveld. De gemeentelijke plantsoenendienst is vorige week begonnen met het uit zetten van het sportveld, dat gelegen is aan de Floreslaan, nabij het Fortu- nacomplex. In de onmiddellijke nabij heid daarvan zullen twee korfbal veld en komen, terwijl eveneens een kleedge bouw is geprojecteerd. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om twee schoolsportvelden aan te leg gen maar daarvan heeft men af moeten zien, vanwege de ruimte, die de hou ten -opvangschool aan de Floris de Vijf- deiaan van het terrein heeft ingenomen. De afmetingen van het veld zuilen 60 bij 90 meter worden. Binnen enkeie we ken zal begonnen worden met het in zaaien van gras. Dit houdt dus in, dat dit veld het komende seizoen in geen geval bespeeld zai kunnen worden. Zelfs vraagt men zich af of dit veld, alsmede beide korfbalvelden het vol gend seizoen voor sportbeoefening ge schikt zal worden bevonden. Het grote korfbalveld van 40 bij 90 meter is in de lengterichting evenwij dig geprojecteerd met de Claudius Ci- vilislaan, terwijl een juniorveld dwars op deze laan komt te liggen. Het kleedgebouw, dat ontworpen werd door gemeentearchitect K. C. van Waalwijk zal vier kleedkamers bevatten, waarvan door het plaatsen van tussenschotten acht cabines kun nen worden gemaakt. De inventaris van deze kamers bestaat slechts uit een zeer kleine wasgelegenheid met twee kranen. Het geprojecteerde ter rasje, de scheidsrechters- en bergruim te konden - geen goedkeuring verkrijgen van de .gemeentelijke instanties. Zelfs is het niet uitgesloten, dat de kantine niet gebouwd zal worden. Uiteraard is er wel ruimte gemaakt voor een par keerplaats met fietsenstalling. bouwterrein aan de Fransenstraat een bouwbord onthuld worden. Na de massale oliebollenactie in de cember van het vorig jaar en na het geslaagde Jeugdspektakel, dat in april werd gehouden, liet L. en V. weinig méér van zich horen. Het valt trou wens heus niet mee, om aan de lo pende band akties te organiseren. De afgt dankte Kuiperstraatkerx waar de jeugo. nog steeds komt, is bepaald met geschikt voor het doel van do C.-T.V. Vooi ai nu het winterseizoen praktisch voor de deur staat, doet de wens naar een nieuw gebouw zich wederom geiden. Bij regen en ha) de wind kan liet in de Kuip" soms spoken en dat er dan menig druppeltje in het gebouw terecht kom;, is in Vlaardingen geen publiek geheim meer. De L en V-ers r.in bepaald niet van gedachte, dat d collecte voldoen de op zal leveren, u-.n een punt ach ter alles te zetten. Vooral bij slecht weer is de opbrengst van een straat- collecte dikwijls minimaal. Daarom doet de jeugd van Vlaardingen oij voor baat een beroep op de gehele vol (ei g om zich eendrachtig te en achter het doel van de afct't* Voor collectant kan men zich ooge ven aan de adressen Sportlaan 5 en Hortensiastraat I2a. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Valthermond r P. Meijer, kandidaat te Leiden di bedankte voor Exmorra- en Aliinga wier, Oostvoorne en voor Pacsens Moddergat. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Aangenomen naar Balk—Wouds"m M. J. Heynes te Oudebildtzijl. Advertentie Dealer voor Rotterdam én omgeving Advertentie DINSDAG 23 aug. van 25 uur DEMONSTRATIE vrij toegang Lijnbaan 92 VEILING 's-GRAVENZANDE 19 aug. Tomaten A 209—215, B 190, C 190—215, CC 135149; veiling van half tien: A 205,. B 195 C 195 per bakje van 6 kg; waspeen 140—300 per kist van 20 kg. dubbele bonen 375—850 per kist van 15 kg, meloenen 3252, (8) 31 53 (10)3917, suikermeloenen (5) 145, (6 75—140. (8) 60—120, (10) 80—85 netme loenen A (groen) (5) 33—49. (8 3748, (10) 2634, perziken 643, paprika's 2—8, bloem kool (6) 38—43, (8) 2814, (10) 18—31, kom kommers S—23, alles per stuk; druiven-ali- canten 160190, frankenthalers 140195, muskaat 193240, golden champion 150225, pr. aberson 150180. pepers 60—155, pruimen S5—110, snijbonen 2585, pronkbonen 37, ro de kool 7—13, kroten 11, rabarber 12, prei 1619 alles per kg, bospeen 14—18, selde rij 3—4 per bos, sla 1419'A per krop. VEILING PIJNACKER: 20 augustus Plat- glaskomk. I 36—44, idem II 28—34, Idem III 1826. idem IV 14—18, komk. stek 812, kaskomk. I 3847, idem II 24—34, idem III 18—23, meloenen 45—85, sla I 20,826,1, idem II 8,8—14,5, bloemkool 1 32—36, idem II 27— 31, idem m 18—24, alles per stuk; kromme komk, 2831, stambonen 38—50, andijvie 18 25 alles per kg, tomaten -A 195245, idem B 180—230, idem C 170—215, idem CC 135— 145, alles per 6 kg. VEILINGEN BOND WESTLAND. 19 aug. Tomaten a 210220, b 200215, e 200—210, cc 135—140, aanvoer van export tomaten 49 ton, druiven: golden Champion 225250, ali- canten 165190, frankenthalers 165210, mus- caat 230255, prof. Aberson 175190, export druiven 2900 kilogram, meloenen ananas 55 105, netten 31—56. suikers 90—350, perziken (12) 34—37, (18) 27—40, (24) 20—29, (30) 13— 16, bloemkool 2429 sla 20, paprika's 617, aubergines 3669, mais 89, komkommers 10—25 per stuk, uien 35, kroten 8, prei 21. rode kool 4tó11. andijvie 14, pruimen 60 85, bramen 105, handappelen 38—52, handpe- ren 19—25, moesappelen 815, stoofperen 9 13. dubbele bonen 2755,' snijbonen 7595, pronkbonen 4349, spekbonen 4556, pepers 65200, augurken 80. waspeen 1118 per ki logram, aanvoer binnenlandse iomaten 5 ton. VEILING WESTEBLEE, "19 aug. Aard appelen 250380, poters 130290, per kist. andijvie 12—16, dubbele bonen 40—84, pronk bonen 3752. snijbonen- 6375, rentegevers 72, rode kool 5—11, alicanten 170190, gol den Champion 205250. frankenthalers 170— 185. muscaat 285, prof. Aberson 390, knolsel derij 23, kroten 713. prei 23—26, waspeen 811, pepers 60155. postelein 23, pruimen 78, rabarber 45. spinazie 30, spruiten A I 68. II 5054, C II 35 per kilogram, komkommers 1244, paprika's 25, perziken 3334, bloem kool (6) 35—52, (81 2553, (10) 27—45. (12) 2230, netmeloenen (6 4365. (8 4957. (10 4349, (12 3238. ananasmeloenen (6 90—100, (8) 65—85. (10) 80—65, (12 45— 60. suikermeloenen (6) 90—125, (8) 70—115. (10 65—95 per stuk. peterselie 3',i, selderij 34 ',2 per bos, sla IS1,!23 per krop, toma ten a 230225, b 200—225. c 200—210. cc 140 145, per kist. De aanvoeren bij deze vei ling waren vrijdag als volgt: 77 ton tomaten, 13.000 st. meloenen, 9000 si. bloehikool. 14.000 kg dubbele bonen. 2600 kg rode kool, 9000 st. komkommers, 5000 kg druiven, 6200 kroppen sla, 2500 st. perziken en 4800 st. paprika's. DEi,FT. Vermoedelijk in oktober zal de eerste paal kunnen worden ge slagen voor drie woonflats, die de Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek gaat bou wen aan de Ruys de Beerenbrouck- straat.. De flats zullen bestaan uit vier verdiepingen en in totaal 63 drie- en vierkamerwoningen bevatten. Van de flats waaronder geen kelders zuilen worden gebouwd, zullen veertig wonin gen in de eerste plaats worden be stemd voor die leden van het personeel der onderneming wier gezinnen nog in de z.g. migratiegebieden wonen. De flats vormen de eerste bebouwing van het terrein ten westen van de Laan van Altena. De daar