politie - ambtenaren Schiedam gaan Afdeling bestaat 40 jaar m Gemeentediensten Schiedam ingrijpend gewijzigd Mevr. Vreeken Nederlands nieuwe ïoene KERK SCHOOI] VATERwE PYAMA S Gereformeerde Jeugdweek werd in Vlaardingen geopend ML In beginperiode veel strijd De politie meldt: Öudj es gingen uit Ontmoetingsavond met „nieuwelingen1 Expositie Bouw bedrijf geopend Bejaarden en invaliden genoten volop van hengelsport Dertigduizendste op Antiekbeurs Uitstel behandeling begroting I960 gevraagd Goede verhouding Harde werkers Feestviering Vlaassiuis Excelsior M-Sportlust 2-1 Hofconcert Rika Hopper sprak voor huisvrouwen elke woensdag jorigensmarkt Mooi spel Spaartegoed steeg Kordaat optreden /eilingberichten Non-stop Bloemen- en fruitdag Nieuwe vlag voor E.M.M. Laatste nieuivs Vlaasland Jeugdverenigingen starten EERSTE KAMER N F TROUW Dinsdag 13 september X96( Burgerlijke stand van Schiedam Advertentie Volle Evangelie samenkomst Verdere uitslagen Advertentie Wassen, spoelen en drogen in één wascombinatie Géén droom, maar werkelijkheid r MIDDELLANDSTRAAT 72.- SCHIEDAM. De leden van de afdeling Schiedam van de Christelijke Politleambtenarenbond gaan. binnenkort hun veertigjarig jubileum vieren. Op 4 oktober herdenkt deze actieve afdeling het feit, dat zij 40 jaar geleden werd opgericht en vooral in de beginperiode veel strijd heeft moeten meemaken, alvorens de afdeling werd wat het nu is geworden. De afdeling is kerngezond en heeft voor de toekomst de beste verwachtingen. Bij dit unieke jubileum voor een bond als die van de Christelijke politie ambtenaren, zijn we op bezoek geweest bij de huidige secretaris, de heer ,L. Schuitman. Uit de Woorden, die de heer Schuitman zonder notulenboeken CO? jaarverslagen kon vertellen, bleek wel, dat hij al jarenlang bij de Christe lijke Bond van Politieambtenaren is aangesloten. En inderdaad is dit ook zo, •want de heer Schuitman is reeds vanaf 1.934 lid van de bond en vierde in november van het vorige jaar zijn 25-jarige ambtsjubileum. Deze secretaris is reeds 12% jaar onafgebroken secretaris van de afdeling Schiedam van de Bond, wat wel een record genoemd mag worden. Met weemoed denkt de heer Schuitman terug aan de beginperiode van de Chr. Politieambtenarenbond. Er was veel strijd, vooral op het gebied van de salarissen. Ook heerste er in eigen kring wel eens verschil van mening. Niet dat men elkaar in de haren vloog, verre van dat, maar de zienswijze over bepaalde dingen stond dikwijls lijnrecht tegenover elkaar. Er is ook een. tijd geweest, dat men van. oordeel was, dat een Christelijke Bond niet.nodig was en ieder zich maar moest aansluiten bij een algeme- ne bond. In 1941; is de Bond in feite opgehe ven geweest, want .op last van. de bezet tende-Slacht moest ieder lid worden van dè „Vrijwillige Kameraadschaps- bond". Uiteraard bleef men strijden voor de belangen van de' Christelijke Politiemannen en na de bevrijding is het steeds beter gegaan met de afde ling Schiedam. Nimmer had men ge dacht, dat na de oprichtingsvergadering op 13 september 1920 in „Irene", (toen gevestigd, aan ,de Grote Markt) .en de moeilijke 'beginperiode, deze Bond weer: zou opbloeien, tot een krachtige afde ling, die- voor - de. belangen, van haar ambtenaren op de brés zou kunnen blij ven staan. Maar 'het is gelukt en de pioniers zijn er in geslaagd om een hechte band te kweken en de Schiedamse Politie ambtenaren të actiyeren tot daadwer kelijke steun aan het werk voor de Bond. Een groot voorrecht was het ook, dat de:.C,F,0, werd opgericht, de Centrale Politie Organisatie. Deze behartigt de belangen- van de leden, wanneer het op belangrijke vraagstukken aankomt. Voorheen was er geen instelling, die de moeilijkheden van de ambtenaren aart iemand kon voorleggen ea waren som mige voorstellen bij voorbaat al ge- doemd tot afwijzing..1/ "VS Wanneer nu een voorstel gedaan moet worden, dar. gaan. van de drie plaat selijke boaden wee -afgevaardigden, van iedere afdeling naar'dé C-iP.O.; die. dit dan "gaat behandelen. Door deze samenwerking is de ver houding tussen de plaatselijke bon-den -veel beter .dan voorheen en is er geen sprake meer van, dat men elkaar leden probeert af te nemen. Veel -waardering heeft de afdeling Schiedam voor het werk, dat de heer P. v. d. Spek voor de