'^Lkkiu^P*- Drukke receptie van jubilerende Zwaluwen Jeugdhengelconcours in Oranjepark goed geslaagd Vijfde kaderdag Bescherming Bevolking KEMK. EN SCHOOI i Coleman Zuster Annaviert verjaa V Bouw 64 woningen m v. VATERVEG édL K. Smit hartelijk gehuldigd P.J.G. bouwde met eigen krachten nieuw clubhuis Liefdevolle verpleegster PHILIPS Wijkraad vergaderde Besprekingen tussen VIv.C. en over samengaan Voorzorgsmaatregelen immer Stroopwafelactie van Sakor Joh. tie Heer TKOUW Dinsdag 6 september 1960 Zilveren speld V.B.L.O. Bij eenkomst N.C.V.B. Uitslag fotowedstrijd Advertentie Afscheidsdienst Jeugdkoor in oprichting t/m zaterdag 10 sept. 0L!EST00K/7$*M£P en kolenhaardenshow OUD SHOOrTTI Hofconeert JN een goed bezette Rivièra-hal te Rotterdam heeft de A-kring Rotterdam, Schiedam en Vlaar- dingen van de dienst Bescher ming Bevolking zaterdagmiddag voor de vijfde maal een kaderdag gehouden. Voor deze lustrumbij- eenkomst hadden de organisato ren twee prominente sprekers uitgenodigd. Re kringraad be zorgde de belangstellenden ook een primeur; voor het eerst liet de drumband van de B.B. zich horen. De band zorgde bij de ope ning voor een pittig stukje mu- zi 6 k Paraatheid Geen evacuatie Burgerlijke stand van Schiedam Brandweerwedstrij den Nieuwe muziekhandel ïiSüis SlilfiSlt Pure warmte, welda dige warmte, intensief en volop in tegenstel ling met de blauwe vlammen, die wel ste ken, maar niet stralen. Bouw Geref. school Vroeger anders Afsclieid dr. Golterman van oecumenische raad Vrijzinnigen over dc leertucht Advertentie radio en televisie Veerdienst Stadsbusdienst VL AARD ING EN. Toen maandagavond om acht uur de nieuwe can- tine van de voetbalvereniging „Zwaluwen" geheel bezet was met genodigden en bestuursleden van de Vogels en daarbij tevens tientallen bloemstukken de zaal veterden, betekende dat de receptie t.g.v. het 25-jarig jubileum van deze Vlaardingse zaterdagvereniging. Eerst tegen het middernachtelijk uur was de receptie ten einde en wist de zilveren jubilaris, dat de vereni ging nog lang niet in het vergeetboek is geraakt, integendeel, nog sterk en gezond wordt geacht. Die eerste spreker was de loco-burge-I witten twee grensrechtersvlaggen over meester van Vlaardingen, de heer H. K. van Minnen. Hij noemde de schokkende gebeurtenissen van de laatste jaren van Zwaluwen, en inzonderheid de bouw van de nieuwe lokalen. Hij had respect voor de broederlijke eensgezindheid, die bij Zwaluwen te vinden was. Voor de oud-voorzitter van de Vogels had de heer v. Minnen woorden van lof voor de eenvoud, waarmede deze nestor van het Vlaardingse voetbal zijn ver eniging 25 jaren heeft geleid. De heer K. Smit werd een z.g haringschaaltje overhandigd. De sectie zaterdagvoetbal van de KNVB had de competitieleider, de heer J. v. d. Meijde afgevaardigd. Deze vlotte spreker merkte op, dat de naam Zwa luwen goed aangeschreven staat en dit niet alleen qua organisatie, maar bovenal ook op het groene veld. Hij overhan digde aan voorzitter D. J. v. d. Snoek de zilveren plaquette van de KNVB en een nieuwe voetbal. Tol grote verrassing van alle aanwezi gen had de heer v. d. Meijde voor ere voorzitter Smit Iels bijzonders' in petto, n.l. de zilveren bondsspcld, die slechts in uitzonderlijke gevallen, wordt uitge reikt. Hij noemde de heer Smit een voorbeeld voor vele jeugdleiders en de KNVB heeft gemeend haar waardering door deze bondsspeld te moeten uilen. Een ovationeel applaus klonk op na dit geschenk, waarvoor de heer Smit in ontroerende woorden bedankte. De heer J. Bijloo voerde als voor zitter van de afdeling Rotterdam van de KNVB het woord en noemde het bp- stuur van Zwaluwen een goed voorbeeld om de jeugd op te leiden en op te voeden tot knapen, waar ook de maatschappij later wat aan heeft. „Het gaat bij u niet in de eerste plaats om het winnen van wedstrijden en het behalen van kam pioenschappen, maar om de jeugd een gezonde ontspanning te bieden. Houdt het oog steeds op deze jeugd gevestigd", aldus de heer Bijloo, die behalve de pla quette van de afd. Rotterdam voor het