êL I Automatische broodbereiding Bakkerij Vlug betrekt nieuw pand aan de Broersvest Na „martelgang" van 16 jaar Binnenkort begin bouw van Beneluxtunnel naar Pernis Kosten geschat op f 80 miljoen Gereformeerd Nieuwland bezit hechte band Ir, Dunnewolt hield causerie over kernenergie Randstad varia Franse ertslichter in de Waalhaven gezonken De politie meldt: VATERVEm pxr. m Zilveren jubileum i Watersportvereniging bouwt pa ivilj oen [Kindje verkouden?] Tafeltennisnieuws uit Vlaardingen Teraardebestelling zuster j. Jansen Winst en verlies voor H.V.O. Buitenlands bezoek aan Vlaardingen Kindervoorstellingen in Atrium jyfEUBILAIR MET APART CACHET 7h T00RENBURG EN DAMME *51§ Drift driekwart Automatisch „Depanner" Gescheiden VIug-Quick-Vite Bromfietsers kregen weer verkeersles Ruim een mille voor - Tussen ijs en heet zand ACTIES Binnen vier jaar Geen winst Gemeente Rotterdam Thais koningspaar in hoger sferen Rozenburgse Jeugdraad Winnaar wedstrijd R'damse Spaarbank TROW Woensdag 26 oktober 19 aw* Variant Hedenmorgen ontstond er bij het ertsoverslagbedrijf „Kruwal", aan pier zes in de Waalhaven, grote consternatie toen de erts- lichter Meduse uit Straatsburg, tijdens het laden plotseling door midden brak en binnen korte tijd onder water verdween. 1 SCHIEDAM. - Vandaag is er een einde gekomen aan de moeilijk- heden in de huisvesting van de Schiedamse bakker Vlug. Sinds 1944 I loopt de huidige nazaat van het eeuwenoude bakkersgeslacht met [plannen rond om toch maar zo spoedig mogelijk een betere bedrijfs- ruimte te scheppen. Zelf zegt de heer Vlug over zijn vroegere huis vesting; „We voelden ons als een gezin met vier kinderen die in een één-kamerwoning huizen." Doch vandaag is het gebouw van de brood- en banketbakkerij Vlug aan de Broersvest te Schiedam feestelijk ge- opend. I De bakkerij was sinds 1909 in enkele panden aan de Singel gehuisvest. In de hongerwinter is men eigenlijk pas goed aangevangen met het maken van plan nen om tot een nieuw pand te komen. Deze projecten kregen echter niet de vereiste goedkeuring, terwijl ook de materialen niet aanwezig waren. Toch staat na deze martelgang het pand van - Vlug in volle glorie aan de Broersvest Het geb->uw kost geen kleinigheid, twee miljoen gulden, samen met het machinepark komt dat op drie drie kwart miljoen gulden. Eind 1955 kwam men met een concreet plan, dat in vijf jaar door architect E. F, Groosman en de deskundige op het gebied van ma- chines, jr. A. Schuilenburg, is gereali seerd. ïn het gebouw is alles afgestemd op een automatische hroodpróduktie. Het ■meel wordt via enkele buizen van de kelder uit naar de bovenste verdieping geblazenzelfs de zakken worden daarna automatisch uitgeklopt, het geen dan nog uit de zakken komt is bestemd voor varkensvoer. Boven wordt het meel dan in silo's opgesla gendie per stttfc een vermogen heb ban van vier ton. Dan wordt het bloem automatisch afgewogen door een machine die dit tot op de gram ■nauwkeurig doet Vijl kneed-roengmachines kneden het deeg. Via twee buizen gaat het naar enkele stoomdrukketels. Doch daar het deeg altijd dezelfde vochtigheidsgraad moet hebben is het ook wel noodzakelijk vocht af te voeren. Daarna volgen enke le enorme rijskasten waardoor het deeg in bolvorm, een reis van vele minuten maakt. Het overtollige, in het deeg ont stane, koolzuurgas, wordt ii> een „tol" verwijderd. Het rijsproces neemt de meeste tijd van de deegbewerking in beslag. Het enige wat nog steeds met de hand -moet worden gedaan is het „knip pen" van. hét brood. Tenslotte gaat het deeg per blik in de