Chr. Ambt. Bond heeft gedaan. Deze gepensioneerde harde werker heelt jarenlang diverse bestuursfuncties bekleed en was o.a. ook lange tijd secretaris en voorzitter. Op de hem eigen, manier heeft de heer P. v, d. Spek de belangen behar tigd en is hij een voorbeeld voor velen geweest. Ook de heer v. d. Spek heeft de moeilijke tijd meegemaakt van zijn Bond, maar ook hij heeft al het moge lijke gedaan om de Christelijke Bond te bewaren en om deze naar buiten uit te doen treden. De heer v. d. Spek bezet momenteel nog diverse functies in het Christelijke verenigingsleven en is o.a. secretaris van de Christelijke Besturenbond te Schiedam. Het is een man, die altijd voor ieder een klaar staat, wanneer het maar gaat om de belangen van Christelijke arbei ders. Behalve de reeds genoemden, zijn er nog meer, die veel voor het werk van de Chr. Pol. Ambtenaren hebben ■gedaan. Vee! lof uit de huidige secre taris voor het vroegere bestuurslid, de heer Immerzeel. Deze ijverige werker was een voorbeeld voor zeer velen; een man van onberispelijk gedrag, die voor niemand een blad voor zijn mond nam. Maar jui-St door zijn ,,recht-door-zee houding" genoot hij bij velen bijzonde re waardering en had men veel respect voor deze zwoeger voor het Bondwerk. Ook de heren Dorsman, J. Korpel, N. den Hording en Hollemans kunnen in één adem genoemd worden met de vele strijders voor de Christelijke Poli- tie-ambtenarenbend. Er is dus reden genoeg om dit prach tige jubileum luister bij te gaan zetten. Daarom heeft zich een feestcommissie gevormd uit de heren J. van Weelie en Zwaan, en mej. Wieringa. Deze hopen straks op 4 oktober in liet gebouw van Christelijke Sociale Belangen de bloe metjes eens buiten te zetten, op welke avond een gezelschap o.l.v. Cor "Don het feestprogramma zal verzorgen. Op dezelfde avond zal in Chr. Soc. Belangen van 7 tot 8 uur een receptie plaatsvinden, waarbij o.a. verwacht worden een hoofdbestuurslid, vertegen woordiger-s van zusterorganisaties, de S.P.S.V., en diverse autoriteiten uit Vlaardirtgen. Rotterdam en uiteraard uit eigen stad. Momenteel bestaat de vereniging uit ruim 30 leden ,die onder het volgende bestuur staan: K. C. Broek, voorzitter; L. Schuitman, secretaris; G. Gros, pen ningmeester; J. van Weelie, 2de voor-"1 zitter en M. Jongste,lid. De afdeling Schiedam is kernge zond, maar heeft toch nog grote plan nen voor de toekomst en is beslist dus nog niet uitgepraat op haar ter rein. De 30 leden kunnen zeker nog aangevuld worden en met dit stre ven en de behartiging van de be langen van hun leden gaat de Chris telijke Politie-ambtenarenbond de festiviteiten tegemoet en daarna het zo belangrijke bondswerk. SCHIEDAM De heer F. B. v. B. deed aangifte, dat hij zaterdag in een café in het centrum van de stad een sportcolbertje had laten hangen. In. een zak had hel bedrag van 75,- gezeten. Toen hij maandag zijn jas je kwam terughalen, was het geld uit zijn zak verdwenen. Uit de fietsenstalling van Wilton- Fijenoord is de bromfiets van de heer A. J. de M. verdwenen. Mej. C. M. I-I. deed aangifte dat haar fiets, die zij op slot tegen een woning aan .de- Beijer- landsestraat had laten staan, verdwenen is. Van diergaarde Blijdorp kregen wij bericht dat de slang, die, zoals wij reeds gemeld hebben, zondagmiddag in de huiskamer van de heer R. v. N. aan de Rozenburgsestraat in Schiedam is gevon den, een zogenaamde dobbelsteenslang is geweest, die vooral in Zuid-Frankrijk wordt aangetroffen. Het dier is waar schijnlijk met een caravan of dergelijk kampeermateriaal Schiedam binnenge bracht. SCHIEDAM. De Stichting Gerefor meerd Rusthuis aan de Nieuwe Haven 153 heeft maandag weer aan de bejaar den van het huis-de jaarlijkse uitgaans dag aangeboden. Om half negen ver trok de bus met 30 bejaarden alsmede de directrice en het personeel van het Rust huis vanaf de Nieuwe Haven. De tocht, die onder leiding stond van de voor zitter van het bestuur, de heer C. van Noortwijk, ging dit keer via Utrecht naar het „Jagershuis* in Zeist, waar de kof- fie gebruikt werd. Daarna reisde men naar Lunteren. In café restaurant „De Lunterse Boer" werd gedineerd. Hier hadden de bejaarden volop gelegenheid van deze prachtige dag op de hei te ge nieten. Via Putten ging men naar Amersfoort. Op de Amersfoortsebcrg