bestuur, ook een apart woord voor de scheidende voorzitter had. Als rasechte Vlaardinger heelt de heer Smit toch ruim veertig jaren het onderwijs in Rot terdam gediend en als blijk van waar dering voor het vele, dat de heer Smit heeft gedaan, mocht de. heer. Bijloo hem het boek over de stad Rotterdam over handigen. Gloedvolle woorden had ook de heer A. Pleysicr namens de Vlaardingse Bond voor "Lichamelijke Oefening (VBLO). waarvan de heer Smit o.a. lid isMet de wens, dat Zwaluwen nog vele jaren ihet wérk voor de jeugd mag blijven doen. besloot de heer Pleysier zijn be toog. De Vlaardingse scheidsrechters-verem- ging had de arbiter Chr. Roodenburg als haar voorzitter afgevaardigd, die na zijn waarderende woorden voor de zwart- handigde. De heer Smit ontving van hem een kistje sigaren. Nog zeer vele sprekers kwamen aan het woord, o.a. van de zaterdagvereni gingen Excelsior M. bij monde van haar voorzitter, de heer P. van Dijk en HBSS uit Schiedam in de persoon van voor zitter K. J. Eibers. Namens „Liefde en Vrede" was het de heer Langstraat, die het woord voerde en de felicitatie van landskampioen zater dagvoetbal Quick Boys werd vertolkt door de heer Pluimgraaf. Voorts hebben alle Vlaardingse voetbalverenigingen door hun afgevaardigden het woord gevoerd en waren er van vele verenigingen bloemstukken. Behalve oud-voorzitter K. Smit, die alle sprekers stuk voor stuk bedankte voor de toegezwaaide lof aan het adres van zijn vereniging en aan nemzelf, was het de huidige voorzitter van Zwaluw wen, de heer D. J. v. d. Snoek, die een welgemeend woord van dank uitsprak voor het huldebetoon. Hij deed de toe zegging, dat Zwaluwen nog vele jaren zal voortgaan" met dit zo belangrijke werk. VLAARDINGEN. De afdelingen Vlaardingen-Centrum, Ambacht en West van de Nederlandse Christen Vrouwen Bond openen het seizoen met een geza menlijke vergadering, die gehouden zal worden in de Bcthelkerk aan de Burg. Verkadesingel. Mevrouw F. Diemer-Lindeboom te Rotterdam hoopt te spreken over liet onderwerp: „De wereld van vandaag eu het kind." Voor deze bijzondere bijeenkomst, wel ke om acht uur begint, zijn belangstel lenden van harte welkom. VLAARDINGEN. Wegens de vakan tiespreiding is de uitslag van de foto wedstrijd, Ier gelegenheid van de 5e mei- viering, uitgeschreven door de w(jkver eniging Nlemvland, met medewerking van het Vlaardings Comité tot viering van de Nationale Gedenkdagen, eerst nu bekend geworden. Na rijp beraad kon de jury er toch niet toe overgaan een eerste prijs toe te kennen. De tweede prijs, een waarde bon van 75,werd toegekend aan de heer J. v. d. Meer. Sonoystraat 89. Dc derde prijs kwam in het bezit van me vrouw A. Hoogendam-Breed, Van Ho- gendorplaan 5d; zij ontving een waarde bon van 50.De vierde prijs (een waardebon van ƒ25,werd toege kend aan de heer N. H. de Wit, Lyceum laan 120. De bekroonde foto's zijn vanaf van daag, gedurende een week tentoonge steld bij de heer P. Engelse, Van Hogen- dorolaan i. VLAARDINGEN. De „Volle Evan gelie" beweging houdt dinsdagavond om acht uur een vergadering in het gebouw van de Chr. Besturenbond aan de P.K. Droossaartstraat 69. De heer en me vrouw Van de Raa hopen tijdens deze dienst te komen spreken. De bijeenkomst staat tevens in het teken van afscheid, want het echtpaar Van de Raa zal bin nenkort naar Brazilië vertrekken, om daar in de wildernis het zendingswerk op zich te nemen. VLAARDINGEN. Reeds «ïigc lijd is er sprake van, dat in Vlaardlngen een jeugdkoor zal komen, dat onder leiding komt te staan van dc dirigent, dc heer Ton Siolk. De besprekingen zijn thans in een sta dium gekomen, dat de oprichting spoedig plaats zal vinden. In de Nutskleuter- school aan de Binnensingel zal vrijdag avond de oprichtingsvergadering wor den gehouden. Het wordt een gemengd koor voor leden tussen de 17 en 28 jaar. VLAARDINGEN - Donderdagavond om acht uur zal voor een groot deel van de Vlaardingse jeugd een heug lijk moment aanbreken. Op dat tijd stip zal het nieuwe clubhuis van de Protestantse Jongerengroep (P.J.G.) officieel worden