.VATERvieS Hoofd-postkantoor zal metamorfose ondergaan L. en V.-raket gelanceerd Peter Piekos verzorgde £oed cabaret KERK EïN SCHOOI Originele propaganda van gereformeerde jeugd Koos Bons gaf populair concert voor jeugd Pianoduo Marinus Flipse- Istvan Hajdu in Museum Grote belangstelling voor afsluiting zaaiweek STV Goede start van Oranje-Nassau had goede dag Rotterdam Fikse nederlaag voor Spirit Populair volksconcert Rott. Ph. 0. ïmmmm Openingsavond Cincinnati Acht punten uit vijf wedstrijden heetman SHELL, zegevierde in driekamp Omvïlligen9 in landauer Staking bij Wilton Fijenoord OPENT VRIJDAG 30 SEPT. 12 UUR TROUW Maandag 26 september Uitbreidingen DVO-PPSC 2-4 HVO-Bolnes 2-2 Oplossing- Advertentie Cabaret In fJK.uip*' Afscheidsavond van geslaagden gerefulo Ruime overwinning van HBSS op Capelle VI a ar dingen - Z B VIT 4-1 Brand door kortsluiting Najaarsvergadering HBSS Burgerlijke stand van Schiedam Vliegtuig in zee Aanvangstijden Ned. Herv. kerk in telegram diamantslijpen örmventoclit C.J.V. geslaagd Geslaagd festijn Brand aan boord van Zweeds schip Zeeheldentoclit Hoogtepunten Opbrengst kerbbouwactie Padvinders in Hoek van Flolland kregen nieuw groephuis r~ FsS-ïêT**** s VLAARDINGEN. De plannen om het hoofdpostkantoor aan de Westhaven- kade In grote mate te doen uitbreiden, zuilen binnen niet ai te lange tUd ver- wezenlijkt worden. Het huidige kantoor voldoet niet meer aan de eisen des tyds en teneinde iedereen op een vlotte wijze te helpen wordt het tijd, dat aan de verbouwing begonnen kan worden. Van de Westhavenkade zal het postkantoor worden doorgetrokken tot de Landsiraat. Het gebouwtje van de technische dienst alsmede het voormalige gereformeerde kerkgebouw aan de Landstraat zuilen het daarbij moeten ontgelden. Met de ver bouwing is ongeveer anderhalf jaar ge moeid, terwijl te verwachten is, dat de kosten anderhalf miljoen gulden zullen bedragen. Inwendig zal het gebouw een ingrij pende wijziging ondergaan. De opper vlakte van de hal zal bijna verdubbeld worden. Van twaalf meter zal de lengte tot twintig meter worden gebracht, ter wijl het aantal loketten van zeven tot elf zal worden uitgebreid. De bestellers kamer wordt 17,5 bij 21,5 nieter, terwijl de afmetingen van de expeditieafdeling 5 bij 11 m. zullen worden. Ook het aantal postbussen wordt belangrijk uitgebreid en zal van 144 tot 200 worden opgevoerd. Naast deze uitbreiding ten gerieve van het publiek zal ook het personeel profijt trekken van de vernieuwingen. Op de tweede verdieping zal een kantme wor den ingericht, welke juist boven de di recteurskamer zal komen. Daarachter komt een kantoor, alsmede enkele les lokalen. De nieuwe afdelingen voor de telefoonapparatuur zullen afgestemd zijn op het besluit, Vlaardingen telefonisch by Rotterdam onder te brengen. De ca paciteit van het kantoor als het verbouwd zal zijn, Is berekend op een stad van on geveer 140.000 inwoners. Het Vlaardingse DVO is er niet in geslaagd om het dit seizoen matig be gonnen PPSC klop te geven. Integendeel, de Schiedammers hadden het beste van het spel en behaalden een verdiende overwinning. Voor rust kwam de meerderheid van PPSC met dne doelpunten tot uiting Canters nam er hiervan twee voor zijn rekening en v. Dijk één. Met deze stand werd gerust, <03). DVO probeerde na de thee de bakens te verzetten, maar de verdediging van PPSC liet geen steek vallen. Toch kwam het dik verdiende tegenpunt, al was het uit een penalty, benut door Hoorman Cl—3). Verder kon de thuisclub het niet bren, gen in deze periode en de achterstand werd 14, toen Canters wederom de DVO-doelman passeerde <14). Wel werd het door Kortlever nog 2—4, maar daarbij bleef het. Een overwegend sterker HVO is er niet in geslaagd om Bolnes beide punten af te dwingen. De Vlaardingers kwamen halverwege de eerste helft op 10 door v. d. Velden. Dit doelpunt ontstond na falen va» de verdediging van de gasten. Nog voor de rust aanbrak had Bolnes door v. Zielst de stand gelijk, gemaakt (1—1). Ook na de rust behield de thuisclub het beste van het spel en door Schipper kwamen de Vlaardingers weer voor te staan <2-—1). Zo zou de stand gebleven zijn, wa. het niet, dat een blunder hij HVO wederom v. Ziélst in de gelegenheid stelde de partijen op gelijke voet te brengen (22). Bolnes mocht hiermede meer dan te vreden zijn. Het verbouwen van het huidige kan toor houdt in, dat men naar een oplossing moest zoeken voor een bevredigende