oven. In de fabriek staan twee ovens met een vermogen van 1500 broden per uur per stuk. Na deze bewerking wordt het brood, ook al automatisch, uit de blikken geworpen en glijdt het magazijn binnen. De blikken worden daarna opge borgen via een monorailwagentje. De banketbakkerij ligt geheel ge scheiden van de broodbakkerij. Dit is niet zonder reden, volgens de heer Vlug. Broodbakkerij en ban ketbakkerij hebben geheel verschil lende noodzaken. Zo heeft men ïn de broodb'akkerij vochtigheid nodig, terwijl men dat bij de banketbakke rij kan missen als kiespijn. Het banket rijst in een open rijskast, waar men dus zonder deuren te ont moeten doorheen loopt. De lucht kan echter niet zonder meer passeren. Aan beide zijden sluit een wlndgor- dijn het geheel af. Aan de voorkant liggen dan de patis serie Vite, de Quick lunch en een brood hoekje resp, de banketwinkel, de lunch room en het laatste spreekt voor zich. Het nieuwe Vlug-pand is voor de bak ker van deze naam een project om trots op te zijn en voor de stad Schie dam een aanwinst. Wijze lessen voor rdi SCHIEDAM. bromfietsberijders werden dinsdagavond in gebouw „Irene" weer uitgesproken door de Chef van de Verkeerspolitie in Schiedam, de heer H. Willems van Be- veren. Het was de tweede cursusavond voor bromfietsers en wederom zaten de bij na vijftig cursisten met veel aandacht te luisteren, naar wat zij als bezitter van een bromfiets van de regels daar van moeten afweten. Het potlood en schrift kwam er nog al eens aan te pas en. tussen de bedrij ven door werd nog menige vraag ge steld, wanneer men. met een probleem zat. De heer Willems v. Beveren loste al deze problemen (theoretisch) op en aan de cursisten de taak, om dit straks in de praktijk te doen. Over drie weken volgt het examen, waarna een- slotavond het einde van de ze cursus zal inluiden. VLA ARDWGEN, Het P.I.T. dankt allen hartelijk, die hun steentje hebben oijgedragen aan de zaterdag gehouden collecte. Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden werd een bedrag van 1078.62 bijeengebracht. VLAARDINGEN. De heer L. T. Veldhuizen, hoofd van de afdeling Bouw en Woningtoezicht van de Dienst Ge meentewerken hoopt op dinsdag 1 no vember het feit te herdenken, dat het 25 jaar geleden was, dat hij in dienst van de gemeente kwam. Ter gelegen- heid daarvan zal hij op maandag 31 ok tober recipiëren in de zaal Harmorste, en wel van kwart over vier tot half zes. Twee jongens, de 16-jarige C. R J. P. en de 14-jarige T. C. M. v. D. te Schie dam,-hadden hun fietsen met op slot aan het Oude Kerkhof neergezet. Beide fietsen zijn verdwenen. VLAARDINGEN Tussen Pernis en c grens van Schiedam en Vlaardingen zal volgend jaar begonnen worden met de bouw van een nieuwe oever-verbinding. Tot financiering van het project, dat naar schatting van de Rijkswaterstaat 80 miljoen gulden gaat kos ten, zal een n.v. worden opgericht, waarvoor de statuten reeds door de gemeenteraad van Vlaardingen, in de gisteren gehouden verga dering, zijn goedgekeurd. Tevens gaf de raad zijn fiat aan een ont- werp-overeenkomst tussen de Staat en de naamloze vennootschap. Na de donderdag te houden vergade ring van het comité, zal het overleg met minister van verkeer en water- De watersportvereniging „Nieawe Waterweg" te Schiedam, welke ge bruik maakt van de jachthaven nabij de Maasboulevard, heeft het voornemen aldaar een paviljoen te stichten. Met het oorspronkelijke plan, om een i paviljoen op het land te plaatsen kon den B. en W. niet Instemmen, waarna de vereniging voorstelde dit paviljoen iOP palen In het water te zetten. De Directeur van Gemeentewerken deelde echter mede dat ook dit pin - op bezwaren stuitte en dat zijnerzijds 'een plan ontworpen was voor plaatsing op een ponton. -< Het bestuur van de „Nieuwe Water- hweg" berichtte daarop, dat zij bereid .