geopend. Bijna vier maanden lang hebben dan leiders en leidsters zich beijverd Advertentie Groothindelsgebouw Stationsplein, hal 7e verd. (per lift naar boven) Dagelijks van 10-10 uur. Weent 22-34, Tel.118440, Ovarscti.Oorpsstrt2«Tfll.4122B VLAARDINGEN Ruim zeventig Vlaardingse jeugdige, maar hijzonder enthousiaste hengelsportliefhebbers, hebben zaterdagmiddag zo tussen de buien door toch nog wel genoten van het door de Vlaardingse Hengelaars bond georganiseerde jeugdhengelcon cours, dat in het park Nieuwlant werd gehouden. Opmerkelijk was het goede resultaat van de, twee deelneemsters aan het (natte) concours. Mer de Goede verover de met 26 punten de tweede prijs, terwijl Marie van Deventer met 25 punten de derde prijs in de wacht sleepte, waar door zij altijd nog 69 „grote broers' achter zich bet. De eerste prijswinnaar bleek overigens niet de eerste de beste te zijn. Het was Piet Kijne, die zijn prestatie evenaarde, zoals hij die behaalde in het Jeugdnen- gele one ours tijdens het jeugdvakantie- feest. Ook toen was hij de held van de dag met een vangst van 35 punten. De zwaarste vis tilde de zesjarige M. VLAARDINGEN. Woensdagavond zal door de Harmonie „H.V.O." een con cert worden gegeven in de muziektent in het Hof, aanvang acht uur. Het programma luidt als volgt: Erzherzog Albrecht K. Komzak; Fees telijke Ouverture. Jac. Bijster; Luna Valse Paul Lincke, arr. G. Wittmann; Sinfonia Joh. Bach; arr. A. Meijns; Concertino C. M. Weber, arr. H. W. Da- vis; Les Saltimbanques L. Canne, arr. G. Meister; Zumstadtel Hinaus G. Meis- ner; Dorpszwaluwen uit Oostenrijk J. Str?' arr. A. Maas; Colonel Bogy on Paiade Alford. Burgemeester mr. G. E. van Walsum van Rotterdam sprak in zijn funct.e van voorzitter van de kringraad een openingswoord. Hu merkte op. dat d Bescherming Bevolking zeer veel tegen stand ondervindt van een gedeelte van het Nederlandse volk. De burgemeester meende echter, dat met de B.E., maar dit deel van ons volk geen oog heeft voor de realiteit. Als realisten voelen - wij ons verplicht om, teneinde, een oor log te voorkomen, onze defensieve mid delen zo krachtig mogelijk te maken. Kr. Van Walsum sprak .zijn erkente- li ikheid uit voor het vele werk dat de afgelopen jaren door de werkers van de B B is verricht. Ook al is de B.B. op het ogenblik verre van een vol maakteorganisatie. i-i Afr F R Mijnlieff directeur-generaal van Openbare orde en Veiligheid van het ministerie van Binnenlandse ^aken, zei in zijn rede onder meer dat men de les van '40—'45 niet moet verge ten. Men moet ten allen tijde Paraat ru„, HU wees ook op het feit dat de Nato zo sterk mogelijk moet zijn en dat men de vijand zal moeten Ieren dat de wapens die de Nato ter beschikking staan ook gebruikt zullen worden als het moet. De heer Mijnlieff zette tevens de mo gelijkheden voor hulp na een aanval op Rotterdam uiteen. Hij zei in dit ver band. dat als men een aanval op Rot terdam zou doen met dezelfde conven tionele wapens als in 1940, de omvang van de schade zeker niet. zoals toen, een nmp gelijk had hoeven te Omtrent de problematiek van de aan val verklaarde de heer Mijnlieff, dat deze aanvallen waarschijnlijk bet eerst gericht zouden worden op het vlieg veld. Daarna zouden de havens en mis schien Pernis aan de beurt komen. Mr. Mijnlieff wees in dit verband ook op het nut van de zelfbescher ming, omdat, zo zei hij, Rotterdam zeker niet voor evacuatie in aan merking zou komen bij een atoom- aanval. Hij merkte echter op dat er zeker overlevingskansen zouden .be staan, mits men de noodzakelijke voorzorgsmaatregelen zou nemen. Het potentieel var. de B.B.. zou ze ker vandaag nog teveel tijd nodig hebben om snel ter plaatse te sijr». Na de theepauze sprak dr. ir. J. G. P M Smeets over het onderwerp „Ra dioactieve bestemming en voedselvoor ziening". Deze spreker wees op de gro te "evaren en de vele noodzakelijke maatregelen die bij. een eventuele atoomaanval nodig zijn om de voedsel voorziening zo verantwoord mogelijk doorgang te doen vinden. In zijn slotwoord, zei de heer A. L. Nouwens, hoofd