regeling, om het publiek toch zoveel mogelijk van dienst ie kunnen zijn. Deze werd gevonden door een gedeelte van het kantoor tijdelijk onder te brengen in het gebouw van de N V. Newa aan de Callen- burgstraat 69. In dit gebouw, dat de P.T.T. reeds van 1 juli af in huur heeft, zal een hal worden ingericht van 4 bij 14 meter, waar het publiek aan acht loketten geholpen kan worden. De expe ditie, de besteldienst en de verzending blijven in het pand aan de Westhaven kade. BEURS VOOR MODE EN HUISHOUDING AHOY' GEBOUW 4/m 12 Oef. VLAARDINGEN. In de goed bezette Stadsgehoorzaal heeft de personeelsver eniging „Cincinnati" zaterdagavond het seizoen geopend met een feestavond, ver zorgd door Peter Piekos. De voorzitter van de p.v., de heer W. N. Benoist, deelde in zijn openingswoord mede, dat het aantal teden van de per soneelsvereniging nog steeds uitbreidt. Hij zag daarin een mogelijkheid om in de nabye toekomst nog betere programma's te kunnen aanbieden aan de vele leden. Op 12 november zal de eigen toneelgroep een avond verzorgen, terwijl op 15 fe bruari 1961 Godfried Romans naar de Stadsgehoorzaal zal komen. De liefhebbers van een cabaretpro gramma van goed gehalte kwamen aan hun trek. Roland Wagter met zijn paro dieën mocht dan wat aan de flauwe kant zijn geweest, de overige medewerkenden hadden veel succes met hun optreden Vooral de acrobaten „The Rethlems" ver baasden de aanwezigen met hun prachtige staaltjes acrobatiek. Peter Piekos imi teerde op de hem eigen wijze en hij deed dat weer voortreffelijk, Johnny Holshui- zen met zijn orkest verschenen wel het meest op het Gehoorzaalpodium. Zij zorgden voor een daverend slot van het programma door de uitvoering van „Circus Renz". waarbij Johnny Holsbui- zen zijn accordeon geblinddoekt be speelde. Na afloop bleef men nog wat gezellig bijeen, waarbij het „Cornell Light Quartet" leende. VLAARDINGEN. We zijn hier van avond bjj elkaar gekomen om het eerste deel van een tweetrapsraket te lanceren, maar het wordt heus geen raket naar de maan. Het gaat hier om de raket van ons winterwerk met alle onderdeie van het clubwerk daaraan verbonden. In stuiven, hobby-clubs, filmavonden, ons winterwerk met zijn talloze vergaderin gen en kadertralningen. Deze woorden sprak de voorzitter van de sectie gemengd werk van de C.J.V. Liefde en Vrede, de heer R. van 't Hof, zaterdagavond in de geheel bezette Mu- zanda, tijdens het lanceren van de raket van het type L. en V. Het lanceren van een raket brengt veel spanning met zich mee, gepaard gaande met veel zenuwen van allerlei mensen, die er aan gewerkt hebben Wat dat betreft, verschilt onze lancering mets met een echte lancering. Hij sprak de wens uit, dat de waarnemingen waardevol zullen zijn voor ieders per soonlijk leven, hetgeen zal moeten blij ken in het vele werk, dat iedere afdeling van Liefde en Vrede staat te wachten. Onder leiding van Dik de Bie heeft de cabaret-groep van L. en V. 4 en 18 een ontspannir.-gsprogramma gebracht onder het motto: ,,'t Ziet er zo lekker uitDik de Bie, die alle schetsen van tekst en muziek had voorzien, toonde zich tevens een goed conferencier, die de nummers goed aan elkaar „lijmde Het experiment van Liefde en Vre de om het seizoen te openen in de vorm van een cabaret-dansant slaagde volkomen. Voor de heer Van *t Hof was dit aanleiding om aan het slot van de avond te kunnen mededelen, dat de start van de raket goed gelukt is. De muzikale noten van het gevarieerde programma werden gebracht door ..The Music Lovers" onder leiding van P. Brouwer. Nadat zaterdagavond op succesvolle wijze het eerste gedeelte van de twee- trapraket in Muzanda was gelanceerd, kwam zondagavond in de uitstekend be zette „Kuip" in de Kuiperstraat, het muzikale medewerking ver-[tweede gedeelte van de raket op voor treffelijke wijze tot ontbranding. De De wedstrijd tegen Capelle is voor HBSS als vanouds geen. gemakkelijke opgave geworden- Hoewel de oranje hemden het offensief gedurende de hele wedstrijd in handen hebben gehad, kwam deze meerderheid voor de rust slechts tot uitdrukking in twee doel punten. Hoe HBSS was opgedrongen, blijkt wei uit het feit, dat halfspeler v. Duivenbode deze doelpunten voor zijn rekening had genomen. Eerst scoorde deze „veteraan 10, waarna Luchtmeier gelijk maakte (11) Tien minuten voor de thee scoorde v. Duivenbode zijn twede doelpunt (21). Na de hervatting trachtte Capelle met fors spel de strijd in hun voordeel te