-<■ en in staat is om laatst bedoeld plan "te verwezenlijken, mits de gemeen- vte tijdelijk een bedrag van 10.000,- ter ^beschikking zou willen stellen. Bij B. en W. bestaat daartegen geen .-bezwaar, omdat mag worden aougeno- - "men dat de „Nieuwe Waterweg" in 'staat zal zijn, haar uit de geldlenlngs- overeenkomst voortvloeiende verplich- tingen na te komen. Bovendien mag het paviljoen niet worden verwijderd of 'vervreemd, zolang de rente en de laat- '*ste aflossing niet is betaald. SCHIEDAM In de overvolle aula van het Stedelijk Museum heeft wwer- uvator Pierre Janssen zijn serie lezingen wjn het kader: „Verkenningen van de Hkimst" maandagavond vervolgd met een ^'causerie over de ontwikkeling van de '-mens, getiteld: „Tussen Ijs en het hete .(zand." De heer Janssen vertelde, dat de mo- iWne middelen het mogelijk maken de «oudheid van bepaalde voorwerpen vast 'He stellen. Hierbij kwam ook vast te 'staan, dat reeds 1.000.000 jaar geleden 'de eerste menselijke wezens op de we- .'-reld waren en dat de Cliinese mens >700.000 jaar geleden aj diverse wapenen «kende en ook vuur wist te' veroorzaken, De muurwanden vertoonden weer pro- iectie's van grottekeningen, voorname- 'lijk van Frankrijk, Spanje en Noorwe- ii^De lezing en afbeeldingen waren bij- "zonder interessant en hebben de aapwe- 'izigen geruime tijd geboeid. .5 Dat er in de wijk gratis gebruik van de kantine van de de Gereformeerde Cartonnage Fabriek, is op deze bijzon. der geslaagde wijkavond we! gebleken, SCHIEDAM. - Nieuwland van Kerk te Schiedam een hechte en goe Kerk te Schiedam een heen e en goe- het veP|aagen nsar Cen eigen kerk- de verstandhouding leeft, is dinsdag- g4b6uw firoot fs. 0ok de heersF, v. d> avond in het wijkcentrum Nieuwland Hout bracht dit ter sprake bij zijn onomstotelijk bewezen. Dit bleek met speech voor de oud-papier-actie. Na alleen tijdens de langdurige pauze, koorzang en samenzang werd deze maar ook bij een interessant spel na goede bijeenkomst gesloten, de pauze, waarhij de aanwezigen door middel van een projectie-appa raat in rebusvorm een vijftiental plaatsnamen zagen uitgebeeld, die zij moesten ontdekken. Ook kwam die vriendschap tot uiting in de bijzonder grote opkomst, want er moesten vele stoelen worden bijgezet in de grote bovenzaal. Dit alles was tot grote vreugde van voorzitter J. Hofstra, die er in zijn ope ningswoord reeds op wees, dat de ge meenschapsband goed bewaard moet blijven, vooral nu de wijk Nieuwland nog steeds zonder predikant zit. - Nadat het kerkkoor Nieuwland o.l.v. de dirigent de heer G. v. d. Schoor en kele liederen ten gehore had gebracht, was het woord aan mevrouw M. E. Friedrichs-v, Wijk, die haar man ver ving bij een lezing over Afrika, waar bij een aantal diapositieven werd ver toond. Spreekster besprak vooral veel over de dierenwereld in Zuld-Afrika en Rhodesia. Met een presentje voor de spreek- ster bracht de heer Hofstra haar dank. De heer B. J. v, d. Steeg deed voorts een beroep op de aanwezigen om de destijds door ds. E. J. Oomkes 20 goed behartigde bonnenactie voort te zetten. Óndanks het feit, dat Gereformeerd Nieuwland zeer dankbaar is voor het XL AARDINGEN De leden van de Zafcenztndiekrtng hebben dinsdagavond la het Roode-Krulsgebonw bun „atoom- kepnls" kunnen verrijken, dank zij een Interessante causerie