van de B.B. zich ge sterkt te gevoelen door dc huidige gang van zaken, om het werk op de ïngesla- Kroos op de kant, die een exemplaar van 22 cm. verschalkte. Zowel hij. als Plet Kijne ontvingen daarvoor als extra prijs een fraaie medalje. Talloze prijzen in de vorm van kinder spelen en visartikelen werden uitgereikt in het clubgebouw van de Hollandiaan. Voor een bovenmaatse vis werd vijf punten, toegekend en voor een onder maatse 1 punt. De eerste tien prijswinnaars werden: 1 P. Kijne, 35 punten: 2 M. de Goede, 26 p.; 3 M. v. Deventer, 25 p.; 4 C. Kouwenberg, 22 p.5 S. Goree, 22 p. 6 C. Schoemaker, 20 p.; 7 M. Ossane, 20 p.8 H. v. Wezel, 19 p.10 D. Hadde- man met 13 punten. SCHIEDAM. De stichting Sakor, waarin alle Instellingen zijn verenigd, die zich bewegen op het gebied van de kinderbescherming en die de zorg heb ben over 55.000 pupillen van alle ge zindten, gaat dit jaar voor de derde keer in Schiedam een stroopwafelaktie houden. Het omvangrijke werk der kinderbe scherming dat enorm veel geld kost wordt weliswaar door de overheid ge subsidieerd, maar vraagt daarnaast nog kapitalen, die door particulieren bijeen gebracht moeten worden. Vandaar dat Sakor opnieuw de aan dacht vraagt en in de' week van 12 tot en met 17 september huis aan huis stroopwafels gaat aanbieden tegen de prijs van 25 cent de twee. De opbrengst van de aktie komt uiter aard aan het werk van Sakor ten goede. Sakor rekent bovendien dit jaar weer op de medewerking van de grote be drijven in Schiedam, die reeds eerder mooie bestellingen deden. In de genoemde week worden gaarne ook orders aangenomen aan het tijde lijk adres van Sakor: Roode Kruisge- bouvv, Lange Nieuwstraat 197, tel. 68013 tot 1 uur. gen weg voort te zetten. Hij deed hier- Eygcndaal en K p verlioev; Ettje toe een beroep op ue gehele uezeuing-i de Bruin cn Groenendijk; Walter van dc B.B. N'a nog een optreden van j prjns en n. M. den Boer: Mich dp B B -drumband, bleef men nog ent- Th. Holthuijson en J. den Heijer. ge tijd gezellig: bijeen. Overleden: J. J. M. Voorwald. 62 jr. SCHIEDAM Geboren: Mirjam L. M. ti. v. H. G. W. Reeling en M. C. Paalvast; Pe ter z. v. P. Soeters en J, M. van Gink; Jo hanna M, A. d. v. J. Groeneweg en M. A. de Beuver; Robin z. v. Ch. H. Heukels en J. Holleman; Hendrika d. v, B. BerkeL en H. J. M. Wuister; Rudolf M. C. z. v. L. H. Jas pers en C. L. Veldhoven; Erik z. v, J. C. Meijer en M. J. Klein; Evert z. v. J, C. Meijer en M. J. Klein; Yolande d. v. Ch. d. v. A. z. v. H. JY Prins en N. M. den Boer; Michiel z. v. om de jeugd, die hen zo lief is een gelegenheid te bieden, waar zij zich 's avonds heen kunnen begeven. Van een oud vervallen pakhuis heeft men een zaaltje opgebouwd, dat er best wezen mag. De planken, die vorig jaar nog tot het plafond behoorden van het gebouw aan de Kuiperstraat, bedekken thans de vloer van het nieuwe clubhuis. ..Een vriendelijk gezicht, geeft overal licht," leest iedere bezoeker, die de bo venzaal betreedt van het pand aan de Havenstraat 7. En deze woorden worden voikomea bewaarheid, als men het paleisje van binnen ziet. Het was dc secretaris van de P.J.G.. de heer C. Sloot, die het initiatief nam om van dit pakhuis een jeugdgebouw te ontwerpen. Hij was niet alleen de organisator van de grote verhuizing, maar tevens werd hij ge noemd als de aannemer, uitvoerder eu architect van het „bouwwerk". Ook de vrouwen en dochters van de leden heb- hen hun handen uit de mouwen gesto ken. om de jeugd van Vlaardingen iedere avond gelegenheid te bieden om contact met elkaar te zoeken. De avonden worden regelmatig ge opend met bijbelvcrtellLngen. Daar naast wordt er vee! gedeclameerd, ter wijl men zich verder vermaakt met spelletjes, zoals trek aan de bel en hersengymnastiek. De gehele verbouwing van deze voor malige „rommelzolder" was eigenlijk een lamilieaangelegenheid. De werk- commissie werd namelijk gevormd door de beren C. Sloot sr., C. Sloot jr. en T. Sloot jr. Gas, licht en water, niets daarvan was aanwezig, maar ook dat werd al lemaal door eigen krachtenen .in de