beslissen. Groeneweg zag echter kans om de Capelle-doelman te verschalken (31) en Vermeulen en Rijnbende stel den de zege volkomen veilig, door de stand op 5—1 te brengen. Door Schinkel kwamen de gasten tot 52 terug, maar Vermeulen bepaalde de eindstand op 62. HBSS 2 kor. bet ba Monster 2 niet klaren en kwam met een 21 nederlaag uit het Westland terug. Tegen het sterke ZBVH uit Zuid-Beijer- lanfi heeft Vlaardmgen het uitstekend ge daan, Met liefst 4—1 zag de thuisclub kans om ZBVH huiswaarts te sturen. Plet v Zevenbergen blijkt toch wei jen goedé aanwinst voor de Vlaardingers te zijn. want deze speler drukte zijn stempel op deze wedstrijd met twee fraaie doelpunten Eerst scoorde hn 1—0. waarna v. Slooten er voor ZBVH 1I van maakte. Een door Zevenbergen ge nomen vrije trap betekende een 2 1 rust stand voor Vlaardingen. Na de thee speelde Vlaardingen over tuigend beter en door K. Poot kwamen er nog twee doelpunten bij, zodat ZBVH met een 4r—1 nederlaag de verre reis terug moest aanvaarden. VLAARDINGEN- In een woning aan de Arnold Hoogvlietstraat ontstond vrijdagmiddag een begin van brand, welke door de bewoner tezamen met een buurman kon worden geblus- Behang overgordijnen, een wandkleed alsmede een stoel liepen daarbij brandschade op. De oorzaak moet in kortsluiting worden gezocht. SCHIEDAM. Oud-leerlingen van de Geref Rehoboth-u 1 o aan de Tuinlaan hebben zaterdagavond in het gebouw van de Chr Sociale Belangen op een gezellige bijeenkomst afscheid genomen van het onderwijzend personeel. De heer S. van Asperen, hoofd der school, opende de avond met een wel komstwoord, waarin hii zich verheugd toonde, om met zim collega's als gasten te vertoeven van. hen, die jarenlang op hun beurt als gasten fungeerden. Onder leiding van Wim Kslkhoven en Sam Pranger werd een vlot en ge varieerd programma gebracht met voor drachten, schetsjes en spelletjes. Vanzelfsprekend werden ook de leraren op hun beurt in het zonnetje gezet. De oud-leerlingen hebben dan ook geprofi teerd van het feit, dat zij nu eens voor de klas stonden, terwijl het college van docenten maar af moesten wachten, wat zij voorgeschoteld kregen. Na een prettige avond, waarin de juiste sfeer niet ontbrak, werd de gezel lige bijeenkomst gesloten door de heer D. K, v. d Kooy, Op een bijzonder ge slaagde wijze werd afscheid genomen van een succesvolle U.L O.-schooltijd der oud-leerlingen, waarin een goede band is ontstaan. SCHIEDAM. Woensdagavond gaat HBSS in gebouw Jeugdhaven haar najaarsvergadering houden. Behalve de normale agendapunten, zal er deze keer een bestuursverkiezing plaats vinden door het tussentijds aftreden van de heer A. Schot. In deze functie zal dus woensdag een opvolger worden gekozen. Voorts gaat HBSS plannen bespreken om te komen tot contactavonden in de nieuwe kantine. Voorheen trainde HBSS donderdags en hield men vrijdags in de zaal van de Bethelkerk contactavonden. Nu wil men donderdags trainen en in aansluiting daarop dezelfde avond de clubavond houden. Doordat de nieuwe kantine zo gebouwd is, dat de binnen wanden weggeschoven kunnen worden, is het voor HBSS mogelijk om een grote schare leden in het (voorlopig) club- centrum te ontvangen. Eveneens is HBSS bezig, om de schijnwerpers van de zandvlakte, in samenwerking met de andere verenigingen die hiervan gebruik maakten, te doen verhuizen naar Harga. Al deze punten zullen woensdagavond m Jeugdhaven worden besproken. Aan vang 8 uur. car-HïEDAM. Geboren: Ronald z, v, A G. Doorn en F. Groenendijk: Marcel d' z v F. D. Dubois en M. M. Lenmens. Férddy z.V. C. Beljaars en M. Ch. Potuyt; Bernard us J. A, z. v. T, B. de Vries en T A Zagwfj". Overleden: S. van den rf-oea'ard 93 Jr wed. van P. van* de VLAARDINGEN. Van de vijf twaalftallen, die Oranje-Nassau sater dag op de groene velden vertegen woordigden verlieten vier teams zege vierend over hun tegenstanders het terrein. De enige nederlaag, die ge leden. werd, was overigens een heel duidelijke. Met niet minder dan 150 moest het vierde twaalftal van de oranjehemden zijn meerdere erken nen in de reserves van stadgenote Spirit. Or.-Nassau 1 behaalde in Maassluis een 6—0 zege op de club van die naam. In deze ontmoeting nam O. N. van meet af aan het heft in handen. Toch duurde het 25 minuten, eer het eerste doelpunt tot stand kwam, dank zij een prachtige wórp van Riet Veldheer. Oranje-Nassau 2 was in haar wedstrijd tegen D.I.O. 3 goed op dreef en in een van speelde punten beslag (81). Voor het verslag van de plaat selijke ontmoeting Or. Nassau 4—Spint 2 (0—15), verwijzen wij u naar het re laas onder het Spirit-nieuws. weerszijden goed en sportief ge 1de ontmoeting legde zij op beid' De A-junioren van O. N. zorgden voor de verrassing van de dag door de uit wedstrijd tegen het sterke T.O.B.