over het werp: .Kernenergie", gehouden door Ir. H. W. Dunnewolt. De voorzitter, de heer M, v. d. Vlis, •wees In zijn openingswoord over het belang van de kernenergie, die Immers in ieders belangstelling staat. Ondanks de zware kost, verzekerde hij. dat de heer Dunnewolt, dl eeen vooraanstaande positie inneemt In de Nederlandse atoom wereld, zijn causerie op eenvoudige en voor ledereen begrijpelijke wijze zou houden. Advertentie Dan rug, keel en borstje inwröven met Dat eenvoudige hebben we maar met een korreltje zout genomen, want ir. Dun newolt toonde met een pijpje krijt goed te kunnen „goochelen" op het schoolbord. Hij gaf een uiteenzetting, hoe de ener- gieverbruiken de laatste jaren enorm zijn toegenomen. Omdat iedereen steeds meer wil, blijft men echter steeds zoe ken naar middelen om nog meer energie uit de natuur te halen. Ook vertelde hij daarbij op welke wijze de mens er m geslaagd is, de materie te ontdekken. ne vele toehoorders keken wel even verwonderd op, toen de heer Dunnewoldt zei dat een gram materie in zichzelf een energichoeveelheid heeft van 25 mil joen k.w.u. Vanzelfsprekend hebben ook de atoomgeleerden daarvan perplex ge- gestaan. Al de vindingen, op atoomge bied hebben veel invloed gehad op het wijsgerig denken van de mens, aldus ne heer Dunnewolt. Zijn causerie werd toegelicht door de vertoning van twee kleurenfilms: Film- introductie" van het Atoom" en „A voor het Atoom." VLAARDINGEN. De door de afde ling Rotterdam van de N.T.T.B. geor ganiseerde Tafeltenniscompetltie is van start gegaan. Negen Vlaardingse vere nigingen nemen aan deze competitie deel, welke in totaal 38 teams in de strijd hebben, geworpen. In de eerste klasse komen drie teams uit, 7 in' de tweede klasse, 8 in de derde klasse, 8 in de vierde klasse, 11 In de vijfde klas se, terwijl in de juniorenklasse slechts een team deelneemt. MAASSLUIS Deze week zat wederom een beroep gedaan worden op de offerzin van het Nederlandse volk. De Novib Unesco Unicef timpen u een bijdrage te geven in de grote ANTI HONGER ACTIE Wij, Nederlanders, met onze overvloed kunnen ons moeilijk vorstellen, dat er nog onmete lijke gebieden in de wereld zijn, waar honger heerst. Toch zijn er miljoenen mensendie gebrek lijden en van honger sterven. De opbrengst van de actie, die dor de Novib gevoerd wordt, is nu ok weer bestemd vor een concreet doel en wel een project tot ontwikkeling en verbetering van de graancultuur in het Midden Oosten. Wat samenwerking vermag moge u blijken uit het feit, dat in Griekenland met gelden en en hulp van de Novib een lagere technicshe school kon worden gebouwd, in Neon Amaroussion werd een waterleiding aangelegd en in de Sudan kon dit jaar be gonnen worden met de bouw van een veeverbeteringsstation. Laat de bijdrage van Neder land, waaronder dus ook uw bijdrage, brood en welvaart brengen daar, waar nu honger en gebrek worden geleden. Omdat Ik vertrouw, dat u niet wilt achterblijven om de ergste nood te helpen lenigen, komt het mij welhaast onnodig voor deze collecte verder bij u aan. te bevelen. De burgemeester vav Maassluis, W. J. C. VAN DIJK Evenals ir» voorgaande jaren Heeft het bestuur van de vereniging van detaillisten Hoogstraat uw Koopstraat" ter gelegen- heid van de komende feestdagen door de heer W. J. Ooms een feestverlichting doen ontwerpen. In totaal bestaat deze versie- ring uit 61 ornamenten met tezamen 11,000 lampjes. Op vrijdag 28 oktober om half vijf 's middags zal zij officieel worden ontstoken. De foto werd gemaakt tijdens het proefbranden. VLAARDINGEN. Onder