avonduren tot Stand ..gebracht. Zelfs schilderijtjes en teksten ontbreken.'niet op het appèl. Als donderdagavond om acht uur de opening plaats zal vinden en dat zal op een heel originele manier gebeuren, zul len honderdten jongeren, staan te trap pelen van ongeduld om hun avond op een gepaste manier te kunnen besteden, onder vertrouwde leiding van het be stuur van de P.J.G. afdeling -Vlaardin gen. Voorzitter, de heer Th. L. Nieu- wenhuysen zal dan op de hem bekende wjjze het welkomstwoord spreken, VLAARDINGEN Zaterdag 10 sep tember zullen in Vlaardingen de lande lijke brandweerwedstrijden 1960 worden gehouden. Een en vijftig groepen uit alle delen van ons land waarbij ook jeugdbrand- weergroepen en de groepen B.B. van de A-gemeenten zullen aan deze wedstrij den deelnemen. VLAARDINGEN. Onder de naam Vox Humana, heeft de heer C. J. van Loon zaterdagmiddag in pand Rijke straat 25 een nieuwe muziekwinkel ge opend. In het oude pand ontstond een moder ne winkelruimte, welke het resultaat beloonde van het harde werken van de gebroeders van Loon. De Van Loon. die zijn muziekschool in. de Rijkestraat al zes jaar heeft en gedurende die tijd zelf instrumenten vervaardigde, zal voor lopig uitsluitend snaarinstrumenten ver kopen. Het ligt echter in de bedoeling van de heer Van Loon om ter zijner tijd ook andere instrumenten in de handel te brengen. NED. ÏIERV. KERK Aangenomen (toezegging) naar Nieuw- veen A. S. Klusener, cand. te Delft; naar Workum (toezegging) G. van Zeben te i Windcsheim; naar Koudckerke't Zandt (toezegging) H. A. van Herwaarden, voor heen zeudingspredikant, wonende te Hilversum. Beroepen tc Drachten als Tijsma tc Workum. ds vicaris T. Ben Yclmiikt begrip in aliestock. Model „Wichita" f 4IS.- N etto-capaci tel 11 12500 K.cal/u. Dat is het geheim van de Coleman oliekachcl, die Uw leverancier U graag en met trots demonstreert. Vraag Coleman en sta op Coleman. Als U onverhoopc niet slagen kunt, vraag ons dan het adres van naastbljzijnde Coleman- distributeur. De Co/cmin-producttn zijn verkrijgbaar bij a He goede erkende htndelircn. GEKEF. KERKEN Aangenomen naar Grijpskcrk G. den Berg te Wetsingc-Sauwerd. Beroepen te Lckkcrkcrk, cand. G. meats te Rotterdam, Cle- COUHIN #tlWllHINOS*eP»«tT(N INOUItlli [NHOilWIS a, POSTBUS 11» NIIMtGEN Voor Den Haag en Rotterdam adres voor de handel: NELL STUTTERHEIM N.V. .Postbus 114J, Den Haag Toonzalen Noordeinde 29 (hoek Heulstraat), Den Haag n. v.. SCHIEDAM. Wanneer men aan onze huidige generatie zou vragen, wie „Zuster Anna" is, dan zullen velen het antwoord wellicht schuldig blijven. Maar vraag het de ouderen onder ons en voornamelijk hen, die onze stad van vroeger kennen, dan zullen z(j direkt weten te vertellen, dat „Zuster Anna" die liefdevolle verpleegster Is, die aitjjd voor ledereen klaar heeft gestaan, wut- naar er hulp moest worden geboden. Die Zuster Anna is mej. J. M. de Kuyter. momenteel wonende op de Wcstvest nr. 2. Zij hoopt zaterdag 17 september haar SOste verjaardag ie vieren: Dat „Zuster Anna", want zo wordt Johanna' Maria- de Ruyter altijd ge noemd bij - die- haar kennen,, de leeftijd dei-, zeer sterken,heeft mogen bereiken, mag als een zegen Gods beschouwd worden. Want zij heeft in de aenter haar liggende jaren, ontzettend veel werk verricht en velen bijgestaan in moei lijke omstandigheden. Zr. de Ruyter houdt overigens bij dit alles niet van publiciteit cn wil niet geroemd worden. „Ik vind het niets leuk, dat ze over mij in de krant schrij ven. Waarvoor moet dat toch allemaal? Ik heb mijn werk met liefde gedaan, maar hoef daarvoor niet bedankt of in het zonnetje gezet te worden!" Dat wa ren de woorden van de bijna 80-jarige. „Zr. Anna" heeft haar opleiding ge had bij het Diaconessenhuis in Amster dam en vandaar uit de opdracht gekre gen, dat zij in Schiedam moest gaan werken. Dat was op 20 april 1913. Tevoren hadden enkele predikanten beraadslaagd, wie er als verzorgster voor de zieken naar Schiedam moest komen. Ds. Duivendijfc was het. die uiteindelijk de knoop heeft doorgehakt cn om een hulp vroeg. Zr. Anna is gekomen en heeft in Schiedam bijna 40 jaren gewerkt. Dat werk bestond uit het bezoeken van zie ken en verder overal hulp te bieden waar dat van node was. Dag en nacht stond zij klaar en bij régen en ontij was zij paraat voor het werk, dat steeds met liefde is gedaan. VLAARDINGEN. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare ken nis, dat is ingekomen een aanvraag van het bestuur van de vereniging tot be vordering van schoolonderwijs naar de leer vaa de Gereformeerde Kerken, te Schiedam, om erfpachtsuitgifte van een perceel gemeentegrond aan de Witte van Haemstedestraat, alhier, ten be hoeve van de bouw van een school voor g.l.o. Wel is liet haar opgevallen dat het vroeger allemaal zo heel anc vs ging. Veel gemoedelijker. Wanneer vroeger om hulp gewaagd werd, dan kreeg zij daarvan mededeling en ging er naar toe. Tegenwoordig moet zoiets eerst aange vraagd worden cn eerst na een dokters briefje komt er hulp; Ze denkt dan terug aan de paarde- tram, die haar bij de patiënten bracht en aan de vrijheid, die zij in Schiedam in haar werk genoot. Van enig ander maatschappelijk werk was Toendertijd geen sprake, zodat Zr. Anna zowel bij Luthersen kwam (haar eigen gemeente leden) als bij Gereformeerden en Her vormden. Ze heeft alle patiënten steeds met dezelfde zorg en liefde behandeld. Later kwamen de instellingen en kruis verenigingen. waardoor het zich steeds meer uitbreidende Schiedam die hulp verkreeg, die nodig bleek te zijn. Wanneer Zr. de Ruij.ter terugdenkt aan haar lange loopbaan, dan komen ook de vele moeilijkheden in haar ge dachten, die zij ongetwijfeld heeft ge kend. Maar alles overziende durft zjj toch te concluderen, dat haar werk haar veel vreugde heeft gegeven en dat z(j er met grote voldoening aan terugdenkt. „Wanneer ik vanuit dit oogpunt Schie dam bezie, dan moet ik zeggen, dat ik veel liefde heb ondervonden, wat mij tot grote steun is geweest bij het ver richten van mijn taak." Dat waren de woorden van de nog krasse bijna 80-jarige, die destijds 300— 400 bezoeken in de maand aflegde en per jaar zo gemiddeld 3S590 keren pa tiënten bezocht Daarom kon de kerkeraad van de Lutherse gemeente liet niet nalaten om deze bekende en zorgzame zuster een eenvoudige receptie aan te bieden, ook al wilde zij daarvan niets weten. Wanneer zaterdag 17 september de leerkamer van de Lutherse kerk aan de Westvest van 3—5 uur 's middags ge vuld Is met vele genodigden cn ge meenteleden, met in het middelpunt Zr. J. M. de Ruyter, dan zal blijken, dat Schiedam deze 80-jarige nog niet is ver geten, maar dat haar op deze bijzondere verjaardag nog veel hulde ten deel zal vallen voor Imt werk, dat zij zo lange tijd met overgave van haar hele per soon heeft gedaan. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen tc Schiedam M. S. Roos ie Alphen aan de Rijn. GEREF. GEMEENTEN Tweetal te Rijsen (2e predikantspiaats) Chr. van Dam te Rotterdam-Zuid en J van Haaren te Kampen. Beroepen te Faterson (Ver. Staten) A Vergunst te Rotterdam-Centrum. De oecumenische raad van kerken in Nederland heeft zaterdag afscheid ge nomen van zijn secretaris, dr. W. F. Golterman. Dr. Golterman is sedert 1946 lector aan het doopsgezind seminarium, dat deel uitmaakt van de theologische fa. culteit van de gemeentelijke universi teit van Amsterdam, Thans is aan die universiteit een nieuw lectoraat ge sticht, waar dr. Golterman als lector is benoemd om onderwijs te geven in de geschiedenis van het christendom in de 20e eeuw, inzonderheid betreffende de verhouding der kerken. Op donderdag 8 en vrijdag 9 september zal in dc wijkzaal van de Pauluskcrk te Dordrecht de algemene vergadering van de Vereeniging van Vrijzinnige Her vormden in Nederland worden gehouden, De congresgangers zullen donderdag ochtend om half elf in de Grote Kerk bijeenkomen om dit bedehuis cn het gou den ai'ondmaalsservies te bezichtigen. Om één uur 's middags zal de vergade ring worden ingeleid met een wijdings woord van ds. P. M. Mcntzcl uit Dordt. Op de agenda staat onder meer een be stuursverkiezing. Aftredend