zijn in de mid dag nog enige verfrissingen gebruikt. Zeer voldaan maar veel te vlug naar de zin van de bejaarden was al spoe dig de gezellige dag ten einde. Men vertrok naar Schiedam, waar de bejaar den om ongeveer 7 uur aankwamen. mm.m®m De lieer P. van der-Spek, die een grote rQlspeel^jtihet bestaan vaji ,de Chr. Politie' ^xonbtenaren Bondf-vrfdeling'Sthiedcmi. iD&zhtgd. $pék~;zit:Jiier achten? zijn'- - Vi' bureau. zijn'notulenboek bij te werken,,.fc SCHIEDAM Het college van B. en W. van Schiedam stelt de gemeente raad voor om in de vakature van de heer P. J. M. Meijer, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eer vol ontslag is verleend, te benoemen mr, Joh. Knape, die thans chef van het Bu reau Financiën van afd, C. is. Omtrent de vraag, die bij het aanstellen van een nieuwe gemeente-ontvanger rijst, of het niet wenselijk is de ontvangersfimctie te combineren met de functie van. Chef van de afdeling Financiën der gemeentese cretarie, hebben B. en W. advies Ingewon nen van het Bureau Personeelsbeheer en Organisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Uit het rapport, dat hierop verkregen is, blijkt, dat de nadelen die een derge lijke combinatie zou opleveren, door een organisatorische reorganisatie zuilen- kunnen worden opgeheven.-Er zal een af deling Financiën moeten worden ge vormd, die uitsluitend wordt belast met financiële aangelegenheden. Zij zal -ge heel los .moeten staan van cfe huidige afdeling C. Derhalve stellen R; en W. van Schiedam voor, mr. Joh. Knape te be noemen tot chef van de niéuwe secre- tariéafdeling „Financiën". Voorts stellen B. en W. voor aan de SCHIEDAM. Geboren: Nlesje T. d v J Roest en Th Middelburg; Neeitje, d v A C Fool en J H de Groot: Helena G A. d v C J de Gooijer en J J BUlenaar; Maria A, d v J van Mourik en L Landzaad; Cornelia A M. d v L J Kerkhof en M H Lansbergen: Judith M M, d v I G Szénasi en M A Velllnga: Robert A, z v B aan de Wiel en H W Beer: Jacob G, z v H W Hesseünk en Ch C Viets; Anna E, d V G H Kruljs en A E van den Berg; Johannes L M, z v B Ch M Kies en M J M Bulder. Overleden: A van Kempen, 90 Jr. wed v A van der Schalk; M Schuurmans, 49 jr, van M Kmte; F A Kuiters, 10 uur; P Kou- veid; 52 Jr. Excelsior bracht op eigen terrein Sportiust een -kleine nederlaag toe. De ze uitslag -gaf in geen enkel opzicht de krachtsverhouding weer, want de thuis club is vrijwel de -gehele wedstrijd in de aanval geweest. De gasten -kwamen niet verder dan tegenaanvallen, die door het doortastend en open karakter niet zonder gevaar waren. De voorboe- de van'Excelsior verviel deze middag weer in "haar oude fout. Kort en door zichtig spel plaatste de achterhoede van Sportiust voor niet al te grote proble men. Nadat enkele opgelegde, kansen gemist waren, gaf Pasterkamp in de 16de minuut Excelsior de leiding. Uit een lange pass van Vink plaatste hij met een listig- -boogballetje het leder over Sleurink in het doei (10). In de 31ste minuut miste Ver-meer gehin derd door de zon en midvoor Blok scoorde de -gelijkmaker (11). Acht mi nuten later omspeelde Schippers spil Klein en met een hard schot via. de bin nenkant van de paal hergaf hij Excel sior de leiding (21). De tweede helft was een onprettige vertoning. Sportiust trachtte de gelijkmaker t e forceren, doch was niet tegen het technisch beter spelend Excelsior opgewassen. Er werd flink geduwd en legio vrije schoppen moesten genomen worden. Linksbinnen Knotte bewees Sportiust, geen dienst toen hij natrapte en uit het veld gezon den werd. De wedstrijd sleepte zich in een rommelig karakter voort, zonder dat er meer gedoelpunt werd. directeur van het Gemeenteziekenhuis een ondergeschikte administrateur-eco noom. toe te voegen. Het ligt in de be doeling in deze betrekking te benoemen drs. J. Bun-tjer, die tot nog toe de functie van secretaris-penningmeester van het ziekenhuis heeft vervuld. Tevens brengen B. en W. onder de aan dacht van de gemeenteraad dat na de vol tooiing van een bepaald deel van de stu die omtrent de reorganisatie van de ge meentesecretarie, het resultaat hiervan onmiddellijk in de praktijk zal worden ge bracht. Zo is het reeds gewenst gebleken aan de secretaris een nieuwe afdeling toe te voegen, ni. „Interne Zaken". Deze afdeling zal de z.g. dienstverlenende