grote be langstelling werd maandagmiddag op de Algemene begraafplaats het stoffe lijk overschot van zuster Jansen", die de vorige week overleed, na in botsing te zijn gekomen met een R.E.T. bus. ter aarde besteld. Tijdens een korte plechtigheid, die i> de aula van de begraafplaats werd ge houden, werd het woord gevoerd door de directeur-geneesheer van het Alge meen Ziekenhuis, dr. H. B. Meerdink. Hij zei onder meer, dat bij velen de verslagenheid groot was, toen in Vlaar dingen het bericht ontvangen werd, dat zuster Jansen in het Dijkzigtziekenhuis overleden was, in dezelfde nacht, waar in zij was opgenomen. Namens de af deling Vlaardingen van het Rode Kruis sprak dr. H, Hasper enkele woorden. Majoor Bergsma van het Leger des Hells sprak over „David werd gesterkt door de Heer zijnen God", terwijl de zanggroep enkele liederen zong. Met het gezamenlijk bidden van het „Onze Vader", onder leiding van mejoor Bergs ma, werd de plechtigheid besloten. VLAARDINGEN. Het tweede tien tal van H.V.O. moest in haar eerste competitiewedstrijd in de tweede klas van de R.S.B. ondervinden, dat de te genstand heel wat zwaarder Is, dan in de derde klasse het vorig jaar, toen men steeds grote overwinningen boek ten. In Schiebroek werd de wedstrijd tegen de club van die naam met 4Vi afgebrokenin het voordeel, van de gastheren. H.V.O. 3 deed het beter en bereikte in Rotterdam tegen het tweede tiental van Hermandad een 8—-2 voorsprong. Het ziet er naar uit, dat de drie afge broken partijen meer op zullen leveren, dan het ene puntje dat nog mankeert aan de overwinning. De afgebroken partijen van de wed strijd H.V.O. 1Snell 1 werden zonder verder spelen beslist. Hoogerwerf gaf zijn partij op, terwijl A. üe Jong zijn partij gewonnen kreeg. P. Korpel kwam remise overeen. De eindstand in deze plaatselijke ontmoeting werd derhalve een 5i overwinning voor H.V.O. De uitslagen van de eerste ronde van de huishoudelijke competitie van H.V.O. luiden: A. de Jong—A. Bopeers afg,, B. v. Driel— P. Korpel Vala, A. Hoogerwerf—A. Koop man 1—0, H. de Koe—W. v. d. Waal 1—0, H. J. ,P Smit—0. A, Torn 1—0, C, Wesdijk—J. A, Taielsar 1—0, H. Molenaar—A. BUJlevcn afg.. A. Melleger»I. de Boer 10, P. v. d, 8teen— L. v. d. Wat 1—0, A. v. Wijngaarden—J, Ï7a- gelkerke 1—0. Op de Nieuwe Haven, tussen de B.K.- laan en de Kippenbrug te Schiedam, is gisteren de Rotterdamse leraar J, F. S, met zijn auto op het gladde wegdek ge slipt. Daarbij reed hij tegen-de brom fietser L. F. aan, die kwam te vallen en daarbij schaafwonden en een spierkneu- zipg aan het been opliep. Bedde voertui gen werden licht beschadigd. 'staat een aanvang nemen, aldus de Vlaardingse wethouder van financiën, de heer M. H. L. Weststrate in de eer der genoemde vergadering van Vlaar- dingens gemeenteraad. Rijkswaterstaat «al grondboringen in de rivier gaan verrichten. Daarna «ai het geheel nauwkeurig In kaart worden gebracht. Volgens de plannen «al de ko mende tunnel sterk gelijken op de Vel- sertunnel. De verbinding «al bestaan uit twee tunnelkokers met twee ruime rij banen. In vier jaar hoogstens kan dit karwei sljn beslag kunnen hebben ge kregen. De n.v. zal de onderhoudskosten van en de jaarlijkse lasten van de tunnel bestrijden uit de opbrengsten van be scheiden tol, die men zal heffen. Het ligt echter niet in de bedoeling en het Is evenmin het streven van de n.v. dat er winst gemaakt wordt. Zodra men ge noeg reserve heeft om de afschrijvingen te betalen zal de tol verdwijnen. Het rijk heeft de morele plicht de tunnel over te nemen in 1880, het Jaar waarop de tunnel zou zijn gereed gekomen, zon der financiering van het rijk. Tot de tegenstanders van een tolheffing zei de heer Weststrate dat men dan zal moe ten kiezen tussen een tunnel in 1965 met tol, of een tunnel zonder tól In. 1980. Financiering door de drie plaatsen Rot terdam /'.Schiedam en Vlaardingen, die belang''nebben bij de tunnel zou hen voor de* jaarlijkse, last van vijf en half miljoen gulden stellen.