cn niet her kiesbaar zijn de voorzitter, de heer R. Remmelts en de vice-voorzittcr, dr. A. de Wilde. Het hoofdbestuur stelt voor in hun plaats te benoemen respectievelijk mr. A. Mulder uit Leidschendam, thans vice penningmeester en ds. D. Oosten ui'. Enschede. Ontstaat ter vergadering door de benoeming van mr. Muider tot voor zitter een vacature van vice-penning- meester, dan stelt het hoofdbestuur voor mr. J. W. Boonk uit Emmen. Na de huishoudelijke vergadering zal ds. Oosten een referaat houden over het onderwerp ,.De vrijzinnighied in het grensgebied tussen kerk en wereldOm zes uur zal een gemeenschappelijke maaltijd worden gehouden, waarna om acht uur Otc Dicke zal vertellen over zijn reis naar Japan. Op vrijdag 9 sep tember zal dr. B. Klein Wassink uit Gorinchem voor de congressisten spre ken over het onderwerp „Leertucht: 1619-1961". Omstreeks een uur zal de ver gadering worden gesloten. OOSTZKPUK 330 - BOTTERDAM TEL 11S25S VLAARDINGEN De Stichting Culturele Kring en het Vlaardings Kunst Centrum, twee organisaties op cultureel gebied, zijn het in principe eindelijk met elkander eens geworden. Als de plannen verwezenlijkt worden, zal de S.C.K. binnenkort worden op geheven. Tijdens een gelijktijdig, maar op verschillende plaatsen te houden Algemene Ledenvergadering, zullen beide instanties deze kwestie bespre ken. De besprekingen tussen beide bestu ren zijn geopend op initiatief van wet houder H. K. van Minnen. "Voor. beide besturen is een aanvaardbare regeling getroffen, die als volgt kan worden samengevat: VLAARDINGEN. Burgemeester en wethouders brengen - ter openbare ken nis, dat is ingekomen een aanvraag van het transportbedrijf Gebr. van Oeveren om erfpachtsuitgifte van een perceel gemeentegrond, gelegen tussen de In dustrieweg en de Mercuriusstraat. ten [behoeve van de bouw van een opslag ruimte, kantoor en garage. 1. De samenvoeging van de activiteiten] zal bij de aanvang van het seizoen 1961/62 geschieden. 2. Het Vlaardings Kunstcentrum zal daarna ook volksvoorstellingen orga niseren en past zich hierbij aan. Het bestuur zal dan worden uitgebreid mot enige leden, die zich in het bij zonder met deze arbeid bezighouden. 3. De organisaties, die thans bij de af zet*.? van de kaarten voor volksvoor stellingen zijn betrokken, zullen vol gens de gebruikelijke methode een redelijk deel van de kaarten blijven ontvangen. 4. De Stichting Culturele Kring zal na afwikkeling van zijn zaken uiter lijk 1 juli 1964 worden opgeheven. 5 In het overgangsseizoen 1960/61 zal reeds intensief worden samengewerkt. Op 19 september zal dus de beslissing vallen over het al of niet samengaan van .beide organisaties. De voorbespre kingen zijn echter in een goede en con structieve sfeer verlopen en verwacht mag worden, dat de „concurrenten" nu de handen ineen zullen slaan. Het V.K.C. vergadert in de bovenzaal van de Harmonie, terwijl de SCK op hetzelfde uur in de bestuurskamer bij eenkomt. Hadden B. en W. van Rotterdam de wijkraad voor Hoek van Holland aanvan kelijk medegedeeld dat men geen moge lijkheid zag om in de eerstkomende pe riode woningbouw te realiseren in dit stukje Rotterdam aan zee, het bestuur van de wijkraad heeft zich hierbij niet neergelegd. Voorzitter B. Kieijtvegt (ar) is gaan praten met de wethouder voor openbare werken en niet zonder resul taat. Tijdens de maandagavond gehouden vergadering van ie wijkraad kon hij de verheugende mededeling doen dat in de buurt van de Rijpstraat de mogelijkheid geschapen is om in de naaste toekomst 54 woningen te bouwen. Dit worden 18 woningwetwoningen, twee blokken etage woningen van 18 per blok en dan nog tien eengezinswoningen. De woningwet woningen zullen in beheer worden over- gedragen aan de woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee". De overige wo ningen zullen worden gebouwd in de ver- huursector en de voorzitter meende goe de kans te hebben hiervoor bedrijven te interesseren. De heer Vermeulen (pvda) stelde in dit verband een hele serie vragen, die hij aan B. en W. wilde zien voorgelegd Voornamelijk wilde hij geïnformeerd zijn over de bedoeling en de uiteïnde- hjke bestemming van huizen en grond in de Hoek, want hij had er een sterk vermoeden van dat er grondspeculatie plaats heeft, waardoor de Hoekenaren geen redelijke kans krijgen. De voorzit ter, die overigens opmerkte dat Rotter dam zeer zuinig is met de uitgifte van 2r?