werkzaam heden verrichten, zoals registratuur, de centrale inkoop, het typewerk, de repro ductie, huishoudelijke dienst, enz. Ook de afdeling kabinetszaken, die tot nog toe op. Algemene Zaken -werden be handeld,. zal naar 'de afdeling Juridi sche Zaken worden overgebracht. De chef van de afdeling zal tegelijkertijd wor den bevorderd tot referendaris-plv. ge meente-secretaris. Tot schef van de geor ganiseerde afdeling Algemene Zaken is benoemd, de heer C. Brunt. VLAARDINGEN Woensdagavond zal in de muziektent „In het Hof" het laatste concert van dit seizoen ge geven worden. Dit concert, dat om acht uur begint, wordt verzorgd door de Muziekvereniging „Voorwaarts", onder leiding van de heer A. de Bruin. Uitgevoerd worden o.a. Colonel Bo gey on Parade, Selectie uit de „Vogel- koopman", Op een Perzische Markt, Selectie uit de Musical „My Fair La dy",' Taptoe, met medewerking van het Tamboerkorps o.l.v, H. Meyer. SCHIEDAM. De Wijkgemeente van de Ned. Herv. Kerk heeft maandag avond in de grote zaal van Sursum Corda een ontmoetingsavond gehouden. Hier bij waren een aantal „nieuwelingen" uit genodigd, aangevuld met enige jongeren uit deze wijk, waarvan ds. A. Hoffman de predikant is. De heer H. G. Dijkerman leidde de spreker, de heer M. Verkade, in. Deze vertoonde honderd kleuren- en gewone dia's over oud-Egypte, waarbij hij een toelichting gaf. De heer Verkade vertelde veel over het oude Egypte en liet geruime tijd zijn aandacht ..vallen op Jozef en op de uittocht uit Egypte onder Mozes. Met de Bijbel als achtergrond van hetgeen hij naar voren bracht, heeft hij de aanwe zigen dia's laten zien over 3000 jaar voor Christus tot 500 jaar na Christus. SCHIEDAM. De tentoonstelling van de Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf is maandagmiddag om 2 uur in het ge bouw voor Christelijk Sociale Belangen geopend onder aanwezigheid van ver schillende genodigden, waaronder de Gem. Inspecteur van Onderwijs, de heer C. A. Kamp. Verder waren deze eerste middag aanwezig de hoogste klassen van de school aan het Frans Halsplein en die van dc Anthonie Muyssiraat. De heer J. C. Bourquin van de af deling Voorlichting van deze Stichting heeft de jongelui, waarbij ook de meisjes vertegenwoordigd waren, de bedoeling van deze expositie uiteengezet. Hierna konden de scholieren instrumenten en apparatuur in de grote zaal bezichtigen; zij kregen daardoor een kleine indruk welke mogelijkheden er zijn op het ter rein van het Bouwbedrijf. Hoewel deze expositie nog maar een tipje van de (bouw-)sluier heeft opge licht, zijn de jeugdige jongens "en meis jes enkele leerzame ervaringen rijker geworden. Tot en met 29 september zullen van andere scholen de hoogste klassen deze expositie bezoeken. SCHIEDAM, .'Nederlandse-Ver eniging jan .Huisvrouwen, afdeling Schiedam.' hééft -maandagmiddag' een bijzonder mtërëssahté Opening van het seizoen meegemaakt in Maison Westhuis aan de "Warande. Het bestuur had me vrouw Rika Hopper uitgenodigd, om iets over haar 60-jarige toneelloopbaan te vertellen. Voor deze vergadering bestond zeer veel belangstelling. Dit tot grote vreug de van de voorzitster van de afdeling Schiedam mevrouw M. C. Schroot-Droog- leever Fortuyn, die na een hartelijk welkomstwoord het woord gaf aan Rika HoDper. Deze vertelde op boeiende en vaak anecdotische wijze haar levensgeschie denis. In de paar uur, dat zij gesproken heeft, hebben de aanwezige huisvrouwen vol bewondering geluisterd' naar wat er in zo'n prachtige toneelloopbaan wel kan gebeuren. Dinsdag 27 september zal in Maison Westhuis een dia-avond gehouden wor den, waarbij vertoond zal worden de film: „De Schiedamse Huisvrouw en haar omgeving". warme keperflanel, prima wasbaar, frisse kleuren, royale pasvorm speciale J.M. prijs 4 jaar (kleine stijging per moot) VLAARDINGEN. Door haar laatstepartij tegen mevrouw Tim mer in remise te doen eindigen, is de Vlaardingse schaakster mevrouw Vreeken sinds gisteren de nieuwe Ne>- derlandse schaakkampioene gewor den. Zij is daarmede de opvolgster geworden van de veelvoudige Neder-' landse schaakkampioene .