- De houding van de gemeente Rotter dam ten opzichte van het plan, is de laatste tijd ingrijpend veranderd. Aan vankelijk vond deze gemeente de ver wezenlijking van dit plan niet urgent, doch zelfs Rotterdam erkent nu de drin gende noodzakelijkheid van de aanleg van deze tunnel. VLAARDINGEN. De filmprodu cer Isa. MacNeill uit Montreal (Ca nada) bracht dinsdag op reis door West-Europa een bezoek aan Vlaardingen. In opdracht van het Canadese Gou vernement maakt hij een filmscript voor een aantal documentaires, wel ke onder meer tot onderwerp hebben: stedebouw, stadsvernieuwing, stads- verfraaiing, satelietsteden en ver keersproblemen. Tot slot wordt dan een film gemaakt met de beste stedebouwkundige elemen ten uit alle plaatsen, welke in de voor gaande films voorkomen, tezamen een zo goed mogelijk beeld gevende van de „ideale stad". Op advies van verscheidene binnen landse en buitenlandse instanties, wier aandacht reeds eerder op Vlaardingen gevallen was, kwam de heer MacNeill hierheen. Na op het Stadhuis uitvoerig geïnfor meerd te zijn omtrent de stedebouwkun dige aspecten van Vlaardingen, maakte de filmproducer overal In de binnenstad en in de buitenwijken foto's van naar z!jn oordeel interessante punten. Het komende jaar zullen deze punten dan worden verfilmd om deel te gaan uitmaken van een of meerdere van de reeds genoemde documentaires. JZONINGIN SIRIKIT en Koning Bhoemibol hebben gistermiddag in Uiterlijke sin in hoger sferen vertoefd, toen ze met HM. Koningin Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard een hol f uur op de Euromast waren. Met gerechtvaar digde trots mag Variant vaststellen, dat hij gedurende deze momenten hoger geplaatst was dan deze voornam e gas ten, trant de pers mocht een verdieping hoger op de Euromast uit de hoogte neerzien op de Vorsten met hun gevolg en hun gastheren. Net charmante Thaise Koningspaar genoot kennelijk zeer rare het unieke uitzicht, dat de meer dan honderd meter hoge uitkijk toren hun bood en had grote bewon dering voor de uitgestrektheid der Rotterdamse havens en het onvergelijk bare panorama van de Maasstad. De talrijke persfotografen hadden nu eens volop gelegenheid de buiten landse Korsten le riemen en schoten onafgebroken hun mooiste plaatjes. Koning Bhoemibol op zijn beurt bekend ah verwoed amateur-fotograaf liet niet na af en toe eens terug te schieten en hel is dus niet uitgeslo ten, dat de Koning van Thailand straks met foto's van de Nederlandse pers fotografen en uellicht zelfs van Va riant naar zijn land terugkeert. TF/AAR de voorname gasten over gesproken hebben, daarboven op de Euromast, kan Variant tot zijn spijt niet vertellen. Vont hoewel hij met bewonderende blikken de bekoorlijke Thaise Koningin in hemelsblauwe kle ding en haar intelligente vorstelijke echtgenoot kon volgen, was hij niet in staal ook maar een uoord uit de mond van dit Oosterse Koningspaar op te tangen. Later, toen de Vorsten cen verdieping lager de fraaie maquette van het Nieuwe Waterweg-gebied be zichtigden,tou Variant daar gelegen. beid voor hebben gehad, maar .helaas J zwegen Kn Ae Torst"toen in alle 'talen, 'zélfs "ih'Tiel' Thais. IT'el