-„ !e8de toe deze vragen in het da gelijks bestuur van de wijkraad te zul len bespreken om t.z.t. met een pread vies te komen. Kon men voor 1960 de veerdienst met Europoort behouden, thans heeft men van de betreffende autoriteiten de ver zekering gekregen, dat ernstig in over weging zal worden genomen om in Eu ropoort een aanlegsteiger voor de veer dienst te maken. Tot 1963 blijft dan in YYYYo e verbind")g voor fietsers, bromfietsers en wandelaars behouden ondernemen" StaPPen Zal moeten De 45 percelen in Hoek van Holland aie nog met bij <ie drinkwaterleiding zijn wr,r(Yl0t£Y Y!len dit nu binnenkort Y„ n „'i id.de gemeente aanvankelijk een flinke bijdrage van dc betrokkenen ffapt"2 thans is men hiervan afge- 'B' E.n,w- hebben nu 200.000 kre- diet bij de raad gevraagd zonder meer ting e" neerkomt op 4450 Per aanslui- a?nzi,en van het streekplan West- land ondersteunde.de wijkraad twee be zwaarschnften, t.w. van de Synres, wel- dL S1108 mogelijkheid tot uitbrei- - j! n ien van ®en aantal tuinders I voldaan, evenals aan het verzoek om na- ernYY Haa.kwcg.en 9.Wt"irshaak, die zich picrmanden in de Ho"kse Bosjes t* ernstig in hun oednjisuitoefening zien I plaatsen. «osjes w belemmerd doordat er geen kassen cn warenhuizen meer zouden mogen wor den gebouwd. Men betreurde het dat de ze bezwaarschriften zo laat waren bin nengekomen. Hoek van Holland krijgt een stads busdienst van station Hoek van'Holland naar het strand en beide kampeerter reinen. De plaatselijke firma Rooney had een aanvraag hiervoor ingediend, maar de W.S.M. had de oudste rechten en deze Mij heeft zieh bereid verklaard de stadsdienst te exploiteren, voorlopig alleen in de zomermaanden. De wijkraad zal trachten een verbin ding te krijgen tussen Hoekse Bosjes en strandboulevard. Men zag echter wel in dat er veie moeilijkheden overwonnen moeten worden, want men krijgt te ma ken met defensie en met Delfland. Voorzitter B. Kleywegt gaf een uitvoe rig overzicht van een, jarenlang gedoktcr aan het statuut, van de wijkraden, waar bij vele commissies met tal van rappor ten op de proppen kwamen zonder dat er ooit iets definitiefs uit de bus kwam. Met zeer veel waardering sprak de voorzitter over de onvermoeide activi teit van zijn voorganger, nu wijlen de heer D. v.d. Burg, om iets te bereiken m het streven naar meer vrijheid op bestuurlijk gebied. Ais men steeds maar weer nieuwe commissies inschakelt komt men nooit tot een eind en daarom besloot de wijkraad aan B. en W. te verzoeken zo spoedig mogelijk met een ontwerp-statuut te komen en dit te be handelen in overleg met de wijkraad. De wijkraad heeft eveneens activitei ten ontplooid ter verkrijging van een in structie-zwembad, maar hiermee zijn dergelijke kapitalen gemoeid dat men dit voorlopig uit liet hoofd moet zetten, wel is er in de naaste toekomst mis schien de mogelijkheid om in Maassluis waar een zwembad van bijna twie miljoen gulden is geprojecteerd -te gaan schoolzwemmen, waarbij Rotter dam financiële medewerking zal verle nen. Overigens wordt het pogen om sa men met de Hoekse Sportvereniging tot een wat eenvoudiger zwembad te komen ruet opgegeven. In dc vleeskeuringsdienst Westland werden benoemd de horen B. Kleijwegt eu J. Beekenkamp (wd.) met als plaats vervangers loco-voorzitter Lems (ch) en do heer H. J. NijJand (pvdai. Adhe- sie werd betuigd aan een schrijven van m Boerenleenbank, waarin oij B. spoed wordt aangedrongen bij net verlenen van de vergunning voer de bouw van een nieuwe Band aan de Prins Hendrikstraat. keer Kuyck had cle wijk raad verzocht verkeersmaatregelen te nemen voor het nieuwe bestrate gedeel te van de Duinweg. Hieraan is inmiddels

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2