- mevrouw Fanny Heemskerk, die de- titel twin tig jaren in haar bezit heeft gehad. Merkwaardig genoeg, startte me vrouw Vreeken haar tweekamp met mevrouw Timmer met een nederlaag. Echter bleek zij daardoor geenszins teneergeslagen, want zowr.i de twee de als de derde partij wist zij in winst om te zetten. ter langzamerhand een duidelijk over wicht met kans op winst. Om de par tij niet langer te rekken dan noodza kelijk. nam mevrouw Vreeken met re mise genoegen. Alle partijen om de titel werden ge speeld in hotel De Key te Venray. VLAARDINGEN. In het gebouw van de Chr. Besturenbond aan de P. K. Drossaartstraat zal hedenavond om acht uur de heer E. Schuurman uit Haarlem voorgaan, tijdens de Volle Evangeliesamenkomst. De weinig hoopvolle start van me vrouw Vreeken vond zijn oorzaak in het feit, dat deze niet het juiste ant woord vond op de Scandinavische ver dediging van naar tegenstandster. In de opening verspeelde zij veel tijd, waardoor de wedstrijdklok een woord je mee ging spreken. Bij de veertigste zet werd deze partij afgebroken, maar toch besloot mevrouw Vreeken, de par tij maar gewonnen te geven, omdat de afgebroken stelling vrijwel hopeloos was. In de tweede partij echter toonde me vrouw Vreeken haar bijzondere klasse. Reeds bij dé 23© zét moest mevrouw Tilhüheri haar meerdere erkennen in dé Vlaardingse schaakster. Mevrouw Tim mer beging in deze'partij de fout; het accent te- veel op de aanval té -léggen. Het begon met pionverlies. maar dat was slechts de inleiding tot een. totale ineenstorting van de witte stelling. Gezien het gunstige verloop van de eerste partij voor mevrouw Timmer, verkoos zij ln de derde partij opnieuw de Scandinavische verdediging toe te passen. Mevrouw Vreeken echter had juist van die partij enige lering getrok ken, hetgeen haar goed van pas kwam. Deze partij, die als de beste van de drie wordt bestempeld, kenmerkte zich door een boeiende strijd, die pas ver in het eindspel in het voordeel van me vrouw Vreeken werd beslist. Dezet partij werd afgebroken in een iets gunstiger stelling voor mevrouw Vreeken. Toen bij het uitspelen bleek, dat de nieuwe kampioene de sterkste zet had afgegeven, gaf mevrouw Tim mer reeds na drie zetten de strijd op. Vanzelfsprekend stuurde mevrouw Vreeken de vierde en laatste partij op remise aan, omdat zij daaraan vol doende had voor de titel. Zij kreeg ech- VLAARDINGEN" Het bedrag dat de spaarders bij de Spaarbank tegoed had den. steeg in augustus met 280.720,25, waardoor 't totale tegoed op 26.609.088,66 kwam te staan. Op 31 augustus van het vorig jaar was dit bedrag 23.290,452.44. zodat dit jaar ruim drieduizend gulden meer in „verzekerde bewaring" werd ge steld. Het aantal in omloop zijnde boekjes steeg met 154 en bedraagt nu 37.631 boekjes, hl vergelijking met vorig jaar steeg dit aantal met 1625. Voor 1.717,90 werd aan spaarzegels verkocht. Op 31 augustus waren in omloop 11.381 spaarbusjes met een totaal bespaard be drag van 25.201.42. Vorig jaar bedroegen deze cijfers; 10.778 en 21.883,40. VLAARDINGEN."— De 4-jarige Wil lem Kreukniet geraakte maandagmid dag ongeveer 12 uur op nog onbeken de wijze in de Vlaardingse vaart na bij de Loswal. De 22-jarige mevrouw t' Veld-van der Brugge, die het gebeur de zag, begaf zich gekleed te water en bracht het knaapje op het droge. VLAARDINGEN - „Ik ben blij dal we bier in zo'n grote getale samengekomen zijn, Nee, Ik ga nu heus geen lange preek houden, want daar zijn jullie hele maal niet op Ingesteld". Deze woorden sprak ds. M. J. Mulder maandagavond in de goed bezette Enunauskerk tijdens de opening van de Jeugdweek 1960, geor ganiseerd door het Gereformeerd Jeugd- verband. Verder deed ds. Mulder een beroep op de jongelui om zich geheel te geven, om daarmee de»jeugdweek 1960 tot een ge slaagd festijn te maken. „Jongens en meisjes, toont aan, dat jullie Jezus wil len dienen en Hem liefhebben. Vertel aan anderen hoe het er op de clubs aan toe""gaat en brengt hen mee, om geza menlijk op te trekken naar de wekelijkse bijeenkomsten", aldus de voorzitter van het Geref. Jeugdverband. Als men weet, dat men keus heeft uit 9 meisjes- en 9 jongensverenigingen en Excelsior—Sportiust 2—1; Zuidlan-d 2 Excelsior 3 13; Excelsior 4HBSS 4 31; WAI 2Excelsior 5 22 en Ex celsior 6—Rozenburg 5 9—0. Junioren: HBSS a 2Excelsior a 2 4 3; Excelsior a 3Leonid as a 4 23; GLZ b 1—Excelsior b 1 51; Excelsior '20 b 5Excelsior b 2 43 en Excelsior c 2PPSC c 2 2—7. BENDIX, ERRES, HOOVER enz. C