te bouwen wijk zal in de toekomst als het ware één geheel vormen met het nieuwe Agnetapark. DELFT. De orgelexpert dr. ir. W. H. C. Knapp en de orgelist Joop Schou ten hebben hun vijfde Europese orgel- reis beëindigd. Sedert zij in 1955 hier mee begonnen hebben zij in totaal in de zomermaanden elf landen bezocht op een reis van 200.000 km. Van ongeveer 150 - beroemde orgels uit verschillende tijdperken en stijlperioden hebben zij de meest karakteristieke klankkleuren op de geluidsband vastgelegd. Onder de opgenomen instrumenten bevinden er zich enige van grote geschiedkundige betekenis, waaronder het oudste ter we reld. (Van een onzer verslaggevers) De Oostenrijker Wilfried Wendl (35) iit vrijdag zijn wereldreis te paard in Utrecht moest staken omdat zijn paard oververmoeid en kreupel geworden was. mag zijn tocht in Nederland nie voortzetten. Zaterdag is hem dit ver boe' opgelegd. Het paard, dat in de veeartsenijk™. dsge kliniek te Utrecht is onderzocht en daarna vrijgelaten, is per vracht wagen naar Klundert gebracht. Wend! wil nu direct over de Belgische weer te paard stijgen in de hoop da de Beigische autoriteiten hem riin gang zullen laten gaan. In Utrecht is inmiddels proces-vcr. jaa) tegen Wendl opgemaakt. DELFT. De Delftse Electrische In stallatie-maatschappij DEIM en de Ge meentebedrijven hebben de verlichting voor de Taptoe Delft ingesteld. Dc schijnwerpers en wat verder aan ver- tichtingsapparatuur gebruikt zal wor den bediend. De regisseur krijgt nu een tableau met vijftien knoppen voor zich. waardoor hij de verlichting van het speelveld zelf in de hand heeft. Het volgen van de optredende korpsen met oe schijnwerper geschiedt nu geheel automatisch. Dealer voor Rotterdam en omgeving DELFT. -— Zaterdag 27 augustus tot maandag 26 september wordt in Huis Lambert van Meerten een zorne.-ten- toonstellmg gehouden door De Kring, Geëxposeerd "or*!en schilderijen cn gra- fieken van Gene Eggen, gouaches en wandkleden van Thea Gregoor, plastie ken van Arthur Spronken en gouaches en tekeningen van Fr. Zwartjens. De tentoonstelling zal zaterdagmiddag door Nol Gregoor worden geopend. OpI de rotonde van rijksweg 4a on der Leidsehendam is zondagmiddag de auto van N- T. K. uit Den Haag door nrand totaal vernield. De bestuurder, di_e vanuit de richting Utrecht kwam, wijdde al zijn aandacht aan hef verkeer vanuit de richting Rotterdam en reed daarbij tegen een paaltje op; hij ver loor de macht over het stuur en schoof over een verkeersgeleider heen. Hierbij brak het chassis van voren door. maar tegelijk werd, de aftapdop van de benzi netank afgebroken. De wegstromende benzine vatte terstond vlam.' om de brand te blussen heeft de Leidschendam- se brandweer de hulp moeten inroepen van die uit Voorburg. De 100.000ste badgast passeerde tij dens het weekeinde de controle van de buitenbaden van de maatschappij zee bad in Scheveningen. Het was me vrouw Hooper, van Britse nationaliteit en woonachtig in Den Haag. Jaarlijks wordt gewoonlijk omstreeks de 20ste augustus de 100.000ste badgast op Scheveningen verwacht. In een uit zonderlijke zomer als die van vorig jaar, kwam de 100.000ste al op 25 juli r?®?r iff J® vrij normale zomer van 19o8 viel de gebeurtenis een week la ter dan nu, nl. op 28 augustus. In de woning aan de Koningstraat Den Haag klonken zondagmorgen P'° se ling twee schoten en de bewoner, 29-jarige C. H., een loswerkman zag B<) dat deze schoten gelost werden door 29-jarige D. D. H,, die niet geraakt was. vluchtte na het dak en bleef daar van tien uur omstreeks twee uur. Eerst daarna dc" hij aangifte bü de politie, die thans o zoek is naar D. Reeds geruime tijd.is uii.