-twaalf- tal in een 02 overwinning om- te zet ten. Kina Noordijk en invaller Huug de Keyzer zorgden hier voor de nodige doelpunten. voorzitter van Liefde en Vrede, de heer A. van Minnen merkte daarbij op, dat men blijkbaar onder de indruk was, dat er inderdaad iets bijzonders zou gaan gebeuren in de Kulperberk. Zelden was men zo stipt op tjjd gearjveerd op de plaats waar de lancering plaats vond, als juist nn het tweede gedeelte werd afgevuurd. Op de tweede fase van de ontbranding lag echter een geheel ander accent, dan op het eerste Zaterdagavond was het een. en al vrolijkheid waarmee de lan cering gepaard ging, maar nu komt het meer ernstige gedeelte aan de beurt, aldus de heer Van Mannen in zijn „ont brandingstoespraak". Al zal het er vanavond inderdaad serieuzer aan toe gaan, toch mogen we vrolijk en opgewekt zijn, dat we een nieuw seizoen tegemoet gaan, ondanks de vele moeilijkheden welke ons te wachten staan. Zorg, dat de brandstof m jullie binnenste, die alleen God kan geven, van goede kwaliteit is, dan zal succes verzekerd zijn, aldus de heer Van Minnen. Ds. S. Kranenburg van Amstelveen hield vervolgens een toespraak over het onderwerp: „Ziet 't er zo lekker uit." Hij kwam daarbij echter tot de con clusie, dat het er niet zo lekker uit ziet. als men soms denkt. Heus, het is niet alles rozegeur en maneschijn wat de klok slaat Spreker was van mening, dat de jeugd van tegenwoordig leeft onder het motto van „Een veranderde wereld." Tenslotte bond ds Kranenburg de jongeren op het hart iets te wezen voor anderen, ook voor hen, die geen hd van Liefde en Vrede zijn. Als het doel be reikt wordt, zal het er inderdaad wel lékker uit gaan zien. De verdere medewerking aan de bij eenkomst werd verleend door de bazuin- groep van Liefde en Vrede en het jonge- m ar® enkoor „Euphome", onder leiding van mevrouw K Verhoeff-Tom. De Marinevoorhchtingsdienst heeft de twee inzittenden vanmiddag als vermist aangeduid Hte zijn luitenant ter zee tweede klasse M. C. R. van Haga uit Den Helder, 25 jaar en gehuwd, en sergeant-vlieger H H. Veltmaat uit Den Haag, 22 jaar, gehuwd en vader van een dochtertje. MAASSLUIS Met ingang van zon dag, 2 oktober komt de middagdienst van vijf uur definitief te vervallen. Bij de gehouden enquête gaf een overgrote meerderheid van de leden de voorkeur aan een kerkdienst om 19 uur. De kerke raad heeft nu besloten de aanvang van de kerkdiensten te bepalen op 10 en 19 uur in de Grote Kerk. De doopsbediening zal met ingang van dezelfde datum voortaan m de morgendienst plaats vinden. NED. HERV. KERK Aangenomen cuum. „De Reddingboot". Woensdagavond om half acht houdt de stichting tot be hartiging van evangeliserende sociale arbeid „De Reddingboot" een bijeen komst m het gebouw aan de Linker Rottekade 99 b. Kerkdienst. Ds. I J IJsselstem. pre dikant bij de yrije Chr, Geref. Ge meente te Schiedam, gaat dinsdag avond om acht uur voor in een kerk dienst, die wordt gehouden in het Ver enigingsgebouw aan de Oranjestraat te Overschie. omen naar Emmercomiw wijkgem. Emmererfschs veen: J. Leewis, kand. te Utrecht CHRIST. GEREF. KERKEN Tweetal te Rotterdam-Kraimeen. Baan te Dordrecht en P. Op C «.n te Hilversum-OöSt. aen Vel»f Aangenomen naar Leiden: dr W b Velema te Eindhoven. °- Adverrentte Dinsdag 27 sent. van 25 uqr DEMONSTRATIE vrij toegang Lqnbaan 9? VLAARDINGEN In een driekamp lussen de personeelsverenigingen van de E.N.CJL, Shell e*- Sunlight hebben vijf honderd leden de afgelopen week elkan ders krachten beproefd in verschillende takken van sport. Uiteindelijk waren het de bengelaars van de SHELL, die de einduitslag In hint voordeel deed beslis sen. Zij zagen zaterdagmiddag kans om gezamenlijk 4313 gram vis te verschal ken, gevolgd door Sunlight met 3603 en ENCK met 3323 gram. De einduitslag werd daardoor: 1. Shell 65.97 punten; 2. ENCK 61.52 ponten, terwijl Sunlight derde werd met 59.5 ponten. Tijdens de prijsuitreiking welke plaats vond m het prachtige recreatiegebouw van de ENCK aan de Westiandseweg heeft de voorzitter van het hoofdgebouw van de p.v. ENCK, de heer C. W, van Zelm, het doel van de dnekamu