ft E D I E T S E TL Y I C VLAARDINGEN. Aan het zonover goten Nienwlantsingelwater waren zater dagmiddag verscheidene bejaarden en in validen aanwezig om deel te nemen aan de door de Vlaardingse Hengelaarsbond uitgeschreven wedstrijd voor deze leden. Onder hen bevonden zich vier enthou siaste, oftewel vergrijsde hengelaars, die de zeven kruisjes reeds gepasseerd zijn, te weten: de heren H. Dronkers, A, Brou wer, J. Verhey en R. Haddeman. De meest békende onder hen is wel de heer Haddeman, die het enige erelid is van de Vlaardingse Hengelaarsbond. Se dert hij tot erelid werd uitgeroepen, vijf jaren geleden, maakt hij zich als contro leur verdienstelijk, zodat het bepaald geen alledaags schouwspel is, dat hij langs de kant naar zijn dobbertje zit te buren. Overigens is het met geen moge lijkheid te schatten, hoeveel uren de heer Haddeman, vanaf zijn jeugd aan de waterkant heelt doorgebracht. Dat de veteranen over de nodige rou tine beschikten, -bleek wel uit het feit, dat zij menig exemplaar wisten te ver schalken, Het weer zat bijzonder mee, en de oudjes mochten weer eens ouderwets genieten van een gezellige hengelwed- strijd in een prachtige omgeving. De prijzen, die bestonden uit vis of tabak kwamen in bet gelukkige bezit van; 1. J, Goedendorp, 36 -p.; 2. H. Dron kers, 27 p.; 3. M. Mooy, 25 p.; 4. C. Jan sen. 20 pt.; 5. P. Jansen, 20 p.; 6. J. Verhey, 15 p.; 7. L. Wijze robroek, 15 p.; 8. A. fiuizer, 15 p.; 9 en 10. L. Son en H. Maarleveld, beiden 11 punten. nog twee tussenveremgingon, dat blijkt daaruit wel, dat er voldoende keus over blijft om zich aan te sluiten bij één der bloeiende afdelingen yan het Jeugdver- jband. Een non-stop-programma zorgde er voor dat de jeugd volledig aan haar trek kwam in het mooie kerkgebouw. Vooral de „Reformed Youth Band" kreeg menig applaus te verduren van de nogal rumoe rige kinderen. Onder leiding van Kees Meerman heeft deze band een uitsteken de indruk gemaakt op de aanwezigen. Enkele populaire nummers speelden zij bijzonder voortreffelijk eri we consta teerden dan ook, dat de directie van de R.Y.JB. in goede handen is. Datzelfde geldt eveneens voor het eigen meisjeskoor „Cantabile", dat onder leiding van de heer M. P. Benard, niet alleen enkele geestelijke liederen bracht, maar ook geschikte populaire nummers liet horen. Dat zij opgesteld waren op de galerij van het gebouw, was helaas geen gelukkige keus. Mede omdat men van de jeugd eenmaal niet kan ver wachten. dat zij zich volkomen rustig gedraagt, tijdens een massale bijeen komst, kwam de zang van dit pittige meisjeskoor niet geheel tot haar recht. Jammer, dat de organist Gerrit van Eersel wat aan de luide kant voor de begeleiding zorgde. De geluidskleurenfilmpjes .Woody als scherpschutter" en .Woody en de Bil jartbal", brachten de jeugd aan het schaterlachen, waar geen eind aan scheen te komen. De Engelse film „De vrije natuur" (People's land), deed hen genieten van de natuur op zijn best. Tenslotte bracht „De Wereldtuin" de Vlaardingse jeugd in de mooiste bota nische tuin der wereld. Na samenzang van „U alleen, U loven wij" werd de openingsavond door ds. Mulder met gebed besloten. VEILING 's-GRAVENZANDE, 12 septem ber. Tomaten A 205260. B 210, C 185— 190. CC 135. alles per 6 kg, sla 633 li. per krop, druiven 160180, witte druiven 185—- 390, andijvie 35—37, rode kooi 8',j, alles per kg. bloemkool (6) 30—55. (8) 30—37, (10) 30 33, komkommers 18, netmeloenen io43, peraken 6.' paprika's 2—1054. per stuk. dub bele bonen 8,7013,80. per 15 kg pret 1418, knolselderij 23, per stuk. VEILING WOUTERSWEG. 's-GRAVEN ZANDE, 12 september. Tomaten A 219— 235. B 210. C 175—180. CC 135. aUes per 6. bloemkool A 3279. B 2031. C 14—-18, sui- kermeioenen 4595, netmeloenen 18—48, ana. nasmeloenen 50—74. alles por stuk. bospeen 1820 per bos, andijvie 27—39, waspeen 15 18. pepers 65135, prei A 1018. B 1011 dubbele bonen 51—89; snijbonen 8894. pronkbenen 47—48, druiven: alleanten 170 175, frankenthalers 150165, spinazie 4448, spruiten 44. uien 3—9. groene kool 9—12, al les per kg. sla 1218, per krop. VEILING BOND WESTLAND. NAALD- WIJK, 12 september. Tomaten A 225—250, B 195205, C 185210, per 6 kg handperen 2531, appelen 713, spinazie 33, pepers 115 130, savoye kool 17, stoots!» 