- - onenigheid tussen de beide heden, j vernieuwde schoolgebouw aan de Mon- hoofdzaak omdat D. getrouwd is met d sterseweg 108. 'gewezen echtgenote van H. ^i^DIJK. Voor de Vereniging tot Stichting en Instandhouding ener Christelijke School voor lager onder wijs te Poeldijk is het donderdag 25 augustus een biijde dag. Dan zal 's mid dags 3 uur in het gebouw voor Chr. en sociale belangen. Monsterseweg 104 A te Poeldijk, een bijeenkomst worden ge houden ter officiële opening van ïiet Omdat xii zich voor de maritiem* metereologle verdienstelijk hadden g*. °?a .7 „kre*en 21 Kczagvoerders, tj stuurlieden en 5 telegrafisten van d« ff, n<Je'svaar* E®tcrdagmorgen in Utrecht een beloning. Voor de gezag voerders en de stuurlieden bestond deze uit een gouden of zilveren me- - toegekend door koningin Juliana; de stuurlieden en de telegrafis ten kregen een barometer van de mi nister van Verkeer en Waterstaat. Warners, de hoofddirecteur van het KNMI, reikte de onderschei dingen uit. Hij kon een gouden me- dame overhandigen aan gezagvoerder D- A' V,an Leunen van de Koninklijke Kotterdamsche Lloyd en aan diens col lega J. H. Schuite van de Koninklijke Hoiiandsche Lloyd, Schipper A. F. Rog van het hospitaal-kerkschip ..re loop" ontving als bijzondere b ionic/ «en barograaf. In een toespraak heette ir. Warners vooral de commissie voor maritieme metereologie van de Wereld Metereo- iogische Organisatie welkom, die op het ogenblik in ;de Domstad confereert De militaire leiders van West-Duits- land hebben verklaard dat zij een uit rusting: moeten hebben waaronder kernwapenen die geschikt fs om weer stand te bieden aan de Sowjet-drelgliir Het onderzoek dat de Venlose recher che heeft ingesteld, nadat vorige wee's een groep bewoners van het naburige woonwagenkamp een grote ravage had aangericht aan het hotel-restaurant «De Kraal", heeft geleid tot de arrestatie van de 23-jarige B. A. S., de 18-jarige G. S en de 21-jarige ,C. B. X. Zij hadden de ramen en het interieur van het restaurant met stenen en stuk ken beton bekogeld en meubels stuk geslagen als represaille, nadat de hotel houder aan enkele mannen uit het kamt had gezegd hun bezoek minder op prijs te stellen. De arrestanten zijn voorgeletd bij i' officier van justitie in Roermond én da ingesloten. DEN HAAG, 22 aug. Verleden wee bracht de trawler Seh 64 Frank vrolijk vs: de Scheveningse rederij van dte naam fcf tot een recordbeso'mraing van ruim 50.8' gulden. Dit record werd (Vandaag reeds broken door het zusterschip van dezelw rederij, Sch 242 Huibertje schipper ZW mans en zijn mannen besdmden vatimorg^ ongeveer 500 gulden meer. dan de Fran Vrolijk verleden week. Normale goede b sommingen .worden doorgaans met bedrag' van 30 tot 35.000 gulden, terwijl tot voor Kot een besomming van 40 mille reeds een enor succes was. Morgen, dinsdag 23 augustus, zulk de vluchtelingenkinderen, die gedurff de zes weken vakantie 'nebben doorg bracht in Den Haag en omgevinï. rugkeren naar de woonoorden, die 1 hoofdzaak gelegen zijn in Oostenrijk Beieren. Een groep van ongeveer 300 kina ren vertrekt tegen half twaalf van Hollands Spoorstation met een extr trein naar Amsterdam, vanwaar per trein verder gereisd wordt. De anae' kinderen reizen in vijf verschillen: groepen.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2