hoorde Varjant den''héle'toespraak in het Thais aan, maar die kwam uit de geluidsversterker van een band-recor der, Variant heeft nooit Thais geleerd, maar kon deze toespraak toch uitste kend volgen, want hij had een Neder landse tekst voor zich, waaruit bleek, dat de toespraak een toelichting op de maquette inhield. Evenats Variant hadden ook de Ko- Koningin Sirikit en Koning Bhoemi bol tan Thailand genoten gistermiddag op de Euromast zeer van het fantas tische uitzicht op de uitgebreide ha. t ens en de onafzienbare ftitiiensee van Rotterdam. De foto is genomen, toen ze zich op de zuidzijde van de Euro. mrist bevonden. Op de voorgrond staat Kiming Bhoemibol (met een fototoestel in de hand), achter hem Koningin Sirikit en rechts naast haar Koningin Juliana, de lieer J. H. Oerlcmans (ge. delegeerd commissaris van de N.V. Euromast) en burgemeester mr. C. E. tan IValsum. Bij de balustrade staat mr. dr. K. P. tan der Mundele en iets verder naar achteren de heer ]ac. Klei boer, ninginnen, de Koning, de Prins en hun gevolg wel dorst gekregen van «l dat kijken en aandachtig luisteren. Maar Variant begrijpt best, dut in zo'n geval Vorsten voorrang hebben en dat hij en zijn rtirde-dirnnren tan de Ko ningin der Aarde niet voor een dronk in aanmerking kwamen, toen de Hoge Gasten zich laafden in hel restaurant. Nog vóór dé Vorsten daalde de pers daarom maar met een van de snelle liften af naar de voet van de mast om daar het vertrek ttin het voorname gezelschap ate uachten. ZJIER stonden ook nog anderen in een afu-achiende houding gereed. Variant ontwaarde in de toegangshal namelijk twee bekoorlijke jongedames in een flatteuze uniform van „Floritn- tjes", die het Thaise Koningspaar na mens het bestuur van de Euromast een glazen presse-papier en een kristallen mus als souvenir zouden aanbieden. Het naren Marguerite Oerlemanr ert Cara Rurs, die deze vererende taak op buitengewoon charnumte wijze vervul den en daarvoor een even charmante dankbetuiging van de schone Sirikit en de gedistingeerde Bhoemibol in ont vangst mochten nemen. Variant hoorde nog, dat Koningin Juliana -Haar Commissaris in Zuide Holland, mr. Klaasesz, in het voor bijgaan zacht toevoegde: „Ik zie U van avond nog wel" en toen wandelden de Vorstinnen en Vorsten nuar hun ge reedstaande auto's op de Parkhaven om zich naar de Hofsiand te. begeven- Variant en zijn collega's hadden het nakijken, maar beuaren een onverge telijk schone indruk van een onge ëvenaard Koninklijk bezoek. Aanstaande zaterdag zal de gebruike lijke filmvoorstelling van de Cefa ko men te vervallen. Dit In verband met de kindervoorstellingen, die in de ko mende herfstvakantie voor de school jeugd zullen worden gehouden. Op de dagen van 31 oktober tot en met vier november zal in Atrium de Duitse film Dertien Ezels (Dreizehn al- te Esel) worden vertoond. De voorstel lingen zullen tegen gereduceerde prij zen om 1.30 en 3.30 uur voor de kinde ren toegankelijk zijn. Als bijzonderheid kan ^hierbij gemeld worden dat „Der tien Ezels" de laatste film is geweest waarin Hans Albers heeft meegespeeld. De film gaat over de moeilljkneden m een dorpje tussen de kinderen van de dorpsbewoners en die van een kindertehuis. Een globetrotter, die la ter de man van de leidster van het kin dertehuis blijkt te zijn, veroorzaakt aan vankelijk heel wat moeilijkheden voor zijn echtgenote, doch ten slotte weet hij de verhoudingen in het dorp weer recht te zetten. Op vijf november gaat de Cefa een nieuwe film draaien. Het zal de Franse film, „De inspecteur slaat toe" (L'in- specteur