uiteen gezet. Hij zei. dat de voortdurende groei van de vereniging er toe leiden kan, dat Vanmorgen zijn 209 arbeiders, in hoofdzaak lassers en ijzerwerkers van de afdeling nieuwbouw, bij de werf Wil ton Fijenoord te Schiedam in staking gegaan. De aanleiding tot de staking is een kwestie van voorschot op de tarief- betaling. De interpretatie van de werknemers inzake de voorschriften van deze ta- nefbetaling is anders dan die der direc tie. Momenteel voert de directie van het bedrijf besprekingen over deze zaak met een deputatie van de stakers. SCHIEDAM 'De Gereformeerde Jeugdverenigingen hebben zaterdagavond Schiedam opgeschrikt door een wei zeer originele aanpak van het propaganda werk voor het jeugdwerk. Een met een paard bespannen landauer maakte een rijtoer door de stad en behalve enkele bestuursleden van de Gereformeerde Jeugdcentrale. was ook ds. J. Nawijs op de bok gezeten. Met deze landauder wer den de „onwillige" niet-leden van huis gehaald en met de iandauwer naar ge bouw ;,Irene" gereden, waar een grote propaganda-avond werd gehouden. Even na acht uur arriveerde de afge laden koets bij „Irene", en kort daarna sprak ds. Nawijn, die voorzitter is van de Geref. jeugd-centrale, een openings woord, waarin hi) da opmerkte, dat er op de jeugdverenigingen geen krijgertje gespeeld wordt; hoewel hij de aanwezigen toch opwekte om krijgers te zijn „Iedere jongen en ieder meisje moet op deze aarde „opkomen in militaire dienst" om met de daad „krijgers" te worden in Christus leger" Aldus ds Na wijn, die vervolgens het woord gaf aan de heer J. v. d. Meer, die mei een VLAARDINGENIn het begin liet het zich aanzien dat Spirit niet voor haar tegenstander behoefde onder te doen. Er werd aan beide kanten een fris partijtje korfbal weggegeven, met Oud-B eij er land iets gevaarlijker onder de korf. Zij hadden dan ook na een half uur een 30 voorsprong opge bouwd. Dit van Kempen wist daarna de stand op 3I te brengen. Weer was het Oud-Beijerland dat het eerst scoorde (41), doch net «oor rust kwam, door een treffer van Maarten' van Kempen, de stand op 42. Na de thee was het met Spirit ge daan Oad-Beijerland overrompelde de gastheren met zo'n tempo, dat Spirit er niet meer aan te pas kwam. Snel en goed doorspelend, met fraai opgezette en prima afgewerkte aanvallen. wist Oud-Betjerland binnen een half uur de stand op te voeren tot 112. Daarna Advertentie wist Arie Teerds, dank zij een straf- worp, er 113 van te maken. Spirit kwam nu een beetje onder de druk uit en het was tenslotte aanvoerder Van Heijst die de eindstand op 11—4 bepaal de. De Spirit-reserves zetten hun zegetocht voort met een forse overwinning op plaatsgenoot Oranje-Nassau 4 met 015. In de wedstrijd Spirit 3 tegen RWR 1 waren de gasten het meest aan het woord, zij wonnen, dan ook met 14. De junioren-b tenslotte wonnen met 40 van Odo-b, een stand die reeds bij de rust was bereikt. geestige Causerie de stemming er wel in bracht op deze propaganda-avond De heer v. d. Meer verstond de kunst om op een vermakelijke manier diverse predikanten te imiteren, waarvan som mige imitaties werkelijk frappant waren. Ook'enkele bekende personen imiteerde hij'en liet al deze personen op hun manier een propagandawoord voor het Gerefor meerd jeugdwerk spreken, Tussen de bedrijven door hield de jeugd in de volle zaal een community-singing. Na de pauze werd de fraaie film „De Gouden EdeJweis" vertoond. Om circa 11 uur sprak ds W. A Krij ger een slotwoord Ds Krijger vond. dat allen welvoldaan huiswaarts konden keren en dat het bestuur zich eT in verheugde, dat tijdens de pauze al enkele nieuwe leden voor de Jeugdverenigingen konden worden ingeschreven. SCHIEDAM. Zaterdagmiddag heb ben een 250 Schiedanunertjes deel genomen aan de door de CJV georgani seerde Druiventocht. Deze tocht werd in santenwerking met de jongens en meisjes van twaalf tot zestien jaar uit Vlaardingen gemaakt. De tocht bestond uit talrijke puzzels, waarvan de instructies eerst by het startpunt bij flat Spieringshoek gegeven werden. Het bijzonder gunstige weer zorgde er voor, dat de meeste deel- nemertjes in overhenVd de toer uitreden. Op diverse plaatsen waren (geheime) controleposten, uitgezet, die controleer den of de opdrachten wel stipt werden uitgevoerd. Een tiental leiders nam eveneens deel aan dit druivenfestijn, Onderweg werd even „aangelegd" om dit Westlandse fruit te verorberen. De Schiedamse E.H.B.O. verleende op deze