10—15, rode kool 8, groene kool 16. uien 10—12, druiven alleanten 160190, frankenthalers 155—200, golden champion 190—225, witte alicaaten 160180, museaat 205245. augurken 80, dubbele bonen 8090, snijbonen 90130. pronkbonen 5060, alles per kg, paprika's 9 19. bloemkool (8) 3144, (10 33—40, (12) 1620, sla 1015, komkommers 910, net- meloenen 2457, ananasmeloenen 4585, sui kermeloenen 40—75, perziken (12) 3037, (18) 25—42, (24) 19-30. (30) 15—20, (36) 7, alles per stuk, bospeen 19. per bos, aanvoer to maten 23.000 kg, aanvoer druiven 850 kg. VEILING HONSELERSDIJK, 12 septem ber. Komkommers A 20. B 12. ananasme loenen 27100, netmeloenen 1763, sulkerme- loenen 58129, perziken T,i34, paprika's 7% —15, bloemkool IA 31—54. I 10—20, II 10— 16, alles per stuk. pepers 16—37. alleanten 160175, frankenthalers 140180, golden champion 160—205, museaat 170225. maroc 160170, colman 165, rode kool 6—8. groene kool T'/j11, dubbele bonen 4480. snijbonen 109, aubergines 36—70, andijvie 19, pronkbo nen 3747. alles per kg, selderij 3>34',a. pe terselie 4%, alles per bos. VEILING LOOSDUINEN, 12 september. Tomaten A 225—290, B 200—220, C 183210, CC 135140, alles per 6 kg, kaskomkommers A 58—63. B 32—52, C 30—32, D 27, rijenkom- kommers A 57—63, B 48—51, C 32—34, sla 1311—19, alles per stuk, kromme rijenkom- kommers 61-—67, andijvie A 27—37. B 20— 29. golden champion 165—180, alleanten 160 165. museaat 215220, pepers 160, postelein 4163, prei 10—12, prinsessenboncn 6273, pronkbonen 47, snijbonen 71, spinazie 3034, alles per kg, selderij 6—7, per bos, bospeen 28. per bos. NED. HERV. KERK Beroepen: te Heemstede, M. L tv Schoch, jeugdpredikant te Rotterdaï Beroepen door de generale synn'di als predikant voor buitengewone we"ï zaamheden te Paramaribo, C. te Brouwershaven. Beroepen te Vriezenveen. G. J. y j Bogerd te Surhuizum (Fr.). Beroepen te Wezep (toez.), J Rootselaar te Delft. Beroepen te Bodegraven, C. A Kun vaar te Rotterdam. Aangenomen: naar Zetten-Andel- E de Bruin te Barneveld; Aangenome het beroep der generale synode, ai, predikant voor buitengewone wpa zaamheden (hoogleraar te Beiroet) arn' dr. J. Bouma te Brussel. Bedankt; voor Sao Paulo, Brazil;; J. G. Panhuise te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen: te Siadeburen: R. VJW Reenen te Klundert; Beroepen te Bob ward: T. W. Vlaanderen te Delfzijl CHR. GEREF. KERKEN Beroepen: Tweetal te Rotterdam-7-, H. W. Kerland te Amersfoort en S Zwoll te Kampen; Tweetal te Zei? M. Baan te Dordrecht en Chr. Verhaar te Hilversum-C.Beroepen te Werker dam: J. C. van Ravenswaaij te Sch't veningen. BAPTISTEN GEMEENTE Beroepen te Stadskanaal: J, tjes te Utrecht. GEREF. GEMEENTE Beroepen te Rijssen (tweede pref; kantsplaats) Chr. van Dam te Rotter- dam. Bedankt voor Bruinisse: H. Ldgten- berg Rotterdam-W.: Bedankt vqoi Scheveningt-n: A. Vergunst te Rotter- dam-C. OUD GEREF. GEMEENTE Bedankt -voor Kampen: J. v, d. Pc» te Ede. EXAMENS EINDHOVEN. Aan de Technische Koft- school te Eindhoven zijn in de afdeling g(r werktuigbouwkunde geslaagd voor het pr0. paedeutlseh examen de heren Tj. p. Weni Meeuw Hing te Paramaribo en P. T, Her mans te Weert. UTRECHT, Voor de examens staathuls- kunde en statistiek M.O. zijn geslaagd a. Ouwerkerk te Utrecht, J. Pars. Leeuwarder. J. Post. Zwollerkerspel, 3. H. P. van Hem. Weert. Voor het examen staatsinrichting mz. L. Dubbeldam te Culemborg. DELFT Gistermiddag meldde dt dertigduizendste bezoeker zich van dt Oude Kunst- en Antiekbeurs in he: Prinsenhof. Het was de gep. vice admiraal der Amerikaanse marine de heer Joseph Webster Goiinkin, die met zijn echtgenote en zoon eens ktvam kijken. Het gezin Goiinkin werd ontvangen door de heren Jac. Schul- man, voorzitter en Marcel B. Keezer, organisator van de beurs. Zij ontvin gen als aandenken een tinnen kanne tje en chocolade. De familie is op vakantiereis en was gistermorgen ia Londen aangekomen. Dadelijk was men naar Delft doorgereisd otn de stad en beurs te bezichtigen. De heer Goiinkin. die een landhuis heeft op Long Tsland.' is een verzamelaar van oude kunst. Volgens het beursbestuur is er geen plaats in Nederland die zich zo goed voor een evenement ais deze beurt leent als Delft en het Prinsenhof. Het is echter niet meer mogelijk de beurs ter plaatse uit te breiden, daar men aDe beschikbare