aime la bagarre), zijn, die on der regie van Jfean Devaivre is opge nomen. Advertentie exclusieve interieurverzorging Nieuwe Ilinneaweg 3d0-344 Telefoon 34136 Rotterdam ^De „Meduse" lag aan de kade van Kruwal waar een grote brugkraan het erts voor dit binnenvaartuig, uit de Emmy Frledrich uit Bremen naar het schip transporteerde. De Emmy Frle drich kwam met een lading erts uit Lu- lea. ■'••t d'e nr-'-maal een 1325 ton kan vervoeren was bijna geheel gela den. Ongeveer 12.00 ton was al in de ruimen geborgen. Alleen ruim één aan de voorkant was nog leeg toen de Meduse onmiddellijk nadat er weer een bak van 10 ton in was leeggestort door midden brak en begon te zinken. Het aohterschip was binnen enkele mi- nuten onder de waterspeigel verdwe- nen. De bemanning van het Bchip, de 52-jarige Duitse schipper H. Koeler jiet zijn vrouw en twee kinderen, en de eerste knecht en zijn echtgenote en noB twee knechts konden ternauwer nood hun schip verlaten. De schipper moest zelfs, daar hij ziek in bed lag, m pyama van boord gaan. Het schip dat onder Franse vlag voer, was binnen korte tijd geheel onder wa ter verdwenen. Er staat vijf meter wa ter boven het gezonken schip. Het eni ge wat nog op het bestaan van de „Me dusa" duidde waren enkele luiken die op het water dreven. ROZENBURG. De Rozenburgse Jeugdraad opende haar werkzaamhe den met een avond in het gebouw „De Schans". De voorzitter de heer J. Huis man sprak er zijn vreugde over uit dat vele gekomen waren om deze start bij te wonen. Burgemeester Aschoff zei dat voor de Rozenburgse jeugdraad eea grote taak was weggelegd. De jeugd raad kan nl. veel bijdragen dat Rozen burg een goede gemeenschap wordt. De jeugdraad is samengesteld" op een zo breed mogelijke basis, waarin alle groeperingen samen kunnen werken. Nadat de heer Huisman het doel en streven van de jeugdraad had uiteen gezet werd het programma voor deze eerste avond afgewerkt. Medewerking verleende het meisjeskoor „Romeko" o.I.y. de heer Smaling. mej. Suze Sehaaff, sopraan, de heer Jac. Berg werf!, declamatie en de toneelvereni ging ,.Con Sentimentc". die opvoerde het toneelstukje „Jatje zonder zenu wen". Toen de heer C. V., een 62-jarige ge pensioneerde ambtenaar, gistermiddag omstreeks 4.30 uur op dc Burgemeester Van Haarenlaan te Schiedam met zijn bromfiets wilde wegrijden, viel zijn edit, genote, die by hem achterop had gezeten, van de duo af. Bij de val brak zij een enkel. Dokter J. v. d. Meer verleende eerste hulp maar daarna is mevrouw V. naar de Dr. Noletsbichting gebracht. Na behandeling kon zij weer naar huis. Een commissie van schoolhoofden heeft uit de 42 foutloze formulieren van leerlingen der Lagere scholen, die deel hebben genomen aan een door de Spaar bank te Rotterdam uitgeschreven wed strijd, de hoofdprijswinnaar bij loting aangewezen. Deze winnaar zal ln gezelschap van ZW klasgenoten op vrijdagmiddag 28 oktober in de recreatiezaal van het hoofdkantoor van genoemde instelling de hoofdprijs in ontvangst kunnen ne men. Het fanfarecorps van de le Tech nische School uit Crooswljk zal hierbij optreden. Daarnaast zullen die middag te zien zijn de produkten van de pottenbak kers van de Algemene Beroepsschool, van de plaatwerkers van de Technische School aan de Tamboerstraat, van de houtbewerkers van de Nic. Witsen- school en het geïllustreerde werk van leerlingen van de Koningin Juliana- school. De bijeenkomst, welke in het kader van de herdenking: van de Wereldspaar- dag 1960 is georganiseerd, zal te 14.15 uur aanvangen.

Trouw / De Rotterdammer | 1960 | | pagina 2