geslaagde middag haar medewerking, doch behoef de nagenoeg geen dienst te doen. men elkande prestaties uit het oog Zou kunnen verhezen. Dit is echter geenszins de bedoeling en daarom vond het be stuur het zeer nuttig om op grootse wijze een driekamp te organiseren, waaraan door aüe onderafdelingen werd deelge nomen. Hy kon er dan ook met vreugde gewag van maken, dat dit experiment een succes is gebleken. Het spannendste moment kwam wel toen de algehele wedstrijdleider, de heer D. A, de Ruiter de uitslagen bekend maakte, waarbij hij op onderdeLen van de driekamp een kort overzicht gat De se cretaris van de Rotterdamse Ontspan- nings Vereniging Shell, de heer W. Hila- rius mocht tenslotte uit handen van de heer Van Zelm een prachtige zuil in ont vangst nemen. Deze voegde er echter aan toe, dat men zich nu reeds gaat voorbereiden om het volgend jaar nog beter voor de dag te zuilen komen, waar bij hij er op doelde, dat de R.O.V.S, dan op sterkere .tegenstand moet rekenen. In zijn dankwoord aan de organisator van de dnekamp, roemde de heer la- rius de bijzonder prettige sfee- iva rin de wedstrijden werden gehoude Hi; be trok daarin de perfecte organk._„<s, die van de driekamp een geslaagd festijn beeft gemaakt, dat zeker een vaste plaats zal verwerven m het Vlaardings ver enigingsleven. Het 6193 brt. metende Zweedse ms. Hispaniola is vanmorgen bij Maassluis voor anker gegaan omdat er brand is uitgebroken in de machinekamer. Het schip, eigendom van de rederij Sven Salem te Stockholm zal door de sleep boot Maas naar de Maashaven te Rot terdam worden gesleept. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN LEIDEN. Geslaagd voor bet 'doet ned recht mej R A van Holthooa (Was" naar) en de heren G G Abeln (Den tfain C L> van Harmxma Thoe Slooten (Leldeni H A van Ee (Leiden). 1 Geslaagd voor het kerk voorbereidend n de heren G Kalsbeek (Katwijk) en Si Groe- newegen (Den Haag) ECONOMISCHE HOGESCHOOL ROTTERDAM. Geslaagd voor het kan dldaatsexamen in de econ wetenschappen d; heren W Borrie (Rotterdam) D W Soonj-n (A'dam) H D Dokter (Rotterdam) F R Hip pe (Rotterdam) en R Th Sperling (Voorbjifl Geslaagd voor het doctoraal examen in di econ wetenschappen de heren r i. ÏM Bronswijk (Den Haag) C Brevoord (Amster dam) en A W Koppert (Rotterdam) GEM. UNIVERSITEIT VAN AMSTERDUt AMSTERDAM. Geslaagd voor het fc toraal examen farmacie de heer K. H Ore Tan (Amsterdam), voor het doctoraal exams scheikunde de heren C. J. Pijpers lAnutM dam), de heer H. F. Pronk (Velsen) en dt heer M. Schlejen (Rotterdam), voor hel kar dldaatsexamen wis- en natuurkunde de tea L. Kaper (Beverwijk) en voor het doctors)' examen economie de heer G A. Posthuran (Amsterdam). OVERSCHIE. Zaterdagmiddag bef Overschie een grandioos opgezette ra delmars meegemaakt, georganiseerd d«t de Chr. wandelsportver. „De Voihardfcj* geannonceerd onder de naam „3e tv heldentocht". Ruim 2800 deelnemers waren aan dt start verschenen verdeeld over 114 groe pen. Een bijna majestueus dehlé ging aan de mars vooraf. Vanaf het poten nabij „Hoornwijck" hebben tal van mill taire autoriteiten, officials uit de wan- delwereld en leden van de wijkraad ld vertrek gadegeslagen. De kapel van ds mariniers deed de wandelaars ap waar dige -wijze uitgeleide. De mars strekte zich over een mooie route uit om. voor bij het tc Rotterdam zeer onbekents natuurreservaat „De Ackerdijkse plas' en voorbij het vliegveld. 's Avonds hield de kapel van de Mari niers een taptoe, die een overweldigend! belangstelling trók. Uitslagen: (alleen eerste prijzen) 8 km jeugdgroepen: Zuidwijk Vooruit (ibeker 'Wijkraad); 8 km schooigroepen W. G. Couwaelschool: 8 km speeltuin- groepen: Speeltuin Pernis; 12 km jeugd groepen: A.V.S.; 12 km gymnastiekver Turnkring Oud Beyerland; 12 km schooi groepen: W. G. Couwaelschool; 12 V~ speeltumgroepen: Speeltuin Hoogvliet, 13 km burgergroepen: Meisjesinternaat Vredesteijn; 25 km burgergroepen: Bit bantia: 25 km militairen: Mariniers van Ghentkazeme. Beste burgergroep over slle afstanden: wandelver. „Er op uif te Sprang Capelle (wisselbeker van de commandant van de Van Ghentkazeme) needs voor I 250 1 Reeos voui tr „iiimichine Lewenstem eene e- In Rotterdam uitsluitend Hoogstraat 140, telefoon 136856 MAASSLUIS Uitgaande van de Geref. Jeugdraad te Maassluis gaf de organist Koos Bons zaterdagavond in de Immanuelkerk daar een populair orgelconcert voor een talrijk, voorna melijk uit jongeren bestaand