ruimte van het Prinsenhof al in beslag heeft genomen, In twaalf jaar, sedert het eerste jaar dat de beurs alhier werd gehouden, is het instituut enorm gegroeid. Wat eerst als een inci dentele aangelegenheid was bedoeld - de antiekhandelaren wilden in het Prin senhof eens laten zien wat zij zoal be zaten is uitgegroeid tot een waar evenement dat in zijn soort een van de belangrijkste van Europa is geworden. Over het algemeen zo werd ons mede gedeeld, blijven de aankopen die ter aeurze worden gedaan in Nederland, zeker voor negentig percent. DELFT. Zaterdag 17 september is het de jaarlijkse bloemen- en fruitda? van de georganiseerde volkstuinders die zijn aangesloten bij het Algemeen Ver bond van Volkstuindersvèrenigingen in Nederland. In het kader hiervan gaat de Volkstuindersvereniging Levenslust 00 zaterdag de bejaarden in tehuizen en hof jes alsmede zieken verblijden met zelf gekweekte produkten aan bloemen en fruit. DELFT. De christelijke wandel sportvereniging Eendracht Maakt Macht (E.M.M.) heeft in het congregatiegebouw haar tweede lustrum gevierd. Er kwa men uiteraard allerlei geschenken aan te pas. Zo verschenen vier junioren op het toneel die bij monde van de voor zitter van het feestcomité de heer J- C. L. Vonk, de afdelingsvoorzitter, de heer A. Kruiningen verrasten met een nieuwe verenigingsvlag. De heer Sma- link, voorzitter van de Ned. Chr. Wan- delbond bracht de gelukwensen van het hoofdbestuur over. Namens de afdeling Den Haag sprak de heer Boersma. Voor de feeststemming zorgde het ook in Delft bekende gezelschap van Martin Vinjee uit Den Haag. MAASLAND. Donderdagavond 15 september (houden de gezamenlijke Ge ref. jeugdverenigingen en clubs een start avond in de Geref. kerk. Aanvang 19.45 uur. Het programma vermeldt declama tie en samenzang. Voor het eerst zal het Maaslandse kinderkoor optreden. Spre ker voor deze avond is ds. L. J. Boeyenga van Rijswijk. VEILING WESTEHLEE. De Lier. 12 september-aardappelen 250-3G0, poters 120, andijvie 29-39, dubbele bonen 61-190, pronk bonen 49-59, snijbonen 108-135, ulene 3-7 rode kool 67V»-145, groene kool 115-160, all eanten 165-180, golden champion 105-203, frankenthalers 155-180, museaat 200, profes sor aberson 165-170, prei 35-17, waspeen 143-290, pepers 70-135, postelein 29-36, sprui ten AI 44-52, AI is, alles per kg. bospen 19-24, peterselie 2. selderij 2-6, alles per bos tomaten A 225-250, B 205-210. C 185-210, CC 134. alles per 6 kg. sla 18-21 per krop, bloemkol (6) 57-61, (8) 50-50, (10) 21-38 (12) 24-32, netmeloenen (6) 47-60. (8 3-54. (10) 23-36, (12) 26, ananasmeloenen (6) 70-90, (8) 55-75, (10) 35-55, (12) 35-45, .suikermeloe nen (3) 126, alles per stuk. DELFTSCHE GROENTENVE1L1NG. 12 sept. staandglaskomk. AA' 5766 A 51-59, B 40-51, C 31-38, aanv 12000 st. bloemkool A 28-40, B 10-33, C 10-15, anv 1700 st. komk. A 57-68, B 42-56, C 38-61. D 30-3S aanv 3000 st. exp, 12Ü-20 sia binnen]. 5-15 li AA aanv 19000 st. ananasmeloen 18-78 alles p. st kromme komk. 52-77, aanv 1000 kg stek 17-46, stoofsla 18-25, aandijvie 24-36, aanv isnoo k«. prei 10-15. spinazie 14-28. poste Jein 30-72. stokprincessen 8-93, stamprinoes- st-11 62*85. snijbonen 61-114, pronkbonen 35-52, rode kool 3!i-7, savoyekool groen 12 kroten 8. frankenthalers 170, alles p. kg, tomaten A 220-240 B 195-215, C 165-190. per 6 kg aanv 19000 kg. bospeen 14-17 24-28, selderij 5 p. bos. In de hedenmiddag gehouden ver gadering van de Eerste Kamer heeft de voorzitter, de heer Jonkman, namens de meerderheid van het seniorencon vent voorgesteld de begroting 1969 niet thans te behandelen, doch de behandeling uit te stellen tot 21 sep tember, omdat zich nieuwe feiten hebben voorgedaan. De heer Seegers (CPN) maakte be zwaar tegen uitstel. Spr. meende, da! uitstel overbodig is. Door een lid der 1 weede Kamer zijn schriftelijke vragen gesteld, die beantwoord zijn. Zijn er verdere vragen, dan kunnen deze in de Tweede Kamer aan de irde komen. Het beleid ten zaken van Nieuw Gui nea kan z. i. thans niet aan de orde komen. De heer In 't Veld (Arb.) verklaarde do pn he1 ze; ve he w< Sit «ei vei „ir tot ka we all op ipi pn op ma en lij nii de vo ha pr no nu sti ee nu bii ro gr ge V. 01 di in bleekselderij zich tegen uitstel.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2