publiek. Het programma, met toelichting van de concertgever, bestond uitsluitend uit verzoeknummers. Verheugend was het te constateren, dat naast zeer algemeen bekende en veel gespeelde orgelcomposities als Bachs d-moll Toccata en Fuga in d. kl (Band IV) en diens koraal-tno ,,Wachet auf, ruft uns die Stimme" (en natuur lijk ook werken als toccata's van Boël- mann en Bram Bruin) een keuze was gedaan uit het, zij het gematigd, mo derne orgel-repertoire. Zo werden s»-" "''tge"oerd Thema en Variaties van Hendrik An- driessen en de inderdaad populair ge worden Litanies van Jehan Alain. Ook de opgegeven Passacagiia en Fuga over het koraal „Wie maar de goede God laat zorgen" van C. de Wolf wees op een smaakontwikkeling bij de jeugd die zich in goede richting beweegt. Koos Bons heeft het uitgebreide pro gramma (er was een pauze ingelast) op de van hem bekende consciënteuze wij ze ten gehore gebracht. De technische uitvoering liet weinig of niets te wensen en de registraties waren weer zodanig gekozen, dat met name de Franse en de Frans-georiënteerde muziek (Alain- Andriessen), bijzonder fraai tot zijn recht kwam. Samenzang van de aanwezigen omlijst te dit verzorgde orgel-recital. W. VLAARDINGEN. Onder auspi ciën van de Stichting Culturele Kring (in samenwerking met het Vlaardings Kunst-Centrum) heeft het Rott. Ph. Ork. gisteravond o.l.v. Ed. Flipse in de Stadsgehoorzaal geconcerteerd. Ten gehore werden gebracht Van Beetho- vens Egmont Ouverture en diens der de pianoconcert met als solist Hans Henkemans, de derde symfonie van Brahms en tot besluit Richard Wag ners Tanhauser-ouverture. Zo men wil een populair programmahoewel Brahms F-dur symfonie toch niet di rect tot de gemakkelijkst aanspreken de werken kan worden gerekend. Een Nederlandse muzikale autoriteit moet voorspeld hebben „vijf jaren na de dood van Brahms zal niemand meer aan die Symfonie denken". Het is an ders uitgekomen. Van de vier symfo nieën, die Brahms schreef, is de derde waarschijnlijk degene, die de meest ka rakteristieke muzikale eigenschappen van de componist in zich verenigt. Het is lang geleden, dat wij dit werk door het Rott. Ph. Ork- hoorden uitvoeren. De symfonieën 1 en 2 zijn vele jaren achtereen vaak serpetine-stukken van het Orkest geweest Het trof ons gisteravond daarom te meer, dat dit werk met zo veel zekerheid en beheersing werd uit gevoerd. Het Orkest, dat overigens tij dens het gehele concert voortreffelijk musiceerde, heeft onder leiding "an Ed. Flipse de talloze schoonheden van de partituur ten volle weten té" Vërwezen lijken. Beethovens Egmont werd met een vuur en elan gespeeld of het een nieuw werk betrof, en de prachtige briljante vertol king van Tanhauser liet het Orkest in beste vorm horen. Afzonderlijk vermeld mag wel het zeer fraaie spel van het koper. Hans Henkemans, die men als solist veelal in Mozert hoort, speelde voor deze avond dan eens Van Beethovens c-moll concert. Uiterst spiritueel, petillant, technisch vlekkeloos en zeer muzikaal. Zo krijgt men Var, Beethovens inder daad populaire Klavierconcert niet vaak te horen. Het talrijk publiek toonde zich voor de prestaties van solist en Orkest terecht opgetogen. W. SCHIEDAM. Het Piano-duo Mari nus Flipse-Istvan Hajdu concerteer de zaterdagavond voor de vereniging Vrienden Van het Stedelijk Museum op een wijze, die muzikaal een zeer aantrekkelijk karakter droeg. Welis- waar kwam beider spel in de forte passages wat onvoordelig tot zijn recht, hetgeen vooral in de vierhan dige Sonate in D. gr. t. van Mozart het geval was. Doch dit was voor een zeer groot deel althans te wijten aan het feit, dat de vleugel m het midden van de aula was geplaatst, m plaats van zoals gebruikelijk op het podium tegen de wand. Dit kwam intussen de intieme sfeer meer ten goede, dan de klankproductie, want deze was zoals gezegd in het forte beslist aan de harde kant. Maar dit dan terzijde gesteld viel er verder veel te genieten op dit concert. Want het sa menspel was uitmuntend, toonde een hechte eenheid in de dynamiek en ex pressie, en werd, zoals men dit trou wens van pianisten van een klasse als Flipse en Hajdu mocht vervrachten, ge dragen door een zeer gave techniek. Dit alles bijeen genomen gaf de ver tolking van Schuberts Phantasie in 1 een meesterlijk geconcipieerd werk, dat gezien vanuit de periode van zijn ontstaan, zeer verrassende harmonische vondsten en wendingen bevat, een voor name muzikale allure, die volkomen kon beantwoorden aan de zo rijke mu zikale inhoud. Tot een van de hoogtepunten in Ra- veis piano-oeuvre behoort zeker de sprockjesmuziek „Ma Mère l'Oye", mu ziek met een geniaal scheppingsvermo gen en groot klankraffinement geconci pieerd, en die dan ook een vertolking genoot, welke zeer boeiend was. Piams tisch zeer knap muzikaal onbevangen en zeer expressief werd het programm» besloten met een viertal Slavische Dan sen van Dvorak. De talrijke aanwezigen toonden och zeer dankbaar en schonken een langde rig hartelijk applaus. De Berceuse uit de Suite quatre mains van Faure volg de nog als toegift. A MAASSLUIS. Met een openlucht-1 van het spandoek „God zoekt U'" zoekt samenkomst op de Markt is zaterdag- gij ook God? De predikant wees in dit avond de Zaaiweek 1960 afgesloten. Wa- verband op Paulus en zijn optreden in ren ie de eerste helft van de week enkele samenkomsten door de regen gehandi capt, op deze avond waren de weersom standigheden gunstig en droeg er toe hij, dat het «en massale samenkomst werd. Na de opening door Majoor Hokke van het Leger des Heils voerde burgemeester Van Bliek het woord. "Wij erkennen, dat God alle dingen bestuurt en regeert. De Koningin regeert T»U de gratie Gods en dat geldt ook voor mede-regeerders. Eenmaal, aldus de burgemeester, zullen w|j allen rekenschap moeten afleggen hoe wö onze taak vervuld hebben. Niet alleen In stoffelijk opzicht, doch ook wat het geestelijk welzijn betreft- God vraagt van ons de naleving van de tien geboden, samengevat ln de woorden: God lief te hebben boven al en de naaste als onszelf. Ds. J. van Noort, Ned. Herv. predikant te Vlaai'dingen vroeg, naar aanleiding Efeze tegen de heidense, alleszins Gods dienstige bevolking, hetgeen echter als uiterlijke godsdienst niet voldoende is, ook met voor ons in deze tijd Wij moe ten Jezus kennen en Hem zoeken. Niet rusten alvorens we vrede en blijdschap in Hem leren kennen. Met een ernstige opwekking besloot de predikant zijn woorden. Onder begeleiding van een ensemble van Kunst na Arbeid werd de massazang uitgevoerd. Voorts werkten aan de avond mee de Zingende Zusjes en de bariton De Graaf. Ds. C. Mak sprak het slotwoord. MAASSLUIS. De Hervormde Kerk- bouwactie bracht in Maassluis een bedrag van 23373,61 op. HOEK. VAN HOLLAND. Hei doe' is bereikt, het groephuis is er weer #mf padvinders in de Hoek. Op m|j ras' dan ook de taak de velen te bedanken die aan de totstandkoming ervan hebben geholpen, aldus de heer L. Smit, voor zitter van de stichting „Bouw Gioepnui' Padvinders". Het is absoluut onmogelijk, aldus d< heer Smit, om iedereen persoonlijk t bedanken. Het zijn er zoveel geweest, d met weinig en met veel aan de uiteind" lijke totstandkoming hebben meegewerk In het Engels dankte hij de commandar van de Britse troepen, de Lt Col. L <- Wilkes, die zo bereidwillig was gewee' om een van de militaire barakken bP schikbaar te stellen voor de padvinder Hierna dankte hij jiog diverse personer die zich op bijzondere wijze voor padvinderij verdienstelijk hebben ?e' maakt De stichting zit door deze grote aar- schaf financieel omhoog. Padvinders mo gen niet bedelen, aldus spreker, maa wij doen toch een beroep op u om on' financieel te steunen voor de eerste ex" ploitatiekosten. De groepsleider de heer Han de Konm dankte hierna de heer Smith, de stuwe" de motor achter deze actie. Wij hebbo1" geen woorden genoeg om t: te danken voor het ontzettend vele werk dat u vooi onze groep gedaan hebt. Zelfs uw vakan tie hebt u daarvoor gegeven Hoofdkwartierscommissaris, de heei E M. van Gnethuysen uit Den Haag, spral vervolgens zijn bewondering uit voor wa' er ia de Hoek tot stand is gekomen. Di' is, aldus de heer Griethuysen. een voor beeld voor heel Nederland. Met veel geld in kas is het geen kunst om iets te bereiken, maar het is juist ons doel om zelf iets te bereiken- Het hoofd" kwartier in Den Haag heeft dan ook be wondering voor wat hier gepresteerd Na het officiële gedeelte konden de aa wezigen het nieuwe clubhuis bezichtig Voordat de genodigden 's middags •het nieuwe gebouw bijeen kwamen, v» het clubgebouw officieel in gebruik I nomen. Deze plechtigheid geschiedde het terrein voor het nieuwe gebouw. 1 gebeurde op bijzonder originele man-e Een estafetteloper bracht de vlag bir nen, die van hand tot hand gedrage' was, langs alle plaatsen waar de p>J*j vindershun verblijf hebbe-

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2